تبلیغات
فیلتر نوسان گیری ابزارها

آموزش استفاده از انواع فیلتر نوسان گیری به زبان ساده

  • توسط sara
  • 20 دقیقه

در دنیای امروز ارزهای دیجیتال خود را به خوبی در بین کاربران جا انداخته اند و روزانه معاملات خیلی زیادی را به ثبت می رسانند. حدود 700 ارز دیجیتال در بازار وجود دارد که شما می توانید آن ها را خریداری کنید اما برای این که ارز خوب و سود آوری را خریداری کنید نیاز به تحلیل ارز و سپس خرید ارز دیجیتال دارید، حال چگونه بین 7000 ارز دیجیتال در بازار ارز دلخواه خود را پیدا کنیم؟ روش فیلتر نوسان گیری یک روش خوب برای جدا کردن نماد های بازار است تا به خرید شما کمک کند با این روش شما نماد هایی که نوسان کمتری در بازار دارند را از ارزهای دیگر جدا می کنید و سپس برای خرید آن ارز اقدام می کنید مسلماً زمان کمتری برای خرید ارز صرف می کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه صرافی ارز دیجیتال بیستکس باشید.

فهرست محتوا
فیلتر نوسان گیری چیست؟

فیلتر نوسان گیری چیست؟

این فرآیند به این صورت عمل می کند که طبق خواسته های کاربران برای خرید ارز دیجیتال، نماد ها را از هم جداسازی می کند. این عمل باعث می شود شما برای خرید و فروش ارز دیجیتال خود زمان کمتری صرف کنید. اما اگر از فیلتر نوسان گیری استفاده نکنیم چه تفاوتی دارد؟

حدود 700 نماد بورسی داریم و برای تحلیل تک تک آن ها باید وقت خیلی زیادی صرف کنید اما با فیلتر کردن نماد ها شما می توانید دسته ای از ارزهای مورد دلخواه خود را پیدا کنید.

ویژگی های یک فیلتر نوسان گیری خوب چیست؟

فیلتر ها در بازه زمانی مختلف قابل انجام هستند اما در زمان های کوتاه تاثیر بیشتری دارد. بهترین زمان برای فیلتر نوسان گیری در بازه 1 تا 3 روزه است که بازده بهتری دارد.

از ویژگی های فیلتر خوب می توان موارد زیر را نام برد:

  • پیدا کردن ارزهای مورد نظر با ملاک های دلخواه خود.
  • کاهش بسیار چشمگیر زمان صرف شده برای پیدا کردن ارز مورد نظر از بیم حدودا 800 ارز دیجیتال.

از چه فیلتر نوسان گیری نباید استفاده کرد؟

فیلتر ها در بازه زمانی طولانی مدت تاثیر زیادی ندارند و برای کسانی که به دنبال سود دهی در مدت کم هستند خوب نیست. اگر به دنبال سود دهی سریع هستید بهتر است سراغ فیلتر ها در بازه زمانی کم بروید.

فیلتر نوسان گیری در بازه های مختلف

فیلتر ها نوسانات ارز را در بازه های مختلف از هم جدا می کنند تا خرید سریع تری را داشته باشید که عبارتند از:

  • فیلتر نوسان گیری روزانه: این فیلتر نماد ها را با توجه به نوسانات روزانه از هم جدا می کنند. این فیلتر نتیجه خوبی ندارد زیرا نوسانات به صورت پایدار نیستند و امکان دارد در روز بعد ارز روند نزولی به خود بگیرد.
  • فیلتر نوسان گیری چند روزه: فیلتر های چند روزه بهترین نوع این فرآیند هستند. بازه زمانی 2 تا 3 روز برای فیلتر کردن ارز عالی است.
  • فیلتر نوسان گیری ساعتی: این فیلتر ارزهایی را که در چند ساعته گذشته تقاضای زیادی داشته اند را نشان می دهد.
  • فیلتر نوسان گیری ماهانه: فیلتر ماهانه ارزها را در بازه زمانی یک ماه نوسان گیری می کند و به نمایش می گزارد.
  • فیلتر نوسان گیری هفتگی: این فیلتر با بررسی نوسانات ارزهای بازار در طول یک هفته را به شما نشان می دهد.

جدول اطلاعات

در قسمت زیر به مهم ترین موارد پیرامون فیلتر نوسان گیری اشاره شده است.

موضوعفیلتر نوسان گیری
ویژگی های یک فیلتر نوسان گیری خوب پیدا کردن ارزهای مورد نظر با ملاک های دلخواه خود، کاهش بسیار چشمگیر زمان صرف شده برای پیدا کردن ارز مورد نظر از بیم حدودا 800 ارز دیجیتال.
فیلتر نوسانگیری از صف فروش فیلتر نوسانگیری از صف فروش ارزهایی را به نمایش می گزارد که در صف فروش قرار دارند و در بازار تقاضای زیادی دارد.
فیلتر بازگشت روند سهم و نوسان گیری کوتاه مدت این فیلتر سهم هایی که در چند ساعت اخیر روند نزولی داشتند و به صورت ناگهانی روند صعودی به پیش گرفته را نشون می دهند.
فیلتر نوسان گیری با خرید و فروش حقوقی این فیلتر به شما نشان می دهد افراد حقوقی در حال خرید کدام سهم هستند. این فیلتر در کوتاه مدت به کار می رود.
فیلتر نوسانگیری از صف فروش

فیلتر نوسانگیری از صف فروش

فیلتر نوسانگیری از صف فروش ارزهایی را به نمایش می گزارد که در صف فروش قرار دارند و در بازار تقاضای زیادی دارد.

انواع فیلتر نوسان گیری ارز دیجیتال

فیلتر کردن ارزهای دیجیتال با کمک از تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال به روش های زیر انجام می شود که برای شما معرفی می کنیم:

محدوده‌ های ثابت نوسان را تشخیص دهید.

با بررسی نمودار می توان نقاطی که نمودار ارز به تله افتاده (از یک حدی نه بیشتر و نه کمتر می شود) را پیدا کرد.

از میانگین متحرک کمک بگیرید.

یکی از کاربرد های شاخص میانگین متحرک حمایت و مقاومت است که در روند های صعودی جلوی ریزش قیمت و در روند های نزولی جلوی رشد قیمت را می گیرد. وقتی قیمت ارز به میانگین متحرک رسید باید ارز را خریداری کنید.

از اندیکاتور ها به عنوان یار کمکی استفاده کنید.

اندیکاتور ها محدوده قیمتی را برای خرید مشخص می کنند. به عنوان مثال اندیکاتور باند بولینگر که برای کاربران یک محدوده حمایت و یک محدوده مقاوت برای معامله گران به نمایش می گزارد که برای کاربران مفید است.

تحلیل فاندامنتال را فراموش نکنید.

اخبار و رویداد ها در مورد ارز دیجیتال تاثیر زیادی در قیمت ارزها دارند. معمولا اخباری که از قبل به اطلاع کاربران داده می شود در بازار پیش خرید می شوند و از قبل تاثییر خود را در بازار می گزارند.

انواع فیلتر نوسان گیری فارکس

انواع فیلتر نوسان گیری فارکس

در قسمت زیر انواع فیلتر در فارکس معرفی شده اند که عبارتند از

فیلتر بر اساس سطح حمایت و مقاومت ارز

این فیلتر بر اساس نمودار کار می کند. برای فهمیدن نقاط حمایت و مقاومت فرمول خاصی وجود ندارد. فقط با نگاه کردن به نمودار قیمت می توان نقاط حمایت را در نقاط نزول نمودار و نقاط مقاومت را در بالای نمودار پیدا کرد.

فیلتر بر اساس خرید و فروش کربران

تعداد خرید و فروش کاربران بر قیمت ارز تاثیر زیادی دارد با فیلتر کردن ارز به توجه به تعداد فروش یا خرید آن می توانید خرید خوبی را داشته باشید.

فیلتر بر اساس اخبار

اخبار ارز تاثیر زیادی در افزایش و کاهش قیمت ارز دارند به عنوان مثال اضافه شدن یک ارز به صرافی باعث افزایش قیمت آن ارز می شود.

فیلتر نوسان گیری بورس ایران

فیلتر نوسان گیری بورس ایران

فیلتر ها این قدرت را به شما می دهند تا با توجه به استراتژی دلخواه خود بتوانید ارز دلخواه خود را خریداری کنید. به شما تعدادی از فیلتر های بازار بورس را معرفی می کنیم.

فیلتر صف فروش

این فیلتر به صورت روزانه عمل می کند و ارزهای دیجیتالی که در همان روز فروش زیادی داشتند را به نمایش می گذارد.

فیلتر صف خرید

این فیلتر همانند صف فروش به صورت ورزانه عمل می کند اما ارزهایی را نشان می دهد که خرید خوبی داشته اند و در صف خرید هستند.

فیلتر فروشنده قوی

یکی از پرکاربرد ترین فیلتر ها این فیلتر است و ارزهای دیجیتال را نشان می هد که مربوط به فشار فروش است.

فیلتر ورود و خروج پول حقیقی

فیلتر ورود و خروج یک فیلتر حرفه ای در بورس است زیرا می توان از این فیلتر به صعودی یا نزولی بودن رشد ارز پی ببریم.

فیلتر پیش بینی بازار فردا

یک فیلتر رایگان که به فیلتر طلایی بورس معروف است. این فیلتر به شما کمک می کند ارزهایی را که قرار است فردا در صف خرید باشند به شما نشان می دهد.

فیلتر نوسان گیری با خرید و فروش حقوقی

این فیلتر به شما نشان می دهد افراد حقوقی در حال خرید کدام سهم هستند. این فیلتر در کوتاه مدت به کار می رود.

فیلتر بازگشت روند سهم و نوسان گیری کوتاه مدت

این فیلتر سهم هایی که در چند ساعت اخیر روند نزولی داشتند و به صورت ناگهانی روند صعودی به پیش گرفته را نشون می دهند.

فیلتر سهام مناسب نوسان گیری

فیلتر سهام با جدا کردن سهام های دلخواه کاربر با توجه به ملاک هایی که توسط کاربر مشخص می کند عمل می کند.

فیلتر نوسان گیری سهم‌ های در حال صعود روزانه

این فیلتر سهم‌ های در حال صعود روزانه را نشان می دهد، سهم هایی که ابتدای صبح رو به نزول بوده و اکنون در حال صعود هستند را به شما نشان می دهد.

فیلتر نوسان گیری رنج مثبت و منفی

این فیلتر فقط برای سرمایه گزاران و معامله گران حرفه ای قابل سود است. به طوری که ارزهایی که دارای فاصله رنج هستند را نشان می دهد و افراد حرفه ای در رنج منفی خرید و در رنج مثبت سود می کنند.

فیلتر نوسانگیری برای نماد های در آستانه صف خرید

ارزهای دیجیتال و رمزارزهایی که رو به سمت مثبت هستند را به شما نشان می دهد.

سوالات متداول

فیلتر نوسان گیری چیست؟

فیتر نوسان گیری به این صورت عمل می کند که طبق خواسته های کاربرا برای خرید ارز دیجیتال، نماد ها را از هم جداسازی می کند. این عمل باعث می شود شما برای خرید و فروش ارز دیجیتال خود زمان کمتری صرف کنید اما اگر از فیلتر نوسان گیری استفاده نکنیم چه تفاوتی دارد؟ حدود 700 نماد بورسی داریم و برای تحلیل تک تک آن ها باید وقت خیلی زیادی صرف کنید اما با فیلتر کردن نماد ها شما می توانید دسته ای از ارزهای مورد دلخواه خود را پیدا کنید.

ویژگی های یک فیلتر نوسان گیری خوب چیست؟

فیلتر ها در بازه زمانی مختلف قابل انجام هستند اما در زمان های کوتاه تاثیر بیشتری دارد، بهترین زمان برای فیلتر نوسان گیری در بازه 1 تا 3 روزه است که بازده بهتری دارد.
از ویژگی های فیلتر خوب می توان موارد زیر را نام برد:
پیدا کردن ارزهای مورد نظر با ملاک های دلخواه خود.
کاهش بسیار چشمگیر زمان صرف شده برای پیدا کردن ارز مورد نظر از بیم حدودا 800 ارز دیجیتال.

از چه فیلتر نوسان گیری نباید استفاده کرد؟

فیلتر ها در بازه زمانی طولانی مدت تاثیر زیادی ندارند و برای کسانی که به دنبال سود دهی در مدت کم هستند خوب نیست، اگر به دنبال سود دهی سریع هستید بهتر است سراغ فیلتر ها در بازه زمانی کم بروید.

فیلتر نوسانگیری از صف فروش چیست؟

فیلتر نوسانگیری از صف فروش ارزهایی را به نمایش می گزارد که در صف فروش قرار دارند و در بازار تقاضای زیادی دارد.

فیلتر نوسان گیری بورس ایران چیست؟

فیلتر ها این قدرت را به شما می دهند تا با توجه به استراتژی دلخواه خود بتوانید ارز دلخواه خود را خریداری کنید، به شما تعدادی از فیلتر های بازار بورس را معرفی می کنیم.
فیلتر صف فروش: این فیلتر به صورت روزانه عمل می کند و ارزهایی که در همان روز فروش زیادی داشتند را به نمایش می گذارد.
فیلتر صف خرید: این فیلتر همانند صف فروش به صورت روزانه عمل می کند اما ارزهایی را نشان می دهد که خرید خوبی داشته اند و در صف خرید هستند.
فیلتر فروشنده قوی: یکی از پر کاربرد ترین فیلتر ها این فیلتر است، ارزهایی را نشان می هد که مربوط به فشار فروش است.
فیلتر ورود و خروج پول حقیقی: فیلتر ورود و خروج یک فیلتر حرفه ای در بورس است زیرا می توان از این فیلتر به صعودی یا نزولی بودن رشد ارز پی ببریم.
فیلتر پیش بینی بازار فردا: یک فیلتر رایگان که به فیلتر طلایی بورس معروف است. این فیلتر به شما کمک می کند ارزهایی را که قرار است فردا در صف خرید باشند به شما نشان می دهد.
فیلتر نوسان گیری با خرید و فروش حقوقی: این فیلتر به شما نشان می دهد افراد حقوقی در حال خرید کدام سهم هستند. این فیلتر در کوتاه مدت به کار می رود.
فیلتر بازگشت روند سهم و نوسان گیری کوتاه مدت: این فیلتر سهم هایی که در چند ساعت اخیر روند نزولی داشتند و به صورت ناگهانی روند صعودی به پیش گرفته را نشون می دهند.

فیلتر بازگشت روند سهم و نوسان گیری کوتاه مدت چیست؟

این فیلتر سهم هایی که در چند ساعت اخیر روند نزولی داشتند و به صورت ناگهانی روند صعودی به پیش گرفته را نشون می دهند.

فیلتر نوسان گیری با خرید و فروش حقوقی چیست؟

این فیلتر به شما نشان می دهد افراد حقوقی در حال خرید کدام سهم هستند. این فیلتر در کوتاه مدت به کار می رود.

فیلتر سهام مناسب نوسان گیری کدامند؟

فیلتر سهام با جدا کردن سهام های دلخواه کاربر با توجه به ملاک هایی که توسط کاربر مشخص می کند عمل می کند.
فیلتر نوسان گیری سهم‌ های در حال صعود روزانه: این فیلتر سهم‌ های در حال صعود روزانه را نشان می دهد، سهم هایی که ابتدای صبح رو به نزول بوده و اکنون در حال صعود هستند را به شما نشان می دهد.
فیلتر نوسان گیری رنج مثبت و منفی: این فیلتر فقط برای سرمایه گزاران و معامله گران حرفه ای قابل سود است به طوری که ارزهایی که دارای فاصله رنج هستند را نشان می دهد و افراد حرفه ای در رنج منفی خرید و در رنج مثبت سود می کنند.
فیلتر نوسانگیری برای نماد های در آستانه صف خرید: ارزهایی که رو به سمت مثبت هستند را به شما نشان می دهد.

بهترین فیلترنوسان گیری در چه بازه زمانی قرار دارد؟

بهترین و سریع ترین روش سود دهی خرید ارزهایی است که با فیلتر چند روزه در بازه زمانی 1 تا 3 روز است.

فیلتر نوسانی گیری سالانه تاثیر ارزش دارد یا خیر؟

این فیلتر برای کسانی که به دنبال سود آوری چند روزه هستند به درد نمی خورد چون ممکن است در زمانی که کاربر برای خرید آن ارز اقدام کند رو به نزول باشد وباعث ضرر شود، اما این فیلتر به صورت سالانه ارزها را برای شما فیلتر می کند و به نمایش می گزارد، این فیلتر برای خرید ارزهای طولانی مدت خوب است.

سطح حمایت و مقاومت ارز چگونه مشخص می شود؟

سطح مقاومت برای جلوگیری از افزایش قیمت ارز است زمانی که قیمت ارز به طور ناگهانی و شدید در حال رشد است سطح مقاومتی برای تایین می کنند و از بالا رفتن بیشتر قیمت ارز جلوگیری می کند.
اما سطح حمایت کاملا بر عکس مقاومت کار می کند، زمانی که قیمت ارز در حال نزول است سطح حمایتی تشکیل می شود که از پایین آمدن بیشتر قیمت ارز جلو گیری می کند.

میانگین متحرک در فیلتر نوسانگیری چیست؟

یکی از کاربرد های شاخص میانگین متحرک حمایت و مقاومت است که در روند های صعودی جلوی ریزش قیمت و در روند های نزولی جلوی رشد قیمت را میگیرد. وقتی قیمت ارز به میانگین متحرک رسید باید ارز را خریداری کنید.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها