سوالات متداول مقالات آموزشی

آموزش روش های تعیین حد ضرر در هات بیت

 • توسط sajjad
 • 17 دقیقه

امروزه در حوزه ارزهای دیجیتال صرافی های زیادی فعالیت دارند. صرافی های ارز دیجیتال وظیفه خرید ارز دیجیتال و فروش و انجام معاملات ارزها را بر عهده داشته و هر کدام از آن ها نیز ارزش و اعتبار خاص خود را دارند. یکی از این صرافی های ارز دیجیتال صرافی هات بیت می باشد که جزو بهترین و معروف ترین آن ها به شمار می رود. هات بیت هم مانند سایر صرافی های ارز دیجیتال وظیفه خرید و فروش و انجام معاملات را بر عهده دارد و یکی از مسائل مهم و حائز اهمیت این صرافی حد ضرر در معاملات می باشد. حد ضرر در هات بیت بسیار مهم و کاربردی می باشد و استفاده از آن می تواند از ضرر های مالی سنگین جلوگیری کند.

با مفهوم حد ضرر احتمالا آشنایی دارید. حد ضرر یکی از ابزار های پر کاربرد در زمان انجام سرمایه گذاری و معاملات می باشد که مزایای بسیار زیادی هم دارد. اگر شما به دنبال سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال هستید و یا می خواهید از حد ضرر در صرافی هات بیت استفاده کنید حتما این مقاله را تا پایان در صرافی ارز دیجیتال بیستکس مطالعه کنید. در این مقاله به تمامی نکات پیرامون حد ضرر در هات بیت اشاره شده است و می تواند شما را از هر سوالی در این زمینه بی نیاز کند.

منظور از حد ضرر در هات بیت چیست؟

منظور از حد ضرر در هات بیت چیست؟

همان طور که در قسمت قبل ابتدایی اشاره شد هات بیت یکی از بهترین و پر استفاده ترین صرافی های ارز دیجیتال به شمار می رود. صرافی هات بیت هم مانند سایر صرافی های ارزهای دیجیتال وظایفی همچون خرید و فروش، استخراج و انجام معاملات ارزها را بر عهده دارد. یکی از ابزار های مهم در صرافی هات بیت که بسیار مورد توجه قرار گرفته است حد ضرر در این صرافی می باشد. حد ضرر مزایا زیادی دارد و می تواند از ضرر های مالی سنگین جلوگیری کند. حد ضرر ابزاری است که کاربر با استفاده از آن در هنگام سرمایه گذاری یا انجام معاملات مرزی را مشخص می کند تا در صورتی که سرمایه کاربر از مرز مشخص شده کمتر شود به او هشدار و یا سرمایه به صورت خودکار به فروش برسد تا از ضرر مالی سنگین جلوگیری کند.

منظور از حد ضرر در هات بیت یعنی مشخص کردن یک مرز در این صرافی که کاربر در سرمایه گذاری خود ضرر سنگینی نکند. با توجه به این که کاربران زیادی از صرافی هات بیت برای سرمایه گذاری و انجام معاملات استفاده می کنند حد ضرر در هات بیت هم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در قسمت ها بعد به حد ضرر هات بیت بیشتر اشاره خواهیم کرد.

روش های تعیین حد ضرر در هات بیت کدامند؟

در قسمت های قبل با مفهوم و کاربرد حد ضرر آشنا شدید. حد ضرر در بازار های مالی مانند ارزهای دیجیتال، فارکس و یا بورس بسیار مهم می باشد و همان گونه که گفته شد دلیل اصلی اهمیت آن هم جلوگیری از ضرر های مالی سنگین برای کاربران می باشد.

حال این حد ضرر به طور کلی به 2 روش تعیین می شود. روش های تعیین حد ضرر معمولا به روش درصدی و عدد ثابت تعیین می شود که در قسمت زیر هر کدام از این روش ها به صورت جداگانه ای معرفی شده اند و می توانید بیشتر با آن ها آشنا شوید.

تعیین حد ضرر به روش درصدی

یکی از روش های تعیین حد ضرر در هات بیت و سایر صرافی ها و بازار های مالی روش درصدی می باشد. شما فرض کنید که در صرافی هات بیت بر روی یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین می خواهید 100 میلیون تومان سرمایه گذاری کنید و می خواهید از روش تعیین حد ضرر درصدی استفاده کنید.

حال برای استفاده از روش درصدی شما یک درصد را به طور دلخواه مثلا 10 درصد از کل سرمایه خود را به عنوان حد ضرر مشخص می کنید. حال اگر در مدت زمان سرمایه گذاری، سرمایه شما 10 درصد سقوط و ریزش کند و سرمایه شما به 90 میلیون تومان برسد به شما هشدار و یا سرمایه شما به صورت خودکار به فروش می رسد.

تعیین حد ضرر به روش عدد ثابت

یکی دیگر از روش های تعیین ضرر در هات بیت روش تعیین عدد ثابت می باشد. تعیین عدد ثابت هم تقریبا همانند درصدی می باشد اما با این تفاوت که در با استفاده از این روش شما به جای تعیین درصد یک عدد ثابت را مشخص می کنید.

به عنوان مثال اگر 100 میلیون تومان می خواهید سرمایه گذاری کنید حد ضرر خود را 20 میلیون تومان تعیین می کنید و در زمانی که در کل سرمایه 20 میلیون ضرر کنید پیغام هشدار به شما داده می شود و یا سرمایه به صورت خودکار به فروش می رسد.

نرم افزار حد ضرر هات بیت

نرم افزار حد ضرر هات بیت

در کنار خود سایت صرافی هات بیت نرم افزاری هم برای این صرافی محبوب ارائه شده است. نرم افزار هات بیت امکانات زیادی دارد و به کاربر این امکان را می دهد تا با نصب این نرم افزار بر روی گوشی موبایل خود به راحتی خرید و فروش و معاملات خود را در این صرافی انجام دهد. همچنین یکی دیگر از قابلیت های این نرم افزار تعیین حد ضرر در هات بیت می باشد و کاربر می تواند با این نرم افزار هم تعیین حد ضرر خود را انجام دهد.

اگر قصد دانلود این نرم افزار را دارید می توانید از منابع مختلفی استفاده کنید. شما با مراجعه به گوگل پلی و اپ استور می توانید نرم افزار مربوطه را برای اندروید و آیفون دانلود کنید و همچنین از سایت های رسمی هم می توانید برای دریافت این نرم افزار استفاده کنید.

آموزش حد سود و ضرر در هات بیت را چگونه فرا بگیریم؟

آموزش حد سود و ضرر در هات بیت را چگونه فرا بگیریم؟

برای آن که یک کاربر بتواند به درستی حد سود و ضرر خود را مشخص کند باید آموزش هایی هم در این زمینه فرا گیرد. با توجه به اهمیت حد سود و ضرر اگر یک کاربر آموزش های مناسبی ندیده باشد نمی تواند حد سود و ضرر را به درستی تعیین کند و همین مسئله ممکن است باعث ضرر مالی سنگین و یا سود کم شود. با توجه به این موارد آموزش های حد سود و ضرر از اهمیت بالایی برخوردار هستند و کاربر باید حداقل اطلاعاتی در این زمینه داشته باشد.

اگر شما نیز به دنبال این هستید که خودتان حد سود و ضرر معاملات را مشخص کنید باید آموزش های لازمه را فرا گیرید. برای فرا گیری آموزش های تعیین حد سود و ضرر در صرافی هات بیت شما می توانید از منابع مختلفی استفاده کنید. در حال حاضر اساتید زیادی در این زمینه وجود دارند که آموزش های تعیین حد سود و ضرر در صرافی های مختلف مانند هات بیت را در سایت ها و یا پیج و چنل های خود در فضای مجازی به اشتراک می گذارند.

همچنین استفاده از فیلم های آموزشی و استفاده از مقالات هم یکی دیگر از روش های فرا گیری تعیین حد سود و ضرر در صرافی هات بیت به شمار می رود. شما با جست و جوی عبارت (آموزش تعیین حد سود و ضرر در صرافی هات بیت) در مرورگر خود می توانید این آموزش ها را مشاهده کنید.

مزایا تعیین حد ضرر در هات بیت چیست؟

مزایای تعیین حد ضرر در هات بیت چیست؟

همان طور که در قسمت های قبل هم گفته شد حد ضرر مزایای مهم و مختلفی دارد. با توجه به مزایایی که تعیین حد ضرر در بازار های مالی مانند ارزهای دیجیتال دارد باعث شده تا اکثر کاربران از این ابزار در سرمایه گذاری های خود استفاده کنند تا بتوانند یک سرمایه گذاری مناسب و سودمند داشته باشند. همچنین استفاده از تعیین حد ضرر تا حدودی ریسک یک سرمایه گذاری را هم کمتر می کند و از ضرر های مالی سنگین جلوگیری می کند. در قسمت زیر به مهم ترین مزایا و ویژگی های تعیین حد ضرر در هات بیت اشاره شده است که هر کدام از آن ها نیز اهمیت و نقش مهمی در سرمایه گذاری دارند.

 • جلوگیری از ضرر های مالی سنگین
 • جلوگیری از خواب سرمایه
 • آشنایی و عادت کردن به استراتژی های معاملاتی
 • کمتر کردن ریسک سرمایه گذاری

آیا تعیین حد ضرر در هات بیت با اندیکاتور ها امکان پذیر است؟

برای استفاده و تعیین حد ضرر کاربر باید از اندیکاتور های مختلفی استفاده کند که استفاده از این اندیکاتور ها در هات بیت هم امکان پذیر است. یکی از بهترین اندیکاتور هایی که کاربر برای تعیین حد ضرر در هات بیت می تواند از آن استفاده کند اندیکاتور pin bar می باشد. اندیکاتور پین بار به مجموعه ای از اندیکاتور ها گفته می شود که کاربر به کمک آن ها می تواند حد ضرر و بازدهی یک معامله را تعیین کند.

از دیگر اندیکاتور های مهم برای تعیین حد ضرر در هات بیت می توان به atr، RSI و استوکاستیک اشاره کرد. این اندیکاتور ها هم در تعیین حد ضرر بسیار مفید و کاربردی می باشند.

جدول اطلاعات

در قسمت زیر جدولی وجود دارد که در آن به مهم ترین نکات پیرامون حد ضرر در هات بیت اشاره شده است. هر کدام از موارد ذکر شده در جدول از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اگر شما نیز به دنبال شناخت بیشتر حد ضرر در هات بیت هستید حتما نگاهی به جدول زیر بی اندازید.

موضوعحد ضرر در هات بیت
روش های تعیین حد ضرر در هات بیت چیست؟تعیین حد ضرر به روش درصدی، تعیین حد ضرر به روش عدد ثابت
مزایای استفاده از حد ضرر در هات بیت چیست؟جلوگیری از خواب سرمایه و ضرر مالی سنگین، کمتر کردن ریسک سرمایه گذاری و …
فرمول محاسبه حد ضرر در هات بیت چیست؟در واقع حد ضرر فرمول خاصی ندارد و اکثرا به خود کاربر بستگی دارد.
نرم افزار هات بیت را از کجا دانلود کنیم؟سایت صرافی هات بیت، گوگل پلی، اپ استور و سایر سایت های مربوطه
فرمول محاسبه حد ضرر در هات بیت چیست؟

فرمول محاسبه حد ضرر در هات بیت چیست؟

در قسمت قبل اشاره مختصری به فرمول محاسبه حد ضرر در هات بیت شد. اگر بخواهیم به صورت کلی به این موضوع نگاه کنیم حد ضرر فرمول خاصی ندارد و اکثرا این موارد بستگی به میزان ریسک پذیری و نوع سرمایه گذاری در کاربر و سرمایه گذار دارد. دلیل این که حد ضرر فرمول خاصی نداشته و اکثرا به کاربر بستگی دارد این است که تعیین حد ضرر یک نوسان گیر با یک فرد معامله گر از زمین تا آسمان تفاوت دارد و نمی  توان فقط یک نوع فرمول را به عنوان فرمول خاص حد ضرر نام برد. البته ناگفته نماند که چند فرمول به صورت جامع میان افراد نوسان گیر و افراد معامله گر وجود دارد که این موارد در قسمت زیر ذکر شده اند.

 • تعیین حد ضرر به روش ثابت
 • تعیین حد ضرر به روش مکانیکال
 • تعیین حد ضرر به روش تکنیکال و رسم نمودار

چگونه حد ضرر هات بیت را خودمان فعال کنیم؟

اگر به دنبال فعال کردن حد ضرر در هات بیت هستید مانند روشی که در قسمت زیر گفته شده است عمل کنید. با انجام مراحل زیر می توانید خودتان حد ضرر را در هات بیت فعال کنید.

 1. وارد وب سایت هات بیت شوید.
 2. ارز را که می خواهید برای آن حد ضرر را فعال کنید، انتخاب کنید.
 3. وارد قسمت btc change شوید.
 4. حال از قسمت بالا سمت چپ ارز بیت کوین را جست و جو کنید.
 5. در صفحه باز شده بر روی گزینه sell کلیک کنید و stop limit را انتخاب کنید.
 6. در صفحه جدید 3 کادر برای شما نمایش داده می شود، کادر اول قیمت حد ضرر معامله، کادر دوم محل بسته شدن معامله و کادر سوم نیز مقداری است که می خواهید تسویه کنید.
 7. حال پس از orders گذاری از قسمت stop limit می توانید orders خود را مشاهده کنید.

چه عواملی بر تعیین حد ضرر در ارز دیجیتال تاثیرگذار است؟

در حال حاضر عوامل زیادی هستند که در تعیین یک حد ضرر تاثیر گذار هستند و هر کدام از این عوامل هم تاثیر خاص خود را دارند. در قسمت زیر به مهم ترین عوامل تاثیر گذار در تعیین حد ضرر ارزهای دیجیتال اشاره شده است.

 • فیبوناچی
 • امواج الیوت
 • الگو های نموداری
 • کف دو قلو
 • الگوی سر و شانه
 • خصوصیات فردی و اجتماعی روحی سرمایه گذار
 • ریسک پذیری
 • هدف از سرمایه گذاری
 • میزان سرمایه و سرمایه گزاری
چه زمانی از فرمول حد ضرر استفاده کنیم؟

چه زمانی از فرمول حد ضرر استفاده کنیم؟

یکی از سوالات رایج کاربران زمان استفاده از حد ضرر می باشد. حد ضرر معمولا در همان زمانی که کاربر می خواهد معامله یا سرمایه گذاری انجام دهد مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال شما فرض کنید که می خواهید بر روی ارز دیجیتال بیت کوین سرمایه گذاری کنید. شما در همان زمان سرمایه گذاری با توجه به روش مد نظر خود حد ضرر خود را با توجه به میزان سرمایه گذاری خود مشخص می کنید.

امروزه تقریبا تمامی کاربران حد ضرر خود را در همان زمان سرمایه گذاری و معامله فعال می کنند. پس با این تفاصیر بهترین زمانی که یک کاربر می تواند از حد ضرر خود استفاده و آن را فعال کند در همان زمان انجام معامله و یا سرمایه گذاری می باشد.

تعیین حد ضرر در ارز دیجیتال مناسب افراد مبتدی است؟

تعیین حد ضرر در بازار ارزهای دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع تعیین حد ضرر نشان دهنده تفاوت میان یک تریدر و معامله گر حرفه ای با یک فرد مبتدی می باشد. امروزه اکثر تریدر های حرفه ای هر چند که با بازار ارزهای دیجیتال و نوسانات آشنا هستند اما باز هم از حد ضرر استفاده می کنند و این موضوع نشان دهنده اهمیت بالای تعیین حد ضرر می باشد و حتی اگر یک کاربر ریسک پذیر باشد باز هم از این ابزار استفاده می کند.

در قسمت های قبل در رابطه با مزایای تعیین حد ضرر توضیحاتی ارائه شد. با توجه به این که حد ضرر از ضرر مالی سنگین و خواب سرمایه جلوگیری کرده و همچنین ریسک سرمایه گذاری و معامله را کمتر می کند می تواند برای افراد مبتدی بسیار مناسب باشد.

تریدر های تازه کار و کاربران مبتدی معمولا آشنایی زیادی با نوسانات و بازار ارزهای دیجیتال ندارند و از استفاده از حد ضرر می تواند برای آن ها بسیار مهم و مفید باشد و کم کم می توانند با شرایط و استراتژی های معاملاتی بازار آشنا شوند.

تعیین حد ضرر در هات بیت برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

همان طور که می دانید سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در 3 بازه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت انجام می شود. در حال حاضر افراد زیادی هستند که در بازار های مالی به صورت کوتاه مدت سرمایه گذاری انجام می دهند و اکثرا از حد ضرر استفاده می کنند. حد ضرر در کوتاه مدت اهمیت زیادی دارد.

به عنوان مثال شما می خواهید در یک بازه زمانی کوتاه مدت مثلا 1 ماهه سرمایه گذاری کنید. حال شما با استفاده از حد ضرر تعیین می کنید که اگر سرمایه شما در این بازه زمانی یک ماهه از مرز مشخص شده کمتر شود به شما هشدار و یا سرمایه شما به صورت خودکار به فروش می رسد.

تعیین حد ضرر در هات بیت برای سرمایه گذاری بلند مدت

سرمایه گذاری های بلند مدت معمولا برای افرادی است که صبر زیادی دارند و ریسک پذر هستند. از حد ضرر در سرمایه گذاری های بند مدت هم استفاده های زیادی می شود و نقش مهمی دارد.

سرمایه گذاری های بلند مدت معمولا 6 ماهه، 1 ساله و بیشتر می باشند. کاربر در تایم فریم بلند مدت خود به عنوان مثال بازه زمانی 1 ساله را انتخاب می کند. حال این کاربر با استفاده از حد ضرر مشخص می کند که اگر سرمایه او از مرز مشخص شده در این 1 سال کمتر شود ارز به صورت خودکار به فروش برسد. ناگفته نماند که در بازه زمانی بلند مدت درصد و یا عدد تعیین شده برای حد ضرر به مراتب بیشتر است.

سوالات متداول

هات بیت چیست؟

هات بیت یکی از بهترین و معروف ترین صرافی های ارز دیجیتال می باشد که در طول مقاله به آن اشاره شده است.

حد ضرر به چه معناست؟

حد ضرر به معنای تعیین یک مرز در هنگام سرمایه گذاری و معاملات می باشد که در طول مقاله به صورت کلی به آن اشاره شده است.

نرم افزار هات بیت را چگونه دانلود کنیم؟

از طریق گوگل پلی، اپ استور و سایر سایت های مربوطه می توانید این نرم افزار را دانلود کنید.

روش های تعیین حد ضرر در هات بیت کدامند؟

تعیین حد ضرر به روش درصدی و تعیین به روش عدد ثابت روش های تعیین حد ضرر در هات بیت هستند.

روش فعال سازی حد ضرر در هات بیت چگونه است؟

در طول مقاله به طور کامل به روش فعال سازی حد ضرر در هات بیت اشاره شده است.

عوامل تاثیرگذار در تعیین حد ضرر ارزهای دیجیتال کدامند؟

فیبوناچی، امواج الیوت، الگو های نموداری، کف دو قلو، الگوی سر و شانه، خصوصیات فردی و اجتماعی روحی سرمایه گذار عوامل تاثیرگذار در تعیین حد ضرر ارزهای دیجیتال هستند.

فرمول تعیین حد ضرر چیست؟

تعیین حد ضرر فرمول و قاعده خاصی ندارد.

مزایای تعیین حد ضرر در هات بیت چیست؟

جلوگیری از خواب سرمایه، جلوگیری از ضرر مالی سنگین، عادت به استراتژی های معاملاتی و کمتر شدن ریسک از مزایای تعیین حد ضرر می باشد.

آیا تعیین حد ضرر برای افراد مبتدی مناسب است؟

با توجه به ویژگی های حد ضرر، این ابزار برای کاربران مبتدی بسیار مناسب است.

آیا تریدر های حرفه ای هم از حد ضرر استفاده می کنند؟

امروزه حتی تریدر های حرفه ای هم از حد ضرر استفاده می کنند.

آموزش تعیین حد ضرر را چگونه فرا گیریم؟

در طول مقاله به روش یادگیری تعیین حد ضرر اشاره شده است.

بهترین اندیکاتور ها برای تعیین حد ضرر در هات بیت کدامند؟

Pin bar، atr، RSI و استوکاستیک بهترین اندیکاتور های تعیین حد ضرر هستند.

آیا حد ضرر فقط برای ارزهای دیجیتال استفاده می شود؟

حد ضرر در تمامی بازار های مالی کاربرد دارد.

چه زمانی باید حد ضرر خود را فعال کنیم؟

در حال حاضر اکثر کاربران در همان زمان سرمایه گذاری و انجام معاملات حد ضرر خود را فعال می کنند.

آدرس سایت صرافی هات بیت چیست؟

برای ورود و مراجعه به سایت صرافی هات بیت می توانی از طریق لینک hotbit.com اقدام کنید.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها