تبلیغات
هاوینگ بیت کوین مفاهیم پایه

هاوینگ بیت کوین چیست؟ بررسی دقیق آخرین هاوینگ bitcoin

  • توسط behrouz
  • 6 دقیقه

در این مقاله قصد بر این است تا در خصوص هاوینگ بیت کوین صحبت کنیم. پس اگر اهل خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین هستید، پیشنهاد می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید و آن را از دست ندهید. در ادامه به صورت کامل در خصوص هاوینگ bitcoin صحبت خواهد شد و به جزئیات آن خواهیم پرداخت. پس با وب سایت تخصصی صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

هاوینگ بیت کوین چیست؟

هاوینگ بیت کوین چیست؟

خب در ادامه بهتر است تا به بحث اصلی بپردازیم و بدانیم که منظور ار هاوینگ بیت کوین چیست؟ معمولا بعد از هر 4 سال و هر 4 سال یک بار مقدار تولید ارز دیجیتال bitcoin نصف می شود و به طور جامع تر اگر بخواهیم بگوییم باید گفت که مدار پاداش به استخراج کننده ها به جهت افزودن یک بلاک به بلاک چین نصف شده و حدود پنجاه درصد کاهش می یابد.

اما هدف از هاوینگ دقیقا چه بود؟ هدف از هاوینگ ارز دیجیتال بیت کوین و نصف شدن پاداش آن کنترل تورم ارز دیجیتال بیت کوین در کد این شبکه بود. توجه کنید که هاوینگ نرخ عرضه ارز دیجیتال بیت کوین های جدید یا به اصطلاح عامیانه تر عرضه را نصف کرده که در نتیجه این عمل قیمت بیت کوین تحت تاثیر قرار گرفته و در طول زمان ارز دیجیتال بیت کوین افزایش ارزش و قیمت را به خود خواهد دید. حال با نگاهی دقیق تر بدین موضوع می پردازیم.

استخراج کننده ها به جهت تایید تراکنش های ارز دیجیتال بیت کوین و همچنین ایجاد امنیت بیشتر برای آن قدرت پردازش سخت افزاری خود را در فرایند استخراج در اختیار شبکه گذاشته که در نتیجه در این فرایند معادلات ریاضی پیشرفته حل شده و همچنین برق قابل توجهی نیز مصرف می شود. در ادامه نیز به عنوان پاداش از سمت شبکه مقداری ارز دیجیتال بیت کوین به ماینر ها داده می شود. بهتر است بدانید که هر 4 سال یک بار نیز مقدار پاداش ماینر ها نصف خواهد شد.

هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۱ چه تاثیری به همراه داشت؟

هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۱ چه تاثیری به همراه داشت؟

سال 2021 سال پر نوسانی برای قیمت ارز دیجیتال بیت کوین بود و موفق شد تا به قله های قیمتی جدید برسد. طبق تحقیقات ما در اواخر سال 2021، قیمت بیت کوین افزایش قیمت کوچکی داشت و قیمت آن در هفته آخر سال از ۴۵,۶۰۱ دلار شروع شد و به قیمت ۵۱,۷۷۳ دلار رسید. ولی به طور کلی می توان گفت که در این سال قیمت ارز دیجیتال بیت کوین نوسان قیمتی بسیاری را تجربه کرد و آمادگی تریدر ها برای نوسانات کوین ها را می طلبید.

زمان بعدی هاوینگ بیت کوین چه تاریخی است؟

جالب است بدانید که آخرین هاوینگ bitcoin در سال 2020 رخ داد و با توجه به این که هاوینگ هر 4 سال یک بار رخ می دهد، می توان گفت که هاوینگ بعدی بیت کوین احتمالا در سال 2024 رخ خواهد. پس بهتر است که اگر یک ماینر هستید، برنامه های خود را کم کم بچینید و بررسی کنید.

اولین هاوینگ بیت کوین چه زمانی رخ داد؟

اولین هاوینگ بیت کوین چه زمانی رخ داد؟

در ادامه بهتر است بدانیم که اولین هاوینگ bitcoin در چه تاریخی رخ داده است. باید گفت که اولین هاوینگ در سال 2012 و در 28 نوامبر رخ داده است. هنوز در آن زمان ارز دیجیتال بیت کوین مانند امروزه شناخته شده نبود و کسی به آن اعتماد نداشت و تعداد کمی از صرافی ها از آن پشتیبانی می کردند.

آخرین هاوینگ bitcoin در چه تاریخی رخ خواهد داد؟

تعداد بیت کوین 21 میلیون است که در حال حاضر چیزی حدود 18.4 میلیون از آن استخراج شده است و با توجه به احتمالات در سال 2140 استخراج ارزهای دیجیتال بین کوین به اتمام خواهد رسید و حدودا در همین سال ها هاوینگ بیت کوین نیز آخرین روز های عمر خود را تجربه خواهد کرد.

هاوینگ بیت کوین بر روی بازار ارزهای دیجیتال تاثیر خواهد گذاشت؟

در جواب این سوال باید گفت بله! بیت کوین پادشاه ارزهای دیجیتال بوده و در نتیجه تاثیر قیمت آن بر روی قیمت ارزهای دیجیتال دیگر نیز تاثیر خواهد گذاشت. جالب است بدانید که چیزی حدود 60 درصد از بازار ارزهای دیجیتال در دست بیت کوین بوده و نزول یا صعود قیمت آن بر روی قیمت سایر ارزهای دیجیتال اثر خواهد گذاشت.

نمودار هاوینگ bitcoin را از کدام سایت ببینیم؟

به دنبال قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین و نمودار های مربوط به هاوینگ آن هستید؟ به راحتی در جستجو در اینترنت می توانید به منابع آن دسترسی پیدا کنید. هم می توانید از منابع ایرانی استفاده کنید و هم از منابع خارجی که پیشنهاد ما به شما این است که اگر امکانش را دارید از منابع خارجی و معتبر استفاده کنید.

تاثیر هاوینگ bitcoin بر روی قیمت آن چگونه است؟

در این خصوص نمی توان نظری دقیق داد ولی با فرضیه های موجود می توان گفت که با نصف شدن عرضه ارز دیجیتال بیت کوین، قیمت آن نیز باید 2 برابر بشود. در برخی از هاوینگ های قبلی تغییر قیمتی چشمگیری حاصل نشد ولی در برخی دیگر از هاوینگ ها، تغییر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین بسیار چشم گیر بود. اما تنها در مورد یک مسئله می توان نظری قطعی داد و آن نیز این است که قیمت بیت کوین توسط هاوینگ کاهش نخواهد یافت اما در خصوص افزایش قیمت آن نمی توان نظری دقیق داد.

سوالات متداول

آخرین هاوینگ بیت کوین در چه تاریخی رخ خواهد داد؟

با توجه به تحقیقات می توان گفت که آخرین هاوینگ بیت کوین در سال 2140 رخ خواهد داد.

تاریخ بعدی هاوینگ bitcoin در چه زمانی رخ خواهد داد؟

طبق بررسی های انجام شده تاریخ بعدی هاوینگ این ارز دیجیتال در سال 2024 خواهد بود.

اولین تاریخ هاوینگ این ارز دیجیتال چه بود؟

اولین هاوینگ این ارز دیجیتال در سال 2012 و در ماه نوامبر رخ داد.

امتیاز دهید
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها