تبلیغات
پروتکل هارمونی مقالات آموزشی

پروتکل هارمونی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 • توسط mina
 • 14 دقیقه

در این مقاله به بررسی پروتکل هارمونی و رابطه آن با سایر ارزها و سایر موضوعات مهم آن به صورت کامل می پردازیم. پس با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا با دنیای ارزهای دیجیتال آشنا شوید.

پروتکل هارمونی چیست؟

هارمونی یک پروتکل مهم در حوزه ارزهای دیجیتال است. در سال 2015 میلادی جوانی 23 ساله به نام ویتالیک بترین یک پلتفرم به فعالان بازار های ارز دیجیتال به نام پروتکل هارمونی معرفی کرد که در آن نگاهی تازه به کاربرد بلاک چین به مخاطب داده می شد و رسما پلتفرم اتریوم شکل گرفت. قبل از این پلتفرم، معروف بهترین بلاک چین بیت کوین بود که با هدف غیرمتمرکز سیستم پرداخت جهانی ایجاد شده بود. به تدریج برنامه های پلتفرم اتریوم توسعه یافته تر شده اند و اتریوم تبدیل به رقیبی تازه کار برای بیت کوین شد.

به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی مشکلاتی در این بلاک چین ها به وجود آمد و این مشکل مقیاس پذیری بود. برای توضیح مقیاس پذیری می توان گفت این امکان برای بلاک چین فراهم می کند تا در ثانیه تعداد تراکنش بالاتری را تایید کند. اما در حال حاضر خیلی از ارزهای موجود این مقیاس پذیری را ندارند. برای مثال بیت کوین که محبوب ترین ارز در دنیای زیبای ارز دیجیتال است در هر ثانیه تنها 7 تراکنش را می تواند تایید نماید و این عدد بسیار پایین است و خبر خوبی برای آینده این ارز نیست. زیرا این ارز در بلند مدت اهدافی هم چون تبدیل شدن به یک دارایی را دارد.

اما با این ویژگی کار بسیار سخت خواهد شد و ارز اتریوم برای حل این مشکل چندین راه کار را طراحی کرد که یکی از آن ها پروتکل هارمونی بود. تیم هارمونی معتقد هستند که مقیاس پذیری برای هر شبکه ای لازم و ضروری است و سعی دارند یک بازار آزاد در مقایسه با گوگل برای اقتصاد غیرمتمرکز ارائه دهند.

پروتکل اجماع هارمونی به چه منظور است؟

پروتکل اجماع هارمونی به چه منظور است؟

پروتکل اجماع هارمونی کمک می کند که تاخیر در تایید تراکنش ها را کنترل کرد. از سوی دیگر توان و قدرت عملیاتی شبکه با به روز شدن آن و بزرگ تر شدن شبکه حفظ شود تیم هارمونی در تلاش است تا یک هسته قوی برای اجرایی کردن عملیات ها بر روی شبکه اش طراحی کند و یک شبکه ی غیر متمرکز تری نسبت به بلاک چین بیت کوین ارائه دهد. زیر ساخت این پلتفرم متن باز می باشد و به این خاطر که قدرت و توانایی عملیاتی بالایی دارد و بسیار سریع است و هزینه ی ناچیزی به عنوان کارمزد دریافت می کند انقلابی در پلتفرم های بلک چین ایجاد کرده است.

رابطه اتریوم با هارمونی چیست؟

بلاک چین هارمونی یک پلتفرم برای قرار داد های هوشمند است و مطابق با شبکه ی اتریوم است در واقع یک کپی از شبکه ی اتریوم است با یک سری ویژگی های بهتر و بیشتر که باعث شده است تا شبکه هارمونی به عنوان یک رقیب برای اتریوم تبدیل شود.

ارز ONE چه رابطه ای با harmony دارد؟

ارز ONE چه رابطه ای با harmony دارد؟

ارز دیجیتال وان را می توان به عنوان یک مزیت برای Blockchain هارمونی در نظر گرفت. این ارز را به عنوان روش پرداخت برای فعالیت های متنوعی در این بلک چین در نظر گرفت. کاربرد های این ارز عبارتند از : با این ارز می توان ارزهای مختلفی را در بلاک چین هارمونی استیک کرد و در قبال این کار به کاربران این شبکه پاداش داده می شود و باعث می شد تا انگیزه لازم را به کاربران بدهد. امکان پرداخت کارمزد های مختلفی با ارز دیجیتال ONE وجود دارد. افرادی که توکن ONE را دارند می توانند در رای گیری ها مشارکت داشته باشند.

جدول اطلاعات

در جدول زیر به مهم ترین عناوین پروتکل هارمونی می پردازیم.

موضوعپروتکل هارمونی
کیف پول های ارز هارمونیکیف پول سخت‌افزاری تراست والت ،اتریوم، Guarda، API3، Binance، Ascendex، Moonstake
امکان خرید و فروش در صرافی های ایرانی و خارجی
تعداد توکن های ارز وان 12.6 دهم میلیارد توکن
پنیان گذار ارز هارمونی استفان تسه

ویژگی ها و کاربرد های پروتکل هارمونی

زیرساخت این شبکه متن باز است و غیرمتمرکز تر نسبت به شبکه ی بلاک چین بیت کوین دارد. باعث به وجود آمدن اقتصاد های غیرمتمرکز و قابل اعتمادی شده است. در سایت ما به صورت کامل راجب مباحث مربوطه صحبت شده است که می توانید مطالعه فرمایید.

اجماع POS

اجماع POS

Pos یک الگوریتم برای اثبات سهام است که ارزهایی مثل کاردانو و ایاس از این شبکه بلاک چینی استفاده می کنند و این بلاک چین به منظور رسیدن به یک اجماع از طریق دو الگوریتم متفاوت به وجود آمد. بزرگ ترین مزیت این نوع از شبکه های بلاک چینی این است که امنیت بسیار بالایی دارد و باعث می شود از حمله هکر ها به سرمایه های شما جلوگیری کند. یکی دیگر از مزیت های این شبکه این است که در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

هارمونی بر خلاف دیگر بلاک چین ها تنها بر روی مقیاس پذیری و تایید تراکنش ها متمرکز نیست. بلکه به تعداد فعالان و نود هایی که در این شبکه فعالیت می کنند هم اهمیت می دهد و این نقطه عطف این شبکه می تواند محسوب شود.

با این پلتفرم چه چیز هایی می توان به وجود آورد؟

با استفاده از این پلتفرم می توانید بازی های مختلف یا برنامه هایی که احتیاج به توان و قدرت عملیاتی بالایی دارند را به وجود آورد. غیر متمرکز سازی پلتفرم های مختلف با استفاده از شبکه ی هارمونی دست شما را برای انجام بسیاری از فعالیت ها باز گذاشته است.

نکات مهم در مورد کیف پول هارمونی یا هارمونی والت

نکات مهم در مورد کیف پول هارمونی یا هارمونی والت

حتما می دانید که بعد از خرید هر ارزی باید آن ارز را در یک کیف پول امن ذخیره کنید. توجه داشته باشید که رمز 12 حرفی کیف پول خود را در جایی امن یادداشت کنید. زیرا با این کار دارایی های شما حفظ خواهد شد و هک کردن آن را غیر ممکن می کنید. در حال حاضر برای نگهداری ارز هارمونی کیف پول های زیادی وجود دارد که بهترین کیف پول ارز دیجیتال را برای شما بر می شماریم:

 • کیف پول سخت‌افزاری تراست والت
 • کیف پول اتریوم
 • کیف پول Guarda
 • کیف پول سخت‌افزاری لجر
 • کیف پول API3
 • کیف پول Binance
 • کیف پول Ascendex
 • کیف پول Moonstake
 • کیف پول مث والت

خرید و فروش هارمونی

ارز هارمونی با توکن وان ONE در بیشتر صرافی های خارجی و ایرانی لیست شده است. شما اگر با محدودیت ها و موارد خاص صرافی های خارجی آشنا نیستید، پیشنهاد می کنیم از صرافی های آنلاین ایرانی استفاده کنید و بعد به کیف پول امن خود انتقال دهید و دارایی خود را حتی در صرافی ایرانی هم نگهداری نکنید.

سخن پایانی

هارمونی در حال ایجاد و توسعه یک راه حل مناسب برای مشکل مقیاس پذیری شبکه اتریوم به وجود آمده است که بتواند با این عمل تراکنش های آنی با هزینه کم را امکان پذیر کند. در سال های گذشته تردید هایی راجع به این شبکه وجود داشت و آن هم در زمانی که کیف پول افزونه ای ارز وان هک شد و دارایی های بسیاری از افراد به سرقت رفت و دیگر هیچ وقت نتوانستند ردیابی کنند یا دارایی ها را به افراد بازگردانند. اما این تیم در توسعه های مختلف امنیت را به طور حداکثری بالا بردند و سعی دارند که دیگر مشکلاتی از این دست را رفع کنند.

سوالات متداول پروتکل هارمونی

پروتکل هارمونی چیست؟

این امکان را برای بلاک چین فراهم می کند تا در ثانیه تعداد تراکنش بالاتری را تایید کند.

پروتکل اجماع هارمونی به چه منظور است؟

پروتکل اجماع هارمونی کمک می کند که تاخیر در تایید تراکنش ها را کنترل کرد و توان و قدرت عملیاتی شبکه با به روز شدن آن و بزرگ تر شدن شبکه حفظ شود. تیم هارمونی در تلاش است تا یک هسته قوی برای اجرایی کردن عملیات ها بر روی شبکه اش طراحی کند و یک شبکه غیر متمرکز تری نسبت به بلاک چین بیت کوین ارائه دهد.

رابطه اتریوم با هارمونی چیست؟

بلاک چین هارمونی یک پلتفرم برای قرارداد های هوشمند است و مطابق است با شبکه ی اتریوم در واقع یک کپی از شبکه اتریوم است با یک سری ویژگی های بهتر و بیشتر که باعث شده است تا شبکه هارمونی به عنوان یک رقیب برای اتریوم تبدیل شود.

ارز ONE چه رابطه ای با harmony دارد؟

ارز دیجیتال وان One را می توان به عنوان یک مزیت برای بلاک چین هارمونی در نظر گرفت و این ارز را می توان به عنوان روش پرداخت برای فعالیت های متنوعی در این بلک چین در نظر گرفت.

ویژگی ها و کاربرد های پروتکل هارمونی چیست؟

زیرساخت این شبکه متن باز است. غیرمتمرکز تر نسبت به شبکه ی بلاک چین بیت کوین دارد. باعث به وجود آمدن اقتصاد های غیرمتمرکز و قابل اعتمادی شده است.

اجماع POS چیست؟

Pos یک الگوریتم برای اثبات سهام است که ارزهایی مثل کاردانو و ایاس از این شبکه بلاک چینی استفاده می کند و این بلاک چین به منظور رسیدن به یک اجماع از طریق دو الگوریتم متفاوت به وجود آمد.

هارمونی چه تفاوتی با دیگر بلاک چین های معمول و عمومی دارد؟

هارمونی بر خلاف دیگر بلاک چین ها تنها بر روی مقیاس پذیری و تایید تراکنش ها متمرکز نیست. بلکه به تعداد فعالان و نود هایی که در این شبکه فعالیت می کنند هم اهمیت می دهد و این نقطه عطف این شبکه می تواند محسوب شود.

با پروتکل هارمونی چه چیز هایی می توان به وجود آورد؟

با استفاده از این پلتفرم می توانید بازی های مختلف یا برنامه هایی که احتیاج به توان و قدرت عملیاتی بالایی دارند را به وجود آورد. غیر متمرکز سازی پلتفرم های مختلف با استفاده از شبکه ی هارمونی دست شما را برای انجام بسیاری از فعالیت ها باز گذاشته است.

توکن ارز دیجیتال هارمونی چیست؟

ONE توکن اصلی پلتفرم است.

آیا قیمت ارز دیجیتال هارمونی افزایش می‌ یابد؟

باتوجه به رشد روز افزون ارزهای دیجیتال با مقیاس پذیری بالا به نظر می رسد این ارز هم جای رشد داشته باشد. برای خرید هر ارز به تاریخچه آن ارز حتما توجه کنید.

تعداد توکن‌ های ارز دیجیتال Harmony چقدر است؟

توکن های ارز وان 12.6 دهم میلیارد توکن است.

آیا سرمایه‌ گذاری در ارز دیجیتال هارمونی خوب است؟

کارشناسان این حوزه معتقدند که این ارز می تواند در مدت زمان یک سال به سود قابل قبولی را ارائه دهد.

بنیان‌ گذار ارز دیجیتال Harmony چه کسی است؟

استفان تسه با مدرک دکتری در رشته پروتکل های رمزنگاری موسس این شبکه و ارز دیجیتال است.

امتیاز دهید
mina

mina

مینا از اعضا بخش تولید محتوا بیستکس

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها