سبد سرمایه ارز دیجیتال آموزش ارزهای دیجیتال

بهترین سبد سرمایه ارز دیجیتال در سال 2023

  • توسط sara
  • 10 دقیقه

خیلی از افرادی که تمایل به خرید ارز دیجیتال و نگهداری بلند مدت ارزهای دیجیتال دارند  باید یک سبد برای دارایی خود انتخاب کنند. این امر یکی از مهم ترین کار هایی است که هر کسی که در دنیای ارز دیجیتال فعالیت دارد باید انجام دهد زیرا به اصطلاح تک ارز شدن و صرفا نگهداری یک  ارز می توانند ضرر های جبران ناپذیری برای افراد به وجود بیاورد. اهمیت داشتن سبد سرمایه ارز دیجیتال این است که اگر یکی از ارزهای شما دچار ضرر شد بتوانید با سودی که دیگر ارزهای شما می دهند ضررتان جبران کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه صرافی ارز دیجیتال بیستکس باشید.

سبد سرمایه ارز دیجیتال چیست؟

سبد سرمایه ارز دیجیتال چیست؟

اگر بخواهیم به طور دقیق تری به سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال نگاه کنیم باید آن را به نوعی مدیریت سرمایه دانست چون شما با توجه به سرمایه ای که در اختیار دارید اقدام به خرید چندین ارز می کنید و با توجه به سود و ضرر هایی که می توانند ارزها داشته باشند سرمایه خود را بین آن ها تقسیم می کنید. معمولا حداقل ارزی که در یک سبد ارز دیجیتال باید وجود داشته باشد 5 ارز می باشد.

چرا باید سبد سرمایه ارز دیجیتال داشته باشیم؟

اگر می خواهیم در عرصه ارزهای دیجیتال ماندگار باشد و به جای پول از دست دادن سرمایه خود را چندین برابر کنید یکی از الزامات برای شما داشته یک سبد سرمایه قابل اطمینان می باشد. سبد های ارز دیجیتالی که از آن ها استفاده می کنید در واقع می تواند ضامن سود دهی برای شما باشند.

البته انخاب یک سبد سرمایه گذاری خوب هم می تواند چالش هایی برای شما به همراه داشته باشد زیرا به همان اندازه که می تواند از سرمایه شما محافظت کند در صورت انتخاب اشتباه می تواند سرمایه شما را به خطر بیاندازد.

ویژگی های سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال

به دلیل این که سبد های ارز دیجیتال برای خرید و فروش های بلند مدت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند باید ارزهایی که در آن نگهداری می کنید از نظر حجم های معاملاتی که در بلند مدت داشته اند انتخاب کنید و از نظر تکنیکالی در نواحی حمایتی خود قرار داشته باشند.

میزان و تقسیم سرمایه بین ارزها را با توجه به اعتبار و حجم معاملات و همچنین زمینه ای که ارز در آن می خواهد فعالیت کند انجام دهید، فاندامنتال ها ارز را مورد بررسی قرار دهید تا یک سبد مطمئن را داشته باشد.

از ویژگی های مهم سبد های ارز دیجیتال باید به قدرت و شناخته شده بودن آن بین کاربران اشاره کرد چرا که سبد هایی زیاد شناخته شده نیستند می توانند سرمایه گذاری شما دچار مشکل کنند. بهتر است به دلیل نداشتن سرمایه کافی برای سبد پر قدرت سمت این گونه سبد های ارز دیجیتال نروید.

بهترین سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال چیست؟

بهترین سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال چیست؟

طبق نظر تحلیل گران و تجربه ای که تریدر ها در بازار کسب کرده اند تعریف بهترین سبد را می توان این گونه عنوان کرد: سبدی به احتمال زیاد موفق است که ارزهای داخل آن به سه گروه پر ریسک، ریسک متوسط و کم ریسک تقسیم شود.

به همین نسبت می توانید سرمایه خود را از حجم کم به زیاد توسعه دهید وارد بازار کنید تا با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه بتوانید به سود های خوب بازار دست پیدا کنید.

بازار های ارزهای دیجیتال مملو از  ارزهایی هستند که می توانند مستعد رشد و سود دهی باشند. با این حال پیدا کردن ارز مناسب در این لیست بلند بالا می‌ تواند بسیار سخت باشد و به همین دلیل ما فهرستی از بهترین ارزهای دیجیتال را برای بررسی امسال از ارزهای شناخته شده تا ارزهایی که در بازار هنوز نام و نشانی از آن ها نیست اما در حال تلاش برای نشان دادن خود در این عرصه پر رقابت هستند.

Chainlink

Chainlink  یک توکن اتریوم است که شبکه غیر متمرکز اوراکل را پشتیبانی می کند. این توکن در ابتدای سال 2021 با رشد شارپی و در اصطلاح گاوی توانست از قیمت 11 دلار خود را به قیمت 37 دلار برساند اما این تازه شروع راه این ارز بود.

از دلایلی که می توان آینده ای روشن را برای chainlink متصور شد این است که chainklink به تسهیل زنجیره مبادلات بلاک چین کمک می کند و همین امر باعث می شود تا بتوان توجه ویژه ای به این ارز داشت.

Uniswap

فرض کنید شما در بازار اقدام به خرید ارزی کرده اید و حالا قصد فروش آن را دارید. مطمئنا فرایند خوشایندی نیست اگر خریداری برای شما وجود نداشته باشد اما Uniswap این مشکل را برای کاربران حل کرده است. هر توکن در شبکه برای خود استخری مجزا دارد که  درون این استخر مبادلات آن انجام می شود.

Unisawap برای این که هر نفر بتواند در لحظه خرید و یا فروش خود را انحام دهد بستری را فراهم کرده تا در صورت وجود نقدینگی در استخر مبادلات با نهایت سرعت خود برای کاربران انجام شود.

Cardano

یکی دیگر از ارزهای که نمی توان به راحت از آن گذشت ADA یا همان Cardano می باشد که این پلتفرم به عنوان یک رقیب جدی برای بلاک چین اتریوم راه اندازی شد. ADA که برای اولین بار در سپتامبر 2015 برای فروش عرضه شدند، کاردانو با همان چالش هایی که تمام ارزهای نو پا بازار اوایل کار خود با آن سر و کار دارند برخورد کرد اما توانست به خوبی بازار خود را به دست بیاورد.

در فوریه 2021 به بالاترین سطح خود یعنی 1.49 دلار رسید و تا مارس 2021 ارزش بازار آن ها به ارزش  39 میلیون دلار رسید که این رشد قابل توجه را نمی توان نادیده گرفت و تقریبا اکنون 31 میلیارد ارز ADA در گردش است.

 پورتفولیو ارز دیجیتال چیست؟

 پورتفولیو ارز دیجیتال چیست؟

فناوری بلاک چین نحوه نگهداری و تجارت دارایی‌ های مالی سرمایه‌ گذاران را تغییر داده است و امکان کنترل بسیار بالاتری را برای سرمایه‌ گذاران فراهم می‌ کند. این کنترل به سرمایه گذاران قدرت می دهد تا نحوه مدیریت و مبادلات خود را تغییر دهند.

امروزه سرمایه گذاران به طور فزاینده ای به سمت مدیریت دارایی های خود در طریق ارز دیجیتال روی آورنده اند که همین امر باعث تا بستری فراهم آید تا کاربران بتوانند این سرمایه را نگهداری و یا مبادله کنند که به این بستر پورتفولیو می گویند.

 سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال شرکت Grayscale چیست؟

در حال حاضر به دلیل بازده ای منحصر به فردی ارزهای دیجیتال دارند داشتن یک سبد ارزی قابل اطمینان و پر بازده می تواند سرمایه گذاران زیادی را به سوی خود جذب کند اما با این وجود خیلی از سرمایه داران هنوز به اهمیت داشتن یک سبد ارز دیجیتال خوب پی نبرده اند. ما قصد داریم یکی از محبوب ترین و در عین حال پر سود ترین سبد های ارزی را به شما معرفی کنیم.

سبد سرمایه گذاری Grayscale بر اساس مدیریت ریسک و بازدهی، سبد های خود را تعریف می کند که می تواند نقطه مثبتی در انتخاب آن دانست. می توان از ارزهای نگهداری شده در سبد سرمایه Grayscale، Grayscale Bitcoin Cash Trust، Grayscale Ethereum Trust، Grayscale Ethereum Classic Trust، Grayscale Horizen Trust، Grayscale Litecoin Trust، Grayscale Stellar Lumens Trust، Grayscale XRP Trust، Grayscale Zcash Trust را نام برد که از نام های آن ها مشخص است که سبد قابل اطمینانی را ارائه می دهد.

سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال شرکت CryptoMoonShots چیست؟

CryptoMoonShots یک توکن بر پایه بلاک چین اتریوم محسوب می شود و در واقع می توان آن را جامعه ای متشکل از علاقه مندان وفادار به ارزهای دیجیتال دانست که به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستند.

CryptoMoonShots با راه اندازی انجمنی کاربردی سعی در بحث و اشتراک گذاری مباحث معتبر پیرامون ارزهای دیجیتال را دارد.

از این رو به کاربران آن نیز بیان کردند در این گفتگو ها، اخبار کذب و نامعتبر منتشر نمی شود و کاربران می توانند با خیالی آسوده از مطالب ارائه شده در چیدن سبد خود استفاده کنند.

 سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال شرکت Binance IEO چیست؟

پروژه های بلاک چین و توکن های آن در طی یک فرآیند مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می گیرند و بعد از تایید نهایی برای جذب سرمایه گذار در مورد برنامه های مالی و امکانات آن ها تبلیغات صورت می گیرد. بستر IOE همان جایی است که این فرایند در آن انجام می شود.

Binance IEO سعی در حمایت از پلتفرم هایی دارد که خدمات نوآورانه ای را می خواهند ارائه دهند. از زمان تاسیس آن دوازده پروژه بلاک چینی مورد حمایت خود قرار داده تا بتوانند سرمایه خود را افزایش دهند.

سوالات متداول

اهمیت داشتن یک سبد سرمایه گذاری چیست؟

در دنیای ارز دیجیتال در بعضی موارد افراد بر خلاف سود، سرمایه خود را از داده اند. از این جهت می توان با انتخاب یک سبد سرمایه گذاری پر بازده از سرمایه خود در برابر ضرر محافظت کرد.

یک سبد سرمایه گذاری خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اگر بخواهیم تعریفی برای یک سبد سرمایه مطمئن داشته باشیم باید نگاهی به تاریخچه فعالیت آن و زمینه ای که در آن فعالیت دارد بیاندازیم. با این بررسی تا حدودی می توان اعتبار آن را فهمید و همچنین با بررسی نسبت ریسک به بازده ای که سبد دارد نیز می شود از سود ده بودن آن مطمئن شد.

کاربران چگونه می توانند دارایی های ارزی خود را مدیریت کنند؟

در ابتدا و قبل از انجام هر معامله و خرید و فروش هر کاربر دارای یک پورتفولیو است که برای وارد کردن سرمایه خود و مدیریت ارزهای دیجیتالی خود می توان از آن استفاده کند.

فعالیت BINANCE IEO در چه زمینه ای می باشد؟

Binance IEO بستری را فراهم کرده است تا هر توکن و پروژه بلاک چینی نو پا بعد از پشت سر گذاشتن فرایند تایید، بتوانند برای فعالیت های خود جذب سرمایه گذاری کنند و سرمایه خود را با این پشتوانه افزایش دهد.

5/5 - (2 امتیاز)
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها