ساخت NFT آموزش NFT

آموزش کامل و تصویری ساخت NFT با راهنمای قدم به قدم

 • توسط sajjad
 • 22 دقیقه

ساخت nft چگونه است؟ امروزه در حوزه دیجیتال حتما نام nft به گوشتان خورده است. ان اف تی (nft) یکی از نوآوری های مهم دیجیتال می باشد که چندان با آن ها غریبه نیستید. در بازار ارزهای دیجیتال می دانید که ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم و … نوعی توکن های مثلی هستند که دارای واحد و توکن های تعویض پذیر می باشد.

اما nft که مخفف عبارت Non-fungible token می باشد نوعی دارایی دیجیتال و منحصر به فرد است که بر خلاف بیت کوین غیر مثلی بوده و با توجه به ویژگی هایی که دارد نسب به سایر دارایی های دیجیتال متمایز می شود. ان اف تی ها امروزه با توجه به ویژگی های خود ارزش پیدا می کنند.

به طور مثال در فوتبال قیمت یک دستکش حرفه ای برای دروازبانی شاید کمتر از 10 میلیون تومان باشد اما اگر این دستکش در دستان افرادی مانند بوفون و کاسیاس بوده باشد به مراتب ارزشی بسیار بیشتر پیدا خواهد کرد. با توجه به ارزشی که ان اف تی ها دارند یکی از سوالات رایج کاربران در رابطه با نحوه ساخت NFT می باشد.

یکی از مسائلی که باعث ان اف تی ها نسبت به سایر دارایی های دیجیتال متمایز شوند، ثبت مالکیت آن ها روی بلاک چین است. امروزه افراد زیادی هستند که به دنبال ساخت nft بوده و به دنبال آموختن روش ساخت آن ها هستند. اگر شما نیز به دنبال ساخت nft هستید این مقاله را حتما تا پایان در صرافی ارز دیجیتال بیستکس مطالعه کنید. در این مقاله به صورت مفصل به نحوه ساخت nft اشاره شده است.

ساخت NFT چگونه ممکن می شود؟

در قسمت قبل اشاره شد که با توجه به ویژگی ان اف تی ها بسیاری از افراد به دنبال ساخت آن ها هستند. اگر به دنبال ساخت nft هستید با داشتن اطلاعات مناسب از بازار ارزهای دیجیتال می توانید به راحتی برای ساخت این دارایی دیجیتال اقدام کنید. ساخت nft کار چندان دشواری نیست و کاربر با انجام 3 روش کلی می تواند nft مد نظر خود را بسازد. در قسمت زیر به روش ساخت این دارایی های با ارزش دیجیتالی اشاره شده است.

ایجاد کیف پول اتریوم

اولین راه برای ساخت ان اف تی ایجاد بهترین کیف پول ارز دیجیتال اتریوم می باشد. با داشتن امن ترین کیف پول اتریوم شما می توانید وارد فروشگاه های nft شده و در آن ها حساب کاربری ایجاد کنید.

خرید اتر

در حال حاضر برای ساخت NFT در اکثر فروشگاه ها نیاز به پرداخت کارمزد می باشد. دومین گاه برای ساخت NFT خرید مقداری تتر برای پرداخت کارمزد ان اف تی می باشد. در واقع خرید اتر نوعی سرمایه برای ساخت NFT می باشد.

اتصال کیف پول به بازار NFT

پس از ایجاد کیف پول و خرید اتر گام بعد اتصال کیف پول به بازار NFT می باشد. حال برای ساخت این دارایی دیجیتال وارد یکی از فروشگاه های NFT شده و ساخت دارایی خود را انجام دهید. اگر فرد مبتدی هستید بهترین فروشگاه برای ساخت ان اف تی برای شما فروشگاه Rarible می باشد که از طریق این وب سایت می توانید عملیات خود را به سادگی انجام دهید.

آموزش کامل و تصویری ساخت NFT

یکی از مسائل مهم در رابطه با ساخت این دارایی با ارزش دیجیتال بحث آموزش های آن می باشد. با توجه به اهمیتی که ان اف تی ها دارند آموزش های آن ها هم بسیار مهم است و نمی توان از هر منبعی برای فراگیری این آموزش ها استفاده کرد. در حال حاضر بهترین روش برای فراگیری آموزش های ساخت NFT استفاده از آموزش های تصویری مانند عکس یا ویدیو های آموزشی می باشد زیرا آموزش های تصویری تاثیر بیشتری بر روی ذهن اکثر کاربران دارند.

در حال حاضر آموزش های تصویری ساخت NFT در سایت های زیادی وجود دارد. اگر به دنبال دریافت آموزش های کامل و تصویری برای ساخت NFT هستید می توانید از منابعی مانند یوتیوب که بسیار معتبر هستند استفاده کنید و NFT مد نظر خود را به سادگی ایجاد کنید.

ساخت nft رایگان چگونه است؟

در قسمت قبل گفته شد که اکثر بازار ها برای ساخت NFT کارمزد دریافت می کنند که پلتفرم های اتریوم یکی از آن ها می باشد. حال در کنار این بازار ها که برای ساخت NFT هزینه در پی دارند بازار هایی هم وجود دارند که بدون دریافت کارمزد یا مبلغی به صورت کاملا رایگان کاربران می توانند NFT مد نظر خود را ساخته و به فروش برسانند. به طور مثال بازار opensea که یکی از معروف ترین بازار ها برای ساخت ان اف سی می باشد، کاربران با استفاده از آن می توانند به صورت رایگان برای ساخت این دارایی دیجیتال اقدام کنند.

حال اگر شما نیز به دنبال ساخت ان اف تی رایگان هستید بازار opensea بهترین منبع برای شما می باشد. در قسمت های بعد به روش ساخت NFT در بازار opensea اشاره شده است و در صورتی که قصد استفاده از این بازار را دارید حتما قسمت های بعد را با دقت مطالعه کنید تا بتوانید اطالاعات زیادی کسب کنید.

ساخت nft در بایننس به چه صورت است؟

ساخت nft در بایننس به چه صورت است؟

همان طور که ممکن است بدانید بایننس اسمارت چین به عنوان یکی از بهترین زنجیره های بلاک چین در جهان شناخته می شود. از این شبکه بلاک چین برای ساخت NFT های مختلف استفاده می شود و محبوبیت زیادی هم دارد. یکی از ویژگی های بایننس ایجاد و ساخت توکن های غیر قابل تعویض یا همان NFT می باشد. ساخت این توکن های غیر قابل تعویض در بایننس بسیار آسان بوده و در کنار آسانی ساخت آن هزینه و کارمزد بسیار کمی هم دارد و جزو بهترین منابع برای سخت NFT برای کاربران می باشد.

برای ساخت NFT در این شبکه به یک اثر هنری مقداری کریپتو و یک کیف پول نیاز دارید. حال در صورت داشتن هر 3 این موارد در شبکه بایننس فروشگاه مد نظر خود را انتخاب کرده و بر طبق توضیحاتی که در آن قسمت وجود دارد می توانید NFT مد نظر خود را ایجاد کنید.

 • کریپتو چیست؟ پاسخ به سوالات متداول در مورد کریپتو تنها در این لینک

ساخت nft در opensea

در قسمت های قبل گفته شد که یکی از بهترین فروشگاه ها برای ساخت NFT فروشگاه opensea می باشد. این فروشگاه برای افراد بسیار مناسب است و کار با آن بسیار راحت می باشد. اگر قصد دارید تا با استفاده از اوپن سی NFT مد نظر خود را بسازید مانند روشی که در قسمت زیر گفته شده است عمل کنید تا در طول انجام ساخت این توکن های غیر قابل تعویض مشکلی برای شما ایجاد نشود.

 • اولین کار برای ساخت NFT در اوپن سی داشتن کیف پول اتریوم است.
 • پس از ایجاد کیف پول اتریوم وارد سایت opensea.io و سپس بر روی گزینه CREAT کلیک کنید.
 • پس از آن در صفحه جدید کیف پول اتریوم خود را به پلتفرم اوپن سی متصل کنید. این پلتفرم به صورت پیش فرض از کیف پول Metamask‌ استفاده می کند که می توانید آن را تغییر دهید.
 • پس از انتخاب کیف پول بر روی گزینه SING IN کلیک کنید.
 • حال پس از اتصال به کیف پول بر روی گزینه Create a Collection کلیک کنید.
 • حال در صفحه جدید اطلاعات مربوط به توکن ان اف تی خود را وارد کنید.
 • در قسمت Royalties باید مقدار درصدی برای خود مشخص کنید تا زمانی که کاربری آیتمی از شما به فروش برساند درصدی از آن به شما تعلق بگیرد.
 • پس از انتخاب درصد شما بایستی شبکه ای که می خواهید NFT بر روی آن ایجاد شود را انتخاب کنید که اوپن سی از بلاک چین های اتریوم و پالیگان پشتیبانی می کند.
 • در قسمت Payment Tokens توکن هایی که کاربر برای خرید NFT به شما پرداخت می کنند را مشخص کنید.
 • در ادامه شما بایستی یک Theme‌ برای آیتم ها خود انتخاب کنید.
 • حال بر روی CREAT کلیک کرده تا ان اف تی ساخته شود.
 • در انتها نیز صفحه ای برای شما باز شده که پس از پرداخت کارمزد آیتم شما در بخش Collection در پلتفرم اوپن سی نمایش داده خواهد شد.
ساخت nft در rarible

ساخت nft در rarible

Rarible یکی از آسان ترین و بهترین پلتفرم ها برای ساخت ان اف تی می باشد. این پلتفرم برای افراد مبتدی هم بسیار آسان بوده و هر کاربری به راحتی می تواند با داشتن شرایط NFT مد نظر خود را بسازد. اگر شما نیز علاقه دارید تا از rarible برای ساخت توکن های غیر قابل تعویض خود استفاده کنید مانند روش زیر عمل کنید.

 • با سایت rarible.com رفته و کیف پول اتریوم خود را به این سایت متصل کنید.
 • بر روی گزینه create کلیک کنید.
 • حال گزینه single را انتخاب کنید.
 • در قسمت choose file آثار خود را وارد کنید.
 • در قسمت Put on marketplace شرایط فروش خود را تنظیم کنید.
 • برای nft خود یک نام انتخاب کنید.
 • در قسمت Royalties حق امتیاز برای را مشخص کنید.
 • در پایان نیز بر روی گزینه create کلیک کنید.

جدول اطلاعات

در جدول اطلاعاتی که در این قسمت وجود دارد به مهم ترین نکات پیرامون ساخت NFT اشاره شده است. هر کدام از مواردی که در این جدول ذکر شده اند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

موضوعساخت NFT
NFT چیست؟نوعی توکن های غیر قابل تعویض و دارایی دیجیتال
روش ساخت NFT چگونه است؟ایجاد کیف پول اتریوم، خرید اتر و اتصال کیف پول به فروشگاه های nft
ارزش nft چگونه مشخص می شود؟بر اساس ویژگی های اثر
میزان کارمزد ساخت NFT چقدر است؟میزان کارمزد بستگی به فروشگاه و پلتفرم استفاده شده دارد.
ساخت nft و فروش آن

ساخت nft و فروش آن

در قسمت های قبل به صورت مفصل در رابطه با نحوه ساخت nft توضیحاتی ارائه شد. همان طور که می دانید ان اف تی ها با توجه به ویژگی هایی که دارند بر روی آن ها ارزش گذاری می شود و معمولا اکثر هنرمندان از این دارایی برای فروش آثار خود استفاده می کنند. همان طور که اشاره شد برای ساخت ان اف تی ابتدا نیاز به کیف پول اتریوم، دوم خرید مقداری اتر و سوم هم اتصال کیف پول به فروشگاه های ان اف تی می باشد و روش های ساخت آن هم در پلتفرم های مختلف توضیح داده شد.

حال یکی دیگر از مسائل مهم در رابطه با این دارایی ها مسئله فروش آن ها می باشد. در قسمت های قبل اگر خوانده باشید نام سایت هایی همچون opensea و rarible ذکر شد. حال شما از طریق همین سایت ها نیز می توانید آثار nft خود را به راحتی و با مبلغ مشخص شده به فروش برسانید.

ساخت nft بدون کارمزد هم ممکن است؟

در قسمت ها قبل گفته شد که برای ساخت nft اکثر فروشگاه ها کارمزد دریافت می کنند که این کارمزد از طریق اتر می باشد. حال در کنار این فروشگاه ها سایت های دیگری هم هستند که کاربران با استفاده از آن ها بدون پرداخت کارمزد و هزینه ای می توانند nft مد نظر خود را ساخته و به فروش برسانند.

در حال حاضر سایت rarible یکی از بهترین سایت ها برای ساخت nft رایگان به شمار می رود. روش های ساخت ان اف تی در این سایت در قسمت های قبل گفته شد.

ساخت nft در bakery swap

پلتفرم bakery swap یکی از بهترین پلتفرم ها برای ساخت nft به شمار می رود. ساخت این دارایی ها و توکن های غیر قابل تعویض در بیکری سوآپ نهایتا 5 دقیقا زمان می برد و ساخت آن هم بسیار آسان است. در قسمت زیر روش ساخت nft در پلتفرم bakery swap به صورت کامل توضیح داده شده است.

 • ابتدا وارد پلتفرم bakery swap شوید.
 • در صفحه باز شده از قسمت سمت راست بالا کیف پول خود را به این پلتفرم متصل کنید.
 • پس از اتصال کیف پول به پلتفرم bakery swap بر روی گزینه Mint Artworks کلیک کرده تا ساخت ان اف تی آغاز شود.
 • در صفحه باز شده اطلاعات مربوط به nft را وارد کنید.
 • حال بر روی آیکون + کلیک کرده و فایل خود را آپلود کنید.
 • پس از وارد کردن اطلاعات تیک اعلان سرقت ادبی را فعال و سپس بر روی گزینه Mint کلیک کنید.
 • در صفحه جدید مبلغ کارمزد را پرداخت کنید.
 • پس از پرداخت کارمزد از قسمت BscScan می توانید اثر خود را بر روی شبکه بلاک چین مشاهده کنید.

ساخت اکانت های nft چگونه است؟

نحوه ساخت اکانت برای ساخت nft در هر پلتفرمی متفاوت است. به طور مثال زمانی که شما می خواهید از پلتفرم بیکری سوآپ استفاده کنید روش ساخت آن در پلتفرمی مانند اوپن سی متفاوت است.

در  قسمت های قبل نحوه ساخت اکانت در پلتفرم های مختلف nft به صورت کامل توضیح داده شده است. برای ساخت اکانت در هر یک از این پلتفرم ها مانند روشی که در قسمت مخصوص آن ها گفته شده است عمل کنید.

آیا ساختن ان اف تی کار قانونی است و آیا این کار حلال است؟

آیا ساختن ان اف تی کار قانونی است و آیا این کار حلال است؟

یکی از مسائل مهم در رابطه با nft ها مسئله قانونی و حلال بودن آن ها می باشد. این مسئله ذهن بسیاری از کاربران را به خود مشغول کرده است. در واقع ساخت ان اف تی کاملا قانونی بوده و از این نظر هیچ مشکلی وجود ندارد.

حال در رابطه با حلال بودن درآمد فروش ان اف تی ها باید بگوییم اگر اثر دزدی نباشد هیچ مشکلی از نظر شرعی ندارد. به طور مثال اگر شما آثار خود را مانند یک اثر نقاشی یا موسیقی را به صورت nft به فروش می رسانید درآمد حاصل از آن حلال است و از نظر شرعی مشکلی ندارد.

کاربرد توکن های غیر مثلی چیست؟

احتمالا این سوال تا کنون برای شما پیش آمده که توکن های غیر مثلی یا همان ان اف تی ها چه کاربردی دارند. در قسمت زیر به مهم ترین کاربرد های توکن های غیر مثلی اشاره شده است.

 • استفاده در صنعت واقعیت مجازی
 • استفاده در بازی های آنلاین
 • ذخیره اطلاعات و آثار کاربران بر روی شبکه بلاک چین
 • استفاده برای سرمایه گذاری
آیا ان اف تی فقط برای آرتیست ها و هنرمندان ارائه شده است؟

آیا ان اف تی فقط برای آرتیست ها و هنرمندان ارائه شده است؟

ان اف تی یکی از مهم ترین چیز هایی است که هر هنرمند یا سلبریتی باید به آن اهمیت بدهد. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بی آید که آیا ان اف تی فقط مخصوص هنرمندان است یا کاربران عادی هم امکان استفاده از آن را دارند.

در جواب این سوال باید بگوییم که ان اف تی فقط مختص به هنرمندان و آرتیست ها نیست. با توجه به این موضوع کاربران عادی هم می توانند از توکن های غیر مثلی یا همان ان اف تی ها استفاده کنند.

ویژگی های ساختن NFT ها 

ان اف تی ها ویژگی های مختلفی دارند که باعث شده افراد زیادی از آن ها برای کار های مختلف استفاده کنند. ان اف تی ها توکن های غیر قابل تعویض بوده که برای سرمایه گذاری هم می توانند بسیار مناسب باشند پس به یک استراتژی سرمایه گذاری خوب برای این کار نیاز دارید.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بی آید که ویژگی های این توکن ها چیست که باعث شده انقدر محبوب شوند. اگر به دنبال جواب این سوال هستید این قسمت را مطالعه کنید. در قسمت زیر به ویژگی های ان اف تی ها اشاره شده است.

متن باز بودن

یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های ان اف تی ها متن باز بودن می باشد. متن باز بودن به آن معنی است که هر کاربری می تواند در جزئیات ان اف تی تغییرات ایجاد کند.

هیچ گاه 2 nft مشابه یک دیگر نیستند

همان طور که می دانید ان اف تی ها آپشن و جزئیات مختلفی دارند و هیچ گاه 2 ان اف تی همانند هم نیستند. این موضوع یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های nft ها به شمار می رود.

امنیت

از امنیت هم می توان به عنوان یکی دیگر از ویژگی nft ها اشاره کرد. با توجه به متن باز بودن این توکن ها باعث شده تا امنیت بسیار زیادی هم داشته باشند.

مناسب برای سرمایه گذاری

توکن های غیر مثلی یا همان ان اف تی ها برای سرمایه گذاری هم می توانند مناسب باشند. در حال حاضر افراد زیادی هستند که با استفاده از همین توکن های غیر مثلی سرمایه گذاری می کنند و سود بالایی هم کسب می کنند.

به عنوان گواهی دیجیتال مالکیت برای دارایی های دیجیتال عمل می کند

ان اف تی می تواند به عنوان یک گواهی برای مالکیت دارایی کاربر هم عمل کند. به عنوان مثال اگر شما هنرمندی هستید و یک اثر نقاشی کشیده اید با ایجاد فایل ان اف تی اثر خود می توانید مالکیت این اثر را به نام خود ثبت کنید.

سوالات متداول

nft  چیست؟

ان اف تی به توکن های غیر مثلی گفته می شود که نوعی دارایی دیجیتال می باشند. در طول مقاله ان اف تی به صورت کامل معرفی شده است.

روش ساخت nft چگونه است؟

ساخت nft کار چندان دشواری نیست و در طول مقاله به روش ساخت این دارایی ها اشاره شده است.

ویژگی های ان اف تی ها چیست؟

امنیت، متن باز بودن، گواهی مالکیت دیجیتال و مناسب برای سرمایه گذاری از ویژگی های این دارایی ها می باشد.

کارمزد ساخت ان اف تی چقدر است؟

میزان کارمزد ساخت این توکن ها در هر فروشگاه متفاوت است.

آیا امکان ایجاد ان اف تی بدون پرداخت کارمزد هم وجود دارد؟

در حال حاضر در برخی از فروشگاه ها امکان ساخت ان اف تی بدون کارمزد هم وجود دارد.

برای ایجاد ان اف تی از چه کیف پول هایی باید استفاده کنیم؟

برای این کار باید از کیف پول اتریوم استفاده کرد.

برای پرداخت کارمزد ساخت nft از چه ارزی باید استفاده کرد؟

برای این کار از ارز اتر استفاده می شود.

کاربرد ان اف تی ها چیست؟

استفاده در صنعت واقعیت مجازی، استفاده در بازی های آنلاین، ذخیره اطلاعات کاربر بر روی شبکه بلاک چین و … از کاربرد این توکن ها می باشد.

آیا ساخت nft قانونی است؟

در حال حاضر ساخت این توکن ها قانونی می باشد.

آیا ساخت nft حلال است؟

در صورتی که اثر nft شده متعلق به خودتان باشد درآمد آن هم حلال است.

ان اف تی (nft) مخفف چه عبارتی است؟

Nft مخفف عبارت Non-fungible token می باشد.

بهترین پلتفرم ها برای ساخت ان اف تی کدامند؟

اوپی سی، رریبل و بکری سوآپ بهترین پلتفرم های ساخت nft هستند.

آیا هر کاربری می تواند ان اف تی بسازد؟

ساخت این nft فقط برای هنرمندان نیست و هر کاربری می تواند از آن استفاده کند.

آیا ان اف تی ها از شبکه بلاک چین استفاده می کنند؟

تمامی nft ها از شبکه بلاک چین استفاده می کنند.

آیا nft ها متن باز هستند؟

یکی از ویژگی های ان اف تی ها متن باز بودن آن ها می باشد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها