مقالات آموزشی

آموزش کندل شناسی حرفه ای ارزهای دیجیتال + فیلم

  • توسط zeinab
  • 17 دقیقه

به علمی که کندل ها را در آن بررسی رفتاری می کنند کندل شناسی می گویند. در نظر داشته باشید که این کندل از چهار مشخصه تشکیل شده است که شامل قیمتی پایانی، بدنه کندل سایه، قیمت آغازین است و هم چنین در هر کندل داده ها به صورت آشکار وجود دارد و ما در این مطلب به تمامی این مشخصه ها خواهیم پرداخت.

بهتر است که این مطلب را در رابطه با این موضوع بدانید که هر کندل نماینده ای برای یک دوره معاملاتی می باشد که می توان گفت از این رو اطلاعات زیادی را در خود جای داده است. این اطلاعاتی که از آن صحبت شد شامل رفتار معامله گران و هم چنین درخواست های آن ها از سهم می باشد.

به طور کلی در این مطلب در صرافی ارز دیجیتال بیستکس به تمامی مطالب در رابطه با کندل شناسی حرفه ای می پردازیم و اطلاعاتی را در این باره برای شما در اختیار می گذاریم که به شما در این زمینه کمک زیادی خواهد کرد پس با ما در این مقاله همراه باشید.

علم کندل شناسی چیست و چرا باید آن را بیاموزیم؟

علم کندل شناسی چیست و چرا باید آن را بیاموزیم؟

شما باید در علم کندل شناسی این موضوع را بدانید که هر کندل هر چه قیمت پایین تر باشد خریداران آن بیشتر اقدام به خرید او می کنند. به طور کل می توان گفت هدف معامله گران، رشد سهم خود می باشد که با ایجاد کندل صورت می گیرد.

طبق تحقیقاتی که معامله گران در این باره داشته اند، زمانی که سایه کندل شما بیشتر از بدنه باشد در حقیقت مسیر خود در آینده را نشان می دهد و اگر این سایه بلند پایین باشد مسیر رو به حرکت مثبت می باشد و اگر سایه بلند بالا باشد مسیر حرکت در جهت منفی است.

کندل شناسی در حقیقت به علمی گفته می شود که در آن رفتار های کندل را شناسایی می کنند. دلیل اینکه باید این مبحث را به خوبی بشناسیم این است که شما با شناخت بیشتر حرکت های کندل این تشخیص را بدست می آورید که بتوانید خیلی راحت تر مسائل را درک کنید و در جهت درست تشخیص دادن موضوع بهتر عمل کنید.

کندل شناسی در بازار ارزهای دیجیتال چه مزیت هایی دارد؟

در نظر داشته باشید که تحلیل داشتن این امکان را به وجود می آورد که با دانستن اطلاعات بازار در پیش بینی حرکت های آینده بهتر عمل کنید و هم چنین این کمک را ایجاد می کند که حدس بهتری در روند افزایش یا کاهش قیمت در راستا ارزهای دیجیتال داشته باشیم.

در نظر داشته باشید که یکی دیگر از جلوه های کندل ها جلوه رفتار، احساسات تریدر ها و هم چنین نوع تصمیمات فروشندگان و خریداران می باشد. این آموزش به تریدر این امکان را می دهد که دید بهتر و هم چنین دقیق تری به چارت و هم چنین حرکات جزئی قیمت داشته باشد.

آموزش هایی به صورت کندل شناسی pdf وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. هم چنین برای کندل شناسی کتاب هایی وجود دارد که شما با مطالعه آن ها می توانید اطلاعات خوبی در رابطه با کندل شناسی و هم چنین نمودار های مختلفی که وجود دارد به دست آورید.

کندل شناسی در تحلیل تکنیکال چقدر کارآمد است؟

کسانی که در بورس معامله می کنند به صورت کلی از سه نمودار که خطی و کندل استیک و میله ای می باشد استفاده می کنند. از سه نموداری که نام برده شد، کندل استیک پر استقبال ترین آن هاست که دلیل آن هم مزیت هایی است که به کاربران می دهد. به برخی از این مزیت ها که نگاهی می اندازیم شامل استفاده راحت و هم چنین تشخیص مسیر صعودی و نزولی به صورت دقیق می باشد.

نکته ای که در رابطه با کندل استیک وجود دارد این می باشد که دارای ویژگی تغییرات قیمتی سهم، دارای مسیر نزولی و یا صعودی است. باید بدانید که این علم در تحلیل تکنیکال کمک بزرگی می باشد چرا که با این علم شما در تشخیص افزایش و کاهش قیمت خبره تر خواهید شد و از این کار شما ثمر بخش تر خواهد بود.

الگو شمعی 200 سال قبل در ژاپن ساخته شده است که از آن برای تحلیل قیمت برنج استفاده می کردند. این الگو به صورت های تک شمعی و هم چنین چند شمعی ایجاد شده است که به طور کلی تعداد آن ها از 5 عدد بیشتر نخواهد شد. شما می توانید به پیدا کردن بهترین کتاب کندل شناسی از این علم بهره مند شوید و به خود در بهتر عمل کردن برای عرصه دیجیتالی کمک بسیار کنید.

در کندل شناسی فوق پیشرفته چه مطالبی بیان می گردد؟

در این عرصه متخصصان این رشته اطلاعاتی بسیار دقیق در رابطه با انواع کندل بیان کرده اند که مطالعه آن ها باعث می شود بیشتر الگو های کندل ها را شناسایی کنید و در روند نوسانات کندل به اطلاعات جزئی و مهم دسترسی پیدا کنید.

این علم این امکان را می دهد که با شناخت الگو ها در تشخیص افزایش و یا کاهش قیمت ها درست تر عمل کنید و در آینده از شما شخصی سرشناس در این عرصه به وجود می آورد. باید بدانید که در کندل شناسی فوق پیشرفته صفر تا صد کندل شناسی مورد بررسی قرار داده شده است و این اطلاعات کمک بسیار بزرگی می باشد.

باید بدانید که نرم افزار های تحلیل، نرخ ها را به روش های متفاوت که شامل خطی، میله ای و شمعی می باشد را به اشتراک گذاشته است. بهترین کندل ها در بین کاربران کندل شمعی می باشد که در میان بسیاری از کاربران مورد حمایت بسیار قرار گرفته است.

در نظر داشته باشید که کاربران حرفه ای با زیر نظر داشتن اندازه سایه ها و هم چنین بادی کندل به داده های مهمی از قدرت و هم چنین ضعف فروشندگان و خریداران می رسند.

فیلم آموزش کندل شناسی

در نظر داشته باشید که برای شناخت انواع کندل فیلم های آموزشی بسیاری ساخته شده است که بعضی از این فیلم ها به صورت مقاله نویسی شده در گوگل قرار گرفته و شما با سرچ از آن ها استفاده کنید. بهتر است شما برای دیدن ویدئو های آموزشی به یوتیوب سر بزنید چرا که در این سایت آموزش های زیادی به صورت فیلم گردهم آوری شده است که شما با دانستن آن ها می توانید به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

اگر قصد شما این است که فیلم های آموزشی را در سایت های ایرانی و بدون فیلتر نگاه کنید، آپارات این امکان را برای شما فراهم کرده و فیلم های آموزشی زیادی را در اینباره برای شما به اشتراک گذاشته است.

در بخشی از فیلم کندل شناسی توضیح داده شده است که کندل های شمعی یکی از با سابقه ترین نوع تحلیل تکنیکال می باشد که قدمت آن بسیار زیاد است. پیدایش آن توسط یک سرمایه گذار و تاجر ژاپنی بود که هوما مونهیسا نام داشت.

او برای اینکه این توانایی را داشته باشد که بتواند عرضه و تقاضا کار خود که بازار برنج بود را مورد تحلیل قرار دهد، به ساخت کندل ها پرداخت. از این رو کندل های شمعی در ژاپن ساخته شدند.

کندل شناسی پرایس اکشن

خلاصه پرایش اکشن را می توان این گونه توضیح داد که یک نوع تکنیک برای تحلیل بازار و معامله می باشد که شخص معامله گر تمرکز خود را بر روی نوسانات قیمت می گذارد و از ابزار و یا اندیکاتور برای این کار استفاده نمی کند.

تعریف دیگری که وجود دارد، پرایس اکشن به استفاده درست از نوسانات نرخ و قیمت می گویند. این تغییرات در سطوح مهم شروع به نوسان می کنند. در نظر داشته باشید که اگر شما می خواهید به روش پرایس اکشن به معامله بپردازید باید به 6 نکته توجه کنید که این شش نکته شامل، شناسایی و رسم سطوح حمایت و مقامت، تشخصی روند، بررسی رخ دادن الگو های قیمتی و کندلی، داشتن حرکت درست در خروج به جا در معامله، داشتن ریسک، مدیریت و سرمایه و مورد آخر مدیریت احساسات می باشد.

بهتر است بدانید که شما با رعایت کردن این شش مورد می توانید در این زمینه فعالیت موفقیت آمیزی را داشته باشید و هم چنین با کندل شناسی مفید می توانید به روند خود در عرصه های دیجیتالی بهبود مطلوبی ببخشید و در سرمایه گذاری ها موفقیت را کسب کنید. اگر در مورد پرایس اکشن اطلاعات کاملی ندارید به شما پیشنهاد می کنیم تا مقاله آموزش پرایس اکشن را مطالعه کنید.

جدول اطلاعات

ما در این بخش به برخی از چکیده های مربوط به این کندل شناسی نیز برای شما گردآوری کرده ایم.

موضوعکندل شناسی
تریدر های مربوط به کندل شناسی در ایرانهلاکویی، آریا نژاد، کلاته
الگو ها برای خرید و فروش هارامی، دوجی، هیکن آشی
پکیج معروف برای کندل شناسی پکیج استیو نیسون
جلوه های کندلرفتار، احساسات، تصمیمات فروشنده

پکیج های کندل شناسی را از کجا تهیه کنیم؟

در اینترنت و شبکه های اینترنتی اطلاعاتی در رابطه با کندل شناسی به صورت پکیج برای شما گرد آوری شده است که شما می توانید با مراجعه به آن ها از این پکیج ها و آموزش الگو ها استفاده کنید. بعضی از پکیچ ها به صورت فشرده در نظر گرفته شده است که شما با خریداری کردن آن ها می توانید به اطلاعات مد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

کندل شناسی در بورس عاملی است که به شما در روند بهتر فعالیت های خود و هم چنین تشخیص بهتر نوسانات کمک بسیاری می کند. با دانستن این نوسانات شما به اطلاعات خوبی دسترسی پیدا می کنید چرا که تشخیص روند نوسانات یکی از مهم ترین عوامل در سرمایه گذاری های دیجیتالی می باشد. برای داشتن اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می شود که کندل شناسی استیو نیسون را مطالعه کنید.

کندل شناسی در فارکس با کریپتوکارنسی متفاوت است؟

کندل شناسی در فارکس با کریپتوکارنسی متفاوت است؟

همان طور که می دانید فارکس و کریپتوکارنسی تفاوت های زیادی با یک دیگر دارند. به طور کلی می توان گفت که کندل شناسی بستگی به برخی از نوسانات و نحوه نوسانات دارد که ما در این مقاله به برخی از نحوه های کندل شناسی پرداخته ایم.

آموزش کندل شناسی از دیدگاه تریدر های برتر ایرانی

در این بخش برخی از دیدگاه های متفاوت را درباره کندل شناسی نیز انجام می دهیم و این امر به واسطه این است که شما به راحتی این علم و روش را فرا بگیرید. به طور کلی می توان گفت که بسیاری از تریدر ها درباره این امر مهم صحبت کرده اند و دلیل آن وجود سوالات بی شمار درباره این موضوع می باشد. به طور کلی می توان گفت که شما می توانید با استفاده از تحلیل های دیگر تریدر ها کمی با این امر آشنا تر شوید.

کندل شناسی مجید آریانژاد

مقالاتی درباره کندل شناسی با نام این تریدر نیز منتشر شده است و در این راستا آموزش های تصویری، آپارات و یوتیوب وجود دارد. به طور کلی می توان گفت که این تریدر درباره الگو های شمعی ژاپنی صحبت کرده است و در این باره توضیح می دهد که نحوه رسم نمودار های شمعی در بازار های ایران و خارجی با هم متفاوت است اما از نظر ظاهری با یک دیگر یکسان می باشد.

هر شمع از 4 نقطه تشکیل شده است و نشان دهنده قیمت اولیه، قیمت پایانی، کمترین قیمت، بیشترین قیمت نیز می باشد. به طور کل می توان اطلاعات جامع را به واسطه کلیپ های این تریدر به دست آورد.

کندل شناسی هلاکویی

در سایت های متفاوتی درباره نحوه توضیحات این تریدر صحبت هایی شده است. یکی از سایت های ایرانی به نام چارت فیلم های متنوعی از این تریدر را منتشر کرده است. البته بهتر است بدانید برای دسترسی بهتر به سایت معتبر خود دکتر سر بزنید و یا از یوتوب وی استفاده کنید زیرا افراد زیادی در این امر واسطه می شوند.

کندل شناسی کالج اسپارک

یکی از مجموعه های مربوط به آموزش های تریدینگ که می تواند تمامی عوامل را برای ما به صورت فیلم و یا مقاله توضیح دهد، کالج اسپارک می باشد. این امر به دلیل تیم توسعه و برنامه ریزی این کالج می باشد که شما در ابتدای صفحه می توانید تمامی متون مورد نیاز خود را جستجو کنید. کالج اسپارک درباره کندل استک توضیحات زیادی را منتشر کرده است.

کندل شناسی حسینی فاینانس

در دوره های آموزشی وی ارزهای دیجیتال و آمار های مالی کندل شناسی به خوبی برای شما در دسترس بوده است و برخی از افراد با ثبت نام در این دوره ها به طور دقیق دوره کندل شناسی را می گذرانند. به طور کلی این تریدر درباره کندل شناسی به این امر یاد می کند که برای سود های بیشتر باید جزئیات را ببینید و جزئیات را در بر بگیرید.

کندل شناسی احمد کلاته

احمد کلاته یکی از مهم ترین تریدر های ایرانی می باشد که به دنبال آموزش های مجازی برای برخی از افراد تازه کار می باشد. به طور کلی می توان گفت که این امر یکی از موارد مهم در آموزش های این شخص می باشد که به موضوعات ریز و جزئیات توجه زیادی دارد.

به یاد داشته باشید که برخی از تریدر ها در پک های آموزشی خود موضوعات مهمی را در نظر خواهند گرفت که کامل و جامع باشد.

بهترین زمان برای بررسی کندل استیک ها چه زمانی است؟

بهترین زمان برای بررسی کندل استیک ها چه زمانی است؟

برای بررسی زمان دقیق کندل شناسی می توانید به برخی از عوامل توجه کنید. به طور کلی بهترین بررسی باید در ابتدا و انتهای زمان معاملات انجام شود.

استفاده از الگو ها برای خرید و فروش

این امر دارای الگوهای کندلی می باشد که رابطه نزدیکی با شکل های کندل دارد. برخی از تحلیل گر ها با استفاده از کندل ها الگو هایی را تشخیص می دهند و از این طریق روند سهم را پیش بینی می کنند. هارامی، دوجی، هیکن آشی، پوشا یا اینگالف برخی از الگو های استفاده شده برای خرید و فروش می باشند.

آموزش بهترین استراتژی ها در این مورد

بهترین استراتژی برای سرمایه گذاری در این موضوع به این گونه است که سهامی را در وضعیت پایین بخرید و در وضعیت بالا بفروشید. شما می توانید با کشیدن برخی از سطوح حمایتی و مقاومت هر سهم نمودار بلند مدت آن را به دست آوریم.

سیگنال خرید

تحلیل گر ها با اندازه سایه ها به بررسی و تحلیل و پیش بینی ادامه روند سهام می پردازند. میزان حضور خریداران عامل مهمی در تعیین شدت این تغییر جهت خواهد بود.

سوالات متداول

کدام کندل در بین کاربران مورد استفاده بیشتری قرار دارد؟

در نظر داشته باشید کندلی که در بین کاربران از جایگاه خاصی برخوردار است کندل شمعی می باشد. افراد زیادی از این الگو استفاده می کنند.

سیگنال خرید چیست؟

برخی از تحلیل گر ها به واسطه اندازه سایه به بررسی تحلیل ها می پردازند. میزان حضور خریداران عامل مهمی برای تعیین شدت تغییر خواهد کرد.

برخی از الگو هایی که برای خرید و فروش چیست؟

برخی از الگو ها در این مدت نیز برای خرید و فروش در کندل شناسی وجود دارد و می توان گفت که هارامی، دوجی، هیکن آشی، پوشا یا اینگالف نیز برخی از آن ها می باشند.

بهترین زمان برای بررسی استراتژی ها چه زمانی می باشد؟

شما در ابتدای امر باید بدانید که بهترین استراتژی برای خرید ارز دیجیتال و فروش ارزها در قیمت پایین خرید و در قیمت بالا فروختن می باشد.

بهترین زمان برای بررسی کندل استیک چه زمانی می باشد؟

بررسی بسیار دقیق برای این عملیات به قبل و بعد از معاملات بر می گردد.

کدام تریدر های ایرانی درباره کندل شناسی صحبت کرده اند؟

در حال حاضر برخی از تریدر های معروف ایرانی در حال برگزاری کلاس های مربوط به آموزش این مبحث می باشند و به دنبال توضیحات مربوط به جزئیات آن هستند.

کندل شناسی در فارکس چه تفاوتی با کریپتوکارنسی دارد؟

ار نظر نموداری این دو گزینه تفاوت های زیادی با یک دیگر دارند و شما می توانید به دنبال این قضایا برخی از کندل شناسی ها را با توجه به سایه های متفاوت فرا بگیرید.

پکیج های کندل شناسی را از چه محلی تهیه کنیم؟

شما می توانید تمامی پکیج های مرتبط به این امر را به واسطه برخی از سایت ها به دست آورید در این رابطه ما به شما پکیج استیو نیسون را معرفی می کنیم.

جلوه های کندل چیست؟

در حال حاضر دارای چندیدن جلوه می باشد که می توان از آن ها با عنوان های رفتار، احساسات، تصمیمات فروشنده نیز یاد کرد.

فیلم آموزشی کندل شناسی را از کدام سایت دانلود کنیم؟

شما می توانید با جستجو توسط مرورگر های متفاوت به برخی از سایت های مربوط به انتشار ویدیو مانند آپارات و یا یوتیوب، دست پیدا کنید. شما می توانید به واسطه ویدیو های زیادی که در دسترس می باشد، به برخی از آموزش های مهم به صورت رایگان بپردازید. برخی از بهترین تریدر های ایرانی به صورت ویدیو مباحث را منتشر می کنند.

در کندل شناسی پیشرفته درباره چه موضوعاتی صحبت می شود؟

در کندل شناسی پیشرفته شما با برخی از مباحث این امر آشنا می شود و روند نوسانات کندل را به خوبی فرا می گیرید.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها