گران ترین ارز دیجیتال در سال 2021 چه بود؟ آموزش ارزهای دیجیتال

گران ترین ارز دیجیتال در سال 2022 کدام خواهد بود؟

 • توسط sajjad
 • 22 دقیقه

ارز های دیجیتال یکی از بهترین و بزرگ ترین منابع برای سرمایه گذاری در بازار های مالی می باشند. ارز های دیجیتال انواع بسیار مختلفی دارند و هر کدام هم از ارزش و قیمت خاصی برخوردار هستند. نام دیگر ارز های دیجیتال کریپتوکارنسی می باشد که نوعی پول های اینترنتی بوده که تحت شبکه بلاک چین فعالیت می کنند. در میان انواع مختلف ارزهای دیجیتال برخی از آن ها قیمتی بسیار بالا تر از سایر ارز های دیجیتال دارند و حتی در جدول ارز های دیجیتال قیمت گران ترین ارز دیجیتال حدود 18 برابر دومین ارز گران قیمت می باشد.

هر کدام از ارز های دیجیتال یا همان کریپتوکارنسی ها برای هدف های مختلفی ارائه و عرضه شده اند. برخی از ویژگی ها باعث شده تا نسبت به دیگر ارز های دیجیتال ارزشمند تر و گران تر باشند. در این مقاله به بررسی گران ترین ارز های دیجیتال و مسائل مربوط به آن ها پرداخته ایم و شما نیز اگر به دنیای ارز های دیجیتال علاقه مند هستید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید تا با گران ترین ارزها آشنا شوید.

گران ترین ارز دیجیتال چه نام دارد؟

گران ترین ارز دیجیتال چه نام دارد؟

موضوع گران ترین ارز دیجیتال همواره جزو پر کاربرد ترین موضوعات پیرامون ارز های دیجیتال می باشد. ممکن است تا کنون به این موضوع فکر کرده باشید که گران ترین ارز دیجیتال کدام است و یا قیمت آن چقدر است. یکی از اشتباهات بسیاری از کاربران این است که فکر می کنند 10 ارز برتر جهان همواره جزو گران ترین ارز های دیجیتال هستند که در حقیقت این گونه نیست و برخی از ارز های دیجیتال وجود دارند که قیمت هر واحد آن ها حتی گاهی اوقات از 10 ارز برتر جهان هم گران تر است.

در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین که معروف ترین و بزرگ ترین ارز دیجیتال فعال در بازار می باشد که قیمت هر واحد از آن 54884 دلار آمریکا می باشد. به واحد پول ایران در با توجه به قیمت 29 هزار تومانی دلار و قیمت حال حاضر بیت کوین، هر واحد از این ارز دیجیتال حدود 1 میلیارد و 530 میلیون تومان می باشد که همواره با تغییرات زیادی هم همراه است. همان طور که گفته شد بیت کوین گران ترین ارز دیجیتال جهان می باشد و پس از آن ارز دیجیتال اتریوم بوده که ارزش بیت کوین حدود 18 برابر اتریوم می باشد.

گران ترین ارز های دیجیتال کدام ارز ها هستند؟

در قسمت های قبل گفته شد که برخی از ارز های دیجیتال ارزش و قیمتی به مراتب بسیار بیشتر نسبت به سایر ارز های دیجیتال دارند. در حال حاضر قیمت برخی ارز های دیجیتال حتی از ارز های معروف، هم بیشتر می باشد. در قسمت زیر بر اساس قیمت هر واحد از ارز های دیجیتال، نام 10 ارز دیجیتال گران قیمت به ترتیب ذکر شده است. در قیمت هر کدام از این ارز های دیجیتال عوامل زیادی اثر گذار هستند که به این مورد در قسمت های آتی اشاره خواهیم کرد.

بیت کوین 🔝

اگر با بازار های مالی و سرمایه گذاری دیجیتال سر و کار دارید حتما تا کنون نام ارز دیجیتال بیت کوین را شنیده اید. بیت کوین بزرگ ترین و معروف ترین و همچنین قدیمی ترین ارز دیجیتال جهان می باشد. در حال حاضر قیمت هر واحد بیت کوین 54884 دلار آمریکا می باشد که به واحد پول ایران بیش از 1 میلیارد و 530 میلیون تومان خواهد شد. قیمت بیت کوین همواره با نوسانات زیادی همراه است و مدام قیمت آن در حال تغییر است.

اتریوم

از اتریوم می توان به عنوان دومین ارز دیجیتال گران قیمت جهان نام برد. اتریوم پس از بیت کوین به عنوان دومین ارز گران قیمت و دومین ارز برتر جهان شناخته می شود که در حال حاضر قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال بالغ بر 3600 دلار آمریکا می باشد. قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال به پول ایران حدود 100 میلیون تومان است که با نوسانات بازار ارز های دیجیتال و نوسانات قیمت دلار در ایران قیمت آن تغییرات زیادی خواهد داشت.

ماکر

نام ارز دیجیتال ماکر را ممکن است تا کنون شنیده باشید. ماکر سومین ارز گران قیمت جهان بوده که قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال در حال حاضر 2522 دلار آمریکا می باشد. در ایران نیز قیمت هر یک واحد از این ارز دیجیتال 70 میلیون و 400 هزار تومان قیمت دارد و با نوسانات دلار قیمت آن تغییرات زیادی در ایران دارد.

بیت کوین کش

بیت کوین کش یکی از زیر مجموعه های ارز دیجیتال بیت کوین می باشد که به عنوان چهارمین ارز دیجیتال گران قیمت جهان شناخته می شود. در حال حاضر با توجه به نوسانات قیمت بیت کوین کش قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال 607 دلار آمریکا معامله می شود که اگر به ریال ایران محاسبه کنید حدود 170 میلیون ریال یا 17 میلیون تومان خواهد شد.

بایننس کوین

بایننس کوین جزو 5 ارز برتر جهان و پنجمین ارز دیجیتال گران قیمت می باشد. بایننس کوین در حال حاضر ارزشی حدود 423 دلار دارد و در ایران هم هر واحد آن حدود 11 میلیون و 800 هزار تومان معامله می شود. قیمت بایننس کوین هم با توجه به قیمت دلار و نوسانات بازار ارز های دیجیتال هم تغییرات زیادی دارد و ممکن است تا ساعات آینده قیمت این ارز کاهش یا افزایش پیدا کند.

ای وی

ارز دیجیال ای وی ششمین ارز گران قیمت جهان می باشد. این ارز هرچند جزو 5 ارز برتر جهان نمی باشد و شاید مانند دیگر ارز های گران قیمت شهرت نداشته باشد اما در حال حاضر قیمت هر یک واحد از این ارز دیجیتال 309 دلار یعنی حدود 8 میلیون و 600 هزار تومان می باشد.

کوانت

کوانت یکی از معروف ترین ارز های دیجیتال فعال در بازار جهانی می باشد. ارز دیجیتال کوانت به عنوان هفتمین ارز دیجیتال گران جهان شناخته شده و هر واحد از این ارز دیجیتال 305 دلار قیمت دارد. در ایران هر یک واحد از کوانت حدود 8 میلیون و 500 هزار تومان معامله می شود.

مونرو

از Cryptocurrency مونرو می توان به عنوان هشتمین ارز دیجیتال گران قیمت جهان یاد کرد. ارز دیجیتال مونرو با توجه به نوسانات بازار در حال حاضر با قیمت 276 دلار معامله می شود که این قیمت در ایران حدود 7 میلیون و 720 هزار تومان است. ارز دیجیتال مونرو جزو ارز های دیجیتال معروف هم به شمار می رود که از آن برای معاملات زیادی استفاده می کنند.

بیت کوین کش ای بی سی

بیت کوین کش ای بی سی با قیمت 192 دلاری در جایگاه نهمین ارز گران قیمت جهان قرار گرفته است. هر واحد از این ارز دیجیتال 192 دلار بالغ بر 5 میلیون و 370 هزار تومان قیمت دارد. این ارز دیجیتال جزو زیر مجموعه های بیت کوین بوده و در حال حاضر روند صعودی را طی می کند.

اکسی اینفینیتی

یکی دیگر از کریپتوکارنسی های گران قیمت جهان ارز اکسی اینفینیتی می باشد. در حال حاضر قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال گران قیمت 128 دلار می باشد که در ایران هم حدود 3 میلیون و 570 هزار تومان خرید و فروش می شود. با توجه به نوسانات بازار ارز های دیجیتال در حال حاضر قیمت این ارز رو به افزایش است.

گران ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب است؟

گران ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب است؟

در قسمت قبل نام 10 کریپتوکارنسی گران قیمت جهان گفته شد. یکی از موضوعات و چالش های مربوط به ارز های گران قیمت سرمایه گذاری بر روی آن ها می باشد. موضوع سرمایه گذاری نه تنها بر روی ارز های گران بلکه در کل بازار ارز های دیجیتال اهمیت بالایی دارد و گاهی اوقات ممکن است با از دست رفتن سرمایه همراه شود. هر ارز دیجیتال چه گران قیمت و چه ارزان زمان و تایم های مناسبی برای سرمایه گذاری دارند و اگر سرمایه گذاری خارج از تایم مناسب انجام شود ممکن است با از بین رفتن سرمایه همراه شود.

اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال گران قیمت مانند بیت کوین و اتریوم هستید قبل از سرمایه گذاری از تحلیلگران کمک بگیرید. تحلیلگران به شما کمک می کنند تا زمان مناسب برای سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال گران قیمت را پیدا کنید و بتوانید یک سرمایه گذاری مناسب و پر سود انجام دهید. در حال حاضر اکثر ارز های گران قیمت مانند بیت کوین، اتریوم و … روند صعودی را طی می کنند و می توانند برای سرمایه گذاری تا مدت زمان مشخصی مناسب و قابل اطمینان باشند. همچنین مقاله بهترین ارز دیجیتال ارزان قیمت برای سرمایه گذاری نیز می تواند به شما کمک کند.

گران ترین ارز دیجیتال توکن های محدودی دارد؟ 🔔

در حال حاضر بسیاری از ارز های دیجیتال توکن های محدودی دارند. بیت کوین که به عنوان گران ترین کریپتوکارنسی جهان شناخته می شود هم دارای توکن های محدودی می باشد که همین علت به آن طلای دیجیتال می گویند. در واقع یکی از دلایل گرانی قیمت بیت کوین محدود بودن توکن ها می باشد زیرا هر چه ارز دیجیتال کمیاب تر باشد گران تر است و از طرفی اگر یک ارز محدود باشد کاهش قیمت آن امکان پذیر نیست.

اما علاوه بر ارز هایی مانند بیت کوین که دارای توکن های محدود می باشند، ارز های دیجیتالی هم در حال حاضر وجود دارند که توکن های محدودی ندارند که مهم ترین آن ها اتریوم است.

استخراج گران ترین ارز دیجیتال چگونه است؟

همان طور که می دانید بیت کوین گران ترین ارز دیجیتال جهان می باشد. ارز های دیجیتال توسط دستگاهی به نام ماینر استخراج می شوند که همین مسئله در مورد بیت کوین هم صدق می کند. ماینر ها قدرت پردازش خود را در اختیار شبکه قرار می دهند تا امنیت شبکه برقرار شود و تراکنش های بیت کوین تایید شوند.

مایینر ها پس از استخراج بیت کوین ها پاداشی هم دریافت می کنند که این پاداش های خود بیت کوین بوده و میزان آن به سختی استخراج بستگی دارد.

قیمت گران ترین ارز دیجیتال چقدر است؟

قیمت گران ترین ارز دیجیتال چقدر است؟

در قسمت های قبل اشاره شد که بیت کوین گران ترین ارز دیجیتال فعال در بازار می باشد که در حال حاضر قیمت هر یک واحد از بیت کوین 54884 دلار آمریکا می باشد. از این ارز دیجیتال روزانه برای معمالات زیادی استفاده می شود و در ایران هم اکنون هر واحد از این ارز دیجیتال بیش از 1 میلیارد و 530 میلیون تومان معامله می شود.

با توجه به نوسانات بازار ارز های دیجیتال و همچنین  بالا و پایین رفتن قیمت دلار در ایران، قیمت این ارز ها به (تومان) همواره دستخوش تغییرات زیادی است.

خرید گران ترین ارز دیجیتال

خرید گران ترین ارز دیجیتال

برای خرید گران ترین ارز دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم باید از صرافی های ارز دیجیتال استفاده کنید.

در حال حاضر تقریبا تمامی صرافی های ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم را ارائه می دهند و شما می توانید برای خرید از آن ها استفاده کنید.

فروش گران ترین ارز دیجیتال

اگر قصد فروش ارز های دیجیتال گران قیمت مانند بیت کوین را دارید باز هم باید از صرافی های ارز دیجیتال استفاده کنید.

شما برای فروش ارز هم می توانید آن را به خود صرافی و هم می توانید به اشخاص حقیقی بفروشید که روش دوم اصلا توصیه نمی شود.

گران ترین ارز دیجیتال در سال 2021 چه بود؟

گران ترین ارز دیجیتال در سال 2021 چه بود؟

تقریبا از ابتدای گسترش و به وجود آمدن ارز های دیجیتال، بیت کوین به عنوان گران ترین ارز دیجیتال شناخته می شود.

در سال 2021 میلادی هم ارز دیجیتال بیت کوین با اختلافی بسیار زیاد به عنوان گران ترین ارز دیجیتال سال انتخاب شد.

گران ترین ارز دیجیتال در سال 2022

با توجه به اختلاف قیمت بسیار زیادی که میان بیت کوین با دومین ارز گران قیمت (اتریوم) وجود دارد به نظر در سال 2022 میلادی باز هم بیت کوین به عنوان گران ترین ارز دیجیتال شناخته شود. سایت بیستکس مطالعه مقاله 10 ارز دیجیتال برتر 2022 را نیز به شما پیشنهاد می کند.

در حال حاضر ارزش هر یک واحد بیت کوین 18 برابر اتریوم می باشد و رسیدن اتریوم به بیت کوین تقریبا نشدنی است.

جدول اطلاعات

در این قسمت درباره گران ترین ارز دیجیتال با یکدیگر تبادل اطلاعاتی را خواهیم داشت پس همراه ما باشید.

گران ترین ارز دیجیتال کدام است؟ بیت کوین
قیمت هر واحد بیت کوین چقدر است؟54882 دلار آمریکا
قیمت هر واحد اتریوم چقدر است؟3600 دلار آمریکا
گران ترین ارز در آیندهدر حال حاضر فقط بیت کوین این امکان را دارد

جدول گران ترین ارز های دیجیتال 📃

در قسمت های ابتدایی 10 ارز دیجیتال گران قیمت توضیح داده شدند. عوامل زیادی در افزایش قیمت این ارز های دیجیتال نقش داشته اند که باعث شده تا آن ها به عنوان گران ترین ارز های دیجیتال شناخته شوند. در قسمت زیر هم نام 10 ارز گران قیمت به صورت یک جدول ستونی ذکر شده است که و اگر به دنبال اطلاعات بیشتری از آن ها هستید به قسمت های ابتدایی رجوع کنید.

 1. بیت کوین
 2. اتریوم
 3. ماکر
 4. بیت کوین کش
 5. بایننس کوین
 6. ای وی
 7. کوانت
 8. مونرو
 9. بیت کوین کش ای بی سی
 10. اکسی اینفینیتی
گران ترین ارز دیجیتال بعد از بیت کوین چیست؟

گران ترین ارز دیجیتال بعد از بیت کوین چیست؟

پس از بیت کوین، ارز دیجیتال اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال گران قیمت جهان شناخته می شود. در حال حاضر قیمت هر یک واحد از ارز دیجیتال اتریوم 3600 دلار معامله می شود که این قیمت در ایران حدود 100 میلیون تومان است. اتریوم همچنین پس از بیت کوین به عنوان دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان هم شناخته می شود که در سال 2013 میلادی ارائه شد.

همان طور که می دانید قیمت دلار در ایران نوسانات زیادی دارد و حتی ممکن است بدون تغییر قیمت اتریوم، ارزش این ارز در ایران تغییرات زیادی داشته باشد که بستگی به نوسانات دلار در ایران دارد.

چگونه ارزش یک ارز دیجیتال به شدت بالا می رود؟

موارد زیادی در افزایش قیمت یک کریپتوکارنسی نقش دارند که ممکن است به یک باره یک ارز افزایش قیمت شدیدی پیدا کند. به طور مثال چندی پیش ایلان ماسک از ارز دیجیتال دوج کوین حمایت کرد و طولی نکشید که در طی 24 ساعت قیمت سهام دوج کوین از 20 میلیارد دلار به بیش از 40 میلیارد دلار رسید پس در نتیجه حمایت سلبریتی ها یکی از مواردی است که باعث می شود یک ارز به شدت افزایش قیمت پیدا کند.

علاوه بر حمایت سلبریتی ها عوامل دیگری هم مانند کمیاب بودن، مقدار عرضه و تقاضا هم نقش زیادی در افزایش قیمت یک ارز دیجیتال دارند.

موارد موثر بر افزایش قیمت یک ارز دیجیتال

در قسمت قبلی بزرگ ترین عواملی که در افزایش قیمت یک ارز دیجیتال نقش دارند گفته شد. در این قسمت نیز دیگر عواملی که در افزایش قیمت یک ارز دیجیتال نقش دارند ذکر شده است.

 • عرضه و تقاضا
 • توکن سوزی
 • حمایت سلبریتی ها
 • کمیاب بودن
 • حجم معاملات روزانه
 • پذیرش عمومی
 • قانون گذاری ها
 • سختی استخراج

پشتوانه گران ترین ارز دیجیتال چیست؟

نه تنها گران ترین ارز دیجیتال مانند بیت کوین، بلکه تقریبا هیچ کدام از ارز های دیجیتال پشتوانه مشخصی ندارند. منظور از پشتوانه مشخص کالا هایی مانند طلا است که بر اساس آن بر روی ارز های دیجیتال قیمت گذاری کنند.

هر چند که ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، پشتوانه مشخصی ندارند اما عواملی مانند پذیرش عمومی، قانون گذاری و … وجود دارند که به عنوان پشتوانه ارز های دیجیتال یاد می شوند.

ارز های زیر مجموعه گران ترین ارز دیجیتال کدامند؟ 

گران ترین ارز دیجیتال حال حاضر جهان ارز دیجیتال بیت کوین می باشد.

خود بیت کوین نیز شامل چند زیر مجموعه می باشد که برخی از آن ها هم جزو گران ترین ارز های دیجیتال هستند. در این قسمت به معرفی زیر مجموعه های گران ترین ارز دیجیتال جهان پرداخته ایم که در قسمت های قبل به برخی از آن ها اشاره کردیم.

بیت کوین کش

بیت کوین کش یکی از معروف ترین ارز های دیجیتال می باشد که جزو زیر مجموعه های بیت کوین می باشد. بیت کوین کش علاوه بر این که جزو بهترین ارز های دیجیتال به شمار می رود یکی از گران ترین ارز ها هم می باشد که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد.

لایت کوین

از لایت کوین هم می توان به عنوان یکی دیگر از زیر مجموعه های بیت کوین اشاره کرد. لایت کوین جزو معروف ترین ارز های دیجیتال می باشد که هر واحد از این ارز 177 دلار می باشد.

بیت کوین گلد

بیت کوین گلد یکی از زیر مجموعه های گران ترین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت کوین می باشد. در حال حاضر قیمت هر واحد از بیت کوین گلد 66 دلار می باشد.

بیت کوین کش ای بی سی

از بیت کوین کش ای بی سی هم می توان به عنوان دیگر زیر مجموعه بیت کوین اشاره کرد. این ارز دیجیتال نهمین ارز گران قیمت جهان می باشد که ارزش هر واحد از آن 192 دلار آمریکا می باشد.

سوالات متداول

گران ترین ارز دیجیتال کدام ارز است؟

در حال حاضر بیت کوین گران ترین ارز دیجیتال جهان می باشد.

گران ترین ارز دیجیتال به تومان کدام است؟

بیت کوین با قیمتی بیش از 1 میلیارد و 530 میلیون تومان گران ترین ارز دیجیتال به واحد پول ایران است.

قیمت ارز دیجیتال اتریوم به تومان چقدر است؟

در حال حاضر اتریوم با قیمتی حدود 100 میلیون تومان در ایران معامله می شود.

زیر مجموعه های ارز بیت کوین کدامند؟

بیت کوین کش، لایت، کوین، بیت کوین گلد و بیت کوین کش ای بی سی زیر مجموعه های بیت کوین هستند.

اصلی ترین دلایل افزایش قیمت ارز های دیجیتال چیست؟

کمیاب شدن، عرضه و تقاضا و حمایت سلبریتی ها از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت یک ارز دیجیتال هستند.

قیمت یک ارز دیجیتال را چگونه به تومان تبدیل کنیم؟

با استفاده از ماشین حساب های ارز دیجیتال می توانید قیمت ارز های دیجیتال را به تومان تبدیل کنید.

قیمت بیت کوین چند دلار است؟

با توجه به نوسانات بازار در حال حاضر قیمت هر واحد بیت کوین 54882 دلار آمریکا می باشد.

چگونه ارز دیجیتال خریداری کنیم؟

با استفاده از صرافی های آنلاین می توانید ارز دیجیتال خریداری کنید.

چند نوع ارز دیجیتال داریم؟

در حال حاضر بیش از 1600 ارز دیجیتال ارائه شده است.

چند صرافی ارز دیجیتال فعال وجود دارد؟

تا کنون 405 صرافی معتبر برای ارز های دیجیتال ایجاد شده اند.

بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال گران چه زمانی است؟

برای این موضوع باید از تحلیلگران ارز های دیجیتال کمک بگیرید.

تعداد توکن های بیت کوین محدود است؟

بیت کوین جزو ارز هایی می باشد که توکن محدود دارند.

تعداد توکن های اتریوم محدود است؟

تعداد توکن های اتریوم محدود نیست.

از نظر قانونی استفاده از ارز های دیجیتال در ایران مجاز است؟

از سال 2017 میلادی استفاده از این ارز ها در ایران قانونی شد.

کریپتوکارنسی چیست؟

کریپتوکارنسی نام دیگر ارز های دیجیتال می باشد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها