تبلیغات
ویتالیک بوترین معرفی افراد تاثیرگذار

ویتالیک بوترین کیست؟ بررسی ثروت و مسیر موفقیت خالق اتریوم

  • توسط mozhde
  • 14 دقیقه

اگر با دنیای رمز ارزها آشنا باشید و به آن علاقمند باشید حتما تا به حال نام اتریوم را شنیده اید. رمز ارزی که در ابتدا کمی تردید افراد را برای خریدن آن به همراه داشت اما بعد با صعود بی سابقه اش در رتبه دوم مارکت کپ قرار گرفت و زمان زیادی است که بعد از بیت کوین دومین رمز ارز با ارزش دنیا به حساب می آید. اما خالق آن کیست؟ آیا مانند بیت کوین یک شخص بی هویت با یک اسم است یا این فرد وجود خارجی دارد؟ باید بگوییم کسی که این رمز ارز را بوجود آورده است با خالق بیت کوین متفاوت است و ویتالیک بوترین نام دارد که در این متن می خواهیم بیشتر درباره او بدانیم. پس با ما تا آخر این مقاله جذاب همراه باشید.

ویتالیک بوترین کیست؟

سال ها پیش در ۳۱ ژانویه ۱۹۹۴ پسری در کولومنای روسیه متولد شد که والدینش نام او را ویتالیک نهادند. وی تا سن ۶ سالگی را در کشور خود گذراند و بعد از آن خانواده اش برای کار و‌ زندگی بهتر تصمیم گرفتند به کانادا مهاجرت کنند. وی در این کشور مدرسه خود را شروع کرد، اما طولی نکشید که مقامات مدرسه پی به هوش بالای این کودک بردند. ویتالیک بسیار باهوش بود.

پدرش می گوید که از سن ۳ سالگی خواندن و نوشتن بلد بود و در سن ۷ سالگی در مدرسه هوش او از تمام بچه های همسن و سالش بیشتر بود. به همین خاطر وی به مدرسه استعداد های درخشان رفت و حتی در آن مدرسه نیز از هوش بالای او تعجب می کردند. وی نبوغ زیادی در برنامه نویسی و ریاضیات داشت. این هوش بالا باعث شده بود که وی از دنیای افراد عادی دور شود و بیشتر وقت خود را بر روی رایانه، برنامه نویسی و بازی های کامپیوتری قرار دهد. علاقه او به بازی های کامپیوتری بسیار زیاد بود و یکی از این بازی ها استارت بوجود آمدن شبکه غیر متمرکز را در ذهن او زد.

دارایی خالص vitalik buterin چقدر است؟

اگر بخواهیم با قیمت فعلی اتریوم میزان خالص دارایی او را اندازه بگیریم بیش از ۱/۵ میلیارد دلار ارزش را می توان برای این دارایی تخمین زد. این عدد او را به یکی از ثروتمند ترین افراد دنیا تبدیل کرده است. شخصی که تمام این ثروت را خودش و بوسیله هوش خودش بوجود آورده است و با وجود سن کمی که نسبت به سایر فعالین بزرگ در این عرصه دارد می تواند این ثروت را در آینده بسیار بیشتر از حال کند و این آینده برای او بسیار روشن است.

ویتالیک بوترین بر روی کدام رمز ارزها فعالیت دارد؟

ویتالیک بوترین بر روی کدام رمز ارزها فعالیت دارد؟

ویتالیک بورتین توسط بیت کوین با دنیای رمز ارزها آشنا شد. در واقع پدرش بیت کوین را به او معرفی کرده بود. ابتدا بورتین نظر خوبی نسبت به این رمز ارز نداشت و همیشه با خود می کفت چگونه یک کد بدون پشتوانه می تواند در این حد ارزشمند باشد. اما چون در آن زمان نام بیت کوین بر سر زبان ها افتاده بود و خودش معتقد بود که اگر درباره چیزی زیاد صحبت می شود پس ارزش دارد آن را بیاموزی به دنبال آن رفت.

چندی بعد ویتالیک توانست وایت پیپر بیت کوین را آنالیز کند و از آن به بعد بسیار به این رمز ارز علاقمند شد و توانست مقالات مهمی را درباره آن بنویسد که این مقالات مورد توجه افراد بزرگی قرار گرفت. بعد از اینکه او با بیت کوین آشنا شد، تصمیم به بوجود آوردن اتریوم گرفت.

ویتالیک بوترین از چه زمانی وارد حوزه ارزهای دیجیتال شد؟

در سال ۲۰۱۱ زمانی که دانشجو بود با بیت کوین آشنا شد و همان طور که گفتیم تصمیم گرفت آن را مطالعه کند. بخاطر استعداد بالایی که در زمینه برنامه نویسی داشت می توانست کاملا بیت کوین را درک کند و آن را تحلیل و‌ حتی نقد کند. مقاله هایی که او نوشته بود در وبلاگی قرار می گرفت که از این طریق مورد توجه کل دنیا قرار گرفت و افراد زیادی او را دعوت کردند تا در سمینار ها شرکت کند.

شغل ویتالیک بوترین قبل از ورود به این عرصه چه بود؟

قبل از اینکه ویتالیک با بیت کوین آشنا شود همان طور که گفتیم دانشجو بود. وی بعد از آن مقاله نویسی را شروع کرد و ماهیت رمز ارزی بیت کوین را بهتر و بیشتر در مقاله های خود آشکار کرد. مدتی بعد یکی از دانشمندان بزرگ در این زمینه مقاله های او را خواند و از خواست تا دستیار محقق باشد و یک کاره پاره وقت را انجام دهد.

وی بعدا با فرد دیگری موفق به انتشار مجله بیت کوین کردند و او یکی از نویسندگان اصلی در این مجله شد. او همزمان با این کار ۵ دوره در دانشگاه را هم با نمرات بسیار عالی تمام می کرد و درس خود را نیز در این میان ادامه می داد. ویتالیک تا قبل از خلق اتریوم این کار ها را انجام می داد و شغل دیگری به غیر از این موارد نداشت. فقط برای مقاله های خود ۵۰ بیت کوین گرفته بود که بخاطر مسافرت هایش برای دعوت هایی که از او می شد مجبور شد آن ها را بفروشد.

عکس های vitalik buterin را در کجا مشاهده کنیم؟

ویتالیک یک شخص بسیار معروف در دنیا رمز ارزها و بلاکچین است. هم چنین بخاطر سن کم در بین افرادی که در این زمینه جوان هستند نیز طرفدارانی را دارد. به همین خاطر سایت های زیادی در اینترنت درباره او صحبت کرده اند. این سایت ها همیشه عکس هایی را از او قرار می دهند تا افراد بتوانند بهتر وی را بشناسند.

برای دسترسی به این عکس ها باید نام او را به فارسی یا انگلیسی در موتور جستجوی گوگل و قسمت تصاویر آن وارد کنید. در صفحه نتایج شما می توانید تمام عکس هایی که از این شخص در اینترت موجود است را ببینید. هم چنین می توانید این عکس ها را سیو کنید تا بعدا هم بتوانید آن ها را مشاهده کنید.

تحصیلات ویتالیک بوترین چقدر است؟

تحصیلات ویتالیک بوترین چقدر است؟

همان طور که گفتیم بوترین مدرسه را در کانادا شروع کرد. وی به دلیل هوش بسیار بالایی که داشت به مدرسه خصوصی استعداد های درخشان رفت و دوران دبستان خود را در آن جا گذراند. وی در دوران دبستان برنامه نویسی و ریاضیات را کامل فرا گرفته بود. بعد از آن دبیرستان خود را نیز به صورت خصوصی در تورنتو رفت.

سپس بوترین به دانشگاه واترلو راه یافت و دوره های پیشرفته را نیز در آن جا گذراند. وی همزمان با این دوره ها دستیار محقق نیز بود و در یک مجله نویسندگی هم انجام می داد. کار او باعث شد تا در سال ۲۰۱۴ دانشگاه را رها کند و تمام وقت خود را برای یادگیری و ایجاد رمز ارز کند که این راه بسیار برای او‌ ارزشمند تر بود.

پیج اینستاگرام ویتالیک بوترین چیست؟

ویتالیک بورتین برای اینکه بتواند با مخاطبان خود بیشتر ارتباط داشته باشد در اینستاگرام صفحه ای را به نام خودش بوجود آورده است. آدرس این صفحه buterin_official است که بیش از ۱ میلیون دنبال کننده نیز دارد. او در این صفحه عکس هایی از خود و کنفرانس هایش و هم چنین رویداد هایی که شرکت کرده است را قرار داده است.

اگر شما می خواهید عکس های جدیدتر از وی مشاهده کنید می توانید به این صفحه از اینستاگرام مراجعه کنید. هم چنین می توانید از طریق کامنت ها با وی در ارتباط باشید. اگر نام ویتالیک را با هشتگ جستجو کنید می توانید پست های بیشتری را در اینستاگرام از او پیدا کنید. هم چنین در این صفحه تا حدودی می توان از اخبار رمرز ارز مخصوصا اتریوم آگاهی یافت.

اخبار مربوط به ویتالیک بوترین را در کجا مشاهده کنیم؟

ویتالیک بوترین شخصیت بسیار تاثیر گذاری در دنیای رمز ارزها و مخصوصا اتریوم است. اگر او صحبتی را در این باره انجام دهد و یا نظری را بیان کند ممکن است روی قیمت ارز تاثیر بگذارد. به همین دلیل اخبار مربوط به این فرد نیز در سایت های مهم خبری در زمینه ارز دیجیتال یا دیگر سایت ها درج می شود.

شما می توانید با جستجوی نام او در اینترنت و یا در سایت خبری مورد نظر به اخبار پیرامون وی دسترسی داشته باشید. هم چنین می توان از طریق حساب های خبری توییتر نیز اخبار او را مطلع شد. Ethereum هم چنین یک سایت دارد که می توانیم به آن سایت مراجعه کرده و اخبار را مطلع شویم.

ویتالیک بوترین مدیر و بنیان گذار چه شرکت هایی است؟

ویتالیک بوترین مدیر و بنیان گذار چه شرکت هایی است؟

ویتالیک خالق اتریوم است. وی در سفر هایی که که رفته بود با پروژه های بیت کوین آشنا شد. هر پروژه یک بلاکچین جدا داشت. وی فهمید که می تواند توسط زبان برنامه نویسی تورینگ تمام این پروژه ها را روی بستر غیر متمرکز قرار دهد. به همین دلیل جرقه ایجاد یک رمز ارز جدید در ذهنش زده شد.

وی یک وایت پیپر برای اتریوم نوشت و آن را برای دوستانش که در حوزه رمز ارز فعالیت داشتند فرستاد. از بین آن ها عده ای به او جواب دادند که این افراد، میهای آلیس، چارلز هاسکینسون، جو لویین و گاوین وود بودند. این ها به صورت رسمی به عنوان تیم اتریوم معرفی شدند.

بعد از آن تصمیم گرفتند برای پروژه پول جمع کنند که با فروش توکن های اتریوم این پول به دست آمد. بعد از آن بنیاد اتریوم تاسیس شد که با وجود شلوغی بازار و هرج و مرج ها توانست عملکرد خوبی را از خود ارائه دهد.

همسر ویتالیک بوترین کیست؟

از همسر ویتالیک بورتین اطلاعات دقیقی در دسترس نیست و با نظر می رسد وی هنوز ازدواج نکرده باشد. اما بهتر است این را هم بدانیم که ویتالیک علاقه ای به علنی کردن زندگی خصوصی خود ندارد و اگر روابطی نیز داشته باشد آن را بیان نمی کند.

اگر ویتالیک روزی ازدواج کند حتما رسانه ها این موضوع را می فهمند و در سایت های معتبر خبری نیز می توان خبری در این مورد دید. هم چنین ممکن است در اینستاگرام خود نیز آن را بیان کند. پس بهتر است منتظر خبر از طرف خود او باشیم تا اینکه شایعات را دنبال کنیم.

ویتالیک بوترین چه حاشیه هایی داشته است؟

ویتالیک یکی از کم حاشیه ترین افراد در دنیای رمز ارزها و افراد ثروتمند در دنیا است. او از کودکی بسیار کم حاشیه بود و همیشه خود را از جمع مردم دور می کرد و سعی می کرد به علاقمندی های خودش بپردازد. وی هم اکنون نیز همین گونه است.

با اینکه با مردم در ارتباط است اما تمام تمرکز او بر روی کارش و گسترش آن است. کار و کسب دانش در حوزه رمز ارزها برای او بسیار اهمیت دارد به اندازه که دانشگاه خود را بخاطر اینکه شب و روز در حال کار در این زمینه بود ترک کرد. شاید بتوان تنها حاشیه پیرامون این شخص را هوش بالای او نام برد.

بوترین از نظر ضریب هوشی با انسان های معمولی بسیار تفاوت دارد و همین توانسته او را در کار خود بسیار موفق کند و حاشیه ای خوب برای او بسازد.

آیا vitalik buterin به عنوان تحلیلگر ارز دیجیتال هم فعالیت دارد؟

آیا vitalik buterin به عنوان تحلیلگر ارز دیجیتال هم فعالیت دارد؟

ویتالیک بوترین در زمینه ارز دیجیتال و بلاک چین اطلاعات بسیار زیادی دارد و این اطلاعات تا حدی بوده است که او توانسته یک رمز ارز جدید را خلق کند. پس این شخص می تواند تحلیل گر نیز باشد. گاهی او تحلیل هایی را منتشر می کند و آن ها را در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی مانند توییتر یا خبری قرار می دهد.

می توان با جستجوی نام او در اینترنت و نوشتن تحلیل از اطلاعات او در این زمینه بهره ببریم. ممکن است تحلیل او فقط درباره اتریوم نباشد و رمز ارزهای دیگر را نیز شامل شود. زیرا این فرد برای اینکه بداند کدام ارز ممکن است رقیب اتریوم شود، بقیه ارزها را نیز مطالعه کند. پس می توان از تحلیل های او به عنوان یک منبع عالی برای یادگیری رمز ارزها و یا خرید و فروش آن ها استفاده کرد.

آیا این شخص صرافی رمز ارز نیز تاسیس کرده است؟

ویتالیک بوترین فقط خالق رمز ارز است و تا به حال صرافی را تاسیس نکرده است. وی فقط در زمینه برنامه نویسی و کامپیوتر فعالیت دارد و تاسیس یک صرافی نیازمند اطلاعات مالی و تجاری نیز هست که از حوزه فعالیت های این شخص خارج است.

ویتالیک بوترین کجا زندگی می کند؟

از محل زندگی فعلی ویتالیک بوترین اطلاعات دقیقی در دسترس نیست و به نظر می رسد او در آمریکا یا کانادا زندگی می کند. به این دلیل می گوییم آمریکا زیرا اعضای گروه او در این کشور زندگی می کنند و او نیز باید به آن ها نزدیک باشد. اما ممکن است در جایی که بزرگ شده است یعنی کانادا زندگی کند. با این حال محل دقیق زندگی او مشخص نیست و به محض اینکه این مکان مشخص شود اطلاعات آن در دسترس شما قرار می گیرد.

مصاحبه و کنفرانس های ویتالیک بوترین را در کجا مشاهده کنیم؟

مصاحبه و کنفرانس های ویتالیک بوترین را در کجا مشاهده کنیم؟

ویتالیک بورتین کنفرانس ها و مصاحبه های زیادی را انجام داده است. همین طور که گفتیم از دوران دانشجویی وی از او دعوت می شد تا در سمینار ها شرکت کند و درباره مقاله های خود توضیح دهد. هم چنین وی از زمانی که خالق اتریوم شد بسیار شناخته شد و تقریبا تمام خبرگذاری ها می خواستند با او گفتگو هایی را داشته باشند.

برای دیدن این مصاحبه ها می توان به سایت های اینترنتی خبرگذاری ها مراجعه کرد. این مصاحبه ها در آن جا به صورت متنی قرار گرفته است. اگر می خواهید فیلم سخنرانی ها را ببینید می توانید نام او را قسمت ویدیو‌ گوگل وارد کرده و فیلم ها را نگاه کنید. هم چنین می توانید در یوتیوب نیز مصاحبه های وی را جستجو کرده و نگاه کنید. اگر به صفحه اینستاگرام وی سر بزنید هم می توانید مصاحبه های کوتاه این شخص را مشاهده کنید.

ویتالیک بوترین چه تاثیری در حوزه رمز ارزها دارد؟

ویتالیک به عنوان یک خالق رمز ارز و یک شبکه بلاکچین می تواند نقش مهمی را در این زمینه ایفا کند. رمز ارزی که او خلق کرده است جز یکی از بهترین های دنیا به حساب می آید و بعد از بیت کوین قرار گرفته است و ارزش بسیار بالایی را نیز دارد. افراد بسیار زیادی نیز این ارز را خریداری کرده اند.

هر گونه حرکت از سمت ویتالیک درباره این رمز ارز می تواند حتی روی زندگی خیلی از افراد تاثیر بگذارد. حتی یک توییت وی یا یک کلمه درباره پیشرفت اتریوم می تواند قیمت آن را بالا ببرد. یا اینکه اگر وی اشتباهی را در این زمینه انجام دهد یا چیز نا خوشایندی را بگوید می تواند قیمت آن را پایین بیاورد.

پس می توانیم نتیجه بگیریم که او نقش مهمی را در این زمینه ایفا می کند و اگر تصمیماتی را در این باره می گیرد این تصمیمات باید کاملا حساب شده و دقیق باشند تا چیزی را تغییر ندهند و اگر هم می خواهد تغییر دهد به سمت درست پیش برود.

سوالات متداول

بیوگرافی ویتالیک بوترین چیست؟

ویتالیک بوترین متولد 31 ژانویه 1994 در روسیه است. وی سال ها بعد به همراه خانواده اش به کانادا می آید. او در این کشور به مدرسه می رود که متوجه هوش بالای وی می شوند سپس ویتالیک به خاطر علاقه اش در برنامه نویسی به دنبال بیت کوین می رود که در نهایت این راه منجر به خلق اتریوم می شود.

آیا ویتالیک بوترین ویکی پدیا دارد؟

این فرد در ویکی پدیا صفحه ای به نام خود دارد که می توانید با جستجوی نام او به انگلیسی یا فارسی به این صفحه دسترسی داشته باشید و اطلاعات آن را بخوانید یا اینکه آن ها را ارتقا بدهید.

آیا زندگینامه ویتالیک بوترین به صورت کتاب نوشته شده است؟

تا کنون خبری درباره این موضوع منتشر نشده است اما به نظر می رسد در آینده این زندگینامه نوشته شود و یا شاید خودش این کار را در آینده انجام دهد.

آیا ویتالیک بوترین آپارات دارد؟

آپارات یک شبکه ایرانی است و ویتالیک بورتین در آن عضو نیست اما فیلم های زیادی از او در این سایت توسط کابران ایرانی قرار گرفته است. می توانید با جستجوی نام او در این سایت فیلم ها را نگاه کرده و در صورت علاقه آن ها را دانلود کنید.

آیا ثروت ویتالیک بوترین زیاد است؟

ثروت این فرد بسیار زیاد است و تمام این ثروت از فروش اتریوم و یا بیت کوین به دست آمده است. این ثروت روز به روز در حال افزایش است. اما ویتالیک یک خیر نیز هست و از ثروت خود به خیریه ها نیز اهدا می کند و کمک های بسیاری را در این زمینه انجام داده است.

آیا ویتالیک بوترین شیبا دارد؟

یکی از دوستان ویتالیک به او مقداری شیبا داده بود که او تمام توکن های آن را سوزاند یعنی در کل از رده خارج کرد. این کار او در خبر رسانی ها منعکس شد و باعث شد تا افراد مسئول در شیبا واکنش نشان دهند. همین کار او می تواند یک تاثیر در دنیای رمز ارزها باشد. زیرا تمام کسانی که اتریوم دارند طرفدار او هستند و ممکن است شیبا نخرند.

آدرس توییتر ویتالیک بوترین چیست؟

این فرد در توییتر نیز فعال است و آدرس حساب کاربری او Vitalikbuterin است. می توانید اخبار او را از آن جا بخوانید و از این طریق نیز با او در ارتباط باشید. فعالیت افراد مهم در توییتر بیشتر است و گاهی پاسخ طرفداران خود را نیز می دهند.

آیا ویتالیک بوترین اتریوم 2 را عرضه می کند؟

پروژه اتریوم 2 مدت زیادی است که خبر از عرضه شدن آن می دهند اما هنوز این اتفاق نیوفتاده است. اتریوم 2 برای جلوگیری از سختی شبکه اتریوم به بازار می آید و احتمال عرضه شدن آن بسیار بالا است.

آیا ویتالیک بوترین از کودکی ثروتمند بوده است؟

وی در خانواده ای متوسط بزرگ شده است و تا قبل از اتریوم ثروتی نداشته است و قبل از دوران دانشجویی نیز کار نکرده است. درواقع خلق اتریوم نقطه عطف زندگی او به تمام معنا است و او را از نظر مالی بسیار متحول کرده است.

آیا پدر ویتالیک به او در این زمینه کمک کرده است؟

پدر ویتالیک بوترین خود نیز در زمینه نرم افزار فعالیت می کرده و یک شرکت کوچک داشته است. همان طور که گفتیم اولین کسی که بیت کوین را به او معرفی کرده است پدرش بوده است و او را همیشه از کودکی به یادگیری برنامه نویسی تشویق کرده است.

امتیاز دهید
mozhde

mozhde

۵ سال است که به صورت تخصصی به نویسندگی محتوا در وب فارسی می پردازم و تا کنون بیش از ۵ هزار مقاله به انتشار رسانده ام. از سال ۱۴۰۱ به عضویت گروه بیستکس درآمدم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها