تبلیغات
شت کوین مفاهیم پایه

شت کوین چیست؟ + لیست شت کوین های ارز دیجیتال با نحوه تشخیص اعتبارشان

 • توسط sajjad
 • 20 دقیقه

شت کوین چیست؟ امروزه بازار های مالی بزرگی در جهان شکل گرفته است که یکی از بزرگ ترین و معروف ترین آن ها بازار ارز دیجیتال می باشد. بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از بزرگ ترین بازار های مالی و تجاری در جهان به شمار می رود که بسیار گسترده و شامل بخش های مختلفی می باشد.

در حال حاضر نزدیک به 5 هزار ارز دیجیتال به صورت رسمی ارائه شده اند و باعث شده تا افراد زیادی در این حوزه مشغول به کار شوند و شغل های زیادی در این حوزه صورت بگیرد. امروزه به احتمال زیاد نام بازار رمز ارزها به گوشتان خورده است.

یکی از پر کاربرد ترین و رایج ترین کلمات استفاده شده در بازار رمز ارزها کلمه شت کوین می باشد. احتمالا با shit coin و مفهوم آن آشنایی دارید. شت کوین به ارزهای نو ظهوری گفته می شود که ارزش بالایی ندارند و توسط صرافی های خاص ارائه می شوند.

یکی از موضوعاتی که در زمان حال ذهن کاربران را مشغول کرده است، شت کوین ها می باشند. اگر به دنبال شناخت shit coin و مسائل مربوط به سرمایه گذاری و استراتژی سرمایه گذاری و ارزش آن ها هستید حتما این مقاله را تا پایان در صرافی ارز دیجیتال بیستکس مطالعه کنید. در این مقاله به مهم ترین موضوعات و نکات مهم در رابطه با این ارزها اشاره شده است و می تواند شما را از هر سوالی در این زمینه بی نیاز سازد.

شت کوین چیست؟

همان طور که اشاره شد shit coin یکی از کلمات پر کاربرد در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد. اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت دارید احتمالا با مفهوم شت کوین آشنا هستید. shit coin به ارزهای دیجیتالی گفته می شود که معمولا ارزش چندان بالایی نداشته و هدف خاصی را دنبال نمی کنند.

عبارت shit coin از ابتدای ایجاد ارز دیجیتال بیت کوین که اولین ارز دیجیتال می باشد شکل گرفت اما در طی چند سال گذشته با توجه به افزایش و تعداد بی شمار ارزهای دیجیتال عبارت shit coin بسیار رایج شده است. در حال حاضر در بازار ارزهای دیجیتال shit coin به ارزهایی گفته می شود که ارزش بسیار پایینی دارند و به نوعی اصلا مورد توجه قرار نمی گیرند.

shit coin ها با توجه این که ارزش بسیار کمی دارند توسط تمام صرافی های ارز دیجیتال پشتیبانی نمی شوند. این shit coin ها تنها توسط برخی از صرافی های خاص مانند خود صرافی های ارائه و توسعه دهنده آن ها خرید و فروش می شوند.

هر چند که شت کوین ها ارزش و اعتبار بسیار پایینی دارند اما در کنار تمام این معایب دارای مزایای مختلفی هم می باشند که باعث شده برخی از کاربران خرید و سرمایه گذاری بر روی این مدل از ارزهای دیجیتال را در دستور کار خود قرار دهند.

به گفته برخی از تحلیل گران سرمایه گذاری بر روی شت کوین ها بسیار پر ریسک بوده و ارزش بالایی ندارد اما برخی بر این باورند که ممکن است این مدل از ارزهای دیجیتال به یک باره رشد چشم گیری داشته باشند و سود زیادی از این نوسانات به دست آید. در ادامه به معرفی برخی از بهترین شت کوین ها پرداخته و به مسائل مهم در رابطه با آن ها اشاره شده است. مقاله مرتبط بهترین شت کوین 2022 را بخوانید.

محبوب ترین شت کوین ها کدامند؟

محبوب ترین شت کوین ها کدامند؟

همان طور که در قسمت های قبل هم اشاره شد shit coin به ارزهایی گفته می شود که ارزش چندان زیادی ندارند. از این قبیل ارزهای دیجیتال تعداد بسیار زیادی وجود دارد که هر چند ارزش زیادی ندارند اما استفاده های زیادی از آن ها صورت می گیرد و حتی برخی از آن ها در جمع 100 ارز دیجیتال برتر جهان هم قرار گرفته اند. در این قسمت به 5 نوع از محبوب ترین شت کوین های معرفی شده و فعال در بازار ارزهای دیجیتال اشاره و هر کدام از آن ها به صورت مختصری معرفی شده اند که می توانید بیشتر با آن ها آشنا شوید.

ترون

tron به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین شت کوین ها شناخته می شود. ارز دیجیتال ترون با نماد TRX شناخته می شود و ارزش هر واحد از آن کمتر از یک دلار بوده و در حال حاضر حدود 0.081 دلار معامله می شود. هر چند که ارزش هر واحد از ترون بسیار کم است اما ارزش کل آن به بیش از 8 میلیارد دلار آمریکا هم می رسد. امروزه ترون به عنوان یکی از بهترین شت کوین ها برای سرمایه گذاری شناخته می شود. ارز دیجیتال ترون در حاضر در جمع 100 ارز دیجیتال برتر جهان قرار گرفته است.

شیبا

شیبا اینو هم یکی دیگر از شت کوین های معروف به شمار می رود. ارز دیجیتال شیبا قیمت بسیار پایین (0.000034) دلار دارد اما با این حال در میان 5 هزار ارز دیجیتال فعال بازار در جایگاه 13 قرار گرفته است و بر خلاف ارزش کمی که دارد از اعتبار تقریبا خوبی برخوردار می باشد. شیبا با نماد SHIB شناخته می شود و ارزش کل آن در بازار جهانی نزدیک به 19 میلیارد دلار آمریکا می باشد. در حال حاضر میانگین حجم معاملات روزانه ارز شیبا حدود 2.27 میلیارد دلار می باشد.

دوج کوین

دوج کوین یکی از زیر شاخه های بیت کوین به شمار می رود که یکی از محبوب ترین شت کوین ها می باشد. دوج کوین هم مانند سایر شت کوین ها ارزش بسیار اندکی دارد و قیمت هر واحد از آن 0.1 دلار می باشد که به پول ایران حدود 5 هزار تومان معامله می شود. در حال حاضر ارزش کل سهام دوج کوین 22 میلیارد دلار بوده و در رده 11 جهانی قرار گرفته است و تمام توکن های این ارز دیجیتال هم در حال گردش می باشد. همچین برای کسب اطلاعات مرتبط لازم است تفاوت توکن و کوین را از اینجا یاد بگیرید.

دنت

ارز دیجیتال دنت که با نماد DENT شناخته می شود یکی دیگر از این ارزها می باشد. قیمت این ارز دیجیتال هم بسیار پایین و حدود 0.003711 دلار می باشد اما ارزش کل آن به بیش از 367 میلیون دلار می رسد. حجم معاملات روزانه ارز دیجیتال دنت نزدیک 55 میلیون دلار می باشد و در حال حاضر در میان تمام ارزهای دیجیتال در رده 165 قرار گرفته است. تعداد کل توکن های این ارز دیجیتال 100 میلیارد می باشد که 99 درصد آن در حال گردش می باشد.

ونوس

ارز دیجیتال ونوس هم یکی دیگر از موارد محبوب بازار به شمار می رود. قیمت هر واحد از ارز دیجیتال ونوس که با نماد vXVS شناخته می شود 0.36 دلار می باشد که به پول ایران هم حدود 10 هزار تومان می باشد. ونوس در رده 491 جهانی قرار گرفته است و 0.003 درصد از کل حجم بازار را به خود اختصاص داده است. یکی از نکات راجب به این ارز دیجیتال حجم معاملات آن می باشد که نزدیک به 0 دلار می باشد. در حال حاضر این ارز دیجیتال تنها توسط خود صرافی ونوس ارائه می شود.

جدید ترین شت کوینی که ارائه شد

بازار ارزهای دیجیتال همواره در حال گسترش است و سالانه رمز ارزهای جدید تری معرفی می شوند. خیلی از این پروژه این نوع ارزها ممکن است در همان ابتدا با شکست رو به رو شود و دیگر اثری از آن باقی نماند اما برخی از شت کوین های تازه وارد توانسته اند که محبوبیت خوبی برای خود ایجاد کرده و افراد را به سمت خود بکشانند.

در حال حاضر شت کوین های یونی سوآپ و پولکادات جزو جدید ترین شت کوین ها هستند. این دو نرم ارز دیجیتال در اواخر سال 2020 میلادی ارائه شده اند و در حال حاضر در جمع 100 ارز دیجیتال برتر قرار گرفته اند.

چگونه شت کوین بخریم؟

چگونه شت کوین بخریم؟

یکی دیگر از مسائل مهم و مربوط به شت کوین ها، روش خرید این نوع از رمز ارزها می باشد. همان طور که گفته شد این دسته از ارزهای دیجیتال توسط تمامی صرافی ها ارائه نمی شوند و کاربر برای خرید آن ها باید از صرافی های خاص و یا صرافی های اصلی و توسعه دهنده آن ها استفاده کند.

البته برخی از شت کوین ها مانند دوج کوین در صرافی های بزرگ جهانی مانند بایننس معامله می شوند اما این موضوع برای تمامی شت کوین ها نیست و حتی ممکن است برخی از آن ها تنها توسط 1 صرافی ارائه شوند. همین موضوع کاربران را برای خرید آن ها با مشکل مهمی رو به رو کرده است که در قسمت زیر نام مهم ترین صرافی های ارز دیجیتال برای خرید shit coin ذکر شده است.

 • Bibox
 • KuCoin
 • Coinex
 • Waves
 • BitMart
 • BtcTurk
 • COIN MATE
 • ETHFINEX
 • Indacoin
 • Stellarport

شما با مراجعه به هر یک از این صرافی های ارز دیجیتال می توانید جهت خرید shit coin اقدام کنید. برای استفاده از هر کدام از این صرافی ها ابتدا باید بهترین کیف پول ارز دیجیتال را داشته و پس از ایجاد حساب کاربری در صرافی بر طبق دستور العمل هر کدام ارز مد نظر خود را خریداری کنید. در قسمت های بعد بهترین این صرافی ها به صورت مختصر معرفی شده اند.

تفاوت شت کوین ها با آلت کوین ها چیست؟

تفاوت شت کوین ها با آلت کوین ها چیست؟

یکی دیگر از کلمات رایج در حوزه ارزهای دیجیتال آلت کوین می باشد. کلمه آلت کوین احتمالا تا کنون به گوشتان خورده است. با توجه به پر کاربرد بودن کلمات شت کوین و آلت کوین بسیاری از کاربران به دنبال این هستند که بدانند تفاوت میان این دو چیست.

همان طور که اشاره شد shit coin به ارزهایی گفته می شود که ارزش بالایی ندارند و معمولا هدف خاصی دنبال نمی کنند. از سوی دیگر به تمامی ارزهای دیجیتالی که پس از بیت کوین منتشر شده است آلت کوین گفته می شود که در میان این آلت کوین ها برخی از رمز ارزها مانند اتریوم از قدرت و اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند اما شت کوین ها به ارزهایی که ارزش کمی دارند می گویند.

جدول اطلاعات

در این قسمت جدولی وجود دارد که در این جدول به مهم ترین نکات پیرامون شت کوین ها اشاره شده است. هر کدام از موارد ذکر شده در جدول اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

موضوعشت کوین
شت کوین چیست؟شت کوین به ارزهایی گفته می شود که ارزش چندان بالایی نداشته و هدف خاصی را دنبال نمی کنند.
محبوب ترین شت کوین ها کدامند؟دوج کوین، ونوس، دنت، ترون، شیبا
جدید ترین شت کوین ها کدامند؟یونی سوآپ، پولکادات
چه صرافی هایی shit coin ارائه می دهند؟btimart،kucoin ، coinex و …

چه صرافی هایی خرید و فروش شت کوین را انجام می دهند؟

همان طور که می دانید این دسته از ارزها در تمامی صرافی ها پشتیبانی نمی شوند. بسیاری از shit coin ها توسط صرافی های اندک ارائه شده اما برخی از شت کوین های معروف و محبوب تر معمولا توسط صرافی های معتبر تری هم پشتیبانی می شوند.

به عنوان مثال یکی از این دسته از ارزهای دیجیتال ارز ترون می باشد که حتی در معتبر ترین صرافی های ارز دیجیتال هم خرید و فروش شده اما ارزی مانند ونوس تنها در یک صرافی آن هم در خود صرافی ونوس خرید و فروش می شود. حال با توجه به این موضوع در این قسمت بهترین صرافی های ارز دیجیتال که این ارزها در آن ها خرید و فروش می شوند معرفی شده اند.

صرافی کوکوین (kucoin)

صرافی کوکوین یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان به شمار می رود. کوکوین یک صرافی متمرکز بوده که در جمع 5 صرافی برتر ارز دیجیتال قرار گرفته است. کوکوین در حال حاضر جزو صرافی های ارائه دهنده شت کوین های معروف و محبوب مانند ترون، دوج کوین و … می باشد که استفاده زیادی هم از این صرافی صورت می گیرد.

کوکوین در حال حاضر در 200 کشور جهان از جمله ایران مورد استفاده قرار می گیرد و روزانه حدود 6 میلیون نفر کاربر از این صرافی استفاده می کنند. اگر قصد خرید و فروش shit coin را دارید صرافی کوکوین می تواند یکی از بهترین منابع برای انجام این معاملات باشد.

صرافی کوینکس (coinex)

اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید نام صرافی کوینکس حتما به گوشتان خورده است. صرافی کوینکس هم جزو 10 صرافی برتر ارز دیجیتال در جهان می باشد که این صرافی هم جزو صرافی های متمرکز شناخته می شود. کوینکس در حال حاضر از رمز ارزهای زیادی از جمله شت کوین ها پشتیبانی می کند و روزانه معاملات بسیار زیادی با استفاده از این صرافی صورت می گیرد. استفاده از صرافی کوینکس کار چندان سختی نیست و با اندک اطلاعاتی در مورد این صرافی می توانید برای خرید رمز ارزهای مد نظر خود اقدام کنید.

صرافی بیت مارت (bitmart)

یکی دیگر از صرافی های خوب و معتبر برای خرید این دسته از ارزها، صرافی بیت مارت می باشد. صرافی بیت مارت فعالیت خود را از ماه مارس سال 2018 میلادی آغاز کرد و حواشی زیادی هم تا کنون داشته است. بیت مارت در حال حاضر جزو بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای خرید شت کوین به شمار می رود که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفته است و روزانه معاملات بسیار زیادی با استفاده از صرافی ارز دیجیتال بیت مارت انجام می شود. البته این صرافی با توجه به تحریم های سیاسی علیه ایران، آی پی کاربران ایرانی را مسدود کرده است.

شت کوین رایگان را از کجا بگیریم؟

شت کوین رایگان را از کجا بگیریم؟

امروزه در فضای مجازی حتما تبلیغات هایی مبنی بر ارز دیجیتال رایگان به گوشتان خورده است. از طرفی ممکن است شما به دنبال دریافت شت کوین رایگان باشید که در رابطه با این موضوع باید بگوییم اکثر این شت کوین های رایگان کلاهبرداری هستند و دست کلاهبرداران ارز دیجیتال در میان است.

امروزه بسیاری از افراد با تبلیغاتی مبنی بر اهدای ارز دیجیتال رایگان اقدام به کلاهبرداری می کنند. اگر شما نیز به دریافت shit coin رایگان وسوسه شده اید هیچ گاه این ریسک را انجام ندهید زیرا ممکن است تمام این ها کلاهبرداری باشد و حتی ممکن است از این طریق حساب های بانکی شما نیز هک شود. همچنین نحوه فروش شت کوین را از اینجا یاد بگیرید.

آیا پشتوانه قوی برای این ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

بحث پشتوانه ارزهای دیجیتال یکی از مهم ترین موضوعات در این زمینه می باشد. به صورت کلی ارزهای دیجیتال پشتوانه مشخص و ثابتی ندارند اما این به آن معنا نیست که بدون پشتوانه باشند بلکه دارای پشتوانه های مختلفی هستند. این مسئله در مورد شت کوین ها هم وجود دارد.

یکی از دلایلی که باعث شده سرمایه گذاری بر روی شت کوین ها پر ریسک باشد نبود پشتوانه قوی است. نداشتن پشتوانه قوی ممکن است باعث شود تا یک shit coin پش از مدتی به طور کلی از رده خارج شود و سرمایه گذاران نیز با ضرر مالی مواجه شوند.

این دسته از ارزهای دیجیتال آینده دار هستند؟

این دسته از ارزهای دیجیتال آینده دار هستند؟

در قسمت های قبل گفته شد که برخی از تحلیل گران به آینده این ارزها امیدوار هستند. این تحلیل گران بر این باورند که این ارزها هر چند در حال حاضر ارزش چندان زیادی ندارند اما ممکن است پس از گذشته مدتی به یکباره صعود زیادی داشته باشند. البته این موضوع در رابطه با تمامی شت کوین ها نیست. این تحلیل گران شت کوین های محبوب مانند دوج کوین، ترون و… را جزو ارزهای آینده دار می دانند و سرمایه گذاری بر روی آن ها می تواند در آینده بسیار سود زیادی داشته باشد.

آینده این دسته از ارزهای دیجیتال در سال 2022

امروزه تحلیل گران زیادی هستند که با استفاده از روش های مختلف می توانند آینده ارزهای دیجیتال را پیش بینی کنند. این موضوع در رابطه با این ارزها هم بسیار حائز اهمیت است و در رابطه با هر کدام از آن ها تحلیل های مختلفی صورت می گیرد. تحلیل این ارزها برای سال 2022 میلادی با یک دیگر متفاوت است. برخی روند صعودی و برخی ممکن است روند نزولی داشته باشند به همین دلیل اگر قصد دارید بدانید که کدام shit coin در سال 2022 روند صعودی و کدام یک روند نزولی خواهند داشت باید از تحلیلگران مجرب و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

سوالات متداول

شت کوین چیست؟

شت کوین به رمز ارزهایی گفته می شود که معمولا ارزش چندان زیادی نداشته و هدف خاصی را دنبال نمی کنند. در طول مقاله مفصل به این موضوع اشاره شده است.

تفاوت شت کوین و آلت کوین چیست؟

شت کوین به ارزهایی که ارزش کمی دارند گفته می شود و آلت کوین به تمام ارزهای دیجیتالی که پس از بیت کوین معرفی شده اند گفته می شود.

محبوب ترین شت کوین ها کدامند؟

ترون، دوج کوین، ونوس، دنت و … جزو محبوب ترین شت کوین ها هستند.

جدید ترین شت کوین ها کدامند؟

از ارزهای پولکادات و یونی سوآپ می توان به عنوان جدید ترین شت کوین ها اشاره کرد.

بهترین صرافی های ارائه دهنده شت کوین ها کدامند؟

Bibox، KuCoin، Coinex، Waves، BitMart، BtcTurk، COIN MATE، ETHFINEX بهترین صرافی های ارائه دهنده این نوع از رمز ارزها هستند.

کدام کیف پول ها از شت کوین ها پشتیبانی می کنند؟

کیف پول های لجر و ترزور بهترین کیف پول هایی هستند که از این نوع رمز ارزها پشتیبانی می کنند.

دلیل ریسک بالا برای سرمایه گذاری در شت کوین ها چیست؟

نبود پشتوانه قوی یکی از دلایل ریسک بالای سرمایه گذاری در این نوع از رمز ارزها می باشد.

آیا شت کوین ها سود ده هستند؟

میزان سود دهی این دسته از ارزهای دیجیتال بستگی به نوسانات آن ها دارد.

آیا shit coin در تمامی صرافی های ارز دیجیتال پشتیبانی می شود؟

این دسته از رمز ارزها در تمامی صرافی ها پشتیبانی نمی شوند. صرافی های ارائه دهنده این ارزها در طول مقاله نام برده شده اند.

عوامل تاثیر گذار در قیمت shit coin چیست؟

نوسانات بیت کوین، قانون گذاری، حمایت سلبریتی ها و توکن سوزی از عوامل تاثیر گذار در قسمت این رمز ارزها هستند.

قیمت shit coin چقدر است؟

قیمت هر کدام از این ارزهای دیجیتال با یک دیگر متفاوت است اما اکثرا قیمت آن ها از 1 دلار کمتر می باشد.

آیا شت کوین ها اهداف خاصی را دنبال می کنند؟

در حال حاضر اکثر شت کوین ها هدف خاصی ندارند.

استفاده از شت کوین ها در ایران قانونی است؟

استفاده از این ارزها برای خرید و فروش در ایران مانعی ندارد.

آیا شت کوین ها آینده دار هستند؟

آینده شت کوین ها بستگی به میزان نوسانات و روند صعودی آن ها دارد.

آیا shit coin امن هستند؟

در حال حاضر شت کوین های معروف مانند ترون، دوج کوین و … از امنیت بالایی برخوردار هستند.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها