تبلیغات
اندیکاتور مک دی مقالات آموزشی

آموزش کامل اندیکاتور مک دی (MACD) با راهنمای تنظیمات و فیلترها

  • توسط zahra
  • 21 دقیقه

اگر شما با بازار های مالی سر و کار دارید، احتمالا اسم اندیکاتور را بار ها شنیده اید. در واقع یکی از کار آمد ترین و معروف ترین ابزارها برای استفاده در تحلیل تکنیکال، اندیکاتور ها می‌ باشند. در این مقاله می خواهیم یکی از معروف ترین اندیکاتورهای موجود یعنی اندیکاتور مک دی (MACD) را شرح دهیم. برای شناخت این اندیکاتور جذاب با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

اندیکاتور مک دی چیست؟

در واقع اندیکاتور مک دی از عبارت Moving Average Convergence Divergence اختصار شده است. این عبارت به همگرایی و واگرایی میانگین متحرک ترجمه می شود. این اندیکاتور توسط آقای جرالد اپل آمریکایی در دهه 70 میلادی معرفی شده است. اندیکانور مک دی در دسته اندیکاتور های نوسانگر ها قرار می‌ گیرید و اخیرا از پر استفاده‌ ترین ها در بین دیگر اندیکاتور ها برای معامله گران بازارهای مالی می باشد.

اندیکاتور مک دی، یکی از ابزارهای تحلیلی در بازارهای مالی است که برای تشخیص روندها و نقاط عطف در نمودارهای قیمتی استفاده می‌شود. این ابزار توسط جرج لیند مک دی توسعه داده شده و مبتنی بر تحلیل ترکیبی از حجم معاملات و قیمت است.

مک دی بر اساس فرضیه‌ ای مبنی بر اینکه حجم معاملات نشانگر قدرت و جهت حرکت قیمت است، کار می‌ کند. به عبارت دیگر، وقتی حجم معاملات با افزایش قیمت افزایش می‌ یابد، این نشانه‌ ای از تأیید و قوت روند صعودی است، در حالی که افزایش حجم همراه با کاهش قیمت نشانه‌ ای از تأیید و قوت روند نزولی است.

یکی از مفاهیم برجسته مک دی، تحلیل تطابقی (convergence analysis) است که وقتی که نقاط ارتفاعی (پیک‌ها) یا نقاط کفی (تلاش‌ها) در نمودار قیمت با حجم بالایی همراه شوند، احتمال ادامه روند قوی تر است. این اصول به ترکیبی از استفاده از نمودارهای قیمتی و حجمی منطقی می‌پردازد تا الگوهای معاملاتی را تشخیص دهد.

همان طور که در ترجمه این عبارت Moving Average Convergence Divergence مشخص است. این اندیکاتور از میانگین‌ متحرک در محاسبات خود استفاده کرده است. پس بر خلاف بسیاری از دیگر اندیکاتور ها فرمول محاسبه دشواری ندارد.

اندیکاتور مکدی می‌ تواند روند سهام که آن هم می‌ تواند به صورت صعودی یا نزولی باشد را بررسی کند. پس با اندیکاتور مک دی می‌ توانید از فرصت‌ های احتمالی موجود در بازار بهره مند شوید. در واقع این اندیکاتور های دارای مرسوم‌ ترین شاخص‌ هایی می باشد که برای تحلیل تکنیکال می‌ توانید از آن استفاده نمایید.

چگونه می توان اندیکاتور مک دی را رسم کرد؟

چگونه می توان اندیکاتور مک دی را رسم کرد؟

شما با استفاده از فرمول اندیکاتور مک دی می توانید برای هر آن را رسم کنید. امروزه با پیشرفت اپلیکیشن ها هیچ معامله گری چنین کاری را انجام نمی دهد. در واقع کافیست تا شما به عنوان مثال اگر از ایزی تریدر مفید استفاده می کنید به بخش اندیکاتور ها بروید و اندیکاتور مک دی را انتخاب کنید.

آیا اندیکاتور مک دی یک تحلیل مناسب به ما می دهد؟

شما به عنوان یک تحلیل گر در بازار های سرمایه باید توجه داشته باشید که نباید فقط با اندیکاتور حتی اگر آن اندیکاتور مکدی باشد هم وارد یک معامله شوید. صاحب نظران بازار های سرمایه می گویند که این منطقی نیست که معیار خرید یا فروش یک معامله گر فقط با استفاده از یک اندیکاتور باشد.

هر اندیکاتوری جایگاه خودش را دارد که اگر درست استفاده شودT بسیار مفید ظاهر می شود. ما پیشنهاد می کنیم با استفاده از یک سیستم معاملاتی کاربردی و دقیق و با صرف زمان و انجام آزمون و خطای می توانید به بازدهی خوبی برسید.

اندیکاتور مکدی در متاتریدر

اندیکاتور مکدی در متاتریدر

یکی از بستر هایی مناسب در ایران که به شما امکان استفاده از اندیکاتور مک دی را می دهد متاتریدر می باشد. برای نصب اندیکاتور مک دی در متاتریدر باید توجه داشته باشید که ابتدا باید یک فایل MACD True را دانلود نمایید. در ادامه پس از دانلود فایل قبلی در متاتریدر منوی مربوط به فایل روی گزینه Open Date Folder کلیک نمایید تا بتوانید از پوشه مشخص شده MQL4 وارد دیگر پوشه Indicators بشوید.

حال فایل MACD True را که قبلا دانلود و سیو کرده بودید را با پسوند ex4 در آن جا قرار دهید. سپس متاتریدر را بسته و برای بار دوم باز کنید. با انجام این روند اندیکاتور مک دی را می توانید در متاتریدر نصب کنید. در نهایت برای این که بتوانید از این اندیکاتور استفاده کنیدT باید از منوی Insert به روی گزینه قابل مشاهده Indicators کلیک نمایید و در قسمت پایینی پنجره باز شده از گزینه قابل اجرای Costume روی گزینه MACD True کلیک کنید. با انجام این کار ها اندیکاتور مک دی شما مجهز به اعمال خواهد شد.

اندیکاتور مک دی در شاخه های مختلف

این اندیکاتور یک شاخص بسیار محبوب است که در تحلیل تکنیکال استفاده می شود. MACD می تواند برای شناسایی جنبه های روند کلی یک امنیت استفاده شود. مهم ترین این جنبه ها حرکت و همچنین جهت روند و مدت زمان است. چیزی که MACD را بسیار آموزنده می کند این است که در واقع ترکیبی از دو نوع مختلف شاخص است.

اول MACD از دو میانگین متحرک با طول های متفاوت برای شناسایی جهت و مدت روند استفاده می کند. سپس MACD تفاوت مقادیر بین آن دو میانگین متحرک (خط MACD) و یک EMA از آن میانگین‌ های متحرک (خط سیگنال) را می‌ گیرد و این تفاوت بین دو خط را به‌عنوان یک هیستوگرام ترسیم می‌کند که در بالا و پایین یک خط صفر مرکزی نوسان می‌ کند. هیستوگرام به عنوان نشانه خوبی از حرکت امنیتی استفاده می شود.

معامله گران از MACD برای تشخیص اینکه چه زمانی حرکت صعودی یا نزولی بالا است برای شناسایی نقاط ورود و خروج برای معاملات استفاده می کنند. MACD توسط معامله گران فنی در سهام، اوراق قرضه، کالا ها و بازار های FX استفاده می شود. در اینجا ما یک نمای کلی از نحوه استفاده از نشانگر MACD در بازار های مختلف ارائه می دهیم.

اندیکاتور مکدی در فارکس هم کاربرد دارد؟

اندیکاتور مک دی در بازار forex نیز بسیار مورد توجه است. برای استفاده از آن در این بازار بعد از نصب پلتفرم مورد نظر به “Insert” بروید، “Indicators” و سپس “Oscillators” را پیدا کنید – و MACD را خواهید دید. این نشانگر در یک پنجره جداگانه در زیر نمودار قیمت ظاهر می شود. تنظیمات کلاسیک شامل 12 و 26 EMA و یک خط سیگنال (SMA) با دوره 9 است. شما می توانید پارامتر های دیگر را بسته به سبک و اهداف معاملاتی خود انتخاب کنید.

اندیکاتور مکدی در بورس ایران هم کارایی دارد؟

مشابه فارکس اندیکاتور مک دی برای بازار ایران نیز بسیار محبوب می باشد. در حال حاضر تعداد زیادی از تحلیل گران تکنیکال بازار سرمایه در ایران از این اندیکاتور استفاده می کنند. در نتیجه اگر در بازار بورس فعالیت می کنید، می تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

کاربرد های اندیکاتور مکدی در ارز دیجیتال

کاربرد های اندیکاتور مکدی در ارز دیجیتال

اندیکاتور مک دی یکی از کار آمد ترین ها در تحلیل تکنیکال در مورد ارزهای دیجیتال می باشد. یادگیری خوب و درست آن به سیستم معاملاتی شما کمک می کند تا بررسی دقیق تری انجام دهید و در معاملات، خرید و فروش و ترید موفق تر عمل نمایید. به عنوان مثال زمانی که اندیکاتور مک دی باعث ایجاد دو اوج افزایشی قیمت یک ارز دیجیتال می شود، شاهد پیدایش یک سیگنال قابل توجه از واگریی خرسی خواهیم بود.

واگرایی خرسی در روند طولانی ادامه دار بودن روند را نشان خواهد داد. برخی معامله گران و تحلیل گران ارزهای دیجیتال به دنبال واگرایی های خرسی در ادامه روند های بسیار طولانی مدت گاوی هستند. زیرا به این جمع بندی رسیده اند که بازار ارز دیجیتال شروع روند ضعیفی را ادامه می دهد. در ادامه موارد کلی از کاربرد های اندیکاتور مک دی را برای ارزهای دیجیتال عنوان می کنیم.

تقاطع خط سیگنال

این کاربرد را می توان با استفاده از دو ابزار خط مک دی و خط سیگنال در اندیکاتور مک دی تعریف نمود. در زمانی که دو خط نشانگر مک دی و سیگنال از یکدیگر فاصله می گیرند، این مفهوم را می رساند که مومنتوم در حال افزایش است و روند سهام در حال تقویت خود می باشد. بعلاوه در مقابل آن هر چه قدر که این دو خط به را یکدیگر نزدیک تر ببینیم، خواهیم یافت که در این مساله روند سهام مورد نظر ما در حال از دست دادن و کم شدن قدرت خود و ضعیف‌تر شدن روند نمودار است.

همچنین تقاطع صعودی سهام مورد نظر ما در صورتی اتفاق می افتد که اندیکاتور مک دی خط سیگنال سهام در نمودار آن را به سمت بالا قطع می کند. شما در این وضعیت می بینید که این حرکت یک سیگنال برای سیستم معاملاتی شماست که خرید (روند صعودی) نیز محسوب می‌شود.

همچنین شما می دانید که در مقابل این وضعیت یک تقاطع نزولی زمانی انجام می پذیرد که مک دی خط سیگنال را به سمت پایین قطع نماید. قبل از این که کاملا بخواهید به این استراتژی متکی شوید و از این سیگنال های استفاده کنید، حیاتی است مراقبت لازم را انجام دهید و دیگر شرایط سهام خود مانند قیمت و غیره را نیز بررسی کنید.

تقاطع خط مبنا

تقاطع خط مبنا در اندیکاتور مک دی دومین روش پر کاربرد در سیگنال های اندیکاتور مک دی است. هنگامی به وقوع می پیوندد که در آن خط مک دی از محور مبنای افقی عبور می کند. این حالت در آن زمانی خواهد افتاد که هیچ تفاوت و اختلافی را بین میانگین های متحرک نمایی با سرعت و کند به وجود نیاید.

تقاطع صعودی از خط صفر وقتی اتفاق خواهد افتاد که خط اندیکاتور مک دی به بالای خط مبنا حرکت کند تا بتواند وارد یک ناحیه‌ با علامت مثبت شود. بعلاوه تقاطع نزولی در صورتی به وجود خواهد آمد که خط اندیکاتور مک دی به زیر خط مبنای ما حرکت کند تا جایی که منفی شود.

همچنین شما باید بدانید که تقاطع خط مبنا وابسته به شدت و قدرت روند سهام مورد تحلیل می‌ تواند از چندین روز یا چندین ماه به طول بی انجامد. برای این که بتوانید از این سیگنال به نحوه احسنت استفاده لازم را برای سیستم معاملاتی خود داشته باشید، باید به طور مشخص سطح مبنا را در اندیکاتور مک دی اصل قرار بدهید و عبور خط مک دی از این سطح به سمت بالا را به عنوان سیگنال خرید و همچنین عبور از این سطح به پایین را به عنوان یک سیگنال فروش در نظر خواهیم گرفت.

واگرایی در مکدی

در تحلیل تکنیکال یکی از مهم ترین مواردی که معمولا بررسی می شود واگرایی می باشد. در واقع واگرایی‌ ها در حالتی رخ می دهند که روند قیمت یک سهام بر خلاف روند اندیکاتور که در اینجا به خصوص مک دی می باشد، باشد. به صورت کلی ما دو نوع واگرایی داریم که یکی از آن ها واگرایی عادی و دیگری واگرایی مخفی هستند. با این حال این تقسیم بندی نشان می دهد که هر کدام از این انواع می توانند نکات مثبت یا منفی با خود داشته باشند. در ادامه به طور خلاصه واگرایی در مک دی را بررسی می کنیم.

واگرایی ها در اندیکاتور ها نشان دهنده این مساله می باشند که در راستای واگرا شدن یک روند در سهام مورد نظر خود هستیم. واگرایی منفی در پایان یک روند صعودی سهام و در حالتی به وجود خواهد آمد که قیمت سهام ما که قصد بررسی آن را داشته ایم سقف جدیدی در نمودار سهام به نسبت به سقف قبلی خود در آن نمودار به ثبت رسانده است.

با این حال اندیکاتور مورد نظر ما موفق به ثبت یک سقف جدید نخواهد شد و به طبع آن سقف پایین‌ تری ثبت می کند. در واقع از این مساله پرده برداری می کند که در ما در این واگرایی از فشار خرید کم شدن آن را می بینیم ولی تعداد، توانایی، نقدینگی و قدرت خریداران نسبت به فروشندگان در بازار سهام ارزهای دیجیتال هنوز بسیار بیشتر است.

در این زمان تحلیل گر تکنیکال ما خواهد یافت که از دیدن این حالت می بایست مدیریت ریسک انجام شود. زیرا می توانیم با تقریب خوبی احتمال دهیم که تغییر روند سهام مورد نظر ما و بازگشت آن به بازار نزولی دور از انتظار نیست.

جدول اطلاعات

در جدول زیر برخی اطلاعات کلیدی متن در مورد اندیکاتور مکدی گلچین شده است.

موضوع اندیکاتور مک دی
از مهم ترین اندیکاتور هامک دی
اندیکاتور مکدی در تحلیلتکنیکال
تنظیمات مک دی12، 26، 9
کاربرد مک دیدر تمامی بازار ها به خصوص ارزهای دیجیتال

اندیکاتور مکدی رنگی هم داریم؟

شما برای استفاده از اندیکاتور مک دی طبیعتا باید از یک سرویس یا پلتفرم مانند متا تریدر یا نسخه های داخلی آن مانند مفید تریدر استفاده کنید. در حین استفاده برای کاربری و گرافیک بالا تر می توانید از رنگ ها و سایه های مورد نظر که در امکانات آن سیستم تعبیه شده استفاده نمایید.

اندیکاتور مکدی کلاسیک چیست؟

نوعی از اندیکاتور مک دی که ما آن را به عنوان اندیکاتور مک دی کلاسیک می شناسیم وجود دارد که در مورد آن توضیحاتی را ارائه می دهیم. در واقع در اندیکاتور مک دی کلاسیک می توانید دو خط را ببینید. در حالی که در حقیقت ما در محاسباتی که از اندیکاتور مکدی سراغ داریم از 3 خط استفاده شده است. در اندیکاتور کلاسیک، خطی که با سرعت مک دی می نامیم، می بایست اختلافات ما بین دو میانگین متحرک نمایی باشد.

در این جا دوره های زمانی که برای آن وجود دارد، دو خط میانگین متحرک است که به صورت معمولی یعنی 12 و 26 هستند. با این حال باید توجه نمود که در صورت نیاز توسط تحلیل گران ارزهای دیجیتال قابل تغییر می باشد. از طرفی خط کند تر که به آن خط اخطار نیز می گوییم. به طور معمول یک میانگین متحرک نمایی 9 دوره ای از خط اندیکاتور مک دی می باشد.

اگر معامله گران و تحلیل گران کریپتو در مجموع از دوره های زمانی مانند 12، 26 و 9 استفاده می کنند که در این حالت با توجه به تایم فریم مورد نظر آن ها می تواند این دوره های زمانی به صورت روز یا هفته باشند.

اندیکاتور مکدی آگاه چه می باشد؟

همانند کارگزاری هایی مانند مفید که از مفید تریدر و … می توان برای تحلیل تکنیکال و به طبع آن از اندیکاتور هایی مثل اندیکاتور مک دی استفاده کرد. کارزاری آگاه نیز این امکان را برای معامله گران ایجاد کرده تا بتوانند با ثبت نام در آن کارگزاری از امکانات آن از جمله استفاده از اندیکاتور مک دی استفاده نمایند.

آموزش اندیکاتور مک دی

آموزش اندیکاتور مک دی

این اندیکاتور دارای بخش هایی می باشد که می توان از آن برای تحلیل تکنیکال استفاده نمود. مقدار مک دی به این صورت محاسبه می گردد که در آن از تفریق میانگین متحرک نمایی 26 دوره ای از میانگین متحرک نمایی 12 دوره ای حاصل می شود. در ادامه با رسم یک مووینگ 9 روزه که آن را تحت عنوان خط یک سیگنال برای بالای خط اندیکاتور مک دی که به عنوان یک حرکت کننده از سیگنال های خرید و فروش کاربرد دارد. حال اندیکاتور مک دی به این صورت عمل می کند که با بالا رفتن مک دی به نسبت خط سیگنال، تحلیل گر تکنیکال بازار بورس می تواند دست به خرید در بازار بورس بزند.

همچنین با پایین تر رفتن مک دی از خط سیگنال، سهام خود را می تواند به فروش برساند. همچنین در زمان بررسی اندیکاتور مک دی باید به این نکات توجه نمایید. به عنوان مثال بالا تر بودن خط 12 از خط 26 نشان دهنده مثبت بودن اندیکاتور است. همچنین پایین تر بودن دوره 12 مک دی از دوره 26 نیز نشان دهنده منفی بودن مکدی می باشد.

اندیکاتور macd در تریدینگ ویو چگونه استفاده می شود؟

از آنجا که تریدینگ ویو یک پلتفرم ارائه دهنده تحلیل تکنیکال نیز می باشد و اندیکاتور مک دی یک ابزار تحلیل تکنیکال است‌ می توان از این ابزار در تریدینگ ویو استفاده نمود. این پلتفرم مشابه اندیکاتور macd در متاتریدر 5 این امکان را می دهد که مک دی را متناسب با سیستم معاملاتی خود تنظیم نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه اندیکاتور macd pdf، اندیکاتور macd در ارز دیجیتال و اندیکاتور macd 4c در بخش جستجوی سایت بیستکس کلمات کلیدی خود را وارد کنید و سپس مقالات مورد نظر را مطالعه نمایید.

تنظیمات اندیکاتور مک دی را چگونه درست کنم؟

زمانی که اندیکاتور مک دی را به نمودار خود اضافه می نمایید، این قابلیت را خواهید داشت که تنظیمات آن را متناسب با نیاز خود تغییر دهید. به عنوان مثال وقتی در یک سایت مثل تریدینگ ویو مک دی را به نمودار سهام مورد نظر خود اضافه می کنید و بر روی تنظیمات نیز می توانید سه قسمت را مشاهده نمایید.

یک مورد قابل مشاهده فست لنت می باشد که عدد آن به طور معمول 12 است. مطابق زمان آن میانگین متحرکی است که تند ترین واکنش را می دهد‌. مورد بعدی اسلولنت می باشد که برای میانگین متحرک کند تر کاربرد دارد. این مقدار نیز در پیش فرض سایت 26 است‌. همچنین سیگنال اسموتینگ مربوط به میانگین متحرکی می باشد که اختلاف این دو را محاسبه می نماید.

پس اگر شما بخواهید از پیش فرض سیستم استفاده کنید، اعداد 12 و 26 و 9 را خواهید داشت ولی اگر از فیلتر اندیکاتور مک دی می خواهید استفاده نمایید، این اعداد را تغییر داده و مقدار مورد نظر خود متناسب با سیستم معاملاتی که دارید به دست آورید.

اندیکاتور macd strategy چیست؟

معامله‌ گران می‌ توانند از سیگنال خرید اندیکاتور macd برای تقاطع‌ های خطوط سیگنال زمانی که EMA نه روزه توسط خط میانگین دو متحرک عبور می‌ کند، استفاده کنند. هنگامی که خط میانگین دو متحرک از بالا یا پایین خط مرکزی صفر در نوسانگر عبور می کند، سیگنال های اضافی تولید می شود.

شما می توانید واگرایی بین خطوط MACD و عملکرد قیمت را در نمودار مشاهده کنید، روند ضعیف و معکوس های احتمالی را برجسته کنید.

بدانید که سیگنال خرید و فروش در اندیکاتور macd نمی تواند با قطعیت پیش بینی کند. هیچ سیستم معاملاتی نمی تواند سود را تضمین کند یا خطرات را از بین ببرد. در حالی که MACD دارای نقاط قوت بسیاری است و می تواند به معامله گران کمک کند تا روند معکوس شدن روند را تشخیص دهند، اشتباه نیست و به ویژه در بازار های جانبی دچار مشکل است.

از آنجایی که MACD بر اساس نقاط قیمتی اساسی است، سیگنال های خرید بیش از حد و فروش بیش از حد به اندازه یک نوسان ساز مبتنی بر حجم خالص موثر نیستند. همیشه از ابزار های فنی دیگر برای تأیید سیگنال های تولید شده توسط MACD استفاده کنید زیرا این توانایی کار در ارتباط با بسیاری از ابزار های دیگر است که به MACD قابلیت اطمینان آن را می دهد.

فرمول اندیکاتور مک دی چگونه حساب می شود؟

فرمول اندیکاتور مک دی چگونه حساب می شود؟

فرمول اندیکاتور مک دی نسبت به دیگر اندیکاتور ها و اسیلاتور ها بسیار ساده می باشد. با این حال به هیچ وجه نشان دهنده ضعیف بودن این اندیکاتور نیست. در واقع این اندیکاتور بسیار قوی در پیش بینی سهام ظاهر می شود. در این فرمول کافیست میانگین متحرک نمایی 26 دوره ای را از میانگین متحرک 12 دوره ای تفاضل کنیم که نتیجه حاصل اندیکاتور مک دی خواهد بود.

واگرایی در اندیکاتور مک دی به چه معناست؟

همان طور که در متن توضیح داده ایم، واگرایی در حالتی رخ می دهند که در آن شما می بینید که روند قیمت یک سهام بر خلاف روند طبیعی اندیکاتور که در اینجا به خصوص مک دی می باشد، باشد. به صورت کلی ما دو نوع واگرایی داریم که یکی از آن ها واگرایی عادی و دیگری واگرایی مخفی هستند.

با این حال این تقسیم بندی نشان می دهد که هر کدام از این انواع می توانند نکات مثبت یا منفی با خود داشته باشند. در ادامه به طور خلاصه که در این اندیکاتور بسیار نقش کلیدی برای تحلیل گران تکنیکال بازی می کند.

محدودیت های MACD

شاخص MACD در بازار های پر طرفدار بهترین عملکرد را دارد. این استفاده از آن را برای معامله گران بسته به استراتژی های تجاری آن ها محدود می کند. به عنوان مثال بازار های محدود/تثبیت شده به طور کلی سیگنال‌ های ناقصی را هنگام استفاده از MACD می‌ دهند. معامله گران باید به طور واقعی MACD و همچنین زمان استفاده از این اندیکاتور را برای استفاده بهینه درک کنند.

معامله گران تازه کار ممکن است در ابتدا استفاده از این اندیکاتور را دشوار بدانند، به همین دلیل است که عبور از میانگین متحرک پایه و اصول EMA به سود معامله گرانی خواهد بود که به دنبال استفاده از اندیکاتور MACD هستند. تغییراتی که می توان با اندیکاتور MACD پیاده سازی کرد تقریباً بی نهایت است که آن را برای معامله گر بسیار شخصی می کند.

این ماهیت ذهنی MACD به این معنی است که نتایج از معامله‌ گری به معامله‌گر دیگر متفاوت است که هر گونه ثبات را از بین می‌برد. معامله گران هنگام استفاده از MACD باید از یک طرح کلی پیروی کنند.

نکاتی که درباره اندیکاتور مک دی باید دانست

در طول این مقاله به صورت مفصل به مک دی اشاره شد. مهم ترین نکته که در مورد اندیکاتور مک دی باید بدانید این است که به تنهایی برای پوزیشن گیری در معامله ارزهای دیجیتال و دیگر مارکت ها کافی نمی باشد و حتما نیاز به دیگر ابزار ها است تا تحلیل مورد نظر را تقویت نماید. نکته دیگر تایم فریم می باشد که شما باید دقت کنید که در چه تایم فریمی معامله می کنید که متناسب با آن تنظیمات اندیکاتور را تشکیل دهید.

سوالات متداول

اندیکاتور مکدی چیست؟

اندیکاتور مکدی یکی از اندیکاتور های معروف در بین سهام دارانی می باشد که از تحلیل تکنیکال برای ورود و خروج به سهام ها از جمله بازار سهام ارزهای دیجیتال استفاده می کنند.

آیا اندیکاتور مکدی می تواند روند سهام را مشخص کند؟

اندیکاتور مک دی به تنهای برای تصمیم گیری در مورد روند سهام یا ارزهای دیجیتال مناسب نمی باشد. اغلب تحلیل گران تکنیکال که حرفه ای می باشند از این اندیکاتور در کنار دیگر گزینه ها در سیستم معاملاتی خود استفاده می کنند.

آیا اندیکاتور مک دی قابل اعتماد است؟

همان طور که در متن به طور مفصل توضیح داده شده اندیکاتور مک دی ابزار بسیار قوی می باشد که اگر در کنار دیگر عوامل موثر استفاده شود می تواند بدرخشد ولی به تنهایی باعث گمراهی و سرخوردگی تحلیل گر و سهامدار خواهد شد.

مکدی در متاتریدر چگونه است؟

متاتریدر یکی از بهتر سیستم هایی می باشد که اندیکاتور مکدی را به عنوان پیش فرض در خود جای داده است. تحلیل گران تکنیکال تنها با نصب متاتریدر می توانند از این اندیکاتور و دیگر ابزار موجود برای تحلیل تکنیکال استفاده نمایند.

اندیکاتور مک دی در چه بازار هایی قابل استفاده می باشد؟

این اندیکاتور تقریبا در تمامی بازار ها از جمله بازار بورس ایران، بازار سهام فارکس و بازار ارزهای دیجیتال قابل استفاده است و شما می توانید در سیستم معاملاتی و استراتژی معاملاتی خود از این اندیکاتور برای پیش بینی روند آینده سهام مورد نظر اطلاعات کسب کنید.

رابطه اندیکاتور مک دی با ارز دیجیتال چگونه است؟

همان طور که در متن هم توضیح داده شده است ارزهای دیجیتال که اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته اند نیز می توانند مورد بسیار مناسبی برای تحلیل توسط اندیکاتور مک دی باشند. به همین دلیل بسیاری از سهام داران ارزهای دیجیتال از این اندیکاتور برای تحلیل سهام خود استفاده می کنند.

از کاربرد های اندیکاتور مک دی چند مورد نام ببرید؟

از کاربرد هایی که اندیکاتور مک دی در پیش بینی دقیق این ارز دیجیتال دارد می توان به قطع خط سیگنال، قطع خط مبنا و همچنین واگرایی اشاره کرد. هر مدام از این موارد به طور مفصل در متن مورد بحث واقع شده اند و شما می توانید آن را مطالعه نمایید.

اندیکاتور مکدی آکاه یا مفید چیست؟

معمولا هر یک از کارگزاری ها بستری را برای معامله گران ایجاد می کنند که در آن یک معامله گر بتواند از ابزار های مورد نیاز برای تحلیل استفاده نماید. در همین جهت کارگزاری آگاه و مفید نیز این امکانات را در صفحه اصلی خود برای کاربران ایجاد که کرده اند. که ابزار های مختلف از جمله اندیکاتور مک دی برای استفاده وجود دارند.

تنظیمات پیش فرض اندیکاتور مک دی چند است؟

اندیکاتور مک دی دارای چند دوره می باشد که در آن هر دوره یک پیش ثبت شده دارد‌. در این اندیکاتور پیش فرض های ثبت شده 12, 26 و 9 می باشد.

فرمول اندیکاتور مک دی چیست؟

فرمول این اندیکاتور پیچیده نمی باشد. در واقع این فرمول برابر تفاضل دروه میانگین متحرک ۲۶ و دوره میانگین متحرک ۱۲ است.

آیا تنها با اندیکاتور مک دی می توان در ارز دیجیتال پوزیشن گرفت؟

همان طور که در متن توضیح داده ایم با هیچ اندیکاتوری به تنهایی نمی توان معامله کرد از جمله اندیکاتور مک دی.

نماد مک دی چیست؟

MACD نماد این اندیکاتور است.

اندیکاتور مک مخفف چیست؟

Moving Average Convergence Divergence

نصب مک دی چگونه است؟

در طول مقاله به این موضوع اشاره شده است.

مک دی در فارکس هم کاربرد دارد؟

از این اندیکاتور در بازار فارکس هم استفاده می شود.

2/5 - (1 امتیاز)
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها