تبلیغات
ربات تریدر ابزارها

ربات تریدر ارز دیجیتال رایگان و بدون ضریب خطا

 • توسط sara
 • 24 دقیقه

ربات تریدر ارز دیجیتال یا بورس از اصطلاحات و عنوان هایی است که این روز ها زیاد در بازار های مالی به کار می رود. ربات معامله گر با توجه به الگوریتم هایی که به آن داده می شود در زمان و موقعیت مشخص خرید ارز دیجیتال و فروش انجام می دهد که در ادامه در صرافی ارز دیجیتال بیستکس به مزایا و روش های استفاده و به کار گیری از آن را در این مبحث جذاب به آن می پردازیم.

ربات تریدر چیست؟

ربات تریدر چیست؟

همان طور که در ابتدا گفته شد ربات های معامله گر با توجه به الگوریتم هایی که به آن می دهند خرید و فروش انجام می دهد. این ربات ها به گونه ای طراحی شده اند که به هیچ فرد معامله گر دیگری نیاز نیست. این عبارت یعنی ربات تریدر اولین بار در سال 1949 توسط ریچارد دونچیان و زمانی که او از مجموعه قوانینی برای خرید و فروش وجوه استفاده کرد مطرح شد.

مهم ترین وظیفه ربات های تریدر را می توان تجزیه و تحلیل دانست، سازنده آن‌ ها با در نظر گرفتن ساختار و نحوه کار ربات الگوریتم هایی را طراحی می کنند که ربات های تریدر این الگوریتم ها را اصلی ترین معیار تصمیم گیری خود قرار می دهند.

هر چند ربات های تریدر به خرد انسانی دست پیدا نکرده اند و نمی توان به آن اطمینان صد در صدی داشت ولی با این حال سرمایه گذاران حرفه ای از ربات های اختصاصی استفاده می کنند. ربات های تریدر این امکان را می دهد که موقعیت های مناسب در هر ساعت از شبانه روز را شناسایی کرد و از آن ها استفاده کرد.

ویژگی های استفاده از ربات تریدر

ربات های تریدر ویژگی های متعددی دارند که در زیر به آن ها می پردازیم.

 • ربات های تریدر قادر هستند به واسطه اندیکاتور هایی که دارند موقعیت های جدید را شناسایی کنند.
 • ربات ها از خرید و فروش از روی احساسات جلوگیری می کنند و مثل انسان دچار طمع در معامله نمی شود.
 • بعضی از ربات های تریدر این توانایی را دارند که تحلیل های پیچیده فاندامنتال را بر مبنای اخبار و رویداد های واقعی بازار برای معاملات خود در نظر بگیرند.
 • ربات ها محدویت زمانی ندارند و می توانند در 24 ساعت شبانه روز معامله انجام دهند.
 • یک ربات معامله کر می تواند در کسری از ثانیه چند گیگابایت اطلاعات را پردازش کند ولی مغز انسان نمی تواند در این زمینه مانند ربات عمل کند.

ربات ترید در شاخه های مختلف

در اینجا ما به تعریف انواع ربات های تریدر در شاخه های مختلف و کار کرد هر این ربات ها در شاخه خود می پردازیم.

ربات تریدر در ارز دیجیتال

ربات معامله گر ارز دیجیتال یک برنامه‌ رایانه ای است که می‌تواند سفارشات خرید و فروش را در صرافی‌ های ارز دیجیتال به ثبت برساند. این سفارشات بر اساس معیار های مشخصی که برای این ربات‌ ها تعریف شده انجام می‌ شوند. این ربات ها به معامله گران ارزهای دیجیتال این امکان را می دهد که با پارامتر های مشخص و ریسک کمتر معاملات خود را انجام دهند.

ربات تریدر در فارکس

در دهه های گذشته رشد سریع فناوری باعث تغییر در شیوه کسب و کار در بازار فارکس شده است. از این تغییرات می توان به جایگزینی معامله گران فردی و دارای اختیار با سیستم های مبتنی بر اتوماسیون و الگوریتم ها که در میان اعضای بازار به شهرت زیادی دست یافته است اشاره کرد.

با پیشرفت و افزایش این اتوماسیون در این بازار ها موجب پدیدار شدن نیازمندی به دستگاه هایی با قابلیت اجرای استراتژی های قانون مدار شد و یکی از این ابزار ها که بدون دخالت انسان معامله را انجام می دهد ربات فارکس است. ربات فارکس یک نرم افزار رایانه ای است که بر اساس استراتژی های از پیش تعیین شده به تشخیص و اجرای خودکار معاملات می پردازد.

ربات تریدر در بورس ایران

ربات های تریدر در بورس ایران با سرعت بالایی که دارند معامله‌ ای منطقی را برای معامله گران به ارمغان می آورند. همچنین به دلیل دور بودن از احساسات هیچ گونه حس طمع و استرس ندارند و تصمیمات را دقیق اتخاذ می‌ کنند. بین ربات های تریدر بورس ربات سیگنال یاب بورس هم کاربرد بسیاری دارد و با مورد تحلیل قرار دادن ارزش سهام های شرکت های متفاوت به معامله گران سیگنال های خرید و فروش می دهد و معامله گران با استفاده از این ربات های تریدر ریسک سرمایه گذاری خود را به حداقل می رسانند و معامله منطقی را انجام می دهند.

ربات تریدر صرافی های معتبر جهان

صرافی های معتبر جهان از ربات های تریدر متعدد استفاده می کنند که ما در اینجا ربات های تریدر صرافی ها را بررسی می کنیم.

ربات تریدر کوکوین

صرافی کوکوین که یکی از بهترین صرافی ها در زمینه ارزهای دیجیتال است مدتی است که ربات معامله گر تحت وب خود را راه اندازی کرده و به کاربران خود ارائه می دهد. ربات تریدر کوکوین که به عنوان یکی از ابزار های رایگان این توانایی را دارد که بدون حضور کاربرانش در معامله فرایند ترید را انجام دهد و برای آن ها سود اوری داشته باشد.

در حال حاضر ربات معامله گر کوکوین از طریق سایت و تلفن همراه در دسترس است. کوکوین برای به راه انداختن این ربات معامله گر چندین دلیل را عنوان کرده است که یکی از مهم ترین آن ها این است که کوکوین برنامه ای دارد تا تاکتیک‌ های سرمایه‌ گذاری پیشرفته را برای معامله‌گران و کاربران خود به وجود آورد و کار را برای آن ها آسان سازد.

ربات تریدر کوکوین در حال حاضر از چهار استراتژی متفاوت پشتیبانی می کند که برای کاربرانش در دسترس است و به گفته خود کوکوین در آینده از استراتژی های بیشتری هم استفاده می کند. این چهار استراتژی عبارتند از:

 • ربات معامله‌ گر کلاسیک یا همان اسپات
 • ربات معامله‌ گر فیوچرز کوکوین
 • ربات سرمایه‌ گذاری و ورود پله‌ ای
 • ربات تنظیم‌ کننده هوشمند پورتفولیو

ربات تریدر بایننس

ربات های تریدر بایننس در واقع توسط خود شرکت بایننس ساخته نمی شوند و فقط می توان این ربات ها را در صرافی بایننس استفاده کرد و در معاملات خود آن ها را لحاظ کرد. برای متصل کردن ربات به صرافی باید کلید API صرافی خود را به ربات داد تا در نبود شما معاملات انجام شوند.

ربات های تریدر بایننس به واسطه الگوریتم هایی که برنامه نویسان به آن ها می دهند معاملات را انجام می دهند و فقط بر اساس آنچه به آن ها گفته شده است معامله انجام می دهند و به دور از احساسات ترید می کنند. چند ربات معامله گر که صرافی بایننس آن ها را شناسایی می کند در و کاربران می توانند از آن ها استفاده کنند را در اینجا ذکر می کنیم:

 • ربات پایونکس (Pionex)
 • ربات گان بات (Gunbot)
 • ربات کریپتوهاپر (Cryptohopper)
 • ربات هودل بات (HodlBot)
 • ربات ترید کوین رول (Coinrule)
 • ربات زیگنالی (Zignaly)

ربات تریدر پنکیک سوآپ

صرافی پنکیک سواپ یکی از بهترین و شناخته شده ترین صرافی های غیر متمرکز ارزهای دیجیتال است و می تواند صرافی مناسبی برای کاربرانی باشد که قصد خرید و فروش یا هولد و نگهداری ارزهای دیجیتال را دارند. این صرافی زیر مجموعه صرافی بایننس است و همانند صرافی بایننس خود ربات معامله گر ندارد و می توان از ربات های مختلف در صرافی پنکیک سوآپ که آن ها را شناسایی می کند استفاده کرد و در معاملات خود این ربات ها را مورد استفاده قرار داد.

ربات تریدر کوینکس

صرافی بین المللی کوینکس در سال 2017 فعالیت خود را در هنگ کنگ آغاز کرد و رتبه آن در بین 307 صرافی دیگر در رتبه 45 قرار دارد و این صرافی یک مزیت بسیار عالی برای ایرانی ها دارد و این است که این صرافی برای کاربران ایرانی فیلتر نیست و ایرانی ها می توانند از این صرافی خارجی استفاده کنند و این صرافی مانند بایننس و پنکیک سوآپ در حال حاضر خود ربات معامله گر ندارد و کاربران این صرافی می توانند از ربات های مختلف که صرافی کوینکس آن ها را شناسای می کند در معاملات خود استفاده کنند.

ربات تریدر بایننس رایگان است؟

ربات تریدر بایننس رایگان است؟

صرافی بایننس خود ربات تریدر اختصاصی ندارد و باید در این صرافی از دیگر ربات ها استفاده کرد و در بین این ربات ها هم ربات رایگان وجود دارد و هم ربات هایی هستند که باید آن ها را خریداری کرد و حق اشتراک آن را باید را پرداخت کرد.

ولی به یاد داشته باشید که بعضی از این ربات های رایگان صرفا برای کلاهبرداری ساخته شده اند و جنبه سود دهی ندارند و باید مراقب این گونه ربات ها باشیم و سعی کنیم از ربات های تریدر که از اصالت و صحت آن مطمئن هستیم استفاده کنیم و در معاملات خود به کار گیریم.

ربات تریدر سیلیکون ایرانی چیست؟

ربات های تریدر از جمله ربات تریدر کریپتو ربات، تریدر بورس ایران و… در بازار های مالی و در حوزه های مختلف استفاده می شود. این ربات ها در صرافی ها هم مورد استفاده قرار می گیرند و همان طور که در قبل گفته شد صرافی های مختلفی از جمله ربات تریدر کوینکس و ربات تریدر کوکوین این ربات ها را پوشش می دهند.

در ایران هم ربات های تریدر مورد توجه قرار دارند و از آن ها استفاده می شود. یکی از این ربات ها ربات تریدر سیلیکون یا تریدر آسیک بوتر Asic Bots است که دارای نقات قوت و نقاط ضعف است. از نقاط قوت آن می توان به دارا بودن pdf راهنما در زمان نصب و راه اندازی ربات و نمایش چارت تریدینگ ویو و قابلیت استفاده همزمان از دو حساب کاربری با دو سیستم متفاوت اشاره کرد و از جمله نقاط ضعف آن: بر خلاف گفته سازنده که ربات فیلتر نیست ولی اینطور نیست و ربات به وی پی ان نیاز دارد و اینکه ربات تنها از ویندوز 64 بیتی پشتیبانی می کند و از سایر نسخه های ویندوز پشتیبانی نمی کند.

بهترین ربات تریدر ارز دیجیتال چیست؟

برای انتخاب بهترین ربات های تریدر ارز دیجیتال باید معیار های مختلفی را مورد بررسی قرار داد از جمله:

 • عملکرد قابل اعتماد
 • دارا بودن امنیت بالا
 • سوداوری مناسب و قابل توجه
 • معاملات رابه صورت خودکار انجام دهد.
 • دارای محیط کاربری اسان و راحت باشد.

اکنون با بررسی معیار هایی که یک ربات معامله گر ارز دیجیتال باید دارا باشد چند ربات را معرفی می کنیم.

 • ربات ترید ارز دیجیتال پایونکس (Pionex)
 • ربات ترید ارز دیجیتال کریپتوهوپر (Cryptohopper)
 • ربات ترید ارز دیجیتال تری کاماس (3Commas)
 • ربات ترید ارز دیجیتال زیگنالی (Zignaly)
 • ربات ترید ارز دیجیتال ترید سانتا (Trade Santa)
 • ربات ترید ارز دیجیتال بیتسگپ (Bitsgap)
 • ربات ترید ارز دیجیتال کوادنسی (Quadency)

جدول اطلاعات

در این جا ما می خواهیم مروری داشته باشیم بر ربات های تریدر و کلیت آنچه در این باره در قالب این مقاله به آن اشاره شده است.

موضوع ربات های تریدر
ربات تریدر اولین بار توسط چه مطرح شد؟ ریچارد دونچیان
ربات های تریدر در چند شاخه هستند؟ در سه شاخه: بورس، ارز دیجیتال، فارکس
چه صرافی هایی از ربات های تریدر استفاده می کنند؟ کوکوین، بایننس، کوینکس، پنکیک سوآپ
یکی از مهم ترین ویژگی های ربات های تریدر چیست؟ جلوگیری از معامله از روی احساسات

خرید ربات تریدر چگونه ممکن می شود؟

برای خریداری ربات معامله گر مانند خرید ربات معامله گر فارکس یا خرید ربات معامله گر ارز دیجیتال می توانید به سایت های خرید این ربات ها مراجعه کرده و آن ها را خریداری کنید ولی این نکته را در نظر داشته باشید که رباتی که تهیه می کنید استاندارد های لازم را داشته باشد و معیار هایی که گفته شد را دارا باشند تا برای شما سود آور باشد در غیر این صورت منجر به از بین رفتن سرمایه شما خواهد شد.

ساخت ربات تریدر چگونه است؟

برای ساخت یک ربات معامله گر پنج مرحله وجود دارد که این پنج مرحله عبارتند از:

1. یک زبان برنامه نویسی انتخاب کنید. اولین حرکت برای ساخت یک ربات معامله گر این است که زبان برنامه نویسی خود را انتخاب کنید و این موضوع کاملا به خود شما بستگی دارد. با این حال در اکثر مواقع زبان برنامه نویسی پایتون پیشنهاد می شود چرا که در آن به راحتی می توانید از ML در ربات خود استفاده کنید و برای به کار گیری آن مشکل نخواهید داشت.

2. حوزه کار ربات را تعیین کنید. مثلا می توانید تعیین کنید که ربات برای چه بازار مالی ساخته شود مثلا می تواند در حوزه رمزارزها در حوزه فارکس و یا در حوزه بورس باشد.

3. یک سرور انتخاب کنید. شما برای ارسال درخواست به API صرافی به یک سرور نیاز دارید و از دو روش می توان این کار را انجام داد 1. از Raspberry Pi به عنوان سرور استفاده کنید 2. از Cloud استفاده کنید.

4. ربات را بسازید. قبل از این مرحله باید مطمئن شوید این کار ها انجام شده باشد: 1. در صرافی تایید هویت شده باشید 2. برای ترید یک کلید API بگیرید و آن را فعال کنید 3. تعیین کرده باشید ربات برای چه بازارمالی ساخته شده است و سپس فرایند ساخت ربات را انجام دهید.

5. توسعه ربات تریدر. حالا ساختار کلی ربات تشکیل شده و حلا ممکن است موارد مهم دیگری را به آن اضافه کنید و یا آن را تغییر دهید.

دانلود ربات تریدر به چه صورت است؟

دانلود ربات تریدر به چه صورت است؟

برای دانلود ربات های تریدر مانند ربات معامله گر بورس ربات معامله گر فارکس و ربات معامله گر ارزهای دیجیتال باید به سایت ربات مد نظر مراجعه کنید و اقدام به دانلود کنید. بعضی از این ربات ها را می توانید به صورت رایگان دانلود کنید ولی بعضی ربات ها رایگان نیستند و باید حق اشتراک آن ها را پرداخت کنید ولی همان طور که در قبل گفته شد باید در انتخاب ربات دقت داشته باشید که پارامتر های لازم را دارا باشد.

ربات سرخطی ایزی تریدر چیست؟

ربات سر خطی برنامه ای است که شما می توانید آن را تنظیم کنید که در چه زمانی برای شما خرید کند و چه سهامی را بخرد و چه زمانی آغاز به کلیک کردن روی این سهام ها کند و چه فاصله زمانی را بین کلیک ها داشته باشد. برای مثال شما اگر قصد خرید سهامی را که صف خرید طولانی دارد را داشته باشید باید در ردیف اول قرار بگیرید و برای این کار به ابزار و زیر ساخت مناسب نیاز دارید. ابزار اول استفاده از سرور مجازی با اینترنت مناسب است و ابزار دوم استفاده از ربات و نرم افزار سرخطی است.

آیا استفاده از این سبک ربات ها خطرناک است؟

زمانی که از این ربات ها استفاده می کنیم نمی توانیم مطمئن باشیم که این ربات ها به ما سود خواهند رساند. هر چند که این ربات ها قابلیت هایی دارند که انسان توانایی انجام آن ها را ندارد ولی باز هم نمی توان به صورت صد در صد به این ربات ها اعتماد داشت و اگر خواستیم از این ربات ها استفاده کنیم باید اول با بخشی از سرمایه در آن ورود کنیم و بعد از این که ربات امتحان خود را پس داد و پس از گذشت مدتی متوجه سود رسانی مستمر ربات شدیم می توانیم سرمایه بیشتری را به آن اختصاص دهیم. ولی در ابتدا باید جانب احتیاط را رعایت کنیم.

این ربات ها توسط تحلیل گران بزرگ هم استفاده می شود؟

در مورد ربات ها تحلیل گران نظریه های مختلفی را دارند. بعضی از آن ها استفاده از این ربات ها را نهی می کنند و به معامله گری به روش سنتی خود پایبند هستند و اعتقاد دارند خود انسان باید معامله را انجام دهد ولی بعضی دیگر از تحلیل گران این اعتقاد را ندارند و به این ربات ها یقین دارند.

آن ها معتقدند اگر یک ربات با زیر ساخت مناسب و قوی پایه گذاری شود و امتحان خود را پس داده باشد می توان از آن استفاده کرد و سود به دست آورد.

معایب استفاده از این سبک ربات ها چیست؟

ربات های تریدر در کنار نقاط قوت خود نقاط ضعف و معایبی هم دارند که به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد:

دشواری در کد نویسی: نوشتن کد های صحیح انتخاب کردن پوزیشن ها و کار های دیگری که با آن ارتباط دارند بسیار مشکل است و هر نوع خطا در پوزیشن های معاملاتی منجر به زیان های بسیار خواهد شد.

بهینه سازی مداوم: ربات های تریدر نیاز دارند که با توجه به آخرین تغییرات بازار بهینه سازی و بروز رسانی باشند.

نبود قدرت پیش بینی: این ربات ها براساس الگوریم هایی تعبیه شده اند که از قبل در آن ها ایجاد شده است و بدیهی است که قابلیت پیش بینی در آن ها وجود ندارد.

کلاه برداری در قالب ربات معامله گر: باید کاملا مراقب باشید و اطلاعاتی مانند کیف پول خود را در اختیار ربات های مختلف قرار ندهید و به راحتی به هر رباتی اعتماد نکنید. امکان دارد آن ها قصد کلاه برداری داشته باشند و بخواهند از طریق اطلاعاتتان شما را طعمه قرار دهند.

سوالات متداول

ربات تریدر چیست؟

ربات معامله گر با توجه به الگوریتم هایی که به آن می دهند خرید و فروش انجام می دهد. این ربات ها به گونه ای طراحی شده اند که به هیچ فرد معامله گر دیگری نیاز نیست.

ربات تریدر اولین بار توسط چه کسی مطرح شد؟

ربات معامله گر اولین بار در سال 1949 توسط ریچارد دونچیان و زمانی که او از مجموعه قوانینی برای خرید و فروش وجوه استفاده کرد مطرح شد.

یکی از مهم ترین ویژگی های ربات تریدر چیست؟

ربات ها از خرید و فروش از روی احساسات جلوگیری می کنند و مثل انسان دچار طمع در معامله نمی شود.

کدام صرافی دارای ربات تریدر اختصاصی است؟

صرافی کوکوین دارای ربات اختصاصی است که برای کاربران این صرافی در دسترس است.

ربات های تریدر در چند شاخه هستند؟

در سه شاخه این ربات ها وجود دارند: 1: ربات معامله گر در بورس. 2: ربات معامله گر در فارکس. 3: ربات معامله گر در ارزهای دیجیتال.

چند صرافی معتبر جهان که از ربات های تریدر در آن ها استفاده می شود؟

صرافی کوینکس، صرافی بایننس، صرافی پنکیک سوآپ، صرافی کوینکس.

چند مورد از ویژگی های یک ربات تریدر ایده آل چیست؟

عملکرد قابل اعتماد، سوداوری مناسب و قابل توجه، معاملات را به صورت خودکار انجام دهد. دارای محیط کاربری اسان و راحت باشد.

چند ربات تریدر ارز دیجیتال معتبر در جهان کدامند؟

ربات ترید ارز دیجیتال ترید سانتا، ربات ترید ارز دیجیتال زیگنالی، ربات ترید ارز دیجیتال پایونکس، ربات ترید ارز دیجیتال کریپتوهوپر، ربات ترید ارز دیجیتال تری کاماس، ربات ترید ارز دیجیتال بیتسگپ

چگونه می شود ربات تریدر را خریداری کرد؟

با مراجعه به سایت ربات مد نظر می توانیم اقدام به تهیه آن ربات کرده و در معاملات خود استفاده کنیم.

مراحل ساخت یک ربات تریدر به چه صورت است؟

ساخت یک ربات معامله گر دارای پنج مرحله است: یک زبان برنامه نویسی انتخاب کنید. حوضه کار ربات را تعیین کنید. یک سرور انتخاب کنید. توسعه ربات تریدر.

ربات سرخطی ایزی تریدر چیست؟

ربات سر خطی برنامه ای است که شما می توانید آن را تنظیم کنید که در چه زمانی برای شما خرید کند و چه سهامی را بخرد.

استفاده از این نوع ربات ها دارای ریسک است؟

فقط زمانی می توانیم به یک ربات اطمینان داشته باشیم که آن ربات مورد آزمایش قرار گرفته باشد و با سرمایه اندک سنجیده شده باشند و در آن صورت است که می توان با آن فرایند ترید انجام شود.

آیا تمامی تحلیل گران و معامله گران این ربات ها را تایید می کنند و از آن استفاده می کنند؟

خیر اینگونه نیست و همه فعالان این حوزه این گونه ربات ها را تایید نمی کنند و بر معاملات سنتی خود پایبند هستند و اعتقاد دارند خود انسان بهتر می تواند در این بازار معامله کند و خطای آن کمتر است.

چند مورد از معایب این ربات ها چیست؟

دشواری در کد نویسی، بهینه سازی مداوم، نبود قدرت پیش بینی، کلاه برداری در قالب ربات معامله گر.

1/5 - (1 امتیاز)
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

2 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها