تبلیغات
مدل های مینی ماینر استخراج

راهنمای انتخاب دستگاه مینی ماینر ارز دیجیتال + آموزش نصب

  • توسط sajjad
  • 19 دقیقه

در مورد سخت افزار های استخراج ارز های دیجیتال ممکن است تا کنون مطالب زیادی خوانده و یا شنیده باشید. همان طور که می دانید ارز های دیجیتال به وسیله سخت افزار هایی به نام ماینر استخراج می شوند که به فرآیند استخراج آن ماینینگ می گویند. در کنار ماینر ها دستگاه های دیگری هم به عنوان مینی ماینر وجود دارند که آن ها نیز وظیفه استخراج ارز های دیجیتال را بر عهده دارند اما تفاوت هایی هم با خود ماینر های اصلی دارند.

این دستگاه ها وظیفه ای همانند ماینر ها داشته و وظیفه آن ها استخراج ارز های دیجیتال گوناگون می باشد. هرچند این دستگاه ها هم وظیفه ای مانند ماینر ها دارند اما تفاوت هایی هم بین این دو سخت افزار وجود دارند. این دستگاه ها از سرعت پایین تری برای استخراج برخوردار هستند و امکانات کمتری هم دارند که در این مقاله به صورت کامل به تمامی نکاتی که در مورد مینی ماینر ها وجود دارد اشاره خواهیم کرد پس تا پایان همراه ما باشید.

مینی ماینر چیست؟

مینی ماینر چیست؟

امروزه حتما نام هایی از ماینر و مینی ماینر شنیده اید. ماینر ها و مینی ماینر ها دستگاه هایی می باشند که از طریق و به کمک آن ها ارز های دیجیتال را استخراج می کنند. ماینر ها و مینی ماینر ها وظیفه ای مشابه دارند اما خود این دو سخت افزار به جز نوع استفاده تفاوت های مختلفی هم با یک دیگر دارند.

این دستگاه ها در ابعاد کوچک تری نسبت به ماینر ها ساخته شده اند و امکانات کمتری هم دارند. به طور مثال تقریبا تمامی مینی ماینر ها تنها یک فن خنک کننده دارند. از طرفی قدرت پردازش و استخراج این دستگاه ها هم از خود ماینر ها پایین تر می باشد. این دستگاه ها  توانایی استخراج ارز های کوچک تر و سبک تر را دارند و مانند ماینر ها توانایی استخراج ارز هایی مانند بیت کوین و اتریوم را ندارند. البته در کنار مواردی که گفته شد مینی ماینر ها چند برتری هم نسبت به ماینر ها دارند. به طور مثال این دستگاه ها برق کمتری نسبت به ماینر ها مصرف می کنند و اندازه و وزن آن ها هم نسبت به خود ماینر ها کمتر است.

امروزه تقریبا تمامی شرکت ها و کمپانی هایی که در راستای ساخت ماینر فعالیت دارند مینی ماینر های زیادی هم به بازار جهانی عرضه کرده اند. برخی از کمپانی ها در کنار یک مدل ماینر از همان نوع یک مینی ماینر هم عرضه می کنند مانند کمپانی انت ماینر که در کنار هم ماینر یک مینی ماینر هم تولید و عرضه می کند. هر کدام ای مینی ماینر ها توانایی استخراج ارز های مختلفی را دارند اما ارز های سبک تری را می توانند استخراج کنند و استخراج ارز هایی مانند بیت کوین اتریوم توسط این دستگاه ها بسیار سنگین است. در قسمت های بعد ارز هایی که توسط مینی ماینر ها استخراج می شوند ذکر شده است که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر آن ها را مطالعه کنید.

  • مقاله مرتبط ماینر چیست را هم پیشنهاد می کنیم بخوانید.
قیمت مینی ماینر چقدر است؟

قیمت مینی ماینر چقدر است؟

مینی ماینر ها قیمت یکسانی ندارد و قیمت هر دستگاه با توجه به خصوصیات و مشخصات و کمپانی سازنده مشخص می شود. مینی ماینر ها با توجه به این که امکانات و ویژگی های کمتری نسبت به ماینر ها دارند معمولا قیمت پایین تری هم دارند.

همان طور که اشاره شد قیمت این دستگاه ها بستگی به شرکت سازنده و ویژگی های موجود در دستگاه دارد به طور مثال مینی ماینر z9 که توسط کمپانی بزرگ و معروف انت ماینر ساخته شده است 500 دلار قیمت دارد که به قیمت پول ایران حدود 2 میلیون 500 هزار تومان خواهد شد. اکثر این دستگاه های موجود در بازار توسط کمپانی انت ماینر ساخته و عرضه می شوند و دیگر کمپانی ها کمتر در راستای ساخت مینی ماینر ها فعالیت دارند.

مینی ماینر چه کاری انجام می دهد؟

مینی ماینر ها هم وظیفه ای همانند ماینر ها دارند. این دستگاه ها دستگاه ها و سخت افزار های کوچک تری نسبت به ماینر ها هستند که وظیفه استخراج ارز های دیجیتال را دارند که استفاده های زیادی هم از این گونه سخت افزار ها می شود.

این دستگاه ها تقریبا همان ماینر های استخراج می باشند که در ابعاد کوچک تر و با قابلیت های کمتر و قیمت پایین تر عرضه شده اند. مینی ماینر ها معمولا ارز های سبک تر و کوچک تری را استخراج می کنند و مانند ماینر های اصلی توانایی استخراج ارز های بزرگ مانند بیت کوین و … را ندارند از همین رو از این دستگاه ها فقط برای استخراج ارز های کوچک تر استفاده می شود.

مدل های مینی ماینر

مدل های مینی ماینر 

ماین دستگاه ها مدل های مختلفی دارند و هر کدام از آن ها توسط یک شرکت و یا یک کمپانی ساخته و عرضه شده است. این دستگاه ها بر خلاف ماینر ها تنوع زیادی ندارند و فضای رقابتی چندان بزرگی ندارند. در قسمت های قبل تر اشاره شد که اکثر این دستگاه ها توسط کمپانی انت ماینر ساخته می شود و کمپانی بایکال هم تا کنون چند مدل از این سخت افزار ها ساخته و عرضه کرده است. در این قسمت بهترین مدل های مینی ماینر ها برای شما ذکر شده است که می توانید از آن ها بهرمند شوید.

Baikal mini miner

کمپانی بایکال یکی از بهترین کمپانی های سازنده مدل های مینی ماینر می باشد. مینی ماینر بایکال جزو پر استفاده ترین مینی ماینر های موجود در بازار ایران می باشد که در سال 2016 میلادی عرضه شد. این دستگاه از طریق اینترنت به شبکه متصل می شود و در هنگام کار هم صدای 45 دسیبلی از خود تولید می کند که یکی از نکات مثبت این دستگاه می باشد. این دستگاه قابلیت استخراج 9 ارز دیجیتال (MonetaryUnit، DigiByte، CannabisCoin، Dash، Quark، DigitalpriceClassic، Onix Geocoin، Stratis) را دارد و توان مصرفی آن هم 50 وات می باشد. مینی ماینر بایکال دارای یک فن جهت خنک کنندگی بوده و شدت جریان مصرفی این دستگاه هم 0.23 آمپر می باشد.

Antminer Z9 Mini

مینی ماینر زد ناین یکی دیگر از مینی ماینر های معروف بازار می باشد که ساخته کمپانی انت ماینر است. این دستگاه در ژوئن سال 2018 میلادی وارد بازار شد. ولتاژ ورودی این دستگاه 12 ولت می باشد و برای استخراج و رمزنگاری ارز های دیجیتال از الگوریتم Equihash استفاده می کند. یکی از نکات منفی این دستگاه صدای زیادی آن می باشد که حدود 65 دسیبل بوده و تنها دارای یک فن جهت خنک کنندگی می باشد. مینی ماینر زد ناین (z9) فقط توانایی استخراج 3 ارز (ZenCash، Zcash، Hush) را دارد که از دیگر رقیبان خود عقب است. برق مصرفی این دستگاه حدود 300 وات می باشد و از طریق اینترنت به شبکه متصل می شود.

Innosilicon G32-Mini

دستگاه G32-Mini یکی دیگر از مدل های معروف مینی ماینر موجود در بازار جهانی می باشد. این دستگاه در آگوست سال 2019 میلادی  توسط کمپانی معروف اینوسیلیکون ساخته و عرضه شده است. این دستگاه برای رمزنگاری ارز ها از الگوریتم Cuckatoo31 و Cuckatoo32 استفاده می کند. این دستگاه هم صدای زیادی در هنگام استخراج تولید می کند که این صدا بالغ بر 65 دسیبل می باشد. یکی از نکات مثبت این دستگاه وجود دو فن خنک کننده می باشد زیرا اکثر سخت افزار ها تنها 1 فن دارند. دمای محیطی که دستگاه در آن قرار دارد در هنگام عملیات باید بین 5 تا 45 درجه سانتی گراد باشد تا بتواند به خوبی کار کند. همچنین برق مصرفی این دستگاه هم تنها 140 وات می باشد.

ابعاد مینی ماینر ها چقدر است؟

ابعاد این دستگاه ها با یک دیگر تفاوت دارد و همه ماینر ها ابعاد یکسانی ندارند. به طور مثال مینی ماینر زد ناین انت ماینر در ابعاد 206*124*155 میلی متری ساخته شده است و یا مینی ماینر بایکال در ابعاد 100*95*140 میلی متری می باشد از همین رو ابعاد تمامی ماینر ها یکسان نیست و هر دستگاه در ابعاد مختلفی ساخته شده است.

ابعاد مینی ماینر ها معمولا از ماینر ها کوچک تر بوده و وزن کمتری هم دارد به طوری که برخی از این دستگاه ها را مانند مینی ماینر بایکال می توانید در کیف خود بگذارید و حمل کنید.

میزان صدای مینی ماینر ها چقدر است؟

میزان صدای مینی ماینر ها چقدر است؟

صدای این دستگاه ها با یک دیگر متفاوت است. برخی از مینی ماینر ها وجود دارند که به مراتب حتی صدایی بیش از ماینر ها دارند و برخی ای این دستگاه ها دیگر هم صدای بسیار کمی در هنگام انجام ماینینگ از خود ایجاد می کنند.

 یکی از بهترین مینی ماینر ها از جهت کم بودن صدا، مینی ماینر بایکال می باشد که تنها 45 دسیبل از خود صدا تولید می کند اما در آن سوی میدان دستگاه هایی مانند Antminer Z9 Mini و Innosilicon G32-Mini از خود حدود 65 دسیبل صدا تولید می کنند که این صدا ممکن است برای ماینر ها صدای متوسطی باشد اما برای یک مینی ماینر صدای بالای تلقی می شود.

میزان ولتاژ مورد نیاز مینی ماینر ها چقدر است؟

میزان ولتاژ در دستگاه های mini miner متفاوت است اما تقریبا ولتاژ کمتری نسبت به ماینر ها نیاز دارند تا عملیات استخراج را انجام دهند.

معمولا ولتاژ مورد نیاز این مدل از دستگاه ها 12 ولت بوده و در برخی کمتر و در برخی از مینی ماینر ها هم بیشتر می باشد.

نحوه اتصال مینی ماینر چگونه است؟

نحوه اتصال مینی ماینر چگونه است؟

بدون استثناء تمامی ماینر ها از طریق اینترنت به شبکه متصل می شوند. نه تنها مینی ماینر ها بلکه مایند ها هم بدون اتصال به اینترنت نمی توانند به شبکه متصل شوند.

طریقه نصب مینی ماینر

طریقه نصب مینی ماینر ها یکی از چالش های افرادی می باشد که این مدل از سخت افزار ها را خریداری کرده و روش نصب و راه اندازی آن ها را بلد نیستند. برای نصب این دستگاه ها هم تقریبا مانند مانند نصب ماینر ها عمل کنید. در این قسمت به صورت کامل طریق نصب این دستگاه ها توضیح داده شده است و اگر شما هم به دنبال نصب این دستگاه ها هستید روش گفته شده را مو به مو انجام داده تا بتوانید به راحتی و بدون مشکل آن را راه اندازی کنید.

  1. کابل مودم خود را به دستگاه متصل کنید.
  2. نرم افزار IP Reporter را دانلود کنید.
  3. نرم افزار را اجرا و بر روی Start کلیک کنید و بلافاصله به مدت 5 ثانیه دست خود را بر روی دکمه IP Reporter در روی دستگاه نگه دارید.
  4. پس از شنیدن صدای بوق آی پی دستگاه نشان داده می شود. آن را در مرورگر جست و جو کنید.
  5. در صفحه ظاهر شده در هر دو فیلد عبارت Root را وارد کنید.
  6. حال برای انتخاب استخر بر روی گزینه General Setting کلیک و سپسMiner Configuration را انتخاب کنید.
  7. در فیلد های ظاهر شده اطلاعات خواسته شده را وارد و سپس بر روی عبارت normal کلیک کرده تا ماین کردن دستگاه آغاز شود.
طریقه نصب مینی ماینر

 مینی ماینر ها چه ارز هایی استخراج می کنند؟

هر کدام از مینی ماینر ها ارز های مشخصی استخراج می کنند. ارز هایی که توسط این دستگاه ها استخراج می شوند معمولا ارز های کوچک تر می باشند که در قسمت زیر برخی از این ارز ها توضیح داده شده است.

MonetaryUnit (MUE)

ارز دیجیتال MonetaryUnit یکی از ارز هایی می باشد که توسط این دستگاه ها استخراج می شود. ارزش کل این ارز دیجیتال حدود 1.17 میلیون دلار آمریکا می باشد که در جایگاه 1640 بازار جهانی می باشد.

DigiByte (DGB)

دیجی بایت یکی دیگر از ارز هایی می باشد که توسط این دستگاه ها استخراج می شود. ارزش کل دیجی بایت بیش از 627 میلیون دلار آمریکا می باشد که در رتبه 112 جهانی قرار دارد و ۰.۰۳ درصد از کل بازار را در اختیار خود دارد.

CannabisCoin (CANN)

ارز CannabisCoin یکی از ارز های معروفی می باشد که توسط این دستگاه ها استخراج می شود. ارز کل سهام این ارز 1.25 میلیون دلار آمریکا می باشد و در رتبه 1646 جهانی قرار داشته و تنها ۰.۰۰۰۰۶ درصد از بازار را از آن خود کرده است.

Dash (DASH)

دش یکی از ارز های دیجیتال می باشد که بیش از 1.6 میلیارد دلار آمریکا ارزش دارد و جزو ارز هایی می باشد که توسط این دستگاه ها هم قابل استخراج است. این ارز با ارزش بالایی که دارد در رتبه 63 جهانی قرار داشته و ۰.۰۸ درصد بازار را در اختیار دارد.

Quark (QRK)

کوارک از دیگر ارز هایی می باشد که با این دستگاه ها استخراج می شود. این ارز حدود 7.55 میلیون دلار آمریکا ارزش داشته و در رتبه 1080 جهانی قرار دارد. سهم کل این ارز در بازار جهانی تنها ۰.۰۰۰۳ درصد می باشد.

DigitalpriceClassic (DPC)

این ارز جزو ارز های جدید دنیای دیجیتال می باشد که در سال 2020 عرضه شد و چندان شناخته شده نیست. این ارز با پلتفرم ترون ساخته شده است و با مینی ماینر ها قابل استخراج می باشد.

Onix (ONX)

اُونیکس یکی از ارز های ناشناخته ای می باشد که تنها حدود 45 هزار دلار ارزش دارد. این ارز در بازار جهانی در رتبه 2455 قرار دارد.

Geocoin (GEO)

جئو کوین هم تقریبا جزو ارز های ناشناخته ای بوده که توسط این دستگاه ها استخراج می شود. این ارز با ارزشی بالغ بر 770 هزار دلار در رتبه 1801 جهانی قرار دارد.

Stratis (STRAT)

استراتیس یکی از ارز های معروف جهانی بوده که بیش از 231 میلیون دلار ارزش دارد و در بازار جهانی در رتبه 180 قرار دارد. این ارز یکی از معروف ترین ارز های دیجیتال می باشد که توسط این دستگاه ها استخراج و عرضه می شود.

Axe (AXE)

این ارز دیجیتال چندان شناخته شده نیست و سهام آن در مجموع چیزی بالغ بر 250 هزار دلار می باشد. این ارز در بازار جهانی در رتبه 2128 قرار داشته و یکی از ارز های قابل استخراج با این دستگاه ها می باشد.


استخر های استخراج این مینی ماینر ها

در مورد استخرهای استخراج و یا استخر ماینینگ ممکن است تا کنون سخنان زیادی شنیده باشید و اطلاعاتی هم در این خصوص داشته باشید. استخر استخراج یکی از مهم ترین مسائل در ارتباط با ارز های دیجیتال می باشد و اهمیت زیادی دارد. استخر استخراج به محلی گفته می شود که ماینر ها و یا مینی ماینر ها از طریق آن فرآیند استخراج را انجام می دهند که در این قسمت بهترین و معروف ترین استخر های استخراج برای این دستگاه ها نام برده شده است.

NiceHash

استخر ماینر NiceHash یکی از معروف ترین استخر های ماینینگ می باشد که این دستگاه ها می توانند از آن استفاده کنند. این استخر تنها در قاره های آسیا، اروپا و آمریکا قابل دسترسی است و در دیگر قاره ها امکان دسترسی به آن وجود ندارد. استخر نایس هش در سال 2014 میلادی توسط گروهی در اسلوونی ساخته شد.

Poolin

استخر Poolin یکی از استخر های معروف جهت استخراج ارز های دیجیتال می باشد که برای استخراج ارز های مختلفی از آن استفاده می شود و بسیار هم مورد استفاده قرار گرفته است.

AntPool

استخر AntPool یکی از استخر های ماینینگ معروف جهت استخراج ارز های دیجیتال می باشد. متاسفانه آی پی های ایران در آن برای ورود مسدود شده است اما روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید با عوض کردن آی پی خود از این استخر استفاده کنید.

ViaBTC

این استخر از بزرگ ترین استخر های ماینینگ می باشد که برای استخراج ارز های بزرگی مانند بیت کوین از آن استفاده می شود و یکی از استخر هایی بوده که این دستگاه ها هم برای استخراج انواع ارز های دیجیتال از آن استفاده می کنند.

F2Pool

استخر F2Pool یکی از قدیمی ترین و بهترین استخر های ماینینگ می باشد. این استخر در سال 2013 میلادی در شهر پکن چین ساخته شد و خیلی زود در تمامی قاره ها گسترش یافت. این استخر یکی از بزرگ ترین استخر ها جهت ماین کردن انواع ارز ها می باشد که مینی ماینر ها هم از آن استفاده می کنند.

مینی ماینر ها را از کجا تهیه کنیم؟


مینی ماینر ها را از کجا تهیه کنیم؟

این دستگاه ها بر خلاف ماینر ها در بازار کمتر هستند اما باز هم سایت ها و فروشگاه های مختلفی در ایران و خارج از ایران وجود دارند که مینی ماینر های مختلفی را عرضه می کنند که در این قسمت مهم ترین و معتبر ترین آن ها ذکر شده اند.

بانه ممتاز

فروشگاه بانه ممتاز یکی از فروشگاه های معتبر جهت خرید و فروش این دستگاه ها می باشد که در شهر بانه قرار دارد. شما به صورت حضوری و اینترنتی می توانید دستگاه مد نظر خود را از این فروشگاه تهیه کنید.

آی تی بازار

فروشگاه اینترنتی آی تی بازار یکی دیگر از فروشگاه های معتبر جهت خرید این دستگاه ها می باشد. شما می توانید به صورت اینترنتی از آن دستگاه مد نظر خود را خریداری کنید.

سوالات متداول

مینی ماینر چیست؟

این سخت افزار ها دستگاه ها دستگاه هایی مانند ماینر ها هستند که در ابعاد کوچک تر و ویژگی های کمتر می باشند که جهت استخراج انواع ارز های دیجیتال از آن ها استفاده می شود که مدل های گوناگونی هم دارند.

انواع مینی ماینر چیست؟

مینی ماینر ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها با ویژگی های متفاوت توسط کمپانی ها و شرکت های مختلفی ساخته شده اند که در مقاله به صورت کامل به علاوه مشخصات آن ها ذکر شده است.

ویژگی های مینی ماینر ها چیست؟

مینی ماینر ها ویژگی های مثبت و منفی زیادی دارند که هر مینی ماینر هم مشخصات و ویژگی خاص خود را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مراجعه کنید تا از تمامی ویژگی های این دستگاه ها با خبر شوید.

هر مینی ماینر چه ارز استخراج می کند؟

این دستگاه ها ارز های مختلفی استخراج می کنند که این ارز ها نسبت به ارز هایی که توسط ماینر ها استخراج می شوند سبک تر و کوچک تر می باشند و مینی ماینر ها توانایی استخراج ارز های بزرگ مانند اتریوم و بیت کوین را ندارند.

مینی ماینر ها چند ارز استخراج می کنند؟

این دستگاه با توجه به ویژگی هایی که دارند هر کدام ارز های مختلفی را استخراج می کنند که بعضی از مینی ماینر ها توانایی استخراج 10 ارز و برخی ها هم توانایی استخراج تنها 3 ارز دیجیتال را دارند که در مقاله تمامی این موارد به صورت کامل توضیح داده شده است که می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله مراجعه کنید.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها