تبلیغات
شبکه لایتنینگ مفاهیم پایه

شبکه لایتنینگ چیست؟ | بررسی کیف پول و مزایا و معایت انتقال در این شبکه

  • توسط zahra
  • 10 دقیقه

فناوری که به عنوان شبکه لایتنینگ (Lightning) می شناسیم از مباحثی است که بسیار در رمز ارزهای دیجیتال نقش ایفا می کند. در واقع این فن آوری در بهبود عملکرد بیت کوین و نیز برخی دیگر از ارزهای دیجیتال موثر است. همچنین شبکه لایتنینگ می‌ تواند کاربردهایی دیگر در تراکنش مالی نیز داشته باشد که در این مقاله قصد داریم در مورد برخی از آن ها بحث کنیم. برای شناخت این تکنولوژی جذاب با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

شبکه لایتنینگ چیست؟

اگر دوست شما بخواهد که تعدادی از یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین به شما بدهد، شما قادر خواهید بود آن را بعد از چند ساعت در اختیار داشته باشید. تا این جا مشکلی وجود ندارد اما باید بدانید که دوست شما باید کارمزدی بالایی برای این کار بپردازد. در واقع این مساله را می توان از یک دیدگاه به عنوان یک مشکل اساسی برای گسترش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین به حساب آورد.

یک راه‌ حل‌ جالب توجه برای حل این مشکل شبکه لایتنینگ می باشد. از آنجایی که بلاک چین ها برای این کار تقریبا کند می باشند و اینکه شبکه لایتنینگ لازم نمی بیند که تمامی تراکنش هایی که انجام می دهد را در بلاک چین ذخیره کند بسیار مورد متوجه است. این کار حتی باعث می شود که بلاک چین کمتری مصرف شود که از این لحاظ نیز قابل توجه می باشد.

در واقع شبکه لایتنینگ به عنوان مثال شبکه لایتنینگ نوبیتکس به این صورت پیش می رود که برای شما و دوست تان که معمولا برای یکدیگر بسیار پول می فرستید یک کانال ایجاد می کند در این کانال شما می توانید مثلا برای دوست خود بیت کوین ارسال کنید و آن هم می تواند چنین کند و وقتی کانال بسته شده تمامی تراکنش هایی که بین شما بوده در بلاک چین ثبت خواهد شد. این در حالی است که آن کانال می تواند در چند ساعت چند روز یا ماه یا حتی چند سال باز باشد و مبادلات شما انجام شود.

انتقال بیت کوین در شبکه لایتنینگ

انتقال بیت کوین در شبکه لایتنینگ

بلاک چین ها برای این کار تقریبا کند می باشند. حال این که شبکه لایتنینگ لازم نمی بیند که تمامی تراکنش هایی که انجام می دهد را در Blockchain ذخیره کند بسیار مورد متوجه است. در واقع شبکه لایتنینگ به این صورت پیش می رود که برای شما و دوست تان که معمولا برای یکدیگر بسیار پول می فرستید یک کانال ایجاد می کند. در این کانال شما می توانید مثلا برای دوست خود بیت کوین ارسال کنید.

دوست شما هم می تواند چنین کند و وقتی کانال بسته شده تمامی تراکنش هایی که بین شما بوده در بلاک چین ثبت خواهد شد. این در حالی است که آن کانال می تواند در چند ساعت چند روز یا ماه یا حتی چند سال باز باشد و مبادلات در این سیستم با کوین و توکن شبکه لایتنینگ شما انجام شود. این کار حتی باعث می شود که بلاک چین کمتری مصرف شود که از این لحاظ نیز قابل توجه می باشد.

خرید بیت کوین لایتنینگ

همان طور که توضیح داده شد ما می توانیم ارزهای دیجیتال خود را با کارمزد بسیار کم نیز انتقال دهیم. به عنوان مثال می توانیم بیت کوین بخریم ولی از کارمزد آن فرار کنیم. به این صورت که از شبکه لایتنینگ استفاده می کنیم و در واقع به جای خرید آن از وعده خرید آن استفاده خواهیم کرد.

کیف پول شبکه لایتنینگ

کیف پول شبکه لایتنینگ

کیف پول شبکه لایتنینگ یک کیف پول دیجیتال می باشد. در واقع کانالی ایجاد می کند که به وسیله آن می توانید ارزهای دیجیتال به عنوان مثال بیت کوین را به صورت لایتنینگ پرداخت یا دریافت نمایید. این کیف پول از کیف پول های دیجیتالی می باشد که حریم خصوصی کاربر را حفظ می کند. به عنوان مثال برای اتصال به شبکه لایتنینگ نیاز نیست که تصاویر خود را ارسال کنید. البته از سوی این عامل میزان امنیت را نیز برای کاربران کاهش می دهد که قابل توجه می باشد. شما برای استفاده از کیف پول لایتنینگ کافی است که این کیف پول را نصب نمایید. با پرداخت یک کارمزد جزئی کار خود را روی این کیف جذاب شروع کنید! هم شما و هم کسی که می خواهید با آن مبادله ارز دیجیتال داشته باشید باید دارای مقداری پول که توسط شبکه لایتنینگ پشتیبانی شود، باشد‌.

شبکه لایتنینگ چگونه کار می کند؟

احتمالا با نحوه کار شبکه لاتینینگ آشنا هستید. شبکه لایتنینگ در مورد ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین به این صورت عمل می کند که بجای انتقال مالکیت تعداد بیت کوین مورد نظر، وعده مالکیت آن را از یک فرستنده به یک گیرنده منتقل می کند. این سیستم با کوین و توکن شبکه لایتنینگ دست به کار ابتکاری زده است. در واقع این سیستم برگرفته از چک های بانکی می باشد و مانند یک چک عمل می کند و تا وقتی نقد نشود در چرخه پولی قرار نگرفته است.

تراکنش‌ های لایتنینگ چگونه انجام می‌ شوند؟

برای این که بدانید انجام تراکنش‌ شبکه لایتنینگ بیت کوین چیست! باید بدانید برای انجام تراکنش‌ های کوچک در این شبکه شما محدودیت های کمتری را احساس خواهید کرد. در حال حاضر معامله گران ارزهای دیجیتال در این جا می ‎توانند برای بیت کوین، حداقل مقدار 0.000054 از بیت کوین خود را ارسال یا دریافت کنند.

ولی کاربرانی که از شبکه لایتنینگ استفاده می کنند به راحتی می توانند تا مبلغ یک 100 میلیونیوم یک بیت کوین را نیز انتقال دهند. علاوه بر این انجام تراکنش های خرد با استفاده از لایتنینگ هم سریع تر و هم ارزان تر می باشد و شما با لایتینگ ارز دیجیتال می توانید تجربه جدیدی را از انتقال و دریافت پول تجربه کنید.

جدول اطلاعات

در جدول زیر برخی اطلاعات کلیدی متن در مورد شبکه لایتنینگ گلچین شده است.

موضوع شبکه لایتنینگ
شبکه Lightning در چه ارزهایی است؟همه ارزهای دیجیتال
مزیت شبکه Lightning در چیست؟امنیت و سرعت
معایب شبکه Lightning در چیست؟افلاین بودن
نام دیگر شبکه Lightning چیست؟ LAPP

بررسی فنی تراکنش‌ های لایتنینگ

تراکنش های لایتنینگ برای کاربران بسیار مهم است. معامله گران در ایران می توانند هم اکنون با مراجعه به وب سایت مور بیت و انجام مراحل ثبت نام و شناسایی هویت انتقال، دریافت، خرید یا فروش بیت کوین را با استفاده از این شبکه به ادامه دهند. مور بیت از معدود پلتفرم های ایرانی است که در شبکه لایتنینگ فعالیت می کند. کاربران با استفاده از این امکانات و قابلیت ها می ‎توانند تراکنش‌ های ارزهای دیجیتال خود را با حداقل میزان کارمزد به انجام دهند.

مزایای شبکه لایتنینگ چیست؟

مزایای شبکه لایتنینگ چیست؟

همان طور که می دانید ما می توانیم تنها با باز یا بسته کردن کانال های پرداخت در یک بلاک چین پرداخت با دریافت خود را ثبت کنیم. با توجه به این موضوع تمامی شبکه بیت کوین بسیار با سرعت می تواند فعالیت نماید. همچنین تراکنش‌ های این شبکه در بیت کوین می‌ توانند با امنیت بیشتر از تراکنش‌ هایی انجام‌ شود که در دیگر موارد باشند.

به عنوان مثال ناصر و کمال به یکدیگر اعتماد ندارند و می خواند که ناصر برای کمال 10 بیت کوین بفرستد. از آن جا که ناصر و کمال دو معامله گر در دو کشور مختلف هستند، می خواهند که تراکنش‌ های بسیاری را با یکدیگر به انجام برسانند. پس این دو نفر برای انجام تراکنش‌ های خود از یک کانال پرداخت لایتنینگ استفاده نموده و هر از آن ها یک 10 بیت کوین را از حساب خود در این کانال قرار می دهند.

از دیگر مزایای این شبکه جذاب می توان به افزایش توان موجود در شبکه و بهبود مقیاس پذیری با بیت کوین همچنین انجام سریع تر تراکنش های ارزهای دیجیتال انجام تراکنش های کوچک می باشد. همچنین به لطف این شبکه می توانیم از این مزایا برای پرداخت استفاده کنیم. که همین موضوع در آینده نه چندان دور به جایگزین کردن بیت کوین با سیستم های پرداخت قدیمی تر بسیار کمک خواهد نمود.

معایب LAPP چیست؟

در کنار مزایای بسیاری که این شبکه مفید برای دنیای ارزهای دیجیتال به ارمغان آورده است، معایبی هم دارد که البته در مقابل مزایای آن واقعا قابل چشم پوشی می باشند. از جمله این معایب پشتیبانی نکردن از پرداخت ها و دریافت های آفلاین است. در واقع شما باید به اینترنت دسترسی داشته باشید تا تراکنش های شما ثبت گردد.

در دنیای این شبکه باید دقت کنید کابل لایتنینگ یا هندزفری لایتنینگ کاملا متفاوت از این شبکه می باشند. همچنین تجربه کاربران نشان داده که این شبکه به طول کامل از هک ایمن نیست و ممکن است دچار آسیب دیدگی شود و برای دیگران مشکلاتی ایجاد نماید.

سوالات متداول

شبکه لایتنینگ به چه کاری می آید‌؟

این شبکه وظیفه انتقال و دریافت ارزهای دیجیتال را دارد که کارمزد پایینی در نظر می گیرد.

ساز و کار شبکه لایتنینگ چگونه است؟

در متن به طور کامل توضیح داده شده است.

شبکه لایتنینگ برای چه بازاری می باشد؟

این شبکه در بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین فعالیت دارد‌.

کارمزد تراکنش ارزهای دیجیتال در این شبکه به چه صورت است؟

مقدار کارمزد در این شبکه بسیار اندک می باشد‌.

کیف پول لایتنینگ چیست؟

این کیف پول برای ایجاد تراکنش لایتنینگ استفاده می گردد.

ارتباط چک و شبکه لایتنینگ چیست؟

ایده این شبکه در واقع از چک های بانکی دریافت شده است.

سرعت تراکنش در شبکه لایتنینگ به چه صورت است؟

سرعت در این شبکه بسیار بالاتر از دیگر حالت های انتقال ارز دیجیتال می باشد.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها