تبلیغات
آی بی فارکس فارکس

آی بی فارکس چیست؟ آشنایی با IB فارکس یا همان نماینده بروکر

تصور کنید که با کمک به سایر معامله‌گران بازار فارکس و با استفاده از دانش و تخصص خود، می‌توانید کمیسیون دریافت کنید. جالب نیست؟ آی بی فارکس این موضوع را ممکن کرده است. معرفی کننده بروکر یا introducing broker (IB) فرد یا سازمانی در بازار فیوچرز است که رابطه مستقیمی با مشتری دارد؛ اما اجرای معامله را به عهده یک بازرگانان کمیسیون فیوچرز (FCM) واگذار می‌کند. اصطلاح معرفی کننده بروکر عمدتاً به شرکت‌ها یا افرادی که در بازار فیوچرز فعالیت می‌کنند اطلاق می‌شود. IB فارکس به مشتریان خود توصیه می‌کند؛ اما خود معاملات را انجام نمی‌دهد. در عوض، IB معامله را به شخصی در محل معاملات واگذار می‌کند.

IB فارکس چیست؟

IB فارکس چیست؟

عبارت IB در واقع مخفف introducing broker به معنای معرفی‌کننده بروکر است. حساب IB فارکس که به عنوان یک حساب معرفی‌کننده بروکر فارکس نیز شناخته می‌شود، نوعی حساب کارگزاری است که در آن یک فرد یا شرکت به عنوان یک معرفی کننده بروکر (IB) برای یک بروکر فارکس بزرگ‌تر عمل می‌کند. این بروکرها اساسا واسطه‌هایی هستند که معامله‌گران را به یک بروکر فارکس بزرگ‌تر معرفی می‌کنند و در ازای آن، کمیسیون یا سهمی از سود حاصل از مشتریان ارجاع شده دریافت می‌کنند.

حساب‌های آی بی فارکس مزایایی را هم برای معرفی‌ کننده بروکر و هم برای معامله‌گرانی ارائه می‌دهد که به آنها مراجعه می‌کنند. معرفی کننده بروکر، فرصتی برای کسب درآمد اضافی بدون نیاز به انجام معاملات یا مدیریت وجوه مشتریان برای خود فراهم می‌کند. در عوض، آنها به سادگی مشتریان را به کارگزار فارکس بزرگتر ارجاع می‌دهند و کمیسیون یا سهمی از سود حاصل از مشتریان ارجاع شده خود را دریافت می‌کنند.

یک حساب آی بی فارکس چندین مزیت را به معامله‌گران ارائه می‌دهد. در مرحله اول، آنها می‌توانند به پلتفرم معاملاتی و خدمات یک بروکر فارکس بزرگ‌تر دسترسی داشته باشند. این دسترسی ممکن است شامل دسترسی به طیف وسیع‌تری از بازارها، ابزارهای معاملاتی پیشرفته‌تر و قیمت‌گذاری بهتر باشد. علاوه بر این، معامله‌گرانی که از طریق IB ثبت‌نام می‌کنند، ممکن است مشوق‌ها یا پاداش‌های خاصی مانند اسپرد یا کمیسیون کمتر دریافت کنند.

مزیت دیگر حساب IB فارکس این است که معامله‌گران اغلب قادر به دریافت پشتیبانی و راهنمایی شخصی از معرفی‌کننده بروکر خود هستند. معرفی‌کننده بروکر ممکن است بتواند بینش‌هایی را در مورد بازار فارکس به معامله‌گران ارائه دهد و به آنها کمک کند تا استراتژی‌های معاملاتی خود را توسعه دهند. این موضوع می‌تواند به ویژه برای معامله‌گران جدیدی ارزشمند باشد که هنوز در حال یادگیری اصول اولیه بازار هستند.

نحوه عملکرد IB فارکس چگونه است؟

آی بی فارکس با ارجاع مشتریان به بروکرهای فارکس کار می‌کنند. آنها از استراتژی‌های بازاریابی مختلفی مانند رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و تبلیغات آنلاین برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. هنگامی که مشتری از طریق کد رفرال IB در یک کارگزاری ثبت نام کرد، شخص IB برای فعالیت‌های معاملاتی مشتری کمیسیون دریافت می‌کند. لازم به ذکر است که IB فارکس هیچ کنترلی بر فعالیت‌های معاملاتی مشتری ندارد و بروکر تمام فعالیت‌های مربوط به معاملات را انجام می‌دهد.

IBها همچنین به مشتریان خود، پشتیبانی ارائه می‌دهند. آنها در راه‌اندازی حساب، واریز و برداشت وجوه و سایر سوالات عمومی به مشتریان خود کمک می‌کنند. آی بی فارکس همچنین ممکن است خدمات اضافی مانند سیگنال‌های معاملاتی، ابزارهای آموزشی و تجزیه و تحلیل بازار را به مشتریان خود ارائه دهند. بروکرهای فارکس همچنین ممکن است مزایای اضافی مانند دسترسی به پلتفرم معاملاتی، بازاریابی و آموزش را برای IBها فراهم کنند.

آی بی فارکس چگونه درآمدزایی می‌کنند؟

IB‌های مستقل می‌توانند با چندین بازرگان کمیسیون آتی (FCM) کار کنند. معرفی‌کننده بروکر مشتریان را به FCMهای مختلف ارجاع می‌دهند. در مقابل، FCMها کمیسیونی به معرفی‌کننده بروکر می‌پردازند. این هزینه مانند کارمزد رفرال است. مشتریان مستقیماً به FCM پرداخت می‌کنند، که وظیفه اجرای معامله را بر عهده دارد.

شرکت‌های کارگزاری فارکس از تخفیف‌ها به عنوان وسیله‌ای برای توزیع کمیسیون بین شرکا و شرکت‌های وابسته خود استفاده می‌کنند. اصطلاح «تخفیفات فارکس یا Forex rebates» به اعتبار یا برگشت نقدی اطلاق می‌شود که شرکت‌های کارگزاری به عنوان پاداش برای تکمیل یک تراکنش‌ به مشتریان و بازرگانان خود می‌دهند. این تخفیف‌ها بدون در نظر گرفتن دوره یا تعداد خرید، به طور نامحدود در دسترس هستند.

دلایل مختلفی یک بروکر فارکس را برای ارائه تخفیف ترغیب می‌کند. تخفیفات فارکس می‌تواند یک راه بسیار موثر برای تشویق مشتریان فعلی و جدید به معامله بیشتر و بازگرداندن پول نقد باشد. علاوه بر این، تخفیفات فارکس یک راه عالی برای معامله‌گران حرفه‌ای است تا با معرفی مشتریان به کارگزاری، درآمد اضافی کسب کنند. به عبارت دیگر، هرچه تراکنش‌های مشتریان معرفی شده بیشتر باشد، معرفی‌کننده فارکس سود (تخفیف) بیشتری دریافت می‌کند.

هر برنامه IB فارکس ساختار کمیسیون خاص خود را دارد. برخی از ساختارهای رایج کمیسیون شامل موارد زیر است:

  • هر بار که یک معامله‌گر جدید ثبت نام کرده و معامله را شروع می‌کند، یک بار کمیسیون پرداخت می‌شود.
  • برای حجم تولید شده توسط مشتریان ارجاع شده کمیسیون مکرر وجود دارد.
  • کمیسیون برای خسارات متحمل شده توسط مشتریان ارجاع شده پرداخت می‌شود.
  • مراجعه به تعداد زیادی از معامله‌گران یا معاملات با حجم زیاد، کمیسیون پاداش فارکس را برای شما به همراه خواهد داشت.
اخذ نمایندگی بروکر

اخذ نمایندگی بروکر

 یک نماینده معرفی‌کننده بروکر که با نام IB فارکس نیز شناخته می‌شود، یک بازیگر مهم در بازار معاملات جهانی است. یک IB معاملاتی فارکس معمولاً یک شریک تجاری است که با بروکرهای فارکس کار می‌کند تا مشتریان جدیدی را به شرکت بیاورد و برای انجام این کار کمیسیون دریافت کند. از طرفی آی بی فارکس برای موفقیت بروکرها معاملاتی بسیار حیاتی است؛ زیرا بازار فارکس با رقابت شدید به سرعت در حال رشد است.

اساساً، یک نمایندگی  معرفی‌کننده بروکر معمولاً با ارائه انواع منابع معاملاتی و خدمات ارزش افزوده به دنبال‌کنندگان خود (مشتریان) که شامل خدمات مشاوره، مواد آموزشی و سیگنال‌هایی برای اجرای معاملات می‌شود، به این هدف دست می‌یابد تا آنها را تشویق کند که همواره از این بروکر برای معاملات خود استفاده کنند.

اخیرا معاملات فارکس به یکی از سودآورترین و امیدوارکننده‌ترین فرصت‌های درآمدزایی در دسترس کارآفرینان جوان تبدیل شده است. بسیاری از کارآفرینان با ایجاد شراکت با بروکرهای فارکس بدون نیاز به سرمایه‌گذاری زیاد، سودهای خوبی به دست می‌آورند. در ادامه مراحل مورد نیاز برای تبدیل‌شدن به یک معرفی‌کننده بروکر فارکس را بررسی می‌کنیم.

کد معرف بروکر چیست؟

کد معرف بروکر (referral code) یا کد رهگیری ارجاع ترکیبی منحصر به فرد از اعداد یا حروف است که برای شناسایی شرکت‌کنندگان در برنامه ارجاع مشتری برند استفاده می‌شود. کدهای رفرال به محض پیوستن به یک برنامه، به کاربر اختصاص داده می‌شوند. کدهای رفرال منحصر به‌ فرد هر مرحله از فرآیند را دنبال کرده و به هم متصل می‌کنند. این فرایند از زمانی که مشتری یک ارجاع می‌فرستد تا اینکه آیا این رفرال به خرید ختم می‌شوند یا خیر را شامل می‌شود. مهم‌تر از همه، این کدهای رفرال منحصر به فرد به طور خودکار هر گونه پاداش برنامه را بین مشتری و مشتری ارجاع شده توزیع می‌کند.

تفاوت بین کد معرف و پیوند رفرال چیست؟

بسیاری از مردم از این اصطلاحات به معنای یکسان استفاده می‌کنند؛ اما بین این دو تفاوت وجود دارد. کد ارجاع شناسه منحصر به فردی است که ارسال‌کننده هر ارجاع را ردیابی می‌کند. اغلب، در داخل پیوند ارجاع مشتری قرار می‌گیرد. اما پیوند رفرال، لینکی است که مشتریان هنگام شرکت در برنامه رفرال با دوستانشان به اشتراک می‌گذارند.

چه کسی می‌تواند یک آی بی فارکس شود؟

هرکسی که پیشینه خوبی در معاملات فارکس داشته باشد و بتواند مردم را به خوبی قانع کند می‌‎تواند به یک IB فارکس موفق تبدیل شود. برای تبدیل شدن به یک معرفی‌کننده بروکر، نیازی به صرف میلیون‌ها دلار برای صدور مجوز، سپرده‌ها و سایر هزینه‌های مرتبط ندارید. هر فردی که به امور مالی علاقه داشته باشد و در پلتفرم‌های آنلاین فعال باشد می‌‌تواند به یک آی بی فارکس تبدیل شود. به عنوان مثال، داشتن یک وب سایت محبوب، صفحه اینستاگرام یا کانال یوتیوب می‌تواند در این مورد موثر باشد. همچنین مهارت‌هایی مانند صبر و توانایی انجام معامله در این زمینه به شما کمک می‌کند.

همچین ما در مقاله هایی مجزا بروکرهای محبوب دیگری را نیز مورد بررسی قرار داده ایم :

مزایای آی بی فارکس بودن

مزایای آی بی فارکس بودن

برای اینکه افراد وارد دنیای تجارت آنلاین و معاملات فارکس شوند، درک چند واقعیت کلیدی در مورد بازارها بسیار مهم است. موارد زیر برخی از مزایای تبدیل شدن به یک آی بی فارکس است:

چشم انداز رشد کارآفرینی

معاملات فارکس به یکی از بهترین و جذاب‌ترین راه‌ها برای دستیابی به آزادی مالی و داشتن یک شغل موفق تبدیل شده است. با استفاده از فناوری آسان و راه‌های متعدد برای پیشرفت، بسیاری از سرمایه‌گذاران جوان به صنعت فارکس رو آوردند تا خود را به عنوان کارآفرین فارکس معرفی کنند. یک کارآفرین فارکس فقط یک معامله‌گر یا سرمایه‌گذار نیست. IB فارکس اینفلوئنسرهای مالی، شرکای تجاری، شرکت‌های وابسته و بازاریاب‌های دیجیتال نیز هستند.

یک کارآفرین فارکس فرصت‌های سودآور را شناسایی کرده و از آنها برای ایجاد درآمد استفاده می‌کند. آنها یک برند شخصی می‌سازند. معرفی‌کنندهای بروکر فارکس دائماً به دنبال راه‌هایی برای بهبود خدمات خود هستند، تا ارزش افزوده‌ای را برای کاربران به ارمغان بیاورند و خود را از رقبا متمایز کنند. این ویژگی‌ها یک آی بی فارکس را متمایز می‌کند.

راه‌های متفاوت برای افزایش سود

برخلاف خرده‌فروشی و معاملات الکترونیک که برای هر کد یک بار کمیسیون ارائه می‌دهند، کمیسیون‌های فارکس (تخفیف) درصدی مادام‌العمر بر اساس فعالیت‌های معاملاتی حساب‌های IB است. از این رو ایجاد یک شبکه معاملاتی فارکس می‌تواند نتایج بسیار سودآوری در دراز مدت ارائه دهد.  بازاریابی ارجاعی یکی از برنامه‌های شناخته شده در معاملات فارکس است و گزینه‌های مختلفی را برای درآمدزایی ارائه می‌دهد:

کمیسیون IB فارکس

این مدل کمیسیون بسیار موثر است و سرمایه‌گذاری مشترک بین یک IB و یک بروکر در نظر گرفته می‌شود. این مدل همچنین به عنوان بازاریابی وابسته در فارکس طبقه‌بندی می‌شود و شما به طرق مختلف به مصرف‌کننده یا معامله‌گر متعهد هستید. به عنوان بخشی از شبکه معاملاتی، پشتیبانی مشتری، منابع آموزشی و انتقال سپرده محلی را ارائه خواهید کرد. با به کارگیری تاکتیک‌های مختلف مانند شبکه‌سازی کسب‌ و کار، حفظ، رویدادهای آفلاین و بازاریابی تبلیغاتی، پتانسیل بزرگی برای افزایش مقیاس کسب ‌و کار IB شما ارائه می‌کند.

ترافیک و تولید سرنخ

این مدل با استفاده از طرح‌های مختلف هزینه به ازای هر بازدید (CPM)، هزینه به ازای کلیک (CPC) و هزینه جذب سرنخ (CPA)  انجام می‌شود. کارآفرینانی که کانال‌ها یا تجربه‌ای در بازاریابی دیجیتال ایجاد کرده‌اند، می‌توانند از این نوع بازاریابی سود ببرند.

بازاریابی آی بی (MIB)

این مدل کسب درآمد نیز تحت بازاریابی وابسته قرار می‌گیرد و شامل ایجاد یک کانال بازاریابی و حضور در رسانه‌های اجتماعی مانند یک کانال یوتیوب، یک پورتال آنلاین، وبلاگ یا گروه است. با اشتراک‌گذاری لینک یا کد IB، می‌توانید کسب درآمد کنید و همچنین فالوورهای بیشتری برای کانال‌های خود ایجاد کنید.

مزایا فراتر از کمیسیون

برنامه مشارکت فارکس بسیار بیشتر از کمیسیون معاملاتی و تخفیف، مزایا ارائه می‌دهد. بسیاری از شرکت‌های کارگزاری برتر فارکس فرصت‌های حمایت مالی گسترده‌ای را برای مشتریان IB خود فراهم می‌کنند. علاوه بر این، می‌توانید با میزبانی رویدادها، پوشش هزینه‌های سفر کاری و تبلیغ آن‌ها در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود، از این مزایا بهره‌مند شوید. به طور خلاصه، شراکت با یکی از بروکرهای برتر می‌تواند به شما کمک کند تا کسب و کار و شبکه خود را سریع‌تر بسازید و بودجه مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق را به دست آورید.

به عنوان یک آی بی فارکس موفق، در نهایت شبکه‌ای از سرمایه‌گذاران خواهید داشت. همچنین شما با سرمایه‌گذارانی در دارایی‌های مختلف مانند سهام، طلا، ارزهای دیجیتال و غیره ملاقات خواهید کرد؛ زیرا اکثر شرکت‌کنندگان در بازار نیز کارآفرینان و بازرگانان هستند.

آزادی بیشتر

چشم انداز شغلی به عنوان یک معرفی‌کننده بروکر فارکس به طور قابل توجهی با سبک زندگی کسی که  یک شغل معمولی دارد متفاوت است. در ابتدا، تبدیل شدن به یک IB فارکس ممکن است دشوار باشد؛ زیرا به مهارت، تخصص و دنبال کننده خوب نیاز است. بسیاری از مردم این نوع حرفه را سطح منحصر به فردی از آزادی می‌دانند؛ زیرا هیچ کس فرصت رشد کسب و کار خود و شرایط کاری انعطاف‌پذیر را رد نمی‌کند.

روشی مقرون به صرفه برای درآمدزایی

شروع با یک برنامه IB برای هر کسی مناسب و کاملا مقرون به صرفه است. تنها چیز لازم تعداد کافی دنبال‌کننده است. روش کسب درآمد از این طریق قطعا بهتر از سرمایه‌گذاری در برخی برنامه‌های بازاریابی است که می‌تواند منجر به بازگشت سرمایه منفی شود.

بسیاری از بروکرها که با IBهای فارکس کار می‌کنند، ابزارها و محتوای تبلیغاتی را نیز به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌دهند. به این ترتیب، می‌توانید از صرف هزینه برای بازاریابی اجتناب کنید و بیشتر بر استفاده از ابزارهای بازاریابی برای به دست آوردن مشتریان جدید تمرکز کنید. از آنجایی که درآمدی که به عنوان IB فارکس کسب می‌کنید مبتنی بر عملکرد است؛ تنها در صورتی به شما پرداخت می‌شود که به طور مداوم مشتریان جدیدی را به کارگزار بیاورید.

جمع بندی

در مجموع، حساب آی بی فارکس نوعی حساب کارگزاری است که در آن یک فرد یا شرکت به عنوان یک معرفی کننده بروکر برای یک کارگزاری فارکس بزرگتر عمل می‌کند و مشتریان را ارجاع می‌دهد. سپس در معرفی مشتریان کمیسیون یا سهمی از سود را دریافت می‌کند. حساب‌های IB فارکس می‌توانند چندین مزیت را هم برای معرفی‌کننده بروکر و هم برای معامله‌گرانی که به آنها ارجاع می‌دهند، از جمله دسترسی به ابزارهای پیشرفته معاملاتی، پشتیبانی و راهنمایی شخصی، و مشوق‌ها یا پاداش‌های بالقوه ارائه دهند. با این حال، معامله‌گران همچنان باید احتیاط کنند و قبل از انتخاب یک معرفی‌کننده بروکر، دقت لازم را انجام دهند.

اشخاصی که به عنوان معرفی‌کننده بروکر فارکس فعالیت می‌کنند، بخش مهمی از صنعت فارکس هستند. آنها به یک بروکر فارکس کمک می‌کنند تا پایگاه مشتریان خود را گسترش داده و درآمد خود را افزایش دهد. تبدیل شدن به یک IB فارکس مزایای متعددی مانند هزینه‌های راه‌اندازی کم، ساعات کاری انعطاف‌پذیر، درآمد غیرفعال و دسترسی به ابزارهای بازاریابی دارد. اگر مهارت‌های بازاریابی خوب و توانایی ارجاع مشتریان به یک بروکر فارکس را دارید، تبدیل شدن به یک IB می‌تواند یک فرصت سودآور باشد.

سوالات متداول

آی بی فارکس چیست؟

IB فارکس به معرفی‌کننده بروکر فارکس یا Forex Introducing Broker اشاره دارد. معرفی‌کننده بروکر فارکس، شخص یا شرکتی است که در ازای دریافت کمیسیون، مشتریان را به یک کارگزار فارکس معرفی می‌کند. IB برای هر معامله‌ای که توسط مشتریان معرفی شده انجام می‌شود، از کارگزار فارکس پورسانت دریافت می‌کند.

آیا تبدیل شدن به یک آی بی فارکس سودآور است؟

تبدیل شدن به یک معرفی‌کننده بروکر فارکس (IB) می‌تواند برای افراد یا شرکت‌هایی که شبکه‌ای از مشتریان علاقه‌مند به معاملات فارکس دارند مفید باشد. به‌عنوان یک IB، می‌توانید برای هر معامله‌ای که توسط مشتریان شما انجام می‌شود، کمیسیون دریافت کنید و یک جریان درآمد غیرفعال را فراهم کنید. علاوه بر این، IB بودن ممکن است فرصت‌هایی برای رشد حرفه‌ای و شبکه‌سازی در صنعت فارکس فراهم کند.

سیستم آموزشی IB چیست؟

سیستم آموزشی IB یا International Baccalaureate، یک برنامه دیپلم بین‌المللی با عنوان IBDP است. این دوره تحصیلی 2 ساله برای دانش‌آموزان 16 تا 19 ساله است و ربطی به معرفی‌کننده بروکر ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها