تبلیغات
بهترین ولت سخت افزاری چیست؟ کیف پول

5 ولت سخت افزاری مهم + راهنمای استفاده از آن ها

  • توسط asie
  • 17 دقیقه

ولت به زبان عامیانه فارسی کیف پول است. در واقع کیف پول های دیجیتالی به دو دسته کلی سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شوند که باید راجع به ولت سخت افزاری بیشتر بدانیم. این گونه ولت ها توانسته اند از لحاظ امنیت درصد بسیار بالایی را کسب کنند. زیرا اگر فرد مورد نظری که می خواهد از این ولت ها استفاده کند باید بتواند به درستی رمز های خود را یادداشت و آن ها را فراموش نکند و همچنین رمز ها را از گزند کلاهبرداران ارز دیجیتال در امان بگذارد. از لحاظ امنیت این کیف پول ها بسیار قدرتمند هستند.

ولت سخت افزاری چیست؟

ولت سخت افزاری چیست؟

در رابطه با کلیت ولت سخت افزاری باید گفت که این کیف پول ها بر خلاف کیف پول های نرم افزاری به صورت سرد می باشند. به این شکل که شما می توانید این که پول ها را در جایی خارج از فضای مجازی نگهداری کنید و آن ها را از گزند هکر ها و یا سارقان اینترنتی در امان بگذارید.

زیرا تا زمانی که این کیف پول ها را به اینترنت متصل نکنید هیچ گونه فردی به غیر از شما توانایی استفاده از این کیف پول ها را ندارد. زیرا این کیف پول ها تا وقتی که به اینترنت متصل نشوند و یک سیستم برای راه اندازی آن ها وجود نداشته باشد در امنیت کامل به سر می‌ برند.

باید گفت که صاحبان این امن ترین کیف پول ها می توانند رمز های خود را به صورت ۳ کاربر تنظیم کنند و اگر تاییدیه سه نفر برای رمز نباشد ورود به این کیف پول ها غیر ممکن است و باید همگی آن ها تایید ورود را بزنند. از لحاظ امنیتی این کیف پول ها حرف اول را در بازار امنیت می زنند و به خوبی می توانند حافظ ارزهای دیجیتال شما باشد.

انواع ولت سخت افزاری کدامند؟

ولت سخت افزاری در کل به کیف پول های سرد مشهور هستند. این کیف پول ها به دو دسته کاغذی و لجر نانو مانند لجر نانو اس تقسیم می شوند که در مورد کیف پول های کاغذی شما می توانید به صورت کاملا ایمن کیف پول ها را از اینترنت در سایت های معتبر تهیه کنید. اما در رابطه با لجر نانو ها باید گفت که این کیف پول ها باید از شرکت‌ های مختلفی که در بازار وجود دارند تهیه شوند.

هر کدام با قیمت های مختلفی قابل عرضه می باشند و شما به انتخاب خودتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. در رابطه با امنیت باید کیف پول های کاغذی امنیت بیشتری از لجر نانو ها دارند اما نحوه نگهداری این که پول ها بسیار سخت می باشد شما باید بسیار محتاط عمل کنید.

کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی

در این گونه کیف پول ها شما باید ارزهای دیجیتال خود را داخل یک حساب کاربری یا همان آدرس مخصوصی که برای شما تعبیه شده است وارد کنید و ارزهای دیجیتال خود را در آن جا به صورت یک بارکد طراحی کنید. این بارکد ها هم ورود شما به کیف پول می باشد. در واقع شما باید این بارکد را بر روی یک کاغذ چاپ کنید و کاغذی که چاپ شده است را به خوبی نگهداری کنید.

زیرا با کوچک ترین خطی بر روی این بارکد شما دیگر توانایی دسترسی به کیف پول خود را به هیچ عنوان ندارید به غیر از استفاده از بارکد شما باید یک رمز را بر روی آن بگذارید که پس از اسکن بارکد این رمز را وارد کنید تا بتوانید به ارزهای دیجیتال خود دست پیدا کنید.

کیف پول لجر نانو

این نوع کیف پول به صورت کامل سخت افزاری و مانند یک فلش حافظه دار است. برای تهیه این گونه برنامه ها شما باید از شرکت های مخصوصی که اقدام به تولید این گونه فلش ها می کنند آن ها را تهیه و سپس خریداری کنید. پس از خریداری شما با وصل کردن این فلش ها بر روی سیستم خود می توانید دارایی های خود را مانند کپی کردن یک موزیک بر روی فلش به اینکه پول انتقال دهید.

البته پروسه این کار بسیار پیچیده تر است و باید با دقت لازم صورت گیرد. در این کیف پول شما با یک رمز مشخص می توانید از کیف پول تان نگهداری کنید و با خارج کردن آن از سیستم دیگر خیال شما از بابت هک شدن کاملاً راحت است.

مزایای ولت سخت افزاری

مزایای ولت سخت افزاری

این ولت سخت افزاری مزایا خاص خود را دارند و می‌ توانند از این پول‌ ها به عنوان یک گاو صندوق به معنا واقعی کلمه استفاده کرد که پول‌ ها به گونه‌ ای رمز گذاری شده‌ اند و در سرتاسر آن ها امنیت برقرار است. هر فردی را که با مبالغ بالا در دنیا رمز نگاری شده اقدام به سرمایه‌ گذاری می‌ کند مجبور به استفاده از خود می کند. این ولت سخت افزاری از لحاظ امنیتی بسیار قوی می باشند و طراحی آن ها به گونه ای بوده است که کلاهبرداری و هک شدن آن ها به صفر رسیده است.

غیر قابل هک

این ادعایی که یک کیف پول غیر قابل هک است یک امر کاملاً جذاب می باشد و هر فردی را مجذوبه خود می کند. باید گفت که از آن جایی که این کیف پول ها پس از انتقال داده های دیجیتالی (منظور همان ارزهای دیجیتال است) بعد جدا شدن شان دیگر به اینترنت متصل نیستند و در یک جا نگهداری می‌ شوند. از آن جایی که به اینترنت متصل نیستند دسترسی هکر ها به آن ها غیر ممکن می‌ شود و کلاهبرداری از این کیف پول ها به صفر می رسد مگر این که صاحبان آن ها با بی خیالی باعث این کار شوند.

غیر قابل نفوذ

از آن جایی که ولت سخت افزاری امنیت بسیار بالایی دارد و تنها شعار آن ها امنیت بسیار بالا می باشد برای ورود به کیف پول ها نیز شرایط خاص خود را دارد. شما در کیف پول های کاغذی تنها با اسکن بارکد نمی توانید وارد کیف پول شوید. بلکه باید رمز را وارد کنید تا اجازه ورود به شما داده شود. در لجر نانو ها نیز شما تنها با وصل کردن آن ها به سیستم نمی توانید ورود کنید بلکه باید رمز بعدی خود را بزنید. در واقع باید گفت که افرادی که از این کیف پول ها را استفاده می کنند به غیر از خودشان کسی نمی‌ تواند وارد کیف پول شود مگر با اطلاع قبلی و دادن رمز ها.

معایب ولت سخت افزاری

این کیف پول ها معایب خاص خود را دارد و می توان گفت که این معایب با کمی دقت و بیخیال بودن قابل حل است. در این ولت سخت افزاری شما باید در حفظ و نگهداری بارکد بر روی کاغذی که تهیه کرده‌ اید کاملاً احتیاط کنید و گرنه تمامی ارزهای دیجیتال شما به صورت مادام العمر از بین می روند و هیچ کس قادر به بازیابی آن ها نیست مگر این که مقادیر امنیتی را از قبل برای بازیابی طراحی کرده باشید در رابطه با لجر نانو ها نیز باید گفت که این فلش ها را باید شما به دور از هرگونه مایعات و یا امثال آن نگه دارید.

فراموشی رمز

این ولت سخت افزاری از لحاظ امنیت بالایی که دارند می‌ توانند برای صاحبان آن ها مشکل‌ ساز باشند. به این صورت که اگر فرد این کیف پول ها را به گونه ای طراحی کرده است که قابلیت بازیابی از طریق رمز دوم بر روی آن را بر داشته است و اگر آن را فراموش کند به هیچ عنوان دیگر نمی‌ تواند به ارز دیجیتال خود برسد.

در رابطه با هر دو این نوع کیف پول ها نیز این قضیه صدق می کند زیرا هر دو آن ها رمز دارد. اما در رابطه با کیف پول کاغذی باید گفت که این کیف پول به دلیل بارکدی که دارد که کوچک ترین خطی بر روی بارکد می تواند ورود را نامعتبر کند و نتوانید دیگر به دارایی خود دست پیدا نکنید. پس برای نگهداری آن ها باید دقت لازم را داشته باشید.

در دسترس نبودن

به دلیل این که این کیف پول ها از سیستم جدا می شوند و با توجه به شرایط امنیتی که بر روی آن حاکم است در همه جا در دسترس شما قرار ندارند با توجه به پر نوسان بودن بازار رمز ارزها و در دسترس نبودن کیف پول می‌ تواند در بعضی از جاها به ضرر های بسیار سنگین ختم شود که یکی از معایب اصلی آن ها می باشد که باز هم بستگی به صاحب کیف پول ها دارد که چگونه و در چه مواقعی از این کیف پول ها استفاده کنند و هدف آن از سرمایه گذاری چه باشد.

پشتیبانی ضعیف

باید گفت که پشتیبانی از این کیف پول ها به صورت غیر قابل باوری ضعیف است زیرا با از بین‌ رفتن بارکد شما دیگر هیچ کس قادر نیست آن بار کد را طراحی کند و با از بین رفتن رمز شما (منظور در اینجا از بین رفتن نیست بلکه فراموشی رمز است) دیگر قادر به بازیابی نیستید. البته باید گفت که بازیابی رمز عبور از طریق ایمیل ممکن است اگر شما این قضیه را قبل از انجام رمز گذاری به صورت دو مرحله ای تایید کرده باشید. اگر این کار را نکرده باشید بازیابی‌ رمز امری غیر ممکن می‌ شود.

جدول اطلاعات

جدول اطلاعات

در این جا اطلاعات بیش تری درباره ولت سخت افزاری را با هم مرور خواهیم کرد.

موضوع ولت سخت افزاری
انواع ولت سخت افزاری کدامند؟ کیف پول کاغذی و لجر نانو
مزایا ولت سخت افزاری غیر قابل هک و غیر قابل نفوذ
معایب ولت سخت افزاری فراموشی رمز، در دسترس نبودن و پشتیبانی ضعیف
بهترین ولت سخت افزاری چیست؟ لجر نانو فلش
قیمت کیف پول سخت افزاری چقدر است؟

قیمت کیف پول سخت افزاری چقدر است؟

قیمت های ولت سخت افزاری بسیار متفاوت است. درباره قیمت کیف پول های لجر نانو از قیمت های بسیار پایین شروع می شود تا قیمت های بالا و هر شرکتی مزایا خاص خود را دارد. در واقع یک لجر نانو کاملا متوسط از لحاظ امنیتی و از لحاظ ساختاری برای غیر قابل نفوذ بودن مایعات و همچنین نشکن بودن به دلار آمریکا چیزی در حدود ۲۰۰ دلار می باشد که برای هر فرد ایرانی در حدود میلیون تومان تمام می‌ شود.

هر فردی می تواند با هزینه کردن منطقی از ارزهای دیجیتال خود به خوبی حفاظت کند. در رابطه با کیف پول های کاغذی این کیف پول ها مقدار پول کمتری را دریافت می‌ کند اما از لحاظ امنیت بالا تر هستند و نیاز به سخت افزار اصلی نیست. بلکه به عنوان یک بارکد بر روی یک کاغذ کار شما به راحتی جلو می رود.

برای خرید والت سخت افزاری چه کاری باید انجام داد؟

برای خرید والت سخت افزاری چه کاری باید انجام داد؟

برای خرید این ولت سخت افزاری راه های مختلفی وجود دارد امروزه با وجود اینترنت در دنیا دیجیتالی خرید هر چیزی آسان و بسیار ساده می باشد. شما برای خرید کیف پول های لجر نانو تنها کافی است که به درگاه های اینترنتی که این ارز را را می‌ فروشند مراجعه کنید و با قیمت های متنوع آن ها آشنا شوید تا بتوانید آن ها را تهیه کنید. در رابطه با کیف پول های کاغذی نیز باید گفت که در سایت های مختلف از شما مقدار پولی دریافت می شود تا بتوانید بارکد های خود را اسکن کنید و از آن ها به عنوان یک منبع دیجیتالی برای ورود به کیف پول استفاده کنید.

البته قیمت لجر ها همیشه بالا تر از کیف پول های کاغذی بوده است و بسیاری از افراد به دلیل از بین رفتن کاغذ و همچنین خط خوردن بر روی آن و دلایل دیگری که باعث از بین رفتن بارکد می شود انتخاب خود را بر روی لجر نانو می‌ گذارند تا در نگهداری آن کمتر اذیت شوند و بهترین ولت سخت افزاری لجر نانو می باشد.

نحوه استفاده از ولت سخت افزاری

برای استفاده از این ولت سخت افزاری شما به مقداری آموزش نیازمند هستید. البته نا گفته نماند که استفاده از کیف پول کاغذی مقداری سخت تر از کیف پول لجر نانو می باشد. زیرا در کیف پول های کاغذی باید بارکد را اسکن کنیم و بعد از ورود رمز به کیف پول برسیم که برای تهیه آن نیز مشکلات بسیار زیادی پیش رو است و باید مقداری آموزش دیده شوید. اما برای کیف پول های لجر نانو شما تنها با اتصال فلش خود به سیستم می توانید ارزهای دیجیتال خود را از هر ارز دیجیتالی که توسط شرکت آندروژن از آن حمایت شود را وارد کیف پول کنید و با بستن آن، آن را خارج کنید.

باید در نظر گرفت که برای اولین اتصال شما باید رمزی برای آن تعبیه کنید و آن رمز را به هیچ عنوان فراموش نکنید و در صورت لزوم که پیشنهاد می شود باید رمز دوم را نیز بگذارید تا در صورت فراموشی رمز های اول آن را به یاد آورید و وارد کنید. در واقع در کیف پول لجر نانو بسیاری از آن ها ۱۲ کلمه را از شما در صورت فراموشی رمز می خواهند و در بسیاری از آن ها نیز ۱۲ کلمه وجود ندارد و با تنها کدی که شما بر روی آن می گذارید و یا رمز دومی که از سوی شما باشد قابل استفاده است.

لیست قیمت ولت های سخت افزاری

ولت سخت افزاری از لحاظ قیمتی دارای تنوع بسیار بالایی می باشند. زیرا در بسیاری از کیف پول ها ارزهای دیجیتال حمایت نمی شوند و در بسیاری از آن ها همگی آن ها حمایت می‌ شوند. بسته به نوع کیف پول لیست قیمتی متفاوتی وجود دارد که شما می توانید از شرکتی که خواستار خرید از آن هستید این لیست قیمتی را تماشا کنید و از مزایا آن بهره مند شوید لازم به ذکر است که هر چه قیمت بالا تری را برای پرداخت بدهید کیف پول بهتری به شما داده خواهد شد.

هرچه قیمت پایین تر را پرداخت کنید کیف پول با مزایا کمتری به شما داده می شود. تفاوت قیمتی در آن ها می تواند از حمایت ارزهای دیجیتالی که در آن در حال جریان می باشد و تا نشکن بودن و یا ضد آب بودن آن ها باشد که برای فردی که میلیون‌ ها دلار در ارزهای دیجیتال دارد قطعاً بهترین لجر نانو می تواند سرمایه آن را از بسیاری معایب در امان بگذارد و خیال آن را از بابت شکستن و یا مایعات راحت کند.

بهترین ولت سخت افزاری چیست؟

بهترین ولت سخت افزاری چیست؟

همانگونه که گفته شد بهترین ولت سخت افزاری برنامه هایی می باشند که مزایا مختلفی دارند و با توجه به مزایایی که در آن ها وجود دارد قیمت های مختلفی در آن ها قابل عرض است و شما با پول بیشتر می توانید لجر نانو بهتری را تهیه کنید. در واقع از نظر نویسنده این مقاله بهترین لجر نانو فلش می باشد که از لحاظ مقاومت در بدنه مواد خوبی در آن به کار رفته است. به این صورت که در صورت فشار خرد نشود و همچنین قابلیت این را داشته باشد که با ریختن آب و یا مایعات دیگر بر روی آن سوخته نشود و همچنین از روش های مختلفی در ورود به کیف پول استفاده کند و دارای پشتیبانی پتانسیل باشد.

منظور از پتانسیل ضمانت کیف پول می باشد. در واقع فردی که از ولت سخت افزاری استفاده می کند به مراتب مبالغ بالا تری را جهت سرمایه‌ گذاری بر روی آن ها می گذارد. زیرا افراد تریدر مجبور به استفاده از ولت های نرم افزاری می باشند به همین دلیل باید گفت که افرادی که از ولت سخت افزاری استفاده می کنند سرمایه بالا تری را روانه کیف پول ها می کنند که امنیت آن می‌ تواند بهترین عامل در حسن انتخاب باشد و هرچه مزایا آن بیشتر باشند قیمت آن نیز بیشتر است.

فروش ولت سخت افزاری

در حال حاضر از آن جایی که دنیا ارزهای دیجیتال بسیار گسترده تر از قبل شده است و بسیاری از مردم این بازار را درک کرده اند و قصد سرمایه‌ گذاری بر این بازار را دارند به دنبال راهی برای امنیت بیشتر سرمایه های خود هستند و این راه می تواند لجر های سخت افزاری باشد که بهترین گزینه از لحاظ امنیت است.

از همین حیث انتظار می‌ رود که فروش ولت سخت افزاری لجر نانو ها در آینده نه چندان دور بالاتر رود و هر سال جدید که می رسد نسبت به سال گذشته فروش بالا تری داشته باشند زیرا با، با ارزش شدن ارزهای دیجیتال کلاهبرداران این حوزه نیز بیشتر می‌ شوند و باید امنیت بالا تر رود.

سوالات متداول

کیف پول سخت افزاری لجر چیست؟

این ولت سخت افزاری مانند یک فلش حافظه دار است که پس از خریداری شما با وصل کردن این فلش ها بر روی سیستم خود می توانید دارایی های خود را مانند کپی کردن یک موزیک بر روی فلش به اینکه پول انتقال دهید.

کیف پول کول ولت چیست؟

کول ولت ولت سخت افزاری می باشد که شما به راحتی می توانید آن را با خود حمل کنید.

ویژگی کیف پول سخت افزاری trezor چیست؟

پردازنده قوی و اختصاصی، سازگاری با انواع سیستم عامل ها، امنیت، صفحه نمایش بزرگ و بکاپ و ری استور.

کیف پول سخت افزاری دیجی کالا چه امکاناتی دارد؟

در رابطه با این موضوع باید گفت که در اپلیکیشن دیجی کالا ولت سخت افزاری موجود نمی باشد.

قیمت ولت سخت افزاری کول ولت چقدر است؟

شروع قیمت از 1,540,000 تومان به بالا می باشد.

ولت سخت افزاری safepol توسط کدام صرافی پشتیبانی می شود؟

این ولت سخت افزاری توسط بزرگ ترین و معتبر ترین صرافی جهان یعنی صرافی بایننس پشتیبانی می شود.

بهترین ولت سخت افزاری بیت کوین کدام است؟

کیف پول Ledger Nano S جز برترین ها شناخته شده است.

ولت سخت افزاری چیست؟

ولت به زبان عامیانه فارسی کیف پول می باشد که از طریق این کیف پول های سخت افزاری می توان ارزهای دیجیتال خود را نگهداری کرد.

امن ترین ولت سخت افزاری کدام است؟

کیف پول های سرد و یا به اصطلاح لجر نانو.

چند نوع ولت سخت افزاری وجود دارد؟

دو نوع کیف پول کاغذی و کیف پول لجر نانو.

از مزایای اصلی ولت سخت افزاری چیست؟

غیر قابل هک بودن آن.

ار لحاظ امنیت کدام کیف پول ها پیشنهاد می شوند؟

ولت سخت افزاری زیرا از امنیت بسیار بالایی برخوردار است‌.

معایب ولت سخت افزاری چیست؟

فراموشی رمز، در دسترس نبودن و پشتیبانی ضعیف.

خرید ولت سخت افزاری چگونه ممکن است؟

از طریق سایت ها و فروشگاه های اینترنتی.

قیمت ولت سخت افزاری لجر امن و باکیفیت چقدر است؟

حدود ۲۰۰ دلار که البته متغیر است یا بالا تر و یا پایین تر از ۲۰۰ دلار است.

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها