تبلیغات
چه عواملی بر تعیین حد ضرر در ارز دیجیتال تاثیرگذار هستند؟ مقالات آموزشی

نحوه گذاشتن حد ضرر در فیوچرز کوینکس با موبایل

 • توسط sajjad
 • 17 دقیقه

کوینکس یکی از بهترین و معروف ترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان می باشد. با مفهوم و کاربرد صرافی ارز دیجیتال به احتمال زیاد آشنایی دارید. صرافی ارز دیجیتال منابعی هستند که با استفاده از آن ها می توان برای خرید ارز دیجیتال و فروش و ترید ارزهای دیجیتال استفاده کرد که تاکنون صرافی های زیادی هم در این زمینه ایجاد شده اند که این صرافی ها یکی از مهم ترین مسائل پیرامون رمز ارزها هستند. یکی دیگر از مسائل مهم در رابطه با ارزهای دیجیتال حد ضرر در سرمایه گذاری می باشد. با توجه به استفاده زیادی که از صرافی کوینکس صورت می گیرد و با توجه به اهمیت حد ضرر در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس به معرفی حد ضرر کوینکس اشاره شده است.

اگر به بازار ارزهای دیجیتال علاقه مند هستید و یا در آن ها فعالیت دارید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. با مطالعه کامل و دقیق این مقاله می توانید از هر سوالی در این زمینه بی نیاز شوید و اگر در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنید با استفاده از حد ضرر جلوی ضرر های مالی سنگین را گرفته و یا به سود خوبی برسید.

منظور از حد ضرر کوینکس چیست؟

منظور از حد ضرر کوینکس چیست؟

حد ضرر یا استاپ لاس یکی از اندیکاتور های مهم معاملاتی به شمار می رود.  زمانی که قیمت سرمایه مان رفته به رفته پایین تر شود باید هرچه سریع تر سرمایه خود را بیرون کشیده و سریعا آن را به فروش برسانیم تا از ضرر بیشتر آن جلوگیری کنیم به تعریف دیگر حد ضرر ابزاری است که سرمایه‌ گذاران به کمک آن می‌ توانند در صورتی‌ که نتوانستند سود دلخواه خودش را بدست بیاورند، از ضرر بیشتر و از بین رفتن اصل سرمایه خود جلوگیری کنند و این یک امتیاز به شمار می رود. این اندیکاتور زمانی در معامله به کار می رود که شما معامله را باز کرده اید و استدلال شما این است که ارزی که می خواهید خریداری کنید رشد می کند و اما داستان بر خلاف تحلیل و پیش بینی شما بوده و با توجه به نوسانات ارز دیجیتالی که خریداری کرده اید سقوط کرده و شما دچار ضرر خواهید شد.

حد ضرر در کوینکس هم کاربرد زیادی دارد. شما در صرافی کوینکس با استفاده از حد ضرر می توانید مشخص کنید که زمانی که قیمت یک ارز دیجیتال از قیمت مد نظر شما کم تر شود ارز به صورت خودکار به فروش برسد. اگر بخواهیم بدون هیچ برنامه‌ ای سرمایه خود را حفظ کنیم باید ریسک بالایی را بپذیریم چون بدون برنامه ریزی کاری پیش نمی رود.

سرمایه ‌گذار حرفه ‌ای کسی است که با بررسی کامل سهم را خریده و با تعیین حد ضرر مشخص می‌کند زمانی که سهام به سود رسید و یا از محدوده مقاومت خود عبور کرد، آن سهم را نگه ‌داری کند یا بفروشد و زمانی هم که سهام به جای رشد، افت قیمت پیدا کرد و به حد ضرر رسید، بلا فاصله از آن  سهم خارج ‌شود و جلوی ضرر را بگیرد تا بیشتر از این سهام را از دست ندهد.

به ‌نوعی می‌ توان گفت حد ضرر در بورس مانند کاری عمل می‌ کند که چنان چه انتظار سرمایه ‌گذار محقق نشد می‌ تواند به کمک آن جلوی از بین رفتن اصل سرمایه خود را بگیرد و سهام خود را بردارد.

روش های تعیین حد ضرر کوینکس کدامند؟

به صورت کلی تعیین حد ضرر در کوینکس به دو روش تعیین مقدار ثابت درصدی و تعیین مقدار ثابت عددی انجام می شود. مقدار ثابت عددی و مقدار ثابت درصدی کمی با یک دیگر تفاوت دارند اما شیوه کار آن ها تقریبا همانند هم می باشد. در قسمت زیر به معرفی دو روش برای تعیین حد ضرر در کوینکس اشاره شده است و می توانید با این روش ها بیشتر آشنا شوید.

تعیین مقدار ثابت درصدی

تعیین مقدار ثابت درصدی به معنای مشخص کردن درصد برای حد ضرر می باشد. به طور مثال شما 10 میلیون تومان بر روی یک ارز سرمایه گذاری کرده اید و برای حد ضرر خود در درصد را تعیین می کنید. حال زمانی که در کل سرمایه خود ده درصد (1 میلیون تومان) ضرر کنید سرمایه و ارز خریداری شده شما به فروش می رسد.

تعیین مقدار ثابت عددی

تعیین مقدار ثابت عددی هم تقریبا همانند درصدی می باشد. زمانی که شما بر روی یک ارز سرمایه گذاری انجام می دهید در این جا از یک عدد ثابت برای حد ضرر استفاده می کنید. عنوان مثال ده میلیون تومان سرمایه گذاری کرده اید و دو میلیون تومان به عنوان حد ضرر مشخص می کنید. حال زمانی که از ده میلیون شما دو میلیون تومان ضرر کنید ارز شما به فروش می رسد.

نرم افزار حد ضرر کوینکس

نرم افزار حد ضرر کوینکس

همان طور که می دانید کوینکس یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال می باشد. خیلی کاربرای این سوال برایشان پیش می آید که آیا نرم افزاری برای حد ضرر کوینکس وجود دارد یا خیر؟ که در جواب این سوال باید گفت که صرافی کوینکس دارای نرم افزار می باشد.

شما با استفاده از نرم افزار این صرافی می توانید از حد ضرر در معاملات خود استفاده کنید. برای دانلود اپلیکیشن صرافی کوینکس می توانید از طریق سایت های مختلف اقدام کنید.

آموزش حد سود و ضرر در کوینکس را چگونه فرا بگیریم؟

آموزش حد سود و ضرر در کوینکس را چگونه فرا بگیریم؟

اگر قصد دارید تا خودتان تعیین حد سود و ضرر را انجام دهید نیاز به داشتن اطلاعت مهمی در این حوزه دارید. در حال حاضر یکی از سوالاتی که به شدت ذهن کاربران را درگیر کرده است نحوه یاد گیری حد سود و ضرر در صرافی کوینکس می باشد. این که چگونه به این آموزش ها دسترسی داشته باشیم موضوع مهمی است اما مهم تر از آن منبع استفاده می باشد. ممکن است برخی آموزش ها چندان دقیق و مناسب نباشند و نتوانید به طور کامل از این آموزش ها استفاده کنید.

اگر قصد فراگیری آموزش تعیین حد سود و ضرر در کوینکس را دارید می توانید از منابع مختلفی استفاده کنید. شما برای دسترسی به این آموزش ها می توانید از کانال های معتبر در تلگرام، پیج های رسمی در اینستاگرام و سایت ها معتبر استفاده کنید.

مزایای تعیین حد ضرر در کوینکس چیست؟؟

مزایای تعیین حد ضرر در کوینکس چیست؟؟

امروزه افراد در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. کسانی که در این حوزه حرفه‌ ای و آشنایی کامل را به بازار بورس و کوینکس دارند مطمئناً برای خودشان اهداف خاص قیمتی مناسبی تعیین می‌ کنند که بعدا برایشان ضرر و زیانی پیش نیاید. با توجه به مزایای کوینکس افراد زیادی برای اهداف خود از این صرافی استفاده می کنند. صرافی کوینکس مزایای زیادی دارد که باعث شده افراد زیادی از آن استفاده کنند. استفاده از حد ضرر در کوینکس بسیار مفید می باشد که در قسمت زیر مهم ترین مزایای تعیین ضرر در صرافی کوینکس بیان شده اند.

 • جلوگیری از ضرر های مالی سنگین
 • عادت به استراتژی معاملاتی
 • جلوگیری از خواب سرمایه

آیا تعیین حد ضرر در کوینکس با اندیکاتور ها امکان پذیر است؟

برای پاسخ به این سوال روش‌ های زیادی وجود دارد که برخی از این روش‌ ها با توجه به فاصله قیمتی از نقطه خرید سهام بوده و برخی از آن ها توسط بزار تحلیل تکنیکال و اندیکاتور ها تعیین می‌ شوند. شما در حال حاضر در صرافی کوینکس می توانید با استفاده از اندیکاتور های مختلفی تعیین حد را انجام دهید.

فرمول محاسبه حد ضرر در کوینکس چیست؟

فرمول محاسبه حد ضرر در کوینکس چیست؟

تعیین حد ضرر در کوینکس فرمول قاعده خاصی ندارد و اغلب به خود کاربر بستگی دارد. به طور مثال عواملی همچون سبک سرمایه گذاری، میزان سرمایه گذاری و ریسک پذیری مربوط به خود کاربر می باشد. دلیل آن که تعیین حد ضرر تا حد زیادی به کاربر بستگی دارد و فرمول خاصی هم برای این کار وجود ندارد تفاوت میان کاربران در سرمایه گذاری های بلند مدت و کوتاه مدت می باشد. به جز این موارد به صورت کلی 3 فرمول دیگر وجود دارد که برای تعیین و محاسبه حد ضرر در کوینکس از آن ها استفاده می شود که این 3 فرمول در قسمت زیر ذکر شده اند.

 • تعیین حد ضرر به روش مکانیکال
 • تعیین حد ضرر به روش تکنیکال و رسم نمودار
 • تعیین حد ضرر به روش ثابت
جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

در قسمت زیر جدولی وجود دارد که در آن به مهم ترین نکات و مسائل پیرامون حد ضرر کوینکس اشاره شده است. هر کدام از موارد ذکر شده در جدول از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

موضوعحد ضرر کوینکس
روش های تعیین حد ضرر کدامند؟تعیین مقدار ثابت عددی، تعیین مقدار ثابت درصدی
مزایای تعیین حد ضرر در کوینکس چیست؟جلوگیری از ضرر مالی سنگین، جلوگیری از خواب سرمایه، عادت به استراتژی معاملاتی
مهم ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین حد ضرر کدامند؟فیبوناچی، امواج الیوت، ریسک پذیری و …
فرمول محاسبه حد ضرر چیست؟حد ضرر فرمول قاعده خاصی برای محاسبه ندارد.

چگونه حد ضرر کوینکس را خودمان فعال کنیم؟

چگونگی فعال کردن حد ضرر در کوینکس یکی از سوالات رایج میان کاربران می باشد. در حال حاضر افراد زیادی هستند که به دنبال فعال کردن حد ضرر در کوینکس هستند که در این قسمت به این موضوع اشاره شده است. برای این کار و نحوه کارتان برای معاملات استاپ لیمیت ابتدا شما باید قصد خرید و فروش ارز را داشته باشید.

کار شما در کوینکس به این صورت است که یک قیمت را در بخش استاپ stop به عنوان شرط و یک قیمت را در بخش لیمیت limit به عنوان محدود کننده قیمت خرید یا فروش وارد می‌ کنید سپس در بخش Amount نیز مقداری که قصد خرید یا فروش آن را دارید را وارد می‌ کنید. 

شما با توجه به روش بالا به راحتی می توانید حد ضرر خود را در صرافی کوینکس فعال کنید.

چه عواملی بر تعیین حد ضرر در ارز دیجیتال تاثیرگذار هستند؟

در تعیین حد ضرر ارزهای دیجیتال عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند. اثر هر کدام از این عوامل مختلف است به طور مثال ممکن است یکی از این عوامل مانند فیبوناچی تاثیر به مراتب بیشتری بر تعیین حد ضرر داشته باشد. در قسمت زیر نام مهم ترین عواملی که در تعیین حد ضرر ارزهای دیجیتال تاثیرگذار هستند ذکر شده است.

 • فیبوناچی
 • امواج الیوت
 • الگو های نموداری
 • کف دو قلو
 • الگوی سر و شانه
 • خصوصیات فردی و اجتماعی روحی سرمایه گذار
 • ریسک پذیری
 • هدف از سرمایه گذاری
 • میزان سرمایه و سرمایه گزاری

چه زمانی از فرمول حد ضرر استفاده کنیم؟

باید توجه داشته باشید که حد را نباید با فاصله بسیار بالایی یا خیلی اندکی از قیمت خرید قرار دهید. در صورتی که روند بازار و شاخص صعودی باشد پس از رسیدن به حد سود بدون آن که سهم را بفروشید، تنها و تنها حد را تعریف کنید.

اما در صورتی که روند بازار نزولی و شاخص در حال اصلاح باشد، باید پس از رسیدن به حد سود یا به‌ صورت کامل از سهم خارج شویم یا آن که قسمتی از سهام را با سود فروخته و برای مابقی حد ضرر شناور  (trailing stop) را در نظر بگیرید.

تعیین حد ضرر در ارز دیجیتال مناسب افراد مبتدی است؟

تعیین حد ضرر نه تنها برای افراد مبتدی و تریدر های تازه کار بلکه برای افراد حرفه ای هم بسیار مناسب است. در واقع استفاده از حد ضرر نشان دهنده یک فرد حرفه ای با یک فرد عادی می باشد زیرا اکثر افراد حرفه ای از حد ضرر استفاده می کنند.

زمانی که یک فرد مبتدی از حد ضرر استفاده می کند می تواند از ضرر مالی سنگین جلوگیری کند. به عنوان مثال شما یک فرد مبتدی هستید و با شرایط بازار آشنا نیستید و زمانی که از حد ضرر استفاده می کنید می توانید جلوی ضرر های مالی سنگین را گرفته و کم کم با بازار آشنا شوید به همین خاطر استفاده از حد ضرر برای افراد مبتدی بسیار مهم است و حتی از به خواب رفتن سرمایه هم جلوگیری می کند.

صفر شدن پول در ارز دیجیتال

گاهی اوقات شما وارد سایت یا کیف پول ارز دیجیتال  خود می شوید. گاهی ممکن است که چشمتان به پولتان بخورد و مشاهده کنید که سرمایه شما صفر شده است. زمانی که این اتفاق برای شما رقم می خورد حتما نگران خواهید شد که سرمایه خود را از دست داده اید و شاید هم فکر کنید که حساب یا کیف پول شما هک شده است.

اگر به این مورد برخورد کردید اصلا نگران نشوید. گاهی اوقات ممکن است شما با فیلترشکن وارد سایت یا کیف پول شوید و همین مسئله باعث اختلال در کیف پول شده و صفر شدن پول به این معنا نیست که شما سرمایه خود را از دست داده اید.

معنی استاپ لاس در ارز دیجیتال چیست؟

ممکن است تا کنون نام استاپ لاس به گوشتان خورده باشد. استاپ لاس در لغت به معنی جلوگیری کردن و توقف ضرر و زیان است و در تمام بازار های مالی به جلوگیری معامله از قبل قیمتی که مشخص شده اشاره دارد به عبارت دیگر دستور از قبل پیش بینی شده برای توقف معامله در ضرر را استاپ لاس می گویند.

یکی از مواردی که در هنگام باز کردن معامله می توان آن را مشخص کرد جلوگیری در انجام ضرر است. در هر پلتفرم معاملاتی قسمتی به اسم استاپ لاس وجود دارد که شما با استفاده از آن می تواند حد ضرر را برای معامله تعیین کنید.

در بازار ارزهای دیجیتال همواره نوسانات زیادی شکل می گیرد. گاهی این نوسانات ممکن است با از دست رفتن بخش زیادی از سرمایه کاربران همراه شود و در این زمان از استاپ لاس استفاده می شود. در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال تمام حرکت های غیر قابل پیش بینی است و دستورات توقف معامله از جمله استاپ لاس و تیک پروفیت از گونه جمله هایی است که باید افراد معامله گر باید از آن مورد برای مدیریت بهتر سرمایه خود بهترین استفاده ممکن را بکنند و نباید ضرر بکنند بلکه باید به سود زیادی هم برسند.

تعیین حد ضرر در کوینکس برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

یکی از تایم فریم ها یا بازه های سرمایه گذاری در کوتاه مدت می باشد. امروزه افراد زیادی هستند که معمولا در کوتاه مدت سرمایه گذاری می کنند. تعیین حد ضرر در کوتاه مدت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و افراد با توجه به تایم فریمی که دارند حد ضرر خود را تعیین می کنند.

به طور مثال بازه زمانی کوتاه مدت شما 1 ماه می باشد و شما با استفاده از حد ضرر تعیین می کنید که زمانی که ضرر شما در این 1 ماه از مرز مشخص شده عبور کرد ارز دیجیتال شما به فروش برسد که این کار در صرافی کوینکس به راحتی قابل اجرا می باشد.

تعیین حد ضرر در کوینکس برای سرمایه گذاری بلند مدت

تایم فریم بلند مدت هم یکی دیگر از بازه های زمانی برای سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری بلند مدت برای افرادی است که صبر و حوصله زیادی دارند و به دنبال سود زیادی هم هستند می باشد. شما در تایم فریم بلند مدت به عنوان مثال در یک بازه زمانی 2 ساله مشخص می کنید که اگر در این دو سال ضرر شما از مرز مشخص شده عبور کرد سرمایه شما به صورت خودکار به فروش برسد و یا پیغام فروش برای شما ارسال شود که استفاده از حد ضرر در بلند مدت هم بسیار مهم و کاربردی است. شما با استفاده از صرافی کوینکس هم می توانید برای تایم فریم های بلند مدت حد ضرر خود را خیلی راحت مشخص کرده تا از ضرر های مالی سنگین جلوگیری کنید.

در بالا بسیار به تایم فریم اشاره شد و اگر این بحث توجه شما را جلب کرده است پیشنهاد می کنیم تا برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تایم فریم تحلیل را مطالعه کنید.

سوالات متداول

کوینکس چیست؟

کوینکس یکی از بهترین و بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان می باشد که جهت معاملات رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرد.

منظور از حد ضرر چیست؟

حد ضرر به معنای جلوگیری کردن و توقف ضرر و زیان است و در تمام بازار های مالی به جلوگیری معامله از قبل قیمتی که مشخص شده اشاره دارد به عبارت دیگر دستور از قبل پیش بینی شده برای توقف معامله در ضرر را حد ضرر می گویند.

روش های تعیین حد ضرر کدامند؟

تعیین مقدار ثابت عددی و تعیین مقدار ثابت درصدی روش های تعیین حد ضرر هستند.

فرمول محاسبه حد ضرر چیست؟

در واقع حد ضرر فرمول خاصی برای محاسبه ندارد.

مزایای تعیین حد ضرر در کوینکس چیست؟

جلوگیری از ضرر مالی سنگین، عادت با استراتژی معامله و جلوگیری از خواب سرمایه مزایای حد ضرر هستند.

چه عواملی بر تعیین حد ضرر تاثیرگذار هستند؟

فیبوناچی، امواج الیوت، الگو های نموداری، کف دو قلو، الگوی سر و شانه، خصوصیات فردی و اجتماعی روحی سرمایه گذار، ریسک پذیری، هدف از سرمایه گذاری و میزان سرمایه و سرمایه گزاری عوامل تاثیر گذار در تعیین حد ضرر هستند.

چگونه حد ضرر را در کوینکس فعال کنیم؟

در طول مقاله به روش فعال سازی حد ضرر در کوینکس اشاره شده است.

صفر شدن ناگهانی پول در کیف پول ها به چه علت است؟

استفاده از فیلترشکن و اختلال در کیف پول.

تعیین مقدار ثابت عددی چگونه است؟

تعیین یک عدد ثابت به عنوان حد ضرر به عنوان مثال 200 هزار تومان از کل سرمایه

تعیین مقدار ثابت درصدی چگونه است؟

تعیین یک درصد به عنوان حد ضرر مثلا 10 درصد از کل سرمایه

آیا تعیین حد ضرر برای افراد مبتدی خوب است؟

حد ضرر برای افراد مبتدی بسیار مناسب و کارآمد می باشد.

آیا با موبایل هم می توان حد ضرر را تعیین کرد؟

در حال حاضر نرم افزار هایی در این رابطه ایجاد شده اند که می توانید با استفاده از آن ها حد ضرر را مشخص کنید.

حد ضرر فقط در بازار کریپتو ها استفاده می شود؟

حد ضرر علاوه بر بازار ارزهای دیجیتال در فارکس، بورس و سایر بازار های مالی هم استفاده می شود.

آموزش های حد ضرر را چگونه فرا بگیریم؟

در طول مقاله به روش های یاد گیری آموزش حد ضرر اشاره شده است.

حد ضرر به چه منظور انجام می شود؟

حد ضرر به منظور جلوگیری از ضرر های سنگین مالی در زمان سرمایه گذاری استفاده می شود که در طول مقاله بیشتر به این موضوع اشاره شده است.

1/5 - (2 امتیاز)
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها