تبلیغات
صرافی غیرمتمرکز صرافی

بهترین صرافی های غیرمتمرکز در سال 2023

 • توسط behrouz
 • 9 دقیقه

صرافی غیرمتمرکز چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل در خصوص صرافی های غیرمتمرکز صحبت کنیم و مطالب بسیار کاملی را راجب آن برایتان شرح دهیم. اگر اهل ترید در بازار ارزهای دیجیتال باشید، حتما با صرافی های غیرمتمرکز سروکار خواهید داشت. در ادامه به صورت کامل و حرفه ای همراه با زبان ساده به این مطالب خواهیم پرداخت. در ادامه با سایت تخصصی صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

حال زمان آن فرا رسیده تا به بحث های اصلی بپردازیم و بدانیم که منظور از صرافی های غیرمتمرکز چیست؟! در این صرافی ها شما قادر هستید تا به صورت کاملا مستقیم و بدون واسطه به انجام معاملات خود بپردازید. همچنین هیچکس به دارایی های شما دسترسی نداشته و بستری برای شما فراهم شده است تا این که بدون دخالت هیچ گونه سازمان و یا نهادی به انجام معاملات و خرید و فروش خود در بازار کریپتو بپردازید.

صرافی های ارزهای دیجیتال نقش مهمی در بازار های ارز دیجیتال ایفا کرده و نقشی پر رنگ دارند. اگر نمی خواهید تا حساب شما مسدود شود و همچنین کسی بر دارایی های شما دسترسی نداشته و در ادامه نیز در حساب های شما دخالت نکنند، بهترین گزینه برای برآوردن چنین مواردی، استفاده از اکسچنج غیرمتمرکز است. جالب است بدانید که به دلیل همین ویژگی های این نوع صرافی ها بسیاری از آنان در طی مدت کوتاهی خلق شده و شروع به فعالیت کرده اند.

همان طور که گفته شد صرافی های غیرمتمرکز بستری هستند که انجام معاملات را برای کاربران به صورت غیرمتمرکز فراهم ساخته اند و واسطه ها را توسط شبکه blockchain و قرارداد های هوشمند حذف نموده اند. شما به عنوان یک کاربر در فضای بازار های ارز دیجیتال می توانید بدون این که ارزهای دیجیتال خود را به بهترین کیف پول ارز دیجیتال واریز کنید، به صورت مستقیم و از داخل امن ترین کیف پول معاملات خود را انجام دهید.

جالب است بدانید در زمانی که صحبت صرافی های ارز دیجیتال به میان می آید، ذهن بسیاری به سمت صرافی های بایننس و کوین بیس کشیده می شود. اما باید دقت کنید که ماهیت و ذات ارزهای دیجیتال با صرافی ها اندکی در تضاد است. عواملی مانند سرقت و هک و حتی بلوکه شدن، خطر هایی هستند که ارزها و دارایی های دیجیتال شما را همیشه تهدید می کنند و این خطرات همواره در صرافی های متمرکز رخ می دهند.

اما جالب است بدانید که این خطرات در صرافی های غیرمتمرکز رخ نداده و بدین جهت باید کد نویسی و برنامه نویسی آن به صورت بی نقص و حرفه ای باشد. در صرافی های غیرمتمرکز، ارزهای دیجیتال شما به صورت مستقیم از کیف پول دیجیتال شما برداشت شده و بدین وسیله هیچ شخص سومی بر آن نظارت نداشته و در آن دخالت نخواهد کرد و این مهم ترین ویژگی صرافی های غیرمتمرکز است.

یکی از بهترین نکات و ویژگی های صرافی های غیرمتمرکز این است که برای فعالیت در آن نیازی نیست تا اطلاعات شخصی را وارد کنید و تنها کافیست تا کیف پول خود را به اکسچنج غیرمتمرکز متصل کرده و سپس فعالیت های خود را در آن صرافی انجام دهید. البته لازم به ذکر است که گاهی ممکن است مشکلات فنی برای صرافی پیش آمده و بدین وسیله از برخی ارزهای دیجیتال پشتیبانی نکرده و همچنین کندی تراکنش ها را نیز به همراه دارد.

در ادامه باید گفت که مردم هنوز به صورت صددرصد به صرافی های غیرمتمرکز اعتماد نداشته و هنوز اکثر حجم معاملات توسط صرافی های متمرکز انجام می شود. اما در سال های اخیر رشد قابل توجهی را در خصوص صرافی های غیرمتمرکز شاهد بودیم و آینده این نوع صرافی ها درخشان خواهد بود.

معرفی بهترین صرافی های غیرمتمرکز برای ایرانی ها در سال ۲۰۲۲

معرفی بهترین صرافی های غیرمتمرکز برای ایرانی ها در سال ۲۰۲۲

حال بهتر است تا در ادامه در خصوص بهترین صرافی های غیرمتمرکز برای ایرانیان صحبت کنیم. در سال های اخیر بسیاری از ایرانیان به سمت ارزهای دیجیتال جذب شده و در آن دست به فعالیت و کسب درآمد و سرمایه گذاری زده اند. پس در نتیجه انتخاب یک صرافی یا صرافی های غیرمتمرکز به جهت فعالیت های خود، مهم ترین قدم است و باید بدان توجه ویژه نمود.

در ادامه قصد بر این است تا شما را با بهترین صرافی های غیرمتمرکز آشنا کنیم تا بدین وسیله فعالیت های خودتان را بهبود بخشید. در ادامه و قبل از معرفی باید بگويیم که هر اکسچنج غیرمتمرکز، مزایا و معایب خاص خود را دارا می باشد. ولی هر بار که یک صرافی هک می شود، نیاز به صرافی های غیرمتمرکز بیشتر احساس می شود.

صرافی های غیرمتمرکز هنوز در اول راه بوده و مسیری بلند را پیش رو دارد، ولی با این حال افراد زیادی به سوی آن کشیده شده و جذب آن می شوند. در صرافی های غیرمتمرکز محدودیت های احراز هویت وجود نداشته و همین باعث شده است تا بسیاری از ایرانی ها به سمت صرافی های غیرمتمرکز کشیده شوند. در ادامه به معرفی این صرافی ها می پردازیم.

 • بیسکیو
 • ایرسواپ
 • آیدکس
 • بنکور
 • Kyber
 • یونی سواپ
 • بایننس دکس
 • سوشی سواپ
 • وان اینچ کرو
 • رنگو اکسچنج

لیست بهترین صرافی های غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۲

حال زمان آن فرا رسیده است تا شما را با بهترین صرافی های غیرمتمرکز ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ آشنا کنیم تا بدین وسیله بهترین آنان را شناخته و توسط آن، خرید و فروش و معاملات خود را در فضای بازار ارزهای دیجیتال انجام دهید. روز به روز بر استفاده از صرافی های ارز دیجیتال افزوده شده و توسط آنان می توانید بهترین تجارب را از فضای بازار ارزهای دیجیتال کسب کنید.

در معاملات خود توسط صرافی های غیرمتمرکز باید در ابتدا کیف پول خود را به صرافی متصل کرده و سپس دست به معاملات و فعالیت های مالی خود بزنید. این کار به صورت مستقیم انجام شده و معاملات شما به صورت کاملا خصوصی و سریع انجام می شوند. بهترین صرافی های غیرمتمرکز عبارتند از:

اکسچنج غیرمتمرکز پنکیک سواپ: این صرافی یکی از بهترین صرافی های غیرمتمرکز جهان بوده که دارای فضایی جذاب است و همچنین گزینه هایی مانند فارمینگ و شرط بندی و قرعه کشی نیز وجود دارد. طراحی صفحات این صرافی بسیار دلنشین و جذاب بوده و همچنین به گونه ای است که در آن احساس راحتی می کنید. جالب است بدانید که سازندگان این صرافی هنوز مشخص نشده اند و مانند بیت کوین توسعه دهندگان آن ناشناس هستند‌ و همین موضوع شاید شما را اندکی به شک بیندازد. سرتیک این صرافی را حسابرسی کرده است و هیچ جای نگرانی وجود ندارد. پروتکل های آن نیز توسط یک شخص ثالث تاییده شده و قابل اعتماد است.

اکسچنج غیرمتمرکز بایننس: حال به این صرافی خواهیم پرداخت. این صرافی یک از معروف ترین صرافی های غیرمتمرکز جهان بوده و بیشترین حجم معاملات در آن انجام می شود. این صرافی مخصوص ارزهای دیجیتال بوده و امکانات لازم را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال فراهم کرده است. لازم به ذکر است که بگوییم این صرافی کاربران ایرانی را تحریم کرده است و اگر می خواهید در آن فعالیت کنید باید از آی پی کشور های مجاز استفاده کنید.

ولی پیشنهاد ما به شما این است تا این که در این صرافی غیرمتمرکز حساب باز نکنید، زیرا در صورت لو رفتن، حساب شما مسدود خواهد شد. بایننس دارای ویژگی های یک اکسچنج غیرمتمرکز بوده و برای ثبت نام در آن نیاز نیست تا مدارک هویتی خودتان را ارائه دهید. کاربران در این صرافی به راحتی می توانند فعالیت های خود را انجام دهند، زیرا این صرافی کار را برای کاربران خود آسان کرده است.

اکسچنج غیرمتمرکز کاردانو: صرافی غیرمتمرکز کاردانو نیز به تازگی ایجاد شده و نسبت به صرافی های غیرمتمرکز دیگر دارای سنی جوان تر است. این صرافی در صدد آن است تا قابلیت های معاملات به حالت غیرحضانتی و غیر قابل سانسور را فراهم آورد. کاربران این صرافی قادر هستند تا توسط پرداخت کارمزد کمتر معاملات خود را انجام دهند. این صرافی به قدری قدرتمند است تا این که می تواند با سایر صرافی های بزرگ دیگر جهان به رقابت بپردازد. همچنین در تلاش است تا اکسچنج غیرمتمرکز را به معنای واقعی تحقق بخشد.

صرافی غیرمتمرکز بر بستر ترون: پس از خلق ماشین مجازی ترون، تیم توسعه دهنده آن تلاش کردند تا در آینده یک اکسچنج غیرمتمرکز نیز بر روی بستر ترون ایجاد کنند. اگر قصد کار و فعالیت در این صرافی را دارید باید در ابتدا کیف پول trx خود را به این صرافی متصل کنید. اگر کیف پول ندارید نیز می توانید گزینه ایجاد کیف پول را زده و توسط آن کیف پول خود را ایجاد کنید. این صرافی به دلیل نظارت همیشگی تیم توسعه دهنده آن، گزینه ای مناسب برای فعالیت های ارزهای دیجیتالی است و در کنار این بستر کاربرد های ترون باعث محبوبیت آن شده است.

صرافی غیرمتمرکز کوینکس: حال زمان معرفی اکسچنج غیرمتمرکز کوینکس می رسد. این صرافی یکی از مشهور ترین صرافی های ارز دیجیتال جهان بوده و به دلیل گستردگی مزایا در بین کاربران ایرانی دارای شهرت فراوان است. این صرافی دارای سابقه ای درخشان بوده و همچنین تیم آن از بهترین افراد و با تجربه ترین افراد تشکیل شده است. این صرافی از زبان فارسی پشتیبانی کرده و با ایرانیان کنار آمده است و کاربران ایرانی بدون نیاز به فیلترشکن و با هویت ایرانی خود می توانند در آن احراز هویت کرده و سپس‌ مشغول فعالیت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال شوند.

ثبت نام و آموزش صفر تا صد صرافی های غیرمتمرکز

ثبت نام و آموزش صفر تا صد صرافی های غیرمتمرکز

حال زمان آن است تا اندکی در خصوص آموزش و ثبت نام در صرافی های غیرمتمرکز صحبت کنیم. در ابتدا باید بگوییم که در برخی از صرافی ها باید احراز هویت شوید تا بتوانید در آنان ثبت نام کرده و سپس‌ شروع به فعالیت کنید. در نتیجه شاید در برخی از صرافی ها نتوانید فعالیت های خود را آغاز کنید، ولی برخی از صرافی های ارز دیجیتال با ایرانیان کنار آمده و امکان فعالیت را در اختیار آنان می گذارند.

هر صرافی ارز دیجیتال فرایند خاص خود را دارد که باید به شیوه ای جداگانه راجب آن صحبت شود‌. در صورت تمایل می توانید آموزش های ویدئویی ثبت‌ نام در صرافی های غیرمتمرکز را در گوگل جستجو کنید تا به آنان دست پیدا کنید. گاهی نیز نیاز به ثبت نام نبوده و شما بدون ثبت نام می توانید از امکانات اکسچنج غیرمتمرکز نیز بهره ببرید. برای پیدا کردن این گونه صرافی ها می توانید آنان را توسط گوگل به راحتی پیدا کنید.

رتبه بندی اکسچنج غیرمتمرکز به چه صورت است؟

هر صرافی ویژگی های خاص خود را دارا می باشد و این کاربر است که باید با توجه به نیاز خود یکی را گزینش کند و از آن استفاده نماید. یک صرافی ایرانیان را تحریم کرده و یک صرافی با ایرانیان کنار آمده است. یک صرافی هنوز خلق و خوی صرافی متمرکز را در خود دارد و یک صرافی در صدد آن است تا کلمه اکسچنج غیرمتمرکز را به واقعیت تمام تبدیل کند. پس همان طور که می بینید تمام این صرافی ها ویژگی های خاص خود را دارا می باشد که با توجه به سلیقه و کاربرد خود یکی را باید گزینش کنید.

جنجالی ترین تفاوت اکسچنج غیرمتمرکز و متمرکز در چیست؟

این سوال نیز ممکن است برای شما پیش آمده باشد که تفاوت این دو دقیقا در چیست؟ در ادامه باید گفت که یک سیستم نظارتی برای صرافی های متمرکز وجود داشته و به اصطلاح یک شخص ثالث ناظر بر آن است. ولی صرافی های غیرمتمرکز این چنین نبوده و در آن معاملات به صورت مستقیم توسط کیف پول انجام شده و هیچ شخص ثالث و سازمانی بر آن نظارت ندارد. بنا به همین دلیل بیشتر کاربران ارزهای دیجیتال به سمت استفاده از این صرافی های غیرمتمرکز کشیده شده اند.

سوالات متداول

آیا صرافی غیرمتمرکز بایننس ایرانیان را تحریم کرده است؟

بله متاسفانه کاربران ایرانی از سمت این صرافی تحریم شده اند.

کدام صرافی غیرمتمرکز به کاربران ایرانی امکان فعالیت داده است؟

اکسچنج غیرمتمرکز کوینکس به ایرانیان امکان فعالیت داده است.

5/5 - (1 امتیاز)
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها