تبلیغات
محاسبه ارز مونرو آموزش ارزهای دیجیتال

کاربرد های مونرو که انتظارات را از این ارز بالا برده است

  • توسط sara
  • 16 دقیقه

اگر به دنبال آشنایی با رمز ارز مونرو و کاربرد های مونرو هستید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید. ارز دیجیتال مونرو یکی از انواع رمز ارزها می باشد و این رمز ارزها در واقع نوعی از دارایی برای افراد محسوب می شود که به وسیله آن می توانند مبادلات خود را انجام دهند. از مزیت های آن این است که طوری طراحی شده است که سوابق مالکیت دارایی افراد در نوعی سند موجود در پایگاه داده کامپیوتری توسط یک نفر ذخیره شده است. هدف از این نوع طراحی ارزهای دیجیتال داشتن کنترل، کسب دارایی بیشتر و نیز تایید انتقال مالکیت این دارایی ها می باشد. با توجه به تعریفی که از ارزهای دیجیتال در خصوص ماهیت این نوع ارزها ارائه شده است آن ها شکل فیزیکی ندارند و توسط یک نهاد یا مرکز دارایی نیز تولید یا صادر نمی ‌شوند. بنابراین برخلاف ارزهای رایج در دولت‌ ها، رمز ارزها از یک سیستم غیر متمرکز برخوردار هستند.

از زمان ایجاد اولین رمز که همان بیت کوین می ‌باشد تا به حال ارزهای متعددی به این صورت در بازار ارائه شده اند که هر کدام ویژگی ها و قابلیت ها و با هدف کاربرد خاصی طراحی شده اند. رمز ارز مونرو یکی از انواع ارزهای دیجیتال می باشد که هدف طراحان این ارز ارائه خدمات و کاربرد های خاص می‌ باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که برای ارز مونرو تعریف شده است بی نام بودن آن می باشد به این معنی که کسب هر گونه اطلاعات از فرستنده و گیرنده ارز و حجم ارزی که مبادله می‌شود توسط افراد دیگر غیرممکن است و به همین خاطر است که ارز مونرو برای کشور های تحریم بین المللی یا شرایط اقتصادی خاص به عنوان وسیله ای برای پرداخت در Dark web کاربرد منحصر به فردی پیدا کرده است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

کاربرد های مونرو کدامند؟

کاربرد های مونرو کدامند؟

ارز دیجیتال مونرو که با نماد اختصاری XMR شناخته می‌شود یکی از ارزهای محبوب و پرطرفدار در دنیای کریپتوکارنسی می باشد. این ارز طوری طراحی شده است که یک ارز امن‌، شخصی و غیر قابل ردیابی می باشد که توسط یک تیم هفت نفره در سال ۲۰۱۴ طراحی و اجرا شده است. همان طور که از خصوصیات این ارز نامشخص بودن است اعضای تشکیل دهنده آن نیز به جز دو نفر آن ها تاکنون به صورت ناشناس مانده‌ اند.

پلتفرم ارز مونرو در واقع به صورت متن باز است به این معنی که از طریق سرمایه ‌گذاری مردم ارزش پیدا کرده است. ارز مونرو یک ارز دیجیتال مانند دیگر ارزهای دیجیتال از قبیل اتریوم و بیت کوین بوده و هیچ نهاد یا هیئت مدیره ای ندارد.

در واقع یک تیم توسعه دهنده قوی در حال گسترش مرزهای امنیت این رمز ارز هستند که برای مخفی نگه داشتن هویت فرستنده و گیرنده آن از امضای حلقه‌ ای و آدرس‌ های ناشناس استفاده می ‌کنند. رمز ارز مونرو بر اساس پروتکل Cryptonote شکل گرفته است.

پروتکلی که در زمره اولین بلاک چین ها بر مبنای حفظ حریم خصوصی استوار بوده است و در حال حاضر مونرو پادشاه دنیای حریم خصوصی لقب گرفته است که مهم ترین دلیل آن هم فناوری زیربنایی آن و همچنین جذب بیشترین ارزش بازار می باشد.

بنابراین مهم ترین کاربرد این ارز حفظ حریم خصوصی و امنیت سرمایه معامله ‌گران می باشد. در ادامه به برخی دیگر از مهم ترین کاربرد های مونرو اشاره خواهیم کرد:

مخفی کردن آدرس ها

یکی از مهم ترین کاربرد های مونرو که در واقع از مزایای آن هم محسوب می شود امکان مخفی کردن آدرس است. بر این اساس کاربران به جای این که آدرس محل سکونت خود را وارد کنند از یک صندوق پستی مجازی به عنوان آدرس مقصد استفاده می کنند.

بنابراین با استفاده از آدرس مجازی برای نقل و انتقال آن به جای آدرس واقعی امکان دستیابی به هویت معامله ‌گران در این سیستم امکان پذیر نیست و به واسطه آن معامله گران می توانند به صورت ناشناس باقی بمانند.

امضای حلقه‌ ای

امضای حلقه‌ ای از دیگر کاربرد های مونرو می باشد که به معنی ناشناس ماندن جزئیات و هویت یک معامله می باشد به این صورت که زمانی که معامله‌ گران در حال معامله هستند نمی ‌توانند در خصوص سایر معاملات اطلاعاتی به دست آورند بر این اساس امضای حلقه پروتکلی اختصاصی برای اطمینان از برگشت تراکنش ها معاملات به معامله گران دیگر به منظور حفظ امنیت بیشتر است.

کلید نمایش عمومی

این کاربرد مونرو تا حدودی آن را از دیگر شبکه‌ های ارز دیجیتال متمایز می‌ کند و کارایی آن به این صورت است که کاربران این امکان را دارند که با استفاده از کلید نمایش عمومی که در اختیار آن ها قرار داده شده معاملات خود را به صورت عمومی به نمایش بگذارند و این ‌گونه اجازه می ‌دهند که افراد دیگر جزئیات معاملات او را مشاهده کنند.

بی اثر کردن تحریم ها

همان طور که گفته شد یکی از قابلیت های رمز ارز مونرو این است که هویت معامله ‌گران آن، چه کسانی که آن را خریداری می کند و چه کسانی که آن را می فروشند به صورت ناشناس و مخفی باقی می ماند به همین خاطر یکی از مناسب ترین ارزها برای کشور ها و افرادی که توسط دیگر نهاد ها و کشور های بین‌ المللی بنابه دلایلی در تحریم قرار دارند برای معاملاتشان می باشد. کشور هایی که به خاطر نقض حقوق بشر، متهم به قاچاق سلاح یا پول شویی نمی توانند با ارز رایج دولت ها معاملاتشان را انجام دهند.

کاربرد های مونرو در آینده بازار کریپتوکارنسی

کاربرد های مونرو در آینده بازار کریپتوکارنسی

اغلب ارزهای موجود در بازار کریپتوکارنسی به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی می توان هر گونه اطلاعاتی مربوط به معامله گران آن و حجم معاملاتی که انجام می ‌دهند از آن به دست آورد. ارزهایی مثل بیت کوین اگرچه از جمله ارزهای پر طرفدار هستند اما با توجه به مخاطراتی که به خاطر غیر متمرکز بودن شان برای دولت دارند توسط برخی از کشور ها با محدودیت ‌های زیادی مواجه هستند. کشور چین از جمله کشور هایی است که به شدت با معاملات بیت کوین به مقابله برخاسته و به‌ صورت سرسختانه با ماینر بیت کوین به خاطر مصرف بیش از حد انرژی و ریسک مالی بیش از حد مقابله می کند.

نخست وزیر کشور بریتانیا نیز اعلام کرده است که دولت او به خاطر استفاده غیرقانونی از این ارزها به دنبال وضع قوانین نظارتی این ارزها و ارزیابی این صنعت است و هم چنین کره ‌جنوبی تجارت بیت کوین را ممنوع اعلام کرده است.

به همین خاطر است که ارزهایی مثل مونرو به خاطر ناشناس بودن و مخفی بودن معاملات بیش از پیش در بین کریپتوکارنسی ها کاربرد خواهد داشت و روز به روز به استفاده کنندگان این ارز افزوده می شود چرا که هر معامله گری در هر جای دنیا بدون محدودیت و نظارت دولت ها و نهاد ها می تواند در هر حجمی که می خواهد ارز مونرو را معامله و حتی ذخیره کند.

علاوه بر این در کنار امنیت بسیار بالایی که برای آن تعریف شده سرعت انجام معاملات و هزینه تراکنش های آن بسیار ارزان می باشد و همین امر موجب شده که این ارز بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

کاربرد های مونرو در ایران

کاربرد های مونرو در ایران

کشور ایران یکی از کشور هایی است که به شدت با تجارت ارزهای دیجیتال مقابله می کند و هنوز مبادلات ارزهای دیجیتال در این کشور به رسمیت شناخته نشده است. به همین خاطر انجام هرگونه معاملات ارزهای دیجیتال با محدودیت های زیادی مواجه است. با این حال روز به روز به معامله گران این ارزها در ایران افزوده می‌شود. با توجه به این که ارز مونرو یک ارز ناشناس با امنیت بالا می باشد یکی از ارزهای مناسب برای معامله ‌گران ایرانی است چرا که بدون نظارت دولت و هر گونه محدودیتی می ‌توانند این ارز را معامله کنند.

علاوه بر این کشور ایران یکی از کشور هایی است که از سوی نهاد های مالی و بین‌ المللی بسیاری مورد تحریم واقع شده و همین تحریم باعث محدودیت‌ های اقتصادی و تجاری فراوانی برای تجار و معامله‌ گران ایرانی بوده است و اینجاست که ارز مونرو به دلیل خاصیت و کاربردی که برای آن تعریف شده می تواند بسیار کارساز و موثر باشد.

کاربرد های مونرو در دوران کرونا

متاسفانه همه کشور های جهان چه کشور های توسعه یافته و چه کشور های در حال توسعه مدتی درگیر ویروس هم گیر کرونا شده اند. ویروسی که به صورت یک اپیدمی و همه گیر در سطح گسترده بسیاری از مردم جهان را درگیر خودش کرد و از ویژگی آن قابل سرایت بودن آن است. به همین خاطر در همه کشور ها فعالیت‌ های اقتصادی و تجاری تا حد زیادی کاهش پیدا کرد و حتی منجر به منحل شدن بسیاری از کسب و کار های تجارت و معامله گران شد.

در این شرایط معامله گران برای این که بتوانند از مسئولیت پرداخت مالیات و عوارض که نوعی هزینه اضافی بر عهده آن ها است از هر روشی بهره می برند. یکی از مفید ترین و کاربردی ترین روش های فرار مالیاتی برای این افراد استفاده از یک سیستم انتقال بدون نظارت و مخفی می باشد.

ویژگی که ارز مونرو با چنین هدفی طراحی و ارائه شده است. معامله‌ گران می ‌توانند به راحتی و بدون نظارت دولت‌ ها در هر حجمی که می‌ خواهند معاملاتشان را به واسطه ارز مونرو انجام دهند و به خاطر این که هویت آن ها مخفی می ماند به خوبی می ‌توانند از پرداخت مالیات سلب مسئولیت کنند.

کاربرد های مونرو در سال 2021

کاربرد های مونرو در سال 2021

در سال ۲۰۲۱ که ارزهای دیجیتال بیش از قبل مورد توجه و استقبال قرار گرفتند و حجم معاملات در آن نسبت به قبل افزایش زیادی را تجربه کرده است. معامله گران تمایل دارند که معاملاتشان را در فضای امن با پرداخت کارمزد های بسیار کم و بدون محدودیت انجام دهند اما از آن جایی که ارزهای قدیمی مثل بیت کوین با محدودیت بلوک مواجه هستند آن دسته از تراکنش هایی که نمی ‌توانند در یک بلوک قرار بگیرند باید منتظر بمانند تا استخراج گر آن ها را استخراج و وارد کنند. این ویژگی موجب افزایش کارمزد ها می شود اما رمز ارز مونرو به گونه ‌ای طراحی شده که هیچ محدودیتی در استخراج مونرو وجود ندارد.

یکی از سیستم‌ هایی که سازندگان مونرو در این ارز ایجاد کرده اند سیستم جریمه و پاداش بلوک مونرو می باشد. بر این اساس اندازه متوسط ۱۰۰ بلوک آخر را مد نظر قرار داده اند و اگر بلوک جدیدی که ماینر ها آن را استخراج می‌ کند از حد متوسط ۱۰۰ بلوک قبلی بیشتر باشد پاداش بلوک کاهش می یابد.

همین امر موجب شده که دیگر ماینر ها بلوک هایی که جریمه برای آن لحاظ شده اند را استخراج نکنند و با سیستم پاداشی که برای آن در نظر گرفته شده تراکنش ها در آن با کارمزد بسیار کم یا بدون کارمزد صورت می گیرد.

جدول اطلاعات

ارز دیجیتال مونرو یک رمز ارز پر کاربرد می باشد که مزایای بسیاری برای معامله گران دارد به همین خاطر ما در جدول به صورت خلاصه این ارز دیجیتال و کاربرد آن را برای شما عزیزان شرح داده ایم:

موضوعکاربرد های مونرو
مونرو چیست؟ یکی از رمز ارزهای موجود در بازار ارز دیجیتال
هدف ارائه ارز مونروحفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن هویت مالکان آن
مهم ترین کاربرد مونروامضای حلقه
مهم ترین کاربرد مونرو برای دولت هادور زدن تحریم ها

کاربرد های مونرو در نظام بانکی جهان

سیستم نظام بانکی جهان به گونه ای طراحی شده است که تحت نظارت شدید نهاد های مالی و دولت ها است و هر گونه نقل و انتقال وجه در آن به صورت جزئی در دسترس دولت ها قرار دارد. بر این اساس سیستم نظام بانکی جهان از یک سیستم کاملا متمرکز تبعیت می کند سیستمی که معامله گران را به شدت در محدودیت قرار می‌ دهد.

ارز مونرو یک ارز کاملاً غیر متمرکز می باشد که هیچ نهاد یا سازمان و دولتی نمی تواند به اطلاعات آن دست یابد و مالکیت آن بر همه افراد پوشیده است این ویژگی کاربرد و مزیت های بسیاری برای معامله گران دارد که مهم ترین آن فرار مالیاتی می باشد همچنین هر شخص یا نهادی که از سوی بانک های معتبر در تحریم باشد می ‌تواند به واسطه ارز مونرو راه فراری برای خود ایجاد کند.

ویژگی های مونرو

ویژگی های مونرو چیست؟

در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ارزهای دیجیتال بسیاری ارائه و تعریف شده‌ اند که هر کدام کاربرد و ویژگی خاص خودشان را دارند. بعضی از این ارزها ارزان قیمت هستند برخی دیگر سرعت بالایی دارند و برخی از آن ها مدعی امنیت بالا هستند. مهم ترین ویژگی که برای رمز ارز مونرو تعریف شده ناشناس بودن و امنیت بالای این ارز می باشد. به عبارتی مهم ‌ترین ویژگی و مزیتی که برای ارزهای شبکه بایت کوین از جمله رمز ارز مونرو تعریف شده است این است که انجام تراکنش ها در آن به صورت ناشناس غیر قابل ردیابی و بدون کارمزد یا با کارمزد بسیار کم انجام می شود. بنابراین معامله گران می توانند از آن برای دریافت و انتقال پول با این اطمینان که تراکنش های آن ها توسط شخص سوم دیگری پیگیری نمی شود استفاده کنند. با توجه به آن چه گفته شد مهم ترین ویژگی‌ های ارز مونرو عبارتند از:

  • حریم خصوصی: معامله‌ گران به طور کامل معاملات شان را در کنترل خود دارند و هر معامله گری مسئولیت ارز مونروی خودش را بر عهده دارد و با توجه به این که هویت دارندگان ارز مونرو مشخص نمی باشد هیچ کس نمی داند که این ارز برای چه چیزی و برای چه کسی خرج شده است. در واقع حفظ حریم خصوصی معامله‌ گران در کنار تراکنش هایی که انجام می دهند یکی از اهداف اصلی سازندگان آن بوده است.
  • تمرکز زدایی: تمامی ارزهایی که در حوزه کریپتوکارنسی ها ایجاد شده‌اند ادعای تمرکز زدایی دارند در واقع یکی از دلایل اصلی که این ارزها مورد توجه افراد قرار گرفته است عدم تمرکز و نظارت شخص یا نهادی بر روی آن ها می باشد. اما در واقع وقتی که کارایی برخی از این ارزها را مورد بررسی قرار می دهیم متوجه می ‌شویم که آن ها آن طور که باید به این هدف خود دست نیافتند. چرا که آن ها از الگوریتم های اثبات کار یا اثبات سهام و بهره می برند. اما با توجه به این که ارز مونرو به گونه ای طراحی شده است که مالکیت آن مشخص نمی باشد تا حدودی توانسته است یک ارز نامتمرکز باشد.
  • مقیاس پذیری: یکی از مهم ترین مشکلاتی که در رابطه با رمز ارزهایی که بر پایه بیت کوین شکل گرفته اند وجود محدودیت حجم بلوک می باشد مشکلی که باعث به وجود آمدن بازار های پولی می‌شود. سازندگان ارز مونرو این رمز ارز را به گونه ‌ای طراحی کرده اند که از اندازه های پویا و انعطاف پذیر برای حجم هر بلوک برخوردار هستند.
  • قابلیت معاوضه: قابلیت معاوضه ویژگی است که بیش از پیش مونرو را یک ارز دیجیتال واقعی تبدیل کرده است ویژگی که در این ارمز ارز بیشتر از دیگر ارزهای دیجیتال به چشم می خورد و بر این اساس این قابلیت معامله گران می توانند هر چند واحد از یک ارز با میزان واحد مساوی از همان ارز را معاوضه کنند.

ارز دیجیتال مونرو قانونی است؟

ارائه و معامله ارز دیجیتال مونرو قانونی و مجاز می باشد اما با توجه به این که هدف از ساخت آن حفظ حریم خصوصی مالکان آن می باشد سبب شده تا زمینه را برای انجام معاملات غیرقانونی مثل شرط بندی، پولشویی و افرادی که معاملات غیر قانونی مثل قاچاق مواد مخدر و سلاح انجام می دهند را ایجاد کند.

کاربرد های مونرو در آینده

کاربرد های مونرو در آینده

از آن جایی که در عصر حاضر هیچ چیز خصوصیت واقعی اش را آن طور که باید ارائه نمی‌ دهد همه معامله گران خواستار ارزهایی با محوریت حریم خصوصی از جمله ارز مونرو هستند. مونرو این قابلیت را دارد که افراد با استفاده از آن در سراسر کره خاکی بدون نیاز به اجازه هیچ مرجعی و با سرعت زیاد معامله کنند. علاوه بر این به دلیل حفظ حریم خصوصی این ارز در میان کلاهبرداران و افرادی که معاملات غیرقانونی انجام می دهند این ارز از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. همین امر موجب شده تا برخی از دولت ها در مقابل این رمز ارز به جبهه گیری و مخالفت بپردازند و در مقابل به خاطر همین ویژگی معامله گران و فعالان عرصه تجاری روز به روز به سمت چنین ارزهایی گرایش پیدا می کنند.

محاسبه ارز مونرو

رمز ارز مونرو با نماد اختصاری XMR از بین دیگر ارزهای دیجیتال شناخته می شود. این ارز در رتبه چهل و شش بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و به طور کل ۰.۱۵ درصد از کل معاملات بازار را به خود اختصاص داده است. ارزش بازار این ارز حدود ۴.۲۳ میلیارد دلار برآورد شده است و بر اساس آخرین آمارگیری هر واحد از ارز مونرو برابر است با ۲۳۴.۷۰ دلار با احتساب نرخ تتر ۲۹.۱۰۰ تومان قیمت مونرو به تومان ۶۸۲۹۸۳۱ تومان می باشد. تعداد واحد های در گردش مونرو ۱۸.۰۳ میلیون و تعداد کل واحد های آن ۱۸.۰۳ میلیون می باشد. برای افرادی که قصد دارند این ارز را در کیف پول خود نگه داری کنند، بهترین کیف پول برای مونرو کیف پول های GUI، CLI، Cake wallet، Mymonero می باشد.

سوالات متداول

هدف کلی از ارائه ارزهای دیجیتال در دنیا چه می باشد؟

ارائه یکی سیستم مالی غیر متمرکز

مهم ترین خصوصیت ارزهای دیجیتال چیست؟

ماهیت غیر فیزیکی بودن آن است.

نماد اختصاری ارز مونرو چیست؟

XMR نماد اختصاری مونرو می باشد.

ارز مونرو چیست؟

یکی از ارزهای دیجیتال بر پایه بایت کوین می باشد.

هدف از ارائه ارز مونرو چیست؟

حفظ حریم خصوصی با مخفی نگه داشتن هویت معامله گران.

مهم ترین لقب ارز مونرو چه می باشد؟

لقب آن پادشاه حریم خصوصی می باشد.

کاربرد های ارز مونرو چیست؟

مخفی کردن آدرس ها، کلید نمایش عمومی، امضای حلقه ای

کاربرد های ارز مونرو در کریپتو کارنسی ها چیست؟

ارزهایی مثل مونرو به خاطر ناشناس بودن و مخفی بودن معاملات بیش از پیش در بین کریپتوکارنسی ها کاربرد دارند.

برخی از مهم ترین ویژگی های مونرو چیست؟

مقیاس پذیری، تمرکز زدایی، قابلیت معاوضه

قابلیت معاوضه ارز مونرو به چه معنا است؟

بر این اساس این قابلیت معامله گران می توانند هر چند واحد از یک ارز با میزان واحد مساوی از همان ارز را معاوضه کنند.

آیا ارز مونرو قانونی است؟

ارز مونرو قانونی بوده اما شرایط معاملات غیر قانونی در آن فراهم است.

جایگاه ارز مونرو در بین ارزهای دیجیتال رتبه چند می باشد؟

ارز مونرو در جایگاه ۴۶ ارزهای دیجیتال قرار دارد.

قیمت ارز مونرو به تومان چقدر می باشد؟

 احتساب نرخ تتر ۲۹.۱۰۰ تومان قیمت مونرو به تومان ۶۸۲۹۸۳۱ تومان می باشد.

یکی از سیستم هایی که در طراحی ارز مونرو لحاظ شده چه می باشد؟

یکی از سیستم‌ هایی که سازندگان مونرو در این ارز ایجاد کرده اند سیستم جریمه و پاداش بلوک مونرو می باشد.

مهم ترین مزیتی که با وجود سیستم پاداش بلوک در ارز مونرو به وجود آمده چه می باشد؟

با سیستم پاداشی که برای آن در نظر گرفته شده تراکنش ها در آن با کارمزد بسیار کم یا بدون کارمزد صورت می گیرد.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها