تبلیغات
معامله کم ریسک ارزهای دیجیتال آموزش ارزهای دیجیتال

آموزش معامله کم ریسک ارزهای دیجیتال در سال 2023

  • توسط behrouz
  • 7 دقیقه

اگر اهل خرید و فروش در دنیای ارزهای دیجیتال باشید، حتما می دانید که معامله در این بازار دارای ریسک و خطر بالایی است و اگر بدون برنامه دست به اقدام بزنید ممکن است ضرر بسیار بدی را تجربه کنید. هیچ معامله ای بدون نقص نبوده و هیچ چیز کامل نیست و حتی بزرگ ترین معامله گران نیز دچار اشتباه می شوند. اگر در دسته معامله گران مبتدی و تازه کار باشید، سه روش برای شما وجود دارد که توسط این سه روش می توانید قدم های اول را صحیح بردارید. در ادامه در صرافی ارز دیجیتال بیستکس این سه روش به شما معرفی خواهند شد تا معامله کم ریسک ارزهای دیجیتال را تجربه کنید.

میانگین‌ سازی هزینه دلاری برای معامله کم ریسک ارزهای دیجیتال

میانگین‌ سازی هزینه دلاری برای معامله کم ریسک ارزهای دیجیتال

اولین روش این مورد است که تست شده و یکی از راهکار های محبوب در بین کاربران است. این روش بهترین عملکرد خود را در زمانی نمایان می کند که در دوره های زمانی بلند مدتی اعمال شود. حال دقیق تر بدین روش می پردازیم که بدین صورت است:

  • در عوض این که تمام پول خود را یک دفعه در یک رمزارز خاص سرمایه گذاری کنید و مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال را بدین شیوه انجام دهید، در ابتدا آن پول را به مقدار های کوچک تر تقسیم کنید.
  • در هفته یک زمان و روز خاص را انتخاب کنید.
  • تنها در آن زمان مشخص شده خرید ارز دیجیتال خودتان را انجام دهید.

اما دلیل این کار و روش در چیست؟ خرید بدین صورت باعث می شود که در فاصله های منظم و در بازه زمانی بلند مدت، نوسانات بازار کاهش یافته و بازار به یک آرامش ملایمی برسد که بدین صورت اگر تمام پول خود را ارز دیجیتال بیت کوین خریده باشید با عمل کردن بدین روش میانگین ارز دیجیتال بیت کوین بیشتری را در قبال همان پول می گیرید.

تقاطع طلایی/ تقاطع مرگ در معامله کم ریسک ارزهای دیجیتال

تقاطع طلایی/ تقاطع مرگ در معامله کم ریسک ارزهای دیجیتال

حال نوبت به دومین روش می رسد. در این روش از دو لاین میانگین متحرک بر روی نمودار تریدینگ استفاده می شود که در ادامه میانگین متحرک یک لاین شاخص نمودار بوده که نشانگر میانگین ارزش و قیمت متوسط یک دارایی یا سرمایه برای مدت زمانی مشخص است. همگرایی این موضوع را نشان می دهد که مومنتوم کوتاه مدت در حال بالا رفتن از مومنتوم بلندمدت است که در نهایت می توان گفت که این یک سیگنال خرید بوده و این رویداد هنگامی رخ می دهد که افراد خریدار به بازار ارزهای دیجیتال برمی گردند و موجب می شوند که قیمت ها افزایش پیدا کنند.

حال منظور از واگرایی چیست؟ این مورد نیز این را نشان می دهد که مومنتوم کوتاه مدت نسبت به مومنتوم بلند مدت در حال سقوط بوده که در نهایت می توان نتیجه گرفت که این یک سیگنال فروش است. واگرایی هنگامی به وقوع می پیوندد که تعداد بالایی از تریدر ها تصمیم می گیرند تا از بازار ارزهای دیجیتال خارج شوند و سرمایه و دارایی های خود را بفروشند.

به جهت انجام این عمل باید وارد نمودار تریدینگ ویو شوید و سپس بازه زمانی را به روزانه و یا هفتگی تغییر دهید. سپس بر روی دکمه شاخص کلیک کرده و میانگین های متحرک یا همان moving averages را سرچ کنید. حال باید دو بار کلیک کرده تا 2 میانگین متحرک اضافه شود.

در ادامه باید بر روی نماد دندانه دار هر میانگین متحرک کلیک کنید و میانگین متحرک را توسط تغییر پارامتر طول تغییر دهید. شما این امکان را نیز دارید تا بر روی Style کلیک کرده و رنگ ها را تغییر داده تا قادر باشید 2 لاین را از یکدیگر متمایز نمایید. این روش در بازار های بی ثبات بالا ترین کارایی را داشته ولی در زمانی که بازار خنثی است، با وجود این که دو لاین میانگین متحرک به طور منظم واگرا و همگرا می شوند، ممکن است سیگنال های خرید و فروش متعدد را به نمایش بگذارد.

زمان رخ دادن این حالت هنگامی است که اطمینان قابل توجهی در بازار وجود ندارد و بین تعداد معامله گران صعودی و نزولی برابری برقرار است. می توان گفت که تنها مشکل این روش همین مسئله بوده ولی بیشترین میانگین سود را از ضرر های وارد شده در دوره های کم نوسان دارد.

راهبرد معامله برمبنای واگرایی RSI

راهبرد معامله برمبنای واگرایی RSI

این روش دارای کاربرد موثر تری در پیش بینی زمان بندی معکوس شدن روند پیش از وقوع آن بوده و روش فنی تری به شمار می آید. اما منظور از معکوس یا وارونگی روند چیست؟ این وارونگی در زمانی رخ می دهد که قیمت در خلاف جهت شروع به حرکت کند. شاخص RSL یک شاخص نمودار بوده که توسط محاسبه میانگین تعداد ضرر و سود در یک بازه زمانی 14 روزه، مومنتوم در اندازه گیری می نماید.

خیلی راحت و آسان می توانید از قسمت اندیکاتور ها در نمودار های تریدینگ‌ ویو، RSL را بیافزایید. بین اعداد صفر تا صد این شاخص در حال نوسان بوده و به جهت برجسته سازی فروش بیش از حد و یا خرید بیش از حد یک سرمایه و دارایی استفاده می شود. به صورت عادی از یک کانال 30 تا 70 به جهت نشان دادن این موضوع استفاده می شود.

حال اگر خط شاخص از عدد 70 عبور کند، از بالای کانال خارج شده و دارایی مدنظر در حالت خرید بیش از حد در نظر گرفته خواهد شد که منظور این است که این احتمال وجود دارد تا قیمت به پایین باز گردد.

حال اگر دارایی از عدد 30 به زیر کانال افت کند در وضعیت فروش بیش از حد در نظر گرفته شده و بدین معنیست که احتمال دارد که قیمت رشد کند.

سوالات متداول معامله کم ریسک ارزهای دیجیتال

در معامله کم ریسک ارزهای دیجیتال اگر خط شاخص از عدد 70 عبور کند، به چه معناست؟

بدین معنیست که این احتمال وجود دارد تا قیمت به پایین باز گردد و در حالت خرید بیش از حد در نظر گرفته می شود.

در معامله کم ریسک ارزهای دیجیتال اگر دارایی از عدد 30 به زیر کانال افت کند به چه معناست؟

بدین معنیست که احتمال دارد که قیمت رشد کند و در وضعیت فروش بیش از حد در نظر گرفته می شود.

امتیاز دهید
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها