این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟ آموزش ارزهای دیجیتال

چین لینک بخریم یا نه؟ بررسی دقیق ارز دیجیتال Chainlink

  • توسط zahra
  • 23 دقیقه

چین لینک یکی از ارزهای دیجیتالی می باشد که در سال 2017 توسط فردی به نام سرگی نازاروف طراحی و ساخته شده است. این ارز دیجیتالی یک شبکه رمز نگاری شده از گره ها و بر بستر بلاک چین بوده و بر اساس Erc-20 بر روی بلاک چین اتریوم فعالیت می کند. در این مقاله می خواهیم همه اطلاعات مربوط به ارز دیجیتالی بلاک چین را در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه در صرافی ارز دیجیتال بیستکس می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات دقیق و مفیدی درباره چین لینک بهره مند شوید.

فهرست محتوا
ارز دیجیتال چین لینک چیست؟

ارز دیجیتال چین لینک چیست؟

چین لینک یکی از کاربردی ترین ارزهای دیجیتالی می باشد که با جهش های قابل توجه خود به سرعت توانست به رده های بالا دسترسی پیدا کند. این ارز دیجیتالی در سال 2017 توسط شخصی به نام سرگی نازاروف طراحی شد و با راه اندازی پلتفرم های قرار داد های هوشمند و پیاده سازی اولین اپلیکیشن غیر متمرکز بر بستر بلاک چین بسیاری از افراد را به تفکر درباره انتقال امن ارزش وادار کرد.

اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم Chainlink اولین پروژه بلاک چینی بود که با منطق عادلانه تعامل بلاک چین را با دنیای حقیقی ممکن کرد. این ارز دیجیتالی ورودی ها و خروجی های غیر قابل دستکاری و قابل اعتمادی را برای قرارداد های هوشمند بلاک چین فراهم می آورد.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

افراد زیادی هستند که به ورود به دنیای ارز دیجیتال علاقه زیادی دارند. برخی از آن ها دوست دارند بدانند که آیا ارز دیجیتالی چین لینک ارزش خریدن را دارد؟ بر اساس نمودار تکنیکال مانند تحلیل تکنیکال هفتگی و فاندامنتال و حتی اخبار فاندامنتال متوجه می شویم که قیمت این ارز در حال حاضر 27.08 دلار و یا 67000 تومان می باشد.

اگر دقت کنید متوجه می شوید که این ارز در طی یک سال گذشته جهشی نزدیک به 192 درصد را دارا بوده است. این پیش بینی درباره Chainlink وجود دارد که در سال های آینده قیمت آن از این نیز فرا تر برود. بنابراین خرید این ارز بسیار به صرفه بوده و توصیه می شود.

آینده ارز چین لینک در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز چین لینک در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

چین لینک یکی از تازه وارد ترین ارزهای دنیای ارز دیجیتالی می باشد که در مدت زمان 4 سال توانسته است رتبه 7 را در میان هزاران ارز دیجیتالی از آن خود نماید. جالب است بدانید که این ارز در سال 2020 نزدیک به 830 درصد سود آوری نسبت به سال قبل خود داشته است.

این درصد قابل توجه را حتی پادشاه ارزهای دیجیتالی و پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین نیز نتوانست به دست آورد. بر اساس نظریه کارشناسان و اقتصاد دانان امکان این که این روند در سال 2022 نیز مشاهده شود وجود دارد. از طرفی باید توجه داشته باشید که در سال 2022 فرایند هاوینگ اتفاق نمی افتد و بنابراین قیمت بیت کوین و به دنبال آن سایر ارزهای دیجیتالی نوسانات شدیدی را نخواهند داشت ولی در هر صورت آمادگی تریدر ها برای نوسانات کوین ها از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

در روز اول ژانویه سال 2021 چین لینک کار خود را با دلار 11.45 و روند صعودی نمودار تکنیکال و فاندامنتال آغاز کرد. با رسیدن دلار به 25 هزار تومان چین لینک بالا ترین قیمت خود را در سال 2021 تجربه کرد. در این سال چین لینک با رشد چشم گیر و قابل توجهی که داشت توانست توجه عده زیادی را به خود جلب کند و در میان هزاران ارز دیجیتال در رتبه 7 قرار بگیرد.

امکان این که تا پایان سال جاری قیمت چین لینک به 50 دلار و یا یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان برسد، وجود دارد. کارشناسان مسائل اقتصادی پیش بینی های بسیار خوش بینانه ای را درباره ارزهای دیجیتالی کرده اند. در ادامه می توانید روند تغییر قیمت این ارز دیجیتالی را در طی یک سال گذشته مشاهده نمایید.

  • قیمت چین لینک در حال حاضر: 27.18 دلار
  • تغییر قیمت چین لینک در طی 1 روز گذشته: 4.88 درصد افزایش قیمت
  • تغییر قیمت چین لینک در طی 1 هفته گذشته: 11.72 درصد افزایش قیمت
  • تغییر قیمت چین لینک در طی 1 ماه گذشته: 10.01 درصد کاهش قیمت
  • تغییر قیمت چین لینک در طی 1 سال گذشته: 192 درصد افزایش قیمت

برای ماینینگ چین لینک چه کاری باید انجام داد؟

پیش از آن که شروع به استخراج ارز دیجیتالی چین لینک کنید، بهتر است بدانید که قیمت Chainlink نوسانات زیادی دارد و باید با توجه به کاهش و افزایش قیمت ها و یا تعداد استخراج کنندگان این ارز ماین کردن را انجام دهید. چرا که تعداد افرادی که این ارز دیجیتالی را استخراج می کنند، برای سود آوری بسیار مهم است.

برای افزایش سود دهی استخراج چین لینک شما می توانید از دستگاه های سخت افزاری قوی و قدرتمند استفاده کنید. دستگاه های ماینر برای استخراج این ارز دیجیتالی از الگوریتم SHA-256 استفاده می کنند. برای استخراج چین لینک بهتر است که از دستگاه هایی که GPU دارند به سبب قدرت هش ریت بالا تر استفاده نمایید.

ماینر های چین لینک کدامند؟

ماینر های چین لینک کدامند؟

برای ماین کردن ارز دیحجیتالی چین لینک دستگاه های قوی و قدرتمندی وجود دارند که در میزان سود آوری سرمایه گزاران بسیار اهمیت دارند. یکی از این دستگاه ها Bitmain Antminer S17+ می باشد که دارای قدرت نرخ هش 73 ترا هرتز بوده و مصرف برق ماینر برابر با 2920 وات را دارا می باشد.

از دیگر دستگاه های ماینر استخراج Chainlink می توان به بیت مین انت ماینر اس 17 پلاس (+Bitmain Antminer S17) اشاره کرد که قدرت هش آن 73 ترا هراتز و مصرف برقی برابر با 1920 وات را دارا می باشد. بیت مین انت ماینر اس 17 پرو (Bitmain Antminer S17 Pro)، اینوسیلیکون تی 3 پلاس (Innosilicon T3+ 52T) و واتس‌ماینر ام 20 اس (Whatsminer M20S) نیز از دیگر دستگاه های مخصوص و بهترین دستگاه ماینر برای استخراج چین لینک ها می باشند.

استخراج Chainlink با گوشی امکان پذیر است؟

در زمان های گذشته که ارزهای دیجیتالی شناخته شده نبودند، ماین کردن آن ها با لپ تاپ های شخصی و تلفن های همراه نیز به راحتی انجام می شد. رفته رفته با ورود ابزار ها و دستگاه های پیشرفته برای استخراج، تلفن های همراه کارایی خود را برای استخراج کردن ارزهای دیجیتالی از جمله چین لینک ها از دست دادند.

البته این به آن معنا نیست که استخراج چین لینک با تلفن همراه و لپ تاپ های شخصی امکان پذیر نیست بلکه به این معناست که استخراج به این وسیله صرفه اقتصادی زیادی نداشته و قدرت هش ریت بسیار پایین تری نسبت به دستگاه های ماینر دارد.

لزوم داشتن کیف پول برای چین لینک چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای چین لینک چیست؟

حتما تا به حال نام کیف پول های دیجیتالی را شنیده اید. بسیاری از افراد برای مراقبت و محافظت از پول های کاغذی و فیزیکی خود آن ها را در بانک ها ذخیره کرده و یا کیف پول هایی را برای آن ها تهیه می کنند. ارزهای دیجیتالی نیز دقیقا به همین اندازه دارای اهمیت هستند و برای جلوگیری از سرقت و یا هک آن ها نیازمند فرایند های محافظتی می باشند.

برای نگه داری از ارزهای دیجیتالی از جمله چین لینک ها شما می توانید بهترین کیف پول ارز دیجیتال و مناسب را برای آن ها دانلود کرده و ارزهای خود را در آن ذخیره نمایید. از انواع و امن ترین کیف پول های مناسب برای این ارز دیجیتالی می تواند به کیف پول ترزور، لجر نانو اس و ایکس و کوینومی اشاره کرد.

ارز دیجیتال چین لینک قانونی است؟

افرادی که به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده اند، نگرانی های زیادی را از بابت این که خرید و فروش و معاملات چین لینک ها جرم باشد دارند. معاملات ارزهای دیجیتالی و خرید و فروش آن ها از طریق سایت ها و صرافی ها در کشور ما به هیچ عنوان جرم نبوده و طبق قوانین کشور می باشد.

البته مهم است بدانید که فرایند ماین کردن آن ها به علت این که مصرف زیاد برق و انرژی را به همراه دارد جرایم زیادی را به همراه داشته و پیگرد قانونی خواهد داشت. هرچیزی که در کشور برای آن مجازاتی تعیین نشده باشد جرم محسوب نمی شود. پس ماین کردن ارز دیجیتالی Chainlink جرم نبوده اما قانونی هم نمی باشد.

حکم شرعی چین لینک در ایران چیست؟

سوالی که امروزه ذهن افراد زیادی را به خود درگیر کرده این است که آیا استفاده از ارزهای دیجیتالی از جمله چین لینک در کشور ما و اسلام جایز می باشد؟ بر اساس نظری که اکثر مراجع تقلید دارند، استفاده و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی به علت این که طبق قوانین کشور می باشد هیچ مانعی نداشته و کاملا جایز می باشد.

از سوی دیگر نظر مراجع دیگر مانند آیت الله مکارم شیرازی بر این است که خرید و فروش ارزهای دیجیتال به علت این که هنوز در این باره ابهامات و سوالات زیادی وجود دارد جایز نیست. البته فرایند ماین کردن آن ها به علت این که در کشور ما منع قانونی دارد، مراجع نیز آن را جایز نمی دانند.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید چین لینک کدام است؟

صرافی های بسیاری در جهان وجود دارند که خرید و فروش ارزهای دیجیتال را با سرعت تراکنش بالا و امنیت بسیار زیاد انجام می دهند. در این قسمت می خواهیم صرافی های معروفی را که در سراسر جهان در زمینه خرید و فروش Chainlink فعالیت می کنند را به شما معرفی کرده و توضیحاتی را درباره آن ها به شما ارائه دهیم.

صرافی بایننس (Binance)

یکی از بزرگ ترین صرافی هایی که در جهان فعالیت می کنند صرافی بایننس می باشد که نزدیک به 6 میلیون کاربر در آن فعالیت می کنند. این صرافی سرعت تراکنش بسیار بالایی داشته و امنیت حساب کاربرانش را تضمین می کند. البته لازم است بدانید که این صرافی برای کاربرانی که در ایران هستند ممکن است مشکلاتی مانند بلوکه شدن حساب ها به علت تحریم برایشان به وجود آید.

صرافی هیوبی گلوبال (Huobi Global)

صرافی هیوبی گلوبال یکی از بزرگ ترین صرافی هایی است که توانایی پشتیبانی از 324 نوع رمز ارز دیجیتالی را دارا می باشد. این صرافی دارای تحلیل نمودار های تکنیکال و فاندامنتال بوده و همچنین امکان پاسخ گویی همه روزه و بیست و چهار ساعته به کاربران را دارا می باشد. این صرافی با سرعت تراکنش بسیار بالا و کارمزد پایین، خرید و فروش چین لینک را انجام می دهد.

صرافی اوکی اکسچنج (OKEx)

صرافی اوکی اکسچنج یکی از معتبر ترین صرافی هایی می باشد که قابلیت احراز هویت کاربران را دارا می باشد. اوکی اکسچنج علاوه بر این که صرافی می باشد، یک کیف پول امن نیز برای شما محسوب می شود و از هک و سرقت حساب شما جلوگیری می کند. این صرافی کارمزد بسیار کمی را در ازای انجام معاملات دریافت نموده و از ارزهای دیجیتالی بسیاری پشتیبانی می کند.

صرافی بای بیت (Bybit)

صرافی بای بیت یکی از بزرگ ترین صرافی های جهان می باشد که Chainlink را معامله کرده و در سال 2018 افتتاح شده است. این صرافی در هنگ کنگ تاسیس شده است و کارمزد بسیار کمی را برای معاملات دریافت می کند. این صرافی سرعت بسیار بالایی را در تراکنش ها داشته و قابلیت پاسخ گویی بیست و چهار ساعته به کاربران را دارا می باشد.

صرافی BitZ

صرافی BitZ یکی از معتبر ترین صرافی هایی است که در جهان وجود دارد. در این صرافی امکان دیدن قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال از جمله چین لینک وجود داشته و دارای تحلیل و تفسیر نمودار های تکنیکال و فاندامنتال می باشد. در این صرافی نزدیک به 4 میلیون کاربر فعال وجود داشته و علاوه بر سرعت بالای تراکنش ها در خرید و فروش، کارمزد کمی را نیز دریافت می کند.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

سایت های ایرانی و داخلی زیادی وجود دارد که خرید و فروش چین لینک ها را انجام می دهد. یکی از این سایت ها اکسیر نام داشته که با سرعت بسیار بالایی تراکنش ها را انجام داده و از امن ترین سایت های داخلی محسوب می شود.

از دیگر سایت های معتبر داخلی می توان به ایزی کوینکس اشاره کرد که کاربران فعال زیادی در آن وجود داشته و کارمزد بسیار کمی را بابت تراکنش ها دریافت می کند. ارز جو، بیت برگ، نوبیتکس و والکس نیز از دیگر سایت های ایرانی هستند که در زمینه ارزهای دیجیتالی و خرید فروش و معاملات چین لینک ها فعالیت می کنند.

آیا تعداد توکن های چین لینک محدود است؟

جالب است بدانید که تعداد توکن های همه ارزهای دیجیتالی محدود است اما به این معنا نیست که تعداد آن ها کم می باشد. در واقع تعداد توکن های ارز دیجیتالی در دسترس چین لینک 456509554 بوده و تعداد توکن های موجود آن 1000000000 می باشد. در مجموع تعداد توکن های این ارز دیجیتالی 1000000000 بوده و محدودیت دارد.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

عوامل مختلف زیادی هستند که بر تعیین قیمت رمز ارز چین لینک تاثیر گذار می باشند. یکی از این عوامل فرایند هاوینگ می باشد که می تواند در افزایش قیمت ارز های دیجیتالی تاثیر داشته باشد. از دیگر عوامل موثر در تعیین قیمت چین لینک ها می توان به عرضه و تقاضا اشاره کرد که به صورت مستقیم بر کاهش یا افزایش قیمت رمز ارزها موثر می باشد. البته سخنرانی افراد معروف و بزرگی مانند ایلان ماسک نیز می تواند بر قیمت این ارز دیجیتالی به مقدار چشم گیری تاثیر داشته باشد.

جالب است بدانید که در این میان مهم ترین عاملی که در طی 1 سال اخیر باعث شده است که ارزش و بهای ارزهای دیجیتالی افزایش پیدا کند، ویروس کوئید 19 یا همان کرونا می باشد. با ورود کرونا به جهان بیشتر افراد خانه نشین شده و برای تفریحات و درآمد زایی به بازار ارزهای دیجیتالی وارد شدند.

با افزایش تعداد کاربران در بازار ارزهای دیجیتالی تقاضا زیاد شد و به همین علت قیمت آن ها به صورت ناگهانی افزایش پیدا کرد. این طور به نظر می رسد که پس از نابود شدن ویروس کرونا قیمت ها به همان روال سابق خود بازگردد.

منظور از توکن سوزی چین لینک چیست؟

افرادی که در عرصه ارزهای دیجیتالی فعالیت می کنند، برای یک بار هم که شده اصطلاح توکن سوزی را شنیده اند. این اصطلاح به معنی آن است که سکه های توکن چین لینک را از رده خارج کرده و آن ها را به صورت کامل حذف نمایید. دلیل انجام این کار افزایش قیمت چین لینک می باشد. البته مهم است بدانید که توکن سوزی فقط برای چین لینک نبوده و شامل همه ارزهای دیجیتالی می شود.

جایزه ماین کردن Chainlink چیست؟

چین لینک یکی از کاربردی ترین رمز ارزهای دیجیتال می باشد که افراد زیادی برای دستیابی به سود بیشتر آن ها را استخراج می کنند. پاداش و جایزه استخراج چین لینک ها ارزهای دیجیتالی از جنس Chainlink می باشد. در واقع پاداش هر ارزی که استخراج شود همان ارز می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال چین لینک با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال چین لینک با دیگر رمز ارزها

چین لینک یکی از کاربردی ترین رمز ارزهای دیجیتالی می باشد که در حال حاضر در جایگاه هفتم جدول کوین مارکت قرار گرفته است. در این قسمت می خواهیم این ارز دیجیتالی را با سایر رمز ارزها بررسی کرده و درباره آن ها توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

مقایسه ارز دیجیتال چین لینک با بیت کوین

بیت کوین که به پادشاه ارزهای دیجیتالی معروف می باشد و در دسته 10 ارز دیجیتال برتر نیز قرار دارد با قیمت و سود آوری بالایی که دارد در جایگاه هفتم جدول کوین مارکت نشسته است. این در حالی است که چین لینک در جایگاه هفتم بوده و با بیت کوین فاصله بسیار زیادی را دارد.

مقایسه ارز دیجیتال چین لینک با اتریوم

اتریوم یکی از پر طرفدار ترین رمز ارزهای دیجیتالی می باشد که در طی مدت زمان 1 سال گذشته توانسته است 7000 درصد سود دهی داشته باشد. از سوی دیگر چین لینک در مقایسه با سال گذشته فقط 192 درصد افزایش قیمت داشته و با اتریوم تفاوت بسیار زیادی دارد. البته جالب است بدانید که چین لینک را بر مبنای اتریوم طراحی و ساخت کرده اند.

مقایسه ارز دیجیتال چین لینک با دوج کوین

سومین ارز دیجیتالی در جدول کوین مارکت دوج کوین می باشد که ثروتمندان بزرگی مانند ایلان ماسک به خرید و فروش آن علاقه بسیار زیادی دارند. Chainlink نیز هفتمین رمز ارزی است که با 192 درصد سود توانسته است محبوبیت زیادی را نزد سرمایه گزاران به دست آورد.

مقایسه ارز دیجیتال چین لینک با ترون

طبق نمودار تکنیکال و فاندامنتال متوجه می شویم که ترون تا سال پیش هم از 50 ارز برتر نبوده است اما اکنون با قیمت بالا و سود دهی زیاد و حتی کاربرد های ترون توانسته است یکی از 20 ارز محبوب و برتر در جدول کوین مارکت محسوب شود. Chainlink نیز مانند ترون توانسته است با جهش چشم گیری که داشته از ارزهای برتر این جدول محسوب شود و جایگاه هفتم را به نام خود به ثبت برساند.

ارز چین لینک مال کدام کشور است؟

افرادی که در زمینه ارزهای دیجیتال و چین لینک ها، سرمایه گزاری کرده اند ممکن است دوست داشته باشند بدانند که این ارز دیجیتالی برای کدام کشور می باشد؟ این رمز ارز در سال 2018 توسط فردی به نام سرگی نازاروف در کشور هنگ کنگ طراحی شده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

قیمت چین لینک در حال حاضر چقدر است و چه تفاوتی با سال گذشته دارد؟

قیمت این ارز اکنون 27.18 دلار بوده و در مقایسه با سال گذشته 192 درصد افزایش قیمت داشته است.

رمز ارز چین لینک در چه سالی و توسط چه کسی طراحی و ساخت شده است؟

چین لینک در سال 2017 توسط فردی به نام سرگی نازاروف، در کشور هنگ کنگ طراحی شده است.

بهترین صرافی هایی که ارز دیجیتالی چین لینک را خرید و فروش می کنند چیست؟

از بهترین و معروف ترین صرافی هایی که به معاملات ارزهایی مانند چین لینک می پردازند می توان به بایننس، اوکی اکسچنج و بای بیت اشاره کرد.

تعداد توکن های ارز دیجیتالی چین لینک چقدر می باشد؟

تعداد توکن های این ارز محدود بوده و یک میلیارد می باشد.

چه عواملی می توانند روی ارزش و بهای چین لینک ها تاثیر گذار باشند؟

عواملی مانند هاوینگ، عرضه و تقاضا، سخنرانی افراد بزرگ مانند ایلان ماسک و ورود کرونا به جهان در کاهش یا افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی مانند چین لینک تاثیرات زیادی دارند.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها