تبلیغات
شکست در ترید آموزش ارزهای دیجیتال

راه های شکست در ترید برای مبتدی های این بازار

  • توسط behrouz
  • 8 دقیقه

شکست در ترید دیر یا زود به سراغ شما خواهد آمد و شما به عنوان یک فعال و تریدر در فضای پر نوسان ارزهای دیجیتال باید در این موضوع به دنبال استراتژی های لازم بوده تا از شکست خود جلوگیری کنید. در این مقاله قصد بر این است تا به صورت کامل شما را با عوامل شکست در ترید و همچنین روش های جلوگیری از آن آشنا کنیم و به مسائل پیرامون آن بپردازیم. در ادامه با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا شما را با این موارد آشنا کنیم.

منظور از شکست در ترید چیست؟

اما منظور از شکست در ترید چیست؟ با نگاه دقیق تر باید بگوییم که این مورد اندکی شخصی بوده و از نظر هر کس متفاوت است. یک نفر نمی تواند طبق برنامه های خود پیش برود، یک نفر زیان بسیاری کرده است، یک نفر کل سرمایه اش را از دست داده است و … همه و همه ممکن است تا واژه شکست در ترید را در ذهن شما تداعی کند. پس همان طور که دیدید این مورد ممکن است در ذهن هر فرد دارای معنی متفاوتی باشد که در ادامه به بررسی عوامل و نکات مهم پیرامون آن می پردازیم.

دلایلی که شکست در ترید را برای معامله گران به ارمغان می آورد

دلایلی که شکست در ترید را برای معامله گران به ارمغان می آورد

حال زمان آن است تا به عوامل و دلایل آن بپردازیم. قطعا آمادگی تریدر ها برای نوسانات کوین ها و شناخت این موارد کمک بسیاری به شما خواهد کرد تا بدین وسیله مسیرتان را گزینش کنید. همان طور که می دانید، بازار های ارز دیجیتال دارای نوسانات بسیار زیاد و گسترده ای هستند که باید بر احساسات خودتان غلبه کرده و با منطق تصمیم گیری کنید. این عوامل و دلایل عبارتند از:

استفاده از اهرم های بالا

از مهم ترین عوامل شکست در ترید می توان به این مورد اشاره کرد. اما دلیل به وقع پیوستن این شکست چیست؟ دلیل اصلی آن اعتماد بیش از حد به نتیجه یک تحلیل بوده که ممکن است نوسان شدید در سرمایه و تعادل عصبی را به همراه داشته باشد. این مورد می تواند 2 نتیجه را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از نتایج آن و بهترین آن نیز این است که طبق میل شما پیشرفته و شما سود بالایی را کسب کنید.

اما نتیجه دیگر و بدترین آن نیز این خواهد بود که طبق میل شما نبوده و ضرر بسیاری زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. اما با توجه به این موضوع که ارزهای دیجیتال دارای نوسانات گسترده ای هستند، احتمال این که توسط این مورد ضرر کنید، خیلی بیشتر است و نکته بسیار قابل توجه این است که ممکن است این نوسان به قدری شدید باشد که کل سرمایه شما را از بین ببرد.

شما به عنوان یک معاله گر حرفه ای و با فکر، باید وارد معاملاتی شوید که بتوانید در صورت ضرر کردن نیز از پس آن بر بیایید و بیشتر از آن چیزی که می توانید قدم برندارید. با این حال شما اگر به عنوان یک تریدر تازه کار در بازار های ارز دیجیتال وارد می شوید، باید در اولین قدم به دنبال برد و پیروزی های کوچک باشید و تمرکز اصلی خودتان را بر روی حفظ سرمایه اصلی خود بگذارید مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال را به بهترین شکل انجام داده و سپس با کسب تجربه های بیشتر دست به قدم ها و ریسک های بزرگ تر بزنید.

به صورت کلی اگر بر طبق اصول اصلی حرکت کنید، سود و سرمایه شما افزایش می یابد. اگر به صورت مرتب و کوچک نیز سود کنید و اگر این سود کردن به صورت ثابت ادامه داشته باشد، به شما این قابلیت را می دهد تا سرمایه گذاری خودتان را در بلند مدت به جهت سود دهی ضمانت کنید.

مدیریت ریسک ضعیف

از دیگر عوامل شکست در ترید می توان مدیریت در ریسک را نام برد. شما باید برای هر مقدار از ضرر در برنامه های سرمایه گذاری خودتان، یک استراتژی سرمایه گذاری و برنامه هوشمندانه ای داشته باشید. جالب است بدانید که مهم صرافی های ارز دیجیتال، ابزار های معاملاتی مختلفی را مانند حد ضرر یا همان stop loss برای معامله گران خود ارائه داده اند. این ابزار به شما کمک خواهد کرد تا زیان های خودتان را به کمترین مقدار وجود برسانید.

عملکرد این گونه ابزار ها چگونه است؟ توسط این ابزار ها اگر عملکرد معامله شما طبق انتظار موجود پیش نرود، به صورت خودکار از موقعیت خود خارج می شود و باعث می شود تا توسط خروج از معامله از زیان های بیشتر جلوگیری شود و باقی مانده سرمایه حفظ شود. توجه کنید که باید حتما از این ابزار ها استفاده کنید زیرا در صورت استفاده نکردن ممکن نتوانید به موقع جلوی ضرر خود را بگیرید و تمام سرمایه شما از دست برود و این ابزار ها نیز به شما کمک می کنند تا سرمایه شما حفظ شود. نکته قابل توجه این است که این گونه ابزار ها نیز وقتی شما فعال نیستید نیز به فعالیت خود ادامه داده و سرمایه شما را حفظ می کنند.

ورود به پوزیشن های بزرگ و ریسکی

یکی از اشتباهات تریدر های تازه کار این است که درگیر احساسات شده و تمام یا بیشتر سرمایه خود را صرف یک معامله می کنند تا بدین وسیله سود کلانی را کسب کنند. این عمل علاوه بر این که بر پایه یک منطق اشتباه است، یک عمل خطرناک نیز به شمار می آید.

توجه کنید که در قدم های اول دلار هایی را که وارد معامله می کنید، بسیار مهم بوده پس در نتیجه باید قوانین و ضوابط سختگیرانه را ملاک کار های خود قرار داده تا بدین وسیله پول های خود را مدیریت کرده و از آنان محافظت کنید. در نتیجه اگر بخواهید مانند تریدر های موفق و بزرگ عمل کرده، باید محدودیت های مشابهی را در هر معامله در نظر گرفته و از این قوانین در معاملات خود استفاده کرده و ملاک کار خود قرار دهید.

معامله بدون مسئولیت پذیری

در ادامه می رسیم به بحث مسئولیت پذیری که با توجه به صحبت روانشناسان و با توجه به تجارب بدست آمده این نتیجه حاصل شده است که احساسات تریدر ها و بحث های روانی تاثیر بالایی در نحوه و روش کار معامله گران دارد. به طور معمول کار های بی مسئولیتی و بی انضباطی یکی از مواردی است که تازه کاران بازار های ارز دیجیتال مرتکب آن می شوند.

معمولا بدون این که راجب چیزی تحقیق کنند و با در نظر گرفتن احساسات قدرتمند شدن دست به اقدام و سرمایه گذاری در پوزیشن های مختلف می زنند و به همین دلیل نیز سرمایه خود را از دست می دهند. وقتی که در ادامه کار خود با چند شکست مواجه می شوید، بسیار برایتان سخت خواهد بود تا از این موارد و موقعیت خارج شوید، پس در نتیجه بهتر است تا مدتی دست از ترید در بازار ارزهای دیجیتال دست بردارید.

گاهی نیز ممکن است معامله گر درک درستی از محصولات مورد معامله خود نداشته و بدون توجه و فکر و به صورت کورکورانه دست به معامله بزند. باید برای شناخت محصولات مورد معامله خودتان وقت بگذارید، زیرا این صرف وقت به شما قدرت بسیار بیشتری برای معامله می دهد و بهتر می توانید تصمیم گیری کنید.

نکات رهایی از شکست در ترید

نکات رهایی از شکست در ترید

در زمان شکست در ترید نکات مهمی وجود دارد که باید به آنان توجه کنید که در ادامه به شما معرفی خواهند شد. در زمان شکست در ترید نکات مهمی وجود دارد که باید به آنان توجه ویژه نمایید و بدانید که باید دقیقا باید چه کاری را انجام دهید. در ادامه نکات مهمی برای شما مطرح می شود که بدین وسیله می توانید در زمان شکست در ترید، وضعیت خود را بهبود بخشید. این نکات عبارتند از:

1.جالب است بدانید که معامله نداشتن نیز خود یک پوزیشن است. درست است که شما یک تریدر هستید ولی باید بدین نکته توجه کنید که همیشه نیز نباید خرید و فروش یا معامله کنید. گاهی باید دست از معامله کشیده و منتظر بمانید تا یک موقعیت مناسب را پیدا کرده و سپس توسط آن دست به اقدام بزنید و سود خوبی را کسب کنید.

2.توجه کنید که رنج های تنگ نیز شروعی بریک روند تازه بوده و یکی از موقیعت ای مناسب برا اقدام است. به صورت کلی نیز باید به دنبال رنج های تنگ با نوسانات کم و مومنتوم در حال افزایش نیز باشید. در این حالت تعداد بالایی از موقعیت ها در حال بارگذاری در بازار بوده و در حال آماده شدن به جهت شروع یک روند تازه است.

3.یکی دیگر از انواع شکست این است که پس از یک حرکت نزولی سنگین، قیمت وارد یک فاز رنج شده است. جالب است بدانید که این رنج با رنج قبلی دارای تفاوت بالایی بوده و شما قادر هستید تا نوسانات گسترده قیمت را توسط ATR مشاهده کنید. سایه های بلند کندل ها نیز این را نشان می دهد که بین خریداران و فروشندگان نبرد بسیار سنگینی وجود دارد.

4.شکست دیگر این است که پس از یک حرکت رونددار، بازار قبل از این که به مسیر خود ادامه بدهد، به طور معمول قیمت مدتی را در حالت رنج سپری خواهد کرد. این زمان یکی از بهترین موقعیت ها برای ورود دوباره و مجدد به بازار است. اما در این زمان شما دقیقا باید بدانید که به دنبال چه چیزی باید باشید.

5.در این لحظه شما باید بدانید که چطور شکست را معامله کنید. این نکته یکی از مهم ترین مهارت های معامله گری است، زیرا به صورت معمول شکست ها در عمق و ریشه یک روند جدید و یا در اواسط امواج رخ می دهند و قادر هستند تا نقاط ورود بسیار عالی را به شما هدیه بدهند. در ادامه می توان گفت که یک تریدر قادر است تا سرنخ های بسیار مهمی را پیش از وقوع شکست در اختیار ما بگذارد ولی در ادامه نیز این نکته مهم وجود دارد که به صورت دائم باید منتظر تایید شکست بمانید.

درست در همان جایی که کندل به حالت قدرتمندی در بالای ناحیه رنج کلوز می کند. در ادامه نیز باید گفت که تریدر تازه کار در بیشتر مواقع مرکتب اشتباه شده و درست در زمانی که هنوزکندل شکست کلوز نکرده، وارد بازار می شود و در ادامه درست در زمانی که قیمت در خلاف جهت ورود آن ها برگشت می کند، متوجه این موضوع می شوند که در تله تریدر های حرفه ای گیر افتاده اند.

تحلیل شکست در ترید چگونه ممکن است؟

تحلیل شکست در ترید چگونه ممکن است؟

حال برای تحلیل در شکست چه باید کرد؟ راهکار های بسیار برای تحلیل شکست وجود دارد و نکته قابل ذکر این است که تازه کاران بازار های ارز دیجیتال به خوبی و درستی نمی توانند موقعیت های شکست را تشخیص داده و در معاملات شکست سنگینی می خورند. در این لحظه آنان باید دست به دامن ابزار های تحلیل شده و توسط آنان از شکست خود جلوگیری کنند.

به صورت کلی این گونه ابزار ها همیشه فعال بوده و در زمان فعال نبودن تریدر به فعالیت خود ادامه می دهند. همچنین در گذر زمان و با فراگیری آموزش های لازم و تجارب بدست آمده، می تواند به یک ترید حرفه ای تبدیل شده و موقیعت های شکست در ترید را تشخیص داده و از شکست خود جلوگیری کنید.

سوالات متداول

جلوگیری از شکست در ترید چگونه است؟

برای جلوگیری از شکست باید آموزش های لازم را دیده و تجارب لازم را کشف کنید. همچنین از ابزار های لازم برای جلوگیری از ضرر نیز می توانید استفاده کنید.

شکست در ترید به سراغ تریدر های حرفه ای نیز می آید؟

بله شکست همیشه در کمین بوده و به سراغ همه می آید. ولی تریدر های حرفه ای به دلیل تجربه داشتن زیاد، می توانند از شکست فرار کرده تا ضرر خود را به حداقل برساند.

ابزار های جلوگیری از شکست در ترید توسط چه کسانی ارائه می شوند؟

تمام صرافی های ارز دیجیتال دارای ابزار حد ضرر بوده و ابزار های لازم و مشابه بوده و می توانید از آنان به جهت جلوگیری از شکست یا کاهش ضرر استفاده کنید.

امتیاز دهید
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

2 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها