تبلیغات
گلد مانی مفاهیم پایه

گلد مانی چیست و آیا توکن GDM معتبر است؟

  • توسط sara
  • 18 دقیقه

در این مقاله قصد داریم در خصوص گلد مانی اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بازار ارزهای دیجیتال بازاری است که حدود یک دهه از آن می گذرد و با وجود این که در ابتدا با مخالفت هایی روبرو شد اما به دلیل ویژگی ها و امکاناتی که در آن وجود داشت خیلی زود به یک بازار پر رقابت و رونق تبدیل شد. از زمان ارائه اولین ارز دیجیتال که همان بیت کوین می باشد تا به امروز بیش از پنج هزار ارز دیجیتال در قالب کوین ها و توکن های متنوع به بازار ارائه شده اند و تعداد آن ها روز به روز در حال افزایش نیز می باشد.

چنان چه ارزی که ارائه می شود از ساختار و پشتیبانی قوی برخوردار باشد خیلی زود می تواند جایگاه خود را در میان دیگر ارزهای معتبر تثبیت کند و مورد معامله قرار گیرد. در حالی که بسیاری از این ارزها به دلیل نبود ساختار و تشکیلات قوی و فنی خیلی سریع فراموش و از بازار حذف شده اند. یکی از رمز ارزهایی که به تازگی به بازار معرفی شده و هنوز در مرحله توزیع رایگان قرار دارد توکن گلد مانی می باشد که یک ارز کاملاً جدید در بازار ارزهای دیجیتال است و هنوز در معدود صرافی‌های لیست شده است. برای آشنایی بیشتر با این ارز تا پایان این مطلب با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

گلد مانی چیست؟

شبکه گلد مانی یک شبکه زنجیره هوشمند می باشد که دارای یک دفتر کل بلاک چین و سیستم قوی از برنامه ها و خدمات مشخص شده روی زنجیره می باشد. ارز بومی این توکن GDM می باشد و از آن‌جایی که این توکن مبتنی بر زنجیره هوشمند بایننس می باشد، دارای عملکرد امنیت بالا، کارمزد کم، سازگار با محیط زیست و تراکنش‌های سریع می باشد. در این توکن دارایی های زنجیره‌ ای متقابل توسط قراردادهای هوشمند حفظ و تنظیم می‌شود. توکن گلد مانی دارای تابعیت رایت می باشد به این معنا که با گذر زمان تعداد توکن های آن نیز کاهش می یابد.

طبق آن چه که در سند وایت پیپر این توکن آمده است، گلد مانی از اتصال به تمامی شبکه‌های بلاکچین، سیستم متمرکز پراکنده و نهادهای شرکت کننده پشتیبانی می کند و همچنین اتصال به پروژه های تجاری توسط آن نیز امکان پذیر می باشد. بنابراین گلد مانی به‌ عنوان مرکز تبادل دارایی ها محاسبات ابری کلان داده و هوش مصنوعی را با یکدیگر ادغام می کند تا از این طریق بتواند از پروژه های تجاری پشتیبانی کامل داشته باشد. در این سند مهمترین ویژگی هایی که در رابطه با گلدمانی عنوان شده می‌ توان به تراکنش های خصوصی فوری، مقیاس پذیری گسترده، برنامه های کاربردی بی حد و حصر و در نهایت قابل اعتماد و کم‌ هزینه اشاره کرد.

گلد مانی کوین معتبر است؟

گلد مانی کوین معتبر است؟

توکن گلد مانی پروتکلی است که با هدف استانداردسازی ارتباط بین اسمارت چین و بلاک چین ایجاد شده است و به دنبال ارتقاء کیفیت شبکه بلاک چین می باشد. با وجود این هدف و کاربری که برای گلد مانی تعریف شده است اما هنوز به مرحله اجرایی نرسیده است و در حال حاضر تیم تشکیل دهنده آن هنوز هم در حال تکمیل فرآیند این پروژه می باشند.

طبق آن چه که در سند وایت پیپر گلد مانی آمده است گلد مانی یک توکن امن توصیف شده است، اما از آن جایی که بازار ارزهای دیجیتال آن چه که سبب اعتبار یک ارز می‌شود لیست شدن در صرافی های معتبر و حمایت آن توسط سرمایه گذاران بزرگ می باشد.

در حالی که ما شاهد آن هستیم که توکن گلد مانی هنوز توسط صرافی های انگشت شماری و آن هم به صورت ایردراپ اجرا و ارائه شده و حجم معاملات آن هنوز نامشخص است. بنابراین نمی توان با قاطعیت در رابطه با این که این توکن معتبر است یا نه اظهار نظر کرد و باید در آینده دید با چه میزان استقبال و حجم معاملات رو به رو خواهد شد.

گلد مانی حقیقی را از کجا می توان خرید؟

در حال حاضر خرید و فروش ارز GDM در صرافی ها انجام نمی شود و افرادی که علاقه مند هستند مالک این دارایی باشند می ‌توانند طبق دستورالعمل های گفته شده در ایردراپ آن شرکت کنند. در صورتی که واجد شرایط باشند تعداد مشخصی ارز به آن ها به عنوان پاداش تعلق می گیرد و در صورتی که بتوانند افراد دیگری را به ایردراپ این ارز معرفی کنند دوباره تعدادی ارز به آن ها به عنوان هدیه اختصاص می یابد.

گلد مانی بدون احراز هویت هم قابل ثبت نام است؟

همان طور که گفتیم برای دریافت توکن گلد مانی باید در ایردراپ آن که توسط برخی از صرافی‌ها پشتیبانی اجرا می شود شرکت کنید. یکی از مزیت‌های این ایردراپ این است که افراد برای دریافت و واریز آن به امن ترین کیف پول خود نیازی به احراز هویت ندارند و فقط کافیست با ایمیل یا شماره همراه خود فرایند ثبت نام را تکمیل کرده و پس از این که ثبت نام در صرافی مورد نظر با موفقیت انجام شد می ‌توانند نسبت به دریافت این توکن اقدام کنند.

این شرایط برای کشورهای تحریم به خصوص معامله گران ایرانی که توسط بسیاری از صرافی ها در تحریم هستند بسیار مناسب می باشد. چرا که آن ها دیگر نیازی به پیروی از شرایط سختگیرانه عضویت در صرافی و نگرانی ناشی از بلوکه شدن دارایی هایشان را نخواهند داشت و می توانند با خیال راحت مالک وین دارایی باشند.

داستان ایردراپ گلد مانی چه بود؟

داستان ایردراپ گلد مانی چه بود؟

به طور کلی در بازار ارزهای دیجیتال اصطلاح ایردراپ در مواقعی به کار برده می‌شود که یک توکن یا رمز ارز جدید در بازار ایجاد می‌شود. از آن جایی که این ارز هنوز برای افراد و سرمایه ‌گذاران ناشناخته و نامفهوم می ‌باشند ارائه دهندگان ارزهای جدید حجم مشخصی از ارز تولید شده را به صورت ایردراپ یعنی رایگان با توجه به میزان دارایی افراد در کیف پولشان واریز می ‌کنند.

این فرایند موجب معرفی شدن ارزهای جدید به سرمایه گذاران و در ادامه افزایش ارزش آن می شود. در همین راستا از آن جایی که توکن گلدمانی به تازگی به مرحله توزیع رسیده است و برای بسیاری از افراد و سرمایه‌ گذاران ناشناخته است اقدام به برگزاری ایردراپ کرده است.

برای مشارکت در این ایردراپ باید در صرافی لاتوکن حساب فعال داشته باشید چرا که جوایز فقط به این حساب واریز می شود. حال برای ورود به ایردراپ ابتدا باید وارد ربات تلگرام گلدمانی شوید و طبق دستورالعمل های گفته شده در این ربات عمل کنید. یکی از آن ها عضویت در شبکه های اجتماعی گلد مانی می باشد که با این کار ۶۰۰ نشان گلد مانی به خاطر فعالیت های اجتماعی تعلق خواهد گرفت.

در صورتی که بتوانید افراد دیگری را به این ایردراپ دعوت کنید تعداد مشخص نشان GDM به افراد اختصاص می یابد. البته لازم به ذکر است که این ایردراپ در تاریخ چهاردهم جولای به پایان می ‌رسد و در هفدهم جولای به حساب کیف پول افراد واریز خواهد شد.

جدول اطلاعات

در رابطه با توکن نوظهور گلد مانی اطلاعاتی را به صورت خلاصه و مفید در جدولی برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم که بدین شرح می باشد:

موضوع گلد مانی
گلد مانی چیست؟در متن کاملا به این موضوع پرداخته شده است
ارز گلد مانیارز بومی این توکن GDM می باشد.
توکن گلد مانی مبتنی بر چیست؟این توکن مبتنی بر زنجیره هوشمند بایننس می باشد.
صرافی های پشتیبان گلد مانیهات بیت، لاتوکن
تحلیل تکنیکال ارز گلد مانی

تحلیل تکنیکال ارز گلد مانی

ارز دیجیتال گلد مانی با نماد GDM در بازار معرفی شده است و در حال حاضر حدود یک میلیارد عدد از این توکن ساخته شده است که تعداد در گردش و حجم معاملات آن هنوز نامشخص می باشد. قیمت ارز گلد مانی در طی ۷ روز گذشته حدود ۲۵.۸۴ درصد افزایش داشته و در ۳۰ روز گذشته ۹۳.۲۳ درصد کاهش را تجربه کرده است اما در طی این یک سال از ارائه آن می گذرد ۰.۰۰ درصد افزایش داشته است.

بیشترین قیمت ثبت شده در ۲۴ با توجه به این آمار و ارقام به این نتیجه می رسیم که قیمت این ارز در طی یک سالی که از ارائه آن می‌ گذرد هیچ تغییری را تجربه نکرده است و به دلیل این که هنوز معاملات آن در صرافی ها آغاز نشده و حجم معاملات آن نیز نامشخص می باشد نمی توان اطلاعات دقیقی در رابطه با تحلیل تکنیکال های ارز ارائه داد.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال gold money

تحلیل فاندامنتال به خبرها و بازخوردهای مثبت و منفی که نسبت به یک ارز در بازار ارزهای دیجیتال توسط افراد مهم و سرمایه گذاران کلان مربوط می شود. از آن جایی که توکن گلد مانی هنوز آن چنان شناخته شده نمی باشد و در حال حاضر مرحله معرفی را پشت سر می‌ گذارد. لذا آن چنان خبر فاندامنتالی مهمی در رابطه با این توکن در بازار وجود ندارد و این اساس نمی توان تحلیل فاندامنتالی ارائه داد.

قیمت‌ لحظه‌ای گلد مانی

با بررسی نمودار و قیمت لحظه ای ارز گلد مانی به این نتیجه می رسیم که در حال حاضر قیمت توکن گلد مانی ۰.۰۰۰۰۰۱۲۰۰ دلار که معادل ۰.۳۶۶۷ ریال می باشد تخمین زده شده است. در طی ۲۴ ساعت گذشته ارزش معاملات آن حدود ۱۰.۷۲۳ دلار و به مقدار ۱۰.۳۶ دلار افزایش قیمت داشته است.

کدام ارزهای دیجیتال پشتوانه طلا دارند؟

کدام ارزهای دیجیتال پشتوانه طلا دارند؟

امروزه اکثر سرمایه ‌گذاران در بازار به سمت استراتژی سرمایه گذاری در زمینه فلزات گرانبها گرایش پیدا کرده است. اما به دنبال افزایش تقاضا برای طلا و قیمت آن نیز افزایش پیدا کرده و به همین خاطر سرمایه ‌گذاران به دنبال یک جایگزین مناسب برای آن در دنیای دیجیتال هستند. به همین خاطر برخی از ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا در بازار معامله می‌شوند.

به این معنا که معادل توکنی که از این ارزها خریداری می شود در بانک ها طلای فیزیکی نگهداری می کند. بنابراین ارزهای دیجیتال ارزهای با ثبات به شمار می ‌روند که پشتوانه آنها طلا می باشد. بنابراین شما می ‌توانید بدون مخاطرات نگهداری طلا به صورت فیزیکی در آن سرمایه ‌گذاری کرده و آن را نگهداری کنید. قیمت این ارزها با افزایش قیمت طلا افزایش می یابد و با کاهش قیمت طلا نیز قیمت آن کاهش پیدا می‌ کند. در ادامه سه رمز ارز معروف که پشتوانه طلا دارند را برای شما معرفی خواهیم کرد:

تتر گلد

تتر گلد به عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان ارز دیجیتال در بازار شناخته می‌شود که پشتوانه طلا دارد و به تازگی ارز دیجیتال خود را که تتر گلد نام دارد با نماد اختصاری XAUT به بازار ارائه کرده است. هر توکن تتر گلد معادل یک اونس تروا طلای خالص از یک شمش طلای گود دلیوری لندن برآورد شده است. این ذخیره طلا در یک خزانه در سوئیس نگهداری می‌شود.

مالکان توکن ها می توانند شماره سریال شمش های طلای مخصوص خود را از طریق وبسایت آن مشاهده کنند. از دیگر قابلیت های این توکن این است که سرمایه گذاران می توانند طلای خود را به صورت فیزیکی دریافت کنند و یا این که آن را معادل وجه نقد معاوضه کنند. توکن تترگلد بر روی شبکه بلاکچین ترون و اتریوم جابه جا می شود و معامله گران می توانند این ارز خود را در بهترین کیف پول ارز دیجیتال رسمی tron و اتریوم نگهداری کنند.

پکس گلد

ارز پکس گلد توسط شرکت پکسوس یکی از شرکت های تراست می باشد که در ایالت متحده قرار دارد ارائه شده است. هر کدام از توکن های ارائه شده این ارز دیجیتال معادل است با یک اونس طلای خالص از یک شمش طلای ۴۰۰ اونسی گود دلیوری لندن می باشد که در خزانه های شرکت برینکز نگهداری می شود. این ارز دیجیتال بر روی شبکه بلاکچین اتریوم ایجاد شده است بنابراین مالکان این دارایی می‌ توانند دارایی‌های خود را در کیف پول های اتریوم نگهداری کنند و این توکن در تمامی جهان قابل معامله است.

دیجکس گلد

توکن DGX توسط یک شرکت سنگاپوری به نام ‏دیجکس گلوبال در بازار ارزهای دیجیتال ارائه شده است. توکن آن با یک گرم طلا در خزانه های کانادا و سنگاپور پشتیبانی و حمایت می شود این خزانه ها توسط اتحادیه شمش طلا به صورت کامل بیمه شده است. این توکن ها شمش های طلا را تقسیم پذیر، قابل حمل و قابل معاوضه کرده‌اند بنابراین تولیدکنندگان توکن های دیجیکس گلد این ارزها را طوری طراحی کردند که افراد بتوانند به صورت دیجیتالی به آن دسترسی داشته باشند. مبادلات توکن ها با کارمزد طلا یک درصد می باشد و این میزان کارمزد در واقع هزینه نگهداری و ذخیره طلا محاسبه شده است.

موسس گلد مانی چه کسی است؟

تا به حال در منابع خبری و وب سایت های مختلف اطلاعاتی راجع به تیم تشکیل دهنده توکن گلد مانی و سازندگان آن ارائه نشده است و اطلاعات دقیقی در رابطه با این که موسس ارز گلد مانی چه کسی می باشد در دسترس نیست. البته برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع در رابطه با این توکن می توانید به وب سایت آن مراجعه کرده و اطلاعات مورد نظر خود را از آن کسب کنید.

چه صرافی هایی گلد مانی را ساپورت می کنند؟

در حال حاضر صرافی های معدودی از این توکن پشتیبانی و حمایت می‌ کنند. اولین صرافی که توکن گلد مانی در آن لیست شد صرافی لاتوکن بود و افرادی که خواهان شرکت در ایردراپ گلد مانی بودند باید در این صرافی حساب فعال داشته باشند. پس از آن صرافی ‏پروبیت گلوبال و بعد از آن هم صرافی هات بیت این توکن را در لیست ارزهای دیجیتال خود قرار داده‌اند.

بالاترین قیمت گلد مانی تا به الان

بالاترین قیمت گلد مانی تا به الان

توکن گلدانی از زمان ارائه آن یعنی در سال ۲۰۲۱ تا به حال که در اواخر سال ۲۰۲۱ می باشیم تغییرات آن چنان زیادی را تجربه نکرده است و نوسانات آن قابل توجه نمی باشد. بیشترین قیمتی که تاکنون برای این توکن در نمودارها ثبت شده است مربوط می‌شود به تاریخ چهارم خرداد ۱۴۰۰ که قیمت ثبت شده برای آن حدود 3.920 دلار بوده است. اما این افزایش قیمت در مدت زمان کوتاه بوده و به سرعت کاهش یافته است.

کف این ارز دیجیتال تا چه قیمتی رفته است؟

همان طور که خدمت شما عزیزان عرض کردیم قیمت این ارز دیجیتال آن چنان دستخوش تغییرات زیادی نبوده است و همیشه در یک رنج مشخصی ثبت شده است. از زمان ارائه این ارز تا به حال نمودار آن تا به حال قیمت صفر دلار کاهش داشته و بالاترین قیمتی که برای آن ثبت شده است حدود ۳ دلار بوده است.

مقایسه ارز گلد مانی با ارزهای مطرح

مقایسه ارز گلد مانی با ارزهای مطرح

به دلیل این که توکن گلد مانی هنوز آن چنان شناخته شده و مطرح نیست و برای بسیاری از افراد و معامله گران بازار ارزهای دیجیتال ناشناخته است. برای آشنایی بیشتر با این رمز ارز در ادامه به مقایسه آن با برخی از رمز ارزهای موجود در بازار پرداخته ایم:

مقایسه گلد مانی با ارز لاتوکن

ارز دیجیتال لاتوکن یکی از ارزهای دیجیتال می باشد که مدت زمان زیادی از ارائه آن نمی‌ گذرد و در سال ۲۰۱۷ ارائه شده است. در مقایسه با ارز گلد مانی معاملات آن به صورت رسمی آغاز شده و حدود ۹۰۸/۴۱۹/۵۱ دلار از حجم معاملات بازار را به خود اختصاص داده است. در حالی که ارز گلد مانی هنوز معاملاتی برای آن صورت نگرفته و حجم معاملات آن در بازار نامشخص است. لاتوکن نیز همانند گلد مانی توسط صرافی‌های هات بیت و لاتوکن حمایت و پشتیبانی می‌شود و بیشترین قیمت ثبت شده برای آن ۲۵ دلار بوده است در حالی که بیشترین قیمت ثبت شده برای ارز گلد مانی فقط ۳ دلار بوده است.

مقایسه ارز گلد مانی با ارز کوانتوم

کوانتوم رمزارزی است که برای پرداخت قراردادهای هوشمند و همچنین افزایش امنیت شبکه به وجود آمده است. هدفی که ارز گلد مانی براساس آن به وجود آمده است. ارز دیجیتال کوانتوم نیز همانند گلد مانی کارمزهای بسیار کمی برای برنامه های غیر متمرکز دریافت می کند و در حال حاضر حدود ۱۰۳ میلیارد از این توکن در گردش می باشد. در حالی که میزان توکن در گردش گلد مانی هنوز نامشخص می باشد. آخرین قیمت ثبت شده برای ارز کوانتوم ۲۸ دلار بوده و در حدود ۱۰ صرافی ارز معامله می‌شود در حالی که گلد مانی فقط توسط سه صرافی پشتیبانی می شود.

مقایسه ارز گل مانی با ارز zec

زی کش ارزی است که در سال ۲۰۱۳ ارائه شده است بنابراین در مقایسه با گلد مانی بسیار با سابقه و قدیمی در بازار دیجیتال می باشد. این رمز ارز نیز با هدف گسترش قرارداد های هوشمند و غیرمتمرکز در شبکه بلاک چین به وجود آمده است و مهمترین ویژگی های آن کار مزد کم و امنیت بالا می باشد و در حال حاضر زی کش در حدود ۱۰ صرافی معامله می‌شود. استخراج زی کش نیز هم اکنون ادامه دارد.

سوالات متداول

شبکه گلد مانی به چه معنا می باشد؟

شبکه گلد مانی یک شبکه زنجیره هوشمند می باشد که دارای یک دفتر کل بلاک چین و سیستم قوی از برنامه ها و خدمات مشخص شده روی زنجیره می باشد.

عملکرد این توکن چگونه است؟

دارای عملکرد امنیت بالا، کارمزد کم، سازگار با محیط زیست و تراکنش‌ های سریع می باشد.

عملکرد تابعیت رایت به چه معنا است؟

 به این معنا که با گذر زمان تعداد توکن های آن نیز کاهش می یابد.

این توکن از چه پروژه هایی پشتیبانی می کند؟

 گلد مانی از اتصال به تمامی شبکه‌های بلاکچین، سیستم متمرکز پراکنده و نهادهای شرکت کننده پشتیبانی می کند.

مهمترین ویژگی های گلد مانی چه می باشد؟

تراکنش های خصوصی فوری، مقیاس پذیری گسترده، برنامه های کاربردی بی حد و حصر و در نهایت قابل اعتماد و کم‌ هزینه

ارز گلد مانی در بازار معامله می شود؟

هنوز معاملات آن به صورت رسمی آغاز نشده و به صورت ایردراپ ارائه می شود.

حجم معاملات توکن گلد مانی چه مقدار می باشد؟

هنوز حجم معاملات آن مشخص نیست.

آیا بدون احراز هویت هم می توان توکن گلد مانی دریافت کرد؟

برای دریافت این توکن فقط لازم است در صرافی لاتوکن حساب فعال داشته باشید که آن هم نیازی به احراز هویت ندارد.

هدف از اجرای ایردراپ چیست؟

بازار یابی برای ارز جدید و جذب سرمایه گذاران

زمان پایان ایردراپ توکن گلد مانی چه موقع می باشد؟

این ایردراپ در تاریخ چهاردهم جولای به پایان می رسد.

چه زمانی توکن های هدیه به حساب افراد واریز می شود؟

در هفدهم جولای به حساب کیف پول افراد واریز خواهد شد.

کدام ارزهای دیجیتال پشتوانه طلا دارند؟

تتر گلد، دیجکس گلد و پکس گلد.

توکن DGX متعلق به چه شرکتی می باشد؟

توکنDGX توسط یک شرکت سنگاپوری به نام ‏دیجکس گلوبال در بازار ارزهای دیجیتال ارائه شده است.

چه صرافی هایی از گلد مانی پشتیبانی می‌کنند؟

صرافی های هات بیت، لاتوکن و پروبیت گلوبال

بالاترین قیمتی که تا به امروز گلد مانی تجربه کرده است؟

بالاترین قیمت آن حدود ۳ دلار بوده است.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها