پیگیری تراکنش ارز دیجیتال مقالات آموزشی

پیگیری تراکنش ارز دیجیتال چگونه است؟ آموزش رهگیری TXID

  • توسط sajjad
  • 11 دقیقه

بازار رمز ارزهای دیجیتال یکی از بزرگ ترین بازار های مالی در جهان می باشد. در حوزه ارزهای دیجیتال روزانه معاملات و تراکنش های بسیار زیادی صورت می گیرد و یکی از مهم ترین مسائلی که برای هر کاربری هم بسیار مهم می باشد پیگیری تراکنش ارز دیجیتال است. کاربران زمانی که یک تراکنش را در شبکه انجام می دهند این مسئله برای آن ها بسیار مهم است که آیا تراکنش به درستی انجام شده یا در طول تراکنش اختلالی به وجود آمده است. حال یکی از سوالاتی که در این جا ذهن کاربر را درگیری می کند چگونگی پیگیری تراکنش های شبکه می باشد.

در حال حاضر کاربران زیادی هستند که روش پیگیری تراکنش ها را یاد ندارند. با توجه به اهمیت بالای تراکنش های شبکه ارزهای دیجیتال پیگیری تراکنش ها نیز بسیار مهم است و کاربران باید نحوه پیگیری را یاد داشته باشند. حال اگر شما نیز به دنبال یاد گیری روش پیگیری تراکنش های شبکه هستید این مقاله را حتما تا پایان در صرافی ارز دیجیتال بیستکس مطالعه کنید.

پیگیری تراکنش ارز دیجیتال چگونه ممکن می شود؟

پیگیری تراکنش ارز دیجیتال زمانی اهمیت می کند که کاربر تراکنش انجام داده و ممکن است در تراکنش اختلالی وجود داشته باشد. حال زمانی که کاربر تراکنش اختلالی پیدا می کند به دنبال راه حلی برای پیگیری تراکنش ها می باشد. برای پیگیری تراکنش در حوزه رمز ارزها مهم ترین چیز TXID می باشد. TXID به معنای شناسه تراکنش می باشد که یک کد رشته ای شامل اعداد و حروف می باشد که هر تراکنش کد منحصر به فرد خود را دارد. از طریق این شناسه اطلاعاتی نظیر اطلاعات فرستنده، گیرنده، مبلغ و زمان تراکنش وجود دارد. حال این شناسه بسیار مهم است و از طریق این کد کاربر می تواند تراکنش ها را پیگیری کند.

اگر شما ارسال کننده هستید این شناسه را می توانید از طریق بهترین کیف پول ارز دیجیتال خود دریافت کنید. حال ممکن است شما طرف گیرنده باشید و باید این کد را از شخص ارسال کننده که ممکن است کاربر حقیقی یا صرافی باشد دریافت کنید تا بتوانید از طریق این کد پیگیری های لازم را انجام دهید. حال با جست و جوی این کد در در قسمت اکسپلور بلاک چین ها می توانید جزئیات تراکنش را به صورت کامل مشاهده کنید.

روش های پیگیری تراکنش ارز دیجیتال

همان طور که اشاره شد پیگیری تراکنش های ارز دیجیتال بسیار مهم هستند. ممکن است زمانی کاربری یک تراکنش در شبکه ارزهای دیجیتال انجام می دهد و این تراکنش احتمال دارد با اختلال رو به رو شود و کاربر در رابطه با روش پیگیری تراکنش اطلاعاتی نداشته باشد. حال با توجه به این موضوع کاربر نمی تواند دلیل اختلال در این تراکنش را پیدا کند و با مشکل جدی رو به رو می شود.

در حال حاضر پیگیری تراکنش تنها با یک روش صورت می گیرد که آن هم استفاده از TXID می باشد. در قسمت قبل گفته شد که TXID شناسه پیگیری می باشد و کاربر بدون داشتن این شناسه نمی تواند تراکنش های خود را پیگیری کند. زمانی که کاربر این شناسه را در اختیار دارد با جست و جوی این شناسه در قسمت اکسپلور بلاک چین به راحتی می تواند به تمام اطلاعات تراکنش دسترسی پیدا کند و اشکال و اختلال تراکنش را پیدا کند.

سایت پیگیری تراکنش ارز دیجیتال چیست؟

پیگیری تراکنش های ارز دیجیتال از طریق سایت صورت نمی گیرد این پیگیری ها در شبکه بلاک چین انجام می شود. پیگیری هر تراکنش در بلاک چین اختصاصی ارز معامله شده انجام می شود. به عنوان مثال تراکنش شما مربوط به معامله مقداری بیت کوین بوده است و برای پیگیری تراکنش هم باید از خود بلاک چین بیت کوین استفاده کنید.

توجه داشته باشید که برای پیگیری تراکنش شناسه یا TXID را داشته باشید. اگر ارسال کننده هستید شناسه را از کیف پول و اگر دریافت کننده هستید شناسه را از طرف معامله دریافت کنید.

پیگیری تراکنش های ارز دیجیتال ممکن است؟

یکی از سوالاتی که ذهن کاربران را به خود درگیری می کند این است که آیا پیگیری تراکنش ها امکان پذیر است یا این امکان وجود ندارد. در قسمت های قبل به این موضوع اشاره شد که امکان پیگیری وجود دارد و آن هم استفاده از TXID است. بدون این شناسه امکان پیگیری وجود ندارد.

پیگیری تراکنش ارز دیجیتال با TXID

پیگیری تراکنش ارز دیجیتال با TXID

همان طور که می دانید و در این مقاله هم خواندید پیگیری تراکنش ارز دیجیتال تنها با TXID امکان پذیر است. TXID شناسه پیگیری می باشد که شامل اعداد و حروف مختلف می باشد. این کد فقط از سوی ارسال کننده قابل دریافت است و طرف ارسال کننده می تواند آن را برای طرف دریافت کننده هم بفرستد.

رهگیری تراکنش ارز دیجیتال

در حال حاضر امکان رهگیری برخی از تراکنش ها مانند تراکنش های بیت کوین وجود ندارد. این مسئله ممکن است کار برخی از کاربران را با مشکل مواجه کند اما از سوی دیگر امکان رهگیری سایر تراکنش هایی که خارج از شبکه بیت کوین هستند قابل رهگیری می باشند. در قسمت های قبل در مورد رهگیری و پیگیری ارزهای دیجیتال توضیحات زیادی ارائه شد.

جدول اطلاعات

در جدول اطلاعات قسمت زیر به مهم ترین نکات پیرامون پیگیری تراکنش ارز دیجیتال اشاره شده است.

موضوعپیگیری تراکنش ارز دیجیتال
پیگیری تراکنش ارز دیجیتال چگونه انجام می شود؟با استفاده از کد TXID امکان پیگیری تراکنش وجود دارد.
TXID چیست؟شناسه پیگیری تراکنش
آیا بدون شناسه پیگیری امکان پیگیری تراکنش وجود دارد؟بدون شناسه امکان پیگیری وجود ندارد.
TXID را چگونه پیدا کنیم؟اگر ارسال کننده هستید از طریق کیف پول و اگر دریافت کننده هستید از صرافی یا طرف معامله

آیا TXID همان امضا هر تراکنش است؟

در رابطه با امضا تراکنش باید بگوییم که این امضا با TDIX متفاوت است. امضا تراکنش به نوعی تایید کننده صحت و اعتبار تراکنش می باشد اما TXID به معنای شناسه تراکنش می باشد. با توجه به این موضوع متوجه تفاوت میان امضا تراکنش و TXID خواهید شد و نمی توان عنوان کرد که این دو همانند هم هستند.

امکان شخصی سازی TXID وجود دارد؟

در رابطه با این موضوع باید بگوییم که امکان شخصی سازی TXID وجود ندارد. TXID با اعمال کردن محاسبات تابع هش گذاری بر روی اطلاعات تراکنش توسط ماشین انجام می شود. در طی این عملیات اطلاعات با معنا و قابل درک برای کاربر به یک هش 32 بیت و 64 حرفی تبدیل خواهد شد. این هش همان شناسه پیگیری یا TXID می باشد که برای رهگیری تراکنش بسیار مهم است و امکان شخصی سازی آن وجود ندارد.

ثبت تراکنش ها در کریپتوکارنسی به چه صورت است؟

ثبت تراکنش ها در کریپتوکارنسی به چه صورت است؟

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که ثبت تراکنش در کریپتوکارنسی ها چگونه است. برای این کار کاربر ابتدا درخواستی بر روی شبکه منتشر می کند. پس از انتشار این درخواست تراکنش تایید خواهد شد و تراکنش در یک بلاک قرار گرفته و وارد blockchain خواهد شد.

پس از افزوده شدن تراکنش به شبکه بلاک چین این اطلاعات غیر قابل تغییر خواهند شد. با قرار گرفتن تراکنش در شبکه بلاک چین تراکنش ثبت شده و شناسه رهگیری هم به کاربر داده می شود.

رهگیری تراکنش کریپتو با ربات

ممکن است تا کنون پیام هایی در رابطه با رهگیری کریپتو با ربات دیده باشید. همان طور که در طول مقاله خواندید رهگیری تراکنش ها فقط توسط TXID انجام می شود و این ربات ها معتبر و رسمی نیستند.

شناسه هر تراکنش چیست؟

شناسه هر تراکنش چیست؟

شناسه هر تراکنش شامل اطلاعات مختلف در رابطه با تراکنش می باشد. شناسه تراکنش شامل اطلاعات ارسال کننده، دریافت کننده، میزان تراکنش و زمان انجام عملیات می باشد. هر کدام از این اطلاعات به کاربر کمک می کنند تا بتواند تراکنش های خود را به راحتی پیگیری کند.

حال کاربر با داشتن این شناسه و این اطلاعات می تواند تراکنش های خود را پیگیری کند. نا گفته نماند که هر تراکنش نیز شناسه مخصوص به خود را دارد که از طریق آن قابل پیگیری خواهد بود.

سوالات متداول

آیا امکان پیگیری تراکنش ارز دیجیتال وجود دارد؟

در حال حاضر امکان پیگیری تراکنش ارز دیجیتال تنها توسط TXID امکان پذیر می باشد که در طول مقاله به آن اشاره شده است.

TXID چیست؟

TXID شناسه تراکنش می باشد که شامل تمامی اطلاعات تراکنش بوده و پیگیری تراکنش هم تنها توسط TXID امکان پذیر خواهد بود.

TXID شامل چه اطلاعاتی است؟

این شناسه شامل اطلاعات ارسال کننده، دریافت کننده، زمان تراکنش و مقدار تراکنش می باشد که هر تراکنش هم شناسه خاص خود را دارد.

چگونه شناسه تراکنش را دریافت کنیم؟

اگر ارسال کننده هستید از طریق کیف پول و اگر دریافت کننده هستید از طریق صرافی و یا طرف ارسال کننده می توانید آن را دریافت کنید.

چگونه یک تراکنش کریپتو را پیگیری کنیم؟

برای پیگیری یک تراکنش تنها کافیست تا شناسه تراکنش را در قسمت اکسپلور بلاک چین مربوطه جست و جو کنید تا اطلاعات مربوطه نشان داده شود.

آیا تراکنش های بیت کوین قابل رهگیری هستند؟

در حال حاضر تراکنش هایی که بر روی بلاک چین و شبکه بیت کوین انجام می شوند غیر قابل پیگیری خواهند بود.

تفاوت امضا تراکنش و TXID چیست؟

امضا تراکنش تاییدی بر صحت و اعتبار تراکنش و TXID یا شناسه تراکنش شامل اطلاعات تراکنش می باشد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها