تبلیغات
چگونه از اسپات استفاده کنیم؟ مقالات آموزشی

تفاوت مارجین و اسپات در چیست؟ 3 فرق مهم و اساسی

  • توسط sara
  • 17 دقیقه

در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس قصد داریم در رابطه با تفاوت مارجین و اسپات در بازار های ارز دیجیتال مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بازار ارزهای دیجیتال بازار گسترده با مفاهیم پایه و اساسی می باشد که هر معامله گری برای این که بتواند در این بازار معامله موفقی داشته باشد و بیشترین کسب سود را از آن تجربه کند باید با این مفاهیم آشنا باشد.

از آن جایی که هدف همه معامله گران از ورود به بازار ارزهای دیجیتال دنبال کسب سود و افزایش سرمایه خود هستند، لذا در این بازار روش های متفاوتی در انجام معاملات وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و قوانین خاص خودشان را دارند.

صرافی ها به عنوان بازار خرید ارز دیجیتال و فروش ارز دیجیتال پلتفرم های متفاوت معاملاتی را در اختیار مشتریانشان قرار می‌ دهند تا مشتریان با توجه به سطح دانش و مهارت خود از هر کدام از این روش های معاملاتی استفاده کنند. دو پلتفرم رایج و پرطرفدار در بازار ارزهای دیجیتال روش اسپات و روش مارجین می باشد که هر کدام یک روش معاملاتی هستند و تفاوت ‌های اساسی با یکدیگر دارند.

تفاوت مارجین و اسپات در چیست؟

تفاوت مارجین و اسپات در چیست؟

برای این که به خوبی تفاوت‌ های موجود میان مارجین تریدینگ و اسپات تریدینگ را درک کنید ابتدا باید با مفهوم این دو روش های معاملاتی آشنا باشید:

پلتفرم اسپات در واقع رایج ترین شیوه معامله در بازار های مالی از جمله فارکس، بورس، سهام و ارز دیجیتال می باشد. همه افرادی که وارد این بازار می ‌شوند دانسته یا ندانسته با این روش شروع به معامله می‌ کنند. معامله اسپات روشی است که یک معامله ‌گر با توجه به سرمایه و نقدینگی که دارد کالا یا ارز مورد نظر خود را خریداری کرده و در همان لحظه فرآیند خرید انجام می‌شود و کالا یا ارز مورد نظر در مالکیت فرد قرار می ‌گیرد.

به عنوان مثال یک معامله‌ گر با ۵۰ هزار دلار سرمایه مقدار مشخصی ارز بیت کوین خریداری می‌ کند و ارز خریداری شده در همان لحظه به کیف پول انتقال می‌ یابد و هر چقدر در بازار قیمت ارز بیت کوین بالا یا پایین شود میزان مشخصی سود یا ضرر متوجه شخص می شود.

به طور کلی معاملات به روش اسپات ساده ترین روش سرمایه گذاری است که تمام بازار های بورس و سهام در دسته بازار های اسپات قرار دارند. در این بازار که برای عموم آزاد است دارایی ها فوراً معامله می ‌شوند و معامله ‌گران پرداخت های خود را از قبل انجام می ‌دهند بنابراین بازار اسپات بازار نقدی است که خود آن نیز انواع مختلفی دارد.

پلتفرم مارجین یکی دیگر از روش های معاملاتی در بازار های مالی به خصوص فارکس و ارز دیجیتال می باشد و فرایند انجام آن کمی پیچیده ‌تر از روش اسپات می ‌باشد. از روش معاملاتی مارجین با اصطلاحات دیگری از جمله اهرم، لیکویید پرایس، مارجین کال و موارد دیگری هم استفاده می ‌شود.

در روش معاملاتی مارجین معامله ‌گر می تواند با قرض گرفتن معامله خود را انجام دهد سپس قرض خود را بپردازد. به این صورت که برخی از تریدر ها که سرمایه کافی برای معامله در بازار مورد نظر را ندارند و می خواهند به انجام معامله در سطح گسترده تر از سرمایه اولیه خود بپردازند، می توانند میزان سرمایه اولیه خود از صرافی وام بگیرند و خرید خود را انجام دهند و پس از این که معامله انجام شد آن مبلغ وام را به همراه سود و کارمزد به صرافی باز گرداند.

اگر بخواهیم ساده تر توضیح دهیم باید گفت در مارجین معامله به این صورت است که فرض کنیم یک شخص ۱۰۰ هزار دلار سرمایه دارد و می تواند ۱۰۰ هزار دلار دیگر از صرافی وام بگیرد و از طریق سرمایه او می شود ۲۰۰ هزار دلار سپس می تواند با این مبلغ ارز مورد نظر خود را خریداری کند.

در صورتی که قیمت این ارز در بازار افزایش پیدا کند و در وضعیت سود قرار گیرد و فرد بتواند ارز خریداری شده را ۴۰۰ هزار دلار بفروشد او پس از این که ۱۰۰ هزار دلار قرض را به صرافی باز می گرداند مبلغ نهایی از انجام معامله برای او ۳۰۰ دلار باقی می ماند و این گونه او توانسته است با ۱۰۰ هزار دلار سرمایه ۲۰۰ هزار دلار یعنی دو برابر سرمایه اولیه خود سود به دست آورد.

اما در صورتی که بازار شاهد کاهش قیمت باشد و فرد مجبور شود ارز خود را در همان ۱۰۰ دلار بفروشند او باید ۱۰۰ هزار دلاری را که از فروش به دست آورده را تماماً به صرافی باز گرداند و عملاً کل سرمایه خود را از دست می‌ دهد. به همین خاطر معمولاً معامله مارجین را یک معامله پر ریسک و پرخطر می دانند که همواره توصیه می شود معامله‌ گران تازه کار به هیچ عنوان از این روش استفاده نکنند. حال که با مفهوم هر دو روش معاملاتی مارجین و اسپات آشنا شدید می توانید تفاوت های این دو روش را برای شما شرح دهیم:

میزان سود دریافتی

یکی از تفاوت هایی که در معاملات به روش اسپات و مارجین وجود دارد این است که در معامله به روش اسپات سود دریافتی از معامله بر اساس سرمایه اولیه فرد برآورد می شود اما در معاملات مارجین می‌ توان در یک معامله چندین برابر سرمایه اولیه سرمایه گذاری کرد و در صورتی که با سود مواجه شود مبلغ سود دریافتی برای فرد نیز چند برابر از سرمایه اولیه می باشد. به طور کلی سود حاصل از معاملات مارجین خیلی بیشتر از معاملات عادی است.

مدیریت ریسک

معاملاتی که به روش اسپات صورت می گیرد فرد این امکان را دارد که با توجه به سرمایه ای که دارد در بهترین موقعیت وارد بازار شود و اگر هم بازار دچار ضرر شود با مدیریت ریسک می تواند ضرر خود را به حداقل برسانند اما در معاملات مارجین همان طور که سود چند برابری عاید فرد می شود در صورت ضرر، این ضرر هم چند برابر خواهد بود و ممکن است کل سرمایه فرد را به خطر بیندازد.

مالکیت دارایی

در معاملات به روش مارجین فرد پس از معامله بلافاصله مالکیت دارایی خریداری شده را بر عهده می گیرد اما در معاملات مارجین که معامله به روش قرض می باشد چنین امکانی وجود ندارد چرا که معمولا صرافی بخشی از داریی را در اختیار خودش می گیرد تا در صورت ضرر از صرافی دچار زیان نشود.

چه زمانی بهتر است در بازار کریپتو از مارجین استفاده شود؟

چه زمانی بهتر است در بازار کریپتو از مارجین استفاده شود؟

بازار ارز دیجیتال بازار پر نوسانی است به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست البته گاهی اوقات این بازار با این همه نوسان دچار رکود می شود یا بازار در حال کاهش است و در چنین شرایطی اغلب معامله گران یا دست از معامله می کشند یا متحمل ضرر می شوند اما معامله گران حرفه ای در همین بازار و با استفاده از معاملات مارجین از بازار کاهشی یا رکود سود به دست آورده اند به این صورت که معاملات مارجین معمولا به دو روش قابل انجام است روش اول، روش استقراضی به این صورت که یک معامله گر با توجه به شرایط بازار مقدار مشخصی ارز از صرافی قرض می کند و بلافاصله آن را می فروشد و صبر می کند تا قیمت آن کاهش پیدا کند سپس همان مقدار ارز را با قیمت کمتر به صرافی باز می گرداند و سود مشخصی از این معامله بدست می آورد به عنوان مثال یک بیت کوین را با مبلغ ۵۰۰۰ دلار قرض می گیرد بلافاصله آن را می فروشد و سپس صبر می کند تا قیمت آن به ۴۰۰۰ دلار کاهش پیدا کند آن وقت یک بیت کوین قرضی را باز می گرداند و از این معامله ۱۰۰۰ دلار سود بدست می آورد.

شکل دوم دیگر معامله لانگ است و آن در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد که بازار نوسان افزایشی را پیش رو دارد و معاملا گر سرمایه محدود در این شرایط معامله گر معامله اهرمی را انتخاب و معامله را انجام می دهد و سود قابل توجهی هم از آن بدست می آورد. بنابراین اگر یک معامله گر حرفه ای هستید و به خوبی با معامله مارجین آشنایی دارید در هر شرایطی می توانید با استفاده از مارجین از بازار کسب سود کنید.

جدول اطلاعات تفاوت مارجین و اسپات

برای درک بهتر معامله به روش مارجین و اسپات مطالعه جدول ذیل خالی از لطف نیست.

موضوع تفاوت مارجین و اسپات
مارجین چیست؟امکان چند برابر شدن سرمایه
اسپات چیست؟معامله فوری در لحظه
معامله مارجین برای چه کسانی مناسب است ؟معامله‌ گران حرفه‌ای و با سابقه
انواع روش های معامله اسپات لیمیت، مارکت و استاپ لیمیت
چه زمانی بهتر است در بازار کریپتو از اسپات استفاده شود؟

چه زمانی بهتر است در بازار کریپتو از اسپات استفاده شود؟

با توجه به این که اسپات رایج ترین روش معامله در بازار های مالی از جمله ارز دیجیتال می باشد لذا معمولا در تمامی شرایط معامله گران از روش اسپات معاملاتشان را انجام می دهند اما گاهی که بازار دچار رکود می شود و قیمت ها رو به کاهش می رود دیگر معامله به روش اسپات چندان مناسب نیست و آن طور که باید برای معامله گران سود آوری ندارد، در چنین شرایطی شاهد آن هستیم که حجم معاملات تا حدود زیادی کاهش می باید.

بنابراین بهترین زمان استفاده از روش اسپات در معامله زمانی است که بازار دارای نوسان است و در این حالت معامله گر با پیش بینی درست در بهترین شرایط وارد بازار می شود و در بهترین شرایط هم از آن خارج می شوند. به طور کلی معامله به روش اسپات بهترین روش برای انجام یک معامله کم ریسک یا بدون خطر می باشد که کمتر سرمایه فرد را به خطر می اندازد.

چگونه در انتخاب بهترین اسپات درست عمل کنیم؟

با توجه به این که بازار اسپات یک بازار آنی می باشد به این معنی که معامله به صورت حقیقی و در همان لحظه خرید انجام می شود و مالکیت دارایی از شخص فروشنده به خریدار انتقال می یابد بنابراین تحلیل و پیش بینی بازار از اهمیت زیادی برخوردار است.

با توجه به این در روش اسپات بهترین شرایط، شرایطی است که یک معامله گر بتواند دارایی خود را در بهترین قیمت به فروش برساند و یا این که یک دارایی را در بهترین قیمت خریداری کند. همان طور که بار ها گفته شد بازار ارزهای دیجیتال بازاری پر از نوسان و پر تنش می باشد و قیمت ها به صورت لحظه ای تغییر می کند بنابراین یک معامله گر برای موفقیت در معامله و کسب سود چه با استفاده از روش اثبات چه با استفاده از روش ‌های دیگر باید به خوبی با شرایط بازار آشنایی داشته باشد و این توانایی را داشته باشد که با تجزیه و تحلیل درست بازار بتواند روند آن را پیش ‌بینی کند و بر اساس این پیش بینی بهترین روش اسپات را برای انجام معاملات انتخاب کند.

در واقع اسپات رایج ‌ترین روش معامله در بازار های مالی و ارز دیجیتال می باشد در همه صرافی ها انجام می‌ شود و معامله گر با بررسی های لازم بهترین نوع سفارش اسپات را برای خرید یا سفارش ارز خود انتخاب می کند.

چگونه از اسپات استفاده کنیم؟

معامله به روش اسپات به زبان ساده همان معامله به روش سنتی است چرا که ما روزانه در بازار سنتی و در خرید های روزمره کالایی را در ازای مبلغی خریداری می ‌کنیم و آن را در اختیار خود می گیریم. در بازار های مالی اسپات به روش‌ های مختلفی انجام می شود و معامله گران می توانند با روش‌ های مختلف اسپات خرید خود را در بازار انجام دهند. با استفاده از روش اسپات مارکت می توان مقدار ارز مورد نظر خود را بدون در نظر گرفتن قیمت آن در صرافی ثبت سفارش کرد در این شرایط صرافی در بهترین و مناسب ترین حالت قیمت، سفارش معامله گر را ثبت و انجام می دهد.

معامله گران با استفاده از این روش در سریع ترین زمان ممکن معامله خود را انجام ‌دهند بنابراین این روش به معامله گران این امکان را می دهد که در کوتاه ترین زمان ممکن و سفارش خود را ثبت و خریداری کنند.
روش دیگری که معامله گران در بازار می تواند از اسپات استفاده کنند به عنوان سفارش لیمیت اسپات شناخته می شود و آن زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که با تعیین قیمت برای ارز مورد نظر سفارش خود در بازار ثبت می کنند و این گونه وقتی قیمت ارز مورد نظر به قیمت تعیین شده برسد.

صرافی خرید یا فروش را برای معامله گر انجام می ‌دهد که البته این روش کمی زمان بر می ‌باشد و تا زمانی که لیست پر نشود سفارش صورت نمی گیرد. گاهی اوقات معامله گران از روش اسپات لیمیت استفاده می کنند به این صورت که درخواست فروش یا خرید ارز را با تعیین دو سطح قیمتی را ثبت می ‌کنند.

اولین قیمت مشخص شده قیمت اسپات می باشد و تا زمانی که در بازار قیمت ارز مورد نظر به قیمت ثبت شده در اسپات نرسد سفارش فعال نمی شود و دومین قیمت تعیین شده لیمت است و وقتی که قیمت در بازار به محدوده اسپات رسید و قیمت به قیمت تعیین شده در لیمیت رسید سفارش انجام می شود.

آیا مارجین و اسپات در فارکس و ارز دیجیتال با هم تفاوت دارند؟

آیا مارجین و اسپات در فارکس و ارز دیجیتال با هم تفاوت دارند؟

مارجین و اسپات هر دو روش های معاملاتی رایج در بازار های مالی از جمله فارکس، بورس و کریپتوکارنسی هستند که هر معامله گری با توجه به شرایط معاملاتی و دانش و مهارت خود در بازار هر کدام از این روش ‌ها را می ‌تواند به کار گیرند. اما به طور معمول رایج ترین روشی که مورد استفاده قرار می گیرد و حجم گسترده ای از معاملات با این روش در بازار انجام می‌ شود روش اسپات یا همان خرید آنی می باشد. با این حال معامله گران حرفه ای زیادی هم در بازار هستند که خواهان کسب سود و درآمد بیشتر از بازار های مالی به خصوص فارکس و ارز دیجیتال می باشند.

لذا آن ‌ها معاملاتشان را با استفاده از روش مارجین انجام می دهند و آن ها در کنار سود چند برابری که ممکن است از این بازار به دست ‌آورند، پیش بینی ضرر چند برابری هم دارند. بنابراین هر معامله گری برای این که بیشترین سود و کمترین ضرر را از بازار داشته باشد باید علاوه بر این که تفاوت اسپات و فیوچرز و همچنین تفاوت مارجین و فیوچرز را نیز بداند و به این درک رسیده باشد که چه زمانی باید از کدام روش معاملاتی استفاده کند تا بیشترین سود ممکن را در بازار به دست آورد یا این که از ضرر زیاد در بازار پیشگیری کند.

آموزش تفاوت مارجین و اسپات را در از کجا دنبال کنیم؟

آموزش تفاوت مارجین و اسپات را در از کجا دنبال کنیم؟

اسپات و مارجین هر دو روش های معاملاتی و از اساسی ترین مفاهیم موجود در بازارهای مالی می ‌باشند. همان گونه که در مطالب مختلف در رابطه با بازار های مالی به خصوص بازار های هایی مثل فارکس و ارز دیجیتال تاکید شده است لازم است دوباره در این مطلب تاکید کنیم که بازار های فارکس و ارز دیجیتال هر دو بازاری هستند که به ظاهر بسیار سودآور و جذاب می باشند اما وقتی وارد آن می شویم با دنیایی پر از مفاهیم و اصطلاحات پیچیده رو به رو می شویم که بدون درک و اطلاعات لازم در رابطه با آن به هیچ عنوان نمی‌ توان یک سرمایه گذار موفق شد.

همان گونه که افراد زیادی بدون تجربه و دانش وارد آن شدند و نه تنها هیچ سودی از آن به دست نیاورده اند بلکه کل سرمایه خود را هم از دست دادند. بنابراین برای این که بتوان در این بازار موفق شد ابتدا باید روش معامله در آن را به خوبی بیاموزید.

خوشبختانه آموزش های بسیاری در رابطه با روش های معاملاتی در بازار های مالی از جمله اسپات و مارجین و موضوعات مرتبط با آن مانند تفاوت مارجین و لوریج تفاوت لات و لوریج و همچنین تفاوت لیکوئید و کال مارجین وجود دارد و معامله گران با مطالعه مطالب متعددی که از سوی آکادمی ها و مدرسین فعال در حوزه بازار های مالی در وب سایت های مختلف و در پلتفرم های فضای مجازی چه به صورت متن و چه به صورت کلیپ و ویدئو منتشر شده است که می توانند راهنمای بسیار خوب و مفیدی برای معامله گران تازه کار باشد و همچنین تریدرهای حرفه ای با استفاده از آن می تواند دانش و تجربه خود را در معاملات بیافزاید.

تفاوت مارجین و اسپات از زبان فعالان حوزه اقتصادی ایران

تفاوت مارجین و اسپات از زبان فعالان حوزه اقتصادی ایران

با توجه به گسترش روز افزون فعالان در عرصه بازار های مالی و ورود افراد بسیاری به این بازار ها بحث دانش و آموزش در این رابطه بیش از پیش اهمیت می یابد. به خصوص این که در کشور ایران انجام معاملات مربوط به بازار های فارکس و ارز دیجیتال با محدودیت‌ های زیادی مواجه است و امکانات و شرایط آموزشی زیادی در این رابطه در دسترس معامله گران ایرانی قرار ندارد با این حال افراد برجسته و مطرحی به عنوان مدرسین بازار فارکس و کریپتوکارنسی فعالیت دارند و آموزش های کامل و جامع در رابطه با موضوعات مهم بازار از جمله دو موضوع بسیار مهم روش های معاملاتی اسپات و مارجین ارائه کرده اند.

محمد حسینی

محمد حسینی مدرس جوان و موفق در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد که افراد زیادی از آموزش های او در رابطه با بازار ارزهای دیجیتال بهره می برند و در بخشی از آموزش هایش به طور کامل و جامع در رابطه با تفاوت میان روش اسپات و مارجین در بازار ارز دیجیتال پرداخته است و مطالب مفیدی را برای دانشجویانش فراهم کرده است.

محمد هلاکویی

فعالترین مدرس ایرانی در حوزه ارزهای دیجیتال محمد هلاکویی می باشد که در زمینه آموزش و افزایش دانش معامله گران ایرانی در زمینه ارزهای دیجیتال تلاش‌ های بسیاری کرده است. در آموزش‌ های محمد هلاکویی همواره تاکید شده که بدون دانش پا به این عرصه نگذارند و قبل از استفاده از روش های اسپات و مارجین ابتدا با مفهوم آن باید آشنا شد.

در بخشی از آموزش های محمد هلاکویی که به صورت رایگان هم در کانال های او در اختیار عموم قرار دارد توضیحات کاملی در خصوص آموزش فیوچرز و مارجین در بایننس و همچنین تفاوت اسپات و مارجین کوینکس آموزش داده شده است که می توانید با مراجعه به آن از مطالب آن استفاده کنید.

احمد کلاته

احمد کلاته از دیگر مدرسین به نام ایرانی در حوزه بازار های مالی می باشد که البته بیشتر به آموزش بازاریابی و کارآفرینی اینترنتی پرداخته است و در کنار آن دوره های آموزشی متعددی در رابطه با انواع روش های معاملاتی و تفاوت‌ های موجود میان آن ها از جمله دو روش اسپات و مارجین ارائه کرده است و با تهیه این پکیج ها می ‌توانید سطح دانش خود را در این زمینه بیافزاید.

حاجی محمدی

حاجی محمدی در حال حاضر به عنوان یکی از مدرسین کسب و کار های اینترنتی دانشجویان زیادی تحت تعلیم و آموزش قرار دارند بخشی از آموزش هایش را به موضوع مهم روش های معاملاتی و تفاوت های موجود میان آن ها پرداخته است و از نظر او مارجین هر دو روش های معاملاتی هستند که تفاوت‌ های اساسی با یکدیگر دارند و قبل از استفاده از این روش ها باید کاربرد و نحوه استفاده از آن ها را بلد بود.

کالج اسپارک

کالج اسپارک متشکل از مجموعه ای از افراد مدرس و فعال در حوزه ارزهای دیجیتال که خدماتی گسترده و متنوعی در زمینه آموزشی و بالا بردن سطح دانش معامله گران ایرانی در زمینه این بازار ارائه کرده اند و شما می توانید با تهیه دوره های آموزشی متعددی که توسط این گروه ارائه شده است به خوبی با روش های اسپات و مارجین آشنا شوید.

دانستن تفاوت مارجین و اسپات برای افراد مبتدی لازم است؟

با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله باید تا به حال به خوبی با اهمیت مفهوم اسپات و مارجین و و نحوه استفاده از آنها آشنا شده باشید. یک معامله گر تازه کار و مبتدی که برای اولین بار به بازار ورود می ‌کند باید به این درک رسیده باشد که در انجام معاملات از چه روش معاملاتی اسپات استفاده کند و در خصوص روش مارجین باید گفت، مارجین یک روش معاملاتی پیچیده و گسترده می باشد که از ریسک بسیار بالایی برخوردار است و یک معامله گر باید با تفاوت لوریج ها در فارکس و همچنین حداکثر لوریج و دیگر مفاهیم مرتبط با مارجین به طور کامل آشنا باشد تا بتواند معامله مارجین موفقی را انجام دهد.

سوالات متداول در مورد تفاوت مارجین و اسپات

مارجین در بازار ارز دیجیتال به چه معناست؟

مارجین شیوه‌ ای از معامله در بازار است.

در بازار ارز دیجیتال اصطلاح اسپات به چه معناست؟

اسپات در بازار یکی از شیوه های معامله می باشد.

رایج ترین شکل معامله در بازار های مالی چه می باشد؟

روش اسپات رایج ترین شکل معامله در بازار است.

از معامله مارجین با چه اصطلاحاتی دیگری به کار برده می شود؟

با عبارات اهرم، لیکوئید پرایس و مارجین کال

در بازار های مالی از روش اسپات با چه عبارت دیگری یاد می شود؟

معامله به روش اسپات معامله به به صورت آنی هم است.

معمولاً چه افرادی از روش مارجین در معاملات استفاده می کند؟

تریدر های حرفه ای و با سابقه استفاده می کنند.

روش معاملاتی اسپات معمولاً توسط چه افرادی به کار برده می شود؟

توسط عموم تریدر ها به خصوص تریدر های تازه کار

مهم ترین مزیت معامله به روش مارجین چه می باشد؟

امکان چند برابر سود حاصل از معامله می باشد.

مارجین در معاملات بازار های دیجیتال به چه روشی گفته می شود؟

روشی که با استفاده از آن معامله گر می تواند چندین برابر سرمایه اولیه خود وارد معامله شود.

یکی از تفاوت های اصلی در معامله به روش مارجین و اسپات در چیست؟

مدیریت ریسک یکی از تفاوت های این دو روش می باشد.

بهترین زمان استفاده از مارجین در بازار کریپتو چه زمانی می باشد؟

زمانی که بازار در حالت رکود یا در حالت صعود می باشد.

آیا آموزش تفاوت مارجین و اسپات برای افراد مبتدی ضروری است؟

بدون داشتن دانش کافی در رابطه با مارجین ممکن است تمام سرمایه های یک فرد به خطر بیفتد.

آموزش های مربوط به مارجین و اسپات را از کجا می توان دنبال کرد؟

از وب سایت های مختلف گوگل و پلتفرم های شبکه اجتماعی

مهم ترین روش های معامله به روش اسپات چه می باشد؟

روش های اسپات مارکت و لیمیت اسپرت می باشد.

در روش اسپات مارکت چه معیاری تعیین می شود؟

در این روش حجم ارز مورد نظر تعیین می شود.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها