تبلیغات
مزایای فیوچرز بایننس چیست؟ مقالات آموزشی

آموزش کامل فیوچرز بایننس و بررسی مشکلات احتمالی شما

 • توسط sajjad
 • 18 دقیقه

امروزه در بازار ارزهای دیجیتال معاملات حرف اول را می زنند. با توجه به نقش و اهمیت بالای معاملات در حوزه ارزهای دیجیتال متد های مختلفی برای انجام معامله ها وجود دارد که یکی از مهم ترین این متد ها فیوچرز است. فیوچرز یکی از مهم ترین متد های معامله می باشد. معاملات فیوچرز به قرارداد هایی گفته می شود که دو طرف معامله بر سر یک دارایی مانند یک ارز دیجیتال با قیمتی مشخص به توافق رسیده اند و این معامله در یک تاریخ معین انجام خواهد شد. از متد فیوچرز تقریبا در تمام صرافی های ارز دیجیتال می توان استفاده کرد. با توجه به این که صرافی بایننس به عنوان بهترین و بزرگ ترین صرافی ارز دیجیتال شناخته می شود در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس به معرفی فیوچرز بایننس پرداخته و به هر نکته و سوالی که در این زمینه وجود دارد اشاره خواهیم کرد.

binance Futures قابلیت ها و امکانات زیادی دارد و در حوزه ارزهای دیجیتال و معاملات نیز بسیار مورد توجه قرار می گیرد. با توجه به اهمیت و استفاده زیادی که از فیوچرز بایننس صورت می گیرد بسیاری از کاربران به دنبال شناخت این متد و استفاده از آن هستند که اگر شما نیز به دنبال شناخت فیوچرز بایننس هستید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. در این مقاله به تمام نکات و مسائل موجود در رابطه با binance Futures اشاره شده است و می تواند شما را از هر سوالی در این زمینه بی نیاز کند.

فیوچرز بایننس چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

فیوچرز بایننس چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

همان طور که در قسمت قبل هم به این موضوع اشاره شد فیوچرز یکی از مهم ترین متد های معاملاتی به شمار می رود. اگر می خواهید به صورت دقیق تر با متد فیوچرز آشنا شوید به این مثال توجه کنید. شما فرض کنید که یک فروشنده هستید و از یک خریدار برای 6 ماه آینده سفارش دریافت می کنید. حال ممکن است قیمت کالای سفارش شده در این مدت افزایش پیدا کند و برای شما که فروشنده اید نه تنها سود نداشته باشد بلکه باعث ضرر شما شود. حال شما در هنگام دریافت سفارش با استفاده از متد فیوچرز قیمتی را در همان زمان معین می کنید و در تاریخ مشخص شده هم با همان قیمت به فروش می رسانید مثلا اگر می خواهید 10 عدد بیت کوین را برای 6 ماه آینده به فروش برسانید در همان لحظه یک قیمت مشخص برای آن ها مشخص کرده و در 6 ماه آینده این ارزها را با همان قیمت مشخص به فروش می رسانید. حال فیوچرز بایننس هم به همین صورت است. کاربران در صرافی بایننس با استفاده از این متد می توانند معاملات خود را با قیمت تعیین شده و در زمان مشخص به فروش برسانند.

حال اگر قصد استفاده از فیوچرز بایننس را دارید مانند روش زیر عمل کنید.

 1. وارد صرافی بایننس شوید و در این صرافی ثبت نام کنید.
 2. پس از ثبت نام ایجاد حساب کاربری در صرافی بایننس به قسمت Derivatives مراجعه کنید.
 3. بر روی گزینه  usd-m futures کلیک کنید.
 4. حال با توجه به پر ریسک بودن معاملات فیوچرز ابتدا یک آزمون از شما گرفته می شود.
 5. برای مشاهده سوالات بر روی گزینه Start Quiz کلیک کرده و به سوالات پاسخ دهید.
 6. پس از پاسخ به سوالات بر روی گزینه Trade Futures کلیک کرده تا فیوچرز بایننس فعال شود.
 7. حال با مراجعه به قسمت BTCUSDT Perpetual می توانید نوع معاملات خود را انتخاب و از فیوچرز استفاده کنید.
لیست ارز های فیوچرز بایننس

لیست ارزهای فیوچرز بایننس

ممکن است این سوال برای شما پیش بی آید که binance Futures از چه نوع ارزهایی پشتیبانی می کند. در حال حاضر تمامی ارزها در قسمت فیوچرز بایننس وجود ندارند و کاربران تنها می توانند از ارزهای موجود استفاده کنند. البته تعداد ارزهای موجود در فیوچرز بایننس هم کم نیست و این متد از رمز ارزهای زیادی پشتیبانی می کند. در قسمت زیر به مهم ترین ارزهایی که در binance Futures وجود دارد اشاره شده است.

 • ALPHA
 • AAVE
 • BTC
 • ALGO
 • ADA
 • AKRO
 • AXS
 • BELL      
 • BZRX
 • BNB

به جز موارد ذکر شده در قسمت بالا ارزهای مختلف دیگری هم وجود دارند که اسامی گفته شده جزو معروف ترین آن ها هستند.

حد ضرر در فیوچرز بایننس چگونه است؟

حد ضرر در فیوچرز بایننس چگونه است؟

به احتمال فراوان با حد ضرر و کاربرد آن آشنایی دارید. حد ضرر یکی از مهم ترین و حائز اهمیت ترین ابزار ها در هنگام سرمایه گذاری و انجام معاملات می باشد که افراد زیادی هم از این ابزار استفاده می کنند. حد ضرر به صورت کلی یک مرز می باشد که در زمان سرمایه گذاری به صورت یک عدد ثابت و یا به صورت درصدی مشخص می شود و زمانی که سرمایه کاربر از این مرز مشخص شده کمتر شود سرمایه او به فروش رسیده و به حساب کاربر واریز می شود. حد ضرر نه تنها در بازار ارزهای دیجیتال بلکه در اکثر بازار های مالی استفاده می شود. گاهی اوقات این حد ضرر باعث کمتر شدن ریسک معامله هم می شود و با توجه به این که فیوچرز بایننس بسیار پر ریسک است استفاده از حد ضرر در این متد بسیار کاربردی است.

حال ممکن است برای یک کاربر این سوال پیش بی آید که حد ضرر در binance Futures چگونه است. در سپتامبر سال 2020 میلادی فیوچرز بایننس یک قابلیت جدید برای کاربران خود قرار داد و آن هم حد ضرر در این متد بود. همان طور که گفته شد امروزه استفاده زیادی از حد ضرر در این متد معاملاتی صورت می گیرد.

حد ضرر در این متد به این گونه است که کاربر در زمان انجام یک معامله مرزی را به عنوان حد ضرر خود مشخص می کند تا از ضرر مالی سنگین جلوگیری کند و این زمانی اتفاق می افتد که در تایم معامله سرمایه کاربر اگر به مرز مشخص شده برسد سرمایه او به فروش رسیده تا وی با ضرر مالی سنگین مواجه نشود.

ورود به فیوچرز بایننس

ورود به فیوچرز بایننس چگونه است؟

روش ورود به binance Futures یکی از سوالات مهم کاربران است. قبل از هر چیزی شما ابتدا باید یک حساب کاربری در صرافی بایننس داشته باشید و پس از ثبت نام در صرافی بایننس یک حساب کاربری در قسمت فیوچری بایننس ایجاد کنید. در قسمت های قبل در رابطه با ساخت حساب برای binance Futures توضیحاتی ارائه شد.

پس از ایجاد حساب کاربری در صرافی binance و ساخت یک حساب کاربری دیگر در قسمت فیوچرز بایننس می توانید از این متد استفاده کنید. برای ورود به فیوچرز بایننس تنها کافیست بر روی گزینه Derivatives کلیک کرده و از قسمت usd-m futures می توانید وارد فیوچرز بایننس شوید.

نحوه اردر گذاری در فیوچرز بایننس

با عبارت اردر گذاری ممکن است آشنایی داشته باشید. اردر گذاری بازار ارزهای دیجیتال در حقیقت به معنای سفارش برای خرید ارز دیجیتال و فروش یک ارز دیجیتال در پنل معاملاتی می باشد. حال چگونگی اردر گذاری در فیوچرز بایننس هم جزو سولاتی است که ممکن است برای هر کاربری پیش بی آید.

ثبت سفارش یا همان اردر گذاری به دو روش صورت می گیرد. روش اول limit و روش دوم نیز market  می باشد. در قسمت زیر به نحوه اردر گذاری در این متد با استفاده از این دو روش اشاره شده است.

Limit

در روش limit کاربر با تعیین قیمت و حجم معامله به صرافی بایننس اعلام می کند که سفارش را یا با این قیمت و یا با قسمت مناسب تر ثبت کند. به عنوان مثال قیمت کمتر برای خرید و قیمت بیشتر برای فروش نوع اردر گذاری با استفاده از روش limit است.

با استفاده از این روش سفارش و اردر کاربر ابتدا در قسمت open orders قرار گرفته و با رسیدن قیمت ارز دیجیتال به قیمتی که کاربر ثبت کرده است معامله انجام شده و سپس به قسمت pistions انتقال می یابد.

Market

مارکت هم یکی دیگر از روش های اردر گذاری در فیوچرز بایننس می باشد. کاربر با استفاده از این روش به نوعی به صرافی بایننس دستور می دهد که معامله را با بهترین قیمت ممکن انجام دهد. کاربر در قسمت مارکت می تواند حجم معامله مورد نظر خود را به صورت دستی وارد کرده و هم از قسمت نوار پایین کادر سایز می تواند بگوید که با چند درصد از سرمایه وی موقعیتی بر روی ارز دیجیتال مد نظر باز کند.

به عنوان مثال زمانی که کاربر نوار را تا 30 درصد می کشد صرافی 30 درصد یا تقریبا یک سوم دارایی کاربر را برای موقعیت بر روی ارز انتخاب شده کاربر باز می کند. نا گفته نماند که زمانی که کاربر از روش مارکت استفاده می کند سفارش یا همان اردر سریعا در قسمت positions قرار می گیرد.

حداقل مبلغ برای ورود به فیوچرز بایننس چقدر است؟

اگر شما می خواهید از این متد استفاده کنید ممکن است این سوال برای شما پیش بی آید که حداقل مبلغ برای ورود به این متد چقدر است. در جواب این سوال باید بگوییم که در حال حاضر فیوچرز بایننس محدودیتی برای حداقل مبلغ ورود ندارد و کاربر با هر مقدار سرمایه می تواند وارد فیوچرز بایننس شده و از این متد برای انجام معاملات خود استفاده کند. از سوی دیگر حتی کاربر می تواند با بیشتر از مبلغ سرمایه خود در بازار معامله کند که به نوعی از سوی صرافی بایننس وام دریافت می کند.

این مورد یکی از بهترین مزایای فیوچرز بایننس به شمار می رود که کاربر با بیش از سرمایه خود می تواند معامله کند. این متد در قبال این وام هیچ تضمینی نمی خواهد و تنها شرط آن این است که هیچ زمانی نباید میزان ضرر از موجودی بالانس کاربر بیشتر باشد و به نوعی میزان موجودی اصلی کاربر میزان تضمین نقد شوندی وام است. پس با توجه به مواردی که گفته شد فیوچرز بایننس نه تنها محدودیتی برای ورود و معامله ندارد بلکه کاربر می تواند بیش از سرمایه خود هم معامله کند.

جدول اطلاعات

در قسمت زیر جدولی به عنوان جدول اطلاعات فیوچرز بایننس ایجاد شده که در آن به مهم ترین نکات پیرامون این متد اشاره شده است. هر کدام از موارد ذکر شده در جدول زیر از اهمیت بالایی برخوردار هستند و برای کاربران تازه وارد بسیار مناسب است.

موضوعفیوچرز بایننس
آیا فیوچرز بایننس از تمامی ارزها پشتیبانی می کند؟متاسفانه این متد از تمام ارزها پشتیبانی نمی کند.
روش های اردر گذاری در فیوچرز بایننس کدامند؟روش limit و روش market
حداقل مبلغ برای ورود به فیوچرز بایننس چقدر است؟فیوچرز بایننس محدودیتی در این زمینه ندارد.
شرط دریافت وام از فیوچرز بایننس چیست؟هیچ زمان نباید میزان ضرر از موجودی بالانس کاربر بیشتر باشد.

مزایای فیوچرز بایننس چیست؟

فیوچرز بایننس مزایای و معایب زیادی دارد. این متد معاملاتی با توجه به مزایایی که دارد باعث شده تا کاربران بسیار زیادی از این متد جذاب در معاملات خود استفاده کنند. اگر به دنبال آگاهی از مزایای فیوچرز بایننس هستید در قسمت زیر به این موارد اشاره شده است که هر کدام از این موارد باعث شده تا کاربران به این متد علاقه مند شوند.

 • نداشتن محدودیت برای حداقل مبلغ ورود
 • کاربر می تواند بیشتر از مبلغ و سرمایه خود معامله انجام دهد.
 • در نظر گرفتن وام برای کاربران
 • کاربر با استفاده از روش مارکت در اردر گذاری فیوچرز بایننس می تواند به صرافی دستور دهد تا بیشترین مبلغ برای فروش و کم ترین مبلغ برای خرید را در نظر بگیرد.
 • امکان استفاده از حد ضرر

معایب فیوچرز بایننس چیست؟

فیوچرز بایننس در کنار تمامی مزایایی که دارد دارای معایبی هم می باشد. برخی از معایب فیوچرز بایننس باعث شده تا برخی از کاربران و افراد مبتدی از استفاده از این متد دچار شک و تردید شوند زیرا استفاده از این متد بسیار پر ریسک می باشد. در قسمت زیر به مهم ترین معایب فیوچرز بایننس اشاره شده است.

 • پر ریسک بودن معاملات
 • پشتیبانی نکردن از تمامی رمز ارزهای بازار
 • معاملات در همان لحظه رد و بدل نمی شوند بلکه باید تایم و زمان مشخصی برای انجام این معامله معین کرد.

کارمزد فیوچرز بایننس چقدر است؟

یکی از سوالات رایج کاربران میزان کارمزد این متد معاملاتی می باشد. میزان کارمزد فیوچرز بایننس در معاملات متفاوت است. به طور مثال کارمزد استفاده از ارز بایننس کوین برای marker و tarker به 0.02 و 0.04 می باشد. البته در صورتی که کاربر کد تخفیف داشته باشد می تواند تا 10 درصد در کارمزد ها تخفیف دریافت کند.

فیوچرز بایننس برای افراد مبتدی مناسب است؟

فیوچرز بایننس برای افراد مبتدی مناسب است؟

همان طور که در قسمت های قبل چندین بار اشاره شد این متد معاملاتی بسیار پر خطر و پر ریسک می باشد. از سوی دیگر تریدر های تازه کار آشنایی چندان زیادی هم با این متد و روش استفاده از آن را ندارند و با توجه به پر ریسک بودن فیوچرز بایننس این متد نمی تواند برای افراد مبتدی چندان مناسب باشد زیرا با توجه به اطلاعات و تجربه کمی که در این حوزه دارند باید ریسک زیادی را به جان بخرند و شاید بخش زیادی از سرمایه خود را از دست بدهند.

به عنوان مثال فرض کنید یک فرد مبتدی با استفاده از فیوچرز بایننس یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین را خریداری می کند. وی با توجه به اطلاعات کمی که دارد ممکن است برای خرید بیت کوین با طرف معامله خود برای هر واحد بیت کوین 85 هراز دلار توافق کند و وی این مبلغ را پرداخت کند.

حال با توجه به این که در معاملات فیوچرز بایننس معامله پس از گذشت مدت معینی انجام می شود در طول این مدت ممکن است قیمت بیت کوین کاهش پیدا کند و این فرد مبتدی ضرر مالی سنگینی را تجربه کند به همین دلیل این متد بسیار پر ریسک بوده و مناسب افراد مبتدی نیست.

آیا این متد معاملاتی پر ریسک است؟

آیا این متد معاملاتی پر ریسک است؟

در قسمت های قبل بار ها به پر ریسک بودن فیوچرز بایننس که به آن معاملات آتی هم گفته می شود اشاره شد. یکی از دلایل پر ریسک بودن این متد همان طور که از نام آن هم پیداست به این دلیل است که معاملات در همان لحظه صورت نمی گیرد و دو طرف معامله بر سر یک تاریخ مشخص مثلا 2 ماه آینده توافق می کنند و معامله در آن زمان انجام می شود و با توجه به نوسانات بازار ارزهای دیجیتال باعث شده تا این متد معاملاتی بسیار پر ریسک باشد.

به عنوان مثال شما فرض کنید در یک نجار هستید. طرف مقابل شما یک سفارش برای 6 ماه آینده می دهد. شما موظف هستید تا 6 ماه آینده سفارشی که گرفته اید را تمام و کمال انجام دهید. مثلا اگر شما سفارش ساخت کابینت چوبی گرفته اید باید تا 6 ماه آینده تعداد مشخص شده را برای طرف معامله آماده کنید.

حال ممکن است در زمانی که سفارش دریافت می کنید قیمت هر متر کابیت 200 هزار تومان باشد و با توجه به نوسانات بازار قیمت هر متر کابیت چوبی در 6 ماه آینده به 500 هزار تومان برسد. با توجه به این مورد شما نه تنها در معامله خود سودی دریافت نمی کنید بلکه معامله سرتاسر ضرر برای شما خواهد بود و همین دلیل پر ریسک بودن این متد معاملاتی می باشد.

در دنیای ارزهای دیجیتال هم همین گونه است. شما یک ارز دیجیتال را ممکن است با قیمت هر واحد 2 هزار دلار تعیین کنید اما 6 ماه آینده قیمت هر واحد از این ارز از 2 هزار دلار ممکن است به 10 هزار دلار برسد.

آیا این متد سرمایه ما را از ضرر زیاد حفظ می کند؟

با توجه به پر ریسک بودن این متد معاملاتی هیچ تضمینی در رابطه با حفظ سرمایه شما وجود ندارد. البته راه هایی مانند استفاده از حد ضرر این امکان را به کاربر می دهند تا از ضرر های مالی سنگین جلوگیری کنند. در صورت عدم استفاده از حد ضرر ممکن است شما با استفاده از این متد ضرر زیادی متحمل شوید.

در نهایت برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد ما این است تا مقاله آموزش فیوچرز را مطالعه کنید تا بدین بحث بیشتر وارد شوید.

سوالات متداول

فیوچرز به چه معناست؟

فیوچرز به معنای معاملات آتی می باشد که در طی آن دو طرف معامله بر سر یک قیمت و تاریخ مشخص معامله انجام می دهند. در طول مقاله به صورت کامل معاملات فیوچرز معرفی شده است.

روش های اردر گذاری در فیوچرز بایننس چگونه است؟

اردر گذاری در فیوچرز بایننس به دو روش لیمیت و مارکت انجام می شود.

آیا معاملات فیوچرز پر ریسک هستند؟

با توجه به این که معاملات فیوچرز به صورت آتی هستند و با توجه به نوسانات بازار این متد معاملاتی بسیار پر ریسک می باشد.

روش ثبت نام و فعال کردن فیوچرز بایننس چگونه است؟

در طول مقاله روش ثبت نام و فعال کردن فیوچرز در بایننس به صورت کامل گفته شده است.

آیا از حد ضرر می توان در فیوچرز بایننس استفاده کرد؟

یکی از قابلیت هایی که به تازگی به این متد معاملاتی در صرافی بایننس اضافه شده است ابزار حد ضرر می باشد که کاربران می توانند از این ابزار پر کاربرد استفاده کنند.

آیا فیوچرز بایننس از تمامی ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند؟

متاسفانه فیوچرز بایننس از تمامی ارزهای دیجیتال پشتیبانی نمی کند.

به چه دلیل معاملات آتی برای افراد مبتدی مناسب نیست؟

با توجه به پر ریسک و خطر بودن معاملات آتی، این متد معاملاتی برای افراد مبتدی توصیه نمی شود.

مزایای فیوچرز بایننس چیست؟

نداشتن محدودیت برای حداقل مبلغ ورود، کاربر می تواند بیشتر از مبلغ و سرمایه خود معامله انجام دهد، در نظر گرفتن وام برای کاربران، کاربر با استفاده از روش مارکت در اردر گذاری فیوچرز بایننس می تواند به صرافی دستور دهد تا بیشترین مبلغ برای فروش و کمترین مبلغ برای خرید را در نظر بگیرد و امکان استفاده از حد ضرر از مهم ترین مزایای فیوچرز بایننس می باشد.

معایب فیوچرز بایننس چیست؟

پر ریسک بودن معاملات، پشتیبانی نکردن از تمامی رمز ارزهای بازار و معاملات در همان لحظه رد و بدل نمی شوند بلکه باید تایم و زمان مشخصی برای انجام این معامله معین کرد از مهم ترین معایب فیوچرز بایننس به شمار می روند.

حداقل مبلغ برای ورود به فیوچرز بایننس چقدر است؟

فیوچرز بایننس در این زمینه هیچ گونه محدودیتی ندارد.

تضمین وام فیوچرز بایننس چیست؟

هیچ زمان نباید میزان ضرر از موجودی بالانس کاربر بیشتر باشد.

کارمزد فیوچرز بایننس چقدر است؟

کارمزد فیوچرز بایننس با توجه به استفاده از رمز ارزهای متفاوت است.

آیا ثبت نام فیوچرز در صرافی بایننس هزینه دارد؟

ثبت نام فیوچرز در صرافی بایننس کاملا رایگان است.

اردر گذاری به روش مارکت چگونه است؟

کاربر با استفاده از این روش به نوعی به صرافی بایننس دستور می دهد که معامله را با بهترین قیمت ممکن انجام دهد.

اردر گذاری به روش لیمیت چگونه است؟

در روش limit کاربر با تعیین قیمت و حجم معامله به صرافی بایننس اعلام می کند که سفارش را یا با این قیمت و یا با قسمت مناسب تر ثبت کند.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها