تبلیغات
کتاب کریپتوکارنسی مقالات آموزشی

معرفی 10 کتاب کریپتوکارنسی که باید حتما آن ها را بخوانید

  • توسط behrouz
  • 11 دقیقه

در حال حاضر و با افزایش ارزهای دیجیتال بد نیست تا نگاهی داشته باشیم بر کتاب کریپتوکارنسی تا دانش خود را در این زمینه نیز افزایش دهیم. به طور کلی با افزایش و گسترده شدن دنیای ارزهای دیجیتال، قطعا همیشه بر دانش آن نیز افزوده شده، پس باید همیشه به دنبال منابعی معتبر برای افزایش دانش خود باشیم. جهت افزایش دانش می توان از کتاب ارز دیجیتال نیز بهره گرفت.

جهت پیدا کردن این منابع می توانید به راحتی عبارت یا ارز دیجیتال مورد نظر خود را در اینترنت جستجو کنید تا با دنیایی از منابع آشنا شوید. منایع زیادی در انواع گوناگون از متنی گرفته تا ویدئویی برای شما تهیه و ساخته شده است که هر کدام با زبان خاص خود مفاهیم را برای شما توضیح و آموزش داده است. در کنار این منابع نیز دوره های آموزشی بسیار زیادی موجود می باشد که هم به صورت آنلاین و هم به صورت مجازی می توانید از آنان بهره ببرید.

حال در بین این منابع همیشه بهترین و کامل ترین و در دسترس ترین هنوز کتاب کریپتوکارنسی یا همان کتاب ارز دیجیتال است. کتاب برای همه سطوح هنوز بهترین گزینه است چه می خواهید فردی تازه کار و تازه وارد در دنیای ارزهای دیجیتال باشید و یا این که فردی با سابقه و حرفه ای، باز هم کتاب برای شما بهترین گزینه است که توسط آن می توانید بر دانش خود بیافزایید و دانش مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال خود را افزایش دهید.

اما یکی از مهم ترین موارد این است که همیشه خود را آپدیت نگه دارید زیرا دنیای فناوری به گونه ای است که روز به روز بر دانش آن افزوده شده و همواره در حال تغییر است پس در نتیجه باید موضوع انتخابی خود را نیز به نحوی انتخاب کنید که کتاب بتواند آن را ساپورت کند تا از پیشرفت دنیا عقب نمانید. اما مواردی اساسی نیز در دنیای ارزهای دیجیتال وجود دارد که هیچگاه کهنه نخواهد شد و همیشه جزء پایه های مباحث به شمار می آیند که از این موارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تاریخچه ها
  • مفاهیم بنیادین مربوط به فناوری blockchain
  • و …

کتاب برای موارد ذکر شده در بالا بهترین و مهم ترین گزینه است و می تواند در گذر زمان آنان را ساپورت کرده و تازگی آنان را حفظ نماید. کتاب کریپتوکارنسی می تواند مفاهیم را به صورت عمقی به شما آموزش دهد و مطالب بسیار بیشتری را نیز به شمه هدیه بدهد. در این مقاله نیز در صدد آن هستیم تا 6 کتاب ارز دیجیتال را به صورت کامل به شما معرفی کنیم، دقت کنید که نگارش و محتوای این 6 کتاب کریپتوکارنسی به گونه ای است که اگر در هر سطحی هستید می توانید از آنان استفاده کنید و بر دانش خود بیافزایید. پس تا انتهای مقاله با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

کتاب کریپتوکارنسی "یک ساتوشی" نوشته محمد آذرنیوار و نیما ملک پور

کتاب کریپتوکارنسی “یک ساتوشی” نوشته محمد آذرنیوار و نیما ملک پور

حال به معرفی اولین کتاب این حوزه می پردازیم. این کتاب در سال 1399 منتشر شده و نویسندگان آن دو شخص به نام های محمد آذرنیوار و نیما ملک پور هستند و عنوان این کتاب کریپتوکارنسی نیز یک ساتوشی، راهنمای ورود به دنیای بیت کوین، اتریوم و ارزهای دیجیتال برای مبتدی‌ ها است. هزاران کتاب ارز دیجیتال در عنوان های مختلف برای ارزهای دیجیتال نوشته و نگارش شده اند که در این بین همواره باید به دنبال کتابی بود که نگارشی دقیق داشته و محتوای ارزشمندی داشته باشد تا بتواند نیاز های تریدر های ارز دیجیتال را برطرف سازد.

کتاب یک ساتوشی یکی از بهترین موارد برای شماست که می تواند مفاهیم ارز دیجیتال را از پایه و به زبان فارسی برای شما شرح و آموزش دهد و نحوه نگارش این کتاب به گونه ای است که کاملا متناسب با ذائقه کاربران ایرانی و مشکلات و دغدغه های آنان را حل می کند. نویسندگان این کتاب جزء افراد با تجربه در این حوزه بوده و با تمام مشکلات و ریسک ها و سوالات کاربران آشنایی داشته اند و این کتاب را نیز به گونه نگارش کرده اند که برای کاربران ایرانی بسیار مفید باشد.

این کتاب کریپتوکارنسی به گونه ای نگارش شده است که بیشتر به افراد مبتذی کمک کند در راه درست را در مسیر دنیای ارزهای دیجیتال و کریپتوکارنسی جدید پیدا کنند و دوست دارند تا در این زمینه به صورت حرفه ای فعالیت کنند. اگر جزء افرادی هستید که برای اولین بار اسم ارزهای دیجیتال به گوشتان خورده و قصد دارید تا در این زمینه فعالیت کنید، این کتای ارز دیجیتال بهترین گزینه برای شماست. این کتاب دارای 300 صفحه بوده و همچنین همان طور که گفته شد افراد با سابقه نیز می توانند از این کتاب بهره ببرند و دانسته های خود را کامل کنند.

در آغاز این کتاب در مورد تاریخچه پول صحبت خواهد شد و در ادامه به بحث مفاهیم مرتبط تری مانند بلاک چین و دستاورد های انقلاب بیت کوین خواهد رسید و در پایان کتاب نیز در مورد ابزار های لازم و دانش های لازم برای سرمایه گذاری و ورود به بازار رمزارزها به صورت کامل صحبت خواهد شد. نحوه نگارش این کتاب نیز به گونه ای است که پس بعد ار خواندن این کتاب می توانید ارز دیجیتال خریده و حتی از آنان نیز نگهداری کنید و آشنایی کاملی را با اصول اولیه معامله ارزهای دیجیتال و ویژگی های آنان بدست آورید.

کتاب کریپتوکارنسی "دارایی های رمزنگاری شده" نوشته کریس بورنیسک و جک تاتار

کتاب کریپتوکارنسی “دارایی های رمزنگاری شده” نوشته کریس بورنیسک و جک تاتار

در ادامه می رسیم به دومین کتاب که در سال 2017 منتشر شده و نویسندگان آن نیز کریس بورنیسک (Chris Borniske) و جک تاتار (Jack Tatar) می باشند و عنوان کتاب نیز Cryptoassets: The Innovative Investor’s Guide to Bitcoin and Beyond بوده و خبر خوش برای خوانندگان نیز این است که این کتاب کریپتوکارنسی دارای نسخه ترجمه شده نیز است و خوانندگان برای خواندن این کتاب نیز مشکلی نخواهند داشت و عنوان این کتاب به صورت معنی شده بدین صورت است: دارایی‌ های رمز‌نگاری‌ شده، راهنمای جامع و نوآورانه برای سرمایه‌ گذاران در بیت‌کوین و رمزارز‌های دیگر.

جالب است بدانید که نویسندگان این کتاب ارز دیجیتال پدر و پسر بوده اند و در این کتاب نیز بررسی کرده اند که چطور فناوری بلاک چین قادر است تا تمام سیستم های دنیا را تحت تاثیر قرار دهد. در تمام کتاب های این حوزه در خصوص بلاک چین و کاربرد بلاک چین اندکی پرداخته اند چرا که تمام ارزهای دیجیتال مبتنی برا بلاک چین هستند و برای بقا به بلاک چین و امنیت بلاک چین نیاز دارند ولی در مقابل بلاک چین به ارزهای دیجیتال وابستگی نداشته و کاربرد های گسترده ای دارد. نکته قابول توجه این است که در این کتاب بیشتر راجب بلاک چین صحبت شده است تا ارزهای دیجیتال که پیشنهاد می شود آن را مطالعه کنید.

کتاب کریپتوکارنسی "استاندارد بیت کوین" نوشته سیف الدین آموس

کتاب کریپتوکارنسی “استاندارد بیت کوین” نوشته سیف الدین آموس

در ادامه این مقاله می رسیم به سومین کتاب کریپتوکارنسی که عنوان اصلی آن و معنی آن نیز به ترتیب The Bitcoin Standard: The Decentralized Alternative to Central Banking و استاندارد بیت کوین: جایگزینی غیرمتمرکز برای بانکداری مرکزی می باشد که در سال 2018 منتشر گشته و نام نویسنده آن سیف الدین آموس می باشد و خوشبختانه ترجمه فارسی نیز دارد. نویسنده این کتاب یکی از اقتصاددانان معروف و مجرب بوده و در کتاب خود به موضوع کاربردی های ارز دیجیتال بیت کوین به صورت واقع بینانه و از دید یک اقتصاددان پرداخته است.

در این کتاب ارز دیجیتال در خصوص جایگاه فلسفه پول و ارز، ارز دیجیتال بیت کوین صحبت شده است و همچنین در خصوص آینده و توسعه عصر دیجیتال نیز پرداخته شده است که آینده بیت کوین چگونه خواهد بود. از دیدگاه این نویسنده ارز دیجیتال بیت کوین نقش ذخیره کننده را داشته و این کتاب مناسب افرادی است که برای آینده این ارز دیجیتال به صورت جدی در حال تفکر هستند و این کتاب بهترین مورد است تا شما را در این خصوص راهنمایی کند.

کتاب کریپتوکارنسی “عصر ارز دیجیتال” نوشته پل ویگنا و مایکل جی کیسی

حال نوبت معرفی چهارمین کتاب کریپتوکارنسی می باشد. عنوان اصلی این کتاب The Age of Cryptocurrency: How Bitcoin and the Blockchain Are Challenging the Global Economic Order بوده و در سال 2015 منتشر شده است ولی متاسفانه ترجمه فارسی نداشته و نویسندگان آن نیز پل ویگنا (Paul Vigna) و مایکل جِی کِیسی (Michael G. Casey) می باشند. این دو نویسنده خبرنگاران نشریه وال استریت ژورنال بوده و سعی کرده اند تا در این کتاب مقایسه ای را بین سیستم مالی فعلی ما که بر پایه پول نقد، بانک‌ها، دسته‌ چک‌ها، طلا و کارت‌ های اعتباری است را با سیستم جهانی که بر مبنای پول دیجیتال اداره می‌ شود را به عمل آورند.

کتاب کریپتوکارنسی “فناوری‌ های ارز دیجیتال و بیت کوین” نوشته آرویند نارایانان

و اما پنجمین کتاب با عنوان انگلیسی Bitcoin and Cryptocurrency Technologies: A Comprehensive Introduction است که متاسفانه برای این کتاب نیز ترجمه فارسی وجود ندارد و نویسندگان این کتاب نیز دارای اسامی آرویند نارایانان (Arvind Narayanan)، جوزف بونو (Joseph Bonneau)، ادوارد فِلتِن (Edward Felten)، اندرو میلر (Andrew Miller) و استیون گُلدفِدِر (Steven Goldfeder) می باشند که در سال 2016 این کتاب را منتشر کردند. در این کتاب به صورت کامل و عمقی در مورد ارزهای دیجیتال و بلاک چین همراه با جزئیات کامل پرداخته شده است و مفاهیم این کتاب ارز دیجیتال به قدری کامل است که در زمان خواندن مجبور می شوید که نکات مهم را یادداشت کنید.

همچنین این کتاب در مباحث خود دارای نمودار بوده تا بدین وسیله خوانندگان بتوانند مطالب را بهتر درک کنند. همچنین به جهت تکمیل شدن مطالب کتاب نیز نویسنده آن یک دوره انلاین رایگان در مورد فناوری های ارز دیجیتال بر روی سایت Coursera قرار داده است. برای هر فصل نیز فیلم های آموزشی به صورت جداگانه تهیه شده است، علاوه بر این بخشی نیز برای حل مشکلات تمرین ها و اسلاید های سخنرانی و تمرین های برنامه نویسی نیز برای شما در نظر گرفته شده است. در نهایت می توان گفت که اگر در هر سطحی هستید، این کتاب کریپتوکارنسی برای شما مفید خواهد بود.

کتاب ارز دیجیتال “تسلط بر بیت کوین” نوشته آندریاس آنتونوپولوس

در آخر می رسیم به اخرین کتاب که دارای عنوان اصلی و معنی ان به ترتیب Mastering Bitcoin: Programming the Open Blockchain و سلطه بر بیت کوین؛ آغازی بر کدنویسی شبکه بلاک چین بوده و در سال 2017 توسط آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) منتشر گشته است. این نویسنده یکی از مشهور ترین کار آفرینان در زمینه ارز دیجیتال بیت کوین بوده و همچنین بنیان‌ گذار سه کسب‌ و کار مرتبط با ارز دیجیتال بیت کوین بوده و چندین پروژه متن‌ باز در جامعه ارزهای دیجیتال را در کارنامه خود دارد.

این کتاب در ابتدا در خصوص یادگیری اصطلاحات ارز دیجیتال بیت کوین صحبت کرده و این توضیحات به گونه ای است که اگر در هر سطحی باشید می توانید به راحتی و مثل آب خوردن آنان را یاد بگیرید. در نتیجه این کتاب بهترین گزینه برای ورود شما به بازار ارزهای دیجیتال بوده و به شما دانش کافی را برای ادامه در دنیای ارزهای دیجیتال می دهد. اگر هر شغلی داشته باشید یا هر سطحی از دانش این دنیا را داشته باشید، که این کتاب ارز دیجیتال دیدگاه لازم را به شما ارائه داده و کمک می کند تا قدم های صحیحی بردارید. همچنین در این کتاب به موارد زیر نیز پرداخته شده است:

  • چگونگی انجام تراکنش‌ های مختلف و موارد استفاده آن ها
  • سایر جوانب فنی ارز دیجیتال بیت کوین
  • و …

در این کتاب نیز به جهت درک بهتر خوانندگان از نمودار های ساده و واضح استفاده شده است که یکی از ویژگی های مهم این کتاب به شمار می آید. همچنین به جهت این که اطلاعات این کتاب ارز دیجیتال همگام با روند سریع توسعه ارز دیجیتال بروز باشد، ویرایش های آن به صورت دوره ای منتشر می شوند.

سوالات متداول کتاب رمزارز

آیا کتاب کریپتوکارنسی می تواند منبع خوبی برای یادگیری مفاهیم باشد؟

بله کتاب های ارز دیجیتال مفاهیم را به صورت کامل و عمقی توضیح داده اند.

آیا کتاب کریپتوکارنسی دارای معایب است؟

بله یکی از معایب این است که نمی تواند همراه با سرعت پیشرفت دنیای فناوری همگام باشد.

امتیاز دهید
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها