تبلیغات
کاربرد های کاردانو آموزش ارزهای دیجیتال

کاربرد های کاردانو که باید قبل از خرید آن ها را بیشتر بشناسید

  • توسط sara
  • 17 دقیقه

شاید برای بسیاری از معامله‌ گران که به تازگی با دنیای ارزهای دیجیتال آشنا شده‌اند این سوال پیش آمده باشد که ارز کاردانو چیست؟ یا این که کاربرد های کاردانو چه می باشد؟ در پاسخ به این افراد باید گفت که ارزهای دیجیتال به طور کل در سه نسل تولید و ارائه شده اند.

نسل اول ارز بیت کوین بود که با ارائه آن برای اولین بار در دنیا مبحث چالش برانگیز ارزهای دیجیتال مطرح شد و به خاطر ویژگی هایی که داشت مورد توجه سرمایه داران و معامله گران در سراسر دنیا قرار گرفت. با توجه به این استقبال نسل دوم ارزهای دیجیتال با تولید رمز ارز اتریوم مطرح شد که سازندگان تلاش کرده بودند ایرادات و نقایصی که در بیت کوین وجود داشت را بر طرف کنند.

پس از مدت کوتاهی در این نسل از ارزهای دیجیتال هم ایراداتی مطرح شد که منجر به تولید نسل سوم ارزهای دیجیتال با سرعت بیشتر و مقیاس پذیر تر شد که کاردانو در واقع نسل سوم ارزهای دیجیتال در بستر بلاکچین می باشد.

با توجه به فناوری که در ساخت این ارز استفاده شده است سازندگان آن تلاش کردند تا مشکلات و ایراداتی که در بلاک چین های نسل دو و یک یعنی اتریوم و بیت کوین وجود داشت را تا حدود زیادی رفع کنند. به همین خاطر پروژه ارز دیجیتال کاردانو از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار می باشد که با توجه به این می ‌توان گفت این ارز یکی از آلت کوین های آینده دار محسوب می شود.

کاربرد های کاردانو کدامند؟

کاربرد های کاردانو کدامند؟

پروژه کاردانو برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ توسط چارلز هاسکینسون که یکی از سازندگان شبکه اتریوم بود مطرح شد. او و همکارانش به مدت دو سال در زمینه مشکلاتی که در فناوری های بیت کوین و اتریوم وجود داشت تحقیق و پژوهش کردند و نتیجه تحقیقات آنها ارائه ارز کاردانو در دنیای ارز دیجیتال شد. فرآیندی که تلاش کرده بود با تاکید بر فرآیند هایی چون تایید تراکنش‌ ها و تولید بلوک مقیاس پذیری گسترده مشکلاتی که در هر دو ارز بیت کوین و اتریوم وجود داشت را در پلتفرم کاردانو برطرف کنند.

سازندگان کاردانو معتقدند که کاردانو نسل سوم ارزهای بلاک چین است که با رویکرد های جدید این قابلیت را دارد تا مشکلات نسل های قبلی ارزهای دیجیتال را برطرف کند. در نهایت پس از دو سال تلاش و تحقیق سازندگان این رمز ارز در بیست و هشتم دسامبر سال ۲۰۱۷ موفق شدند بلاک‌ چین خود را راه اندازی کنند و ارز دیجیتال آدا در صرافی بیترکس فهرست شود.

سازندگان کاردانو از زمان تأسیس این ارز تاکنون همواره تلاش کرده اند که با حفظ ویژگی‌ های مثبت ارزهای بیت کوین و اتریوم مشکلات و چالش هایی که در این ارزها وجود داشت را برطرف کرده و جنبه های مثبت دیگری به این دو ارز اضافه کنند.

آدا پلتفرمی برای قرارگیری قرارداد های هوشمند می باشد که بیشتر تمرکز آن بر روی امنیت از طریق ارائه یک بستر چند لایه است. در دنیای امروزه سیستم های متمرکز و سبک مدیریتی قدیمی مشکلات و ایرادات فراوانی دارند شفافیت محدود‌ عدم کارایی مناسب، تحمیل هزینه‌ های‌‌، بالا مدیریت ضعیف و ناکارآمد هم یکی از این مشکلات می باشد و کاردانو با این هدف تولید شد که بر پایه تکنولوژی بلاکچین بتواند این مشکلات را برطرف و حل کند.

با توجه به آنچه که در رابطه با ماهیت کاردانو گفته شده کاردانو به عنوان یک پلتفرم منبع باز در زمینه قرارداد های هوشمند کاربرد های فراوانی دارد و می تواند در بخش ها و صنعت های مختلف مشکلات آن را برطرف کند. بخش هایی از جمله آموزش، خرده فروشی، تامین مالی، بهداشت، حکمرانی و کشاورزی همگی خدماتی هستند که کاردانو می ‌تواند به آن ها در ارائه خدمات بیشتر و رفع مشکلاتشان بسیار تاثیرگذار و کاربردی باشد. مهم ترین کاربرد هایی که برای کاردانو در این زمینه تعریف شده است عبارت است از:

آموزش

یکی از کاربرد های آدا این است که می ‌توان از Atala PRISM که در واقع یک گواهی و شناسنامه هویتی می‌ باشد در سیستم آموزشی خود استفاده کنند و بدین وسیله از اصالت گواهینامه های آموزشی و دانشگاهی حفاظت شود.

جلوگیری از جعل و دستکاری

یکی از شرکت هایی که مدیریت کاردانو را برعهده دارد شرکت lOHK می باشد که ارائه دهنده ATALA SCAN است. سیستمی که قابل دستکاری و تغییر می باشد و برای بررسی اصالت کالا و محافظت از برند ها کارایی دارد و بدین وسیله از فروش محصولات جعلی در خرده فروشی ها جلوگیری می شود.

هویت دیجیتالی

شهروندان برخی از کشور های در حال توسعه از جمله آفریقا از دریافت خدمات بانکی دیگر کشور ها محروم هستند به همین خاطر ارز کاردانو اقدام به ایجاد یک هویت دیجیتالی کرده است. که به واسطه آن شهروندان این کشور ها می‌ توانند از خدمات متعددی بهره‌ مند شوند. تا به حال تیم کاردانو برای طراحی ابزار های مدیریتی بلاک چین با کشور های زیادی همکاری داشته است.

دولت و حکمرانی

کاربردی که کاردانو برای دولت ها و کشور ها دارد این است که می توانند با استفاده از سیستم Atala PRISM جهت صدور اوراق هویتی و سیستم های سنجشی در بخش ها و قسمت های مختلف دولتی از آن استفاده شود.

کشاورزی

با استفاده از Atala در بخش های کشاورزی می توان از آن برای صدور گواهی اصالت محصولات استفاده کرد.

بهداشت و درمان

یکی از سیستم های کاردانو ATALA SCAN می باشد سیستمی که در بخش کشاورزی از آن برای تصدیق و تایید اصالت و صحت محصولات دارویی استفاده می شود و از این طریق سلامت بیماران سراسر دنیا تامین می شود.

کاربرد های کاردانو در آینده بازار کریپتوکارنسی

سازندگان کاردانو بر این عقیده بودند که بلاک چین باید یک قدم دیگر به سمت پیشرفت و تکامل بردارد. مهم ترین مشکلی که برای ارزهای نسل یک و دو تعریف شده بود معیار پذیری، قابلیت همکاری بین سیستم ها و پایداری بود و ارز کاردانو با هدف رفع این ایرادات ایجاد شد. در واقع کاردانو برای رفع این مشکلات از چندین روش کمک گرفته است از قبیل: استفاده از ریاضیات برای ایجاد یک بلاک چین امن که در برابر حملات ایمن است، تفکیک لایه های محاسباتی و حسابداری از یکدیگر فراهم کردن سیستم رای گیری ایمن برای دارندگان توکن آدا و سازگاری اجتماعی مقیاس پذیری گسترده دارد.

کاردانو طوری طراحی شده است که سرعت تراکنش ها در آن بسیار بالاتر ارزهای نسل یک و دو می باشد و این قابلیت به حدود ۲۵۷ تراکنش در ثانیه است که با به کارگیری برنامه هایی دیگر مثل هایدار که در واقع راه ‌حل لایه دوم است سرعت پردازش کاردانو به دو میلیون عدد در ثانیه خواهد رسید.

با توجه به این کاردانو این قابلیت را دارد که یک بستر جهانی برای انجام تراکنش های مالی در آینده تبدیل شود در صورتی که بتوانند به اهدافی که تعیین کرده است دست یابد منجر به ایجاد تحول گسترده در سیستم ارزهای دیجیتال خواهد شد. که در آن سرعت انجام تراکنش ها بسیار بالا و در مقیاسی گسترده قابل انجام خواهد بود.

جدول اطلاعات

ارز دیجیتال کاردانو طراحی و ارائه شد تا با رفع مشکلات و ایرادات بلاک چین های قبل کاربردی تر و مفید تر از آن ها عمل کند. برای آشنایی بیشتر با این رمز ارز اطلاعات کلی آن را در جدولی به طور خلاصه برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم.

موضوعکاربرد های کاردانو
سالسال ۲۰۱۷
قیمت کاردانو به توماندر حال حاضر ۵۰۰۰۰ تومان
کیف پول برای کاردانواجر، یورویی، کیف پول ترزور
برنامه های کاردانوبایرون، شلی، گوگوئن، باشن، ولتیر
کاربرد های کاردانو در ایران

کاربرد های کاردانو در ایران

به دلیل این که فناوری ارزهای دیجیتال یک مبحث جدید و نوپا می باشد که مدت زمان زیادی از ارائه آن نمی گذرد هنوز آن طور که باید در بین جوامع به خصوص دولت ها جا نیفتاده است. به خاطر ویژگی غیر متمرکز بودن ارزهای دیجیتال که موجب شده دولت ها هیچ نظارت و کنترلی بر روی سرمایه و فعالیت‌ های مالی مردم نداشته باشند به شدت از سوی دولت ها مورد هجوم قرار گرفته اند.

در کشور ایران نیز با وجود این که عملاً در مقابله با معاملات ارزهای دیجیتال اقدامات جدی صورت نگرفته اما اجازه فعالیت به صورت رسمی در این زمینه برای معامله گران ایرانی وجود ندارد و محدودیت‌ های زیادی برای معامله ‌گران در رابطه با تجارت ارزهای دیجیتال وجود دارد.

همان طور که در رابطه با کاربرد های کاردانو مطالب مفصلی را خدمت شما عزیزان ارائه کردیم، می ‌تواند برای کشور ها و دولت‌ ها در بسترهای مختلف بسیار کارساز و مشکل گشا باشد از جمله کشور ایران که در زمینه مدیریتی و نظارتی با مشکلات فراوانی مواجه است. می توانند با استفاده از کاردانو مشکلات موجود در سیستم آموزشی، کشاورزی، بهداشتی، مدیریتی و دیگر بخش ها را برطرف کنند.

علاوه بر این کاردانو یک ارز آینده دار می باشد و این طور پیش بینی شده که در آینده استقبال زیادی از این ارز صورت گیرد با توجه به این معامله گران ایرانی می تواند با سرمایه ‌گذاری در این ارز به نوعی آینده مالی خود را تامین کنند. یکی از کاربرد های ارز کاردانو هویت دیجیتالی است که به شهروندان کشور های جهان سومی این امکان را می دهد که با استفاده از این هویت دیجیتالی در بانک های کشور های توسعه یافته فعالیت داشته باشند و با توجه به این که کشور ایران یک کشور جهان سومی محسوب می شود شهروندان ایرانی می توانند از این قابلیت بهره ببرند.

کاربرد های کاردانو در دوران کرونا

با شیوع ویروس هم گیر کرونا در سراسر جهان تمام جنبه های زندگی مردم تحت تاثیر آن قرار گرفت. چرا که کرونا ویروسی بود که بسیار فراگیر و قابل سرایت بین افراد بود و به خاطر همین ویژگی هایی که داشت در بسیاری از کشورهای جهان در چند نوبت قرنطینه خانگی اجرا شد که این منجر به تعطیلی بسیاری از کار و کاسبی ها شد. با وجود این که این ویروس همه ابعاد زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد اما بیشترین تاثیر آن در زمینه اقتصادی و تجاری ملموس بود.

در نتیجه آن بسیاری از کسب و کار ها ضرر های بسیاری را تجربه کردند و حتی منجر به منحل شدن برخی از آن ها شد. این شرایط موجب شد تا مردم و دولت ها بیش از پیش با ضعف و ناکارآمدی سیستم های اقتصادی و پولی دولت ها پی ببرند از همین رو توجه و گرایش ها به سمت ارزهای دیجیتال از جمله از کاردانو بیشتر شد و دولت ها تصمیم به وضع قوانین جدید در رابطه با ارزهای دیجیتال گرفتند.

بعلاوه با توجه به سودآوری که رمز ارزها از جمله ارز کاردانو دارند بسیاری از دولت ها برای کسب سرمایه بیشتر و جبران خسارات ناشی از این بیماری اقدام به استخراج و تولید ارزهای دیجیتال کردند.

کاربرد های کاردانو در سال ۲۰۲۱

کاربرد های کاردانو در سال ۲۰۲۱

در سال ۲۰۲۱ بازار ارزهای دیجیتال با گسترش و استقبال زیادی از سوی معامله‌ گران و حتی افراد عادی در جوامع مواجه شد. به خصوص این که در این دوران به خاطر ویروس کرونا بسیاری از کسب و کار ها به حالت تعلیق درآمد و برای تامین هزینه های زندگی خود به دنبال منبع درآمد مناسبی برای خود بودند. لذا معاملات ارزهای دیجیتال و حجم تراکنش های آن افزایش قابل توجهی را تجربه کرد. در این زمان معامله‌ گرانی که سابقه حضور طولانی در ارزهای دیجیتال داشتند و از بلاک چین های نسل یک و دو استفاده می‌ کردند به دنبال یک جایگزین مناسب که مشکلات و ایرادات نسل یک و دو را برطرف کرده باشد بودند.

همچنین معامله گران جدید نیز خواهان سرمایه گذاری در یک بستر پیشرفته با پلتفرم به روز هستند. بنابراین بهترین گزینه برای این افراد ارزهای نسل سوم بلاک چین یعنی کاردانو می ‌باشد بستری که هم سرعت تراکنش در آن بسیار بالا است هم مشکل مقیاس پذیری در آن برطرف شده به علاوه بر این هزینه و کارمزد تراکنش ها در آن مقرون به صرفه است.

کاربرد های آدا در نظام بانکی جهان

برای این که کاربرد ارز کاردانو در سیستم بانکی را بهتر درک کنید نظر چارلز هاسکینسون یکی از خالقان ارز کاردانو را در این رابطه برای شما بیان می کنیم. او معتقد است که بانک‌ های مرکزی به خاطر سرعت عمل پایین و فساد اقتصادی زیادی که در آن وجود دارد آن طور که باید کارایی لازم را ندارند و باید کم کم از چرخه مبادلات اقتصادی کشور ها خارج شوند.

او رمزارزها را درمانی برای سیستم مبادلات مالی می داند و در یک ویدیو نظرات خود را در خصوص عملکرد ارز کاردانو در سیستم ناکارآمد و فاسد مالی حال حاضر به اشتراک گذاشته است. چارلز این گونه استدلال می‌ کند که در یک کشور در حال توسعه دسترسی کشاورزان به موسسات بانکی بسیار سخت است و اگر هم بتواند از بانک اعتبار دریافت کنند آنطور که باید برای آن ها صرفه اقتصادی ندارد. بنابراین رمز ارزها پادزهری برای سیستم مالی خراب و انحصارگر بانک ها به وجود آورده اند.

ویژگی های کاردانو

ویژگی های کاردانو چیست؟

کاردانو از جمله ارزهایی است که بحث در رابطه با کاربرد ها و ویژگی های آن‌ بسیار گسترده است چرا که با ورودش به بازار ارز دیجیتال تحولی نوین در عرصه بلاک چین ها ایجاد کرد و این گونه ارز کاردانو به یک ارز خاص با ویژگی های جدید مطرح شد. برخی از مهم ترین ویژگی ها که به نوعی مزایای کاردانو هم محسوب می شود می توان به ساختار دو لایه ای، تراکنش های سریع و کم هزینه، مکانیسم اجماع کاردانو عادلانه تر و کارپسند تر از ارزهای قدیمی است و ویژگی دیگر آن این است ارز کاردانو مقیاس پذیر نیست و با افزایش تعداد کاربران تراکنش های آن نیز افزایش می یابد. به طور کلی ارز کاردانو همانند اتریوم طیف استفاده بسیار وسیع و گسترده ای دارد و به عنوان بستر اصلی برای برنامه های غیر متمرکز شناخته می شود.

ارز دیجیتال کاردانو قانونی است؟

ارز کاردانو یک ارز کاملا قانونی و ایمن است که معاملات آن مجاز و توسط بسیاری از صرافی ها پشتیبانی می شود. البته لازم به ذکر است که پذیرش ارزهای دیجیتال در بیشتر کشور ها هنوز هم به رسمیت شناخته نشده است. اما آن چه که به ارزهای دیجیتال اعتبار می بخشد اضافه شدن هر ارز در لیست صرافی معتبر از جمله بایننس می باشد که ارز کاردانو در لیست 10 ارز دیجیتال برتر صرافی ها قرار دارد.

کاربرد های کاردانو در آینده

کاربرد های کاردانو در آینده

بلاک چین کاردانو به عنوان نسل سوم ارزهای دیجیتال با توجه به کارایی و ویژگی هایی که در خصوص ماهیت و ساختار آن تعریف شده است می تواند یک ارز پر کاربرد و مهم در آینده باشد. ارز کاردانو برخلاف دیگر ارزها از لایه های مختلف برای ذخیره سازی داده هایش استفاده می‌ کند که همین امر موجب افزایش سرعت انتقال این ارز می باشد. کاردانو از روش اثبات سهام استفاده می کند بنابراین هر کاربر با توجه به دارایی که دارد از کوین ها بهره می برد که این یک مزیت خوب برای آن که توجه معامله گران را به خود جلب می کند. به خصوص اینکه استخراج کاردانو با هیچ محدودیتی مواجه نبوده و هرچه تعداد تراکنش ها در آن بیشتر باشد تراکنش های دیگری در اختیار معامله گران قرار می گیرد.

نظرات در مورد ارز آدا

نظرات در مورد ارز آدا

تحلیلگران و وب سایت های مختلفی در مورد ارز کاردانو و آینده ای که در پیشرو دارد اظهار نظر های متعددی را ارائه کرده اند که اگر بخواهیم به طور کلی نظر آن ها را در رابطه با آدا بدانیم اغلب آن ها بر این باورند که این رمز ارز در آینده با استقبالی که از آن صورت می‌ گیرد یک روند صعودی و افزایشی را در پیش رو خواهد داشت. به عنوان مثال وایس ریتینگ که یک وب سایت معتبر و شناخته شده در زمینه بازار های مالی می باشد به رمز ارز کاردانو از نظر کارایی و فناوری آن نمره قابل قبولی را اختصاص داده است.

پرافیت فارمز که یک شرکت معتبر و شناخته شده می باشد و با توجه به اندیکاتور تکنیکال و اسکنر پرایس اکشن در اغلب مواقع به ‌خصوص در بازار بی ثبات و پرنوسان پیش بینی های دقیق و بی نقصی از روند رمز ارزها دارد در خصوص کاردانو معتقد است که این ارز یک روند افزایشی در پیش رو خواهد داشت و قیمت آن صعودی و رو به رشد خواهد بود.

در کنار تحلیلگران خارجی برخی از تحلیلگران ایرانی از جمله رمز علی، محمد هلاکویی و حسینی فایننس همگی نظر مثبت در رابطه با ارز آدا دارند و آینده روشنی را برای آن پیش بینی می کنند. وقتی که روند قیمت ارز آدا را مورد بررسی قرار می دهیم به وضوح می ‌توان پیشرفت آن را در طول این سال‌ ها یعنی از زمانی که ارائه شد تا کنون مشاهده کرد.

چرا که قیمت کاردانو در سال ۲۰۱۷ که برای اولین بار ارائه ۰.۰۳۰ دلار بود در طول این سال‌ ها با وجود نوسانات که داشت در سال ۲۰۲۱ به ۲.۴۶ دلار رسید. برخی از تحلیلگران در رابطه با پیش بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۲ اینطور پیش بینی کرده اند که قابلیت و امکان آن وجود دارد که معامله گران آدا در این سال معامله کاردانو ۱۰ دلاری را تجربه کنند.

سوالات متداول

ارزهای دیجیتال در چند نسل تولید شده اند؟

ارزهای دیجیتال در سه نسل ارائه شده اند.

ارز دیجیتال کاردانو نسل چندم بلاک چین ها می باشد؟

نسل سوم بلاک چین است.

مهم ترین مشکل ارزهای دیجیتال نسل یک و دو چه می باشد؟

مشکل مقیاس پذیری و سرعت تراکنش

ارز دیجیتال کاردانو در چه سالی ارائه شد؟

در ۲۸ دسامبر سال ۲۰۱۷

پلتفرم آدا را توضیح دهید؟

آدا پلتفرمی برای قرارگیری قرارداد های هوشمند می باشد که بیشتر تمرکز آن بر روی امنیت از طریق ارائه یک بستر چند لایه است.

مهم ترین کاربرد های کاردانو چیست؟

در زمینه های آموزش، خرده فروشی، تامین مالی، بهداشت، حکمرانی و کشاورزی هستند که کاردانو می ‌تواند به آن ها در ارائه خدمات بیشتر و رفع مشکلاتشان بسیار تاثیرگذار و کاربردی باشد.

کاربرد کاردانو در ارائه هویت دیجیتالی چگونه است؟

با ایجاد هویت دیجیتالی شهروندان کشور های در حال توسعه می توانند از خدمات کشور های دیگر از جمله خدمات بانکی بهره ببرند.

کاردانو در زمینه کشاورزی چه کارایی دارد؟

با استفاده از Atala در بخش های کشاورزی می توان از آن برای صدور گواهی اصالت محصولات استفاده کرد.

کاردانو برای رفع مشکلات بلاک چین های نسل قبل از چه روش هایی استفاده کرده است؟

استفاده از ریاضیات، تفکیک لایه محاسباتی، سیستم رای گیری

سرعت تراکنش ها در کاردانو چگونه است؟

قابلیت آن به حدود ۲۵۷ تراکنش در ثانیه است.

تاثیر کاردانو در ارز دیجیتال چطور بوده است؟

مشخص شدن ناکارآمد سیاست های اقتصادی و مالی دولت ها

مهم ترین ویژگی کاردانو چیست؟

مقیاس پذیری به این معنی که با افزایش تعداد کاربران تراکنش ها هم افزایش می یابد.

ارز کاردانو قانونی است؟

رمز ارز آدا قانونی بوده و جزء ده ارز برتر صرافی ها است.

قیمت ارز آدا در سال ۲۰۱۷ چه قیمت بوده است؟

در سال ۲۰۱۷ که برای اولین بار ارائه ۰.۰۳۰ دلار بوده است.

نظرات تحلیل گران در رابطه با آینده توکن آدا چه می باشد؟

اغلب تحلیلگران معتقدند که ارز کاردانو یک روند صعودی و افزایشی را خواهد داشت.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها