تبلیغات
آینده ارز پنکیک سوآپ در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟ آموزش ارزهای دیجیتال

پنکیک سوآپ (Pancake Swap) ارز و صرافی مناسب برای ایرانی ها

  • توسط sajjad
  • 21 دقیقه

پنکیک سوآپ یک رمز ارز و یک صرافی دیجیتال غیر متمرکز به شمار می رود که بر روی شبکه بایننس توسعه یافته است. این ارز دیجیتال ویژگی های مختلفی دارد که در این مقاله علاوه بر معرفی این ارز به ویژگی ها و خصوصیات پنکیک سوآپ هم اشاره خواهیم کرد. اگر به حوزه ارزهای دیجیتال علاقه مند هستید حتما تا پایان این مقاله همراه صرافی ارز دیجیتال بیستکس باشید. در این مقاله تمام نکات مهم و حائز اهمیت پیرامون ارز پنکیک سوآپ گفته شده است.

فهرست محتوا
ارز دیجیتال پنکیک سوآپ چیست؟

ارز دیجیتال پنکیک سوآپ چیست؟

پنکیک سوآپ (Pancake Swap) یک صرافی و رمز ارز معروف جهان می باشد که بر روی شبکه بایننس ایجاد شده است. این رمز ارز و صرافی غیرمتمرکز فعالیت خود را در 20 سپتامبر سال 2020 میلادی آغاز کرد و بیش از 1 سال از فعالیت آن می گذرد.

نام توکن های این رمز ارز کیک می باشد و با نماد CAKE شناخته می شود. ارزش کل این ارز دیجیتال در بازار جهانی حدود 4.7 میلیارد دلار می باشد و در میان تعداد بی شمار رمز ارزها در جایگاه 39 قرار گرفته است. دامیننس این ارز دیجیتال در بازار حدود 0.17 می باشد که به معنای تسلط به بازار جهانی است. از این ارز روزانه برای معاملات زیادی استفاده می شود به طوری که میانگین معاملات روزانه این رمز ارز بیش از 300 میلیون دلار می باشد.

پنکیک سوآپ هم مانند تمامی رمز ارزهای دارا نوسانات زیادی است که در این رابطه می توان افزود آمادگی تریدر ها برای نوسانات کوین ها دارای اهمیت بالایی است و وجودش احساس می شود. در حال حاضر با توجه به نوسانات بازار ارزهای دیجیتال قیمت هر واحد از این رمز ارز 20 دلار می باشد. در ایران نیز قیمت این ارز با توجه به نوسانات ارز و قیمت دلار در ایران حدود 545 هزار تومان خرید و فروش می شود.

بالاترین قیمتی که تا کنون این ارز دیجیتال تجربه کرده است مربوط به آوریل سال 2021 میلادی بود که قیمت این ارز به حدود 45 دلار هم رسید اما پس از آن با کاهش قیمت مواجه شد. این ارز دیجیتال حدود 233.72 میلیون واحد توکن دارد که تمامی این توکن ها در حال حاضر در حال گردش هستند.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

زمانی که شما می خواهید یک ارز دیجیتال خریداری کنید حتما با این چالش مواجه خواهید شد که آیا ارز مد نظر شما ارزش خرید دارد یا مناسب نیست. ارزش خرید یک ارز دیجیتال همواره جزو مهم ترین و بزرگ ترین دغدغه های کاربران می باشد زیرا ممکن است با سرمایه گذاری بر روی آن ها با ضرر مواجه شوید.

امروزه راه و روش های زیادی وجود دارد که شما با استفاده از آن ها به راحتی می توانید متوجه شوید که آیا ارز دیجیتال مد نظر شما مانند پنکیک سوآپ ارزش خرید دارد یا برای تایم مشخص شده مناسب نیست.

برای آن که متوجه شوید یک ارز دیجیتال آیا ارزش خرید دارد یا خیر می توانید از نمودار عقربه ای تکنیکال این ارز کمک بگیرید. همچنین در حال حاضر تحلیلگران زیادی هم وجود دارند که می توانند برای این کار به شما کمک کنند.

آینده ارز پنکیک سوآپ در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز پنکیک سوآپ در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

پیش بینی آینده ارزهای دیجیتال بسیار مهم است. هر کدام از ارزهای دیجیتال نوسانات مختلفی دارند و با توجه به اهمیت آن ها در سرمایه گذاری و معاملات، پیش بینی آینده این ارزها هم بسیار مهم است. در رابطه با همین موضوع اکنون تحلیلگران و اساتید زیادی در این حوزه فعالیت دارند که با بررسی نمودار های مختلف و دیگر مسائل تاثیر گذار در قیمت ارزها می توانند آینده آن ها را تا حدود زیادی پیش بینی کنند.

تحلیلگران برای ارز دیجیتال پنکیک سوآپ در سال 2022 پیش بینی کرده اند که این ارز سال 2022 میلادی را با قیمت 60 دلار آغاز خواهد کرد. پس از آن با توجه به نوسانات و شرایط حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال به احتمال فراوان تا پایان سال قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال از مرز 90 دلار هم عبور خواهد کرد. پس با توجه به این تفاسیر این ارز در سال 2022 رشید زیادی خواهد داشت.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 هم نوسانات زیادی داشت. پنکیک سوآپ در آوریل سال 2021 میلادی به اوج قیمت خود رسید اما پس از آن با کاهش قیمت مواجه شد. این ارز دیجیتال در سال 2021 ابتدا با قیمتی کمتر از 1 دلار کار خود را آغاز کرد. این ارز دیجیتال کم کم رشد چشم گیری داشت و قیمت آن به 45 دلار رسید و پس از آن تا 20 دلار هم کاهش یافت. در حال حاضر قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال حدود 20 دلار می باشد که به گفته تحلیلگران تا پایان سال به 60 دلار خواهد رسید.

برای ماینینگ Pancake Swap چه کاری باید انجام داد؟

ماینینگ ارزهای دیجیتال در حال حاضر به یک نوع شغل تبدیل شده است. در ایران و خارج از ایران افراد زیادی هستند که در حوزه استخراج انواع ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. اکثر ارزهای دیجیتال به وسیله سخت افزار هایی به نام ماینر استخراج می شوند اما بعضی از رمز ارزها غیر قابل استخراج می باشند و فقط توسط صرافی ها ارائه می شوند.

در حال حاضر ارز دیجیتال پنکیک سوآپ هم جزو ارزهای غیر قابل استخراج می باشد. این ارز دیجیتال توسط ماینر ها استخراج نمی شود بلکه توسط صرافی های مربوطه مانند خود صرافی پنکیک سوآپ استخراج و سپس عرضه می شوند.

استخراج پنکیک سوآپ با گوشی امکان پذیر است؟

همان طور که می دانید ارزهای دیجیتال توسط ماینر ها استخراج می شوند. ماینر ها معمولا هزینه های زیادی در پی دارند و گاهی به صرفه نیست که از آن ها استفاده شود زیرا مصرف برق ماینر بسیار بالاست. با توجه به این موضوع نرم افزار هایی ایجاد شدند که به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از این نرم افزار ها بر روی گوشی موبایل خود برخی از رمز ارزها را استخراج کنند.

در قسمت قبل گفته شد که این ارز دیجیتال قابل استخراج نیست. با توجه به این موضوع هیچ نرم افزاری قابلیت استخراج توکن ها و سکه های این ارز دیجیتال را ندارد. نه تنها نرم افزار ها بلکه حتی ماینر های پیشرفته هم نمی توانند این رمز ارز را استخراج کنند.

لزوم داشتن کیف پول برای پنکیک سوآپ چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای پنکیک سوآپ چیست؟

اگر قصد خرید ارز دیجیتال را دارید قبل از آن که برای خرید ارز اقدام کنید می بایست یک کیف پول مناسب برای ارز مد نظر انتخاب کنید. داشتن امن ترین کیف پول ارز دیجیتال یکی از مسائل مهم پیرامون ارزهای دیجیتال مانند Pancake Swap می باشد. شما بدون داشتن کیف پول دیجیتال نمی توانید پنکیک سوآپ یا هر ارز دیگری را خریداری کنید زیرا بدون آن امکان نگهداری از ارز وجود ندارد.

کیف پول های دیجیتال وظیفه ای مشابه کیف پول های فیزیکی دارند. هر کیف پول دیجیتال دارای کیف پول های مختلفی می باشد که باید برای نگهداری آن ها از کیف پول ها منطبق با خود ارز استفاده کنید. در حال حاضر بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای پنکیک سوآپ کیف پول متامسک، Trust Wallet، MathWallet، WalletConnect و TokenPocket می باشند.

ارز دیجیتال پنکیک سوآپ قانونی است؟

به صورت کلی ارز دیجیتال پنکیک سوآپ یک رمز ارز کاملا قانونی می باشد و معاملت آن هم قانونی است. اما ممکن است این ارز برای برخی از دولت ها یا کشور ها قانونی نباشد و کاربران این کشور ها امکان استفاده از این ارز را نداشته باشند. در حال حاضر استفاده از پنکیک سوآپ در ایران برای خرید و فروش قانونی است اما استفاده برای پرداخت ها قانونی نیست.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید Pancake Swap کدام است؟

صرافی های ارز دیجیتال منابعی برای خرید و فروش و انجام معاملات ارزهای دیجیتال می باشند. در حال حاضر حدود 405 صرافی ارز دیجیتال معتبر در سرتاسر جهان وجود دارد که هر کدام از آن ها نیز ارزهای مختلفی را ارائه می دهند. صرافی های ارز دیجیتال به دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم بندی می شوند که هر کدام هم ویژگی های خاص خود را دارند. در این بخش بهترین و معروف ترین صرافی ها برای خرید Pancake Swap را معرفی خواهیم کرد.

صرافی Coinex

صرافی کوینکس یکی از بزرگ ترین و بهترین صرافی های ارز دیجیتال جهان می باشد. کوینکس یک صرافی کاملا معتبر می باشد که ارزهای دیجیتال زیادی را معامله می کند که یکی از آن ها پنکیک سوآپ می باشد. اگر قصد خرید ارز پنکیک سوآپ را دارید این صرافی یکی از بهترین منابع برای خرید این ارز می باشد و تنها کافیست که فیلترشکن خود را روشن کرده و به سایت این صرافی مراجعه کنید. 

صرافی Binance

بایننس بزرگ ترین و بهترین صرافی حال حاضر جهان برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می باشد. بایننس یک صرافی متمرکز بوده که فعالیت خود را از سال 2017 در کشور چین آغاز کرد. در حال حاضر بایننس اکثر رمز ارزهای جهانی را ارائه می دهد و کاربران ایرانی به سادگی می توانند برای خرید این ارز به صرافی بایننس مراجعه کنند.

صرافی Pancake Swap

این صرافی، صرافی اصلی و خالق ارز پنکیک سوآپ می باشد. صرافی پنکیک سوآپ خالق ارز این بوده و توکن های CAKE هم توسط همین صرافی استخراج می شوند. در حال حاضر حدود 51 درصد معاملات روزانه این ارز با استفاده از همین صرافی صورت می گیرد و امکان دسترسی کاربران ایرانی به این سایت هم وجود دارد.

صرافی Hitbtc

از صرافی هیت بی تی سی می توان به عنوان یکی دیگر از برترین صرافی های حال حاضر جهان اشاره کرد. این صرافی یکی از 10 صرافی برتر ارز دیجیتال جهان می باشد که در سال 2013 میلادی در هنگ کنگ فعالیت خود را آغاز کرد. این صرافی امروزه از 200 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند که یکی از آن ها ارز پنکیک سوآپ می باشد و برای خرید می توانید از این صرافی استفاده کنید.

صرافی bitmart

بیت مارت هم یکی دیگر از صرافی های معتبر جهان برای خرید این ارز دیجیتال می باشد. این صرافی متمرکز در سال 2018 میلادی فعالیت خود را در بریتانیا آغاز کرد. دفاتر اصلی این صرافی در آمریکا، چین، هنگ کنگ و کره جنوبی می باشد. با توجه به این که این صرافی یک صرافی انگلیسی بوده و یکی از دفاتر آن در آمریکا می باشد متاسفانه با توجه به تحریم ها کاربران ایرانی امکان استفاده از این صرافی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ندارند.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

در جدول زیر به مهم ترین نکات و مسائل حائز اهمیت پیرامون ارز دیجیتال پنکیک سوآپ اشاره شده است.

موضوعپنکیک سوآپ
بهترین سایت های ایرانی برای خرید پنکیک سوآپ کدامند؟اکسیر، نوبیتکس، کوین نیک
از کدام سایت های خارجی پنکیک سوآپ خریداری کنیم؟بایننس، هیت بی تی سی، پنکیک سوآپ، کوینکس
بهترین کیف پول های این ارز کدامند؟MathWallet ، WalletConnect، TokenPocket
آیا توکن های پنکیک سوآپ قابل استخراج هستند؟این ارز دیجیتال دارای توکن های غیر قابل استخراج است.
کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

در کنار صرافی های بی شمار خارجی در ایران هم سایت های زیادی وجود دارند که می توانید برای خرید ارزهای دیجیتال از آن ها استفاده کنید. صرافی و سایت های ایرانی به دلیل آن که از زبان فارسی پشتیبانی می کنند معمولا میان کاربران ایرانی محبوب تر هستند. هر کدام از این سایت های ایرانی هم مانند صرافی های خارجی ارزهای مختلفی را روزانه معامله می کنند که برای خرید پنکیک سوآپ هم می توانید به آن ها مراجعه کنید.

اگر قصد خرید پنکیک سوآپ را از سایت های ایرانی دارید می توانید از سایت هایی که در قسمت زیر ذکر شده اند استفاده کنید.

  • کوین نیک
  • نوبیتکس
  • اکسیر

آیا تعداد توکن های پنکیک سوآپ محدود است؟

ارز دیجیتال پنکیک سوآپ که به عنوان یکی از بهترین رمز ارزهای جهان شناخته می شود مانند اکثر رمز ارزها دارای توکن های محدود است. این ارز دیجیتال در حال حاضر حدود 233.72 میلیون توکن دارد که تمامی آن ها در حال گردش هستند. توکن های این رمز ارز هم غیر قابل استخراج بوده و تنها توسط صرافی خالق این ارز استخراج می شوند.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

امروزه عوامل زیادی هستند که در تعیین قیمت ارزهای دیجیتال اثر گذار هستند. همان طور که می دانید ارزهای دیجیتال همواره با نوسانات زیادی همراه هستند و ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که این نوسانات چگونه شکل می گیرند.

در قیمت ارز دیجیتال پنکیک سوآپ در حال حاضر عواملی همچون نوسانات پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین، عرضه و تقاضا، سختی استخراج، قانون گذاری ها، پذیرش عمومی، توکن سوزی، کمیاب شدن و حمایت سلبریتی ها نقش دارند. اثر هر کدام از موارد گفته شده در تعیین قیمت این ارز دیجیتال متفاوت است. به طور مثال تاثیر گذاری عواملی همچون حمایت سلبریتی ها بسیار بیشتر از توکن سوزی می باشد.

منظور از توکن سوزی پنکیک سوآپ چیست؟

از توکن سوزی می توان به عنوان یکی از رایج ترین کار ها در رابطه با ارزهای دیجیتال می باشد. توکن سوزی باعث ارزش قیمت هر ارز دیجیتال می شود به همین خاطر بسیار مهم است. توکن سوزی به معنای از بین بردن توکن ها می باشد که در ارز دیجیتال پنکیک سوآپ هم زیاد صورت می گیرد.

توکن سوزی پنکیک سوآپ به گونه ای است که توکن های این ارز دیجیتال به حساب های کاربری مسدود و غیر فعال ارسال می شود. با ارسال توکن ها به این حساب ها، توکن به نوعی از بین رفته و تعداد آن ها کمتر می شود. با کمتر شدن توکن ها باعث می شود که قیمت آن ها افزایش پیدا کند.

مقایسه ارز دیجیتال Pancake Swap با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال Pancake Swap با دیگر رمز ارزها

در این قسمت به مقایسه بین ارز دیجیتال پنکیک سوآپ با 4 رمز ارز دیگر پرداخته شده است. این ارزها شامل بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و یونی سوآپ می باشند که هر کدام از آن ها ارزش و ویژگی های خاص خود را دارند.

مقایسه ارز دیجیتال پنکیک سوآپ با بیت کوین

بیت کوین به عنوان بزرگ ترین و بهترین ارز دیجیتال جهان شناخته می شود و همچنین در دسته 10 ارز دیجیتال برتر نیز قرار دارد که در حال حاضر ارزش هر واحد از بیت کوین حدود 3000 برابر ارز پنکیک سوآپ می باشد و از نظر محبوبیت، حجم معاملات روزانه و ارزش کل بازار اصلا قابل قیاس با هم نیستند و بیت کوین اختلاف بسیار زیادی با پنکیک سوآپ دارد.

مقایسه ارز دیجیتال پنکیک سوآپ با اتریوم

اتریوم به عنوان دومین ارز برتر جهان شناخته می شود که این ارز هم از هر نظر بهتر از پنکیک سوآپ می باشد. در حال حاضر ارزش واحد، ارزش کل، تسلط به بازار، رتبه جهانی و حجم معاملات اتریوم بسیار بیشتر از ارز پنکیک سوآپ می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال پنکیک سوآپ با دوج کوین

دوج کوین یکی از زیر شاخه های بیت کوین به شمار می رود. ارزش هر واحد دوج کوین کمتر از 1 دلار بوده و در قیاس بین قیمت واحد ارز پنکیک سوآپ برتر است اما ارزش کل دوج کوین و معاملات روزانه آن بیش از پنکیک سواپ می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال پنکیک سوآپ با یونی سوآپ

در مقایسه بین یونی سوآپ و پنکیک سوآپ این بار ارز پنکیک سوآپ از هر نظر برتر است. در حال حاضر ارزش واحد، ارزش کل، میزان تسلط به بازار، حجم معاملات روزانه و تعداد توکن ها این ارز پنکیک سوآپ است که برتر از رقیب خود می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

ارز پنکیک سوآپ چیست؟

پنکیک سوآپ یکی از معروف ترین رمز ارزهای جهان می باشد که در سال 2018 میلادی عرضه شد. در طول مقاله به صورت کامل این ارز دیجیتال معرفی شده است.

صرافی پنکیک سوآپ چیست؟

این صرافی خالق و صرافی اصلی ارز پنکیک سوآپ می باشد که یکی از بهترین صرافی های غیرمتمرکز به شمار می رود.

آیا توکن های پنکیک سوآپ قابل استخراج هستند؟

توکن های این ارز دیجیتال غیر قابل استخراج می باشند.

تعداد کل توکن های پنکیک سوآپ چقدر است؟

تعداد کل توکن های این ارز دیجیتال 233.72 میلیون واحد می باشد.

تعداد توکن های در حال گردش پنکیک سوآپ چقدر است؟

این ارز دیجیتال 233.72 میلیون توکن دارد که تمامی آن ها در بازار در حال گردش هستند.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید Pancake Swap کدامند؟

از بهترین صرافی های خارجی برای خرید این ارز دیجیتال می توان به بایننس، هیت بی تی سی، پنکیک سوآپ، کوینکس اشاره کرد.

بهترین سایت های ایرانی برای خرید Pancake Swap کدامند؟

بهترین سایت های ایرانی برای خرید این ارز دیجیتال سایت های اکسیر، نوبیتکس، کوین نیک می باشند.

بهترین کیف پول ها پنکیک سوآپ کدامند؟

بهترین کیف پول های این ارز دیجیتال، کیف پول های MathWallet ، WalletConnect، TokenPocket می باشند.

قیمت هر واحد Pancake Swap چقدر است؟

در حال حاضر با توجه به نوسانات بازار قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال 20 دلار می باشد.

قیمت پنکیک سوآپ به تومان چقدر است؟

قیمت این ارز به پول ایران حدود 545 هزار تومان می باشد.

حجم معاملات روزانه Pancake Swap چقدر است؟

حجم معاملات روزانه این ارز دیجیتال 300 میلیون دلار است.

بالاترین قیمت Pancake Swap مربوط به چه زمانی است؟

بالاترین قیمت این ارز دی آوریل سال 2021 صورت گرفت که قیمت آن به 45 دلار رسید.

استفاده از پنکیک سوآپ در ایران قانونی است؟

استفاده از این رمز ارز برای خرید و فروش در ایران قانونی است اما نمی توان از آن برای پرداخت ها استفاده کرد.

دامیننس پنکیک سوآپ چقدر است؟

دامیننس یا تسلط این ارز دیجیتال به بازار جهانی حدود 0.17 درصد می باشد.

ارزش کل Pancake Swap چقدر است؟

ارزش کل ارز دیجیتال پنکیک سوآپ در بازار جهانی بیش از 4.7 میلیارد دلار آمریکا می باشد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها