ایران کوین ماین ابزارها

ایران کوین ماین کلاهبرداری می کند؟ بررسی شکایت از این سایت

  • توسط sara
  • 12 دقیقه

ایران کوین ماین (به انگلیسی irancoinmine) یک سایت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است که فعالیت خود را در تاریخ 15 آذر 1397 به مدیریت علی اکبر توسل آغاز کرده و در حال حاضر خود را اولین بنیاد سرمایه گذاری پربازده مبتنی بر ارزهای دیجیتال در ایران می نامد. با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا با این مورد آشنا گردید.

ایران کوین ماین چیست؟

ایران کوین ماین چیست؟

ایران کوین ماین به آدرس irancoinmine.com خود را یک صندوق سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال معرفی می کند و با ادعای پرداخت سود های کلان در حال جذب سرمایه است. در این سایت سپرده گذاری و برداشت در قالب دوج کوین می باشد و در طرح درآمدزایی آن پرداخت سود ۶/۵ درصد ماهیانه (یا 30 روزه) و ۹٫۳ درصد درصد نیم ساله (یا 180 روزه) و دیگر پلن های درآمدزایی 365 روزه، 730 روزه و فریز تبلیغ می شود.

پاداش جذب عضو از موارد دیگری است که در طرح درآمدزایی شرکت به آن پرداخته شده و سود 1 تا 1.5 درصد برای آن در نظر گرفته شده است.

در بخش شرایط و ضوابط سایت آمده که ایران کوین ماین می تواند هر زمان که اراده کرد (حتی بدون اطلاع رسانی قبلی) نرخ سود پرداختی، میزان کارمزد معاملات و حتی میزان پاداش زیرمجموعه گیری را تغییر دهد. بر اساس همین مطلب است که پلن های درآمدزایی ایران کوین ماین دائما در حال تغییر است و رویه ثابتی ندارد.

ایران کوین ماین کلاهبرداری است؟

1. نتایج بدست آمده از بررسی سایت ایران کوین ماین نشان می دهد که این سایت هیچگونه فعالیت مولدی ندارد و صرفا با ادعای پرداخت سود بالا در ازای سپرده گذاری فعالیت می کند 2. مدیران و عوامل سایت از تجارت هایی چون بورس بین المللی نیویورک نام می برند در حالی که به دلیل تحریم های اعمال شده بر کشورمان چنین ادعایی امکان پذیر نیست. 3. همچنین ادعای پرداخت سود های کلان از محل سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نیز صحیح و منطقی نمی باشد زیرا سختی های ماینینگ و هزینه های بالای مصرف برق در طی این فرایند باعث می شود که همچین پروژه هایی عملا سودآور نباشند.

سود های پرداختی به مردم نیز در واقع همان اصل سرمایه سپرده گذاران است که در روش های کلاهبرداری از جمله طرح پانزی اجرا می شود. از این رو به کاربران محترم توصیه می گردد با توجه به عدم امکان پیگیری و ردیابی مالی در حوزه ارزهای دیجیتال و بالا بودن احتمال کلاهبرداری در آن از سپرده گذاری در سایت هایی که مدعی سرمایه گذاری در این حوزه هستند، خودداری نمایند.

شرکت ایران کوین ماین کجاست؟

ایران کوین ماین یک شرکت ایرانی است که از 15 آذر 1397 در قالب یک سایت ایرانی فعالیت اش را آغاز کرده و تا به امروز جزو پر بحث و جدل ترین پروژه های حوزه سرمایه گذاری اینترنتی می باشد. آدرس این شرکت شهر فسا ( واقع در ۱۳۵ کیلومتری شرق شیراز) استان فارس می باشد اما هیچ گونه دفتری ندارد.

آموزش ایران کوین ماین

آموزش ایران کوین ماین

1. ثبت نام در سایت: جهت سرمایه گذاری در ایران‌ کوین ماین ابتدا باید با وارد کردن مشخصات خود عضو سایت شوید.2. تایید اطلاعات شما: پس از ثبت‌ نام یک کد تأیید از طریق ایمیل به شما ارسال می گردد که می باید آن را در بخش مربوطه وارد نمایید. 3. انتخاب پلن سرمایه گذاری: از میان پلن های موجود دلاری در سایت هر کدام که علاقمند هستید را انتخاب کنید. 4. نمایش پلن‌ های فعال: تمامی پلن‌ های فعال شده به همراه میزان درآمد لحظه ای شما با جزئیات به شما نمایش داده می شود. 5. امکان لغو پلن: شما در هر لحظه می توانید پلن سرمایه‌ گذاری خود را لغو نمایید. 6. برداشت سود: شما قادر خواهید بود ماهانه درآمد خود را برداشت نمایید و در پایان زمان فعالیت پلن نیز اصل سرمایه به شما عودت داده خواهد شد. سایر آموزش ها علی الخصوص آموزش های مربوط به افزایش موجودی و تراکنش ها و … را می توانید از آپارات ایران کوین ماین دنبال نمایید.

هر چه باید درباره سایت ایران کوین ماین بدانید

اگر بخواهیم در این جا یک ایران کوین ماین اینفو داشته باشیم بایستی عرض شود که صندوق سرمایه گذاری ایران کوین ماین با نام تجاری IranCoinMine فعالیت خود را با هدف پرداخت سود ماهیانه در ازای سرمایه گذاری شما (حداقل 10 هزار تومان/ و در بخش دلاری، حداقل سپرده گذاری 1 دلار و حداکثر سپرده گذاری 50 هزار دلار)، آغاز کرده است.

در سایت ایران کوین ماین ادعا شده که آن ها این توانایی را دارند تا با بهره گیری از تیم فنی قدرتمند و با داشتن پشتوانه علمی و مالی، در بورس بین المللی نیویورک و در ترید ارزهای دیجیتال و استخراج آن ها با پیشرفته ترین تجهیزات فعالیت کنند.

کلیه درآمد های سایت از این راه ها بدست می آیند: %۴۰ سرمایه گذاری در بازار بورس بین المللی نیویورک (استاک مارکت)، %۲۰ از طریق ماینینگ ارزهای پر سود و %۴۰ ترید کردن ارزهای دیجیتال.

شکایت از این سایت حقیقت دارد؟

پلیس فتا بار ها نسبت به افزایش چشمگیر کلاهبرداری به روش پانزی به ویژه در حوزه رمزارزها هشدار داده است. موضوع البته فقط هم به رمزارزها محدود نیست. سایت های زیادی با وعده سود های کلان افراد را به خود جذب می کنند و بعد از مدتی هم پرداخت سود متوقف می شود و هم خبری از گردانندگان سایت ها نیست.

در سال 1399 شایعاتی منتشر شد که مدیر سایت ایران کوین ماین با بلوکه کردن تمامی مبالغ سرمایه گذاران، فرآیند منحل کردن این پروژه را استارت زده است. هر چند شروع این سایت تقلیدی ناشیانه از شرکت های هلدینگ بزرگ مثل investque (اینوستک) و blockio بود.

شکایت از ایران کوین ماین: افراد برای پیگیری مطالبات خود از طریق مراجع قضایی می‌ توانند به نزدیک‌ ترین دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنند. به عبارتی دیگر مردم می توانند برای دادخواست‌ های حقوقی خود به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنند.

در آن جا یک پروفایل ابلاغ در سامانه ثنا برای آن‌ ها ساخته می شود و تمام اطلاع‌ رسانی‌ ها در مورد پرونده از این طریق به دستشان می رسد.

جدول اطلاعات

در این جا درباره ایران کوین ماین اطلاعاتی را با هم مرور می کنیم.

موضوع ایران کوین ماین
این سایت کلاهبرداری است؟فعالیت های غیر منطقی در این مجموعه دیده می شود.
موسس این سایت کیست؟ علی اکبر توسل
سال تاسیس97
پروژه های بزرگ کلاهبرداری طرح کلاهبرداری کریپتو تب، طرح کلاهبرداری استخراج ابری یا کلود ماینینگ از جمله دو پروژه IranCoinMine و coinmagic
اعتبار سایت ایران کوین ماین به چه صورت است؟

اعتبار سایت ایران کوین ماین به چه صورت است؟

درباره سایت ایران کوین ماین هیچ اطلاعات هویتی درستی منتشر نشده است. با سر زدن به بخش تماس با ما در سایت irancoinmine.com عملا می بینیم که اطلاعات تماسی وجود ندارد. تنها راه ارتباطی با این سایت آدرس ایمیل و آیدی تلگرام و اینستاگرامی است.

یعنی ما به حداقل اطلاعات اولیه هم دسترسی نداریم و هیچ مدرکی که نشان دهد چه کسانی پشت این پروژه قرار دارند، وجود ندارد.

براساس اطلاعات سایت های رتبه بندی بین المللی در حدود 96 درصد از بازدید های این سایت از داخل کشور صورت گرفته است.

همچنین دامنه سایت سال 2018 به ثبت رسیده و سرور آن در کشور انگلستان قرار دارد. در حال حاضر ورود به سایت ایران کوین ماین به شکل عادی میسر نیست و بایستی از فیلترشکن استفاده نمود.

علی اکبر توسل مدیر ایران کوین ماین است؟

علی اکبر توسل متولد سال 1364 در استان فارس، شهرستان فسا است که هم اکنون ساکن مازنداران، شهرستان نور می باشد. وی در حدود 13 سال کارمند بانک صادرات استان فارس بوده و در حدود 3 سال نیز در گروه مردم نهاد جنگل سازان مسئولیت داشته است.

تحصیلات او دکترای حقوق بین الملل و کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر است که در حال حاضر موسس و مدیر ایران کوین ماین می باشد.

در این پروژه چه چیزی ارائه می شد؟

در سال ۹۸ زمانی که قیمت دوج کوین بسیار پایین بود و سود استخراج دوج کوین تقریبا صفر بود این طرح وعده کسب سود حداقل ۱۰،۰۰۰ تومان را به استخراج کنندگان dogecoin داد. این پروژه با وعده کسب سود ۱۰۰ درصدی از استخراج کوین دات به بزرگ ترین پروژه های مشکوک به کلاهبرداری در ایران تبدیل شد.

در حال حاضر نیز ایران کوین ماین سرمایه افراد را با تعهد به پرداخت سود های نجومی جذب می‌کند و در روز ها یا ماه‌ های اولیه‌ که مشتری قصد برداشت سود خود را دارد، سود به موقع و به همان میزانی که تعهد شده پرداخت می شود تا از این طریق اعتماد آن‌ ها جلب و بتواند سرمایه بیشتری جذب کند.

اما باید هشیار بود که این به معنای معتبر بودن و اسکم نبودن آن‌ ها نیست، بلکه به این معناست که آن ها قصد کلاهبرداری وسیع تری را دارند. در شبکه‌ های اجتماعی و وب سایت‌ های مختلف هم این سایت بازخورد های منفی زیادی توسط کاربران داشته است.

نتیجه گیری

به دلیل وضع اقتصادی فعلی کشور و عدم توازن در مخارج و درآمد مردم باعث شده تا بسیاری از سودجویان از این فضا سوء استفاده کنند و کاربران ایرانی را با وعده های دروغین و پروژه های پانزی فریب دهند. پروژه های پانزی بسیاری باعث شد تا بسیاری از کاربران دارایی های خود را از دست بدهند که برخی از آن ها عبارتند از E2C، مستر دیجی کوین و …

بنابراین سعی کنید در هر پروژه ای به وسیله وعده های دروغین و سود های قطعی وسوسه نشوید تا سرمایه های تان در برابر کلاهبرداران مراقبت شود. در تمام طول این مقاله سعی شد بر اساس واقعیت ها و شواهد موجود بررسی و تحلیل صورت گیرد. اما در نهایت تصمیم گیری به عهده خود شما است.

سوالات متداول در مورد ایران کوین ماین

نشانه های یک طرح کلاهبرداری ارز دیجیتال چیست؟

1. وعده آسان پولدار شدن
2. ناشناس بودن اعضای تیم تشکیل دهنده پروژه
3. حضور نداشتن محصول و تئوریک بودن آن
4. وایت پیپر های مشکوک

آیا ایران کوین ماین معتبر است یا اسکم؟

دلایلی همچون:
1. نبود اطلاعات تماس
2. ادعای پرداخت سود تضمینی و بالا
3. شفاف نبودن حوزه های سرمایه گذاری
4. داشتن حق یک طرفه تغییر سود و کارمزد توسط شرکت
5. غیرحرفه ای بودن تیم شرکت به گونه ای که حتی در نگارش و املای کلمات سایت نیز اشکالات متعددی وجود دارد.
و در نتیجه 6. عدم دسترسی به تیم ایران کوین‌ ماین همه و همه مهر تاییدی بر اسکم بودن این پروژه می زنند.

استخراج ابری چیست؟

Cloud Mining یا استخرابری شیوه ای است که ما می توانیم بدون این که سخت افزار یا تجهیزات مرتبط داشته باشیم با پرداخت مبالغ ماهانه شرکت ها را مامور کنیم که برایمان ارزهای دیجیتال استخراج کنند.

پروژه مجیک کوین چه بود؟

مجیک کوین یک پروژه معروف ایرانی که قرار بود از طریق انجام استخر ابری به کاربرانش روزانه 4 درصد و ماهانه 120 درصد سود بدهد. اما در نهایت مشخص شد که یک پروژه کلاهبرداری و تبلیغات وسوسه کننده بوده است.

معروف ترین پروژه های ارز دیجیتال جعلی ایران کدامند؟

طرح کلاهبرداری کریپتو تب، طرح کلاهبرداری استخراج ابری یا کلود ماینینگ از جمله دو پروژه ایران کوین ماین و coinmagic

5/5 - (1 امتیاز)
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها