تبلیغات
بند پروتکل مقالات آموزشی

بند پروتکل (Band) چیست و آینده آن به چه صورت است؟

  • توسط sogol
  • 14 دقیقه

بند پروتکل توسط sequoia capital و صرافی بایننس حمایت می شود، قرارداد های هوشمند که به تازگی در دنیای ارز دیجیتال وارد شده اند به یک سری پلتفرم هایی نظیر بند پروتکل برای تقویت احتیاج دارند، اتریوم یکی از ارزهای دیجیتالی است که باعث معروفیت قرارداد های هوشمند شده است که در آن با دسترسی به داده های غیر متمرکز و قابل اعتماد موجب تقویت قابلیت های قرارداد هوشمند شده است. در ادامه با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه شوید تا با این موارد به صورت حرفه ای آشنا شوید.

بند پروتکل چیست؟

در توضیح این که بند پروتکل چیست باید بگوییم که یک بلاک چین مستقلی هست که ابداع شده تا نقاط ضعف بلاکچین های دیگر را بر طرف کند. مشکل اساسی که دیگر بلاکچین ها داشتند این بود که توانایی وصل کردن موضوعاتی خارج از زنجیره خودشان را نداشتند و فقط یک دیتا را مدیریت و محاسبه می کردند تا زمانی که بلاکچین با ارائه روندی جدید باعث تغییری بزرگ در بلاکچین ها شد.

این بلاک چین با وصل کردن چند دیتا باهم و عملکردی واسط بین چند بلاک چین دیگر تغییری بزرگ در قرارداد های هوشمند بوجود آورد و نواقص قرارداد های اتریوم را برطرف کرد. بند پروتکل همانند پلی بین ارزهای دیجیتال ارتباط برقرار کرد به این صورت که با استفاده از آن به راحتی می توانید اطلاعاتتان را بین بیت کوین و اتریوم منتقل کنید.

اطلاعاتی مهم در خصوص کیف پول بند پروتکل

بند پروتکل یک پلتفرم اوراکل غیرمتمرکز، امن و مقیاس پذیر است که در ارز دیجیتال با نماد BAND رونمایی شده است، این پلتفرم با قابلیت وصل کردن چندین منبع به یکدیگر به صورت مقیاس پذیر و بدون شناخت افراد از یکدیگر باعث شده تا رویداد جدیدی به وقوع بپیوندد و مورد استقبال کاربران قرار بگیرد. این پلتفرم اطلاعات دنیای واقعی را جمع آوری کرده و به روی برنامه ی بلاک چین ها بارگزاری می کند و بستری بین دنیای واقعی و مجازی را فراهم می کند.

این ولت چه ارزهایی را پشتیبانی می کند؟

کیف پول های سخت افزاری دارای رمزنگار های بسیار پیشرفته ای هستند تا بتوانند دارایی های افراد را در برابر حملات سایبری هکر ها و اتفاقات این چنینی محافظت کنند.

مس والت یا Math Wallet یک کیف پول multi-platform و cross-chain است که از 38+ اکوسیستم زنجیره ای عمومی مانند EOS ، TRX ، BTC ، ETH ، BinanceChain ، Cosmos ، IRISnet و پولکادات و … حمایت می کند. در حال حاضر Math Wallet از ارز دیجیتال (Band Protocol) پشتیبانی می کند.

در همین راستا پیشنهاد می شود که توسط مقالات زیر مباحث مرتبط به کیف پول ارز دیجیتال را مطالعه کنید:

بند پروتکل ارز دیجیتال معتبر است؟

بند پروتکل پلتفرمی است که قصد دارد بلاکچین های مختلف و بهم وصل کند و نقش پلی را در میان داده های خارجی و داخلی داشته باشد ویژگی ای که باعث برتری آن نسبت به اتریوم شده است. در سال 2020 پیشرفت بسیار خوبی را داشته است و انتظار می رود که در سال 2021 رشد رو به بالایی داشته باشد. زیرا این رمز ارز با شرکت های مهمی قرارداد داشته و همچنان هم شراکت خود را ادامه می دهد. عملکرد بسیار مثبت و خوبی داشته و با ثبت اوج قیمت خود توجه بسیاری از کاربران و تاجران را به خود جلب کرده است.

ویژگی های بند پروتکل به چه صورت است؟

ویژگی های بند پروتکل به چه صورت است؟

سوراویس که طراح بند پروتکل است بر این عقیده بود که با گسترش یک اجتماع تعاملات بین آن جامعه کاهش میابد. به نظر وی دلیل این اتفاق را می توان در اطلاعات غلط و نبود مسئولیت در پاسخگویی یافت. به همین دلیل، بند پروتکل از همان اول براساس ارسال اطلاعات دقیق و مطمئن به گروه های آنلاین در بستر بلاکچین طراحی شده است و در تلاش است تا مشکل اوراکل ها را حل کند و با افزایش 10 برابری نشان دهنده آغازی عالی و نوید بخش بوده است.

قیمت هر واحد از Band Protocol چقدر است؟

دیجیتال بند پروتکل با نام لاتین Band Protocol و علامت انحصاری BAND یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1398-06-27 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1400-09-27 به روز رسانی شده است. این ارز در رتبه 315 بازار قرار دارد و ارزش کل بازار آن حدود 184,208,248 است. هر واحد در این لحظه با قیمت 5 دلار و با احتساب نرخ تتر 30,490.00000000 تومان مبلغ ریالی آن معادل 158,299 تومان می باشد. حجم معاملات روزانه بند پروتکل میزان 44,690,414 است.

بالاترین و پایین ترین قیمت Band Protocol چقدر بوده است؟

قیمت بند پروتکل در 7روز اخیر % 0.31 و در ۲۴ ساعت اخیر % 3.61 و در 1 ساعت اخیر % -1.6 تغییر کرده است.
تعداد واحدهای عرضه شده 35,191,821 و تعداد کل واحد های آن 100,000,000 است.

بند پروتکل در کدام صرافی ها ارائه می شود؟

بند پروتکل در کدام صرافی ها ارائه می شود؟

بند پروتکل ها هم در صرافی های معتبر خارجی هم در صرافی های ایرانی قابل دسترس است که در زیر نام چند صرافی که را در لیست معاملات خود قرار داده اند را آورده ایم. صرافی‌ های معتبر خارجی عبارتند از:

  • بایینس
  • کوین بیس
  • کوین دسک

هوبی گلوبال، بیت مکس و هات بیت ارز دیجیتال BAND را در لیست معاملات خود قرار داده‌اند.

صرافی‌ های ایرانی عبارتند از:

  • بیت 24
  • رابکس

ارزجو در حال حاضر رمزارز BAND را در لیست معاملات خود قرار داده‌ اند.

جدول اطلاعات

به توضیحات ذیل در رابطه با بند پروتکل توجه نمایید:

موضوعبند پروتکل
صرافی های ایرانی ارائه دهنده بند پروتکلبیستکس
قیمت هر واحد از بند پروتکل 35,191,821
آیا بند پروتکل می تواند مشکل اوراکل ها را حل کند؟ بله، نیاز به ارتباط بین شبکه های غیرمتمرکز بلاکچین با داده هایی از بیرون شبکه دارد.
پشتیبانان بند پروتکل را نام ببرید. بند پروتکل توسط sequoia capital  و صرافی بایننس حمایت می شود
آیا بند پروتکل می تواند مشکل اوراکل ها را حل کند؟

آیا بند پروتکل می تواند مشکل اوراکل ها را حل کند؟

در ابتدا باید اول بدانیم که اوراکل چیست و چرا بوجود آمده تا ارتباطش را با بهتر درک کنیم. به نوعی منبع داده محسوب می شود. با ابداع قرارداد های هوشمند مشکلات زیادی بر سر اجرای آن بوجود آمد. برای اجرای قرارداد های هوشمند، نیاز به ارتباط بین شبکه های غیرمتمرکز بلاکچین با داده هایی از بیرون شبکه داشت که این مشکل توسط اوراکل ها به راحتی حل شد.

اوراکل ها نقش حلقه واسط را بازی کردند به طوری که علاوه بر ایجاد ارتباط بین بلاک چین های مختلف با دنیای بیرون هم ارتباط برقرار کردند. اولین ارائه دهنده اوراکل چین لینک بود که بعد ها با آمدن بند پروتکل تغییراتی در بازار ارز دیجیتال بوجود آمد.

خرید بند پروتکل

با استفاده از صرافی های مجاز به راحتی می توانیم از خرید و فروش آن درآمد قابل توجهی کسب کنیم. صرافی های مجاز به گونه ای طراحی شده اند که هیچ کسی نمی تواند اطلاعات شما را هک کند و در صورتی که مشکلی بوجود بیاید خود صرافی باید پاسخگو باشد، برای همین توجه تریدر های زیادی برای خرید یا فروش به خود جلب کرده است.

ارز هر بلاک از این ارز به چه صورت است؟

این ارز در هر آپدیت خود نحوه دسترسی را ساده تر کرده است. نسخه های قدیمی که بر روی اتریوم قرار داشت، شامل چندین گروه اطلاعاتی بود که دارای توکن های خاص خود بودند که توسط BAND پشتیبانی می شدند. ارزش توکن ها بر اساس میزان تقاضا بالا و پایین می شد.

زمانی که کسی اطلاعاتی را در خواست کند، قرارداد هوشمندی به بندچین ارائه می شود که شامل جزئیات قراردادشان و نحوه جمع آوری اطلاعات مطلوبشان است. سپس تایید کنندگان به صورت تصادفی براساس میانگین ضریب خورده استیک شده شان انتخاب می شوند. این اطلاعات بر روی بندچین ذخیره می شود و آماده دسترسی از طرف دیگر درخواست کنندگان می شود.

آیا این پروتکل قابل استخراج است؟

صرافی‌ های ارزهای دیجیتالی مثل کوین بیس، کوین دسک، هوبی گلوبال بیشترین معاملات Band Protocol را روزانه انجام می‌دهند. امکان معامله توکن Band Protocol با بیت کوین، اتریوم و USDT در این صرافی‌ها وجود دارد. علاوه بر این امکان معامله آن با ارزهای فیات مانند یورو، دلار آمریکا و سایر ارزهای معتبر هم ایجاد شده که این موضوع نشان‌دهندۀ استفاده بالای این توکن در کشور های مختلف است.

جهت خرید بند پروتکل می‌ توانید از صرافی‌ های ایرانی بیت کوین، اتریوم یا تتر خریداری کنید و سپس از آن ها برای خرید (Band Protocol) در صرافی‌ های ارز دیجیتال که در آن ها Band Protocol معامله می‌شود، استفاده کنید.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بند پروتکل

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بند پروتکل

عامل صعود قیمت (BAND) و افزایش ده برابری آن می تواند به تعامل با شرکت‌ هایی مانند: Atomic wallet، HashQuark، CASTLENODE، Kardiachain، We Staking، Figment Network، Forbole، Infstones، B-harvest، Stakewith، Chorus، Stake-fish، Cosmos، Kava، Fantom، Airswap، bZx دانست.

با توجه به اعمال هاوینگ (Halving) یا فرآیند نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین و آغاز به کار  اتریوم 2، احتمال بالایی وجود دارد که بازار ارزهای دیجیتال فوران کند و از آن جایی که باند پروتکل بر مبنای استاندارد ERC-20 قرار دارد، در نتیجه این شرایط به نفعش تمام خواهد شد.

سوالات متداول

بند پروتکل چگونه باعث تقویت قرارداد های هوشمند می شود؟

با دسترسی به داده های غیر ممرکز و قابل اعتماد.

این ولت چه ارزهایی را پشتیبانی می کند؟

در حال حاضر Math Wallet از ارز دیجیتال بند پروتکل (Band Protocol) پشتیبانی می کند.

بند پروتکل در کدام صرافی ها ارائه می شود؟

بایینس، کوین بیس، رابکس.

آیا این پروتکل قابل استخراج است؟

استخراج بند پروتکل به علت آن که هم در صرافی های ایرانی هم در صرافی های خارجی قابل معامله است به راحتی امکان پذیر است.

اوراکل به چه معناست؟

اوراکل ها نقش حلقه واسط را بازی کردند به طوری که علاوه بر ایجاد ارتباط بین بلاک چین های مختلف با دنیای بیرون هم ارتباط برقرار کردند.

صرافی مجاز چرا مورد توجه تریدر ها بوده است؟

صرافی های مجاز به گونه ای طراحی شده اند که هیچ کسی نمی تواند اطلاعات شما را هک کند و در صورتی که مشکلی به وجود بیاید خود صرافی باید پاسخگو باشد.

بند پروتکل چگونه نواقص قرارداد اتریوم را برطرف کرد؟

این بلاک چین با وصل کردن چند دیتا باهم و عملکردی واسط بین چند بلاک چین دیگر تغییری بزرگ در قرارداد های هوشمند بوجود آورد و نواقص قرارداد های اتریوم را برطرف کرد.

امتیاز دهید
sogol

sogol

عضو گروه تولید محتوا سایت ارز دیجیتال بیستکس هستم. مطالب من را از صفحه من در سایت بیستکس بخوانید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها