تبلیغات
نهنگ های ارز دیجیتال آموزش ارزهای دیجیتال

نهنگ های ارز دیجیتال چه کسانی هستند؟ معرفی معروف ترین آن ها

  • توسط behrouz
  • 7 دقیقه

دنیای ارزهای دیجیتال پر است از ریسک و خطر و باید برای رسیدن به سود و ثروت این خطر ها و ریسک ها را پذیرفت. پس بهتر است شما را با این ریسک ها و خطر ها آشنا کنیم تا مسیر شما اندکی هموار تر و راحت تر شود. راه رسیدن به ثروت همیشه دارای مشکلات فراوان است، پس در نتیجه باید بتوانید این موقعیت های پر خطر را شناخته و بهترین واکنش را برای آنان در نظر بگیرید و از مسیر های پر خطر دوری کنید. اگر شما از تریدر های تازه کار در دنیای ارزهای دیجیتال باشید، همانند یک ماهی کوچک در اقیانوس ارزهای دیجیتال خواهید بود، همیشه در این اقیانوس افراد با تجربه و دارای قدرت تحت عنوان نهنگ های ارزهای دیجیتال وجود دارند که منتظر فرصت هستند تا حساب شما را برسند و سود زیادی از آن خود کنند و شما را نیز در ساحل سوزان رها کنند تا سرنوشت نامعلومی آینده شما را رقم بزند. در این مقاله با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا به صورت کامل شما را با این اقیانوس بی رحم و نهنگ های ارز دیجیتال آشنا کنیم با ما همراه باشید.

معرفی نهنگ های ارز دیجیتال

معرفی نهنگ های ارز دیجیتال

خب وقت آن است تا با اصطلاح نهنگ های ارز دیجیتال آشنا شویم اما قبل از آن اجازه دهید تا در خصوص برخی موارد صحبت کنیم. همان طور که در مقالات دیگر وب سایت ما حتما خوانده اید، قیمت ها در بازار قدیمی و جدید تنها به یک عامل بستگی دارد آن هم میزان عرضه و تقاضا است. اما منظور از این دو چیست؟ در زیر این دو به صورت کامل معرفی می شوند:

  • عرضه: معمولا هنگامی زیاد می شود که فرد فروشنده از نزول قیمت احساس خطر کرده و کالای خود را به فروش می رساند.
  • تقاضا: معمولا تقاضا هنگامی افزایش می یابد که شخص خریدار از بالا رفتن قیمت احساس خطر کند و در صدد خرید کالا مورد نظر باشد.

حال زمانی که عرضه زیاد شود قیمت کالا کاهش یافته و حال اگر تقاضا زیاد شود قیمت افزایش خواهد یافت. حتما برایتان سوال پیش آمده که این بحثی که راجب آن صحبت کردیم به نهنگ ارز دیجیتال چه ربطی دارد؟ در ادامه به رابطه این دو خواهیم پرداخت.

بررسی رابطه بین عرضه و تقاضا و نهنگ های رمزارز

بررسی رابطه بین عرضه و تقاضا و نهنگ های رمزارز

در این لحظه بهتر است تا در مورد رابطه بین این دو صحبت کنیم و برای درک بهتر مثالی از ارز دیجیتال بیت کوین خواهیم زد. تصور کنید که ۱۰۰ مشتری به صورت هم زمان می خواهند بیت کوین بخرند، هر مشتری نیز ۰.۲۵ ارز دیجیتال بیت کوین می خرد.

در این لحظه و به صورت هم زمان ۲۵ ارز دیجیتال بیت کوین در یک لحظه کوتاه جابجا می شوند، این تعداد در حالی است که در دنیای ارزهای دیجیتال حدود ۳۵ میلیارد دلار بیت کوین به صورت روزانه جابجا می شوند که در نتیجه می بینید که تعداد ۲۵ بیت کوین در مقابل ۳۵ میلیارد دلار عدد قابل توجهی نبوده و زیاد به چشم نمی آید و قیمت آن را دچار تغییر نخواهد کرد.

حال تصور کنید که فردی به صورت ناگهانی در یک لحظه حدود ۱۰۰ بیت کوین را به فروش می رساند یا می خرد اما در صورت انجام این کار چه اتفاقی خواهد افتاد؟ کاملا معلوم است که چه خواهد شد، در نتیجه این اتفاق که در مدت کوتاهی و به صورت ناگهانی اتفاق افتاده است، میزان عرضه و تقاضا کم یا زیاد خواهد شد پس در نتیجه نیز معلوم است که این عمل بر روی قیمت بیت کوین اثر می گذارد.

به این گونه افراد سرمایه دار که با تراکنش های خود می توانند قیمت ارز دیجیتال را دستخوش تغییر کنند، نهنگ ارز دیجیتال گفته می شود.

نهنگ ارز دیجیتال یا وال به چه کسی گفته می شود؟

اگر در بازار های سنتی فعالیت کرده باشید حتما در جریان این مسئله هستید که همیشه افرادی وجود دارند که سرمایه عظیمی از بازار را در دست داشته و این قدرت را دارند تا قیمت ها را کنترل و کم یا زیاد کنند، همین افراد نیز در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارند که تعداد بالایی از ارزهای دیجیتال را در دست داشته و این قدرت را دارند تا قیمت ها را کنترل نمایند، حجم داشته های آنان به قدری عظیم است که در مدت زمان کوتاهی قادر هستند تا قیمت ها را دستخوش تغییر کنند.

اثر نهنگ های ارز دیجیتال در قیمت بیت کوین

اثر نهنگ های ارز دیجیتال در قیمت بیت کوین

اکنون نکته ای مهم را بررسی می کنیم وقتی نهنگ های ارز دیجیتال می توانند بر روی پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین اثر بگذارند، پس در نتیجه با حرکتی ساده تر و خیلی راحت تر می توانند قیمت های آلت کوین ها را دستخوش تغییر بزرگی کنند.

ایجاد نوسانات بر روی ارز دیجیتال بیت کوین می تواند نوسانات شدیدی را نیز بر روی آلت کوین ها پدید آورد. اما‌ نکته مهم تر این است که این افراد که بر روی ارزهای دیجیتال تاثیر می گذارد یا به اصطلاح همین نهنگ های ارز دیجیتال همدیگر را می شناسند و همواره باهم در ارتباط هستند، گاهی این‌ نهنگ ها باهم هماهنگ شده و باهم برای ایجاد نوسانات اقدام می کنند و مانند نهنگ های واقعی به صورت دسته جمعی و گروهی به شکار موقعیت ها می روند.

رابطه معامله گران و نهنگ های ارز دیجیتال

اگر از معامله گران بازار های ارز دیجیتال باشید حتما می دانید که وجود نهنگ ها برای شما مسئله ای مهم است و یکی از مهم ترین مسائل شما شناخت این نهنگ هاست. توجه کنید که نهنگ های ارز دیجیتال همیشه به سمت محلی کشیده می شوند که طعمه در آنجا زیاد باشد.

اگر در جست و جوی سود کلان و بزرگ هستید پس بهتر است که در اطراف این نهنگ ها باشید ولی باید توجه کنید که خودتان شکار این نهنگ های بزرگ نشوید. نهنگ‌ های ارز دیجیتال معامله گران ماهری هستند و وقتی اقدام به حرکتی می کنند تنها به فکر سود های بزرگ هستند، پس در نتیجه وقتی ارزی را خریداری می کنند، آن ارز دارای آینده ای روشن و درخشان خواهد شد و لذا باید تمام حرکات آنان را در نظر بگیرید.

سوالات متدول

نهنگ ارز دیجیتال به چه کسی گفته می شود؟

کسی است که ارزش سرمایه اش به مقداری است که قادر است با معاملاتشان در بازار ارزهای دیجیتال روند قیمت‌ ها را تغییر  دهند.

 چطور از حضور نهنگ های ارز دیجیتال مطلع شویم؟

هنگامی که در  بازار ارز دیجیتال جهش قابل توجهی پدید آید به این معنی است که نهنگ های ارز دیجیتال در بازار ارز معامله کرده اند.

آیا نهنگ ارز دیجیتال می تواند بر قیمت بیت کوین تاثیر بگذارید؟

بله این افراد قادر هستند تا بر روی قیمت بیت کوین نیز اثر بگذارند.

امتیاز دهید
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها