تبلیغات
تفاوت بروکر و صرافی صرافی

تفاوت بروکر و صرافی برای کاربران ارز دیجیتال و فارکس در چیست؟

  • توسط zeinab
  • 17 دقیقه

تفاوت بروکر و صرافی در چیست؟ در بازار دیجیتالی دو راه برای خرید و فروش وجود دارد که ما در این بخش به آن ها می پردازیم. یکی از راه های مناسب برای انجام معاملات بروکر و دیگری صرافی می باشد. ما در این بخش به تعریف این دو می پردازیم تا در نهایت شما برای انتخاب و خرید از یک صرافی و یا استفاده از بروکر تصمیم نهایی خود را بگیرید. به طور کل می توان گفت که شما در این بازار می توانید ارز را از صرافی خریداری کنید و با استفاده از آن ارزهای خود را به ارزهای دیگر تبدیل کنید. ما در این بخش به تفاوت بروکر و صرافی می پردازیم و برخی از مهم ترین تفاوت های آن ها را نام می بریم. در ادامه با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا تفاوت این دو را بشناسید.

در دنیای بازار های مالی تفاوت بروکر و صرافی در چیست؟

همان طور که در قسمت قبل توضیحاتی برای شما جمع آوری شد، صرافی و بروکر از نشر فناوری و عملکرد، بسیار با یک دیگر متفاوت هستند. شما می توانید در این بخش برخی از تفاوت های آن ها را دنبال کنید. باید بدانید که بروکر و صرافی ها هر دو به دنبال یک عملیات می باشند و تنها این امر قابل ذکر است که نحوه انجام این عملیات در این دو متفاوت است.

تفاوت در خرید و فروش

یکی از تفاوت های این دو در خرید و فروش آن ها می باشد. صرافی ها به صورت اختصاصی به خرید و فروش ارزها می پردازند و به دنبال چارت های قیمت و یا اهرم ها می باشند. بروکر ها نمی توانند به طور مستقیم این عملیات را انجام دهند و خود دارای سایتی اختصاصی همانند صرافی ها نیستند. به طور کل می توان گفت که این کارگزار ها بر روی بورس ها و ارزهای دیجیتال کار می کنند.

شما به طور مستقیم نمی توانید سهام اپل را خریداری کنید و باید یک کارگزاری برای خود دست و پا کنید و هر کدام از موارد که توسط آن کارگزار پشتیبانی می شود را در خواست کنید. تفاوت صرافی و بروکر در این امر به صورتی می باشد که بروکر یکی از اشخاص و یا شرکت های واسط برای انجام معاملات است، اما صرافی ها سایت های معتبری هستند که این عملیات را انجام می دهند.

افتتاح حساب و احراز هویت

کارگزاران و صرافی ها از نظر افتتاح حساب با یک دیگر تفاوت های زیادی دارند که ما در این بخش به برخی از آن ها می پردازیم. به طور کلی روند باز کردن حساب در صرافی ها بسیار آسان است و بیشتر صرافی ها دارای رابط های کاربری بسیار ساده ای می باشند. شما برای تایید شدن و باز کردن حساب کاربری خود در صرافی ها نیاز به یک ایمیل و گذرواژه خود ساخته دارید. برای برداشت و یا سپرده گذاری باید مراحل احراز هویت را پشت سر بگذارید. به طور کلی مراحل احراز هویت در صرافی بسیار زمان بر نیست، اما مراحل احراز هویت در بروکر ها بسیار سریع تر می باشد.

برداشت و سرمایه گذاری

برداشت و سرمایه گذاری

به طور کلی وجود پول فیات در صرافی ها، بسیار برای کاربران مشکل ایجاد کرده است. شما نمی توانید با دلار و یا یورو در بایننس سرمایه گذاری و سپرده گذاری کنید. شما باید در ابتدا ارز دیجیتال بخرید و بعد از آن به سپرده گذاری بپردازید. این عملیات دارای کارمزد بسیار زیادی می باشد و بعد از آن با پرداخت کمیسیونی این عملیات انجام می شود. به طور کل بهتر است این امر را بدانید که شما برای هر تراکنش خود باید حداقل 15 درصد کارمزد پرداخت کنید و این امر برای تمامی تراکنش های شما مبلغ زیادی را رقم می زند.

بروکر ها به طور کلی با دلار و یا یورو کار می کنند و شما نمی توانید مانند صرافی ها به واریز و برداشت به همراه ارزهای دیجیتال این کار را انجام دهید. سپرده گذاری به واسطه بروکر بسیار ساده است و این عملیات برای کاربران غیر ایرانی می باشد. شما می توانید به راحتی با استفاده از کارت های اعتباری و یا کیف پول های الکترونیکی نیز به سرمایه گذاری در بروکر بپردازید.

تمامی کاربران ایرانی برای انجام عملیات توسط بروکر، از بروکر هایی استفاده می کنند که هزینه پرداخت با وبمانی دارد. بروکر ارز دیجیتال برای ایران نیز دارای برخی از محدودیت ها می باشد. تفاوت بروکر و صرافی تنها در این موارد نمی باشد و ما در ادامه به برخی دیگر از آن ها می پردازیم.

جدول اطلاعات

ما در این بخش، برخی از اطلاعات مربوطه را به صورت چکیده ای از اطلاعات در جدولی گردآوری کرده ایم. شما می توانید به واسطه این جدول به برخی از اطلاعات لازم دسترسی پیدا کنید.

موضوعتفاوت بروکر و صرافی
بهترین بروکر ها بروکر ارانته، بروکر آمارکتس، بروکر ربو فارکس، بروکر fbs
بهترین صرافی ها تراست ولت، نوبیتکس، پنکیک سواپ، بایننس
تفاوت بروکر و صرافیبرداشت و سرمایه گذاری، افتتاح حساب و احراز هویت، تفاوت در خرید و فروش
کارمزد صرافی ها 15 درصد از هر معامله

صرافی اکسنس کلاهبرداری است؟

اکسنس یکی از صرافی های رمز ارز ایرانی بود که به تازگی درگیر ماجرای کلاهبرداری شده است. در حال حاضر سایت این صرافی از دسترسی خارج شده است و کسی پاسخگوی کاربران ایرانی نمی باشد. تمامی کاربران در حال حاضر منتظر خبر هایی از موسس های آن ها هستند و به دنبال این امر شکایاتی را برای رسیدگی به وضعیت پول خود تنظیم کرده اند. سایت این صرافی در دسترس نمی باشد و کاربران نمی توانند وارد حساب های کاری خود شوند. این صرافی در برخی از سایت ها جز ده صرافی برتر ارز دیجیتال در ایران شناخته می شد.

تفاوت صرافی و اکسچنچ چیست؟

صرافی و اکسچنچ دارای یک معنی می باشند و تنها از نظر زبانی با یک دیگر متفاوت هستند. در زبان انگلیسی به صرافی، اکسچنچ می گویند. تمامی صرافی ها دارای خدمات رسانی مشابه به هم می باشند و این امر را یکی از فناوری های آن ها می دانند. صرافی های معتبر فارکس و صرافی کریپتو ایرانی دارای عملکردی مشابه هستند و هیچ تفاوتی با یک دیگر در روش انجام عملیات ندارند. بسیاری از صرافی ها دارای کارمزد های تراکنش زیادی می باشند و می توان گفت که این امر تنها تفاوت بین صرافی ها است.

بروکر فقط برای فارکس استفاده می شود؟

به طور کلی نمی توان گفت بروکر تنها متعلق به فارکس می باشد، اما در ابتدا امر برای فارکس به وجود آمده است. شما می توانید پیشینه بروکر فارکس را بخوانید و متوجه شوید که از زمان های بسیار قدیم بروکر برای فارکس وجود داشته است. تمامی معاملات فارکس در شرکت هایی به نام بروکر انجام می شوند و در حال حاضر یکی از کوچک ترین اعضا فارکس بروکر ها می باشند.

شما برای ورود به بازار فارکس باید بروکر خود را مشخص کنید. بروکر ها در فارکس تقسیم به دو دسته می شوند که به طور اختصار به آن ها DD و NDD می گویند. بروکر ویندوز بر روی سیستم عامل ویندوز کار می کند و به همین دلیل به این نام معروف است.

آیا بروکر برای ارز دیجیتال هم استفاده می شود؟

آیا بروکر برای ارز دیجیتال هم استفاده می شود؟

به طور کلی بروکر های زیادی برای ارزهای دیجیتال وجود دارد، اما بهتر است برای ارزهای دیجیتال و معاملات مربوط به آن ها از صرافی ها استفاده کنید. بهتر است در این مسیر تحقیقات لازم را انجام دهید و به دنبال تجربیات دیگر افراد باشید. شما می توانید به واسطه دانش های قبلی وارد این بازار شوید و انتخاب خود را در بین بروکر و صرافی ها انجام دهید. به طور کلی بروکر ها از نظر امنیت از صرافی ها بهتر هستند و می توان گفت که صرافی ها در معرض خطر برای هکر ها می باشند. بروکر نوبیتکس یکی از بروکر های مهم برای ارزهای دیجیتالی می باشد. به طور کلی بروکر های زیادی برای ارزها وجود دارد که برخی از آن ها مانند بروکر دوج کوین می باشد. بهترین بروکر ارز دیجیتال، بروکر IG و FXTM است.

بهترین صرافی ها کدامند؟

بهترین صرافی ها کدامند؟

امروزه ارزهای زیادی وارد دنیای ارزهای دیجیتالی می شود و این امر باعث می شود که صرافی های زیادی به واسطه برخی از موسسان ساخته شود. شما می توانید در این بخش برخی از بهترین صرافی ها را بشناسید. به طور کلی صرافی که انتخاب می کنید، باید دارای برخی از ویژگی ها باشد که یکی از مهم ترین ویژگی آن ها، امنیت بالای صرافی است. صرافی مورد نظر شما باید امنیت بالایی داشته باشد تا شما بتوانید به واسطه امنیت بالا به سرمایه گذاری بپردازید. در حال حاضر صرافی های بین المللی زیادی وجود دارند که می توانید به واسطه آن ها به خرید و فروش ارزهای خود بپردازید. برخی از صرافی های ایرانی نیز دارای امنیت و پشتیبانی بسیار خوبی می باشند که ما در این بخش برخی از آن ها را معرفی می کنیم.

صرافی تراست ولت در تفاوت بروکر و صرافی

یکی از صرافی هایی است که بدون اغراق می توان نام آن را به عنوان بهترین صرافی بیت کوین در سیستم عامل های آی او اس و اندروید دانست. این والت تنها برای سیستم عامل های نرم افزاری وجود دارد و دارای امنیت بسیار بالایی می باشد. شما در این والت می توانید کلید خصوصی خود را انتخاب کنید و بعد از آن اطلاعات مربوط به آن تنها توسط خود شما خوانده می شود.

صرافی نوبیتکس در تفاوت بروکر و صرافی

یکی از صرافی های ایرانی است که تا به امروز خود را در دنیای ارزها ثابت کرده است، می باشد. شما می توانید به واسطه برخی از قابلیت های این صرافی آن را انتخاب کنید. این صرافی دارای کارمزد بسیار کمی می باشد و هم چنین دارای پشتیبانی بسیار قوی برای پاسخگویی به برخی از سوالات شما نیز می باشد. تفاوت بروکر و صرافی در این مقاله برای شما گردآروی شده است و ما در این بخش برخی از مهم ترین ویژگی های صرافی ها را نام می بریم.

صرافی پنکیک سواپ درتفاوت بروکر و صرافی

یکی از صرافی های غیر متمرکزی است که امروزه تمامی تریدر ها آن را می شناسند و برای خرید توکن های خود از آن استفاده می کنند. این صرافی دارای ویژگی های زیادی می باشد و می توان گفت که امنیت بالای آن زبان زد همه است. این صرافی، یک صرافی غیر متمرکز می باشد و این امر باعث می شود که امنیت آن از صرافی های متمرکز بیشتر باشد. پنکیک سوآپ به واسطه ارز رایگان، خود را به دنیای صرافی ها معرفی کرده است و در حال حاضر یکی از بهترین ها در عرصه صرافی های غیر متمرکز می باشد.

صرافی آبان تتر در تفاوت بروکر و صرافی

یکی از صرافی های ایرانی می باشد که به واسطه جمعی از توسعه دهندگان دانشجو ساخته شده است. این صرافی دارای امنیت بالایی می باشد و پشتیبانی آن زبان زد همه صرافی ها در ایران است. به تازگی نزدیک به 25 درصد کاربران خود را افزایش داده است و این امر را تنها برای پشتیبانی درست و دقیق و سریع انجام داده است. شما می توانید به واسطه برخی از خرید های خود متوجه امنیت بسیار زیاد این صرافی شوید. تنها عیب این صرافی به نسبت دیگر صرافی ها در ایران، کارمزد زیاد آن می باشد. بسیاری از صرافی ها دارای کارمزد های زیادی می باشند، اما برخی از صرافی ها دارای کارمزد های بسیار کمی هستند.

صرافی بایننس در تفاوت بروکر و صرافی

تمامی تریدر ها با صرافی به نام بایننس آشنا هستند و آن را یکی از بهترین ها می دانند. این صرافی مخصوص رمز ارزها است و برای خرید و فروش، کاربران اجازه ورود به آن را دارند. این صرافی در سال 2017 و در چین متولد شده است و توانست بسیار سریع لقب بهترین صرافی کریپتوکارنسی را از آن خود کند. این شرکت به دلیل برخی از محدودیت ها در کشور چین، مجبور به ترک آن کشور شده است.

در حال حاضر شرکت آن در کشور ژاپن، مهد دوست داران رمز ارزها است. شخصی به نام CZ بنیان گذار بایننس می باشد. این صرافی از آلت کوین های زیادی پشتیبانی می کند و دارای کارمزد های بسیار پایینی است. به طور کلی به کاربران خود جوایزی را اهدا می کند و مبادلات زیادی در این صرافی انجام می شود.

بهترین بروکر ها کدامند؟

بهترین بروکر ها کدامند؟

برای پیدا کردن بروکر های مناسب برای ایرانیان باید راه دشواری را پشت سر بگذارید. به طور کلی می توان گفت که برخی از بروکر ها به شما اجازه می دهند که با واحد پولی خود به خرید سهام بپردازید و این امر می تواند برای شما مزیت محسوب شود. ما در این بخش برخی از بروکر هایی که برای ایرانیان مناسب است را معرفی می کنیم و شما می توانید از طریق این بروکر ها از ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم و بیت کوین نیز استفاده کنید.

بروکر ارانته

این بروکر معروف به بروکر تازه وارد و آینده دار می باشد که تا به امروز حدود 30 هزار تریدر ایرانی را به خوب جذب کرده است. این بروکر در سال 2018 ساخته شده است و در اوایل سال 2020 وارد دنیای ارزها شده است. برخی از تریدر ها در تحلیل این بروکر این گونه صحبت می کنند که دارای آینده ای روشن می باشد و می توان به بروکری بسیار مفید برای ایرانیان تبدیل شود.

این بروکر دارای ویژگی هایی هم چون رگوله CYSEC و FSa می باشد و دارای یکی از کم ترین اسپرد ها است. این بروکر دارای ارائه حساب های اسلامی بر روی تمامی حساب ها است. بروکر ارانته دارای معایبی هم چون 24 ساعت نبودن آن برای ساپورت فارسی و هم چنین نداشتن سابقه ای طولانی می باشد.

بروکر آمارکتس

بعد از رفتن هات فارکس از ایران این بروکر به مقام سوم در بین بروکر های ایرانی رسیده است و می تواند خود را در آینده ای نه چندان دور ثابت کند. بازار فارکس جدا از سود های کلانی که برای افراد دیگر فراهم می کند، دارای ریسک های زیادی برای معاملات خود می باشد. این بروکر برای اطمینان خاطر، حساب کاربران خود را تا 20 هزار یورو بیمه می کند و این امر باعث می شود که کاربران با اطمینان خاطر به انجام معاملات خود بپردازند.

این بروکر دارای قوی ترین پشتیبانی در ایران می باشد و می توان گفت که یکی از بهترین بروکر ها برای ایرانیان محسوب می شود. این بروکر دارای بیش از 13 سال سابقه کار است و حساب کاربران را تا سقف 20 هزار یورو بیمه می کند. این بروکر دارای حساب های اسپرد ثابت است و دارای پشتیانی فارسی قوی در 24 ساعت می باشد.

بروکر یو اس جی اف ایکس

این مورد نیز یکی دیگر از بروکر هایی است که به ایرانی ها خدمت می کند و پایه غیر روسی دارد و دارای اصالتی استرالیایی می باشد. این بروکر دارای روگله fca می باشد و امکان معامله را بر روی 60 نماد معاماتی فراهم می کند. دارای پشتیبانی قوی و 24 ساعت در تلگرام برای ایرانیان می باشد و رگوله fca انگلستان نیز دارد.

بروکر ربو فارکس

این بروکر تنها به دلیل تنوع در سبد های معاملاتی خود جزو بهترین ها محسوب می شود و در این لیست قرار گرفته است. در حال حاضر سهام 3000 شرکت آمریکایی و بیست و شش رمز ارز را در اختیار دارد و دارای سابقه فعالیت از سال 2009 می باشد. این بروکر دارای اسپرد های کم و رقابتی می باشد.

بروکر fbs

این بروکر به واسطه همکاری خود با تیم فوتبال بارسلونا در دنیای بروکر ها بسیار مطرح می باشد و دارای 11 سال تجربه فعالیت در این عرصه است. این بروکر دارای 16 میلیون تریدر از 190 کشور دنیا می باشد و دارای vps رایگان است. به طور کلی می توان گفت که این بروکر دارای پشتیبانی قوی و 24 ساعت نیز می باشد.

افتتاح حساب در بروکر با صرافی متفاوت است؟‌

یکی از تفاوت های بین بروکر و صرافی در افتتاح حساب و نحوه ثبت نام می باشد. به طور کلی می توان گفت که ثبت نام در بروکر بسیار راحت می باشد و تنها وریفای حساب نیاز به دو مدرک معتبر دارد. در ابتدا مدرکی برای احراز هویت مانند پاسپورت و یا کارتی معتبر می باشد و مدرک دوم برای آدرس شما است. تمام پروسه افتتاح حساب در بروکر کم تر از 30 دقیقه است. به طور کل در صرافی ها، شما با گذراندن یک مرحله احراز هویت می توانید وارد شوید و به انجام عملیات خود بپردازید و این امر یکی از تفاوت های آن ها می باشد.

تفاوت احراز هویت در بروکر و صرافی

احراز هویت در بروکر ها نیازمند مدرک شناسایی می باشد که به واسطه آن ها، آدرس شما و هم چنین هویت شما را تشخیص می دهند. در صرافی ها شما تنها به احراز هویت خود به واسطه ایمیل ادامه می دهید و با پاسخ دهی به برخی از سوالات وارد صرافی می شوید.

تفاوت بروکر و صرافی در کارمزد

تفاوت بروکر و صرافی در کارمزد

بروکر ها بعد از پایان دادن به یک معامله، درصد بسیار کمی را برای کمیسیون خود برداشت می کنند، اما صرافی ها بعد از تراکنشی که انجام می دهید، حدود 15 درصد را برای خود برداشت می کنند و این مقدار برای برخی از کاربران بسیار زیاد است. شما بعد از هر تراکنش مجبور به دادن کمیسیون بالغ بر 15 درصد از تراکنش خود هستید و این امر کمی برای شما نمی باشد.

سوالات متداول

بهترین بروکر برای ایرانی ها کدام است؟

آمارتکس یکی از بهترین بروکر ها برای ایرانی ها می باشد و دارای پشتیبانی 24 ساعت نیز است. به طور کلی این بروکر دارای 13 سال سابقه کار است و حساب کاربران خود را تا سقف 20 هزار یرو بیمه می کند. در حال حاضر این بروکر جایگاه بهترین را دارد.

تفاوت بروکر و صرافی چیست؟

افتتاح حساب و احراز هویت، برداشت و سرمایه گذاری، تفاوت در خرید و فروش، تفاوت های بروکر و صرافی ها می باشد.

بروکر های فارکس کدامند؟

بروکر آلپاری، بروکر ربو فارکس، بروکر جاست فورکس، بروکر کپیتال اکستند، بروکر اوربکس جز بهترین ها برای فارکس هستند.

صرافی اکسنس کلاهبرداری است؟

یکی از صرافی های کلاهبرداری می باشد که در ایران ساخته شده است و در حال حاضر سایت آن به طور کامل برای کاربران بسته شده است.

آیا بروکر برای ارزها وجود دارد؟

بروکر های زیادی برای ارزها وجود دارد، اما بهتر است برای ارزهای دیجیتال، صرافی ها را انتخاب کنید.

بهترین صرافی ها کدام اند؟

بایننس، تراست والت، نوبیتکس، کوکوین جز بهترین صرافی های ایرانی و خارجی می باشند.

بهترین بروکر ها کدام اند؟

بروکر آماتکس، FBS، ربو فارکس جز بهترین بروکر ها در ایران هستند و دارای سوابق کاری زیادی می باشند.

افتتاح حساب در صرافی چگونه است؟

برای افتتاح حساب در صرافی ها باید احراز هویت شوید و برخی از اطلاعات مربوط به ایمیل خود را وارد کنید. این مورد یکی از تفاوت های بروکر و صرافی می باشد.

احراز هویت در بروکر به چه صورت است؟

برای احراز هویت در بروکر ها نیاز به دو کارت شناسایی دارد. در اولین مراحل باید اطلاعات شخصی خود را بنویسید و در مرحله دوم باید کارت شناسایی برای آدرس داشته باشید.

تفاوت بروکر و صرافی در مقدار کارمزد چقدر است؟

به طور کلی، جفت آن ها دارای کارمزد می باشند و می توان گفت که بروکر دارای کارمزدی در انتها معاملات شما می باشد، اما صرافی ها دارای کارمزدی برای تمامی تراکنش های شما می باشد و حدود 15 درصد از معاملات شما برای تراکنش ها در نظر گرفته می شود. این مورد یکی از تفاوت های بروکر و صرافی می باشد.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها