اکوالایزر فایننس (Equalizer Finance) آموزش ارزهای دیجیتال

بررسی پروژه اکوالایزر فایننس (Equalizer Finance) و آینده آن

 • توسط sheida
 • 16 دقیقه

اکوالایزر فایننس (Equalizer Finance) یکی از پروژه های نوپای دیفای در سال 2021 به منظور سرمایه گذاری است. در این مقاله به بررسی این پروژه و معرفی ارز دیجیتال مرتبط با آن می پردازیم. قبل از آن لازم است تا شما را با مفهوم دیفای (Defi) آشنا کنیم.

کلمه دیفای (Defi)، حروف اول عبارت Decentralized Finance به معنای امور مالی غیرمتمرکز است. این اصطلاح هرگونه امور مالی غیرمتمرکز که با هدف ازمیان برداشتن واسطه های مالی در انجام معاملات بازار ارزهای دیجیتال، انجام گیرد را در بر می گیرد. پروژه های دیفای نیز مجموعه ای از برنامه های کاربردی با هدف انجام امورمالی غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند در بستر شبکه بلاک چین اتریوم هستند. اکوالایزر فایننس یکی از این پروژه هاست که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

تحلیل ارز اکوالایزر فایننس

ارز اکوالایزر فایننس چیست؟

ارز دیجیتال اکوالایزر با نماد اختصاری EQZ، با سهم 0.0004 درصدی از کل بازار در رتبه 1064 بازار ارزهای دیجتال قرار دارد. بالاترین قیمت این ارز دیجیتال در تاریخ 19 آبان 1400، در حدود 7.90 دلار بوده است. در حال حاضر این ارز دیجیتال با قیمت 0.24 دلار در حال معامله می باشد. تعداد کل واحدهای این ارز دیجیتال 100 میلیون می باشد که اکنون 34.45 میلیون واحد در گردش دارد.

اکوالایزر فایننس یکی از پروژه های دیفای و بازاری برای دریافت وام های فلش یا وام فوری (Flash Loan) است. در وام های فلش یا سریع نیازی به وثیقه گذاری یا ضمانت وجود ندارد. این وام های لحظه ای و سریع در یک تراکنش صورت می گیرند به این معنی که با انجام یک تراکنش وام را دریافت می کنید و در همان تراکنش باید بازپرداخت کنید. در صورتی که شخص وام گیرنده نتواند بازپرداخت وام را در یک تراکنش انجام دهد، فرآیند لغو خواهد شد و انگار که وامی از ابتدا پرداخت نشده است. کارمزد این پروژه متغیر است.

کیف پول eqz

بهترین کیف پول برای هولد کردن و نگهداری EQZ چیست؟

قبل از استفاده از کیف پول بهتر است بدانید، کیف پول ها به دو دسته سخت افزاری یا سرد و نرم افزاری یا گرم تقسیم می شوند. کیف پول های سخت افزاری دستگاه هایی الکترونیکی و نیازمند پرداخت هزینه خرید هستند، اما کیف پول های نرم افزاری رایگان و دسترسی راحت تری دارند. در عین حال چون به اینترنت اتصال دارند دارای امنیت کمتری هستند. کیف پول های نرم افزاری در سه گروه وب، موبایل و دستکتاپ قابل استفاده هستند. مهم ترین نکته در استفاده از کیف پول حفظ و نگهداری عبارت بازیابی در مکانی امن است زیرا در صورت گم کردن آن دیگر به کیف پول خود دسترسی ندارید و یا در صورتی که عبارت بازیابی در دسترس شخص دیگری قرار بگیرید، دارایی موجود در کیف پولتان دزدیده خواهد شد. در ادامه چند مورد از کیف پول های مناسب نگهداری ارز دیجیتال اکوالایزر را معرفی می کنیم.

Trust Wallet

تراست ولت یک کیف پول چندارزی و وابسته به صرافی بایننس است. این کیف پول دارای پلتفرم های موبایلی اندروید و iOS است. یکی از نقاط قوت این کیف پول سادگی در استفاده آن است.

Atomic Wallet

اتمیک ولت از کاربردی ترین کیف پول ها است. ترکیب سادگی و کاربردی بودن این کیف پول را به محبوب ترین کیف پول ها تبدیل کرده است. با وجود سادگی طیف گسترده ای از ویژگی های کاربردی در دسترس کاربران این کیف پول است.

Coinbase Wallet

کوین بیس ولت علاوه بر داشتن رابط کاربری ساده، از طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال و ابزارهای مالی دیجیتال پشتیبانی می کند. این کیف پول نسخه مناسب برای اندروید و IOS نیز دارد.

Equalizer Finance را از کجا بخریم؟

در حال حاضر بهترین صرافی ها برای معامله ارز دیجیتال Equalizer، صرافی های یونی سوآپ، کوکوین و پنکیک سوآپ می باشند. در این میان فعال ترین صرافی معامله آن، صرافی کوکوین با سهم 81.45 درصدی از حجم معاملات روزانه است.

قیمت اکوالایزر فایننس

قیمت اکوالایزر فایننس چقدر است؟

در حال حاضر برای ارز دیجیتال اکوالایزر فایننس قیمت 0.26 دلار در بازار ارزهای دیجیتال معامله می شود. گفتیم که اکوالایزر فایننس یکی از پروژه های دیفای به منظور دریافت وام سریع و بدون ضمانت است، هزینه اکوالایزر فایننس یا همان کارمزد دریافت این وام متغیر است.

خرید و فروش اکوالایزر فایننس

برای انجام خرید و فروش این ارز دیجیتال صرافی های کوکوین، یونی سوآپ و پنکیک سوآپ معرفی شده اند که در این میان بیشترین حجم معاملات آن در صرافی کوکوین انجام می شود.

بررسی وایت پیپر ارز دیجیتال Equalizer Finance

بررسی وایت پیپر ارز دیجیتال Equalizer Finance

وایت پیپر (White Paper) در زمینه ارزهای دیجیتال، سندی برای ارائه توضیحاتی جامع در خصوص یک پروژه غیرمتمرکز است. اولین گام در تحلیل یک ارز دیجیتال جدید مطالعه وایت پیپر آن است که در آن هدف پروژه و اینکه قرار است چه مشکلاتی را حل کند، توضیح داده شده است. وایت پیپرها از طرف تیم توسعه دهنده و معمولا به صورت عمومی انتشار می یابند. برای دریافت وایت پیپر ارز دیجیتال EQZ که توسط موسس Equalizer Finance منتشر شده است، می توانید به سایت اختصاصی آن و یا سایت هایی مثل GitHub و coinmarketcap مراجعه کنید.

جدول اطلاعات

در این مقاله به معرفی یکی از پروژه های نوپای دیفای یعنی اکوالایزر فایننس و رمزارز مرتبط با این پروژه با نماد EQZ می پردازیم. خلاصه ای از اطلاعات گفته شده در خصوص این موضوع در جدول زیر جمع آوری شده است.

موضوعاکوالایزر فایننس
معرفی پروژه اکوالایزر فایننساکولایزر فایننس (Equalizer Finance) یکی از پروژه های نوپای دیفای در سال 2021 به منظور سرمایه گذاری است. این پروژه بازاری برای دریافت وام های فلش یا وام فوری (Flash Loan) است. در وام های فلش یا سریع نیازی به وثیقه گذاری یا ضمانت وجود ندارد.
معرفی ارزدیجیتال اکوالایزر با نماد EQZ ارز دیجیتال اکوالایزر با نماد اختصاری EQZ، با سهم 0.0004 درصدی از کل بازار در رتبه 1064 بازار ارزهای دیجتال قرار دارد.
کیف پول های مناسب نگهداری ارز دیجیتال EQZ تراست ولت( Trust Wallet )، کوین بیس ولت( Coinbase Wallet )، اتمیک ولت( Atomic Wallet )
صرافی های پشتیبانی کننده EQZ صرافی های کوکوین، یونی سوآپ، پنکیک سوآپ

تحلیل فاندامنتال Equalizer Finance به چه صورت است ؟

تحلیل فاندامنتال (Fundamental analysis) یا تحلیل بنیادی یک ارز دیجیتال، بررسی و تحلیل شرایط یک پروژه یا شرکت از جنبه‌های مختلفی چون مارکت‌ کپ یا ارزش کل بازار، حجم معاملات و بسیاری پارامترهای دیگر است که در کنار دنبال کردن اخبار و رویدادهای مهم در خصوص بازار، به تعیین ارزش حقیقی در حال حاضر و ارزش احتمالی آن در آینده کمک می کند. در تحلیل بنیادی یا فاندامنتال ارزهای دیجیتال، عوامل زیادی باید در نظر گرفته شوند که هیچ یک از این عوامل به تنهایی نمی تواند ما را به نتیجه درست برساند. در ادامه برخی از مهمترین آن ها را بیان می کنیم.

 • ارزش کل بازار: بالا بودن مقدار کل سرمایه در حال گردش آن رمزارز(محاسبه بر بر حسب دلار)
 • حجم معاملات: بالا بودن حجم معاملات یا مقدار خرید و فروش آن رمزارز (محاسبه در 24 ساعت)
 • فعالیت کاربران و عملکرد برنامه‌ نویسان یک پروژه تحت عنوان پارامتر FCAS
 • نرخ بازگشت سرمایه یا پارامتر ROI: مقدار سود حاصل از یک رمزارز بر اساس تغییرات قیمت آن ارز دیجیتال از ابتدای عرضه تا قیمت کنونی آن
 • تاریخچه و بررسی کلی پروژه: دارا بودن یک سابقه خوب و طولانی در ارائه یک فناوری یا پلتفرم ویژه
 • نحوه کارکرد پروژه: اجرایی شدن و موفقیت پروژه پیشنهاد شده ابتدایی
 • ارزشمند بودن کاربردهای پروژه: نوآورانه بودن و پاسخگو بودن به یک نیاز واقعی
 • نقشه راه و عملی کردن برنامه ها و رویدادهای وعده داده شده
 • مشخص بودن نام افراد و سازمان های تیم پروژه
 • تعداد و اعتبار صرافی های ارائه دهنده و همینطور کیف پول های پشتیبانی کننده آن ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال اکوالایزر فایننس

در تحلیل تکنیکال با استفاده از تاریخچه قیمتی آن ارز دیجیتال و همچنین با استفاده از نمودارها و اندیکاتورهای مختلف می‌توان روند قیمتی آن را پیش بینی کرد. در تحلیل تکنیکال تنها بررسی روند قیمت در نظر گرفته می شود.

بالاترین و پایین ترین قیمت این ارز دیجیتال چقدر بوده است؟

قیمت ارز دیجیتال Equalizer در 10 نوامبر 2021، معادل با 19 آبان 1400، در بالاترین مقدار خود یعنی 7.90 دلار خرید و فروش می شد. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال 0.24 دلار می باشد.

پیش بینی آینده ارز اکوالایزر فایننس

پیش بینی آینده این ارز دیجیتال با توجه به تحلیل های تکنیکال و فاندمنتال انجام می گیرد. به طور کلی با وجود گسترش روزافزون فناوری در سال های اخیر، استفاده از ازرهای دیجیتال برای انتقال پول و خرید و فروش بزرگ ترین تغییر در نظام مالی دنیا بوده است. ارزهای دیجیتالی چون EQZ برای داشتن آینده ای بهتر، باید مورد قبول افراد بیشتری قرار گیرند. افزایش تقاضا و محبوبیت ارزهای دیجیتال باعث رشد قیمت آن ها خواهد شد حال با وجود پیچیدگی های نسبی برخی از ارزهای دیجیتال برای استفاده اکثر مردم، کمی تفاوت ایجاد خواهد شد.

نمودار روند EQZ

نمودارهای روند قیمت ارزهای دیجیتال برای پیش بینی رفتار آینده ارز دیجیتال، بر اساس رفتارهای قیمتی در گذشته کمک زیادی می کنند. با بررسی این نمودارها که انواع مختلفی دارند، اگر نمودار روند قیمت یک ارز دیجیتال در گذشته یک رفتار ثابت را به طور مکرر نشان می دهد، احتمالا در آینده نیز چنین رفتاری را از خود نشان خواهد داد.

ماین کردن این ارز ممکن است؟

ماین کردن یا فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال راهی برای کسب درآمد بیشتر از ارزهای دیجیتال است. در فرآیند ماینینگ، ماین در واقع پاداشی است، برای استخراج ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین که به کاربران استخراج کننده یا ماینرها تعلق می گیرد. این فرآیند، تایید تراکنش های رمزارز است که توسط دستگاه های الکتریکی مثل کامپیوتر و یا دستگاه های ماینر انجام می شود. ارز دیجیتال اکوالایزر از جمله ارزهای دیجیتالی است که قابلیت ماین کردن یا استخراج ندارد.

قیمت لحظه ای اکوالایزر فایننس

قیمت لحظه ای ارز EQZ را می توانید در صرافی های ارائه دهنده این ارز دیجیتال و یا در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید. در حال حاضر این ارز دیجیتال دارای قیمت 0.24 دلار می باشد.

سخن پایانی

هدف از ارائه این مقاله بررسی یکی از پروژه های نوپا در حوزه دیفای است. این پروژه که با نام اکوالایزر فایننس معرفی شده است با هدف پرداخت وام های فلش یا فوری که نیازی به ضمانت و وثیقه گذاری ندارند ایجاد شده است. رمز ارز این پروژه، اکوالایزر و با نماد EQZ در بازار ارزهای دیجیتال شناخته می شود. حال اینکه این ارز دیجیتال ارزش خرید دارد یا خیر، بسته به معیارهای شما برای خرید یک ارز دیجیتال دارد.

سوالات متداول

اکوالایزر فایننس چیست؟

اکولایزر فایننس (Equalizer Finance) یکی از پروژه های نوپای دیفای در سال 2021 به منظور سرمایه گذاری است. این پروژه بازاری برای دریافت وام های فلش یا وام فوری (Flash Loan) است. در وام های فلش یا سریع نیازی به وثیقه گذاری یا ضمانت وجود ندارد.

دیفای چیست؟

کلمه دیفای (Defi)، حروف اول عبارت Decentralized Finance به معنای امور مالی غیرمتمرکز است. این اصطلاح هرگونه امور مالی غیرمتمرکز که با هدف ازمیان برداشتن واسطه های مالی در انجام معاملات بازار ارزهای دیجیتال، انجام گیرد را در بر می گیرد.

ارز دیجیتال اکوالایزر چیست؟

ارز دیجیتال اکوالایزر با نماد اختصاری EQZ، با سهم 0.0004 درصدی از کل بازار در رتبه 1064 بازار ارزهای دیجتال قرار دارد.

کیف پول های مناسب برای نگهداری ارز دیجیتال EQZ کدامند؟

تراست ولت( Trust Wallet )، کوین بیس ولت( Coinbase Wallet )، اتمیک ولت( Atomic Wallet )

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال Equalizer کدامند؟

صرافی های کوکوین، یونی سوآپ، پنکیک سوآپ

ارز دیجیتال اکوالایزر فایننس قابل استخراج کردن است؟

خیر. این ارز دیجیتال در گروه ارزهایی است که قابلیت استخراج یا ماینینگ ندارند.

وام فلش (Flash Loan) چیست؟

در وام های فلش یا سریع نیازی به وثیقه گذاری یا ضمانت وجود ندارد. این وام های لحظه ای و سریع در یک تراکنش صورت می گیرند به این معنی که با انجام یک تراکنش وام را دریافت می کنید و در همان تراکنش باید بازپرداخت کنید. در صورتی که شخص وام گیرنده نتواند بازپرداخت وام را در یک تراکنش انجام دهد، فرآیند لغو خواهد شد و انگار که وامی از ابتدا پرداخت نشده است.

امتیاز دهید
sheida

sheida

شیدا حقی فوق لیسانس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ارزهای دیجیتال بیستکس هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها