تبلیغات
nft چیست آموزش NFT

nft چیست؟ مهم ترین کاربردهای ان اف تی را بشناسید

  • توسط behrouz
  • 6 دقیقه

nft چیست؟ احتمالا این اسم به گوشتان خورده است ولی منبع خوبی را پیدا نکرده اید تا آن را به صورت کامل برای شما تشریح کند. در این مقاله قصد ما این است تا به صورت کامل شما را با nft آشنا کنیم تا با آن آشنایی کامل پیدا کنید. اگر پا به دنیای متاورس گذاشته باشید حتما این نام به گوش شما خورده است زیرا ارتباط تنگاتنگی باهم دارند. در ادامه با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا به صورت کامل به شما معرفی شود.

nft چیست؟ به زبان ساده

به زبان ساده nft چیست؟

حال زمان آن است تا نگاه خود را عمیق تر کرده و بیشتر بدین موضوع وارد شویم تا اطلاعات بسیار بیشتری را کسب کنیم. در جواب این سوال که nft چیست می توان گفت که در حقیقت یک توکن غیرقابل معاوضه است که از آن به عنوان یک گواهی مالکیت دیجیتالی غیرتکراری استفاده می شود.

در ادامه باید گفت که از این گواهی دیجیتالی می توان برای انواع دارایی های دیجیتالی استفاده کرد و به راحتی برای تمام آنان صادر می شود. در تعریف دیگر می توان بیان کرد که ان اف تی یک قرارداد هوشمند بوده که بوسیله پلتفرم های اپن سورس این توانایی را دارد تا برای تنظیم و همچنین به جهت ایمن سازی آن در قالب دیجیتالی استفاده شود.

در ادامه و با توضیحاتی بیشتر می توان گفت که شما به عنوان یک کاربرد ان اف تی می توانید آن را بنویسید و سپس آن را ذخیره کرده و یا در حالتی دیگر مانند یک پسورد و به طور دائمی آن را در یک شبکه بلاک چین انتشار دهید. شبکه هایی وجود دارند که در آنان می توانید عملیات انتشار را انجام دهید که از این بین می توان به شبکه اتریوم اشاره کرد. ان اف تی در اشکال بسیاری وجود دارد که از این بین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Jpegs
  • Gif
  • فیلم
  • توییت
  • و …

نکته: اما در این لحظه نکته ای مهم پدید می آید و آن این است که هر دارایی دیجیتالی با توجه به درخواست شخص سازنده این قابلیت را دارد تا به ان اف تی تبدیل گردد. اما همیشه این مورد امکان پذیر است؟ خیر این امکان تنها در زمانی می تواند رخ دهد که شخص سازنده بخواهد تا آن ان اف تی وِیژه و منحصر بفرد باشد.

در ادامه باید گفت که ارزش معنوی آن اثر با اعتبار و هویت شخص خالق اثر پیوند خورده و برای آن ثبت گردیده است. در نهایت می توان گفت که فقط یک اثر مدنظر به صورت ان اف تی ساخته شده است و در اختیار شخص خریدار قرار می گیرد.

مهم ترین کاربردهای nft چیست؟

واقعا کابرد های nft چیست؟ این سوال حتما برایتان مطرح شده است و در جواب باید گفت که دارای کاربردی مهم است و آن این است که مالکیت هنرمند را برای اثری که خلق کرده است حفظ می کند و از حق مالکیت محافظت می کند. همچنین حوزه های کاربرد ان اف تی عبارتند از: کاربرد NFT در اینستاگرام، هنر، آیتم های کلکسیونی، امور مالی، گیمینگ و بازی های رایانه ای، صنعت موسیقی، دارایی های دنیای واقعی و زنجیره تامین و … که در مقاله مربوطه به آن بیشتر راجب کاربرد های آن صحبت خواهیم کرد.

آیا nft ارز دیجیتال است؟ ماهیت nft چیست؟

این سوال حتما ذهن شما را درگیر کرده است و حتما می خواهید بدانید که ماهیت nft چیست؟ آیا ارز دیجیتال است یا خیر؟ در جواب باید گفت که ان اف تی ارز دیجیتال نیست و ارز دیجیتال بودن آن یک باور غلط است. nft با ارز دیجیتال کاملا متفاوت است و ماهیت این دو باهم دارای تفاوت گسترده ای است.

آموزش گام به گام خرید nft

آموزش گام به گام خرید nft

بعد از ساخت NFT زمان آن است تا به راهنمای خرید nft پرداخته و آن را با نگاهی دقیق تر زیر ذره بین قرار دهیم. شما توسط ان اف تی می توان اقدام به سرمایه گذاری کرده که از این بین می توان به خرید احساسی و خرید یک کالای کلکسیونی و … نیز اشاره نمود. جالب است بدانید که حتی می توانید مثل یک هنرمند و یا برند با خالق ان اف تی ارتباط بیشتری نیز برقرار کنید که این مورد به چگونگی جمع آوری مواردی بستگی دارد که عبارتند از: تمبر های پستی، سکه های قدیمی، کلکسیون پروانه ها و …

چگونه با ان اف تی کار کنیم و نحوه کار با nft چیست؟

چگونه با ان اف تی کار کنیم و نحوه کار با nft چیست؟

حال بهتر است تا اندکی در خصوص نحوه کار با آن صحبت کنیم و بدانیم که نحوه کار با nft چگونه است؟ در این باب باید گفت که ان اف تی ها در یک شبکه بلاک چین ساخته شده اند که این شبکه در حقیقت یک دفتر عمومی توزیع شده به حساب می آید و این توانایی را دارد تا مبادلات و معاملات را ثبت نماید که حتما کاربرد آن را نیز در ارزهای دیجیتال می دانید.

جالب است راجب این موضوع بدانید که این فرایند پایه و اساس ساخت کریپتو ها بوده است ولی با نگاهی عمیق تر می توان گفت که ان اف تی ها در بلاک چین شبکه Ethereum در حال طی کردن عملیات طراحی هستند.

برترین مزایای nft چیست؟

حال می رسیم به انتها مقاله و قصد داریم تا اندکی در خصوص مزایای ان اف تی ها صحبت کنیم. این ویژگی ها و مزایا به صورت خلاصه برای شما مطرح می شوند تا در یک نگاه آنان را درک کنید. این موارد عبارتند از: کمیاب بودن، قابل انتقال بودن، تایید پذیر بودن، تخریب ناپذیری، تقسیم ناپذیر بودن، غیر اشتراکی بودن و …

سوالات متداول

nft چیست؟

منظور از ان اف تی یک توکن غیرقابل معاوضه است و از آن تحت عنوان یک گواهی مالکیت دیجیتالی غیرتکراری برای هر نوع دارایی دیجیتالی می توان استفاده کرد.

کاربرد های nft چیست و در چه زمینه هایی استفاده می شود؟

ان اف تی برای حفظ حق مالکیت هنرمند برای اثری که خلق کرده بوده و در زمینه های هنر، آیتم های کلکسیونی، امور مالی، گیمینگ و بازی های رایانه ای، صنعت موسیقی، دارایی های دنیای واقعی و زنجیره تامین کاربرد خوبی دارد.

امتیاز دهید
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها