تبلیغات
کایبر نتورک آموزش ارزهای دیجیتال

آینده ارز کایبر نتورک + بررسی وایت پیپر آن

  • توسط zahra
  • 11 دقیقه

در دنیای کریپتو اکثر جوامع و پروژه‌ ها توکن خاص خود را دارند. بسیاری از اوقات این توکن ها برای استفاده از پروتکل خود مورد نیاز هستند. اگر قبلاً آن توکن را نگه ندارید باید به یک صرافی بروید و توکن خود را با توکن مورد نیاز مبادله کنید. این جایی است که کایبر نتورک وارد می شود. این پروژه می خواهد هر دارنده توکن را قادر سازد تا به راحتی یک توکن را با حداقل سر و صدا به دیگری تبدیل کند.

در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس قصد داریم تا به بررسی چگونگی آغاز پروژه Kyber و ماموریت آن برای ارائه یکپارچه مبادله توکن برای کل بستر برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در اتریوم را بررسی می کنیم. برای کسب اطلاعات در این حوزه با ما همراه باشید.

کایبر نتورک چیست؟

کایبر نتورک چیست؟

پروژه Kyber یک روش غیر متمرکز برای تبادل ETH و توکن های مختلف ERC20 بدون انتظار و بدون نیاز به ثبت است. برای انجام این کار کیبر از مجموعه متنوعی از استخر های نقدینگی یا مجموعه‌ ای از دارایی‌ های رمزنگاری مختلف به نام «ذخایر» استفاده می‌ کند که هر پروژه می‌ تواند به آن‌ها کمک کند یا با آن ها ادغام شود.

یک مورد استفاده معمولی این است که یک فروشنده به مشتریان اجازه دهد به هر ارزی که می‌ خواهند پرداخت کنند، اما پرداخت را در توکن ترجیحی خود دریافت کنند. مثال دیگر برای کاربران dapp است. در حال حاضر اگر شما یک دارنده رمز یک dapp خاص نیستید، نمی توانید از آن استفاده کنید.

با Kyber می‌ توانید از توکن‌ های موجود خود استفاده کنید، فوراً آن‌ ها را با توکن خاص dapp تعویض کنید و از آنجا خارج شوید. تمام این مبادله مستقیماً در بلاک چین اتریوم اتفاق می افتد، به این معنی که هر تراکنش کاملاً شفاف است.

ویژگی های کایبر نتورک به چه صورت است؟

ماموریت Kyber همیشه ادغام با پروتکل‌ های دیگر بوده است، بنابراین آن ها با ارائه معماری به هر کسی اجازه می‌ دهند که این فناوری را در هر بلاک چین مبتنی بر قرار داد هوشمند بگنجاند، بر توسعه‌ دهندگان دوستانه بودن تمرکز کرده‌ اند.

در نتیجه انواع داپ‌ ها، فروشندگان و کیف پول‌ های مختلف از زیر ساخت‌ های Kyber از جمله Set Protocol، bZx، InstaDApp و کیف پول Coinbase استفاده می‌ کنند. علاوه بر این داپ‌ ها، فروشندگان و کیف‌ پول‌ ها، Kyber همچنین با صرافی‌ های دیگر مانند Uniswap (استخر های نقدینگی مشترک بین دو پروتکل) ادغام می‌ شود.

سفارش‌ های محدود که در صرافی‌ های دیگر رایج است اما نه برای یک صرافی استخر نقدینگی مانند Kyber – اخیراً به پروتکل اضافه شده است. سفارش‌ های محدود در Kyber به کاربران این امکان را می‌ دهد تا به جای پذیرش هر قیمتی که در حال حاضر در زمان معامله وجود دارد، قیمت خاصی را تعیین کنند که در آن بخواهند یک توکن مبادله کنند. با این حال برخلاف سایر صرافی‌ ها کاربران هرگز حافظ دارایی‌ های کریپتو خود را در طول سفارش‌ های محدود در Kyber از دست نمی‌ دهند.

آیا این پروژه کلاهبرداری است؟

پروتکل Kyber با استفاده از مجموعه‌ ای از وجوه رمزنگاری به نام «رزرو» کار می‌ کند که در حال حاضر از بیش از ۷۰ توکن مختلف ERC20 پشتیبانی می‌ کند. ذخایر در اصل قرار داد های هوشمند با مجموعه ای از وجوه هستند. تمامی ذخایر توسط احزاب مختلف با قیمت ها و سطوح مختلف تامین مالی کنترل می شود.

پروتکل Kyber به جای استفاده از کتاب‌های سفارش برای مطابقت با خریداران و فروشندگان برای بازگرداندن بهترین قیمت به تمام ذخایر نگاه می‌ کند و بهترین قیمت را در بین ذخایر مختلف بر می‌ گرداند. ذخایر از طریق “گسترش” یا تفاوت بین قیمت خرید ارز دیجیتال و فروش پول در می آورند.

خرید کایبر نتورک

خرید کایبر نتورک

KNC محبوبیت پیدا کرده است و در چندین صرافی فهرست شده است. می‌ توانید توکن‌ های KNC را از صرافی‌ های فهرست شده مانند Binance، Okex، Huobi و Coinbase Pro خریداری کنید. در حالی که بایننس دسترسی گسترده تری به کاربران بسیاری از کشور های جهان دارد، Coinbase Pro در ایالات متحده مستقر است.

در حجم معاملات دارایی دیجیتال در صرافی های فهرست شده اختلاف وجود دارد. این بدان معناست که نقدینگی شبکه هیچ وابستگی و تمرکزی به یک بورس ندارد. همچنین هر دفتر مبادله نقدینگی مناسب و اجرای آسان سفارش را به شما می دهد. به عنوان مثال با Binance BTC/KNC کتاب های گسترده و همچنین گردش مالی مناسبی دریافت خواهید کرد.

فروش کایبر نتورک

به عنوان یک توکن ERC-20 می توانید به راحتی توکن های KNC را در هر کیف پول سازگار با اتریوم ذخیره کنید و خرید و فروش نمایید. چنین کیف پول هایی که از ERC-20 پشتیبانی می کنند عبارتند از کیف پول متامسک، MyEtherWallet، Infinity Wallet و غیره.

همچنین با اپلیکیشن موبایل اندروید، KyberSwap، فضای ذخیره سازی جایگزین نیز وجود دارد. این تیم اپلیکیشن موبایل را در آگوست 2019 راه اندازی کرد.

بستر انتقال کایبر نتورک چه می باشد؟

شبکه Kyber متشکل از مجموعه ای از قرارداد های هوشمند است که می تواند بر روی هر بلاک چین دارای قرارداد هوشمند اجرا شود، اگر چه فقط از دسامبر 2020 در اتریوم پیاده سازی شده است. این پروتکل نقدینگی را از ذخایر مختلف از جمله دارندگان توکن، سازندگان بازار جمع آوری می کند. صرافی های غیر متمرکز به یک استخر نقدینگی واحد در شبکه خود تبدیل شود.

هر کسی می تواند نقدینگی شبکه را تامین کند. شبکه Kyber به سه کاربر اصلی خود – برنامه های غیرمتمرکز (dApps)، فروشندگان و کیف پول های رمزنگاری شده – امکان می دهد تا مبادله توکن های فوری را بدون استفاده از شخص ثالث قابل اعتماد انجام دهند.

مارکت کپ این ارز چقدر است؟

قیمت زنده Kyber Network امروز 1.35 دلار با حجم معاملات 24 ساعته 136231 دلار است. ما KNCL خود را به قیمت دلار در زمان واقعی به روز می کنیم. کیبر در 24 ساعت گذشته 5.27 درصد رشد داشته است. رتبه‌ بندی فعلی سرمایه‌ گذاری سکه در بازار 4221 است و ارزش بازار واقعی در دسترس نیست. منبع در گردش موجود نیست و حداکثر عرضه 226,000,000 سکه KNCL است.

اگر می‌ خواهید بدانید از کجا می‌توانید Kyber Network را بخرید، بهترین صرافی‌ های ارزهای دیجیتال برای معامله در سهام Kyber Network در حال حاضر Binance ،OKEx ،Delta Exchange ،Gemini و LocalTrade هستند.

بنیان گذار kyber network

بنیان گذار kyber network را بیشتر بشناسید

بنیان گذاران کایبر نتورک Kyber Loi Luu، Victor Tran، Yaron Velner – مدیر عامل، CTO و مشاور شبکه Kyber هستند. علیرغم شباهت‌ هایش با برخی صرافی‌ ها، میراث کریستال شبکه Kyber هنوز ویژگی اصلی خود را از همه آن ها حفظ کرده است. این پروتکل مزایای متقابلی را در بین چندین کاربر خود ایجاد می کند.

رابطه ای ایجاد می کند که به استفاده کامل از حجم بزرگ نقدینگی با تجمیع ارزهای دیجیتال متنوع کمک می کند. Kyber Network Crystal Legacy به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی یک توکن را با دیگری در پلتفرم خود تعویض کنند.

توکن های کایبر نتورک چگونه تولید می شوند؟

توکن‌ ها از طریق یک عرضه اولیه سکه ایجاد می‌ شوند که نشان‌ دهنده نسخه ارز دیجیتال یک عرضه عمومی اولیه (IPO) است. توکن‌ ها توسط شرکت‌ های ارز دیجیتال ایجاد می‌ شوند که می‌ خواهند پول جمع کنند. سرمایه گذارانی که علاقه مند به شرکت هستند می توانند این توکن ها را خریداری کنند.

با شبکه Kyber تمام معاملات فوراً در بلاک چین تسویه می شوند و یا به طور کامل اجرا می شوند یا برگردانده می شوند. به عبارت دیگر معاملات شما هرگز نباید به صورت جزئی انجام شوند (اگرچه ممکن است در انواع دیگر صرافی ها به صورت جزئی انجام شوند).

علاوه بر این اگر قرار داد های هوشمند را پرس و جو کنید، تمام نرخ‌ های مبادله ارائه شده توسط ذخایر به صورت عمومی قابل تأیید هستند.

جدول اطلاعات

در جدول زیر برخی اطلاعات کلیدی متن در مورد کایبر نتورک گلچین شده است.

موضوع کایبر نتورک
از ویژگی های کایبر نتورک نیاز به ثبت ندارد.
سال راه اندازی کایبر نتورک سال 2018
تعداد توکن های تحت حمایت کایبر نتورک 70 توکن
بهترین سایت اخبار کایبر نتورک سایت بیستکس

با ارز کایبر نتورک چه کار هایی می توان کرد؟

به عنوان یک صرافی غیر متمرکز، Kyber Network Crystal Legacy از طریق استخر های نقدینگی و نه کتاب سفارش به معامله گران متصل می شود. قرار داد های هوشمند پروتکل حاوی نقدینگی و تراکنش های کامل است که بدون واسطه انجام می شود.

اگرچه Kyber Network Crystal Legacy تفاوت هایی در طراحی خود دارد اما عملکرد آن شبیه به برخی از پروژه های Defi مانند Uniswap، Curve، SushiSwap و غیره است.

مقایسه کایبر نتورک با ارزهای دیگر

شبکه Kyber یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال است که در N/A مستقر است. این صرافی در سال 2018 راه اندازی شد. حجم گزارش شده آن برای 8 اکتبر 2019 حدود 2161230 دلار است. شبکه Kyber دارای 57 جفت معاملاتی و 74 سکه است. سپرده ها در بورس رایگان است. در این بخش یک مقایسه بین آن و دیگر ارزها انجام خواهد شد.

مقایسه با ریپل

ریپل از ارز دیجیتالی به نام XRP استفاده می کند (گاهی اوقات به آن ریپل نیز گفته می شود). برخلاف سایر ارزهای دیجیتال هدف ریپل جایگزینی بانک ها نیست، بلکه این پروژه برای بهبود کار بانک ها (از جمله تراکنش بین بانک های مختلف) از طریق راه حل های بلاک چین ایجاد شده است.

مقایسه با SOL

هر دو روش دارای ارزهای رمز پایه خود هستند که توسط مشتری اولیه، مشتری خصوصی و مشتری عمومی نگهداری می شود. همچنین آن ها آشکارا توسط معاملات ارزهای دیجیتال مبادله می شوند و به عنوان وسیله ای برای ذخیره ارزش یا برای سرمایه گذاری نظری استفاده می شوند. بنابراین شبکه Kyber و Solana در فضای اهمیت رمزی و قابل مبادله بسیار شبیه به هم هستند، با توجه به اینکه هم اهمیت آن ها شناور است و هم با توجه به شرایط بازار تردید دارد.

مقایسه با ZEC

Zcash (ZEC) یا ZEC coin نشانه دارایی دیجیتال شبکه Zcash است (مشابه اینکه بیت کوین یا BTC توکن دارایی دیجیتال شبکه بیت کوین است). تمام موجودی ها و تراکنش های ZEC در بلاک چین Zcash ثبت می شوند.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها