تبلیغات
دانلود کتاب ۱۰ روش برتر ترید آموزش ارزهای دیجیتال

آموزش ترید فارکس + 3 تکنیک حرفه ای در مورد آن

  • توسط asie
  • 17 دقیقه

بازار فارکس یکی از قدیمی ترین بازار های مالی می باشد و افرادی که مشغول به ترید فارکس می‌ باشند. در واقع هویت بیشتری از افرادی که در بازار ارزهای دیجیتال مشغول به کار می‌ باشند دارند. این بازار به معنا واقعی جابجایی بسیار بزرگی را در خود ندارد و تمامی رفتار ها در این بازار در بیشتر مواقع به صورت کاملا منطقی است. اما بازار ارزهای دیجیتال به این شکل نیست و به عنوان بازاری نوپا بیشتر جای معامله دارد.

در رابطه با بازار فارکس می‌ توان گفت که شما در این بازار باید مقدار پول بسیار زیادی را داشته باشید و اگر این مقدار را ندارید مجبور به استفاده از اهرم های بسیار بالا می باشید. افرادی که در بازار فارکس مشغول به فعالیت می باشند جز افراد قدیمی بازار های مالی می باشند و همگی این افراد به خوبی بازار های مالی را درک کرده اند. در ادامه همراه صرافی ارز دیجیتال بیستکس باشید تا با این مورد آشنا گردید.

منظور از ترید فارکس چیست؟

منظور از ترید فارکس چیست؟

از آن جایی که معامله گری در بازار های فارکس بسیار متفاوت‌ تر از معامله گری در بازار ارزهای دیجیتال می باشد باید گفت که میزان جابجایی در بازار های فارکس در روز می تواند کمتر از یک درصد باشد و چه بالا رفتن و چه پایین آمدن. ترید در بازار های مالی فارکس بسیار منطقی تر از بازار های مالی ارزهای دیجیتال می باشد و شما هنگام استفاده از بازار های مالی و فارکس جفت ارزهایی با پول های فیات واقعی دارید.

به این شکل که جفت ارزها در بازار های فارکس پول ملی کشور های مختلف می باشند و ارزش پول های ملی هر کشور نسبت به کشور دیگر در این بازار معامله می‌ شود و شما تشخیص می دهید که ارزش پول ملی هر کشور امروز نسبت به کشور دیگر می‌ تواند بالا تر برود و یا می‌ تواند پایین‌ تر بیاید و همگی این جابجایی‌ ها در حد صدم درصد می باشد. البته ناگفته نماند که ارزش پول ملی کشور خودمان ایران نسبت به ارزش پول ملی کشور آمریکا یعنی دلار به شدت دچار سقوط شده است و در آستانه نابودی است.

کپی ترید فارکس چیست؟

کپی ترید فارکس چیست؟

از آن جایی که بازار فارکس بازار متمرکز و بسیار سنگین می باشد از لحاظ حجم های پولی بسیاری از افراد در این بازار نمی توانند به صورت کاملا مستقل اقدام به معامله گری کنند. از این رو بسیاری از آن ها به این فکر می افتند که از فرد دیگری تقلید کنند و با استفاده از روش های فرد دیگری به هنگام ورود آن به بازار ورود کنند. بسیاری از سایت های مستقل در بازار فارکس وجود دارد که شما می توانید در این سایت ها ورود پیدا کنید.

همچنین با دیدن حجم سود های ماهانه فرد های مختلف یک نفر را به اختیار انتخاب کنید و با ورود به حساب آن فرد از معامله گری های موفق آن استفاده کنید و به هنگام ورود آن فرد شما نیز ورود پیدا کنید. در واقع حجم پولی که به صورت ماهانه به یک فرد برای کپی ترید می‌ دهید می‌ تواند متفاوت باشد و به انتخاب شخصی آن فرد از هر رقمی شروع و تا هر رقم ادامه پیدا کند.

یک تریدر فارکس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک تریدر فارکس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

تریدر هایی که در فارکس مشغول به فعالیت هستند دارای ویژگی‌ های بسیار متفاوتی با تریدر هایی که در بازار های ارزهای دیجیتال یا همان کریپتوکارنسی مشغول به فعالیت هستند می باشند. در واقع تریدر هایی که در بازار های فارکس مشغول به فعالیت هستند به خوبی این قضیه را درک کرده اند که همیشه خطر از دست رفتن پول های خود را توسط بانک ها و یا دولت ها دارند و به خوبی این قضیه را درک کرده ایم که این بازار بسیار حساس و محتاط است و باید بشدت در هنگام ورود به معاملات دقت کنید اگر غیر از این باشد پول های خود را به کل از دست می‌ دهید.

بسیار محتاط باشند

معامله گرانی که به ترید فارکس مشغول هستند بسیار محتاط می باشد و با کمی تامل و فکر اقدام به معامله می‌ کنند. در واقع افرادی که در این بازار مشغول به فعالیت هستند که به صورت روزانه ترید های بسیار کوتاه تری را انجام می دهند و در روز به صورت کلی شاید اقدام به یک معامله کنند. در حالی که در بازار های ارزهای دیجیتال این قضیه کاملا بر عکس می باشد.

از اهرم های بالا تر استفاده می کنند

در این بازار اگر شما مقدار پول خود را به یک لات نرسانید در واقع باید از اهرم های بالا استفاده کنید. هر چه مقدار پول شما کم تر باشد شما باید از اهرم های بالا تری استفاده کنید و از آن جایی که بسیاری از افراد نو ورود به بازار های مالی پول چندان زیادی را در کیف پول های خود ندارند مجبور به استفاده از اهرم های بسیار بالا می باشد که با کوچک ترین نوسانات آن را از دست می دهند.

ترید در ارز دیجیتال با فارکس متفاوت است؟

ترید در ارز دیجیتال با فارکس متفاوت است؟

فرق بسیار بزرگی در ترید فارکس با ارزهای دیجیتال وجود دارد باید گفت که بازار های فارکس به صورت متمرکز مدیریت می شود و بازار ارزهای دیجیتال به صورت غیر متمرکز است. همین امر موجب شده است که میزان جابجایی درصد ها در بازار های مالی فارکس با بازار مالی ارزهای دیجیتال بسیار متفاوت باشد.

به گونه‌ ای که در بازار فارکس نهایت حد سود و حد ضرر ۵ درصد می باشد که این رقم در بازار های مالی ارز دیجیتال بسیار بالا تر است. بازار فارکس یک بازار قانون مند با پیکره‌ ای اساسی می‌ باشد در حالی‌ که ارزهای دیجیتال یک بازار خاکستری و هیچ‌ گونه قانون مندی در آن وجود ندارد.

تریدر های معروف ایرانی در حوزه فارکس کدامند؟

بسیاری از افراد که در بازار های مالی فارکس مشغول به کار هستند و پس از پیدایش ظهور ارزهای دیجیتال به این بازار نیز ورود کردند. در واقع باید گفت که بسیاری از افرادی که در ارزهای دیجیتال مشغول به کار می‌ باشند در گذشته در بازار فارکس فعالیت داشته‌ اند و این بازار را به عنوان بازار اصلی خود برای خرید انتخاب کرده اند. اما برای معرفی معروف ترین آن ها می توان به گزینه‌ های زیر اشاره کرد.

رضا گلشاهیان

یکی از معامله گران بسیار متشخص و با شخصیت که از گذشته های بسیار دور در بازار های مالی اقدام به فعالیت کرده است و تا کنون آموزش های بسیار زیادی را در اختیار دانش پژوهان قرار داده است. با توجه به قدمت تریدری و فعالیت این فرد می‌ توان گفت که در سال ۲۰۱۱ تمامی آموزش های بازار های مالی خود را به کمال رسانده است و در یوتیوب خود انتشار داده و در اختیار عموم قرار داده است. او معتقد است که آموزش ها باید به صورت کاملاً رایگان در اختیار دانش پژوهان قرار گیرد.

امیر حسین نام آور

دیگر فردی که می‌ توان در این گزینه نام برد آقا امیرحسین نام آور می باشد که از لحاظ ترید در بازار های مالی ارز پیشرفت بسیار زیادی را دارد. می توان گفت که آقا امیرحسین نام‌ آور سابقه ترید در بازار ارزهای دیجیتال، در بورس ایران و هم در فارکس را دارد و توانسته به خوبی در هر سه بازار مالی آموزش هایی را در اختیار عموم قرار دهد با این تفاوت که این آموزش ها به صورت رایگان نیست و در قبال آن ها پولی را از مردم دریافت می‌ کند و سبک تریدری او به صورت پرایس اکشن می باشد که افراد بسیار زیادی از این سبک استفاده می کنند. اگر به آموزش پرایس اکشن علاقه مند هستید می توانید از طریق لینک موجود به صفحه مربوطه هدایت شوید.

آموزش ترید در فارکس را از کجا دنبال کنیم؟

آموزش های بسیار زیادی از افراد بسیار زیاد در اینترنت یافت می شود که شما می توانید نسخه های مورد نظر خود را پیدا کنید. اگر پیگیر این موضوع می باشید می توانید به یوتیوب مراجعه کنید. زیرا در گوگل با سرچ کردن نام های مختلف فقط به صورت متن و بدون ترتیب بندی برای شما آموزش‌ هایی لود می‌ شود. در حالی که باید دارای ترکیب بندی خاصی باشد و این متن ها و همچنین فیلم ها به صورت ترتیبی برای شما بارگذاری شود.

زیرا اگر آموزش های شما به صورت ترتیبی نباشد شما دچار بحران آموزشی بسیار بزرگی می شوید که قابل فهم نیست و باید بسیار بر روی آن کار کنید. اما می‌ توانید از یوتیوب به عنوان منبعی که آموزش ها به صورت طبقه بندی شده در آن قرار دارند استفاده کنید و آموزش های خود را کاملاً رایگان و یا حتی به صورت پولی از پکیج های استاد های مختلف تهیه کنید و از ۰ تا ۱۰۰ این آموزش‌ ها را دنبال کنید.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

در اینجا درباره ترید در فارکس صحبت می کنیم.

موضوع ترید فارکس
یک تریدر فارکس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ محتاط و از اهرم های بالا استفاده کند.
آموزش ترید در فارکس را از کجا دنبال کنیم؟ یوتیوب
اندیکاتور های مهم برای ترید فارکس چیست؟ اندیکاتور Macd و Rsi
تریدر های فارکس معمولا از چه استراتژی هایی استفاده می کنند؟ مووینگ ها، بولینگر باند و استوکستیک

بروکر های فارکس در ترید چقدر اهمیت دارند؟

در واقع بروکر های فارکس نقش بسیار مهمی در ترید جفت ارزهای فارکس دارند. زیرا افرادی که وارد بازار فارکس می‌ شوند می‌ خواهند از جفت ارزها سود های بسیار زیادی را کسب کنند. ابتدا باید از بروکر استفاده کنند. نقش بروکر ها در فارکس بسیار مهم است و شما باید حتماً کار با بروکر را بدانید در غیر این صورت شما دچار مشکلات فراوانی می شوید.

همین مشکلات می‌ تواند باعث ضربه زدن به ترید های شما باشد. استفاده از بروکر در فارکس مانند استفاده از لاستیک برای ماشین ها می باشد و بدون لاستیک شما نمی توانید از یک ماشین استفاده کنید. در حالی که در فارکس نیز بروکر همین نقش را دارد و هر فردی که در فارکس اقدام به معامله گری می کند باید بداند که بروکر از روش‌ های مهم این بازار می باشد و استفاده از آن الزامی است.

آموزش رایگان ترید فارکس

آموزش رایگان ترید فارکس

باید گفت که آموزش رایگان بازار های مالی در اینترنت وجود دارد و شما می توانید از اساتید و افراد مختلف برای این آموزش ها استفاده کنید. اما ناگفته نماند که بسیاری از افراد برای آموزش های رایگان از آن جایی که هزینه نمی کنند اهمیتی قائل نمی شوند و آن ها را بی اهمیت می دانند.

در حالی که اگر همین افراد پولی را بابت این آموزش ها پرداخت کنند به آن ها اهمیت بیشتری می‌ دهند. این اعتقاد در بسیاری از اساتید جریان دارد و بسیاری از آن ها با همین محوریت آموزش های خود را به صورت پولی نشر داده اند و بابت آن ها از مردم پول دریافت می‌ کنند.

دانلود کتاب ۱۰ روش برتر ترید

دانلود کتاب ۱۰ روش برتر ترید

این کتاب مانند کتاب های ارز دیجیتال یکی از کتاب هایی می باشد که هر فردی برای ورود به بازار های مالی نیاز به خواندن آن دارد. پس از گذشت مدت زمانی و پس از دیدن آموزش های مورد نظر خود از بازار های مختلف و همچنین سبک های مختلف و آشنایی با مفاهیم اولیه بازار مالی می توانید به این کتاب مراجعه کنند که این کتاب می تواند مرجع خوبی برای هر فردی باشد.

در واقع شما با خواندن این کتاب به سبک های مختلفی پی می برید که قبل از آن این سبک ها را نمی دانستید. باید گفت که سبک ها همگی ترکیب شده از چندین اندیکاتور مووینگ، اوریج و یا پرایس اکشن می باشند که با ترکیب این ها شما می توانید به سود های مداومی دست پیدا کنید. البته نا گفته نماند که همه این سبک نیاز به پیاده سازی دقیق شما دارد و باید بدانید که این سبک ها درست شده اند اما هر کسی استفاده از آن ها را بلد نیست.

اندیکاتور های مهم برای ترید فارکس چیست؟

بازار فارکس با بازار های مالی دیگر از لحاظ اندیکاتوری تفاوت چندانی ندارد و باید گفت که تفاوت خاصی میان آن ها نیست و شما از هر اندیکاتوری که در بازار فارکس استفاده می‌ کنید می‌ توانید در بازار های ارزهای دیجیتال و بورس ایران نیز استفاده کنید. الفبا بازار های مالی در هر جا دنیا همه یکی می باشد و اندیکاتوری که در بازار مالی فارکس می تواند سود دهد در بازار ارزهای دیجیتال نیز به همین گونه می‌ تواند ثمر دهد. اندیکاتور های مهم به شرح زیر می باشند.

Macd

یکی از اندیکاتور های بسیار مهم این بازار اندیکاتور مک دی است که همه معامله‌ گران باید با آن آشنا شوند و از این اندیکاتور اطلاعات بسیار مهمی را دریافت کنند. استفاده از این اندیکاتور کار بسیار سختی نیست و شما می‌ توانید به چندین روش از این اندیکاتور استفاده کنید همچنین باید گفت که این اندیکاتور برای واگرایی نیز نقش مهمی دارد و در تشخیص این که بالا رفتن بازار و یا پایین آوردن آن یک حباب است می‌ تواند به خوبی شما را یاری دهد و قبل از وقوع حرکت های بسیار سنگین شما آن را تشخیص دهید.

Rsi

این اندیکاتور از دیگر اندیکاتور های مهم بازار می باشد و توسط یک مکانیک نیروی دریایی آمریکا طراحی شده است با گذشت بیش از ۶۰ سال از طراحی این اندیکاتور همچنان این اندیکاتور یکی از مهم ترین بخش ها و روش های بازارهای مالی می باشد و شما می توانید اطلاعات خوبی را از این اندیکاتور دریافت کنید و از لحاظ شباهت با اندیکاتور مکدی شباهت های بسیار زیادی با هم دارند.

ترید فارکس در ایران جرم است؟

استفاده از کلمه جرم کلمه مناسبی برای این قضیه نمی باشد و شما می توانید در ایران از فارکس استفاده کنید بدون این که جرمی مرتکب شوید. اما از آن جایی که کشور ما دچار تحریم است باید گفت که استفاده از بازار فارکس فقط با وی پی ان و یا وی پی اس ها امکان پذیر است و شما باید حتماً یکی از این دو گزینه را استفاده کنید تا بتوانید از بازار های مالی فارکس استفاده کنید و به بروکر ها وصل شوید.

همانگونه که در بازار ارزهای دیجیتال برای استفاده از صرافی ها شما باید از فیلتر شکن های مختلف با آی پی های مختلف استفاده می کردید بازار فارکس هم با تفاوت چندانی نسبت به بازار ارز دیجیتال نیاز به فیلتر شکن هایی دارد اما استفاده از آن جرم نیست و شما می توانید از آن استفاده کنید.

تریدر های فارکس معمولا از چه استراتژی هایی استفاده می کنند؟

استراتژی ها در بازار های مالی همگی به یک شکل می باشند. در واقع به صورت کلی می‌ توان گفت که استراتژی که در بازار مالی فارکس قابل استفاده است در بازار مالی ارزهای دیجیتال نیز قابل استفاده است. شاید تعجب برانگیز باشد اما همان استراتژی در بازار بورس ایران نیز می تواند موثر باشد به صورت کلی استراتژی‌ ها در هر بازار مالی پاسخگو و سودمند است.

مووینگ ها

استفاده از مووینگ اوریج ها در هر بازار مالی پیشنهاد می شود و یک گزینه ای بسیار مناسب برای معامله گری است و هر فردی می تواند از مووینگ اوریج ها به عنوان مرجع استفاده کند. این میانگین های متحرک از اعداد خاصی پیروی می کند که شما با عدد گذاری به حالت های خاصی از آن می رسید.

بولینگر باند و استوکستیک

استفاده از این دو اندیکاتور به صورت ترکیب می تواند جواب خوبی به شما بدهد به این شکل که با رسیدن به کف باند بولینگر و شکست استوکاستیک اقدام به خرید کنید این استراتژی در تایم فری روزانه به خوبی جواب می دهد که بسیاری از تریدرها از آن استفاده می کنند‌.

ترید فارکس با موبایل امکان پذیر است؟

استفاده از موبایل در بازار های مالی فارکس امری کاملاً مرسوم است و در همه بازار ها وجود دارد. گوشی وسیله ای مناسب است که در همه جا همراه شما است و می توانید برای معامله‌ از آن استفاده کنید.

سوالات متداول

ترید لایو فارکس چیست؟

در این نوع ترید فارکس نقات قوتی چون امید بسیار وجود دارد و با پوزیشن های منفی امید سود های کلان داده می شود.

بهترین آموزش ترید فارکس در کدام اپلیکیشن ها موجود است؟

همانطور که می دانید امروزه با توجه به گسترش تکنولوژی و ارتباطات و همچنین رقابت در بازار های مالی و فارکس اساتید بسیاری تجربه ها و تخصص خود را در قالب کلیپ های آموزشی منتشر می‌ کنند که این کلیپ ها را می توان در اپلیکیشن یوتیوب و آپارات دنبال کرد.

شغل تریدر فارکس چیست؟

اول از همه باید بدانید که فارکس یک بازار بین المللی ارزی می باشد که به افرادی که در این بازار بین المللی به خرید ارزهایی چون دلار، یورو و … می‌ پردازند تریدر فارکس گفته می‌ شود.

بهترین آموزش ترید فارکس مبتدی مربوط به کدام استاد می باشد؟

باید گفت که در این بازار مالی اساتید با تجربه بسیاری مشغول به فعالیت و آموزش می باشند اما گفته شده است که رضا خانتاراج جز بهترین اساتیدی می باشد که در کلیپ های خود صفر تا صد ترید در فارکس را آموزش می دهد.

منظور از ترید ارز دیجیتال با متا تریدر چیست؟

به طور خلاصه باید گفت که منظور از این اصطلاح راهنمایی و نشان دادن راه و روش ها در ترید کردن می باشد.

بهترین نرم افزار ترید فارکس چیست؟

متاتریدر 4 MetaTrader جز بهترین و محبوب ترین اپلیکیشن های ترید فارکس می باشد.

مزایا نرم افزار متاتریدر 4 چیست؟

از ویژگی های این نرم افزار این است که بر روی گوشی های اندروید و ios قابل نصب می باشد، نمایش سابقه قیمتی معاملات مربوط به هر دوره ای از زمان و و به راحتی می‌ توان دسترسی به تمامی قیمت‌ های جهانی داشت.

تفاوت بازار ارز های دیجیتال و فارکس در چیست؟

تفاوت عمده این دو بازار مربوط به حجم معاملات می‌ باشد که بازار کریپتوکارنسی نسبت به فارکس حجم معاملاتش بیشتر است.

بالا ترین مقدار سود و ضرر در بازار ترید فارکس چقدر است؟

باید گفت که این بازار بسیار کم ریسک می‌ باشد و حداکثر ضرر و یا سود در روز تنها ۵ درصد است.

یک تریدر فارکس موفق باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در وهله اول باید در معامله گری استقلال و صبر و شکیبایی داشته باشد، منظور از، از استقلال یعنی به خودش متکی باشد و نظرات مثبت و منفی دیگران بر روی او تاثیر نگذارد و او با توجه به تحلیل ها و پیش بینی های خودش اقدام به ترید کند.

منظور از کپی ترید فارکس چیست؟

بسیاری از افراد به ترید فارکس علاقمند هستند اما زمان و دانش کافی را برای این بازار ندارند بنابراین معاملات و پیش بینی های یک تریدر با تجربه را در حساب خود کپی می کنند و با توجه به این کپی به سود و یا در نهایت ضرر می رسند.

وجود بروکر های فارکس در ترید لازم است؟

باید بدانید زمانی که به بازار فارکس وارد می شوید برای معامله و خرید و فروش حتماً به بروکر نیاز دارید و بدون وجود بروکر شما عملا نمی توانید اقدام به معامله کنید.

در ترید فارکس باید از چه استراتژی هایی استفاده کرد؟

استراتژی های بسیاری چون نمودار روزانه فارکس و ترید یک ساعته فارکس انتخاب بسیار درستی می باشند‌. ‌

آموزش های رایگان ترید فارکس را از باید کجا دنبال کرد؟

این آموزش ها را به صورت رایگان می توان از طریق اپلیکیشن یوتیوب، اینستاگرام و دیگر برنامه ها مشاهده و دانلود کرد.

بروکر در ترید فارکس چیست؟

بروکر یک نوع شرکت در فارکس می باشد که به ازا مبلغی که در معاملات از شما می گیرد آن معامله را برای شما سریع و آسان می کند.

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها