تبلیغات
رپد بیت کوین چیست؟ | آیا WBTC بخریم یا نه؟ آموزش ارزهای دیجیتال

رپد بیت کوین چیست؟ | آیا WBTC بخریم یا نه؟

  • توسط sheida
  • 24 دقیقه

رپد بیت کوین (Wrapped Bitcoin) یک ارز دیجیتال با نماد اختصاری (WBTC) است. این ارز دیجیتال نوآوری در بازار ارزهای دیجیتال است با هدف وارد کردن بیت کوین به بازار دیفای، امکانی که در حالت عادی برای بیت کوین وجود ندارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این ارز دیجیتال و هدف از ایجاد آن بپردازیم.

فهرست محتوا

ارز دیجیتال رپد بیت کوین چیست؟

ارز دیجیتال رپد بیت کوین شکلی از دارایی دیجیتال است که در رتبه 17 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و سهم 0.52 درصدی از کل این بازار را در اختیار دارد. قیمت این رمز ارز همواره متناظر با قیمت بیت کوین است و همراه با نوسانات آن بالا و پایین می شود. در واقع خرید این ارز دیجیتال معادل با خرید بیت کوین است زیرا به آسانی به یکدیگر تبدیل می شوند. به نوعی می توان گفت این ارز دیجیتال از جهاتی مشابه استیبل کوین هاست.

هدف از ایجاد این ارز دیجیتال ورود نقدینگی بیت کوین به بازار دیفای عنوان می شود. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که دیفای چیست؟ دیفای(Defi) به معنای امورمالی غیرمتمرکز، اصطلاحی است برای انواعی از برنامه های مالی بر بستر شبکه بلاک چین که با هدف کمرنگ کردن واسطه های مالی در بازارهای مالی مثل بازار ارزهای دیجیتال ایجاد شده است.

ارز دیجیتال WBTC یک توکن سازگار با استاندارد ERC-20 است، به این معنی که بر روی شبکه بلاک چین اتریوم اجرا می شود و به راحتی با سایر ارزهای دیجیتال اتریومی قابل مبادله است. علاوه بر این، این ارز دیجیتال بر روی کیف پول های اتریومی نیز ذخیره می شود. به بیان دیگر این ارز دیجیتال نسخه توکنیزه شده بیت کوین بر روی شبکه اتریوم است و از این طریق بیت کوین را به بازار مبادلات غیرمتمرکز وارد می کند.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

با خرید ارز دیجیتال رپد بیت کوین، با حفظ ارزش معادل بیت کوین می توان آن را در بازارهای دیفای مورد استفاده قرار داد. این ارز دیجیتال تا به امروز محبوب ترین نسخه قابل استفاده بیت کوین در بازار دیفای است و به دلیل متناظر بودن قیمت آن با بیت کوین، نگرانی که در مورد بی ثباتی سایر ارزهای دیفای وجود دارد را ندارد. WBTC با ورود ارزش و نقدینگی بیت کوین به بازار دیفای، ترکیبی از این دو بهترین ها در حوزه ارزهای دیجیتال است.

ویژگی های wbtc

ویژگی های ارز دیجیتال رپد بیت کوین چیست؟

رپد بیت کوین جایگزینی مناسب برای بیت کوین در شبکه اتریوم است. این ارز دیجیتال، یک توکن در بستر شبکه اتریوم و مطابق با استاندارد ERC20 است، به این معنی که قابلیت هایی مانند تبدیل و مبادله با سایر توکن‌ های شبکه بلاک چین اتریوم، فراهم کردن نقدینگی استخرهای پلتفرم‌ های Defi، استفاده از آن در سایر برنامه‌ های غیرمتمرکز و استفاده از بقیه امکانات پلتفرم های مالی غیرمتمرکز مانند استکینگ و کسب سود، وام گیری و وام‌ دهی،ییلد فارمینگ یا کشت سود را دارد.

آینده ارز رپد بیت کوین در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آنچه در خصوص آینده ارز دیجیتال WBTC قابل توجه است، این است که آینده این ارز دیجیتال بیش از آنچه به چگونگی استفاده از آن مربوط باشد، به آن چیزی که توسعه دهندگان از طریق WBTC می‌سازند، مرتبط است. رپد بیت کوین به عنوان یک توکن بر بستر شبکه اتریوم، به یکی از عناصر سازنده و تاثیرگذار برنامه های دیفای تبدیل شده است.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

برای بررسی نوسانات قیمت این ارز دیجیتال، می توانید نوسانات قیمت ارز دیجیتال بیت کوین را در سال 2021 مورد تحلیل قرار دهید. نماد رپد بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال Wrapped Bitcoin و به اختصار WBTC می باشد. این ارز دیجیتال که به منظور وارد کردن بیت کوین در حوزه دیفای ایجاد شده است قیمتی متناظر با بیت کوین دارد و همراه با نوسانات آن بالا و پایین می شود.

ماینینگ wbtc

برای ماین کردن رپد بیت کوین چه کاری باید انجام داد؟

ارز دیجیتال رپد بیت کوین در حال حاضر با ارزش بازار بیش از 6 میلیارد دلار محبوب ترین بیت کوین توکنیزه شده در بازار ارزهای دیجیتال است. این ارز دیجیتال از تکنیک رپد کردن متمرکز بیت کوین ایجاد شده است که شامل ورودی هایی از طرف متولیان و بازرگانان است. اما تکنیک رپد کردن که در ایجاد این ارز دیجیتال استفاده شده، چیست؟ کلمه Wrapped در فارسی به معنی پنهان کردن، بسته بندی کردن و پوشاندن است، این پروژه هم بی شباهت به این معنا نیست. با توجه به مستقل بودن و نبود ارتباط میان دو شبکه بیت کوین و اتریوم، استفاده از کوین های یک شبکه بر روی دیگری امکانپذیر نمی باشد، اما این امکان با استفاده از رپد توکن (Wrapped Token) ایجاد شده است. به عبارت دیگر رپد توکن به عنوان نماینده آن توکن در شبکه بلاک چین دیگر است در نتیجه ارزش آن نیز با ارزش توکن اصلی یکسان است.

در حال حاضر این رمزارز تحت مدیریت و کنترل سازمان خود مختار و غیرمتمرکز WBTC DAO قرار دارد. این سازمان تصمیم گیرنده در خصوص تایید اضافه یا حذف بازرگانان و نگهبانان است. در شبکه های بلاک چینی که از الگوریتم گواه اثبات سهام (PoS) استفاده می کنند مانند شبکه بلاک چین اتریوم، فرآیند Minting یا تولید، معادل فرآیند ماینینگ یا استخراج در سیستم های گواه اثبات کار (PoW) مانند بیت کوین می باشد. این فرایند به معنای تایید تراکنش های اضافه شدن بلاک های جدید به شبکه بلاک چین است.

در واقع ماینینگ رپد بیت کوین همان فرآیند مینتینگ است که برای شروع دریافت توکن WBTC، کاربر از یک تاجر یا بازرگان درخواست می کند، سپس تاجر امور مورد نیاز احراز هویت را انجام می دهد، و پس از تایید هویت کاربر مبادله انجام می شود. در این مبادله بیت کوین از کاربر به تاجر انتقال می یابد و در ازای آن رپد بیت کوین از تاجر به کاربر منتقل می شود و به کیف پول شما ارسال خواهد شد.

ماینر های رپد بیت کوین کدامند؟

فرآیند تولید این ارز دیجیتال متفاوت با آن چیزی است که درمورد ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین وجود دارد. در شبکه های بلاک چینی که از الگوریتم گواه اثبات سهام (PoS) استفاده می کنند مانند شبکه بلاک چین اتریوم، فرآیند Minting یا تولید، معادل فرآیند ماینینگ یا استخراج در سیستم های گواه اثبات کار (PoW) مانند بیت کوین می باشد. می دانیم که ارز دیجیتال رپد بیت کوین بر بستر شبکه بلاک چین اتریوم ایجاد شده است، پس مانند استخراج بیت کوین به دستگاه های ماینر احتیاجی نیست. با این حال با استخراج بیت کوین میتواند این ارز دیجیتال را نیز داشته باشید زیرا این دو به آسانی به یکدیگر تبدیل می شوند. در این بخش تعدادی از ماینرهای بیت کوین را برای شما معرفی می کنیم:

بیت‌ مین انت‌ ماینر اس 19 پرو (Bitmain Antminer S19 Pro)

بیت مین بزرگ ترین تولید کننده دستگاه های استخراج یا ماینر است. انت ماینراس 19 پرو با داشتن بهترین عملکرد و زمان بازگشت سرمایه، بهترین در میان دستگاه های ماینر است. تنها مشکل این دستگاه وزن 15 کیلویی و صدای زیاد آن است، البته این وزن و صدا در مورد ماینرهای صنعتی مشکل محسوب نمی شود.

مایکرو‌ بی‌ تی واتس‌ ماینر ام 30 پلاس پلاس (MicroBT Whatsminer M30S++)

شرکت مایکرو بی تی، یکی از جدی ترین رقیبان بیت مین در ساخت دستگاه های استخراج است که قدرتمند ترین ماینرهای خود را تحت عنوان سری ام 30 به بازار عرضه کرده است.

کنان اوالون‌ ماینر 1246 (Canaan Avalonminer 1246)

شرکت کنان در ژانویه 2021 دستگاه جدید خود تحت عنوان آوالون‌ ماینر 1246 را روانه بازار کرد. در این دستگاه موارد امنیتی برای جلوگیری از فعالیت ویروس های دستگاه های ماینر و هک شدن دستگاه لحاظ شده است.

استخراج Wrapped Bitcoin با گوشی امکان پذیر است؟

فرآیند استخراج این ارز دیجیتال با آنچه در مورد سایر ارزهای دیجیتال چون بیت کوین وجود دارد، متفاوت است که در بخش مربوط به ماین کردن رپد بیت کوین به طور مفصل به آن پرداختیم. در شبکه های بلاک چینی که از الگوریتم گواه اثبات سهام (PoS) استفاده می کنند مانند شبکه بلاک چین اتریوم، فرآیند Minting یا تولید، معادل فرآیند ماینینگ یا استخراج در سیستم های گواه اثبات کار (PoW) مانند بیت کوین می باشد. این فرایند به معنای تایید تراکنش های اضافه شدن بلاک های جدید به شبکه بلاک چین است.

قیمت لحظه ای رپد بیت کوین

قیمت ارز دیجیتال رپد بیت کوین متناظر با قیمت توکن اصلی آن یعنی بیت کوین است. از قیمت لحظه ای این ارز دیجیتال می توانید با بررسی قیمت بیت کوین و نوسانات آن مطلع شوید.

آیا رپد بیت کوین کیف پول مخصوص به خود را دارد؟

ارز دیجیتال رپد بیت کوین تقریبا در همه کیف پول هایی که بیت کوین را پشتیبانی می کنند قابل ذخیره کردن است. یکی از کیف پول های مناسب برای نگهداری این ارز دیجیتال کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S) است. گفتیم که این ارز دیجیتال تحت فرآیندی به نام Minting تولید یا استخراج می شود و مانند آنچه در مورد استخراج بیت کوین وجود دارد، دستگاه استخراج رپد بیت کوین وجود ندارد.

جدول اطلاعات

در این مقاله ارز دیجیتال رپد بیت کوین، ویژگی ها و هدف ایجاد این ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار می دهیم. خلاصه ای از این اطلاعات در جدول زیر برای استفاده شما قرار گرفته است.

موضوعرپد بیت کوین
معرفی ارز دیجیتال رپد بیت کوین با نماد WBTCارز دیجیتال رپد بیت کوین شکلی از دارایی دیجیتال است که در رتبه 17 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و سهم 0.52 درصدی از کل این بازار را در اختیار دارد. قیمت این رمز ارز همواره متناظر با قیمت بیت کوین است و همراه با نوسانات آن بالا و پایین می شود.
هدف از ایجاد این ارز دیجیتالهدف از ایجاد این ارز دیجیتال ورود نقدینگی بیت کوین به بازار دیفای عنوان می شود.
صرافی های خارجی مناسب برای خرید و فروش رپد بیت کوینصرافی یونی سوآپ، صرافی بایننس، صرافی کرو فایننس
خرید رپد بیت کوین

بهترین صرافی های خارجی برای خرید رپد بیت کوین کدام است؟

این ارز دیجیتال مانند بسیاری از آلت کوین های دیگر در بیشتر صرافی های شناخته شده و معتبر خارجی قابل خرید و فروش است. که چند مورد از این صرافی ها را برای شما معرفی خواهیم کرد:

صرافی یونی سوآپ (Uniswap)

شهرت صرافی غیرمتمرکز یونی سوآپ با افزایش محبوبیت پروژه های دیفای بیشتر شده است. این صرافی بر بستر شبکه اتریوم است و در آن مبادله خودکار بین اتریوم و توکن های ERC20 به راحتی امکانپذیر است. در حال حاضر صرافی های غیرمتمرکز به دلیل عملکرد خوب با صرافی های متمرکز بزرگ در حال رقابت هستند.

صرافی بایننس (Binance)

صرافی بایننس بزرگترین صرافی کریپتوکارنسی در دنیاست. از مهم ترین مزایای این صرافی نسبت به صرافی های دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد: پشتیبانی کردن اکثر آلت کوین ها، کارمزد پایین در انجام تراکنش ها، اهدای پاداش به کاربران، حجم بالای مبادلات ارزهای دیجیتال و از همه مهم تر امنیت بسیار بالای این صرافی. در صرافی بایننس انجام احراز هویت برای کاربران الزامی بوده و کاربران ایرانی به دلیل تحریم های اعمال شده برای ایران اجازه فعالیت در آن را ندارند.

صرافی کرو فایننس (Curve Finance)

صرافی کرو فایننس یک صرافی غیرمتمرکز و بر بستر شبکه اتریوم است. یکی از مهم ترین قابلیت های صرافی های غیرمتمرکز تبادل استیبل کوین هاست که این صرافی در این امر پیشتاز است. این صرافی در ژانویه سال 2020 بر روی شبکه اتریوم راه اندازی شد و توکن اصلی خود یعنی CRV را در آگوست همان سال عرضه کرد. علاوه بر قابلیت تبادل استیبل کوین ها، این صرافی برای نسخه های توکنیزه شده بیت کوین مثل sBTC ،renBTC و WBTC کارایی بسیار بالایی دارد.

کدام صرافی های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

برای خرید ارز دیجیتال رپد بیت کوین، می توانید بیت کوین را خریداری و در صرافی های معتبر که تعداد آن ها کم هم نیست به رپد بیت کوین تبدیل کنید. تعدادی از صرافی های ایرانی شناخته شده برای خرید بیت کوین شامل موارد زیر هستند:

صرافی بیستکس

بیستکس معتبرترین صرافی ایرانی است که شما می توانید از آن خرید و فروش این ارز را انجام دهید. در وب سایت امکان تبدیل این ارز به دیگر ارزها نیز فراهم شده است.

آیا تعداد توکن های Wrapped Bitcoin محدود است؟

بر خلاف برخی از رمزارزها که مقدار عرضه مشخصی ندارند، تعداد توکن های این ارز دیجیتال محدود و حداکثر 258,840 است. این تعداد توکن، تعداد واحدهای در گردش در بازار و در بین کاربران است و بعد از کم شدن واحدهای سوزانده شده حاصل شده است.

پاداش استخراج رپد بیت کوین چیست؟

در ازای هر یک بلاک که توسط ماینر استخراج می شود و باعث تایید تراکنش رمزارز مورد استخراج می شود، مقداری از همان ارز دیجیتال یا ارز دیجیتالی دیگر به ماینر تعلق می گیرد. دریافت پاداش و کسب درآمد از ارز دیجیتال رپد بیت کوین با استفاده از ییلد فارمینگ یا همان وام دادن رمزنگاری امکانپذیر است. ییلد فارمینگ (yield farming) شیوه ای برای کسب درآمد و دریافت پاداش است که از طریق کاشت ارزهای دیجیتال در استخرهای نقدینگی و با هدف وام دهی انجام می شود.

عوامل موثر بر قیمت رپد بیت کوین

چه عواملی بر تعیین قیمت این رمز ارز تاثیر گذار است؟

ارز دیجیتال رپد بیت کوین، نمایانگر بیت کوین در شبکه های بلاک چین پشتیبانی کننده قراردادهای هوشمند مانند اتریوم و بایننس چین است. قیمت و نوسانات قیمت این ارز دیجیتال با بیت کوین نسبت 1:1 دارد، یعنی قیمت آن با نوسانات بیت کوین بالا و پایین می شود. حال تمام عواملی که بر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تاثیر گذار هستند مانند عرضه و تقاضا، عومل اجتماعی و رسانه ها، مسائل قانونی و محدودیت های وضع شده توسط دولت ها، فعالیت ها و اظهار نظرهای ارائه شده توسط افراد معروف و همچنین انتشار اخبار مثبت و منفی درباره بازار ارزهای دیجیتال بر قیمت این ارز دیجیتال نیز تاثیر گذار خواهند بود.

منظور از توکن سوزی رپد بیت کوین چیست؟

سوزاندن به فرآیند حذف دایمی انواع رپد بیت کوین ها یا توکن ها از گردش و در نتیجه کاهش عرضه آن کوین یا توکن است. زمانی از این اصطلاح استفاده می شود که کوین یا توکن برای همیشه غیرقابل استفاده یا خرج کردن شود. در ارز دیجیتال WBTC سوزاندن توکن، عمل بازخرید بیت کوین برای توکن های WBTC است و فقط آدرس های تجاری می توانند این کار را در بستر شبکه انتقال رپد بیت کوین انجام دهند. مقدار توکنی که باید سوزانده شود از موجودی WBTC تاجر در زنجیره کسر می شود و در نتیجه عرضه WBTC کاهش می یابد. زمانی که WBTC سوزانده می‌ شود، بیت کوین از تاجر به کاربر برگردانده می‌ شود. به بیان ساده تر زمانی که کاربر خواستار بازگشت بیت کوین اصلی خود شود، متولی رپد بیت کوین های او را می سوزاند و بیت کوین های قفل شده را برای او آزاد می کند. جایزه ماین کردن رپد بیت کوین همان دریافت پاداش و کسب درآمد از ارز دیجیتال رپد بیت کوین با استفاده از ییلد فارمینگ یا همان وام دادن رمزنگاری امکانپذیر است.

مقایسه ارز دیجیتال رپد بیت کوین با دیگر ارز های دیجیتال

تا اینجا با ارز دیجیتال رپد بیت کوین و ویژگی های آن آشنا شدید، حال در این قسمت مقایسه ای بین این رمزارز با تعدادی از ارزهای دیجیتال شناخته شده و مطرح بازار انجام می دهیم. قبل از آن توضیحی مختصر در خصوص وایت پیپر رپد بیت کوین برای اطلاع شما ارائه می دهیم. وایت پیپر در زمینه ارزهای دیجیتال، سندی برای ارائه توضیحاتی جامع در خصوص یک پروژه غیرمتمرکز است. اولین گام در تحلیل یک ارز دیجیتال جدید مطالعه وایت پیپر آن است که در آن هدف پروژه و اینکه قرار است چه مشکلاتی را حل کند، توضیح داده شده است.

مقایسه ارز دیجیتال رپد بیت کوین با بیت کوین

ارز دیجیتال رپد بیت کوین نسخه توکنیزه شده بیت کوین است که با هدف وارد کردن بیت کوین بر بستر شبکه بلاک چین اتریوم ایجاد شده است. به دلیل فاصله ای که بین شبکه های بیت کوین و اتریوم وجود دارد، این دو شبکه قابلیت ارتباط با یکدیگر را ندارند پس احتیاج به اعتماد سازی برای کاربران وجود دارد. WBTC از نظر امنیت و اعتماد هرگز در حد نسخه اصلی آن یعنی بیت کوین نیست. این ارز دیجیتال به منظور افزایش اعتماد و شفاف سازی به طور منظم بررسی می شود و تمام معاملات شبکه های بیت کوین و اتریوم را انتشار می دهد. سایر بررسی های قیمت رپد بیت کوین چون تحلیل تکنیکال رپد بیت کوین، تحلیل فاندامنتال رپد بیت کوین، بالاترین و پایین ترین قیمت Wrapped Bitcoin با ارز دیجیتال اصلی آن یعنی بیت کوین یکسان است.

مقایسه ارز دیجیتال رپد بیت کوین با اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum) دومین ارز دیجیتال معتبر بعد از بیت کوین شناخته می شود که با هدف انجام مبادلات در یک شبکه غیرمتمرکز و بدون واسطه ایجاد شده است. اتریوم نیز مانند رمزارز بیت‌ کوین بر بستر شبکه بلاک چین قرار دارد با این تفاوت که اتریوم تنها یک رمزارز نیست، بلکه شبکه ای است که در آن امکان اجرای انواع برنامه‌ های کامپیوتری غیرمتمرکز وجود دارد. ارز دیجیتال اختصاصی بر بستر بلاک چین اتریوم، اتر نام دارد که بسیاری آن را با نام اتریوم می شناسند. حال آنکه ارز دیجیتال رپد بیت کوین نسخه ای از بیت کوین است که بر روی شبکه بلاک چین اتریوم به منظور استفاده از بیت کوین در این شبکه بلاک چین ایجاد شده است.

مقایسه ارز دیجیتال رپد بیت کوین با دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین با نماد اختصاری DOGE، در رتبه 12 بازار ارزهای دیجیتال و سهم 0.98 درصدی از کل بازار را دارد. این ارز دیجیتال که بر بستر بلاک چین مبتنی است، در ابتدا با یک شوخی ایجاد شده است و بزرگ ترین تفاوت آن با رمزارزهایی چون بیت کوین و رپد بیت کوین همین نداشتن هدفی خاص از ایجاد آن بوده است. ثروت اصلی دوج کوین که بسیاری از ارزهای دیجیتال از آن بی بهره هستند، جامعه خوب و طرفداران این ارز دیجیتال است.

مقایسه ارز دیجیتال رپد بیت کوین با ترون

ترون یک ارز دیجیتال با نماد TRX و با هدف ایجاد یک شبکه جهانی اشتراک گذاری رایگان در صنعت سرگرمی است. این ارز دیجیتال بر روی بلاک چین ترون ایجاد شده است و ارز دیجیتال اختصاصی این شبکه بلاک چین است.

موسس این ارز دیجیتال کیست؟

ایده ایجاد ارز دیجیتال WBTC اولین بار در اکتبر سال 2018 مطرح شد و در سال 2019 به طور رسمی در لیست ارزهای دیجیتال بر بستر شبکه اتریوم قرار گرفت. این ارز دیجیتال پروژه مشترک سه سازمان کایبرنتورک (Kyber Network)، بیتگو ( Bitgo ) و رن (Ren) بوده است. در حال حاضر این پروژه تحت مدیریت و کنترل سازمان خود مختار و غیرمتمرکز WBTC DAO قرار دارد.

شاید تا به حال اصطلاحاتی مثل استخر مالی رپد بیت کوین یا استخر استخراج بیت کوین را شنیده باشید، تعریف ساده استخر استخراج به این صورت است که ماینرهای یک ارز دیجیتال به عنوان مثال بیت کوین به طور معمول یک گروه را تشکیل می دهند و در آن با هم به استخراج می پردازند زیرا در این حالت شانس به دست آوردن بیت کوین بیشتری را خواهند داشت. پاداش استخراج بیت کوین یا همان بیت کوین استخراج شده در یک استخر بر اساس قدرت هش که توسط هر شخص ارائه می شود به صورت خودکار بین آن ها تقسیم می شود.

این ارز دیجیتال از چه پروژه هایی حمایت می کند؟

پروژه ایجاد رپد بیت کوین این امکان را برای برنامه های غیرمتمرکر ایجاد کرده است تا از پرداخت های بیت کوین در اجرای قراردادهای هوشمند چون وام دهی، فروش توکن و بازارهای پیش بینی استفاده کنند. در ادامه پیشنهاد می کنیم بهترین زمان خرید بیت کوین در سال 1401 را بخوانید.

سوالات متداول

ارز دیجیتال رپد بیت کوین چیست؟

ارز دیجیتال رپد بیت کوین شکلی از دارایی دیجیتال است که در رتبه 17 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و سهم 0.52 درصدی از کل این بازار را در اختیار دارد. قیمت این رمز ارز همواره متناظر با قیمت بیت کوین است و همراه با نوسانات آن بالا و پایین می شود.

دیفای چیست؟

دیفای(Defi) به معنای امورمالی غیرمتمرکز، اصطلاحی است برای انواعی از برنامه های مالی بر بستر شبکه بلاک چین که با هدف کمرنگ کردن واسطه های مالی در بازارهای مالی مثل بازار ارزهای دیجیتال ایجاد شده است.

Minting ازر دیجیتال به چه معناست؟

در شبکه های بلاک چینی که از الگوریتم گواه اثبات سهام (PoS) استفاده می کنند مانند شبکه بلاک چین اتریوم، فرآیند Minting یا تولید، معادل فرآیند ماینینگ یا استخراج در سیستم های گواه اثبات کار (PoW) مانند بیت کوین می باشد. این فرایند به معنای تایید تراکنش های اضافه شدن بلاک های جدید به شبکه بلاک چین است.

رپد توکن (Wrapped Token) چیست و به چه منظور انجام می شود؟

کلمه Wrapped در فارسی به معنی پنهان کردن، بسته بندی کردن و پوشاندن است، این پروژه هم بی شباهت به این معنا نیست. با توجه به مستقل بودن و نبود ارتباط میان دو شبکه بیت کوین و اتریوم، استفاده از کوین های یک شبکه بر روی دیگری امکانپذیر نمی باشد، اما این امکان با استفاده از رپد توکن (Wrapped Token) ایجاد شده است. به عبارت دیگر رپد توکن به عنوان نماینده آن توکن در شبکه بلاک چین دیگر است در نتیجه ارزش آن نیز با ارزش توکن اصلی یکسان است.

هدف از ایجاد ارز دیجیتال رپد بیت کوین چه بوده است؟

هدف از ایجاد این ارز دیجیتال ورود نقدینگی بیت کوین به بازار دیفای عنوان می شود.

صرافی های مناسب برای خرید و فروش ارز دیجیتال WBTC کدامند؟

صرافی یونی سوآپ، صرافی بایننس، صرافی کرو فایننس، صرافی اوکی اکسچنج

موسس ارز دیجیتال WBTC کیست؟

این ارز دیجیتال پروژه مشترک سه سازمان کایبرنتورک (Kyber Network)، بیتگو ( Bitgo ) و رن (Ren) بوده است. در حال حاضر این پروژه تحت مدیریت و کنترل سازمان خود مختار و غیرمتمرکز WBTC DAO قرار دارد.

توکن سوزی رمزارز رپد بیت کوین چگونه است؟

در ارز دیجیتال WBTC سوزاندن توکن، عمل بازخرید بیت کوین برای توکن های WBTC است و فقط آدرس های تجاری می توانند این کار را انجام دهند. مقدار توکنی که باید سوزانده شود از موجودی WBTC تاجر در زنجیره کسر می شود و در نتیجه عرضه WBTC کاهش می یابد. زمانی که WBTC سوزانده می‌ شود، بیت کوین از تاجر به کاربر برگردانده می‌ شود. به بیان ساده تر زمانی که کاربر خواستار بازگشت بیت کوین اصلی خود شود، متولی رپد بیت کوین های او را می سوزاند و بیت کوین های قفل شده را برای او آزاد می کند.

کیف پول های مناسب نگهداری رپد بیت کوین کدامند؟

ارز دیجیتال رپد بیت کوین تقریبا در همه کیف پول هایی که بیت کوین را پشتیبانی می کنند قابل ذخیره کردن است. یکی از کیف پول های مناسب برای نگهداری این ارز دیجیتال کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S) است.

استخراج یا ماینینگ رپد بیت کوین چگونه است؟

در واقع ماینینگ رپد بیت کوین همان فرآیند مینتینگ است که برای شروع دریافت توکن WBTC، کاربر از یک تاجر یا بازرگان درخواست می کند، سپس تاجر امور مورد نیاز احراز هویت را انجام می دهد، و پس از تایید هویت کاربر مبادله انجام می شود. در این مبادله بیت کوین از کاربر به تاجر انتقال می یابد و در ازای آن رپد بیت کوین از تاجر به کاربر منتقل می شود و به کیف پول شما ارسال خواهد شد.

آیا WBTC همان بیت کوین است؟

رپد توکن به عنوان نماینده بیت کوین در شبکه بلاک چین اتریوم است در نتیجه ارزش آن نیز با ارزش توکن اصلی یعنی بیت کوین یکسان است.

راه خرید یا دریافت رپد بیت کوین چیست؟

یکی از راه ها، خرید از طریق کیف پول‌ های بیت کوینی و تبدیل کردن بیت کوین به WBTC است. راه دیگر خرید مستقیم ارز دیجیتال WBTC از صرافی‌ های ارز دیجیتال ارائه دهنده آن است. سواپ رمزارزهای شبکه اتریوم در پلتفرم هایی مثل یونی سواپ و کایبر نیز از راه های دیگر خرید و دریافت آن است.

ویژگی های ارز دیجیتال رپد بیت کوین چیست؟

رپد بیت کوین جایگزینی مناسب برای بیت کوین در شبکه اتریوم است. این ارز دیجیتال، یک توکن در بستر شبکه اتریوم و مطابق با استاندارد ERC20 است، به این معنی که قابلیت هایی مانند تبدیل و مبادله با سایر توکن‌ های شبکه بلاک چین اتریوم، فراهم کردن نقدینگی استخرهای پلتفرم‌ های Defi، استفاده از آن در سایر برنامه‌ های غیرمتمرکز و استفاده از بقیه امکانات پلتفرم های مالی غیرمتمرکز مانند استکینگ و کسب سود، وام گیری و وام‌ دهی، ییلد فارمینگ یا کشت سود را دارد.

ییلد فارمینگ (yield farming) رپد بیت کوین چیست؟

شیوه ای برای کسب درآمد و دریافت پاداش است که از طریق کاشت ارزهای دیجیتال در استخرهای نقدینگی و با هدف وام دهی انجام می شود.

امتیاز دهید
sheida

sheida

شیدا حقی فوق لیسانس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ارزهای دیجیتال بیستکس هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها