تبلیغات
دییم ارز دیجیتال آموزش ارزهای دیجیتال

دیم (Deim) پروژه ارز دیجیتال فیسبوک

  • توسط mina
  • 16 دقیقه

امروزه بسیاری از افراد با توجه به افزایش قیمتی بیت کوین جذب بازار ارزهای دیجیتال شده اند و سعی در یادگیری و معامله کردن در این بازار می کنند. بعد از شناختن ماهیت بازار این افراد که به دنبال بهتر کردن کیفیت زندگی خود با درآمد دلاری هستند. باید راجع به ماهیت ارزی که قصد خریداری آن را دارند کاملا تحقیق کنند. در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس قصد داریم ارز دیجیتال دییم معرفی کنیم.

ارز دیجیتال دییم چیست؟

یک ارز دیجیتال ارزان و سریع است و این جمله ادعایی است که شرکت فیس بوک بر روی این ارز دارد و در این ادعا مطرح شده است که این ارز آمده است تا به 2 میلیارد نفر خدمات خوبی را ارائه کند. شرکت فیسبوک سابق و متا فعلی تیم پشتیبان این ارز می باشد.

این ارز یک پلتفرم پرداختی براساس بلاک چین است. جالب است بدانید این ارز هنوز به طور رسمی راه اندازی نشده است و در مرحله آزمایش و توسعه می باشد. کارشناسان تخمین زده اند که این ارز تا پایان سال 2022 عرضه خواهد شد و حتما با استقبال عمومی بی نظیری روبه رو خواهد شد.

ارز دیجیتال دییم چیست؟

بررسی فیسبوک

فیس بوک همان طور که حتما از آن استفاده کرده اید و می دانید یک وب سایت یا بهتر بگوییم یک سرویس شبکه آنلاین است که درسال 2004 میلادی توسط مارک زاکربرگ و دوستانش پایه گذاری شد. این وبسایت به تدریج قابلیت ارائه خدمات به 140زبان زنده دنیا را بدست آورد و تقریبا 2 میلیارد کاربر فعال دارد.

وایت پیپر ارز دییم

طبق وایت پیپر که تیم توسعه دهنده این ارز منتشر کرده اند این ارز توانایی تایید 1000 تراکنش در ثانیه می باشد که این عدد در مقایسه با بیت کوین و اتریوم بسیار بالاتر است. گفته شده این عدد یعنی 1000 تراکنش در ثانیه نسبت به نیاز شبکه افزایش پیدا می کند و کارمزد این شبکه نیز نزدیک به صفر می باشد.

این بلاک چین که برای نوشتن قرارداد های هوشمند در یک زبان برنامه نویسی خاص است با نام MoVe بنابراین می توان متوجه شد که این ارز بسیار باثبات و ایمن است.

تاریخچه دییم

این ارز همان طور که تا به اینجای مقاله متوجه شده اید در سال 2018 اطلاعاتش فاش شد و در ابتدا با نام لیبرا شناخته می شد که این اطلاعات فاش شده از زبان برنامه نویسی و شیوه عملکرد باعث شد تا این ارز با انتقاد های بسیاری زیادی خصوصا از سوی بانک ها روبه رو شود.

تا حدی این موضوع پیش رفت که مارک زاکربرگ در کنگره آمریکا برای توضیح پاره ای از موضوعات حاضر شد و در آن سوگند خورد که این ارز هیچ خطری برای پول ملی نخواهد داشت. زیرا تمام وزرا خزانه داری امریکا بر این عقیده بودند که این ارز برای پول ملی خطر آفرین است.

شرکت فیسبوک که پشتوانه اصلی این ارز است تصمیم گرفت با انجام یک سری تغییرات و حتی تغییر دادن نام این ارز کمی از فشار ها بکاهد. این ارز طبق پیش بینی کارشناسان در سال 2022 به طور رسمی عرضه خواهد شد و حتما طرفداران زیادی نیز خواهد داشت و استقبال عمومی از این ارز قطعا بسیار زیاد خواهد بود.

نام دیگر ارز دیجیتال دییم همان لیبرا است؟

نام دیگر ارز دیجیتال دییم همان لیبرا است؟

حتما در قسمت عنوان نام لیبرا را هم مشاهده کرده اید لیبرا نام سابق ارز دییم است. شرکت متا با توجه به حواشی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت در سال 2020 میلادی تصمیم گرفت نام این ارز را تغییر دهد و از لیبرا به دییم تبدیل کند تا کمی از فشار های آورده شده به این ارز کاسته شود.

سیستم پرداخت دییم به چه صورت است؟

پروژه در حال راه اندازی دییم خود را به این شکل معرفی می کند که این ارز برای همه ساخته شده است و جابه جا کردن پول و انجام تراکنش هایی مالی باید بسیار ارزان باشد. مهم نیست شما در کجای دنیا زندگی می کنید یا اهل کدام کشور هستید ویا درآمدتان چقدر است و به چه کاری مشغولید حق شما خدمات ارزان است.

براساس توضیحاتی که داده شده است این ارز چند ویژگی خارق العاده دارد که عبارتند از: نرم افزار دییم به صورت یک اپلیکیشن مویابل است و شما تنها با داشتن یک موبایل هوشمند و اینترنت ساده می توانید از آن استفاده کنید. این ارز دارای پشتوانه ی مالی است که این پشتوانه پول نقد و اوراق دولتی بسیار کوتاه مدت می باشد.

طبق ادعای این شرکت این سامانه برای تمام جهان قابل دسترسی خواهد بود و تمام جهان می توانند از این سیستم و پلتفرم استفاده کنند.

گفته شده این نرم افزار هم در زمان واریز و هم در زمان برداشت از سرعت بالایی برخوردار است. این نرم افزار بر روی شبکه بلاک چین برنامه نویسی شده است و این شبکه بسیار امن و تقریبا غیر قابل هک است. این سامانه به پیشنهاد شرکت فیس بوک است و یک تیم به عنوان انجمن دییم وظیفه نظارت بر تمامی تغییرات و پروسه اجرایی شدن این ارز را دارد.

این انجمن متشکل از شرکت هایی است که در زمینه اقتصادی فعال هستند . در حال حاضر شرکت هایی معروف مثل اوبر و اسپاتیفای عضو این انجمن هستند تعداد اعضای این انجمن بیش از 100 نفر می باشد.

جدول اطلاعات

در جدول زیر به شرح عناوین مهم دییم می پردازیم.

عنوانارز دیجیتال دییم
سال عرضه2022
پشتیبان ارز دییمشرکت متا فعلی و فیسبوک سابق
ویژگی های ارز دییمامن، دارای اپلیکیشن، سریع و مقیاس پذیری
هدف اصلی سرعت بالا تراکنش با کارمزد پایین و عدم نوسان

مهم ترین ویژگی های ارز دیحیتال دییم

ویژگی های ارز دیحیتال دییم کدامند؟ برای شناخت بیشتر آنان به موارد زیر توجه کنید:

  • امن است : شعار این ارز این است که تراکنش ها باید شفاف باشد.
  • اپلیکیشنی است : این ارز دارای اپلیکیشن موبایل است و استفاده از آن بسیار راحت می باشد.
  • سریع است : یکی از اهداف این ارز سریع بودن برداشت ها و واریز ها است.
  • مقیاس پذیر است : این ارز ادعا می کند که در ثانیه می تواند بیش از 1000 تراکنش را تایید کند و طبق گفته ها این عدد بیشتر هم می شود.
  • جهانی است : این ارز در اولین شعار خود گفته است که برای تمام مردم دنیا کاربرد دارد اما برای کشور های مانند ایران هیچ کاربردی نخواهد داشت زیرا ما تحریم هستیم و این ارز سعی دارد تا به صورت قانونی در بانک ها تایید شود.
  • باثبات است : باتوجه به این که این ارز در یک شبکه بلاک چینی مخصوص خود فعالیت می کند و ارز پشتوانه ای است. قطعا فاقد نوسانات عجیب غریبی می باشد تا زندگی مالی را آسان تر نماید.

بررسی نوسانات ارز دییم

طبق نظر کارشناسان این ارز نمی تواند نوسانات زیادی داشته باشد و یک ارز بدون نوسان خواهد بود و این نظر با توجه به این موضوع گفته شده که این ارز یک ارز پشتوانه ای است مثل تتر و هدف این ارز دیجیتال این است که پول های ملی راحت تر منتقل در عمل هیچ پول جدیدی تولید نمی شود و حداقل می توان گفت در سال های ابتدایی نمی توان از این ارز پامپ های بسیار خوب و سود های شگفت انگیز را انتظار داشت.

آیا این ارز از شبکه غیر متمرکز استفاده می کند؟

خیر این ارز برخلاف خود شرکت متا که غیر متمرکز است در شبکه ای غیر متمرکز کار می کند و کارشناسان معتقدند که ماهیت این شبکه متمرکز است. طبق اطلاعات منتشر شده از این ارز گفته شده است که این پلتفرم قصد دارد یک سیستم پرداخت بدون اخذ مجوز باشد همانند اتریوم و بیت کوین.

اما در حال حاضر این گونه به نظر نمی رسد و فعلا سیستم احتیاج به اجازه دارد و فقط اعضای انجمن نظارت بر این ارز می توانند در این سیستم تراکنش داشته باشند.

به نظر می رسد که این ارز در طولانی مدت قصد دارد یک ارز قانونی باشد با در نظر گرفتن این احتمال می توانیم متوجه این نکته شد که حتما تحریم ها را رعایت خواهد کرد و این سامانه متاسفانه برای ایرانیان داخل ایران کاربرد نخواهد داشت.

طبق نظر صاحب نظران اگر این ارز به تایید بانک ها برسد می تواند به تنهایی مانند یک بانک مرکزی عمل کند که روی فناوری بلاک چین کار می کند. با این توصیف می توان فهمید که این پروژه بسیار از بیت کوین و دیگر ارزها متمایز است.

آیا این ارز بستر بلاک چین خود را دارد؟

بله، این ارز دیجیتال دارای زیر ساختی با بلاک چینی با قابلیت مقیاس پذیری بالا و امنیت قابل قبولی را ارائه می دهد. کد این پلتفرم به صورت باز است و برای همگان قابل دسترس می باشد و با زبان برنامه نویسی Rust نوشته شده است.

این تیم در حال حاضر درگیر توسعه زبان برنامه نویسی با نام Move است که در امن بودن و غیر قابل هک بودن این ارز بسیار تاثیر خواهد گذاشت زیرا هر هکری نمی تواند آن زبان را دریابد.

ارز دییم چه کاربرد هایی در فیسبوک دارد؟

ارز دییم چه کاربرد هایی در فیسبوک دارد؟

حواله : کاربران این پلتفرم می توانند انتقال و حواله وجه را بسیار آسان تر و بدون هیچ نگرانی انجام دهند. با این پلتفرم فرایند های بسیار طولانی مدت خصوصا در تراکنش های بین المللی با این پلتفرم به پایان می رسد.

تجارت الکترونیکی : یکی از هدف هایی که شرکت فیس بوک دارد این است که فرصت هایی بهتر برای تجارت الکترونیکی ایجاد کند که دارای کارایی بالایی باشد و این پلتفرم را جوری طراحی و اجرا کند که که تمامی افراد جهان به راحتی از آن استفاده کنند.

پرداخت های بین المللی : امروزه هزینه ی کارمزد تراکنش های بین المللی تقریبا 5.6 درصد می باشد که عدد بسیار بالایی است این پلتفرم قصد دارد با ویژگی های منحصر به فردش این هزینه را بسیار کم و نزدیک به صفر کند. شرکت هایی که در انجمن نظارت دییم هستند خدمات این شبکه را ارائه خواهد کرد مثل شرمت اوبر. این موضوع باعث می شود که استفاده از دییم بسیار آسان تر در دسترس عموم باشد.

حکمرانی : نفوذ به قابلیت ها و عملکرد های دییم غیر ممکن است و این موضوع باعث می شود که دییم تضمین کند می تواند یک پول جایگزین برای تراکنش های مالی آنلاین باشد. در این تراکنش ها می توان اقدامات زیادی برای رفاه حال عموم مردم ارائه کرد. این هزینه ها و تراکنش ها به صورت کاملا شفاف بوده و در دسترس عموم قرار می گیرد که این مورد محبوبیت این پلتفرم را دوچندان می کند.

تحلیل فاندامتال ارز لیبرا به چه صورت است؟

درباره این ارز می توان گفت که یکی از پروژه های بسیار خوب بازار ارز دیجیتال خواهد بود. با توجه به این که این ارز را فیس بوک یکی از پر طرفدار ترین وب سایت ها پشتیبانی می کند و غول های فناوری دنیا نیز در این پروژه حضور خواهند داشت. آینده دییم، ارزی با اقبال عمومی بسیار می باشد و حتما نهنگ های زیادی را به خود اختصاص می دهد.

این ارز با توجه به شبکه ی بلاک چینی مخصوص خود که تا حدودی متمرکز است می تواند از نظر کاربردی جالب به نظر برسد. اگر این پروژه با چالش  هایی که در رابطه با قانون گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال به وجود آمده است سر بلند بیرون آید می تواند تحول عظیمی در نظام مالی دنیا به وجود آورد و شگفتی ساز شود.

تمام کارشناسان این حوزه معتقدند این ارز از لحاظ فاندامنتالی بسیار قوی و قدرتمند عمل خواهد کرد زیرا شخصیت های بزرگ، شرکت های معروف پشتوانه ی این ارز هستند.

تحلیل تکنیکال ارز دییم به چه صورت است؟

در رابطه با تحلیلی تکنیکال این ارز چون هنوز عرضه انجام نشده است نمی توان با قطعیت صحبت کرد که می تواند از چه قیمتی شروع شود اما با توجه به متمرکز بودن شبکه برنامه نویسی این ارز که متمرکز است و این که این ارز یک ارز پشتوانه ای است می توان گفت ارز پر نوسانی نیست.

همچنین گاهی مانند تتر حوصله سر بر پیش می رود که امیدواریم این گونه نباشد و مانند اصل پروژه که بسیار جذاب است، نوسانات جذابی را هم در چارت مشاهده کنیم.

چرا فیسبوک این ارز را ارائه نموده است؟

وب سایت پر طرفدار و معروف فیس بوک با نام جدید متا همیشه در فناوری پیش رو بوده است و همیشه سعی داشته ایده های جدیدی را در زمینه های مختلف پیاده سازی کند. این روز ها که نقل و انتقالات بین المللی بسیار بیشتر از گذشته است و هزینه های کارمزد بسیار بالا است.

این شرکت با این دغدغه که این مشکل را حل و آسان کند این ایده را پرورش داده ست. شرکت متا همیشه با برنامه ها و اپلیکیشن های بی رقیب ارتباطی راه را برای ارتباط گرفتن با تمام دنیا هموار کرده است.

سوالات متداول

ارز دیجیتال دییم چیست؟

یک ارز دیجیتال ارزان و سریع است و این جمله ادعایی است که شرکت فیس بوک بر روی این ارز دارد و در این ادعا مطرح شده است که این ارز آمده تا به 2 میلیارد نفر خدمات خوبی را ارائه کند. شرکت فیسبوک سابق و متا فعلی تیم پشتیبان این ارز می باشد. این ارز یک پلتفرم پرداختی بر اساس بلاک چین است. جالب است بدانید این ارز هنوز به طور رسمی راه اندازی نشده است.

تاریخچه فیس بوک؟

فیس بوک همان طور که حتما از آن استفاده کرده اید و می دانید یک وب سایت یا بهتر بگوییم یک سرویس شبکه ی آنلاین است که در سال 2004 میلادی توسط مارک زاکربرگ و دوستانش پایه گذاری شد. این وبسایت به تدریج قابلیت ارائه خدمات به 140زبان زنده دنیا را بدست آورد و تقریبا 2میلیارد کاربر فعال دارد.

وایت پیپر ارز دییم چیست؟

طبق وایت پیپری که تیم توسعه دهنده این ارز منتشر کرده اند این ارز توانایی تایید 1000 تراکنش در ثانیه را دارد که این عدد در مقایسه با بیت کوین و اتریوم بسیار بالاتر است و گفته شده این عدد یعنی 1000 تراکنش در ثانیه نسبت به نیاز شبکه افزایش پیدا می کند. کارمزد این شبکه نزدیک به صفر می باشد. این بلاک چین که برای نوشتن قرارداد های هوشمند در یک زبان برنامه نویسی خاص است با نام MoVe است. بنابراین می توان فهمید که این ارز بسیار باثبات و ایمن است.

تاریخچه دییم چیست؟

در سال 2018 اطلاعات این ارز فاش شد و در ابتدا با نام لیبرا شناخته می شد که این اطلاعات فاش شده از زبان برنامه نویسی و شیوه عملکرد باعث شد تا این ارز با انتقاد های بسیاری زیادی خصوصا از سوی بانک ها روبه رو شود. زیرا تمام وزرا خزانه داری امریکا بر این عقیده بودند که این ارز برای پول ملی خطر آفرین است. شرکت فیسبوک که پشتوانه اصلی این ارز است تصمیم گرفت با انجام یک سری تغییرات و حتی تغییر دادن نام این ارز کمی از فشار ها بکاهد.

نام دیگر ارز دیجیتال دییم همان لیبرا است؟

بله لیبرا نام سابق ارز دییم است. شرکت متا با توجه به حواشی که در توضیحات بالا به آن شاره شده است. در سال 2020 میلادی تصمیم گرفت نام این ارز را تغییر دهد و از لیبرا به دییم تبدیل کند تا کمی از فشار های آورده شده به این ارز کاسته شود.

سیستم پرداخت دییم به چه صورت است؟

این ارز برای همه ساخته شده است و هدف آن جابه جا کردن پول و انجام تراکنش هایی مالی باید بسیار ارزان باشد. مهم نیست شما در کجای دنیا زندگی می کنید یا اهل کدام کشور هستید و یا درآمد تان چقدر است و به چه کاری مشغولید حق شما خدمات ارزان است.

سیستم پرداخت ارز دیجیتال دییم به چه صورت است؟

نرم افزار دییم به صورت یک اپلیکیشن مویابل است و شما تنها با داشتن یک موبایل هوشمند و اینترنت ساده می توانید از آن استفاده کنید. این ارز دارای پشتوانه ی مالی است که این پشتوانه پول نقد و اوراق دولتی بسیار کوتاه مدت می باشد.
طبق ادعای این شرکت این سامانه برای تمام جهان قابل دسترسی خواهد بود. این نرم افزار بسیار سریع است چه در زمان واریز چه در زمان برداشت. این نرم افزار بر روی شبکه ی بلاک چین برنامه نویسی شده است و این شبکه بسیار امن و تقریبا غیر قابل هک است.

ویژگی های ارز دیحیتال دییم چیست؟

امن، اپلیکیشنی با زبان ساده و رابطی کاربر پسند، سریع، جهانی، باثبات و دارای مقیاس پذیری بالا

آیا ارز دییم پر نوسان خواهد بود؟

طبق نظر کارشناسان این ارز نمی تواند نوسانات زیادی داشته باشد و یک ارز بدون نوسان خواهد بود و این نظر با توجه به این موضوع گفته شده که این ارز یک ارز پشتوانه ای است مثل تتر و هدف این ارز دیجیتال این است که پول های ملی راحت تر منتقل شوند و همچنین در عمل هیچ پول جدیدی تولید نمی شود.

آیا این ارز از شبکه غیر متمرکز استفاده می کند؟

خیر این ارز برخلاف خود شرکت متا که غیر متمرکز است در شبکه ای غیر متمرکز کار می کند و کارشناسان معتقدند که ماهیت این شبکه متمرکز است. طبق اطلاعات منتشر شده از این ارز گفته شده است که این پلتفرم می خواهد یک سیستم پرداخت بدون گرفتن مجوز باشد مثل اتریوم و بیت کوین اما در حال حاضر این گونه به نظر نمی رسد.

آیا این ارز بستر بلاک چین خود را دارد؟

بله این ارز دیجیتال دارای زیر ساختی با بلاک چینی است و دارای قابلیت مقیاس پذیری بالا و همچنین امنیت قابل قبولی می باشد. کد این پلتفرم به صورت باز است و برای همگان قابل دسترس می باشد و با زبان برنامه نویسی Rust نوشته شده است. این تیم در حال حاضر در حال توسعه زبان برنامه نویسی با نام Move است.

تحلیل فاندامتال ارز لیبرا به چه صورت است؟

درباره این ارز می توان گفت که یکی از پروژه های بسیار خوب بازار ارز دیجیتال خواهد بود. با توجه به این که این ارز را فیس بوک یکی از پرطرفدارترین وب سایت ها پشتیبانی می کند و غول های فناوری دنیا نیز در این پروژه حضورر خواهند داشت. آینده این ارز با اقبال عمومی بسیار می باشد و حتما نهنگ های زیادی را به خود اختصاص می دهد.

تحلیل تکنیکال ارز دییم به چه صورت است؟

در رابطه با تحلیلی تکنیکال این ارز چون هنوز عرضه انجام نشده است نمی توان با قطعیت صحبت کرد که می تواند از چه قیمتی شروع شود. اما با توجه به شبکه برنامه نویسی این ارز که متمرکز است و اینکه این ارز یک ارز پشتوانه ای است می توان گفت ارز پر نوسانی نیست.

چرا فیسبوک این ارز را ارائه نموده است؟

وب سایت پر طرفدار و معروف فیس بوک با نام جدید متا همیشه در فناوری پیش رو بوده است و همیشه سعی داشته ایده های جدیدی را در زمینه های مختلف پیاده سازی کند. این روز ها که نقل و انتقالات بین المللی بسیار بیشتر از گذشته است و هزینه های کارمزد بسیار بالا است. شرکت متا دغدغه این را دارد که این مشکل را حل و آسان کند.

امتیاز دهید
mina

mina

مینا از اعضا بخش تولید محتوا بیستکس

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها