تبلیغات
کانال تلگرامی اخبار بیت کوین اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار بیت کوین امروز + بهترین کانال های بیت کوین در تلگرام

  • توسط sajjad
  • 19 دقیقه

ارز دیجیتال بیت کوین که به پادشاه ارزهای دیجیتال معروف است بهترین و قدیمی ترین ارز دیجیتال و از 10 ارز دیجیتال برتر جهان می باشد. بیت کوین نسبت به سایر ارزهای دیجیتال از اهمیت و اعتبار بالا ترین برخوردار می باشد. به دلیل اهمیت بالای این ارز دیجیتال سایت ها و خبرگزاری های مختلفی در ایران و خارج از کشور تشکیل شده اند که اخبار بیت کوین را منتشر می کنند.

با توجه به این که بیت کوین بزرگ ترین ارز دیجیتال و پر سود ترین ارز دیجیتال جهان می باشد روزانه معاملات بسیار زیادی با استفاده از این ارز دیجیتال صورت می گیرد و از طرفی هم با توجه به این که نوسانات زیادی دارد روزانه خبر های زیادی در مورد این ارز دیجیتال منتشر می شود.

به دلیل محبوبیت بالایی که بیت کوین دارد افراد و کاربران زیادی هستند که به دنبال پیگیری اخبار بیت کوین و مسائل مربوط به این ارز دیجیتال می باشند. اگر شما نیز یکی از افرادی هستید که به دنبال پیگیری اخبار بیت کوین هستید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

ما در این مقاله به بررسی مهم ترین موضوعات پیرامون ارز دیجیتال بیت کوین پرداخته ایم و همچنین بهترین منابع داخلی و خارجی برای پیگیری اخبار این ارز دیجیتال در این مقاله ذکر شده است.

اخبار بیت کوین را از کدام سایت های جهانی دنبال کنیم؟

اخبار بیت کوین را از کدام سایت های جهانی دنبال کنیم؟

در خارج از ایران سایت های معتبر زیادی وجود دارند که اخبار لحظه به لحظه بیت کوین را پوشش می دهند. با توجه به اهمیت بالای بیت کوین پوشش دهی و صحت اخبار مربوط به این ارز دیجیتال هم اهمیت زیادی دارد زیرا کاربران بسیار زیادی هستند که از این ارز دیجیتال استفاده می کنند و کوچک ترین خبری که صحت درستی نداشته باشد ممکن است کاربران را به اشتباه بی اندازد. هر کدام از این سایت های خارجی اعتبار خاص خود را دارند که در این قسمت 5 سایت برتر خارجی از جهت پوشش دهی اخبار بیت کوین را معرفی خواهیم کرد.

Bitcoin Magazine

سایت bitcoinmagazine.com یکی از بهترین و معتبر ترین سایت های خارجی از نظر پوشش دهی اخبار مربوط به بیت کوین می باشد. این سایت تمامی اخبار لحظه ای بیت کوین در هر زمینه ای را منتشر می کند و سایر اطلاعات مربوط به بیت کوین هم در این سامانه وجود دارد. در این سایت تمامی اخبار مربوط به بیت کوین شامل نوسانات، قیمت، تحلیل، مصاحبه های راجب بیت کوین، ماینر بیت کوین و … وجود دارد. همچنین این سایت در شبکه های اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک و یوتیوب هم فعالیت دارد.

Coin Desk

از سایت کوین دسک می توان به عنوان یکی دیگر از سایت های معتبر خارجی برای مشاهده اخبار مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین اشاره کرد. آدرس سایت کوین دسک coindesk.com می باشد که کاربران ایرانی هم به راحتی می توانند از طریق این سایت اخبار مربوط به کریپتوکارنسی بیت کوین را مشاهده کنند. با استفاده از این سایت می توانند تمام اخبار مربوط به بیت کوین را مطالعه کنید.

News BTC

سایت نیوز بی تی اس یکی دیگر از سایت های خارجی معتبر جهت انتشار اخبار مربوط به بیت کوین است. همان طور که از نام این سایت پیداست، نیوز بی تی اس فقط اخبار مربوط به بیت کوین را منتشر می کند که تمامی اطلاعات راجب بیت کوین هم در این سایت وجود دارد. اگر قصد استفاده از این سایت را دارید با مراجعه به آدرس newsbtc.com می توانید از تمامی اخبار بیت کوین مطلع شوید.

Bitcoinist

یکی دیگر از منابع و سامانه هایی که اخبار ارز دیجیتال بیت کوین را منتشر می کنند سایت bitcoinist.com می باشد. این سایت نه تنها خبر های مربوط به بیت کوین بلکه اخبار مربوط به زیر شاخه های بیت کوین را هم پوشش می دهد. این سایت همچنین در راستای پوشش دهی ارزهای دیجیتال معروف و پر کاربرد هم فعالیت دارد و فقط مختص ارز دیجیتال بیت کوین نیست.

Usethebitcoin

از سایت usethebitcoin.com هم می توان برای دنبال کردن اخبار بیت کوین استفاده کرد. این منبع هم یکی از بهترین و معتبر ترین سایت های خارجی از جهت پوشش دهی اخبار مربوط به بیت کوین می باشد که کاربران زیادی هم از این سایت استفاده می کنند. شما با استفاده از این سایت هم می توانید به راحتی اخبار بیت کوین را دنبال کنید.

در قسمت بالا 5 سایت معتبر و بزرگ خارجی برای پوشش دهی اخبار بیت کوین معرفی شدند. با توجه به این که این سایت ها خارج از ایران فعالیت دارند، اطلاعات این سایت ها هم به زبان انگلیسی می باشد و اگر قصد استفاده از آن ها را دارید در صورت نداشتن تسلط به زبان انگلیسی می توانید از مترجم گوگل استفاده کنید.

اخبار بیت کوین را از کدام سایت های داخلی دنبال کنیم؟

اخبار بیت کوین را از کدام سایت های داخلی دنبال کنیم؟

در قسمت قبل نام 5 سایت خارجی معتبر و بزرگ برای مشاهده اخبار بیت کوین معرفی شدند. در ایران هم سایت های زیادی وجود دارند که اخبار و حواشی مربوط به این ارز دیجیتال معروف را پوشش می دهند. اگر قصد استفاده از سایت های ایرانی را دارید حتما باید از معتبر بودن سایت مطمعن شوید زیرا برخی از سایت ها اخباری که پوشش می دهند ممکن است صحت زیادی نداشته باشند و شما را به اشتباه بی اندازند. حال در این قسمت 5 سایت معتبر ایرانی برای دنبال کردن اخبار بیت کوین را معرفی خواهیم کرد و شما به راحتی می توانید از طریق این سایت ها اخبار بیت کوین را دنبال کنید.

ارز دیجیتال

سایت ارز دیجیتال یکی از بهترین و معتبر ترین سایت های خبری پیرامون ارزهای دیجیتال علی الخصوص بیت کوین می باشد. سایت ارز دیجیتال تمامی مسائل پیرامون بیت کوین را پوشش می دهد و علاوه بر آن تاریخچه و قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را هم پوشش می دهد. اگر قصد استفاده از سایت ارز دیجیتال را دارید به آدرس arzdigital.com مراجعه کنید تا از تمامی اخبار پیرامون بیت کوین مطلع شوید.

تجارت نیوز

از سایت تجارت نیوز می توان به عنوان یکی دیگر از سایت های بزرگ و معتبر برای پیگیری حواشی و خبر های ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین اشاره کرد. سایت تجارت نیوز نه تنها اخبار بیت کوین بلکه اخبار اکثر ارزهای دیجیتال را پوشش می دهد. برای مراجعه به سایت تجارت نیوز آدرس tejaratnews.com را در مرورگر خود سرچ کرده تا این سایت برای شما باز شود.

زومیت

سایت زومیت یکی از بزرگ ترین و بهترین سایت های خبری در ایران می باشد که نه تنها ارزهای دیجیتال بلکه سایر اخبار روزمره را هم پوشش می دهد. سایت زومیت یکی از بهترین سایت ها برای پیگیری خبر ارزهای دیجیتال و بیت کوین می باشد که تنها کافیست به آدرس zoomit.ir مراجعه کنید و نام بیت کوین را در این سایت جست و جو کنید تا اخبار بیت کوین برای شما نمایش داده شوند.

رمز ارز

سایت رمز ارز (ramzarz.news) یکی از سایت های معتبر برای پیگیری و مشاهده اخبار بیت کوین می باشد. سایت رمز ارز هم یکی از سایت هایی است که اخبار مربوط به اکثر ارزهای دیجیتال را پوشش می دهد و شما به راحتی می توانید برای دنبال کردن اخبار بیت کوین از این سایت استفاده کنید.

خبر آنلاین

یکی دیگر از سایت هایی که اخبار مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین را پوشش می دهد سایت خبر آنلاین می باشد. سایت خبر آنلاین جزو معتبر ترین خبرگزاری های ایرانی می باشد که برای مطلع شدن از آخرین اخبار پیرامون بیت کوین می توانید به این سایت مطالعه کنید. برای مراجعه به سایت خبر آنلاین از طریق لینک khabaronline.ir اقدام کنید.

اخبار بیت کوین در اینستاگرام

علاوه بر سایت ها و خبرگزاری های گوگل در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام هم پیج های مختلفی وجود دارند که اخبار بیت کوین را منتشر می کنند. برای دنبال کردن اخبار بیت کوین در اینستاگرام می توانید هشتگ های مربوط به بیت کوین را در این شبکه اجتماعی دنبال کنید.

خبر بد برای خریداران بیت کوین در ایران

خبر بد برای خریداران بیت کوین در ایران

چندی پیش سایت های خبری و سایت هایی که در حوضه بیت کوین فعالیت دارند تیتر هایی مبنی بر خبر بد برای بیت کوین در ایران منتشر کردند. انتشار این اخبار واکنش های بسیار زیادی به همراه داشت که مربوط به قسمت پرداخت ها بود.

همان طور که می دانید خدمات پرداخت شاپرک بزرگ ترین شبکه پرداخت در ایران می باشد. چندی پیش شبکه پرداخت شاپرک به تمامی شرکت های خدمات اعلام کرد که دسترسی خود را از سایت های خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال قطع کنند.

پس از انتشار این خبر جنجال هایی هم ایجاد شد که شرکت شاپرک در یک بیانیه اعلام کرد که بر طبق دستورات جمهوری اسلامی فعالیت خواهد کرد و خدمات خود را از سایت های خرید و فروش vpn، سایت های قمار و همچنین صرافی و سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال قطع کرد.

استخراج بیت کوین در ایران

یکی از مسائل پیرامون ارزهای دیجیتال در ایران مسئله استخراج است. با توجه به گسترش بیت کوین در جهان ایران هم به جمع کشور های استخراج کننده بیت کوین اضافه شده است. در حال حاضر افراد زیادی هستند که به صورت قانونی جهت استخراج بیت کوین در ایران فعالیت دارند اما کسانی هم هستند که به صورت غیر قانونی فعالیت دارند که به همین دلیل برای مدتی استخراج این ارز در ایران ممنوع شد اما پس از جمع شدن استخراج های غیر مجاز دوباره استخراج قانونی بیت کوین در ایران آغاز شد.

در حال حاضر کشور های مختلفی هستند که برای استخراج بیت کوین در ایران سرمایه گذاری کرده اند که این کشور ها شامل چین، استرالیا، آلمان و روسیه هستند. برای استخراج بیت کوین در ایران هم قوانین زیادی وضع شده است و همچنین قیمت برق مصرفی برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین هم با قیمت برق خانگی تفاوت دارد.

در ادامه باید گفت که اگر ماین بیت کوین توجه شما را جلب کرده است برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد ما این است تا مقاله نرم افزار استخراج بیت کوین را نیز مطالعه کنید.

دلیل نوسانات اخیر بیت کوین چه بود؟

هر کدام از ارزهای دیجیتال نوسانات خاص خود را دارند که هر کدام از این نوسانات به دلایل مختلفی مربوط است. بیت کوین هم یکی از ارزهای دیجیتالی می باشد که همواره نوسانات زیادی دارد که چندی پیش هم بیشترین نوسانات خود را تجربه کرد و قیمت آن افزایش پیدا کرد. به گفته تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال دلیل این نوسانات و رشد قیمت بیت کوین به 2 علت بود.

 دلیل اول که باعث نوسانات اخیر بیت کوین شد این بود که کشور السالوادور یکی از کشور های آمریکایی به اولین کشوری تبدیل شد که بیت کوین را به صورت قانونی اعلام کرد. دولت السالوادور گفت که این کشور قصد دارد تا با استفاده از انرژی های آتشفشان ها برای استخراج بیت کوین استفاده کند.

خبر قانونی شدن بیت کوین برای اولین بار در یک دولت و خبر استفاده از انرژی ها پاک برای استخراج بیت کوین یکی از دلایل افزایش قیمت نوسانات این ارز بود و دلیل دوم این بود که دولت فدرال آمریکا اعلام کرد که قصد ممنوع کردن ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را ندارد.

جدول اطلاعات

در جدول زیر به مهم ترین سوالات پیرامون اخبار بیت کوین که در این مقاله ذکر شده اند، اشاره شده است.

موضوعاخبار بیت کوین
بهترین سایت های ایرانی برای اخبار بیت کوین کدامند؟ارز دیجیتال، تجارت نیوز، رمز ارز
بهترین سایت های خارجی برای اخبار بیت کوین کدامند؟Bitcoin Magazine، Coin Desk، News BTC
کشور های سرمایه گذار در ایران برای استخراج بیت کوین کدامند؟آلمان، روسیه، چین، استرالیا
عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین کدامند؟دولت فدرال، عرضه و تقاضا، قانون گذاری و …

پشتوانه بیت کوین چیست؟

همان طور که ممکن است بدانید ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین پشتوانه مشخصی مانند طلا ندارند که بر اساس آن قیمت ارزها مشخص شود. در حال حاضر یکی از دلایل مختلفت برخی از علما با ارزهای دیجیتال در ایران نبود پشتوانه مشخص برای این ارزهای دیجیتال است.

نه تنها بیت کوین بلکه اکثر ارزهای دیجیتال پشتوانه مشخصی ندارند و قیمت آن ها بر اساس فاکتور های دیگری مشخص می شود که در قسمت بعد به آن اشاره خواهیم کرد.

چه فاکتور هایی بر قیمت بیت کوین اثر گذار است؟

چه فاکتور هایی بر قیمت بیت کوین اثر گذار است؟

در قسمت قبل گفته شد که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین پشتوانه ای ندارند. منظور از پشتوانه کالا هایی مانند طلا است که بر اساس آن قیمت و ارزش یک ارز دیجیتال مشخص شود از همین رو مسائل دیگری هستند که در قیمت این ارز دیجیتال اثر گذار هستند. در قسمت زیر مهم ترین فاکتور هایی که در تعیین قیمت کریپتوکارنسی بیت کوین نقش دارند ذکر شده است.

  • دولت فدرال آمریکا
  • قانونی گذاری
  • پذیرش عمومی
  • حجم معاملات روزانه
  • عرضه و تقاضا
  • کمیاب شدن

در قسمت بالا مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار در قیمت بیت کوین گفته شد. هر کدام از این عوامل تاثیر های بزرگ و کوچکی در قیمت بیت کوین دارند که گاهی باعث رشد و گاهی باعث نزول قیمت بیت کوین می شود.

کانال تلگرامی اخبار بیت کوین

علاوه بر سایت ها و خبرگذاری های گوگل و پیج های اینستاگرامی در تلگرام هم کانال های خبری زیادی هستند که در رابطه با بیت کوین فعالیت دارند. شما در تلگرام با جست و جوی بیت کوین و bitcoin می توانید چنل های ایرانی و خارجی مختلفی پیدا کنید که اخبار مربوط به این ارز دیجیتال را پوشش می دهند.

البته اگر قصد پیگیری اخبار بیت کوین را دارید ترجیحا از سایت ها استفاده کنید تا شبکه های مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام مگر این که از اعتبار کانال و پیج مطمئن باشید.

اخبار بیت کوین هلاکویی

محمد هلاکویی یکی از بهترین کارشناسان حوضه ارزهای دیجیتال و بیت کوین در ایران می باشد. محمد هلاکویی یکی از افرادی است که اخبار مهم بیت کوین و مسائل مربوط به این ارز دیجیتال را در پیج اینستاگرامی خودش منتشر می کند و شهرت زیادی هم دارد. اگر به دنبال اخبار روز و معتبر پیرامون ارزهای دیجیتال و بیت کوین هستید می توانید از پیج محمد هلاکویی در اینستاگرام استفاده کنید.

آدرس پیج محمد هلاکویی در اینستاگرام halakoei می باشد که بیش از 1 میلیون و 400 هزار دنبال کننده دارد.

جدید ترین اخبار بیت کوین

جدید ترین اخبار بیت کوین

در این مقاله ما به بهترین سایت های داخلی و خارجی برای دنبال کردن اخبار مربوط به بیت کوین اشاره کردیم. شما با استفاده از این منابع و سایت هایی که گفته شد می توانید به راحتی از جدید ترین خبر های بیت کوین را با خبر شوید.

شما با مراجعه به هر یک از سایت هایی که در این مقاله گفته شد می توانید جدید ترین خبر های پیرامون ارز دیجیتال بیت کوین را مشاهده کنید. برای این کار تنها کافیست تا به لینک و آدرس هایی که در هر قسمت گفته شد مراجعه کرده و این اخبار را به راحتی دنبال کنید.

علت سقوط بیت کوین امروز

در قسمت های قبل گفته شده که فاکتور های زیادی در نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال مانند صعود و نزول قیمت اثر گذار هستند. بیت کوین علاوه بر رشد چشم گیری که دارد گاهی اوقات هم با سقوط قیمت مواجه می شود که در این سقوط قیمت هم عوامل زیادی اثر گذار هستند.

یکی از مهم ترین دلایل آخرین سقوط قیمت بیت کوین در بازار جهانی مربوط به اعلامیه کشور چین بود. چین یکی از کشور های اثر گذار در نوسانات بیت کوین می باشد که چندی پیش اعلام کرد که تمامی معاملات و استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در این کشور ممنوع می باشد و همین اعلامیه کافی بود تا قیمت بیت کوین در بازار جهانی سقوط کند. همچنین بانک های اصلی کشور چین هم اعلام کردند که می خواهند فعالیت های غیر قانونی بیت کوین را در چین  ریشه کن کنند که یکی دیگر از دلایل کاهش و سقوط قیمت بیت کوین می باشد.

سوالات متداول

قیمت حال حاضر بیت کوین چیست؟

در حال حاضر قیمت هر واحد از ارز دیجیتال بیت کوین بیش از 57 هزار دلار می باشد.

حجم معاملات روزانه بیت کوین چقدر است؟

حجم معاملات روزانه ای که با استفاده از بیت کوین صورت می گیرد بیش از 40 میلیارد دلار آمریکا می باشد.

چند واحد از ارز دیجیتال بیت کوین در بازار جهانی در حال گردش است؟

در حال حاضر 18.84 میلیون واحد از این ارز دیجیتال در بازار جهانی در حال گردش است.

کل واحد های بیت کوین چه تعداد است؟

تعداد کل واحد های این ارز دیجیتال حدود 21 میلیون واحد می باشد.

کدام کشور ها بیشترین تاثیر را در قیمت بیت کوین دارند؟

کشور های چین و آمریکا با توجه به این که ابر قدرت های اقتصادی جهان می باشند بیشترین تاثیر را در قیمت ارزهای دیجیتال مخصوصا بیت کوین دارند.

بیت کوین با چه نمادی مشخص می شود؟

این ارز دیجیتال بزرگ و معروف جهانی با نماد BTC مشخص می شود.

ارزش کل بیت کوین در بازار جهانی چقدر است؟

ارزش کل سهام این ارز دیجیتال در بازار جهانی 1 تریلیون و 8 میلیارد دلار می باشد.

بهترین سایت های ایرانی برای پیگیری اخبار بیت کوین کدامند؟

از بهترین سایت های ایرانی برای پوشش اخبار مربوط به بیت کوین می توان به ارز دیجیتال، زومیت، رمز ارز، خبر آنلاین و تجارت نیوز اشاره کرد.

بهترین سایت های خارجی برای پیگیری اخبار بیت کوین کدامند؟

سایت های Bitcoin Magazine، Coin Desk، News BTC، Bitcoinist و Bitcoinist بهترین و معتبر ترین سایت های خارجی برای پوشش دهی اخبار مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین می باشند.

کدام کشور ها در ایران برای استخراج بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند؟

کشور های آلمان، روسیه، چین و استرالیا کشور هایی هستند که برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین در ایران سرمایه گذاری کرده اند.

استخراج بیت کوین در ایرانی قانونی است؟

در حال حاضر استخراج ارز دیجیتال بیت کوین با دریافت مجوز های لازم قانونی می باشد و فعالیت بدون کسب مجوز غیر مجاز بوده و با این افراد برخورد خواهد شد.

بیت کوین در چه سالی عرضه شد؟

این ارز دیجیتال در سال 2009 میلادی ارائه شد.

چه عواملی در تعیین قیمت بیت کوین اثر گذار هستند؟

از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت این ارز می توان به توکن سوزی، عرضه و تقاضا، قانون گذاری، پذیرش عمومی و حجم معاملات اشاره کرد.

کدام صرافی دیجیتال بیشترین معاملات بیت کوین را انجام می دهد؟

در حال حاضر صرافی هوبی گلوبال (Hotcoin Global) 78 درصد معاملات بیت کوین را انجام می دهد.

بیت کوین چند درصد بازار جهانی را به خود اختصاص داده است؟

این ارز دیجیتال 43 درصد کل بازار جهانی (ارزهای دیجیتال) را به خود اختصاص داده است.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها