تبلیغات
سرمایه گذاری در تتر آموزش ارزهای دیجیتال

آموزش سرمایه گذاری در تتر به همراه محاسبه سود این

 • توسط sara
 • 10 دقیقه

امروزه بحث سرمایه گذاری و هدف داشتن برای آینده دغدغه‌ تمام افراد جامعه است. یکی از بستر های مناسب و البته پر ریسک سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است که یکی از این ارزها تتر نام دارد. اگر بخواهیم تتر را تعریف کنیم یک ارز وابسته و گره خورده به دلار آمریکا است یعنی هر یک تتر برابر است با یک دلار آمریکایی. این ارز با نماد USDT در صرافی های مختلف موجود است. آمار و ارقام گویای این مطلب است که تتر یکی از پر استفاده ترین ارزهای دیجیتال در دنیا است و از نظر حجم بازار در رتبه‌ چهارم پس از بیت کوین و اتریوم و بایننس قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه صرافی ارز دیجیتال بیستکس باشید.

سرمایه گذاری در تتر منطقی است؟

سرمایه گذاری در تتر منطقی است؟

برای پاسخ به این سوال باید از دو جنبه متفاوت نگاه کنیم تا متوجه شویم آیا سرمایه گذاری در تتر مناسب است یا خیر؟ مورد اول شاید سرمایه گذاری در ارزی بدون نوسان مثل تتر خیلی معقول به نظر نرسد اما استفاده از تتر در معاملات بسیار به شما کمک خواهد کرد.

مورد دوم  سرمایه گذاری در ارز تتر برای مردمانی که در کشور هایی زندگی می کنند که ارزش پولشان پایین تر از یک دلار آمریکایی است. بله سرمایه گذاری خوبی خواهد بود مثل ایران یا سرمایه گذاری در این ارز برای کشورهایی با تورم بالا نیز مناسب است و می‌تواند راهی باشد برای حفظ ارزش پول!

اما باید توجه داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال بسیار پر ریسک است و شما نباید تمام دارایی خود را با این دلیل که می خواهید ارزش پولتان حفظ شود در تتر سرمایه گذاری کنید. باید بدانید که تتر کاملا متمرکز است یعنی اگر روزی شرکت توسعه دهنده این ارز از بین برود ارزش این ارز نیز با صفر برابر می شود پس مدیریت سرمایه فراموش نشود.

آیا سرمایه گذاری در تتر ضرر هم دارد؟

قیمت این ارز همیشه ثابت است زیرا یک استیبل کوین است و نمی‌ تواند به شما ضرری وارد کند. اما بهتر است همیشه جانب احتیاط را رعایت کنید. تبدیل کردن تمام سرمایه به ارز دیجیتال تتر خود یک ضرر محسوب می شود. خرید در کف و فروش در سقف را  نیز همیشه مد نظر داشته باشید تا متضرر نشوید.

ویژگی های سرمایه گذاری در تتر

ویژگی های سرمایه گذاری در تتر

توجه داشته باشید اگر قصد سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال را دارید گام اول برای سرمایه گذاری خوب و سود ده بودن تتر برای شما این است که میزان عرضه و تقاضای ارز مورد نظر را با جفت ارز تتر بررسی کنید. سرمایه گذاری در ارز تتر ویژگی های به خصوصی دارد که برخی از این ویژگی ها باعث می شوند که شما این سرمایه گذاری را بسیار منطقی ببینید، این ویژگی ها عبارتند از:

 • کارمزد بسیار کم: اگر بخواهیم تتر را در مقام مقایسه با دیگر ارزهای جایگزین قرار دهیم می توانیم بگوییم که تتر کمترین کارمزد را برای شما دارد و این یک مزیت خوب است.
 • بلاکچین تتر بر بستر ارز دیجیتال اتریوم است: این بستر بسیار معتبر است و امتحان خود را پس داده است. بلاکچین تتر ERC20 می باشد و این بلاکچین غیر متمرکز نیز است.
 • نوسان ندارد: تیم توسعه دهنده تتر ضمانت کرده اند که تا همیشه قیمت تتر با یک دلار آمریکا برابری کند.
 • جفت شدن آسان با سایر ارزها: یکی از ویژگی های این ارز ادغام راحت این ارز با سایر ارزهای دیگر است.

معایب سرمایه گذاری در تتر

اگر در کف قیمتی خرید نکنید می تواند به سرمایه شما آسیب وارد کند و تنها نگرانی درباره این ارز پشتیبانی دلار از این ارز است. زمانی‌ که دلار دیگر از این ارز پشتیبانی نکند مشخص نیست بر سر این همه سرمایه چه می آید.

خرید تتر از کدام صرافی های ایرانی ممکن است؟

خرید تتر از کدام صرافی های ایرانی ممکن است؟

برای خرید ارز دیجیتال تتر شما می توانید از تمامی صرافی های ایرانی اقدام به خرید کنید. در ادامه چند صرافی خوب به شما معرفی می کنیم:

 • بیستکس
 • رابکس
 • نوبیتکس
 • بیت پین

شما می توانید بدون مراجعه حضوری به صرافی ها به صورت آنلاین مقدار تتر مد نظر خود را خریداری کنید.

سرمایه گذاری در تتر در صرافی های خارجی

با توجه به قوانین سخت گیرانه کشور ها نسبت به ایرانی ها برای بحث تحریم بهتر است در سایت های خارجی تمام دارایی های خود را بلوکه نکنید و یا از صرافی هایی استفاده کنید که از قوانین تحریمی پیروی نمی کنند که عبارتند از:

 • صرافی کوینکس
 • صرافی کوکوین
 • صرافی هات بیت

تفاوت بستر انتقال تتر ها

تترTRC20: این بلاکچین بر بستر ارز ترون است و بستری تقریبا نوظهور برای تتر می باشد و آمده است تا مشکلات دیگر شبکه ها را به حداقل برساند. در این شبکه سرعت بسیار بالا و کارمزد تراکنش ها بسیار کم است و در همین مدت کوتاه طرفداران زیادی را به خودش جذب کرده است. برای نگهداری این ارز باید از کیف پول هایی که از ارز ترون پشتیبانی می کنند استفاده کرد. آدرس های این شبکه دارای 34 کارکتر و حرف می باشد و با حرف T  آغاز می شود.

تتر OMNI: اولین شبکه ای که تتر بر بستر آن عرضه شد OMNI بوده است که همان بلاکچین بیت کوین می باشد. این شبکه چندان مورد توجه و استفاده قرار نگرفت زیرا سرعت بسیار پایینی داشت چون بر بستر بیت کوین بود و حتما می‌دانید که مقیاس پذیری بیت کوین بسیار پایین است و در هر یک ثانیه تنها 7 تراکنش را تایید می کند و دلیل بعدی عدم محبوبیت و موفقیت این بستر کارمزد های بالای این شبکه بود.

تتر EOS: این بلاکچین بر بستر ارز دیجیتال EOS به وجود آمده است. همان طور که می‌دانید شبکه های مختلف راه اندازی شده همگی در تلاش هستند تا خدمات بهتری را ارائه دهند. یعنی کارمزد کمتری داشته باشند و بسیار سریع عمل کنند این بستر یکی از سریع ترین بستر ها بر پایه تتر است و مورد استقبال اکثر فعالان بازار ارزهای دیجیتال در مورد سرمایه گذاری در تتر قرار گرفته است.

تترERC20: این بلاکچین بر بستر ارز دیجیتال اتریوم کار می‌کند و سرعت بسیار بالایی دارد، به طوری‌که انتقال تتر در این بستر تنها 10 تا 15 ثانیه طول می کشد و برخلاف شبکه OMNI که در بالاتر توضیح دادیم کارمزد تراکنش های شما بسیار کمتر خواهد بود.

شما برای استفاده از این شبکه باید از آدرس‌ های شبکه اتریوم و ولت هایی که قابلیت نگهداری اتریوم را دارند استفاده کنید. آدرس های این بستر دارای 42 کارامتر و حرف می باشد و با دو کلمه 0x شروع می شود. قبل از انتقال از صرافی‌ ها حتما از مطابقت آدرس ها و نوع شبکه ها اطمینان حاصل کنید.

سوالات متداول سرمایه گذاری در تتر

آیا سرمایه گذاری در تتر منطقی است؟

بله اما نه برای همه. برای افرادی که در کشور هایی با تورم بالا زندگی می‌کنند می‌ تواند منطقی باشد.

آیا سرمایه گذاری در تتر ضرر هم دارد؟

ضرر دیدن بستگی به شما دارد که در چه قیمتی اقدام به خرید کنید، خرید در سقف و فروختن در کف بله باعث ضرر نیز خواهد شد.

چرا قیمت تتر همیشه ثابت است؟

زیرا یک استیبل کوین است و پشتوانه این ارز دلار آمریکا می باشد.

آیا تنها پشتوانه تتر دلار آمریکاست؟

خیر تتر پشتوانه یورو و طلا را نیز دارد.

آیا فروش تتر در هر زمانی ممکن است؟

بله بازار رمز ارزها 24 ساعته می‌ باشد و شما در هر لحظه از شبانه روز می‌ توانید رمز ارز خود را به فروش برسانید و در صرافی های داخلی آن را به ریال تبدیل کنید.

معایب سرمایه گذاری در تتر چیست؟

سرمایه گذاری در تتر تا به الان عیبی نداشته است و همیشه رو به رشد بوده است و فقط تنها نگرانی در رابطه با پشتیبانی دلار از آن است.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها