تبلیغات
تبدیل ارز های دیجیتال آموزش ارزهای دیجیتال

نحوه تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر با راهنمای گام به گام

  • توسط zahra
  • 17 دقیقه

اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت دارید، احتمالا با تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر برخورد داشته اید. ممکن است در بین این کار به مشکلاتی هم برخورد داشته باشید. پس در این صورت پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید زیرا ما در این مقاله می خواهیم آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال که در بین معامله گران مرسوم و دارای محبوبیت می باشند را خدمت شما کاربران و معامله گران در بازار سرمایه‌ ارزهای دیجیتال آموزش دهیم.

تبدیل ارزهای دیجیتال چگونه ممکن می شود؟

در بین معامله گران و افرادی که شروع به خرید و فروش و معامله ارزهای دیجیتال می‌ کنند، معمولا دو گروه وجود دارند. این دو گروه رویکرد متفاوتی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند. در گروه اول سهام داران و معامله گران بر اساس ریسک و ریوارد سبد سهام خود بخشی از سرمایه‌ سبد خود را به ارزهای دیجیتال مورد نظر و سود ده اختصاص می دهند.

این احتمال وجود دارد که این افراد یک سهامداری بلند مدت را مد نظر داشته باشند و سال‌ ها بعد به سرمایه‌ و آن بخش از سبد سهام خود که به ارز دیجیتال اختصاص داده بودند، برسند و آن را تبدیل به پول یا ارزهای دیجیتال دیگر کنند و در نهایت هم سود مورد خود را کسب کنند.

در طرفی گروه دوم که ما اصطلاحا آن ها را به عنوان تریدر می شناسیم شروع به خرید ارزهای دیجیتال یا تبدیل ارزهای دیجیتال می کنند با این تفاوت با گروه اول که دید کوتاه مدت در سهامداری آن ها غالب می باشد. در واقع در مدت زمان بسیار کم از چند دقیقه گرفته تا چند ساعت به سهامداری آن ارز دیجیتال مورد نظر بپردازند و در نهایت به ارز دیجیتال دیگری که احتمال می دهند سود دیگری بدست می آورند، وارد می شوند.

این در حالی می باشد که از معامله یعنی خرید و فروش قبلی سود خود را دریافت کرده اند. این روش تبدیل ارزهای دیجیتال که در گروه دوم استفاده می شود امروزه بسیار در مبادلات ارزهای مختلف در بازار ارزهای دیجیتال رونق دارد.

آموزش تبدیل ارز های دیجیتال گام به گام و کامل

آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال گام به گام و کامل

در این بخش تصمیم داریم تا به صورت گام به گام آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال به یک nیگر را پیش گیریم. بدین منظور تصمیم داریم به عنوان یک نمونه به تبدیل تتر به بیت‌ کوین بپردازیم. از آنجایی که تتر نوسانات قیمتی بسیار اندکی در بین دیگر ارزهای دیجیتال در بازار سهام ارزهای دیجیتال دارد ولی در بین کاربران و معامله گران بازار سرمایه ارزهای دیجیتال از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و طیف وسیعی از معاملات و تراکنش های روزانه در بازار سهام را به خود اختصاص داده است.

برای تبدیل کردن Tether به بیت‌ کوین دو راه متفاوت را می توانید انتخاب کنید. اول این که از کیف پول‌ های موجود برای ارز دیجیتال که قابلیت تبدیل ارزها به صورت داخلی را دارند استفاده کنیم. کیف پول‌ها بسیار زیاد و متنوعی وجود دارند که این توانایی در آن ها موجود است و شما می توانید از بین آن ها انتخاب و استفاده نمایید. برای این کار می توانید از آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال با استفاده از کیف پول‌ ها که در برخی کانال های تلگرام و همچنین سایت‌ های معتبر وجود دارد برای تبدیل تتر به آن رمز ارز مورد نظر خود استفاده کنید.

برای این که به طور دقیق تر متوجه شوید که باید چه کار کنید، می‌ توانید برای تبدیل ارزهای دیجیتال وارد سایت یک صرافی مانند بایننس شده در ادامه وارد حساب کاربری خود که قبلا آن را ایجاد کرده اید، شوید و بر روی گزینه‌ Trade کلیک نمایید سپس در صفحه ای که برای شما باز می‌ گردد می توانید گزینه‌ Advanced را مشاهده کنید حال روی آن گزینه کلیک نمایید.

در این جا می توانید ببینید که تبدیل ارزهای دیجیتال و خرید و فروش بیت کوین در این بخش به صورت پیش فرض در قسمت Exchange قابل مشاهده می باشد. در نهایت می توانی مشاهده نمایید که سه مورد برای انتخاب شامل Limit, Market, Stop Limit موجود می باشند که هر کدام داری یک ویژگی مختص خود برای تبدیل تتر به بیت کویین هستند.

مثلا حالت Limit به طور خودکار قیمت بیت کوین را در لحظه‌ ثبت می کند. همچنین در مورد Price باید بدانید که این قابلیت را دارد که امکان انتخاب برای شما ایجاد کند. مثلاً در چه قیمت تتر را می توان به بیت‌ کوین تبدیل کرد را در حالت دستی به شما ارائه می‌ دهد.

ماشین حساب تبدیل ارزهای دیجیتال

احتمالا تا کنون نام ماشین حساب تبدیل ارز را شنیده اید. در بین تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر اگر نیاز داشته باشید که مثلا معادل تتر را از بیت کوین حساب کنید، انجام کامل این کار ممکن است برای شما وقت گیر و دشوار باشد. در اینجا خواهید یافت که استفاده از ماشین حساب ارزهای دیجیتال می‌تواند به کار شما کمک نماید.

در واقع ماشین حساب ارز دیجیتال یک پلتفرم می باشد که با استفاده آن می‌توانید در تبدیل ارزهای دیجیتال کمک گیرید و معادل پولی رمز ارزهای مختلف را به پول مورد نظر خود محاسبه نمایید. حال در کشور ما از آنجایی که پول قابل استفاده برای روزمره ریال می باشد، تریدر ها و معامله گران ایران در رمز ارزهای دیجیتال باید هزینه رمز ارزهای خود را به ریال حساب نمایند تا بتوانند سود و زیان خود را برحسب ریال یا تومان در نظر داشته باشند.

این نکته را باید مد نظر قرار دهید که ماشین حساب ارزهای دیجیتال برای تبدیل ارزهای دیجیتال تنها به تعدادی رمز ارز محدود نمی باشد. به عنوان مثال شما می‌ توانید علاوه بر تبدیل بیت کوین یا تتر به ریال، تبدیل بیت کوین یا تتر به تومان و غیره را هم به دست آورید.

با توجه به بحث بالا پیشنهاد می شود تا مقالات زیر را مطالعه کنید:

معرفی 3 ماشین حساب برتر در همین راستا

معرفی 3 ماشین حساب برتر در همین راستا

ماشین حساب های بسیاری موجود می باشند که شما با توجه به امکانات آنها و نیاز های خود می توانید برای تبدیل ارزهای دیجیتال از آن استفاده کنید. در ادامه چند نمونه از آن ها را معرفی می کنیم.

ماشین حساب میهن بلاکچین

اولین مورد ماشین حساب ارز دیجیتال میهن بلاکچین می باشد. این ماشین حساب دارای دو قابلیت کاربردی است که آن را در اختیار معامله گران قرار داده است. با استفاده از این ماشین حساب می توانید معادل هر کدام از ارزهای دیجیتال مختلف را نسبت به یکدیگر حساب کنید. به عنوان مثال می‌ توانید محاسبه کنید که هر واحد تتر برابر با چند بیت کوین می باشد.

قابلیت مهم و کاربردی بعدی برای کشور ما این قابلیت می باشد که شما ارز دیجیتال خود را می توانید به ریال تبدیل کنید.

ماشین حساب رمز ارز نیوز

مورد بعدی را می توان وب سایت رمز ارز نیوز عنوان کرد. در این وب سایت نرخ های مختلف برای تبدیل وجود دارند، یکی از مهم ترین ویژگی این سایت این است که به صورت لحظه ای بروز رسانی می شود. این سایت قیمت های خود را از وب سایت بسیار معتبر و معروف CoinMarketCap دریافت می کند. بعلاوه شما در این وب سایت می توانید میانگین نرخ معاملات ارز دیجیتال در صرافی های معتبر جهان را مشاهده کنید.

ماشین حساب نوبیتکس

ماشین حساب دیگری که می توانید برای تبدیل ارزهای دیجیتال به راحتی از آن استفاده کنید. در وب سایت نوبیتکس قرار دارد که تقریبا تمامی امکانات موارد قبلی را دارد. علاوه بر آن شما می توانید با تهیه اپلیکیشن نوبیتکس تمامی این امکانات را از طریق سیستم موبایل خود استفاده نمایید.

بهترین صرافی های تبدیل ارز های دیجیتال

بهترین صرافی های تبدیل ارزهای دیجیتال

در این جا اولین سوالی که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که از صرافی داخلی استفاده کنیم یا خارجی که پاسخ به این سوال کاملا به شما بستگی دارد. زیرا هر کدام معایب و محاسن خود را دارند. با این حال با رصد اکثر افراد حرفه ای این بازار مشاهده می شود که با صرافی های خارجی کار می کنند. در ادامه تعدادی از صرافی های محبوب بررسی و مقایسه می شوند.

صرافی بیستکس

بیستکس بهترین صرافی ارز دیجیتال می باشد که تمام خدمات مورد نیاز برای تبدیل ارزهای دیجیتال را به شما ارائه می کند. کار کردن با این صرافی بسیار ساده بوده و همه می توانند به صورت خیلی کاربردی از خدمات آن استفاده کنند. البته هدیه های شگفت انگیز بیستکس به کاربران جدید نیز هیچ نمونه ای در سایت های ایرانی ندارد.

صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس نخستین صرافی رمز ارز تبدیل ارزهای دیجیتال می باشد. این صرافی که در بستر دانش بنیان فعالیت می کند و مجوز خود را از وزارت کشور دریافت کرده است. از مزیت های این صرافی این است که با پشتیبانی از بسیاری از رمز ارزها که تعداد آن ها به حداقل ۲۵ ارز معروف می رسد، دست شما را برای انتخاب و معامله بسیار باز می گذارد. همچنین در این صرافی به صورت هفتگی مسابقه هایی به خصوص در شبکه های اجتماعی اجرا می کند.

از طرف دیگر درآمد و به طبع آن موجودی نقدینگی آن بسیار زیاد می باشد. این مزیت در واقع برای افرادی که می خواهند با مبلغ های بالا شروع به معامله نمایند بسیار قابل توجه می باشد. در این صرافی تبدیل ارزهای دیجیتال اگر به تازگی شروع به کار کنید کارمزد معاملات شما حدود ۰.۰۳۵% می باشد. حداقل خرید یا فروش در این صرافی ۳۰۰ هزار تومان می باشد که نسبت به برخی رقبا زیاد است.

صرافی والکس

صرافی والکس ایده یک تیم از دانشجویان شریف و تهران می باشد که در زمینه تبدیل ارزهای دیجیتال ورود کرده اند. در این صرافی حدود ۹۰ هزار تریدر در حال معامله می باشند. از مزایای مهم صرافی والکس می توان به رابط کاربری و گرافیک بسیار عالی آن اشاره کرد همچنین این صرافی دارای یک پشتیبانی خیلی خوب که از اهمیت بالا برای تبدیل ارزهای دیجیتال است و همچنین از ارزهای پر طرفدار مثل بیت کوین یا دوج کوین می باشد.

از دیگر ویژگی ها که برای کاربران بسیار مهم است، پشتیبانی آنلاین و با سرعت می باشد. از طرفی احراز هویت را نیز به وسیله ربات و طبیعتا سریع انجام می دهد که از دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد. همچنین برگزاری مسابقه و جشنواره نیز از دیگه برنامه های این صرافی می باشد.

از معایب قابل توجه در مورد صرافی والکس این است که با توجه به زمان عملیات پایا ممکن است در تبدیل ارزهای دیجیتال اختلال ایجاد کند و برداشت پول تا یک روز کاری به طول اجام پذیرد. همچنین نداشتن اپلیکیشن و پشتیبان به صورت تلفنی نیز از دیگر معایب این صرافی می باشد.

صرافی اکسیر

دیگر صرافی پر طرفدار برای معامله گران صرافی اکسیر می باشد. این صرافی از سرویس شرکت های آمازون استفاده می کند که دارای امنیت بالایی می باشند. از مزایای صرافی اکسیر می توان به استفاده آسان از رمز ارزهای مختلف و نیز استفاده از بلاکچین در آن نام برد. همچنین اطلاع رسانی در مورد رفع خطا ها و مشکلات سایت نیز از موارد پر طرفدار می باشد.

از معایب این صرافی نبود فضای آزمایشی می باشد. همچنین کندی اپلیکیشن اندروید آن و فضای کاربری و گرافیکی ضعیف آن از دیگر موارد می باشد.

رابین کش

یکی از تازه کار ترین و در عین حال بهترین صرافی ها است که در ایران و در حوزه رمز ارز فعالیت می کند. صرافی رابین کش می باشد. از مزیت های قابل توجه این صرافی گرافیک عالی و داشتن فضای آزمایشی می باشد. از معایب آن مشابه برخی رمز ارزها نداشتن اپلیکیشن اندروید می باشد.

صرافی بیتستان در تبدیل ارزهای دیجیتال

این صرافی زیر نظر شرکت ویرا فعالیت می کند و در بین صرافی های ایران بالاترین نرخ کارمزد را دارد. این نرخ حدود یک و نیم درصد می باشد. از دیگر معایب این صرافی نداشتن کیف پول و فضای آزمایشی می باشد. که همین موضوع نقطه ضعف در تبدیل ارزهای دیجیتال است. همچنین این صرافی دارای نسخه اندروید نیز نمی باشد. البته صرافی بیتستان دارای مزیت هایی نیز هست. از جمله رابطه گرافیکی و کاربری فوق العاده و پشتیبانی از بیش از 60 ارز دیجیتال.

صرافی رمزینکس

یکی از صرافی ها که رابط کاربری و سطح گرافیکی خیلی مناسبی دارد، صرافی رمزینکس می باشد. که مناسب برای تبدیل ارزهای دیجیتال است. این صرافی دارای کارمزد نسبتا بالایی است که از ابتدای تاسیس تا کنون تغییر نکرده است‌.

صرافی آبان تتر

صرافی آبان تتر یه صرافی تازه کار می باشد که کار خود را اخیرا آغاز کرده است. این کار های تشویقی مانند این که با کارمزد خیلی پایین فعالیت می کند توانسته مشتری خود را پیدا کند. امنیت آن بسیار بالاست و پشتیبانی بسیاری خوبی دارد نیز به کمک آن آماده تا در مسیر رقابت این صرافی ها پیروز باشد.

صرافی پیت بین

از دیگر صرافی های خوب در ایران می توان به صرافی پیت بین اشاره کرد که در آن سرعت کاربران روز به روز افزایش پیدا می کند. پشتیبانی خوب از دیگر مزیت های این صرافی پر طرفدار می باشد که در صورت تمایل می توانید از آن استفاده کنید.

صرافی پنکی

دیگر صرافی موجود صرافی پینگی می باشد که اولین OTC را با امکان مراجعه حضوری برای خرید و فروش رمز ارزها در کشور انجام می دهد‌. این صرافی مجهز به سرویس AMM برای معاملات است. همچنین می توان به پشتیبانی خوب آن نیز اشاره کرد.

جدول اطلاعات

در جدول زیر برخی اطلاعات کلیدی متن در مورد ارزهای دیجیتال گلچین شده است.

موضوعتبدیل ارزهای دیجیتال
از ارزهایی که قابل تبدیل به یکدیگر هستند؟همه ارزهای دیجیتال
سایت های مناسب برای تبدیل کدامند؟ بیستکس، کوین بیس و بیترکس
بهترین صرافی های تبدیل ارزهای دیجیتال کدامند؟نوبیکس، والکس و…
محاسبه ارزهای دیجیتال به یکدیگر چگونه است؟با ماشین حساب ارزهای دیجیتال
تبدیل ارز های دیجیتال به تتر چگونه است؟

تبدیل ارزهای دیجیتال به تتر چگونه است؟

باید بدانید که تتر در بازار فعلی یکی از بهترین های ارزهای دیجیتال می باشد. حجم معاملات و خرید و فروش تتر در این سال باعث شده است که این ارز دیجیتال گوی سبقت را از دیگر رقیبان خود برباید. قبل از هر چیزی باید توجه داشته باشید که ماهیت تتر کاملا متفاوت از رمز ارزها می باشد. در واقع تتر یک کوین می باشد که با ثبات است.

رمز ارز با ثبات نوعی رمز ارز می باشد که در آن غایت خنثی سازی نوسانات و بالا پایین شدن قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتال است. این دارایی از آنجا دارای اهمیت است که به عنوان یک وسیله‌ کارآمد برای مبادله میان کوین ها و توکن ها بکار می رود. در واقع تتر براساس بلاک چین ایجاد شده و نقش واسطه میان ارزها را ایفا می کند. این به این معنی می باشد که ارزش آن به نرخ ارزهای واقعی تعیین شده وابسته است. قبلا روش تبدیل بین کوین به تتر را توضیح دادیم حال روش تبدیل تتر را به بیت کوین بررسی می کنیم.

در واقع صرافی های ارز دیجیتال پلتفرم های به مشتری می دهد که تحت آن ها خدمات خرید و فروش معاملات رمز ارزها صورت می گیرد. پش شما با استفاده از خدمات صرافی مورد نظر خود می توانید شروع به تبدیل بیت کوین به تتر نمایید.

تبدیل ارزهای دیجیتال به هم به چه صورت است؟

در ادامه توضیح می دهیم که ارزهای دیجیتال مختلف چگونه به یکدیگر تبدیل می شوند تا به صورت کامل این مبحث را جمع بندی کرده باشیم.

تبدیل بیت کوین به اتریوم

یکی از با سرعت ترین روش ها برای تبدیل بیت کویین به اتریوم استفاده از کیف پول‌هایی می باشد که دارای اکسچنج داخلی بوده اند. شما بدون اینکه از کیف پول خود ارزی را خارج نمایید، می‌ توانید به سادگی بیت‌ کوین را به اتریوم تبدیل کنید.

تبدیل ترون به ریپل

برای تبدیل ارز دیجیتال ترون به ریپل در ایران می توانید از برخی از سایت ها مانند اکس تومن استفاده نمایید. اگر در خصوص ریپل اطلاعات ندارید حتما مقالات مربوط به آن را مطالعه فرمایید.

تبدیل مونرو به ان اف تی

برای تبدیل دیگر ارزها به یکدیگر به عنوان مثال برای تبدیل مونور به ان اف دی نیز می توانید از روش های قبلی نیز استفاده نمایید. مونرو ارز دیجیتال جالبی است که پیشنهاد می کنیم حتما در مورد آن مطالبی را بخوانید.

تبدیل ارزهای دیجیتال به پول

برای تبدیل هر کدام از ارزهای دیجیتال که در معاملات به عنوان سود کسب کرده اید به پول رایج کشور یعنی ریال، می توانید مشابه آنچه در فوق توضیح داده شد در صرافی ها تبدیل کنید.

بهترین سایت اکسچنج ایرانی کدام است؟

در این که بهترین سایت ها در مورد اکسچنج کدامند بحث های زیادی وجود دارد. با پایش انجام شده بهترین سایت ها کوین بیس و بیترکس می باشند که در صورت تمایل می توانید تحقیقات بیشتری راجب آنان انجام دهید.

سوالات متداول تبدیل ارزهای دیجیتال

تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر چگونه است؟

شما در وحله اول باید صرافی مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس با توجه به آن صرافی آموزش های لازم را دنبال کنید.

آیا در ایران امکان تبدیل ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

بله این امکان در کشور ایران از طریق صرافی ها وجود دارد.

کدام صرافی در بستر دانش بنیان فعالیت می کند؟

صرافی نوبیتکس از اولین صرافی ها می باشد که در بستر دانش بنیان استفاده می کند‌.

کدام صرافی روزانه سرعت کاربران خود را در تبدیل ارزهای دیجیتال افزایش می دهد؟

صرافی بیستکس تقریبا روزانه سرعت کاربران خود را افزایش می دهد.

آیا تتر رمز ارز است؟

همان طور که گفته شد ماهیت تتر متفاوت می باشد. در واقع تتر یک کوین با ثبات است.

یک تتر برابر چند دلار است؟

قیمت تتر ثابت است و برابر یک دلار است.

بهترین سایت های تبدیل ارزهای دیجیتال کدامند؟

بهترین سایت ها بیستکس و دیگر صرافی های معرفی شده می باشند.

صرافی های معروف در زمینه تبدیل ارزهای دیجیتال ارز کدامند؟

صرافی بیستکس، نوبیتکس، صرافی والکس، صرافی اکسیر، صرافی رابین کش، صرافی بیتستان و صرافی آبان تتر از صرافی های معروف و پر طرفدار در ایران در زمینه رمز ارزهای دیجیتال می باشند.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها