تبلیغات
استخراج زی کش استخراج

پاداش استخراج زی کش چقدر است؟ | آموزش کامل استخراج زی کش

  • توسط zahra
  • 23 دقیقه

استخراج رمز ارز یکی از پر سود ترین فعالیت ها در زمینه ارزهای دیجیتال می باشد. در این بین هر ارز دیجیتال ممکن است متفاوت باشد و برای استخراج آن شما باید اطلاعات خوبی در زمینه های مربوط به آن کسب کنید. در این مقاله تمرکز ما روی استخراج زی کش و تمامی اطلاعات مربوط به آن می باشد، برای کسب این اطلاعات سود آور با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا با پر سود ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری آشنا شوید.

استخراج زی کش چیست؟

استخراج قبل از تولد رمز های ارز دیجیتال تنها در دنیای معادن کاربرد داشت. بسیاری از متخصصان بر این باورند که این نام گذاری به دلیل این می باشد که استخراج رمز ارز نیز مانند استخراج معادن مختلف نیاز به تخصص و مهارت دارد. مساله استخراج در رمز ارزها بسیار متفاوت می باشد، در واقع سازندگان رمز ارز نیاز به سیستم های بسیار بزرگ دارند که کار استخراج و تولید رمز ارز را برای آن ها انجام دهد.

استخراج در سطح وسیع برای سازندگان بسیار پر هزینه و به دلایل زیادی غیر اقتصادی می باشد. پس سازندگان رمز ارز به کسانی که سیستم های خود را در اختیار استخراج رمز ارز قرار می دهند به عنوان جایزه رمز ارز مورد نظر را به آن ها می دهند. در این بین رمز ارزهای زیادی وجود دارند که وابسته به استخراج می باشند. از جمله این رمز ارزها می توان به زی کش اشاره نمود.

آیا استخراج این ارز دیجیتال سود آور است؟

رمز ارز زی کش یکی از معروف ترین رمز ارزها می باشد و جایگاه بخصوص خود را در بین دیگر رمز های ارز مانند بیت کوین و … دارد. البته می تواند ارزشمند بودن استخراج آن را نسبت به دیگر رمز های ارز بررسی کرد. ولی بدون شک یکی از ارزهای ارزشمند برای استخراج که بسیاری از ماینر ها علاقه مند به استخراج آن می باشند، زی کش است.

انواع ماینر های استخراج زی کش

انواع ماینر های استخراج زی کش

در این بخش به بحث در مورد عوامل مورد نیاز برای استخراج زی کش، روش ها و ماینرها، حالت ها و تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز آن را ارائه می دهیم. همچنین یک مقایسه از نقاط قوت و ضعف موجود در ماینر های برتر انجام می دهیم.

ماینر چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

ای‌ سیک ماینر زئون

از نقاط قوت ماینر زئون می توان به قدرتمند بودن این دستگاه در بین دیگر رقبا اشاره نمود. همچنین نسبت قدرت فوق العاده آن برق به نسبت کمی مصرف می کند. دیگر مزیت زئون کم صدا بودن این دستگاه است. به همین دلیل بسیاری افراد می توانند این دستگاه را در محل زندگی خود استفاده نمایند.

از معایب برجسته زئون قیمت بسیار بالای آن می باشد. این دستگاه حدود ده هزار دلار است که ممکن است بسیاری از خریداران را منصرف نماید. همچنین وزن ۲۷ کیلو گرمی و نسبتا بالای آن از دیگر معایب این ماینر معروف می باشد.

اینوسیلیکون ای‌۹ پلاس پلاس زی‌ مستر

ماینر زئون دارای وزن و قیمت بسیار بالایی می باشد به نظر می‌ رسد که زی مستر می تواند رقابت خوبی با ماینر زئون داشته باشد. با انت ماینر زی 11 باشد. از مزیت های این دستگاه ماینر طول عمر بسیار مناسب دستگاه‌ های اینوسیلیکون و تجربیات موفق در مدل‌های قبلی می باشد. در حال حاضر سودآوری ماینر زی مستر در طول یک روز ۹ دلار است. با این حال اکثر متخصصان بر این باورند که با افزایش مصرف آن سود حاصل از آن بسیار کاهش خواهد یافت.

دستگاه زی‌ مستر در حدود دو هزار دلار می باشد که یک مزیت مهم این دستگاه در ارزان بودن آن است. از دیگر نقاط قوت زی‌ مستر مصرف برق پایین و دارا بودن ۴ فن خنک کننده بسیار قدرتمند است. همچنین این دستگاه دارای نقاط ضعفی هایی نیز می باشد که از آن ها می توان به وزن نسبتا بالای ۱۱ کیلو گرمی و صدای بالای آن اشاره نمود.

بیت مین انت ماینر زی ۱۱

می توان گفت انت ماینر یک ماینر متعال نسبت به دو گزینه قبلی می باشد. در واقع در این ماینر تمامی نقاط ضعف و قوت دو ماینر قبلی به صورتی به تعادل رسیده است. از مزیت های ماینر انت می توان به قیمت و وزن مناسب آن اشاره نمود همچنین این ماینر دارای سایز مناسب و مصرف برق نسبتا پایین می باشد. از معدود نقاط ضعف این ماینر صدای به نسبت بالای آن است.

پاندا ماینر

از دیگر ماینر ها که برای استخراج ارزهای دیجیتال از جمله زی کش مناسب می باشند، می توان به پاندا ماینر اشاره نمود. این ماینر در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است. دارای ابعاد 490x 280 x 170mm و ۱۳۰۰۰ گرم می باشد‌.

بیت ماین

از دستگاه های ماین جدیدی که می توان برای استخراج رمز های ارز به خصوص زی کش استفاده کنید، می توان به بیت ماین اشاره کرد. این دستگاه از دستگاه های جدید می باشد که به سرعت مورد توجه ماینر ها قرار گرفت. معرفی این دستگاه ماینر در سال ۲۰۲۰ انجام شده است. ابعاد نسبتا کم 133 x 245 x 290mm و وزن ۹۰۰۰ گرمی از مزیت های این دستگاه ماینر است.

استخراج زی کش با کارت گرافیک چطور است؟

استخراج زی کش با کارت گرافیک چطور است؟

یکی از ابزار هایی که بسیار در استخراج زی کش کمک کرده است، سیک یا کارت گرافیک می باشد. پس از سال ۲۰۱۸ که در آن سال ها دستگاه‌ های ای سیک ساخته و برای خریداران عرضه شدند، استخراج زی‌ کش تا بیش از ده برابر نیز افزایش تصاعدی پیدا کرد که این سود آوری شگفت انگیز موجب از رده خارج شدن دستگاه‌ های ای‌ سیک اولیه که قبلا مورد استفاده قرار گرفته بودند مانند Z9 mini از سودآوری ماینر ها شد.

استخراج زی کش با کامپیوتر

استخراج ارزهای دیجیتال از جمله زی کش با کامپیوتر خانگی امکان پذیر است. ولی افراد مبتدی باید توجه کنند که استفاده از کامپیوتر های ساده خانگی بیشتر برای کسب تجربه مناسب می باشند و معمولا نمی شود به عنوان سود آوری مناسبی روی آن حساب باز کرد. زیرا با کامپیوتر های خانگی مقدار بسیار کمی می توان ماین انجام داد.

عمده کار ماینینگ با رایانه خانگی این است که شما باید نرم افزار های بخصوصی را نصب کنید و سپس استفاده از آن نرم افزار برای ماین کردن را بیاموزید. یکی از این نرم افزار ها، Minergate می باشد که به عنوان استخراج کننده ابری معرفی و استفاده می شود.

از این نرم افزار پر استفاده بر روی اغلب سیستم های عامل مانند مک، لینوکس و ویندوز قابل نصب و اجرا می باشد و نصب این نرم افزار باعث می شود علاوه بر زی کش، طیف بسیار وسیعی از ارزهای رمز پایه را بتوانید برای استخراج انتخاب و استفاده نمایید. از جمله این رمز ارزها که امکان استخراج آن با این نرم افزار وجود دارد، زی کش است.

با به میان آمدن بحث استخراج، پیشنهاد می کنیم که مقالات مرتبط زیر را نیز مطالعه کنید:

استخراج زی کش با گوشی

استخراج زی کش با گوشی

یکی دیگر از دستگاه هایی که برای ماین استفاده می شود، گوشی موبایل می باشد. از آنجایی که هزینه خرید گوشی به نسبت خرید دستگاه تخصصی ماینر بسیار پایین تر است و از طرفی دسترسی به آن برای دیگر استفاده ها برای افراد آسان تر است. خیلی از افراد علاقمندند تا از گوشی موبایل خود که قبلا خریداری کرده اند در زمینه ارزهای دیجیتال درآمد کسب کنند. اما درآمد حاصل از ماین کردن توسط گوشی نیز مشابه کامپیوتر بسیار اندک است و صرفه اقتصادی ندارد.

با موبایل های اندرویدی

درآمد حاصل از ماین کردن توسط گوشی نیز مشابه کامپیوتر بسیار اندک است و صرفه اقتصادی ندارد. کما این که اگر نرم افزار های اندروید مناسب با ماین کردن را نصب کنید و شروع به ماین کردن نمایید، ممکن است به گوشی موبایل خود صدمه وارد کنید. زیرا ماین کردن برق زیادی مصرف می کند و این کار باعث گرم شدن گوشی موبایل شما می شود.

تکرار این روند می تواند به باتری و دیگر اجزای گوشی صدمه جدی وارد کند. حتی ممکن است گوشی شما بلا استفاده شود. پس با تمام اوصاف ما پیشنهاد نمی کنیم که از گوشی موبایل خود با توجه به سود کم و احتمال خرابی گوشی بالا برای ماین کردن استفاده کنید.

با موبایل های IOS

مشابه اندروید نرم افزار هایی برای نسخه ios نیز موجود می باشند که شما می توانید با نصب آن ها شروع به ماین کردن نمایید. معمولا نرم افزار های خوبی که از آن ها استقبال می شود اگر ابتدا به صورت اندروید یا ios ارائه شده باشد، بعد ها نسخه های دیگر آن برای استفاده در دیگر سیستم عامل ها نیز ساخته و به بازار عرضه می شود.

استخراج زی کش با gpu چیست؟

یکی از پر کاربرد ترین ها بین ماینر های تخصصی زی کش استخراج زی کش با GPU می باشد. برای استخراج زی کش با GPU باید از استخراج کننده Claymore استفاده نماییم. این استخراج کننده باعث بهبود و تاثیر مثبت در روند قدرت هش می شود، پس استفاده از آن بسیار منطقی جلوه می کند.

با این حال استخراج کننده genoil را تنها می توان برای استخر های استخراجی که با کارت های گرافیکی AMD کار می کنند، استفاده نمود. این استخراج کننده حدودا ۲٫۵ درصد کارمزد برای توسعه دهندگی می گیرد و به ازای هر یک ساعت از استخراج 90 ثانیه از آن به عنوان این کارمزد در نظر گرفته می شود.

با این حال افزایش بهبودی که از با استفاده از GPU بسیار مفید برای ماینر ها حاصل می شود، ارزش پرداخت و هزینه برای این مقدار کارمزد را حتما دارد. با توجه به تمامی شرایط گفته شده اگر انتظارات بیشتری دارید و باز هم با پرداخت این کارمزد مشکل دارید، مناسب است از این استخراج کننده به این صورت استفاده نکنید.

دستگاه استخراج زی کش چه قیمت است؟

گران ترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال B3 Pro (8G) با قیمت $2699 و ارزان ترین آن ها Antminer Z9 Mini به قیمت $660 است. با این حال دستگاه های مناسبی مانند A9 ZMaster با قیمت $1276 موجود هستند.

آموزش استخراج زی کش به چه صورت است؟

آموزش استخراج زی کش به چه صورت است؟

پس از تهیه سیستم، کیف پول زی‌ کش و… که با آن ها می توانید ماین کنید به مهم ترین و اصلی ترین قسمت آموزش یعنی شروع کار می‌ رسیم. برای استخراج زی‌ کش یا در کل هر ارز دیجیتال دیگری باید توجه کامل داشت که یک استخر استخراج بپیوندید. در واقع یک استخر استخراج محیطی مجازی است که استخراج کنندگان در آن می توانند جمع شوند و همه به وسیله سیستم های خود برای استخراج یک بلاک تلاش کنند.

در این روش هر ماینر یا استخراج کننده براساس توان پردازشی سیستمی که در اختیار دارد، می تواند به سود برسد. به همین منظور شما در ابتدا نیاز به یک نرم افزار خوب و مفید برای استخراج و وصل شدن به استخر استخراج دارید. نرم افزار های استخراج که معمولا برای وصل شدن به استخر های flypool موجود می باشند را باید تهیه نمایید و کار خود را شروع کنید.

استخراج رایگان زی کش هم ممکن است؟

استخر های رایگان بسیاری وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. بیشتر این استخر ها در نسخه های اندروید داده می شود ولی در نسخه های دیگر نیز موجود است. با این حال نیاز به عنوان کردن این نکته نیست که استخر های رایگان مانند هر چیز رایگانی دارای محدودیت های خود می باشد. بدون شک اگر شما بخواهد به صورت حرفی در زمینه ماین فعالیت کنید، باید استخر با کیفیت مد نظر شما باشد که احتمالا به صورت رایگان نخواهد بود.

جدول اطلاعات

در این جدول یک اطلاعات خلاصه از برجسته ترین نکات در مورد استخراج ارز دیجیتال زی کش برای علاقمندان مطرح شده است.

موضوعاستخراج زی کش
نسخه های دیگر دستگاه ماین ارزهای دیجیتال کامپیوتر خانگی، گوشی موبایل اندروید با IOS
گرانترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال زی کش B3 Pro (8G) با قیمت $2699
ارزانترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال زی کش Antminer Z9 Mini به قیمت $660
یک دستگاه مناسب استخراج ارز دیجیتال زی کش A9 ZMaster با قیمت $1276
سایت مناسب استخراج زی کش را جستجو در وب سایت بیستکس
درآمد حاصل از ماین کردن توسط گوشی بسیار اندک با ریسک بالا

محاسبه استخراج زی کش

با توجه به نوع دستگاه کاملا محاسبات متفاوت می باشد، ممکن است دستگاه ماین شما حتی زیان ده باشد به عنوان مثال برای یک دستگاه طبق محاسبات ما به طور متوسط برای هزینه برق مصرفی حدود ۱۵ هزار تومان در حدود ۸ هزار تومان شما می توانید ماین انجام دهید. نیاز به گفتن نیست که عوامل موثر بسیاری در این کار دخیل هستند که ممکن است سود شما تحت آن شرایط بسیار بیشتر از مبلغ اعلامی باشد.

خرید دستگاه استخراج زی کش

همان طور که قبلا توضیح داده ایم، دستگاه های مختلفی وجود دارد که شما قیمت خرید دستگاه استخراج زی کش را می توانید به بخش های قبلی این مقاله مراجعه نمایید. همچنین سایت های زیادی در ایران قیمت های این دستگاه ها را ارائه داده اند که می توانید از آنان نیز کمک بگیرید.

ماشین حساب استخراج زی کش

ماشین حساب استخراج زی کش

همان طور که در مقالات قبلی به طور مفصل بحث شد، ارزهای دیجیتال دارای ماشین حساب می باشند که کار را برای معامله گران ارزهای دیجیتال برای محاسبه سود خود بسیار راحت می کند.

این ماشین حساب ها دارای کاربرد هایی در زمینه محاسبه مقدار ارز ماین شده با توجه زمان و برق و امکانات مصرفی نیز می باشند که متناسب با ویژگی های دستگاه شما سود و هزینه شما را محاسبه می نماید. در این صورت شما می توانید با خیال راحت به ماین خود بپردازید و محاسبات آن را به ماشین حساب بسپارید.

در همین راستا پیشنهاد می شود که مقالات زیر را مطالعه فرمایید:

پاداش ماین کردن این ارز چیست؟

قبلا گفتیم که سازندگان ارزهای دیجیتال به عنوان پاداش به ماینر هایی که دستگاه خود را در اختیار استخراج ارز دیجیتال قرار می دهند به آن ها ارز دیجیتال پاداش یا هدیه می دهند. طبیعتا این اتفاق برای استخراج زی کش هم می افتد و ماینر های زی کش از پاداش بی نصیب نخواهند بود.

معایب ماین کردن Z cash

از معایب استخراج زی کش می توان به تفاوت این ارز دیجیتال با دیگر ارزهای دیجیتال نام برد. در واقع طبیعی است که اگر ارز دیجیتالی نسبت به ارز دیگر ارزش بیشتر در ماین داشته باشد و شما بهتر است روی آن سرمایه گذاری کنید و برق و دستگاه خود را برای استخراج آن مصرف نمایید.

مقایسه ماین کردن z-cash با ماین دیگر ارز ها

مقایسه ماین کردن z-cash با ماین دیگر ارزها

طبیعتا چون ارزهای دیجیتال با یکدیگر متفاوت اند، استخراج آن ها نیز متفاوت است. در اینجا سعی می کنیم یک مقایسه از این تفاوت انجام دهیم.

z-cash و بیت کوین

زی کش یکی از ارزهای دیجیتالی محبوب و با هدف افزایش سیستم رمزنگاری و حریم خصوصی کاربران در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین ایجاد شد. این ارز دیجیتالی غیر متمرکز و متن باز با نماد ZEC همانند بیت کوین بر پایه ­ی تکنولوژی بلاکچین توسعه داده شده است.

لایت کوین و z-cash

در حال حاضر، با توجه به افزایش و سختی های استخراج ارزهای دیجیتال و شبکه آن و در نظر گرفتن این موضوع که امروزه فارم‌ ها و استخر های بزرگ استخراج بیت کوین تبدیل به کسب و کارهای میلیارد دلاری شده‌اند، تعداد زیادی از فعالان ماین، در مقایس کوچک‌ تر به سراغ استخراج برخی دیگر از ارزهای دیجیتال رفته‌ اند.

با این حال هنوز استخراج بیت کوین به عنوان مهم ترین استخراج ماینر ها شناخته می‌ شود. در این بین لایت کوین هم به طور مشابه z-cash پشت سر بیت کوین قرار می گیرد.

اتریوم و z-cash

از بین ارزهای دیجیتال بیت کوین و اتریوم، استخراج بیت کوین به طور کلی سودآوری بیشتری ایجاد می کند. با این حال اگر معامله گری باشد که به آینده اتریوم خوش‌ بین باشد و احتمال دهد که این ارز سود آوری آینده قیمتی خوبی دارد می تواند با استخراج اتریوم بیشتر از بین کوین به سود برسد، همین اتفاق برای اتریوم و z-cash هم می تواند بیافتد.

هاوینگ زی کش

هاوینگ یا نصف شدن زی کش در واقع هر 4 سال به صورت یک بار در ارز رمز زی کش رخ می افتد. در ابتدای کار ماینر ها به ازای انجام هر بلاک به تعداد 5 ZEC کسب می کردند. اما پس از شروع هاوینگ، این مقدار حتی به نصف هم خواهد رسید. در واقع ماینر ها 2.5 کوین بدست خواهند آورد.

سایت استخراج زی کش چیست؟

سایت هایی هستند که طبیعتا با جستجو در گوگل به آن هادست می یابید. ولی پیشنهاد ما برای دریافت بهترین اطلاعات در این مورد جستجو در وب سایت بیستکس است. ما همیشه همراه شما هستیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان بیاوریم.

سوالات متداول

استخراج زی کش به چه صورت است؟

در متن به طور مفصل در مورد استخراج زی کش توضیح داده شده است.

آیا استخراج زی کش سود آور است؟

همان طور که در متن توضیح داده شده است، استخراج این ارز می تواند بسیار سود آور باشد‌.

آیا همیشه استخراج بیت کوین از بقیه رمز ارزها سود آور تر است؟

خیر ممکن است با توجه به رشد قیمتی آن ارز استخراج آن سود آور تر شود.

همه می توانند زی کش استخراج کنند؟

همه کسانی که ابزار های توضیح داده شده را دارند می توانند به ماین بپردازند.

همیشه می توان زی کش را استخراج کرد؟

همان طور که در متن توضیح داده شده بله.

آیا ماین با گوشی موبایل سود آور است؟

با توجه به توضیحات در متن خیر.

آیا سود ماین با کامپیوتر خانگی چشم گیر است؟

خیر سود آوری این کار بسیار اندک می باشد.

آیا گوشی و رایانه می توانند به یک دستگاه ماینر حرفه ای تبدیل شوند؟

این امکان وجود ندارد.

تفاوت پاداش ماینر و سود آن چیست؟

تفاوت ندارند و در واقع یکی می باشند.

آیا ماین می تواند سر و صدا ایجاد کند؟

بله فن های دستگاه ماینر ممکن است باعث صدا و مزاحمت شود.

چه تعداد دستگاه ماینر وجود دارد؟

با گسترش ماینر ها تعداد بسیاری زیادی ماینر و نرم افزار مرتبط ساخته و به بازار عرضه شده است. در واقع به قدری این صنعت گسترش یافته که هر تقریبا هر ماه دستگاه ماینر جدید معرفی می شود. بنابر این نمی توان تعداد دقیق آن را پیش بینی کرد.

هاوینگ رمز ارز زی کش به چه معناست؟

هاوینگ به معنای نصف شدن قیمت رمز ارز می باشد.

ماین کردن بیت کوین بهتر است یا زی کش؟

با توجه به توضیحات متن این کاملا بستگی به استراتژی فرد دارد.

آیا افراد حرفه ای از استخر رایگان استفاده می کنند؟

خیر، معمولا استخر های رایگان همان طور که در متن گفته شد دارای معایب خاص خود هستند که افراد حرفه ای از آن ها به ندرت استفاده می کنند.

پاداش ماین زی کش چیست؟

پاداش یا درآمد ماین در در واقع مقداری از خود ارز دیجیتال زی کش است.

آیا استخراج ارز دیجیتال زی کش با GPU و CPU امکان پذیر است؟

بله، طبق توضیحات موجود در متن استخراج این رمز ارز با این دو امکان پذیر است و اتفاقا بسیار پر طرفدار و سود ده می باشد.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها