هزینه گس nft آموزش NFT

هزینه گس NFT چیست و چقدر است؟ + نحوه محاسبه گس ان اف تی

قبل از بررسی به عنوان هزینه گس در ابتدا شما باید اطلاعاتی مربوط با کارکرد nft ها و اینکه بر بستر کدام بلاک چین فعال هستند و یا این که خرید و فروش آن ها به چه صورت می باشد، دانشی داشته باشید که سایت بیستکس چنین اطلاعاتی را به صورت گسترده و واضح در اختیار عموم قرار داده است که با ورود در سایت به این داده ها دسترسی پیدا خواهید کرد و شما علاوه بر درک موضوع nft ها با تاریخچه و دیگر اطلاعات این گونه هم آشنا خواهید شد.

هزینه گس nft چیست؟

هزینه گس nft هزینه ای است که کاربران برای انجام تراکنش در بلاک چین اتریوم می پردازند. که این هزینه به نوعی کارمزد بوده است. از گس برای جبران انرژی محاسبات و منابع که برای اعتبار سنجی و گنجایش آن ها در بلاک چین و توسط ماینر ها که وظیفه انتقال و برداشت کارمزد خود را دارند، استفاده می شود. در واقع هزینه های گس بازتابی از میزان توان محساباتی مورد نیاز برای ثبت تراکنش در شبکه بلاک چین اتریوم می باشند و به نوعی مانند سوخت شبکه اتریوم است که بدون وجود گس کار نمی کند.

هزینه گس nft چیست؟

هزینه گس nft چگونه محاسبه می شود؟

قیمت گس در اتریوم متغییر و پویا است و در یک برقراری تعادل که آن به پیشنهاد کاربران است، مشخص می شود. هزینه گس بستگی به عواملی چون پیچیدگی تراکنش، ترافیک شبکه در نوسان و انجام تراکنش در دوره اوج بازار دارد آن طور که مشخص است معامله های سنگین که نیاز به محاسبات بیشتری دارند، اصولا با کارمز های بالاتری به نسبت برخوردار هستند و به این علت است که گس قیمت مشخصی ندارد.

همان طور که در بالاتر گفتیم گس واحدی است که نشان می دهد مقدار توان محاسباتی مورد نیاز برای انجام تراکنش چه مقدار است و گس لیمیت یعنی حداکثر مقدار گس مورد نیاز برای تایید شدن توسط ماینر ها و تکمیل تراکنش. شما می توانید از سایت های رسمی هزینه گس nft خود را به دست آورید. به طور کلی محاسبه هزینه کارمزد تراکنش مساوی است با گس لمینت ضرب در قیمت گس. هزینه های گس بر gwei می باشندکه کسری کوچک از اتر، توکن اصلی شبکه اتریوم است. جالب است بدانید یک واحد gwei معادل یک میلیاردم اتر است!

آیا کارمزد گس بر قیمت nft تاثیر میگذارد؟

جواب این سوال منفی است چرا که روند قیمت گذاری ان اف تی ها کاملا جدا از هزینه گس بوده و از قیمت مستقلی برخوردار است و قیمت گذاری برای یک ان اف تی به عرضه و تقاضایی که وجود دارد، بستگی پیدا می کند به همین دلیل است که گاه ممکن است هنرمند در فروش nft خود ضرر کند!

آیا کارمزد گس بر قیمت nft تاثیر میگذارد؟

آیا روشی برای کاهش هزینه گس در ان اف تی ها وجود دارد؟

برخی از شبکه ها این قابلیت را دارند که کاربران برای ثبت تراکنش خود محدوده گس انتخاب کنند البته باید توجه داشته باشید اگر عدد پیشنهادی شما کم باشد تراکنش صورت نمی گیرد. با این حال اگر چندین نکته را رعایت کنید می توانید از هزینه های بالای گس جلوگیری کنید که این نکته ها شامل شناخت شبکه بلاک چین انتخابی، استفاده از بلاک چین های غیر اتریومی مانند wax، بررسی تغیرات قیمت، انجام معاملات در زمان های خلوت و در آخر استفاده از ابزار های پیگیری نرخ گس شما با انجام و توجه به این نکات می توانید هزینه گس nft خود را کاهش دهید. سایر مطالب مرتبط را از دسته بندی آموزش NFT بخوانید.

سوالات متداول

هزینه گس nft چیست؟

هزینه گس nft هزینه ای است که کاربران برای انجام تراکنش در بلاک چین اتریوم می پردازند. که این هزینه به نوعی کارمزد بوده است.

متغییر بودن قیمت گس به چه دلایلی

هزینه گس بستگی به عواملی چون پیچیدگی تراکنش ، ترافیک شبکه در نوسان و ناجام تراکنش در دوره اوج بازار دارد آن طور که مشخص است معامله های سنگین که نیاز به محاسبات بیشتری دارند، اصولا با کارمز های بالاتری نه نسب پرداخت کند. به این علت است که گس قیمت مشخصی ندارد.

امتیاز دهید
fatemeh dhi

fatemeh dhi

فاطمه دهباشی دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد هستم و از سال ۱۴۰۱ در بخش اخبار ارزهای دیجیتال بیستکس فعالیت خودم را آغاز کرده ام.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها