تبلیغات
پلاسما در اتریوم مفاهیم پایه

پلاسما در اتریوم چیست و چرا مهم است؟

  • توسط zeinab
  • 17 دقیقه

پلاسما در اتریوم چیست؟ بهتر است بدانید که یکی از اجزا کانال بلاک چین می باشد که اهمیت آن زیاد می باشد و مقیاس پذیر بودن کانال را می رساند. باید بدانید که آن را ویتالیک بوترین جوزف طراحی کرده است و این کار را در سال 2017 ساخته است و به طور کل می توان گفت که برای از بین بردن مشکل مقیاس پذیری در شبکه بلاک چین اتریوم در کانال نمایش داده شد.

بهتر است این اطلاعات را داشته باشید که افراد برای این که تراکنش هایشان سریع تر انجام شود حاضر به پرداخت کارمز بیشتر در شبکه بلاک چین می باشند. هدف پلاسما در اتریوم نیز همین می باشد. در حقیقت کسانی که پلاسما را خلق کرده اند هدف خود را بر مبنا توسعه بلاک چین اتریوم به نسبت اجتماع اتریوم گذاشته اند و به این ترتیب توسعه تراکنش های شبکه بلاک چین موجب توسعه بلاک چین می باشد.

ما در صرافی ارز دیجیتال بیستکس برخی از اطلاعات مربوطه را برای شما توضیح می دهیم. به یاد داشته باشید که تا به امروز اطلاعات زیادی درباره این امر نیز برای شما گردآوری کرده ایم با ما همراه باشید.

پلاسما در اتریوم چیست؟

باید بدانید که نمی توان پلاسما را یک پروژه دانست بلکه بهتر است آن را یک روش مقیاس پذیر لایه دوم بدانیم که به واسطه شرکت ها یا گروه های تحقیقاتی به سبک های مختلف انجام می شود. باید بدانید که شباهت پلاسما با لایتنینگ از نظر ساختار و کاربرد بسیار زیادی می باشد.

در نظر داشته باشید که شما با استفاده از پلاسما اتریوم می توانید با سرعت بالا تر و هم چنین کارمزد کم تر به پردازش تراکنش های شبکه اتریوم بپردازید و این چیزی است که اتریوم برای دوام آوردن به آن نیاز دارد. بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که کسانی که پلاسما را خلق کرده اند با هدف این بوده است که بتوانند به توسعه بلاک چین به نسبت جامعه اتریوم کمک کنند و از این رو توسعه تراکنش های بلاک چین برابر است با توسعه خود بلاک چین و این هدف بزرگی می باشد.

ویژگی های یک بلاک چین مناسب چیست؟

یکی از خصوصیات بارز بلاک چین ها تغییر ناپذیر بودن آن ها می باشد. تراکنش هایی که تغییر نمی کنند باعث دستکاری، جایگزین یا هم چنین جعل اطلاعات ذخیره شده می باشد که در شبکه برای یک دولت یا حتی شرکت غیر ممکن می باشد. به دلیل تغییر ناپذیر بود بلاک چین ها یکدست بودن اطلاعات و داده ها اتفاق می افتد.

در نظر داشته باشید که اگر بلاک تغییری را ایجاد کند باعث نامعتبر شدن بلاک های حال حاضر و بلاک های بعدی می شود در نتیجه این بلاک های نامعتبر توسط نود های موجود رد می شوند و در نهایت برای معتبر شدن باید دوباره عمل استخراج صورت بگیرد. بعید است این که بلاک ها در معامله ها در دفتر کل اضافه شوند و کسی توانایی تغییر آن ها را ندارد. در نتیجه کاربران این توانایی را ندارند که بتوانند آن ها را ویرایش یا حتی حذف کنند.

مشکل مقیاس پذیری در اتریوم چه می باشد؟

مشکل مقیاس پذیری در اتریوم چه می باشد؟

به گفته خالق اتریوم در مصاحبه ای که انجام داد گفته است که گروه توسعه دهنده اتریوم دو در حال انجام کار برای ترکیب کردن کانال با اتریوم هستند و مطمئن هستند که اتریوم دوم می تواند تا وقت بهبود کامل شاردینگ از این شبکه پشتیبانی کند.

در نظر داشته باشید که شاردینگ یک راه برای بهبود مقیاس پذیری می باشد. باید بدانید که سازنده اتریوم اعلام کرده است که تغییرات به وجود آمده به زودی انجام می شوند و تا به تغییرات بیشتری نیاز پیدا کند پروژه شاردینگ آماده است و هم چنین قابل اجرا می باشد.

در نظر داشته باشید که با وجود این که اتریوم 2 برای مطمئن شدن از مقیاس پذیری زمان گسترش خود از شاردینگ استفاده می کند اما به این امر معتقد می باشد که چنین جمع آوری اطلاعات برای میان مدت کافی می باشد و هم چنین تاکید دارد که این اقدام می تواند عملکرد معاملات اتریوم را تا صد برابر تسکین بخش کند.

راه حل های مشکلات اتریوم

راه حل های مشکلات اتریوم

بهتر است بدانید که تمامی ارزها در مسیر موفقیت خود در گیر برخی از مشکلات می شوند و هوشمندانه ترین عمل برای از بین بردن آن ها برنامه ریزی تیمی نیز برای آن ها می باشد. تیم توسعه دهندگان برخی از ارزها به واسطه این امر انتخاب می کنند که این ارز را برای آینده آماده کنند یا خیر و این امر بسته به پشتوانه آن ارز دارد.

در حال حاضر ارز اتریوم برخی از مشکلات خود را نیز حل کرده است و ما در این بخش به برخی از آن ها می پردازیم. به طور کلی یکی از مهم ترین مشکلاتی که برای ارزها به وجود می آید تعداد زیاد تراکنش ها نیز می باشد و برای این امر برخی از ویژگی ها در بلاک چین این ارز باید به تعادل برسد.

بهتر است بدانید که برخی از آن ها در این بخش برای شما توضیح داده می شود. به طور کلی تنها ویژگی های تمرکز زدایی، مقیاس پذیری و امنیت باید در بلاک چین ها به تعادل برسد و این امر باعث می شود که مشکلاتی در این بستر پیش نیاید.

ما در این بخش به برخی دیگر از مشکلات این ارز نیز می پردازیم. باید بدانید که یکی از موارد ذکر شده که رو به افزایش می رود، آن دو را رو به کاهش می رساند. باید بدانید که اتریوم در آرزوی تبدیل به پروتکل غیر متمرکز جهانی نیز می باشد و به همین دلیل بر روی 3 راه کاری که می داند می توانید به خوبی از آن ها حمایت شود نیز مشکلات خود را به کل از بین می برد.

کسپر FFG

ما در این مقاله اطلاعاتی را در رابطه کسپر به شما می دهیم و به سوالات شما در این رابطه پاسخ خواهیم داد. باید بدانید که اگر شما علاقه به اتریوم و رمز ارز دارید باید با مفهوم کسپر اتریوم آشنایی پیدا کنید. بدانید که رمز ارزهایی مانند بیت کوین بر روی گواه اثبات کار اجرا خواهند شد.

حالا اگر برای شما سوال ایجاد می شود که گواه اثبات کار چیست باید گفت که فرآیندی می باشد که به این گونه می باشد که ماینر ها رمز نگاری شده را حل می کنند تا این امکان را ایجاد کند که یک بلاک استخراج کنند و از این رو آن بلاک را به بلاک چین اضافه کنند.

این فرمول نیاز به محاسبات زیاد و هم چنین انرژی زیاد دارد و این مسائل طوری طراحی شده است که سخت می باشند. باید بدانید که درست است که در سیستم گواه اثبات کار حل مسائل سخت می باشد اما بررسی درست یا غلط بودن آن بسیار راحت می باشد.

شاردینگ

این فناوری به سال 1990 بر می گردد که این اصطلاح توسط انجام یک بازی ساخته شده است و این بازی به طوری می باشد که سازندگان آن از چند بانک اطلاعات متنوع در بازی برای جلوگیری از شلوغی سرور ها مورد استفاده قرار می دادند. اگر این فناوری را در دنیا تجارت در نظر بگیریم مانند تقسیم بندی کردن داده های کاربران در نقاط متنوع جغرافیایی می باشد و کاربرانی که در یک منقطه قرار دارند، داده هایشان یکی می شود و در سرور های همان نقطه ذخیره می شوند.

پلاسما در اتریوم

یکی از روش های پلاسما، خروجی پلاسما می باشد که به کاربر این اطمینان را می دهد که هر موقع بخواهد می تواند به راحتی از زنجیره کودک به زنجیره اصلی انتقال یابد. پس درخواست خروج از سمت کاربر سابقه های معاملاتی آن به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد و اگر مشکلی در حساب شخص وجود نداشته باشید اموال او به زنجیره اصلی منتقل خواهد شد.

به طور کل باید گفت که شاردینگ فرآیندی می باشد که در بلاک چین اتفاق می افتد و به طور کل شاردینگ کانال بلاک چین مخرن اطلاعات می باشد که نود ها را در سرورها مختلف نمایان می کند.

ضرورت وجود پلاسما در اتریوم چیست؟

یکی از عناصر شبکه بلاک چین که دارای اهمیت ویژه ای دارد، مقیاس پذیری آن است. ویتالیک بوترین و جوزف پون در سال 2017 برای رفع مشکل مقیاس پذیری در شبکه بلاک چین اتریوم را رونمایی کردند. بسیاری از افراد در این شبکه به دلیل بالا بودن تعداد تراکنش ها حاضر اند که مقداری کارمزد را برای انجام سریع تر تراکنش های خود پرداخت کنند.

این امر باعث می شود که تراکنش های اتریوم نیز بیشتر شود. ضرورت پلاسما در اتریوم به همین هدف نیز می باشد و در واقع به دلیل توسعه بلاک چین اتریوم به نسبت توسعه جامعه تریوم می باشد و این امر باعث توسعه تراکنش های اتریوم نیز می شود.

بلاک چین های بیبی یا همان کودک چه هستند؟

بلاک چین های بیبی یا همان کودک چه هستند؟

برخی از بلاک چین ها دارای کپی های خود می باشند که با قوانین خاصی ایجاد شده اند و در حال حاضر برنامه های غیر متمرکز قابلیت اجرا بر روی زنجیره فرزند را دارند. برخی از اطلاعاتی که در زنجیره کودک بلاک چین نگه داری می شود به صورت دوره ای به بلاک چین اصلی نیز ارسال می شود. بلاک چین اصلی در واقع نقش مادر را ایفا می کند و به عبارتی دیگر بلاک چین کودک نیز همان پلاسما می باشد.

جدول اطلاعات

ما در این بخش برخی از بهترین ها را به شما معرفی می کنیم و این امر باعث می شود که شما به راحتی به انجام و کسب اطلاعات خود نیز بپردازید.

موضوعپلاسما در اتریوم
مزایا پلاسمابالا بردن سرکت تراکنش ها، کاهش تعداد نود
هدف پلاسماتوسعه تعداد تراکنش ها
معایب پلاسماخروج گسترده، مدت زمان چالش
راه حل برای سرعت تراکنش هاکسپر، پلاسما، شاردینگ

طرز کار پلاسما در اتریوم چگونه است؟

یکی از مهم ترین عنصر های سیستم های بلاک چین مقیاس پذیری آن ها نیز می باشد. جوزف پون و ویتالیک بوترین این مشکل را در سال 2017 نیز در سرتاسر جهان حل کردند و از مقیاس پذیری شبکه بلاک چین در سرتاسر دنیا نیز رونمایی کردند.

بسیاری از افراد به دلیل زیاد بودن تراکنش ها در بلاک چین اتریوم نیز نیاز به سرعت بیشتر در این امر هستند و به همین دلیل حاضر به پرداخت کارمزد برای انجام دادن سریع تر تراکنش ها نیز می باشند و این امر باعث افزایش تراکنش در شبکه این ارز می شود.

باید بدانید که پلاسما در این شبکه با همین هدف نیز به وجود آمده است و این امر توسعه دهندگان پلاسما را در کنار بلاک چین های اتریوم قرار داده است. این امر نشان دهنده این است که شبکه بلاک چین اتریوم به منظور توسعه مربوط به تعداد تراکنش ها می باشد.

باید بدانید که پلاسما به تنهایی یک پروژه نیست و یک روش مقیاس پذیر نیز می باشد. این امر توسط تحقیقات زیاد به وجود آمده است. باید بدانید که عملکرد پلاسما به شدت شبیه به لایتنینگ بیت کوین می باشد و لایتنینگ نیز با همین هدف مقیاس پذیری شبکه بلاک چین بیت کوین نیز به وجود آمده است. شما می توانید برای خواندن مقاله مربوط به شبکه لایتنینگ بیت کوین نیز مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

امنیت پلاسما در چه حد است؟

امنیت پلاسما در چه حد است؟

بهتر است بدانید که پلاسما دارای خروجی می باشد و این خروجی به همه کاربران خود اجازه می دهد که هر زمانی که نیاز است به راحتی از زنجیره کودک به زنجنیره اصلی نیز منتقل شوند. بعد از درخواست خروجی که از طرف کاربران ارسال می شود تمامی سوابق معامله های آن شخص بررسی می شود و اگر مشکلی در حساب آن وجود نداشته باشد تمام دارایی آن به زنجیره اصلی منتقل شود.

اگر هکری قصد هک کردن این شبکه را داشته باشد و این عمل را انجام دهد در نهایت شما را مجبور به ترک شبکه بیبی می کند و شما مجبور به استفاده از شبکه اصلی می باشید. برای انتقال دارایی از شبکه بیبی نیز باید مبلغی برای برای این انتقال به شبکه اصلی متصل کنید و این امر تنها به دلیل به چالش کشیدن درخواست انجام شده می باشد. به یاد داشته باشید که پلاسما یکی از ضرورت های سیستم بلاک چین اتریوم شناخته شده است و این امر آن را مهم می کند.

مزایا و معایب پلاسما در اتریوم چه می باشد؟

مزایا و معایب پلاسما در اتریوم چه می باشد؟

ما در این بخش برخی از معایب و مزایا پلاسما را به شما برای شما توضیح خواهیم داد و این امر نشان دهنده این است که این روش مقیاس پذیری دارای برخی از معایب می باشد. در حال حاضر برخی از مزایا آن را نام خواهیم برد. یکی از مزایا آن این است که تعداد تراکنش ها در شبکه اصلی این ارز نیز محدود می باشد و این امر در بازه زمانه 1 ثانیه می باشد.

پلاسما این امکان را برای این امر ایجاد می کند که تعداد تراکنش ها در یک ثانیه بیشتر شود. یکی دیگر از مزایا آن این است که به واسطه پلاسما تعداد نود کم می شود و کارمزد انجام تراکنش نیز کاهش می یابد. باید بدانید که تمامی اطلاعاتی که در زنجیره اصلی نگه داری می شود به واسطه پلاسما تقسیم می شود و برخی از اطلاعاتی که اهمیت خاصی ندارند، لازم نیست که در بلاک چین اصلی اتریوم بمانند.

پلیگان چیست و شامل چه جزئیاتی می باشد؟

polygon یکی از پروژه هایی می باشد که از پلاسما اتریوم نیز استفاده کرده است. همان طور که در قسمت های قبلی راجع به پلاسما صحبت کرده ایم هدف آن کاهش کارمزد و افزایش سرعت تراکنش ها می باشد. بیبی بلاک چین ها کپی های بلاک چین های اصلی می باشند.

برای تمامی پرداخت ها در تراکنش های مربوط به بلاک چین فرزند از رمز ارز متیک استفاده می شود و تا اطلاعات مربوط به تراکنش ها را از بلاک چین فرزند به بلاک چین مادر منتقل شود. ساختار پلیگان به شدت شبیه به پولکادات و کازماز دارد و تنها دارای برخی از تفاوت های آن مربوط به استفاده از قدرت شبکه اتریوم نیز می باشد. پلیگان دارای 10 میلیارد توکن است و 22 درصد آن به عنوان ico فروخته شده است.

شبکه لایتنینگ چیست؟

سایز بلاک چین بیت کوین 7 مگ می باشد و حدودا 7 تراکنش در هر ثانیه انجام می دهد و این در صورتی می باشد که شبکه در هر ثانیه 4000 تراکنش انجام می دهد. حال بیت کوین برای خود راه حلی را دست و پا کرده است که از نظر عملکردی مانند پلاسما در اتریوم می باشد و این امر سرعت تراکنش های بیت کوین را زیاد می کند.

با استفاده از لایتنینگ تمامی معاملات کوچک در شبکه بیت کوین ثبت نمی شود و به کانالی که بین خریدار و فروشنده نیز ساخته شده است، منتقل می شود. باید بدانید که تفاوت شبکه لایتنینگ با پلاسما در رابطه با این است که لایتنینگ تنها در پرداخت کاربرد دارد اما پلاسما در برنامه های مبتنی بر قرارداد های هوشمند نیز کاربرد دارد و این امر باعث می شود که متوجه برخی دیگر از مزایا پلاسما شوید.

سوالات متداول

بلاک چین اتریوم دارای چه خصوصیاتی می باشد؟

باید بدانید که این بلاک چین دارای سرعت بالایی برای تراکنش های خود می باشد و جدا از آن دارای امنیت می باشد و دارای شبکه غیر متمرکز نیز می باشد.

هدف پلاسما در اتریوم چیست؟

هدف پلاسما در اتریوم توسعه سرعت در تراکنش های این ارز نیز می باشد و این امر یکی از مهم ترین اهداف آن برای انجام این عملیات می باشد.

شباهت شبکه پلاسما به چیست؟

شبکه پلاسما دارای شباهت به لایتنینگ بیت کوین می باشد و از نظر کارایی با یک دیگر نیز یکی می باشند. به یاد داشته باشید که این امر باعث وجود برخی از شباهت های فناوری نیز می باشد.

ارتباط پلاسما با بیبی بلاک چین چیست؟

بهتر است بدانید که بلاک چین ها در این شبکه دارای فرزندانی می باشند که از نظر عملکردی مانند مادرشان عمل می کنند اما در قالب های کوچک تر نقش ایفا می کنند. بیبی بلاک چین همان پلاسما می باشد.

آیا پلاسما با شاردینگ سازگار می باشد؟

بهتر است بدانید که پلاسما با شاردینگ در سازگار می باشد و امکان تغییر سایز بلاک های فرزند نیز وجود دارد و این امر در شبکه پلاسما اتریوم می باشد.

مدت زمان چالش در این شبکه چیست؟

زنجیره اصلی نمی تواند تمامی تراکنش ها را در یک زمان به چالش بکشد و توانایی پردازش آن ها را ندارد و به طور کلی به این امر مدت زمان چالش که یکی از معایب پلاسما می باشد، می گویند. شما می توانید برای اطلاعات دقیق تر به برخی از تیتر ها نیز دسترسی پیدا کنید.

خروج گسترده در این شبکه چیست؟

بهتر است بدانید که تمامی کاربران می توانند تمامی دارایی های خود را از بلاک چین کودک به بلاک چین مادر در هر زمان نیز منتقل کنند و اگر این عملیات در بین کاربران و در یک زمان انجام شود، خروج گسترده نیز اتفاق می افتد و این امر یکی از معایب پلاسما نیز می باشد. ما در این بخش به برخی از مطالب مربوط به این امر پرداخته ایم.

پلاسما دارای مزایا خاصی می باشد؟

پلاسما دارای چندین مزایا می باشد. یکی از مزایا مهم آن بالا بردن تعداد تراکنش ها در شبکه اتریوم در یک ثانیه می باشد و یکی دیگر از آن ها در مورد کاهش تعداد نود ها و مقدار کارمزد نیز می باشد. یکی دیگر از مزایا آن درباره استفاده از روش مقیاس پذیری در شبکه اتریوم نیز می باشد و امکان تغییر سایز را دارد.

استفاده از پلاسما چه سودی دارد؟

این شبکه دارای مزایا زیادی می باشد و به همین دلیل وجود آن را مهم می دانند. باید بدانید که پلاسما دارای مزیت و معایب زیادی می باشد، اما تعداد مزیت های آن بسیار از معایب آن بیشتر می باشد. به طور کلی برای بالا بردن تعداد تراکنش ها در بلاک چین اتریوم نیاز به پلاسما دارید.

پلیگان از نظر ساختاری شبیه به چیست؟

پلیگان ها نظر ساختاری بسیار شبیه به پولکادات و کازماز نیز می باشد. به یاد داشته باشید که میزان پلیگان ها به طور کلی 10 میلیارد توکن می باشد و 22 درصد آن ها به ICO نیز فروخته شده است.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها