تبلیغات
بازبینی ترید ها مقالات آموزشی

بازبینی ترید ها و تاریخچه آن + مدیریت داده ها برای پیشگیری از ضرر

  • توسط behrouz
  • 8 دقیقه

یکی از نکاتی که در خصوص ترید اهمیت دارد، بازبینی ترید ها است. اگر یک معامله گر باشید یا به اصطلاح تریدر باشید حتما باید بدین نکته توجه کنید و گذشته معاملات خود را همیشه مورد بررسی قرار دهید زیرا این کار باعث می شود تا شما اشتباهات گذشته را تکرار نکنید و نسبت به آینده ماهر تر شوید. همان طور که گفته شد این کار باعث می شود تا از اشتباهات گذشته درست گرفته و بر توانایی خود بیفزایید زیرا این یکی از ویژگی های یک معامله گر ماهر است.

ما در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس سعی در این داریم تا شما را به صورت کامل با بازبینی ترید ها آشنا کنیم و نحوه درست مدیریت آن را به شما آموزش دهیم و به کمک یکدیگر برای رفع این مشکل بزرگ اقدام کنیم. حتما برای این موضوع سوالات مهمی در ذهن شما ایجاد شده است، نگران نباشید ما به صورت کامل شما را مانند تریدر های حرفه ای دیگر به یک معامله گر ماهر تبدیل کرده و بازبینی های ترید را برایتان شرح می دهیم.

میدان جنگ تریدر ها با یکدیگر

تصور کنید که در یک میدان مبارزه هستید. اگر در این میدان مبارزه از قبل تمرین کرده باشید و از اشتباهات و حرکات اشتباه گذشته خود درس گرفته باشید، در این میدان به صورت کاملا ماهرانه مانند یک استاد و مبارز بزرگ به جنگ خواهید پرداخت و دشمنان خود را شکست خواهید داد. حال اگر بدون تمرین و مبارزه قبلی به سوی میدان بروید قطعا از مبارزان دیگر شکست سختی خواهید خورد.

بازار های مالی و ارز دیجیتال دقیقا مانند همین میدان نبرد است و بازبینی ترید ها دقیقا مانند تمرینات قبل از میدان جنگ است. شاید تصور کنید که به عنوان یک تریدر شاید به راحتی پشت یک سیستم بنشینید و کار خود را انجام دهید ولی قبل از این کار باید نسبت به انجام معاملات آمادگی کامل پیدا کرده و علم خود را نسبت به این کار افزایش دهید. دقت کنید که بحث سرمایه و دارایی شما در میان است و اگر از قبل خود را آماده نکنید، دقیقا مانند یک سرباز آموزش ندیده شکست خواهید خورد.

در معاملات ارزهای دیجیتال باید عملکردی صحیح در این کار داشته و همان طور که گفته شد یکی از بهترین کار ها برای این کار بازبینی ترید های گذشته خود است. شما در زمان معامله نمی توانید دید وسیعی پیدا کنید و به صورت صددرصد بر روی همه موارد متمرکز شوید، پس بهتر است تا از قبل همه جوانب را حداقل یک بار بسنجید. همچنین در زمان ترید دیگر قادر نخواهید بود تا سود و زیان را محاسبه کنید و این موارد معمولا برای بعد ترید است. خب در ادامه روش های باز بینی ترید به شما معرفی و آموزش داده خواهند شد.

بازبینی ترید ها و تاریخچه آن و مدیریت داده ها

بازبینی ترید ها و تاریخچه آن و مدیریت داده ها

پیشرفت فناوری و امکانات به گونه ای در حال رشد است که هنوز دنیای تجارت و اقتصاد به پای آن نمی رسد و به این زودی ها هم نخواهد رسید و هنوز موفق نشده اند تا با هم همگام شوند. همچنین دنیای تجارت و اقتصاد هنوز نتوانسته با این پیشرفت فناوری ها گام به گام شود و هنوز جای کار دارد. از این موارد می توان به بایننس و کوکوین و ‌… اشاره نمود که با این که دارای محبوبیت بالایی بین کاربران هستند ولی دارای چهارچوب بندی داده ها و قاعده خاصی برای بازبینی ترید ها نبوده و هنوز موفق نشده است تا روش های موثری برای این کار ارائه دهد که در نتیجه دارای اشکالاتی در خود است.

اکنون شما برای رفع این اشکالات مجبور می شوید تا تاریخچه ترید های خود را در فایل اکسل وارد کرده و آن را ذخیره کنید که کار عاقلانه ای است اما همیشه ابزار های برتری هم برای این کار وجود دارد. به یکی از این ابزار ها به نام نسبت شارپ می توان اشاره نمود که برخی از پلتفرم های معاملاتی آن را برای کاربران خود ارائه می دهند.

اگر جزء افرادی هستید ک تمایل ندارید تا تاریخچه ترید های خود را در اکسل ذخیره کنید، می توانید از سرویس دهندگان استفاده کنید که داده های ضروری را برای شما ارائه می دهند. این نوع سرویس دهندگان به حساب شما متصل شده و سود و زیان را برای شما محاسبه کرده و به شما ارائه می دهند و یکی از ویژگی های این سرویس دهندگان این است که نتایج را به صورت قابل فهم برای شما به نمایش می گذارند.

سرویس دهندگان بسیاری وجود دارند که این خدمات را با دریافت مبلغی ماهانه در اختیار شما می گذارند. این سرویس دهندگان این قدرت را دارند تا تاریخچه ترید های شما و جداول زیادی همراه با نمودار های گوناگون و محاسبه نسبت به شارپ و فاکتور سود را نمایان کنند و در اختیار شما بگذارند. توجه کنید که این پلتفرم ها همگی دارای هدف یکسان هستند ولی در ظاهر ممکن است باهم تفاوت داشته باشند، برخی نیز دارای نسخه آزمایشی هستند و کاربران می تواند پس از بررسی های لازم برای خرید کامل و انتخاب آن اقدام کند.

خلق راهکار مخصوص خود برای بازبینی ترید ها

خلق راهکار مخصوص خود برای بازبینی ترید ها

توجه کنید که اگر پلتفرمی را انتخاب نمودید و آن پلتفرم نتایج مدنظر شما را در اختیار شما نگذاشت، در نتیجه خودتان باید برای کسب نتایج و تحلیل های لازم اقدام کنید. برای این کار باز هم می توانید از اکسل استفاده کنید و راهکار آن نیز بدین شیوه است که به صورت ساده و اساسی داده های مورد نظر خود را در اکسل و یا گوگل شیت وارد کنید و توسط توابع، فرایند های مورد نیاز پیشرفته خودتان را خلق کنید.

پس از این کار زمانی که داده مورد نظر را وارد می کنید، قسمتی از محاسبات توسط نرم افزار اکسل برای شما انجام خواهد شد. جالب است بدانید که توسط برنامه نیز می توانید برای این کار اقدام کنید و شیوه کار نیز بدین صورت است که توسط زبان برنامه نویسی و محبوب پایتون و توسط کوانتوپین به توابع و دستورات لازم برای تجزیه و تحلیل سبد های مالی توسط پلاگین پایفولیو دسترسی پیدا خواهید کرد.

پایفولیو از لحاظ عملکرد و قابلیت ها شبیه سرویس تریدر وییو است. انجام فعالیت ها بدین روش اندکی طول خواهد کشید اما دیدگاه این کار بیشتر شبیه سرمایه گذاری زمانی بوده تا یک سرمایه گذاری مالی بر روی یک سرویس بازبینی ترید و این نکته جالب راجب این روش است.

بازبینی و مرور با دیدگاهی کلی

بازبینی و مرور با دیدگاهی کلی

حال باید بدین بحث بپردازیم که چه کسی بیشترین سلطه و بیشترین ضربه را در این بازار خواهد زد. با توجه به این دید و نگرش و نگاهی به تاریخچه معاملات قادر خواهید بود تا چهارچوبی را برای خود خلق کرده و توسط آن دیدگاه های کلی و جزئی را آنالیز و بررسی بنمایید. حال برای درک و بررسی پیشرفت کار خود باید برخی از معیار ها را بررسی کنیم که در ادامه به شما معرفی خواهند شد. این معیار ها مانند عملکرد های کلیدی عمل کرده و نقش بالایی را ایفا می کنند. این معیار ها عبارتند از:

فاکتور سود: منظور از فاکتور سود همان نسبت ریسک به پاداش واقعی بوده و نسبت جمع کل سود به جمع کل ضرر که شمال کارمزد است خواهد بود. بهتر است برای درک بهتر مثالی بزنیم، فرض کنید فاکتور سود در معامله عدد دو است در این لحظه کل سود دو برابر ضرر است.

نسبت شارپ: منظور از نسبت شارپ همان نسبت بازده به ریسک بوده و توسط این معیار می توانید بفهمید که در یک معامله سود نسبت به ریسک آن چقدر خواهد بود. به صورت کلی اگر نسبت شارپ یک معامله گر بالاتر برود روش و راهکار استفاده شده در این معامله مناسب تر بوده و ریسک کمتری را به همراه خواهد داشت.

منحنی سرمایه: منظور از منحنی سرمایه همان نمودار رشد سرمایه معامله است. مثلا شما این هفته یک ارز می خرید و این ارز در هفته دیگر ۲ برابر می شود و این رشد را بر روی نمودار ثبت می کند. این معیار بسیار آسان است و هر کسی با یک دانش ابتدایی می تواند این کار را انجام دهد.

سبک معاملاتی: منظور از این معیار همان روشی است که برای انجام‌ معاملات برای خود در پیش گرفته اید که گاهی خوب جواب داده و گاهی نیز باعث ضرر می شود.

روند بلند مدت: منظور از این معیار استفاده از روش های معاملاتی برای بلند مدت است و هیچ راهکاری نیز وجود ندارد که باعث پیروزی صددرصدی شود ولی اگر در راهکاری شکست خوردید، باید روش خود را عوض کنید.

افزودن راهبرد های بیشتر: اگر با بازار هماهنگ نبوده و تنها از یک سبک استفاده می کنید به صورت کاملا صددرصدی در آینده شکست خواهید خورد. پس باید در زمان قرار گیری در این موقعیت ها صبور باشید و با اندیشه و تفکر عمل کنید.

بازبینی یک معامله مشخص

هم‌ اکنون باید به تحلیل و بررسی ترید های مختلف خود بپردازید و تنها به یک ترید بسنده نکنید. زیرا این تحلیل ها به شما قدرت تصمیم گیری درست خواهند داد و می تواند راهکاری عالی را برای معاملات بعدی شما فراهم آورد. همچنین در خصوص نگرش های خودتان نسبت به راهکار ها باید یک دید منطقی داشته باشید، زیرا یک نگرش غلط می تواند برای شما زیان آور باشد.

برنامه معاملاتی: در اولین قدم باید بررسی کنید که معامله با کدام یک از برنامه های شما مطابقت دارد. بسیاری از تریدر ها از معیار های دشواری استفاده می نمایند ولی برخی نیز زیاد سختگیری به خرج نمی دهند که این طور افراد باید طبق تطابق با معیار های خود به نمودار های شروع برگردند.

هدف های معامله: برای انجام معاملات خود باید اهدافی را تعیین کنید که این اهداف با توجه به معیار های شما می توانند انواع گوناگونی داشته باشند. همچنین تعیین اهداف، مسیر حرکت شما و دیدگاه شما را مشخص خواهد کرد.

محیط بازار: جو و محیط یا همان فضای بازار بسیار پر اهمیت بوده و می تواند تاثیر گذاری فراوانی داشته باشد. این عامل مهم در کنار معیار های شما تاثیر چندین برابر خواهد داشت. همان طور که می دانید احساسات تریدر ها نقش مهمی در بازار دارند و با توجه به جو بازار می توانند شکل بگیرند. همچنین آمادگی تریدر ها برای نوسانات کوین ها از مهم ترین نکات در این راستاست.

زمان ورود و خروج به ترید: این مورد نیز دارای اهمیت بالایی بوده و باید حتما در نظر گرفته شود. این مورد اکثرا در خصوص زمان خرید و فروش ارزهای دیجیتال بوده و باید بدان توجه ویژه شود زیرا ورود و خروج شما با توجه به زمان دارای اهمیت فراوان است.

سوالات متداول

منظور از بازبینی ترید ها چیست؟

منظور این است که تاریخچه ترید های خود را بررسی نموده و داده های لازم را استخراج کنیم.

آیا نگرش فرد در بازبینی ترید ها اهمیت دارد؟

بله نوع نگرش و دیدگاه در سبک و باز بینی ها دارای اثر گذاری فراوان است.

برای استخراج داده های بازبینی ترید ها از چه نرم افزاری می توان استفاده نمود؟

برای این کار می توان هم از اکسل استفاده کرد هم از گوگل شیت.

برای آنالیز داده ها می توان از زبان های برنامه نویسی استفاده نمود؟

بله از زبان برنامه نویسی پایتون و توابع موجود در آن می توان برای این کار استفاده نمود.

امتیاز دهید
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها