تبلیغات
ارز ریپل چیست و چگونه کار می کند؟ آموزش ارزهای دیجیتال

ریپل بخریم یا نه؟ بررسی وایت پیپر و آینده ارز ripple

  • توسط zahra
  • 20 دقیقه

بیشتر افرادی که برای اولین بار نام ریپل را می شنوند به فکر ارز دیجیتالی آن یعنی XPR می افتند. جالب است این نکته را بدانید که ریپل با سایر ارزهای دیجیتالی تفاوت های زیادی دارد. این به آن معنا است که ریپل مانند سایر ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم نبوده و با آن ها کاملا متفاوت بوده است.

فهرست محتوا

در واقع از ریپل به عنوان ارز مرموز در بازار ارزهای دیجیتالی یاد می شود. اگر علاقه مند به دانستن درباره این ارز عجیب هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید. شما با خواندن این پست می توانید از جالب ترین و دقیق ترین اطلاعات درباره ripple بهره مند گردید.

ارز ریپل چیست و چگونه کار می کند؟

ارز ریپل چیست و چگونه کار می کند؟

شما هنگامی که ارز دیجیتالی مانند پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین و یا اتریوم را خریداری می کنید، در واقع به این معنا است که روی این ارزها سرمایه گزاری کرده اید اما به هنگام خرید ریپل الزاما روی آن ارز دیجیتالی سرمایه گزاری نکرده اید.

ریپل نام یکی از شرکت های بسیار بزرگ و تجاری در کشور آمریکا و شهر سانفرانسیسکو می باشد و برای نهاد های مالی مانند بانک ها محصولات مالی غیر متمرکز را تولید می کند. ریپل چند نمونه محصول متفاوت را برای بانک ها و موسسات مالی سازماندهی کرده است که فقط یکی از آن ها با XPR کار می کند. پس نتیجه می گیریم که شما وقتی XPR می خرید، در واقع روی یکی از محصولات شرکت ریپل سرمایه گزاری کرده اید و به صورت مستقیم سرمایه گزاریتان روی خود ارز ریپل نبوده است.

شرکت ریپل با هدف شبکه پرداخت و ارتباطی امن و غیر متمرکز برای همه موسسات و نهاد های مالی در سراسر جهان فراهم آورده است. این در حالی می باشد که هدف از روی کار آمدن بیت کوین تراکنش های همتا به همتا و حذف واسطه ها و غیر واسطه ها و نهاد های مالی روی کار آمده است.

شرکت ریپل قصد دارد که با عرضه کردن محصولات بانکی غیر متمرکز باگ های تبادلات بین المللی پول در سراسر جهان را حل نماید. البته شرکت ریپل در این راه رقیبان بسیار بزرگی را نیز دارا می باشد که از جمله آن ها شرکت سوئیفت می باشد.

آینده ارز ریپل در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز ریپل در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

عبور قیمت ریپل از مرز 1.5 دلاری باعث شد که اقتصاد دانان درباره این ارز آینده درخشانی را پیش بینی کنند. با جهش ها و افزایش قیمت هایی که تاکنون ریپل داشته است، این طور به نظر می رسد که قیمت این ارز تا پایان سال 2025 از مرز 25 دلار نیز رد شود و جهش بسیار زیادی را داشته باشد.

نکته جالب ماجرا این است که همه تحلیل گران در این باره هم عقیده نیستند و برخی از آن ها کاهش قیمت این ارز را پیش بینی کرده اند. در این میان این امکان وجود دارد که با درخواست شرکت ripple-SEC موافقت شده و در پایان سال 2022 قیمت آن رو به افزایش برود. در این چنین شرایطی انتظار می رود که روند افزایش قیمت ریپل بسیار سرعت بیشتری داشته باشد و قیمت آن به بیشتر از 10 دلار برسد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

اگر به سایت کوین مارکت نگاهی بیندازید متوجه می شوید که ریپل در میان 10 ارز دیجیتال برتر دنیا قرار گرفته است و توانسته جایگاه چهارم را به نام خود به ثبت برساند. در سال 2021 قیمت ارز دیجیتالی ریپل نزدیک به 0.21 دلار کاهش پیدا کرده است اما پس از آن مجددا افزایش قیمت خود را از سر گرفته است.

براساس نمودار های تکنیکال و فاندامنتال و حتی اخبار فاندامنتال متوجه می شویم که این ارز تاکنون در حال خرید بیشتر از حد معمول بوده است. از آغاز سال 2021 شاهد افزایش قیمت ریپل و روند تصاعدی نمودار بوده ایم. با توجه به این موضوع ممکن است تا پایان سال جاری این روند ادامه دار باشد.

  • قیمت ریپل در حال حاضر: 1.03 دلار
  • تغییر قیمت ریپل در طی 1 روز گذشته: 8.24 درصد افزایش قیمت
  • تغییر قیمت ریپل در طی 1 هفته گذشته: 10.72 درصد افزایش قیمت
  • تغییر قیمت ریپل در طی 1 ماه گذشته: 14.96 درصد کاهش قیمت
  • تغییر قیمت ریپل در طی 1 سال گذشته: 320.73 درصد افزایش قیمت

برای ماینینگ ریپل چه کاری باید انجام داد؟

با روند افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی بسیاری از افراد به دنبال این بودند که بتوانند با استخراج و یا ماینینگ آن ها مقدار بیشتری درآمد از آن را به دست آورند. آن ها در پی این بودند که بتوانند ارز ریپل را نیز با فرایند ماینینگ استخراج کرده و سود آوری بیشتری را داشته باشند.

بسیاری از افراد این سوال را می پرسند که آیا می توان ریپل را نیز مانند بیت کوین و حتی بیت کوین کش استخراج کرد؟ متاسفانه پاسخ این سوال منفی می باشد و امکان ماینینگ آن به وسیله ماینر ها وجود ندارد اما می توان با روش های دیگری همچون خرید و فروش ارزهای دیجیتالی مقدار زیادی ریپل را تهیه نمود.

ماینر های XRP کدامند؟

سوالی که بسیاری از افراد آن را می پرسند این است که برای استخراج ریپل ها باید از چه نوع دستگاه ماینری استفاده کرد؟ پاسخ این است که وقتی ریپل را نتوان به وسیله ماینر ها استخراج نمود، پس طبیعتا هیچ دستگاهی هم برای این کار وجود ندارد. البته ریپل را به وسیله معاملات و خرید و فروش از سایت کوین مارکت می توان به دست آورد.

ریپل کلاهبرداری است؟

جیسون بولمبرگ که یکی از کارشناسان و تحلیل گران بزرگ اقتصادی است، اخیرا طی یکی از سخنرانی های خود عنوان کرد که نشانه های زیادی مبنی بر این که این ارز کلاهبرداری بوده وجود دارد. این جمله باعث شد که جنجال های زیادی در این باره در فضا های مجازی به وجود آید و جیسون بولمبرگ را وادار به توضیحات کند.

وی این طور عنوان کرد که یکی از عواملی که نشان دهنده کلاهبرداری شرکت ریپل می باشد، این است که تعداد بسیار زیادی از افراد به این کار جذب می شوند. اگر نگاهی به لیست این افراد بیندازید، متوجه خواهید شد که آن ها از کاربران عادی نبوده و همگی از شرکای شرکت ریپل هستند و بابت این همکاری مبلغی را نیز از شرکت ریپل دریافت می کنند. همین یک عامل کافی است تا بدانیم شرکت ریپل به دنبال کلاهبرداری های کلان از سرمایه گزاران در این زمینه می باشد.

لزوم داشتن کیف پول برای XRP چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای XRP چیست؟

افراد زیادی این سوال را می پرسند که چرا برای ارزهای دیجیتالی از جمله ریپل باید امن ترین کیف پول های دیجیتالی تهیه کرد؟ شما برای محافظت و نگه داری از پول های کاغذی و فیزیکی خود آن ها را درون کیف های پول و یا بانک ها ذخیره می کنید.

برای نگه داری از ارزهای دیجیتالی خود نیز شما باید پلتفرمی تهیه نمایید که بتوان پول های خود را در آن ذخیره کرد. برای این کار شما می توانید بهترین کیف پول ارز دیجیتال را به منظور محافظت و نگهداری بیشتر از ارزهای دیجیتالی خود تهیه نمایید و با خیال راحت پول های خود را در آن ذخیره نمایید.

ارزهای زیر مجموعه ریپل کدامند؟

هر کدام از ارزهای دیجیتالی زیر مجموعه هایی را دارند. در واقع ارزهای زیر مجموعه ریپل، ایکس کارنت (xCurrent)، ایکس رپید (xRapid) و ایکس و یا (xVia) می باشند. البته جالب است بدانید که این سه زیر مجموعه ریپل در پایان سال 2019 نام خود را به ریپل نت تغییر داده و اکنون توانایی خدمت رسانی به سراسر دنیا را دارند.

ارز دیجیتال ریپل قانونی است؟

افراد زیادی که به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتالی شده اند، این سوال برایشان به وجود می آید که آیا معاملات و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی مانند ریپل در کشور قانونی می باشد؟ در حالت کلی خرید و فروش ارزهای دیجیتالی کاملا قانونی و بلا مانع اعلام شده است و طبق قوانین کشور می باشد.

از سوی دیگر باید دقت داشته باشید که فرایند ماینینگ ارزهای دیجیتالی غیر قانونی می باشد و مشاهده این دستگاه جریمه هایی را در پی خواهد داشت. به دلیل این که ماینر های استخراج ارزهای دیجیتال توان مصرفی بسیار بالایی داشته و به میزان زیادی برق را مصرف می کنند.

دلیل به وجود آمدن ارزهای بر پایه ریپل چیست؟

در زمان امروزه که کامپیوتر و رسانه ها به طور کامل دنیا را تسخیر کرده اند، ارزهای دیجیتالی برای رونق بخشیدن و تراکنش های سریع تر به وجود آمده اند. این طور به نظر می رسد که در طی چند سال آینده همه معاملات با این ارزها صورت بگیرد. دلیل به وجود آمدن ارزهای بر پایه ریپل نیز دقیقا همین مورد می باشد.

حکم شرعی XRP در ایران چیست؟

حکم شرعی XRP در ایران چیست؟

سوالی که اکثر افراد از مراجع عظام تقلید خود دارند این است که حکم معاملات ارزهای دیجیتالی مانند ریپل در ایران چه می باشد؟ بر اساس نظریه اکثر مراجع تقلید به علت این که معاملات و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی در ایران طبق قوانین می باشد، پس درآمد زایی از این طریق کاملا حلال می باشد.

در این میان نظر مراجع تقلیدی مانند آیت الله مکارم شیرازی این است: به علت این که درباره ارزهای دیجیتالی مانند ریپل تاکنون ابهامات و سوالات زیادی وجود دارد، بهتر است که این کار صورت نگیرد و خرید و فروش آن ها را به هیچ عنوان جایز ندانسته است.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید ریپل کدام است؟

صرافی های بسیاری در خارج از کشور وجود دارند که ارزهای دیجیتالی مختلف را خرید و فروش می کنند. در این قسمت قصد داریم نام چند صرافی معتبر خارجی را به شما معرفی کرده و درباره آن توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

صرافی والکس

یکی از معتبر ترین و مطمئن ترین صرافی هایی که در دنیا وجود دارد، والکس می باشد. در صرافی والکس امکان تحلیل نمودار ها وجود داشته و کوین های بسیاری در آن برای مبادله وجود دارند. این صرافی قابلیت پشتیبانی 24 ساعته را نیز دارا می باشد.

صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس از دیگر صرافی های معتبر در خارج از کشور بوده و دارای ساختاری بسیار ساده می باشد. در این صرافی شما می توانید با خیالی آسوده خرید و فروش های خود را انجام دهید و کارمزد بسیار کمی را برای مبادله پول های خود پرداخت کنید.

صرافی هوبی گلوبال

صرافی هوبی گلوبال یکی از صرافی هایی می باشد که در سال 2020 تاسیس شده و در کشور سنگاپور کار خود را آغاز نموده است. این صرافی علاوه بر تبادل پول یک کیف پول امن نیز محسوب می شود و در ازای این کار کارمزد کمی را دریافت می کند. یکی از بزرگ ترین مزایای این صرافی این است که از 318 کوین و توکن پشتیبانی می کند.

صرافی Gate.io 

صرافی Gate.io یکی از صرافی هایی می باشد که در سال 2013 کار خود را آغاز کرده است. این صرافی در حال حاضر قابلیت پشتیبانی و معامله 256 نوع ارز دیجیتال از جمله ریپل را دارا می باشد. صرافی Gate.io در مقایسه با سایر صرافی ها کارمزد بسیار کم تری را دریافت می کند.

صرافی بیکگس

صرافی بیکگس یکی از صرافی هایی می باشد که ارز دیجیتالی ریپل را خرید و فروش می کند. این صرافی توانسته است در میان 95 صرافی برتر در دنیا قرار بگیرد و نزدیک به 233 ارز دیجیتالی را معامله کند. در این صرافی امکان تحلیل نمودار های تکنیکال و فاندامنتال وجود دارد.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

سایت های ایرانی بسیاری برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی از جمله ریپل وجود دارد که می خواهیم نام آن ها را به شما معرفی کنیم. یکی از این سایت های خرید و فروش اکسیر نام داشته که سطح امنیت بسیار بالایی را دارا می باشد. از دیگر سایت های ایرانی خرید و فروش ارزهای دیجیتالی می توان به ارز پایا اشاره کرد که در سپتامبر سال 2020 تاسیس شده است. جیبی تکس، رابکس و ارز جو نیز از دیگر سایت هایی می باشند که ارزهای دیجیتالی مانند ریپل را خرید و فروش کرده و سرعت تراکنش بسیار بالایی را دارند.

آیا تعداد توکن های ریپل محدود است؟

طبق گزارشات داده شده می توان متوجه شد که تا به حال تعداد زیادی توکن ارز ریپل خرید و فروش شده است. جالب است بدانید که تاکنون 55 میلیارد توکن قفل شده است و 1 میلیارد از آن آزاد شده است. بنابراین تعداد توکن های ریپل محدود می باشد اما تعداد آن به طور دقیق مشخص نیست.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

عوامل بسیار زیادی هستند که می توانند بر تعیین قیمت رمز ارزهای دیجیتالی از جمله ریپل تاثیر گذار باشند. یکی از این عوامل ورود ویروس کوئید 19 به جهان می باشد. با ورود کرونا به جهان افراد زیادی از تفریحات منع شده و ناگزیر به خانه نشینی شدند.

همین عامل باعث شد که قیمت ارزهای دیجیتالی به صورت ناگهانی افزایش پیدا کند. البته عوامل دیگری مانند پاداش نصف شدن بیت کوین و عرضه و تقاضا نیز می تواند به مقدار زیادی بر ارزش و بهای دیگر ارزهای دیجیتالی موثر واقع شود. سخنرانی سلبریتی ها و افراد معروفی مانند ایلان ماسک نیز می تواند عامل دیگری بر افزایش و یا کاهش قیمت ارزهای دیجیتالی باشد.

منظور از توکن سوزی ریپل چیست؟

افرادی که در زمینه ارزهای دیجیتالی فعالیت می کنند، حداقل برای یک بار هم که شده اصطلاح توکن سوزی را شنیده اند. این اصطلاح بدان معنا می باشد که سکه های توکن را به منظور افزایش قیمت ریپل و یا سایر ارزهای دیجیتال از رده خارج کرده و به صورت کامل حذف نمایند. البته جالب است بدانید که توکن سوزی منحصر به یک ارز نبوده و همه ارزهای دیجیتالی را در بر می گیرد.

جایزه ماین کردن ریپل چیست؟

برای فرایند استخراج و ماین کردن ارزهای دیجیتالی جایزه های خاصی را از جنس ارزهای دیجیتالی در نظر می گیرند. برخی این سوال را می پرسند که جاین ماین کردن ریپل چه چیز هایی می تواند باشد؟ در حالت کلی ارزهایی مانند ریپل قابل استخراج نبوده و ماین نمی شوند. پس به این نتیجه می رسیم که این ارز جایزه ای را دارا نمی باشد.

مقایسه ارز دیجیتال ریپل با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال ریپل با دیگر رمز ارزها

ریپل یکی از مرموز ترین ارزهای دیجیتالی می باشد که در رنکینگ شماره چهار قرار گرفته است. شرکت ریپل تا به حال چند نوع محصول و زیر مجموعه با عنوان ریپل نت به وجود آورده و توانسته است با جهش صعودی و چشم گیر خود در میان سایر ارزها محبوبیت ویژه ای را دارا باشد. در این قسمت می خواهیم این ارز عجیب و غریب را با سایر ارزهای رنکینگ بالا مقایسه کرده و توضیحاتی را درباره آن ها به شما ارائه دهیم.

مقایسه ارز دیجیتال ریپل با بیت کوین

بیت کوین یکی از معروف ترین ارزهای دیجیتالی می باشد که توانسته است با قیمت بالا و جهش بسیار خوبی که داشته است و در رده اول ارزهای دیجیتالی در جهان قرار بگیرد. این درحالی است که ریپل در جایگاه چهارم قرار داشته و می تواند خطری بزرگ برای ارزهای رده دوم و سوم در سایت کوین مارکت محسوب شود.

مقایسه ارز دیجیتال ریپل با اتریوم

اتریوم در حال حاضر یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی ترین ارزهای دیجیتالی می باشد که با افزایش قیمت قابل توجه خود جایگاه دوم را به نام خود به ثبت رسانده است. با توجه به نمودار فاندامنتال متوجه شدیم که ارز دیجیتالی اتریوم نسبت به سال گذشته سود 700 درصدی را داشته است. این در حالی است که ارز ریپل نسبت به سال گذشته سود 300 درصدی داشته است.

مقایسه ارز دیجیتال ریپل با دوج کوین

دوج کوین یکی از ارزهایی است که با قیمت بالا و محبوبیتی که دارد در جایگاه سوم جدول کوین مارکت قرار گرفته است. از این ارز نزدیک به 7000 درصد سود را در طی 1 سال گذشته شاهد بوده ایم و سود آوری های بسیار خوبی را به سرمایه گزاران در این زمینه داده است. در حالی که ریپل با قیمت 1.31 دلاری افزایش 300 درصدی داشته و در جایگاه چهارم قرار دارد.

مقایسه ارز دیجیتال ریپل با ترون

ترون یکی از رمز ارزهایی می باشد که تا سال گذشته هم در میان 50 ارز برتر نبوده است اما با رشد بسیار زیاد و روند تصاعدی که در پیش داشت، توانست از 20 ارز برتر در جهان محسوب شود. این ارز با رشد بالغ بر 300 درصدی و قیمت 0.091200 دلار یکی از محبوب ترین رمز ارزها به شمار می رود. در حالی که ریپل با قیمت 1.31 دلاری در جایگاه چهارم است.

نتیجه دادگاه ارز ریپل چه شد؟

کمیسیون بورس و اوراق بها دار آمریکا شکایتی را بر علیه شرکت ریپل ارائه دادند و این گونه عنوان کردند که XPR یکی از اوراق بها دار ثبت نشده می باشد. این در حالی می باشد که ریپل این شکایت را تایید نکرده است و شرکت مانی گرام نیز با شرکت ریپل به صورت کامل قطع ارتباط کرده است. بیانیه هایی که در این باره وجود دارد، نشان می دهند که دادگاه این ارز هم چنان در حال پیگیری می باشد و در حال پیشبرد و رسیدگی به شکایات است.

سوالات متداول

رمز ارز ریپل چه مقدار قیمت داشته و در رنکینگ چندم جدول کوین مارکت قرار دارد؟

این رمز ارز قیمت 1.31 دلاری دارد و با افزایش قیمت 320 درصدی توانسته است در رده چهارم جدول قرار بگیرد.

دلیل تایید کلاهبرداری شرکت ریپل چه چیزی می باشد؟

طبق ادعای جیسون کولمبرگ، شرکت ریپل در حال کلاهبرداری های کلان از مردم می باشد. به تازگی مشخص شده است که همه افراد سرمایه گزار بر این رمز ارز شرکای ریپل هستند.

آیا رمز ارز ریپل قابل استخراج می باشد؟

ریپل یکی از ارزهایی است که متاسفانه قابل استخراج نیست و برای به دست آوردن آن بهتر است که خرید و فروش این ارز را از طریق سایت ها و صرافی ها انجام دهید.

آیا استفاده از ریپل در کشور قانونی می باشد؟

خرید و فروش و معاملات ارزهای دیجیتالی از جمله ریپل در کشور کاملا قانونی بوده و هیچ مشکلی ندارد.

صرافی های بزرگ مبادله ارزهای دیجیتال چیست؟

از جمله صرافی های بزرگ ارز دیجیتال، بایننس، والکس و نوبیتکس می باشند.

5/5 - (1 امتیاز)
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

2 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها