تبلیغات
مدل های مینی ماینر استخراج

راهنمای انتخاب دستگاه مینی ماینر ارز دیجیتال + آموزش نصب

  • توسط sajjad
  • 20 دقیقه

در مورد سخت افزار های استخراج ارز های دیجیتال ممکن است تا کنون مطالب زیادی خوانده و یا شنیده باشید. همان طور که می دانید ارز های دیجیتال به وسیله سخت افزار هایی به نام ماینر استخراج می شوند که به فرآیند استخراج آن ماینینگ می گویند. در کنار ماینر ها دستگاه های دیگری هم به عنوان مینی ماینر وجود دارند که آن ها نیز وظیفه استخراج ارز های دیجیتال را بر عهده دارند اما تفاوت هایی هم با خود ماینر های اصلی دارند.

این دستگاه ها وظیفه ای همانند ماینر ها داشته و وظیفه آن ها استخراج ارز های دیجیتال گوناگون می باشد. هرچند این دستگاه ها هم وظیفه ای مانند ماینر ها دارند اما تفاوت هایی هم بین این دو سخت افزار وجود دارند. این دستگاه ها از سرعت پایین تری برای استخراج برخوردار هستند و امکانات کمتری هم دارند که در این مقاله به صورت کامل به تمامی نکاتی که در مورد مینی ماینر ها وجود دارد اشاره خواهیم کرد پس تا پایان همراه ما باشید.

مینی ماینر چیست؟

مینی ماینر چیست؟

امروزه حتما نام هایی از ماینر و مینی ماینر شنیده اید. ماینر ها و مینی ماینر ها دستگاه هایی می باشند که از طریق و به کمک آن ها ارز های دیجیتال را استخراج می کنند. ماینر ها و مینی ماینر ها وظیفه ای مشابه دارند اما خود این دو سخت افزار به جز نوع استفاده تفاوت های مختلفی هم با یک دیگر دارند.

این دستگاه ها در ابعاد کوچک تری نسبت به ماینر ها ساخته شده اند و امکانات کمتری هم دارند. به طور مثال تقریبا تمامی مینی ماینر ها تنها یک فن خنک کننده دارند. از طرفی قدرت پردازش و استخراج این دستگاه ها هم از خود ماینر ها پایین تر می باشد. این دستگاه ها  توانایی استخراج ارز های کوچک تر و سبک تر را دارند و مانند ماینر ها توانایی استخراج ارز هایی مانند بیت کوین و اتریوم را ندارند. البته در کنار مواردی که گفته شد مینی ماینر ها چند برتری هم نسبت به ماینر ها دارند. به طور مثال این دستگاه ها برق کمتری نسبت به ماینر ها مصرف می کنند و اندازه و وزن آن ها هم نسبت به خود ماینر ها کمتر است.

امروزه تقریبا تمامی شرکت ها و کمپانی هایی که در راستای ساخت ماینر فعالیت دارند مینی ماینر های زیادی هم به بازار جهانی عرضه کرده اند. برخی از کمپانی ها در کنار یک مدل ماینر از همان نوع یک مینی ماینر هم عرضه می کنند مانند کمپانی انت ماینر که در کنار هم ماینر یک مینی ماینر هم تولید و عرضه می کند. هر کدام ای مینی ماینر ها توانایی استخراج ارز های مختلفی را دارند اما ارز های سبک تری را می توانند استخراج کنند و استخراج ارز هایی مانند بیت کوین اتریوم توسط این دستگاه ها بسیار سنگین است. در قسمت های بعد ارز هایی که توسط مینی ماینر ها استخراج می شوند ذکر شده است که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر آن ها را مطالعه کنید.

مقایسه مینی ماینرها با دستگاه های اصلی

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که دستگاه مینی ماینر و دستگاه های اصلی دارند، تفاوت در اندازه و ابعاد آن ها است. مینی ماینرها کوچک و سبک هستند و به راحتی می توان آن ها را حمل کرد. در حالی که دستگاه های ماینینگ اصلی، بسیار بزرگ بوده و فضای زیادی را اشغال می کند. دستگاه های ماینر اصلی، دارای سخت افزارهای پیچیده ای هستند و قدرت پردازش بالایی دارند.

اما مینی ماینرها دقیقا بر عکس بوده و قدرت پردازش پایین و سخت افزارهای ساده ای دارند. مینی ماینرها حتی در مصرف برق نیز تفاوت بسیاری با دستگاه های اصلی دارند، در مینی ماینرها برق کمی استفاده می شود در حالی که دستگاه های بزرگ مصرف برق بسیاری دارند. در بازار می توان مینی ماینرها را با قیمت های بسیار کمی تهیه کرد اما برای خرید دستگاه های ماینر اصلی نیاز به بودجه بالایی می باشد.

از مینی ماینرها معمولا برای آموزش یا برای کار در خانه استفاده می شود، اما ماینرهای اصلی و سنتی برای استخراج رمز ارزها در واحدهای بزرگ و ایجاد یک کسب و کار استفاده می شوند. پس می توان گفت که مینی ماینرها برای افراد مبتدی و کسانی که قصد دارند با بودجه کمی کار کنند، مناسب می باشد.

  • مقاله مرتبط ماینر چیست را هم پیشنهاد می کنیم بخوانید.
قیمت مینی ماینر چقدر است؟

لیست قیمتی این دستگاه ها

مینی ماینر خیلی زود در میان مردم محبوب و معروف شد و شرکت های بسیاری این دستگاه را تولید و طراحی کرده و با قیمت های مختلفی وارد بازار کرده اند. هر کدام از این دستگاه ها دارای امکانات و ویژگی های مختلف هستند که بر اساس آن ها قیمت گذاری شده اند. معمولا قیمت این دستگاه ها از 20 میلیون تومان شروع می شود و تا زیر 100 میلیون ادامه پیدا می کند. برای دریافت اطلاعات بیش تر از قیمت این دستگاه ها می توان به سایت های مربوطه مراجعه کرد.

استفاده از مینی ماینر در ایران قانونی است؟

امروزه افراد بسیاری علاقه مند شده اند که از دستگاه های مینی ماینر استفاده کنند، اما این افراد سعی دارند که بدانند استفاده از این دستگاه قانونی است یا غیر قانونی، که در این مورد باید بدانید که به طور کلی استفاده از دستگاه های ماینر غیر قانونی است، اما اگر کاربری به این کار علاقه مند شود، می تواند مجوز آن را دریافت کند.

دریافت مجوز کار سختی نیست و حتی می توان به سایت های مربوطه مراجعه کرد و مشخصات خود را وارد کرد و برای گرفتن مجوز نیازی به حضور فیزیکی در اداره های مربوطه نیست. حال اگر کسی بدون داشتن مجوز شروع به استخراج رمز ارز از طریق مینی ماینر یا ماینرهای سنتی کند، کار او را غیر قانونی شمرده و این فرد به عنوان مجرم شناخته می شود و دستگاه او نیز توقیف و ضبط خواهد شد. ماین کردن با مینی ماینر، یکی از کسب و کارهای پر درآمد است.

مینی ماینر چه کاری انجام می دهد؟

مینی ماینر ها هم وظیفه ای همانند ماینر ها دارند. این دستگاه ها دستگاه ها و سخت افزار های کوچک تری نسبت به ماینر ها هستند که وظیفه استخراج ارز های دیجیتال را دارند که استفاده های زیادی هم از این گونه سخت افزار ها می شود.

این دستگاه ها تقریبا همان ماینر های استخراج می باشند که در ابعاد کوچک تر و با قابلیت های کمتر و قیمت پایین تر عرضه شده اند. مینی ماینر ها معمولا ارز های سبک تر و کوچک تری را استخراج می کنند و مانند ماینر های اصلی توانایی استخراج ارز های بزرگ مانند بیت کوین و … را ندارند از همین رو از این دستگاه ها فقط برای استخراج ارز های کوچک تر استفاده می شود.

مدل های مینی ماینر

مدل های مینی ماینر 

ماین دستگاه ها مدل های مختلفی دارند و هر کدام از آن ها توسط یک شرکت و یا یک کمپانی ساخته و عرضه شده است. این دستگاه ها بر خلاف ماینر ها تنوع زیادی ندارند و فضای رقابتی چندان بزرگی ندارند. در قسمت های قبل تر اشاره شد که اکثر این دستگاه ها توسط کمپانی انت ماینر ساخته می شود و کمپانی بایکال هم تا کنون چند مدل از این سخت افزار ها ساخته و عرضه کرده است. در این قسمت بهترین مدل های مینی ماینر ها برای شما ذکر شده است که می توانید از آن ها بهرمند شوید.

Baikal mini miner

کمپانی بایکال یکی از بهترین کمپانی های سازنده مدل های مینی ماینر می باشد. مینی ماینر بایکال جزو پر استفاده ترین مینی ماینر های موجود در بازار ایران می باشد که در سال 2016 میلادی عرضه شد. این دستگاه از طریق اینترنت به شبکه متصل می شود و در هنگام کار هم صدای 45 دسیبلی از خود تولید می کند که یکی از نکات مثبت این دستگاه می باشد. این دستگاه قابلیت استخراج 9 ارز دیجیتال (MonetaryUnit، DigiByte، CannabisCoin، Dash، Quark، DigitalpriceClassic، Onix Geocoin، Stratis) را دارد و توان مصرفی آن هم 50 وات می باشد. مینی ماینر بایکال دارای یک فن جهت خنک کنندگی بوده و شدت جریان مصرفی این دستگاه هم 0.23 آمپر می باشد.

Antminer Z9 Mini

مینی ماینر زد ناین یکی دیگر از مینی ماینر های معروف بازار می باشد که ساخته کمپانی انت ماینر است. این دستگاه در ژوئن سال 2018 میلادی وارد بازار شد. ولتاژ ورودی این دستگاه 12 ولت می باشد و برای استخراج و رمزنگاری ارز های دیجیتال از الگوریتم Equihash استفاده می کند. یکی از نکات منفی این دستگاه صدای زیادی آن می باشد که حدود 65 دسیبل بوده و تنها دارای یک فن جهت خنک کنندگی می باشد. مینی ماینر زد ناین (z9) فقط توانایی استخراج 3 ارز (ZenCash، Zcash، Hush) را دارد که از دیگر رقیبان خود عقب است. برق مصرفی این دستگاه حدود 300 وات می باشد و از طریق اینترنت به شبکه متصل می شود.

Innosilicon G32-Mini

دستگاه G32-Mini یکی دیگر از مدل های معروف مینی ماینر موجود در بازار جهانی می باشد. این دستگاه در آگوست سال 2019 میلادی  توسط کمپانی معروف اینوسیلیکون ساخته و عرضه شده است. این دستگاه برای رمزنگاری ارز ها از الگوریتم Cuckatoo31 و Cuckatoo32 استفاده می کند. این دستگاه هم صدای زیادی در هنگام استخراج تولید می کند که این صدا بالغ بر 65 دسیبل می باشد. یکی از نکات مثبت این دستگاه وجود دو فن خنک کننده می باشد زیرا اکثر سخت افزار ها تنها 1 فن دارند. دمای محیطی که دستگاه در آن قرار دارد در هنگام عملیات باید بین 5 تا 45 درجه سانتی گراد باشد تا بتواند به خوبی کار کند. همچنین برق مصرفی این دستگاه هم تنها 140 وات می باشد.

ابعاد مینی ماینر ها چقدر است؟

ابعاد این دستگاه ها با یک دیگر تفاوت دارد و همه ماینر ها ابعاد یکسانی ندارند. به طور مثال مینی ماینر زد ناین انت ماینر در ابعاد 206*124*155 میلی متری ساخته شده است و یا مینی ماینر بایکال در ابعاد 100*95*140 میلی متری می باشد از همین رو ابعاد تمامی ماینر ها یکسان نیست و هر دستگاه در ابعاد مختلفی ساخته شده است.

ابعاد مینی ماینر ها معمولا از ماینر ها کوچک تر بوده و وزن کمتری هم دارد به طوری که برخی از این دستگاه ها را مانند مینی ماینر بایکال می توانید در کیف خود بگذارید و حمل کنید.

میزان صدای مینی ماینر ها چقدر است؟

میزان صدای مینی ماینر ها چقدر است؟

صدای این دستگاه ها با یک دیگر متفاوت است. برخی از مینی ماینر ها وجود دارند که به مراتب حتی صدایی بیش از ماینر ها دارند و برخی ای این دستگاه ها دیگر هم صدای بسیار کمی در هنگام انجام ماینینگ از خود ایجاد می کنند.

 یکی از بهترین مینی ماینر ها از جهت کم بودن صدا، مینی ماینر بایکال می باشد که تنها 45 دسیبل از خود صدا تولید می کند اما در آن سوی میدان دستگاه هایی مانند Antminer Z9 Mini و Innosilicon G32-Mini از خود حدود 65 دسیبل صدا تولید می کنند که این صدا ممکن است برای ماینر ها صدای متوسطی باشد اما برای یک مینی ماینر صدای بالای تلقی می شود.

میزان ولتاژ مورد نیاز مینی ماینر ها چقدر است؟

میزان ولتاژ در دستگاه های mini miner متفاوت است اما تقریبا ولتاژ کمتری نسبت به ماینر ها نیاز دارند تا عملیات استخراج را انجام دهند.

معمولا ولتاژ مورد نیاز این مدل از دستگاه ها 12 ولت بوده و در برخی کمتر و در برخی از مینی ماینر ها هم بیشتر می باشد.

نحوه اتصال مینی ماینر چگونه است؟

نحوه اتصال مینی ماینر چگونه است؟

بدون استثناء تمامی ماینر ها از طریق اینترنت به شبکه متصل می شوند. نه تنها مینی ماینر ها بلکه مایند ها هم بدون اتصال به اینترنت نمی توانند به شبکه متصل شوند.

طریقه نصب مینی ماینر

طریقه نصب مینی ماینر ها یکی از چالش های افرادی می باشد که این مدل از سخت افزار ها را خریداری کرده و روش نصب و راه اندازی آن ها را بلد نیستند. برای نصب این دستگاه ها هم تقریبا مانند مانند نصب ماینر ها عمل کنید. در این قسمت به صورت کامل طریق نصب این دستگاه ها توضیح داده شده است و اگر شما هم به دنبال نصب این دستگاه ها هستید روش گفته شده را مو به مو انجام داده تا بتوانید به راحتی و بدون مشکل آن را راه اندازی کنید.

  1. کابل مودم خود را به دستگاه متصل کنید.
  2. نرم افزار IP Reporter را دانلود کنید.
  3. نرم افزار را اجرا و بر روی Start کلیک کنید و بلافاصله به مدت 5 ثانیه دست خود را بر روی دکمه IP Reporter در روی دستگاه نگه دارید.
  4. پس از شنیدن صدای بوق آی پی دستگاه نشان داده می شود. آن را در مرورگر جست و جو کنید.
  5. در صفحه ظاهر شده در هر دو فیلد عبارت Root را وارد کنید.
  6. حال برای انتخاب استخر بر روی گزینه General Setting کلیک و سپسMiner Configuration را انتخاب کنید.
  7. در فیلد های ظاهر شده اطلاعات خواسته شده را وارد و سپس بر روی عبارت normal کلیک کرده تا ماین کردن دستگاه آغاز شود.
طریقه نصب مینی ماینر

 مینی ماینر ها چه ارز هایی استخراج می کنند؟

هر کدام از مینی مینرها می توانند ارز مشخصی را استخراج کنند. اما این دستگاه ها فقط می توانند ارزهای سبک را استخراج کنند و ارزهای سنگینی مانند اتریوم و یا بیت کوین تنها از طریق ماینرهای بزرگ استخراج می شوند. در ادامه این مطلب در مورد چند ارز که به کمک مینی ماینر استخراج می شوند را به شما معرفی می کنیم.

MonetaryUnit (MUE)

ارز دیجیتال MonetaryUnit (MUE) را می توان به وسیله مینی ماینر استخراج کرد. ارزش کلی این ارز 1 میلیون و 700 دلار است که در بازار جهانی ارزهای دیجیتالی، در رتبه 1640 قرار گرفته است.

DigiByte (DGB)

مینی ماینر قادر است که ارز دیگری به نام DigiByte (DGB) را استخراج کند. دیجی بایت به عنوان یک ارز سبک شناخته می شود که ارزش کلی آن بیش تر از 627 میلیون دلار است و در جدول ارزهای دیجیتالی در جایگاه 112 قرار گرفته است. این ارز توانسته است 0.03 درصد از بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار بگیرد.

CannabisCoin (CANN)

CannabisCoin یک ارز شناخته شده و تقریبا معروف است که افراد بسیاری به وسیله مینی ماینر آن را استخراج می کنند. ارزش کلی این ارز سبک، 1.25 میلیون دلار است و فقط 0.00006 درصد از این بازار را در اختیار دارد و در جایگاه 1646 قرار دارد.

Dash (DASH)

دش یک ارز معروف و محبوب است که به عنوان یک ارز سبک شناخته می شود و ارزش کل سهام این ارز، 1.6 میلیارد دلار می باشد. این ارز در لیست ارزهای دیجیتالی، در جایگاه 63 قرار گرفته است و به وسیله مینی ماینر جدید نیز استخراج می شوند. دش توانسته حدود 0.08 درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص بدهد. استخراج این ارز، پاداش بسیار خوبی برای کاربر به دست می آورد.

Onix (ONX)

اونیکس نام یک ارز جدید و نا شناخته است که بسیار سبک می باشد. به کمک مینی ماینر می توان این ارز را استخراج کرد و پاداش کمی در قبال آن دریافت کرد. گفته می شود که ارزش کل این ارز تنها 45 هزار دلار است و به عنوان  2455 ارز در جدول بازار جهانی شناخته می شود. استخراج این ارز پاداش زیادی ندارد و افراد کم تری این ارز را ماین می کنند.

مینی ماینر ها را از کجا تهیه کنیم؟


مینی ماینر ها را از کجا تهیه کنیم؟

این دستگاه ها بر خلاف ماینر ها در بازار کمتر هستند اما باز هم سایت ها و فروشگاه های مختلفی در ایران و خارج از ایران وجود دارند که مینی ماینر های مختلفی را عرضه می کنند که در این قسمت مهم ترین و معتبر ترین آن ها ذکر شده اند.

بانه ممتاز

فروشگاه بانه ممتاز یکی از فروشگاه های معتبر جهت خرید و فروش این دستگاه ها می باشد که در شهر بانه قرار دارد. شما به صورت حضوری و اینترنتی می توانید دستگاه مد نظر خود را از این فروشگاه تهیه کنید.

آی تی بازار

فروشگاه اینترنتی آی تی بازار یکی دیگر از فروشگاه های معتبر جهت خرید این دستگاه ها می باشد. شما می توانید به صورت اینترنتی از آن دستگاه مد نظر خود را خریداری کنید.

آیا مینی ماینرها به برق زیادی نیازی دارند؟

یکی از مهم ترین ویژگی های مینی ماینرها، مصرف برق کم آن ها است. این دستگاه ها میزان ولتاژ مختلفی را استفاده می کنند اما نسبت به ماینرهای بزرگ و سنتی، برق بسیار کم تری نیاز دارند. بسیاری از مینی ماینرها می توانند با ولتاژ 12، ارزهای دلخواه را استخراج کنند، اما در تعدادی از این دستگاه ها برق بیش تری نیازاست. گفته می شود که میزان برق مصرفی در مینی ماینر ایرانی نیز همین مقدار می باشد.

مینی ماینر نیازی به سایلنتس باکس دارد؟

صدای دستگاه های مینی ماینر با هم تفاوت دارد. تعدادی از مینی ماینرها صدای بسیار کمی دارند و به راحتی می توان از آن ها در منزل هم استفاده کرد که این دستگاه ها هیچ نیازی به سایلنت باکس ندارند. اما برخی از این دستگاه ها سر و صدای فراوانی دارند و حتی صدای آن ها می تواند از دستگاه های ماینر بزرگ هم بیش تر باشد که در این صورت حتما باید از سایلنت باکس برای آن ها استفاده کرد تا آلودگی صوتی کم تری تولید کنند.

یکی از برترین مینی ماینرها، مینی ماینر بایکال است که به دلیل صدای بسیار کمی که دارد معروف شده است و گفته می شود که این دستگاه فقط 45 دسی بل صدا تولید می کند. دستگاه های دیگری مانند Innosilicon G32-Mini و Antminer Z9 Mini از پر سر و صدا ترین دستگاه های مینی ماینر هستند که حدود 65 دسی بل صدا تولید می کنند که برای یک مینی ماینر صدای بلندی است. برای خرید مینی ماینر کم صدا، می توان به سایت های مختلفی مراجعه کرد.

چرا استفاده از مینی ماینرها محبوب شده است؟

مینی ماینرها خیلی زود توانستند افراد زیادی را به سمت خود جذب کنند. این دستگاه برای آشنا کردن افراد با ماینینگ، بسیار مناسب هستند و کاربران به کمک این دستگاه ها می توانند به صورت عملی مراحل استخراج رمز ارزها را بیاموزند. مینی ماینر قیمت بسیار کم تری نسبت به ماینرهای بزرگ دارد و برای افراد تازه کار و با بودجه کم مناسب است.

ماینرهای بزرگ برق بسیار زیادی استفاده می کنند که این موضوع برای بسیاری از افراد مشکل ساز بوده است و استفاده از مینی ماینرها برق کم تری مصرف می کند. این دستگاه را به راحتی می توان از جایی به جای دیگر منتقل کرد که این ویژگی باعث محبوبیت بیش تر این دستگاه شده است. عبارت، بهترین مینی ماینر را در اینترنت جست و جو کنید تا اطلاعات بیش تری در این زمینه به دست آورید.

طریقه کارکرد دستگاه مینی ماینر

ASIC یا GPU چندین پردازنده ماینینگ هستند که در مینی ماینرها وجود دارند و محاسبات مربوط به شبکه‌ های بلاکچین را انجام می دهد و هر تراکنش و معامله را تایید می کند. این دستگاه بر اساس الگوریتم های مختلفی مانند SHA-256 که برای بیت کوین طراحی شده است و یا الگوریتم های دیگری مانند Scrypt وX11 طراحی می شوند.

هر ارز برای استخراج، از یک الگوریتم خاص استفاده می کند. مینی ماینر باید ابتدا به اینترنت متصل شود تا بتواند به شبکه وصل شده و تراکنش ها را مورد بررسی قرار بدهد. حال باید کاربر نرم افزارهای ماینینگ را بر روی مینی ماینر نصب کند، البته ممکن است که این نرم افزارها از قبل بر روی آن نصب شده باشد.

به هرحال کاربر به کمک این پلت فرم ها می تواند عملیات استخراج را شروع کند. مینی ماینر به کمک نرم افزارها، محاسبات مختلفی را حل می کند تا بتواند یک بلاک بر روی بلاک چین ایجاد کند. پس از حل کردن مسئله، تراکنش هایی که انجام شده است تایید شده و ثبت می شوند. پس از این مرحله مقداری رمز ارز توسط مینی ماینر برای کاربر دریافت می شود و سود خوبی به این فرد تعلق می گیرد.

سوالات متداول

مینی ماینر چیست؟

این سخت افزار ها دستگاه ها دستگاه هایی مانند ماینر ها هستند که در ابعاد کوچک تر و ویژگی های کمتر می باشند که جهت استخراج انواع ارز های دیجیتال از آن ها استفاده می شود که مدل های گوناگونی هم دارند.

انواع مینی ماینر چیست؟

مینی ماینر ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها با ویژگی های متفاوت توسط کمپانی ها و شرکت های مختلفی ساخته شده اند که در مقاله به صورت کامل به علاوه مشخصات آن ها ذکر شده است.

ویژگی های مینی ماینر ها چیست؟

مینی ماینر ها ویژگی های مثبت و منفی زیادی دارند که هر مینی ماینر هم مشخصات و ویژگی خاص خود را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مراجعه کنید تا از تمامی ویژگی های این دستگاه ها با خبر شوید.

هر مینی ماینر چه ارز استخراج می کند؟

این دستگاه ها ارز های مختلفی استخراج می کنند که این ارز ها نسبت به ارز هایی که توسط ماینر ها استخراج می شوند سبک تر و کوچک تر می باشند و مینی ماینر ها توانایی استخراج ارز های بزرگ مانند اتریوم و بیت کوین را ندارند.

مینی ماینر ها چند ارز استخراج می کنند؟

این دستگاه با توجه به ویژگی هایی که دارند هر کدام ارز های مختلفی را استخراج می کنند که بعضی از مینی ماینر ها توانایی استخراج 10 ارز و برخی ها هم توانایی استخراج تنها 3 ارز دیجیتال را دارند که در مقاله تمامی این موارد به صورت کامل توضیح داده شده است که می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله مراجعه کنید.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها