تبلیغات
ارز ترون در سال 2021 چگونه بود؟ آموزش ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال ترون (TRX) بررسی وایت پیپر و نوسانات قیمتی

  • توسط zahra
  • 23 دقیقه

ترون که با نام اختصاری TRX معروف است یکی از معروف ترین ارزهای دیجیتالی و از 10 ارز دیجیتال برتر می باشد که از سال 2014 تاکنون توانسته است به معروفیت های زیادی دست پیدا کند. در واقع بهتر است بگوییم که tron سعی دارد با استفاده از بلاک چین به عنوان بستری برای توسعه بازار جهانی استفاده نماید. اگر علاقه مند به دانستن درباره این ارز دیجیتالی هستید، لطفا تا پایان این مقاله با ماه همراه باشید.

فهرست محتوا
ارز ترون چه مزایایی دارد و چرا باید آن را بخریم؟

ارز ترون چه مزایایی دارد و چرا باید آن را بخریم؟

ممکن است سوال کنید که ارز دیجیتالی ترون چه تفاوتی با سایر ارزها دارد؟ پاسخ این است که ترون ها نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی مزایای بیشتری دارند. یکی از این مزایا تراکنش های ارزان تر و مقرون به صرفه می باشد. هزینه های تراکنش ترون بسیار کم می باشد تا جایی که می توان گفت هزینه آن تقریبا برابر با صفر است. یکی از دیگر از مزایای ارزهای ترون برتری آن از لحاظ فنی و تکنیکال نسبت به سایر ارزها می باشد. البته نکته مهمی که باید بدانید این است که ترون و اتریوم به لحاظ مکانیسمی بسیار به یک دیگر شبیه می باشند. جالب است بدانید که ارزهای دیجیتالی ترون توانایی توسعه پذیری را نیز دارند.

یکی از دلایلی که افراد یک جامعه را تشویق به خرید tron می کند حمایت افراد معروف و بزرگ از این ارز می باشد. جک ما، موسس شرکت علی بابا از این ارز به صورت گسترده حمایت می کند و همین امر موجب شده است که افراد زیادی برای خرید آن ترغیب شوند. به همین دلیل می توان آینده بسیار شگفت انگیزی را برای ترون پیش بینی کرد. خوب است بدانید که سیستم ترون ها هیچ محدودیتی را برای تراکنش ها تعیین نکرده است که یکی از مهم ترین کاربرد های ترون نیز به شمار می آید. این در حالی است که سایر ارزها از این قابلیت برخوردار نمی باشند.

قیمت ترون در آینده چگونه پیش بینی می شود؟

قیمت ترون در آینده چگونه پیش بینی می شود؟

برخی افراد هستند که برای خرید ارز دیجیتالی tron ابراز نگرانی می کنند. بیشتر این افراد دوست دارند بدانند که در آینده قیمت ترون چگونه ارزیابی و تحلیل می شود. وب سایتی به نام تریدینگ بیتز مدعی این است که تا پایان سال 2021 شاهد رشد 1.1 دلاری ترون خواهیم بود. آن ها اضافه می کنند که قیمت ترون سیر صعودی داشته و تا پایان سال 2022 این امکان وجود دارد که رشد 2 دلاری نیز پیدا کند. سایت تریدینگ بیتز این گونه عنوان می کند که با این روند رشد سریع، قیمت ترون ها تا پایان سال 2023، به پنج دلار نیز خواهد رسید.

دیگر پلتفرم ها عنوان می کنند که آینده قیمت ترون کاملا به پذیرش آن بستگی خواهد داشت. آن ها می گویند امکان این که قیمت ترون روند صعودی داشته باشد بسیار زیاد است. پلتفرمی مانند کوین سوئیچ پیش بینی خود را از قیمت ترون در سال 2025 با روند صعودی عنوان می کند. این پلتفرم معتقد است که در پایان سال 2025 امکان رشد 6 دلاری ترون وجود دارد. در نتیجه اکثر کارشناسان و اقتصاد دانان باور دارند که ارزش و بهای ترون روز به روز در حال افزایش است و سرمایه گذاری روی آن می تواند برای آن ها بسیار سود آور باشد.

قیمت ترون چه نوساناتی داشته است؟

نکته حائز اهمیت این است که ارز دیجیتالی ترون نیز مانند سایر ارزهای دیجیتالی در بازار با نوساناتی روبرو شده است. در برخی از مواقع روند این قیمت ها نزولی و در دیگر مواقع صعودی بوده است. در این جا می خواهیم برخی از نوسانات این ارز را از دو سال گذشته تاکنون به شما نشان دهیم.

  • قیمت ترون در حال حاضر: 0.091011
  • تغییر قیمت ترون در طی 1 روز گذشته: 8 درصد کاهش یافته است
  • تغییر قیمت ترون در طی 1 ماه گذشته: 4.49 درصد افزایش یافته است
  • تغییر قیمت ترون در طی 1 سال گذشته: 250.3 درصد افزایش یافته است

با مشاهده این قیمت ها از ترون به یک جمع بندی خوب می رسیم. همان گونه که مشاهده می کنید قیمت ارز دیجیتالی tron نسبت به 1 سال گذشته بسیار افزایش یافته است و ممکن است که این روند همچنان ادامه یابد.

برای داشتن کیف پول ترون چه کاری باید انجام داد؟

برای داشتن کیف پول ترون چه کاری باید انجام داد؟

شما برای حفاظت و نگه داری از پول های کاغذی خود بسیار تلاش می کنید و سعی دارید که امن ترین کیف پول مناسب را برای آن ها تهیه کنید. ارزهای دیجیتالی ترون نیز مانند سایر پول های فیزیکی نیازمند به داشتن یک کیف پول می باشند. همان گونه که این پول ها دیجیتالی بوده و فیزیکی نیستند پس باید یک کیف پول دیجیتالی نیز برای آن ها تهیه نمود.

برای تهیه کردن و داشتن بهترین کیف پول ارز دیجیتال ترون نیاز نیست که کار های مشکلی انجام دهید. در ابتدا با ایجاد یک نام کاربری در برنامه اپ استور و پیدا کردن برنامه مورد نظر آن را دانلود نمایید. به این صورت می توانید یک کیف پول دیجیتالی ترونی مانند کیف پول ترون اسکن را برای خود تهیه کنید و بهترین استفاده ها را از آن ببرید.

آینده ارز دیجیتال ترون در سال 2022 چگونه دیده می شود؟

آینده ارز دیجیتال ترون در سال 2022 چگونه دیده می شود؟

طبق نظریه کارشناسان و اقتصاد دانان، آن ها باتوجه به رشد قیمت بیت کوین از سال های گذشته تاکنون این طور عنوان می کنند: ارزش و بهای این ارز دیجیتالی سالیانه رو به افزایش می باشد. سایت تریدینگ بیتز نیز معتقد است که تا پایان سال 2022 امکان این که قیمت بیت کوین رشد 2 دلاری پیدا کند وجود دارد.

ارز ترون در سال 2021 چگونه بود؟

ارز ترون در سال 2021 چگونه بود؟

ترون ها از ارزهای دیجیتالی هستند که در سال 2021 توانسته است روند رو به افزایش مطلوبی را داشته باشد. این گونه که مشخص است، این احتمال وجود دارد که تا پایان سال 2021 رشد 1.1 دلاری tron را نیز شاهد باشیم. طبق نظریه سایت تریدینگ بیتز احتمال این که رشد قیمت های این ارز از این هم بیشتر باشد بسیار قوی است.

کدام کیف پول ها برای ذخیره سازی ترون مناسبند؟

ممکن است از خود سوال کنید که برای ذخیره سازی ارز ترون چه کیف پولی مناسب تر می باشد. در این جا می خواهیم نام چند کیف پول دیجیتالی معتبر و قابل اعتماد را به شما معرفی کرده و خصوصیات آن ها را برای شما شرح دهیم.

ledger nano x

کیف پول لجر نانو ایکس مانند لجر نانو اس یکی از کیف پول های سخت افزاری است که امنیت پول های دیجیتالی شما را تضمین می کند. این کیف پول قابلیت اتصال به اینترنت را دارا می باشد و به وسیله آن می توان بر روی ترون های خود نظارت کامل را داشته باشید. لجر نانو ایکس شبیه به فلش مموری می باشد و قابلیت نصب به رایانه را دارد.

trezor

کیف پول ترزور نام یک کیف پول دیجیتالی می باشد که برای نگه داری ترون ها بسیار مناسب است. این کیف پول سخت افزاری بوده و دارای مزایایی مانند جلوگیری از هک و سرقت توسط افراد غیر می باشد. این کیف پول قابل رمز گذاری می باشد و فقط دارنده آن می تواند به این کیف دسترسی پیدا کند.

Exodus

یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین کیف پول های دیجیتالی اکسودوس می باشد. مهم ترین ویژگی این کیف رمز گذاری بر روی آن می باشد. این کیف پول نرم افزاری بوده و دارای بخش بازیابی نیز می باشد. شما می توانید با استفاده از این کیف مقدار ترون های خود را به صورت لحظه ای مشاهده کنید.

ترون را از کجا بخریم؟

بسیاری از وب سایت ها و صرافی ها هستند که خرید و فروش tron را انجام می دهند. اولین گام برای خرید ترون این است یک والت دیجیتالی که از ترون ها پشتیبانی می کند را نصب کنید. یک والت دیجیتال در انواع مختلفی مانند نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارند. گام بعدی این است که شما به یک سایت خرید و فروش ترون مراجعه کنید. پس از آن ارز ترون خود را از این سایت ها خریداری کرده و به کیف پول خود منتقل کنید. از دیگر راه های خرید ارز دیجیتالی ترون می توان به صرافی های ارز دیجیتال اشاره کرد.

کدام صرافی های خارجی ترون می فروشند؟

بسیاری از صرافی های خارجی هستند که به انجام خرید و فروش ترون می پردازند. در این جا قرار است که نام چند صرافی معتبر را به شما معرفی کنیم.

binance

یکی از بزرگ ترین صرافی هایی که در حال حاضر وجود دارد، صرافی بایننس می باشد. این صرافی اکنون یک بستر جهانی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی است که کاربران زیادی را در سراسر جهان دارد. در این صرافی بیشتر از 100 نوع ارز دیجیتال از جمله tron معامله می شود. صرافی بایننس در سال 2017 افتتاح شد و به سرعت توانست رشد کند.

coinbase pro

صرافی کوین بیس یکی از پلتفرم های نوین برای انجام معاملات می باشد. این صرافی دقیقا مانند یک کیف پول عمل می کند و شهرت جهانی دارد. شما می توانید با ورود به این صرافی با خیال راحت ترون های خود را ذخیره کنید. شرکت صرافی کوین بیس تا به حال در کارنامه افتخاری خود، خدمت رسانی به بیش از 10 میلیون نفر را ثبت کرده است و بیش از 50 میلیارد دلار در آن معامله انجام داده است.

kraken

صرافی کراکن نخستین بار سال 2011 در سانفرانسیسکو آمریکا تاسیس شد. یکی از موارد مهمی که باعث افتخار این صرافی است، غیر قابل هک بودن آن می باشد. این صرافی از ابتدای کار تاکنون حتی یک بار هم توسط افراد غیر هک نشده است. همچنین این پلتفرم امنیت تبادل را برای کاربرانش فراهم می کند. یکی دیگر از مزایایی که این صرافی دارد هزینه های کم، برای انجام تبادل می باشد. بسیاری از افراد به همین دلیل جذب این صرافی می شوند.

liquid

liquid نام یک صرافی فعال در ارز دیجیتال می باشد و در سال 2014 افتتاح گردیده است. این صرافی در کشور های ژاپن، آمریکا، سنگاپور و ویتنام دارای دفتر می باشد. صرافی لیکویید تاکنون با به دست آوردن 7.1 امتیاز در رتبه 17 جهانی قرار گرفته است. این صرافی 98 ارز دیجیتالی را در بازار پوشش می دهد.

gemini

صرافی جمینی یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین صرافی های جهان در حال حاضر می باشد. این صرافی معتبر در سال 2015 در شهر نیویورک افتتاح گردید. جمینی بر روی امنیت کاربران بسیار تمرکز داشته و بر سرمایه های آن ها نظارت دقیق دارد. اخیرا این خبر نیز درباره صرافی جمینی مطرح شده است که درحال افزایش پذیرش دیگر ارزهای دیجیتالی می باشد. مهم است بدانید که این صرافی ارزهایی مانند دوج کوین، اتریوم، ترون، لایت کوین و بیت کوین را معامله می کند.

کدام سایت های ایرانی برای معاملات ارز ترون مناسب است؟

کدام سایت های ایرانی برای معاملات ارز ترون مناسب است؟

برای خرید و فروش و معاملات ارزهای دیجیتالی سایت های معتبر و زیادی وجود دارد. در این جا می خواهیم به چند نمونه از این سایت های قابل اطمینان اشاره کرده و خصوصیاتی درباره آن ها برای شما بازگو کنیم.

نوبیتکس

سایت نوبیتکس یکی از بزرگ ترین صرافی های آنلاین می باشد که در حوزه ارزهای دیجیتالی از جمله ترون فعالیت می کند. این سایت نزد کاربران بسیار مورد اعتماد بوده و افراد زیادی در آن به معامله می پردازند. نوبیتکس یکی از بهترین و بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال می باشد و مدیریت موجودی کیف پول های شما را فراهم می کند.

والکس

والکس نام یکی از سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال از جمله tron می باشد که کاربران بسیاری در آن فعالیت می کنند. شما می توانید با مراجعه به سایت والکس بهترین قیمت ارزهای دیجیتالی را ببینید. این سایت علاوه بر ترون به معاملات سایر ارزهای دیجیتال مانند لایت کوین، کاردانو، بیت کوین کش و دوج کوین نیز می پردازد.

رمزینکس

رمزینکس از دیگر سایت های معتبر ایرانی برای معاملات ارز دیجیتالی می باشد. این سایت بسیار قابل اطمینان و ایمن بوده و سعی می کند که اطلاعات شخصی شما را محافظت نماید. رمزینکس امکان خرید و فروش مستقیم بین خریدار و فروشنده را فراهم می کند و قابلیت پشتیبانی 24 ساعته دارد. علاوه بر همه این موارد، سایت رمزینکس تنوع بالایی از ارزها را پوشش می دهد.

رابین کش

رابین کش یکی از سایت های ایرانی برای معاملات ارزهای دیجیتالی بوده و قابلیت انجام کلیه معاملات را دارد. این سایت دارای یک تیم حرفه ای و پشتیبانی 24 ساعته می باشد و کم ترین کارمزد را در بین صرافی های ایران دریافت می کند. سایت ایرانی رابین کش علاوه بر ترون قابلیت معاملات چندین نوع ارز دیجیتالی را دارا می باشد.

اکسیر

بی شک سایت اکسیر یکی از بهترین و معتبر ترین سایت ها ارز دیجیتال می باشد. این سایت از ارزهایی مانند ترون، بیت کوین و دوج کوین پشتیبانی می کند. سایت اکسیر برای انجام معاملات کارمزد بسیار کمی را دریافت می کند و این امر را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهد.

نظرات در مورد ارز ترون چیست؟

با توجه به این که بازار ارز دیجیتال هیچ ثباتی ندارد نظر دادن و پیش بینی درباره این امر بسیار دشوار می باشد. طبق نظریه investing PR در حالت خوش بینانه این امکان وجود دارد که تا 5 سال آینده ارزش این ارز به 1 دلار برسد. عجیب این است که ترون تا چندی پیش حتی جزء 50 ارز دیجیتالی برتر هم نبود، اما حال جزء 20 ارز برتر دیجیتالی می باشد. طبق نظریه cointime با این که ترون تاکنون رشد خوبی را داشته است اما در مقایسه با سایر ارزها رشد زیادی نخواهد داشت. آن ها این طور اضافه می کنند که پس از سال 2021 ترون روند صعودی چشم گیری را در پیش می گیرد.

استخراج ارز ترون چگونه انجام می گیرد؟

جالب است بدانید که ارز ترون به تنهایی استخراج نمی شود اما می توانید مانند سایر ارزها آن ها را خرید و فروش نمایید. نکته حائز اهمیت این است که با موبایل و تلفن های همراه نیز امکان استخراج ترون برای شما وجود ندارد. برای این که شما بتوانید به صورت رایگان ترون جمع کنید، می توانید با مشاهده تبلیغات و یا بازی کردن، ترون های رایگان به دست آورید. اما باید بدانید که مقدار ترونی که این فروشگاه های تبلیغاتی به شما می دهند، به قدری نا چیز است که اصلا نمی توان به دید درآمد زایی به آن نگاه کرد. از دیگر راه های جمع آوری ترون می توان به سایت www.earncrypto.com اشاره کرد. شما می توانید با ایجاد یک حساب کاربری در این سایت، مقدار زیادی ترون را به دست آورید.

حداقل پول برای خرید این ارز دیجیتال چقدر است؟

حداقل پول برای خرید این ارز دیجیتال چقدر است؟

در حال حاضر قیمت هر ترون 0.093043 دلار می باشد که این مبلغ برابر با 2512.161 هزار تومان است. شما برای خرید این ارز دیجیتالی باید حداقل 450 هزار تومان داشته باشید. پس از آن می توانید به مقدار دل خواه این مبلغ را کم یا زیاد نمایید. البته اگر از کیف پول های دیجیتالی استفاده می کنید، بهتر است بدانید که این کیف پول ها نیز مبلغی را به عنوان کارمزد برای خود ذخیره می کنند. برخی از صرافی ها هستند که کارمزد های کم تری را برای فروش tron دریافت می کنند. شما می توانید با پیدا کردن و انتخاب آن ها مبلغ کم تری را برای هر ترون بپردازید.

دلیل محبوبیت بالای این رمز ارز چیست؟

این ارز دیجیتالی توانسته است در یک سال اخیر بیش از 300 درصد رشد داشته باشد. قیمت ترون ها نیز مانند دیگر ارزها روند صعودی داشته و توانسته است طی 1 سال اخیر جزء 20 ارز دیجیتالی برتر محسوب شود. همین عامل خود به تنهایی می تواند سبب محبوبیت این ارز شود. البته ترون ها از مزایای دیگری مانند تراکنش های رایگان و سریع تر و همچنین حمایت بی واسطه از تولید کنندگان محتوا نیز بهره مند می باشد.

ارز Tron چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از بهترین ویژگی هایی که tron دارد تراکنش های ارزان آن می باشد. هزینه های این تراکنش ها به قدری کم است که به صفر نزدیک می باشد. از دیگر مزایای این ارز دیجیتال می توان به پشتیبانی و محبوبیت آن توسط افراد بزرگ مانند جک ما اشاره کرد. در این میان ترون با هدف بزرگی مانند ساختن اکوسیستمی است که همه کاربران در جهان بتوانند به صورت غیر متمرکز و بدون هیچ گونه واسطه ای کار خود را انجام دهند.

موسس ترون چه کسی بود؟

در سال 2017 ارز دیجیتالی ترون در سنگاپور تاسیس شد. موسس این ارز یک سازمان خصوصی به نام tron foundation می باشد و مدیر عامل آن نیز فردی به نام جاستین سان است. وی یکی از کار آفرینان چینی و همچنین مدیر عامل PEIWO می باشد.

نحوه کار لایه لایه ترون چگونه است؟

در مورد اصول و کارکرد ارز دیجیتالی tron تا به حال بحث های بسیاری صورت گرفته است. لایه ذخیره سازی tron به شکل خاصی طراحی شده است که می تواند برای سیو کردن بلاک ها نیز مورد استفاده قرار بگیرد. در لایه مربوط به هسته سه مدل مختلف مرتبط با قرار داد های هوشمند، مدیریت حساب ها و اجماع واقع شده است. در لایه برنامه کاربردی، نیرو های حاضر می توانند از واسطه های کاربری interface برای ایجاد اپ های توسعه یافته و غیر متمرکز استفاده نمایند.

منظور از توکن سوزی در ترون چیست؟

حتما تا به حال اصطلاح توکن سوزی در بازار رمز ارزها را شنیده اید. همان گونه که در هر کشوری تعداد مشخصی اسکناس پس از چاپ در گردش می باشد، در بازار ارزهای دیجیتالی نیز این مسئله وجود دارد. اگر بخواهیم این اصطلاح را به زبان ساده بیان کنیم باید بگوییم این کار به معنای از رده خارج کردن تعدادی سکه یا همان توکن های در گردش در یک شبکه رمز ارزی می باشد. نکته حائز اهمیت این است که این کار فقط برای یک رمز ارز خاص مورد استفاده نیست و برای همه ارزها صدق می کند.

صعود ارزش ارز Tron به چه دلیل بود؟

با آغاز شدن پیش فروش توکن های بیت تورنت که در صرافی به نام بایننس صورت گرفت، اقتصاد دانان این طور عنوان کردند که علت اصلی رشد قیمت tron همین مسئله بوده است. چرا که ترون مدتی پیش با رقم بسیاری بالایی شبکه اشتراک گذاری بیت تورنت را خریداری نموده است. در مدت زمان 1 سال گذشته قیمت ترون سیر صعودی داشته و دقیقا بالعکس سایر ارزهای دیجیتالی روند بسیار خوبی را طی کرده است.

مقایسه ارز دیجیتال ترون با دیگر رمز ارزها

اگر دوست دارید که با مقایسه tron و سایر ارزهای دیجیتالی آشنا شوید، لطفا با ما همراه باشید و این قسمت را مطالعه کنید.

مقایسه ارز دیجیتال ترون با بیت کوین

در حال حاضر قیمت 1 بیت کوین 804828000000 دلار می باشد. در حالی که قیمت 1 ترون 0.091011 دلار است. واضح است که قیمت بیت کوین بیشتر است، اما باید به روند صعودی و نزولی آن نیز توجه داشته باشید که ترون طی 1 هفته گذشته 11.5 درصد کاهش و بیت کوین 8.79 درصد کاهش یافته است.

مقایسه ارز دیجیتال ترون با اتریوم

قیمت 1 اتریوم اکنون 344821000000 دلار می باشد و در 1 هفته گذشته 12.56 درصد ریزش داشته است. در حالی که برای قیمت ترون ریزش 11.5 درصدی را طی هفته اخیر شاهد بوده ایم.

مقایسه ارز دیجیتال ترون با دوج کوین

طبق نمودار های فاندامنتال متوجه شدیم که قیمت هر دوج کوین 0.208650 دلار می باشد و طی 1 هفته اخیر 12.52 درصد کاهش یافته است. در حالی که ترون با 0.091011 قیمت نزول 11.5 درصدی را داشته است.

سوالات متداول

سوالات متداول

موسس ارز دیجیتالی ترون چه شرکتی بوده است؟

موسس این ارز شرکتی خصوصی به نام tron foundation می باشد.

توکن سوزی در ترون چیست؟

توکن سوزی به معنای از رده خارج کردن و حذف کردن سکه های ترونی می باشد.

مطمئن ترین کیف پول برای نگه داری ترون چیست؟

مطمئن ترین کیف پول جهت ذخیره سازی ترون ledger nano x می باشد.

بزرگ ترین صرافی خرید و فروش ترون چیست؟

صرافی kraken که در سانفرانسیسکو تاسیس شده است بزرگ ترین صرافی معاملات ترون است.

معتبر ترین سایت خرید ارزهای دیجیتالی چیست؟

سایت رابین کش یکی از مطمئن ترین سایت ها برای خرید و فروش ترون می باشد.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها