تبلیغات
نیک سابو معرفی افراد تاثیرگذار

بیوگرافی نیک سابو و بررسی درآمد او از بازار کریپتوکارنسی

  • توسط mahsa
  • 7 دقیقه

نیک سابو کیست؟ در کنار اسامی چون رمز ارزها کلماتی چون کریپتو و کریپتوکارنسی و حتی عرضه اولیه کریپتوکارنسی نیز شنیده اید این کلمه معادل انگلیسی معیار برای کلمه رمز ارزها است. پس به طور کلی کریپتوکارنسی که گاهی اوقات به آن رمز ارز یا کریپتو نیز گفته می شود به هر شکل ارزی گفته می شود که به صورت دیجیتال یا مجازی وجود داشته باشد و از رمزنگاری برای ایمن سازی تراکنش ها استفاده می کند.

ارزهای دیجیتال مرجع صادرکننده یا تنظیم کننده مرکزی ندارند و اسامی معروفی در کنار نام های رمز ارزها موجود است از مهم ترین افراد این حوزه می توان به خالق افسانه ای بیت کوین و سازنده این تحول یعنی ساتوشی ناکاموتو است این مرد ژاپنی افسانه ای نخستین رمز ارز نا متمرکز را در سال 2009 بر طبق الگوریتم اس‌اچ‌ای-۲ است را ارائه کرد.

تا امروز هویت ساتوشی ناکاموتو ناشناس باقی مانده است برای همین در دنیای کریپتوکارنسی این راز سر به مهر هنوز هم برای افراد فعال در این حوزه جذابیت خاص خود را دارد برای همین گمانه زنی ها و بررسی ها برای یافتن هویت واقعی فرد یا افراد پشت این نام ادامه دارد یکی از اسامی مطرح که به عنوان شخصیت ساتوشی ناکاموتو مطرح است نیک سابو است.

نیک سابو کیست؟

امروزه نیک سابو Nick Szabo را همگی می شناسند اما شاید اگر در اوایل سال 2000 یا حتی اوایل سال 2009 به کسی می گفتید که پول هایی از جنس کد را در معاملات روزمره خواهید دید به شما می خندید ولی اکنون این مسئله به امری بدیع و رایج در بین مردم تبدیل شده و پذیرفته شده است، بازار رمز ارزها را نخستین بار مردم به شکل فراگیر تر از یک سری تحقیقات اقتصادی و دانشگاهی در سال 2009 شناختند

یکی از اسامی مطرح در حوزه رمز ارزها و .. نیک سابو است، آقای نیک سابو مدت زیادی است که خود را به عنوان یک فرد پیشرو در فضای بلاک چین، ارز دیجیتال و قرارداد های هوشمند مطرح کرده است، نیک یا همان نیکلاس سابو  دانشمند کامپیوتر، محقق حقوقی، رمزنگار ارزهای دیجیتالی است که به دلیل تحقیقاتش در قرارداد های دیجیتال و ارز دیجیتال شناخته شده است. او در سال 1989 در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه واشنگتن فارغ التحصیل شد و مدرک دکتری حقوقی را از دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن دریافت کرد همچنین او دارای مقام استادی افتخاری در دانشگاه فرانسیسکو ماروکن است.

وی ابداع کننده اصطلاح قرارداد هوشمند (این اصطلاح به معنای دستورالعملی رایانه ای برای ساخت و ارتقاء قرارداد ها است، ایجاد تراکنش ‌های معتبر بی واسطه و قابل پیگیری و غیرقابل برگشت بودن از ویژگی های کلی این قرارداد ها هستند) است که در سال 1994 آن را به کار برده است .

دارایی خالص این فرد چقدر است؟

اطلاعات دقیقی از مقدار درآمد حقیقی وی موجود نیست ولی به نقل از منابع مختلف درآمد نیک سابو به شکل خالص در قالب رقمی بین 1.5 تا 2 میلیون دلار گزارش شده است، منبع درآمدی نیک سابو از حوزه علوم کامپیوتر و ارزهای دیجیتال است و در صورتی که وی همان خالق افسانه ای بیت کوین باشد درآمد وی رقمی بسیار بسیار بسیار بالاتر از حد موجود را باید متصور شد.

نیک سابو روی کدام رمز ارزها فعالیت دارد؟

نیک سابو از پیشگامان معرفی ارزهای دیجیتال به عنوان راه حلی برای جلوگیری از تورم در نظام های اقتصادی بود زیرا در این سیستم غیر متمرکز متغیر های تورم زا کم اثر تر هستند از طرفی وی که نسبت به این مسئله روشنگری های زیادی در سال 2005 داشت در همان سال بیت گولد را معرفی کرد و در نهایت به ظهور بیت کوین این ارز را به عنوان حوزه کاری خود انتخاب کرد و درحال کار بر روی توسعه استفاده از این ارزها در اقتصاد کشور ها است.

نیک سابو از چه زمانی وارد حوزه رمز ارزها شد؟

نیک سابو از چه زمانی وارد حوزه رمز ارزها شد؟

تحقیقات نیک سابو از سال های خیلی دوری ادامه داشته است وی طرح کننده مفاهیم مهمی در دهه 90 میلادی در خصوص قرارداد های هوشمند بوده است که از مهم ترین مباحث رمز ارزها به حساب می رود از این جهت وی با تیم های توسعه دهنده این امکان در دهه نخست قرن نو همکاری داشته است و به بیان تئوری های اقتصادی که برای به کار بردن رمز ارزها در سیستم های اقتصادی کشور ها بوده است پرداخته است.

عکس های این فرد را در کجا مشاهده کنیم؟

تصاویر نیک سابو توسط اکثر فعالین حوزه کریپتوکارنسی آرشیوه شده است از طرفی به علت مستند نگاری ضعیفی که پیرامون زندگی این فرد انجام شده است تصاویر زیادی از این شخصیت در دست نیست ولی با این حال می تواند تا حد زیادی تصاویر را در سایت های تخصصی حوزه کریپتو ها و وبلاگ خود او مشاهده کرد.

آیا نیک سابو در اینستاگرام فعالیت دارد؟

مطابق بررسی ها نیک سابو رسما در اینستاگرام حضور ندارد بلکه پیج هی تقلبی زیادی به نام او در این فضا موجود هستند که در حال فعالیت می باشند لذا نباید به آنان توجه کرد از طرفی وی در بستر توییتر فعال است و همچنین وبلاگی نیز در حوزه رمز ارزها دارد که به بررسی اخبار روز این حوزه و … می پردازد.

تحصیلات Nick Szabo چقدر است؟

تحصیلات Nick Szabo چقدر است؟

وی تحصیلات اکادمیک دارد و او در سال 1989 در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه واشنگتن فارغ التحصیل شده است و همچنین مدرک دکتری حقوق را از دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن دریافت کرده است اصولا نظریه قرارداد هوشمند را با کمک این تحصیلات ارائه کرده است و همچنین نیک سابو دارای مقام استادی افتخاری از دانشگاه فرانسیسکو ماروکن می باشد.

اخبار مربوط به نیک سابو را در کجا مشاهده کنیم؟

عموما چهره سابو نسبت به سایر فعالین شناخته شده حوزه رمز ارزها کمتر شناخته شده است ولی گاهی اوقات بروز برخی مسائل و اظهار نظر های وی او را به صدر اخبار فعالین این حوزه می آورد اکانت توییتری او تنها مرجع اصلی اظهار نظر های وی است، در کنار این مسئله داده ها و تحلیل هایی که وی از آینده رمز ارزها در جهان رائه می دهد برای بسیاری از مخاطبین جذابیت دارد.

تا کنون چه مصاحبه هایی با این فرد صورت گرفته است؟

از سابو یک مصاحبه بسیار جنجالی و یک سخنرانی تاثیر گذار در اذهان دنبال کنندگان این عرصه به جای مانده است، در مهم ترین مصاحبه سابو در سال 2017 وی اظهاراتی را بیان کرد که بیش از پیش وی را به عنوان ساتوشی ناکاموتو مطرح کرده است وی در این مصاحبه به اشتباه بیت گولد را بیت کوین تلفظ می کند و فورا حرف خود را تغییر می دهد به گفته جمعی از تحلیل گران این مسئله اتفاقی نمی باشد.

آیا نیک سابو به عنوان تحلیلگر هم فعالیت دارد؟

آیا نیک سابو به عنوان تحلیلگر هم فعالیت دارد؟

نیکولاس سابو به عنوان یک تحلیل گر کلان حوزه رمز ارز کار می کند کار او ارائه سیگنال به خریداران نیست بلکه وی به ارائه نظراتی در خصوص نحوه به کار گیری کریپتوکارنسی ها در بازار اقتصادی کشور ها و مواردی مبنایی و مهم می پردازد پس اگر جایی با سیگنال دادن او مواجه شدید باور نکنید تا این لحظه افراد زیادی از پروژه در دست وی مطلع نیستند و نمی دانند وی بر روی چه چیزی کار می کند.

آیا Nick Szabo تاثیری هم بر روی نوسانات رمز ارزها دارد؟

به خاطر جایگاه وی به عنوان یکی از افراد پیشگام و سازنده بازار فعلی رمز ارزها وی اهمیت زیادی را بر شاکله این بازار دارد ورای این مسئله وی به ارائه تحلیل های دقیق و کلی پیرامون تعامل جهان و بازار رمز ارزها می پردازد از این جهت سخنان وی اثری بر قیمت ها و .. دارد ورای این مسئله به دلیل طرح احتمال خالق بیت کوین بودن نیک سابو سخنان وی ضریب مضاعفی می گیرد.

نیک سابو کجا زندگی می کند؟

نیک سابو به عنوان یک آمریکایی مجار تبار که به گفته خودش پدرش طعم بازار اقتصادی شدیدا بسته و تورم های افسار گسیخته بلوک شرق را کشیده است وارد این عرصه شده است و از خالقان آن بوده اکنون در ایالات متحده آمریکا مهد بازار آزاد و از طرفی مهد سیستم مالی نا متمرکز به دلیل حضور شرکت های فعال حوزه رمز ارزها سکونت دارد.

سوالات متداول

مزایای پروتکل قرارداد هوشمند که توسط نیک سابو ابداع شده است چیست؟

چون این دستور العمل ها می ‌تواند بدون نیاز به فرد یا نهادی اجرا و اعمال شود پس می ‌تواند امنیت بیشتر و هزینه کمتری داشته باشد.

نیک سابو کیس؟

وی یکی از افراد فعال در حوزه رمز ارزها می باشد که در این مقاله به صورت مفصل معرفی شده است.

نیک سابو کجا زندگی می کند؟

طبق اطلاعات موجود وی در حال حاضر در آمریکا سکونت دارد.

امتیاز دهید
mahsa

mahsa

مهسا هستم و مفتخرم که در این وب سایت به ارائه دانستنی های حوزه کریپتو بپردازم. مطالب من را از صفحه من در بیستکس بخوانید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها