تبلیغات
فروش شت کوین آموزش ارزهای دیجیتال

نحوه فروش شت کوین در صرافی ها و ولت های محبوب

 • توسط sajjad
 • 18 دقیقه

همان طور که می دانید بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از بزرگ ترین بازار های مالی شناخته می شود. امروزه در حوزه ارزهای دیجیتال افراد زیادی مشغول به کار هستند و اگر شما نیز در این بازار فعالیت دارید تا کنون حتما نام شت کوین ها و فرایند فروش شت کوین ها را شنیده و ممکن است اطلاعاتی هم راجب آن ها داشته باشید.

شت کوین به ارزهایی گفته می شود که ارزش کمی دارند و معمولا هدف خاصی را دنبال نمی کنند. البته این نوع ارزها چندان بی مصرف نیستند از بسیاری از آن ها برای سرمایه گذاری و خرید و فروش ها استفاده می شود. یکی از مهم ترین مسائل در رابطه با این نوع ارزهای دیجیتال مسئله فروش آن ها می باشد. فروش شت کوین با فروش سایر رمز ارزها مانند بیت کوین کمی متفاوت است زیرا با توجه به ارزش کمی که دارند هر کاربری آن ها را خریداری نمی کند و تمامی صرافی ها نیز از این دسته ارزها پشتیبانی نمی کنند.

اگر شما نیز در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت دارید و به دنبال روش فروش شت کوین هستید حتما این مقاله را تا پایان در صرافی ارز دیجیتال بیستکس مطالعه کنید. در این مقاله به صورت مفصل در مورد فروش این دسته از ارزهای دیجیتال سخن گفته شده و می تواند شما را از هر سوالی که در این زمینه وجود دارد بی نیاز سازد.

فروش شت کوین چگونه ممکن می شود؟

فروش شت کوین چگونه ممکن می شود؟

همان طور که در قسمت قبل هم به این موضوع اشاره شد فروش شت کوین یکی از مسائل مهم در رابطه با این ارزها می باشد. در قسمت قبل گفته شد که این دسته از رمز ارزها به جز شت کوین های معروف مانند دوج کوین، ترون و … در همه صرافی ها پشتیبانی نمی شوند و همین مسئله فروش این ارزها را با چالش رو به رو کرده است.

به صورت کلی تمامی ارزهای دیجیتال توسط صرافی رمز ارزها معامله می شوند و برای خرید و فروش آن ها نیز باید به صرافی های مربوطه مراجعه کرد. حال اگر شما نیز از شت کوین ها استفاده می کنید و به دنبال فروش آن ها هستید این قسمت را با دقت مطالعه کنید. در این قسمت به روش فروش این گونه از رمز ارزها اشاره شده است. (در این قسمت صرافی بایننس به عنوان صرافی برای فروش شت کوین ها مثال زده شده است).

 • وارد سایت صرافی بایننس شوید و اگر حسابی ندارید یک حساب کاربری ساخته و ایمیل خود را وارد کنید.
 • پس از ساخت اکانت وارد صفحه اصلی صرافی شده و بر روی گزینه LOGIN کلیک کرده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید
 • اقدامات امنیتی خواسته شده را برای ورود انجام دهید.
 • وارد حساب کاربری خود شوید و از قسمت Funds بر روی گزینه Deposits Withdrawals کلیک کنید.
 • در این قسمت ارز و شت کوین هایی که می توانید در این صرافی به فروش برسانید نمایش داده می شود.
 • در مقابل هر ارز عبارت Deposit وجود دارد، پس از پیدا کردن ارزی که می خواهید به فروش برسانید بر روی گزینه Deposit در مقابل همان ارز کلیک کرده تا آدرسی که ارز باید به آن ارسال شود نمایش داده شود.
 • پس از نمایش آدرس شما می توانید ارز مربوطه را به آدرس نمایش داده شده ارسال و شت کوین خود را به فروش برسانید.
آموزش فروش شت کوین در پنکیک سوآپ

آموزش فروش شت کوین در پنکیک سوآپ

پنکیک سوآپ یکی از معروف ترین صرافی های ارز دیجیتال می باشد. این صرافی از شت کوین های مختلفی پشتیبانی می کند و یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای فروش شت کوین ها می باشد. در این قسمت به نحوه فروش شت کوین ها در صرافی پنکیک سوآپ اشاره شده است و اگر از این صرافی استفاده می کنید حتما با دقت این قسمت را مطالعه و مانند روش گفته شده عمل کنید.

 • وارد سایت صرافی پنکیک سوآپ شوید.
 • حال کیف پولی که می خواهید ارز را به این صرافی انتقال دهید را از قسمت CONNECT به صرافی پنکیک سوآپ متصل کنید.
 • حال از طریق کیف پول خود و از قسمت SEND شت کوین های خود را به صرافی پنکیک سوآپ انتقال دهید تا فروش شت کوین ها انجام شود.

فروش شت کوین در تراست والت

trust wallet یکی از بهترین و امن ترین کیف پول های ارز دیجیتال می باشد. در حال حاضر این کیف پول معتبر و محبوب از اکثر شت کوین ها هم پشتیبانی می کند و کاربران با استفاده از این کیف پول به راحتی می توانند برای فروش این گونه از رمز ارزها اقدام کنند.

فروش شت کوین در کیف پول تراست والت کار چندان پیچیده ای نیست و این عملیات بسیار آسان است. اگر شما نیز از کیف پول تراست والت برای شت کوین های خود استفاده می کنید و به دنبال فروش این گونه از رمز ارزها با استفاده از تراست والت هستید مانند روشی که در قسمت زیر گفته شده است عمل کنید تا در هنگام عملیات با مشکلی مواجه نشوید.

 • وارد کیف پول تراست والت شوید.
 • شت کوینی که می خواهید ارسال یا به فروش برسانید را انتخاب کنید.
 • حال کیف پول شت کوین انتخاب شده برای شما باز می شود و شما بر روی گزینه Send کلیک کنید.
 • مقدار ارزی که می خواهید به فروش برسانید را وارد و سپس بر روی گزینه Continue کلیک کنید.
 • حال در صفحه باز شده تراکنش خود را Confirm کنید.
 • پس از Confirm بر روی گزینه Send کلیک کرده تا ارز به فروش برسد.

نکته: شما با استفاده از کیف پول تراست والت می توانید از سفارش فروش هم استفاده کنید.

نحوه فروش شت کوین چگونه است؟

همان طور که می دانید تمامی shitcoin ها در تمامی صرافی ها به فروش نمی رسند. این مسئله کاربرانی که از این نوع رمز ارزها استفاده می کنند را کمی با مشکل رو به رو کرده است. حال با توجه به این موضوع نحوه فروش شت کوین اهمیت زیادی برای هر کاربری دارد.

در قسمت های قبل نحوه فروش shitcoin ها در صرافی های بایننس و پنکیک سوآپ و همچنین فروش از طریق کیف پول تراست والت گفته شد. صرافی بایننس و کیف پول تراست والت از تمامی شت کوین ها پشتیبانی نمی کنند اما از معروف ترین آن ها مانند ترون، دوج کوین، کاردانو و دیگر شت کوین های معروف پشتیبانی و آن ها را معامله می کنند. اگر از شت کوین هایی نظیر دوج کوین، پولکادات، کاردانو، ترون و … استفاده می کنید فروش آن ها از طریق تراست والت و بایننس بسیار راحت و آسان است.

حال اگر شت کوین های شما چندان معروف نیستند می توانید از صرافی پنکیک سوآپ استفاده کنید. صرافی پنکیک سوآپ در حال حاضر از اکثر shitcoin ها پشتیبانی می کند که نحوه فروش این ارزها در صرافی پنکیک سوآپ در قسمت های قبل گفته شده است.

آموزش فروش شت کوین

در قسمت های قبل به نحوه فروش شت کوین ها در صرافی های بایننس و پنکیک سوآپ و همچنین کیف پول تراست والت اشاره شد. در رابطه با فروش شت کوین ها در هر کدام از منابع گفته شده آموزشی هم در خصوص نحوه انجام آن گفته شد. حال ممکن است کاربر دیگری بخواهد از یک کیف پول یا یک صرافی دیگر برای فروش shitcoin های خود استفاده کند و با توجه به این که قالب هر صرافی و کیف پول با یک دیگر تفاوت دارد باید آموزش های جداگانه ای فرا گیرد.

آموزش فروش shitcoin ها اهمیت زیادی دارد. زمانی که یک کاربر اطلاعات زیادی در رابطه با نحوه فروش این گونه از رمز ارزها نداشته باشد نمی تواند این مدل از ارزها را به فروش برساند و ممکن در طول عملیات با مشکل رو به رو شود. در صورتی که قصد استفاده از دیگر منابع به غیر از منابعی که در این قسمت گفته شد را برای فروش شت کوین ها دارید حتما آموزش های آن ها را مشاهده کنید تا در طول فرآیند عملیات با مشکلی مواجه نشوید.

پورسانت فروش شت کوین

در رابطه فروش ارزهای دیجیتال و shitcoin ها در واقع پورسانتی برای کاربر وجود ندارد. کاربر با فروش این نوع ارزها با توجه به قیمت و ارزش آن ها پول خود را دریافت می کند و این پول مستقیم به حساب وی واریز می شود. اما از طرفی دیگر زمانی که کاربر با استفاده از صرافی یا کیف پول ارز دیجیتال اقدام به فروش ارز می کند باید کارمزد یا به نوعی پورسانت صرافی و کیف پول را پرداخت کند.

میزان کارمزد و پورسانت صرافی بستگی به نوع و حجم شیت کوین ها دارد. به طور مثال هر چه حجم معامله بیشتر باشد معمولا پورسانت بیشتری هم به صرافی تعلق می گیرد.

بهترین زمان برای فروش شت کوین چه زمانی است؟

بهترین زمان برای فروش شت کوین چه زمانی است؟

نه تنها در رابطه با شت کوین ها بلکه برای تمامی رمز ارزها زمان فروش اهمیت بسیار زیادی دارد. به صورت کلی بازه زمانی فروش رمز ارزها در حوزه ارزهای دیجیتال نقش مستقیمی با سود و زیان کاربران دارد. زمانی که کاربر بدون آگاهی در یک زمان ارز خود را به فروش برساند ممکن است سود چندان زیادی نداشته باشد اما اگر با آگاهی و داشتن اطلاعات با توجه به نوسانات یک زمان مناسب را انتخاب کند می تواند به سود زیادی هم در این زمینه برسد.

بهترین زمان برای فروش شت کوین ها بستگی به نوسانات بازار ارزها دارد. به طور مثال ممکن است فروش یک شت کوین مانند ترون در ماه آینده بسیار مناسب و سود ده باشد اما از طرفی بهترین زمان برای فروش یک شت کوین دیگر مانند دوج کوین دو ماه دیگر باشد. حال با توجه به این موضوع کاربر با نظر تحلیل گران و داشتن اطلاعات کافی در رابطه با نوسانات ارزهای دیجیتال می تواند بهترین زمان برای فروش شت کوین مد نظر خود را پیدا و در آن زمان ارز را به فروش برساند.

جدول اطلاعات

در جدول اطلاعات قسمت زیر به مهم ترین نکات پیرامون فروش شت کوین اشاره شده است. هر یک از این موارد می توانند در نحوه فروش shitcoin ها به کاربر کمک کنند تا بتواند به راحتی برای فروش این گونه از رمز ارزها اقدام کند.

موضوعفروش شت کوین
معروف ترین شت کوین ها کدامند؟ترون، دوج کوین، کاردانو، پولکادات
بهترین زمان برای فروش شت کوین چه زمانی است؟بهترین زمان فروش بستگی به میزان نوسانات بازار ارزها دارد.
آیا فروش شت کوین ها سود دارد؟سود و زیان در فروش این نوع ارزها بستگی به زمان فروش دارد.
بهترین کیف پول برای فروش شت کوین ها کدام است؟کیف پول تراست والت

خریدن این سبک از ارزها منطقی است؟

به صورت کلی زمانی که یک کاربر می خواهد ارزی خریداری کند ارزش خرید آن ارز یک چالش برای کاربر است. این مسئله در مورد شت کوین ها هم وجود دارد. با توجه به این که شت کوین ها ارزشی به مراتب کمتر از سایر رمز ارزها دارند برخی از افراد بر این باورند که خرید ان گونه از رمز ارزها نمی تواند منطقی باشد و سود زیادی ندارند. از سوی دیگر برخی کاربران بر این باور هستند که با توجه به نوسانات احتمالی در حوزه ارزهای دیجیتال ممکن است در آینده این ارزها ارزش زیادی پیدا کنند.

البته تحلیل گران در رابطه با شت کوین ها با ارزش مانند دوج کوین و ترون چنین عقیده ای ندارند. ارزهای مانند دوج کوین و ترون همواره نوسانات مختلفی دارند و از نظر اکثر کاربران خرید چنین شت کوین هایی منطقی و می تواند سود زیادی برای کاربر در پی داشته باشد.

3 مورد از معروف ترین شت کوین ها که در بازار معامله می شوند

3 مورد از معروف ترین شت کوین ها که در بازار معامله می شوند

همان طور که می دانید شت کوین عملا به ارزهایی گفته می شود که ارزش یا قیمت بالایی ندارند. هر چند که این گونه از رمز ارزها ارزش بالایی ندارند اما با این حال در میان تعداد بی شمار آن ها برخی بسیار معروف و پر کاربرد هستند و بر خلاف ارزش کم توکن ها، ارزش کل آن ها بسیار بالا است و حتی در جمع 100 ارز دیجیتال برتر هم قرار گرفته اند. در این قسمت 3 مورد از بهترین و معروف ترین شت کوین ها که به نسبت سایر ارزهای این چنینی بسیار محبوب تر هم هستند معرفی شده اند.

دوج کوین

در بازار ارزهای دیجیتال حتما نام ارز دوج کوین را شنیده اید. دوج کوین یکی از زیر شاخه های ارز بیت کوین می باشد که به عنوان یکی از بهترین و معروف ترین شت کوین های بازار به شمار می رود. این shitcoin معروف بازار در سال 2013 میلادی به صورت رسمی ارائه شد و در میان تعداد بی شمار رمز ارزها در جایگاه 11 جهانی قرار گرفته است. این ارز دیجیتال با نماد DOGE شناخته می شود و ارزش هر واحد از آن 0.18 دلار می باشد اما ارزش کل آن در بازار جهانی حدود 24 میلیارد دلار می باشد.

کاردانو

کاردانو هم یکی دیگر از محبوب ترین شت کوین های جهان به شمار می رود. این ارز دیجیتال قیمتی حدود 1.3 دلار دارد اما ارزش کل این ارز در بازار جهانی بیش از 46 میلیارد دلار می باشد. این شت کوین معروف بازار در میان تمامی رمز ارزهای فعال بازار به عنوان ششمین ارز دیجیتال برتر شناخته می شود و روزانه حدود 1.8 میلیارد دلار حجم معاملات روزانه این ارز می باشد.

ترون

یکی دیگر از شت کوین های برتر بازار ارز دیجیتال ترون می باشد. از ترون هم روزانه خرید و فروش های زیادی صورت می گیرد به طوری که میانگین حجم این معاملات ترون حدود 1.6 میلیارد دلار می باشد. در حال حاضر ارزش هر واحد از ارز دیجیتال ترون 0.09 می باشد اما ارزش کل این ارز در بازار جهانی نزدیک به 10 میلیارد دلار بوده و از این نظر در جایگاه 22 جهانی قرار گرفته است.

مزایا فروش شت کوین ها

مزایا فروش شت کوین ها

هر کدام از shitcoin ها مزایا و معایبی دارند. به عنوان مثال یکی از مزایایی که برخی از شت کوین ها دارند آینده خوب است. کاربران با پیش بینی آینده برخی از این شت کوین ها می توانند نوسانات احتمالی آن ها را تا حدود زیادی حدس بزنند. حال در صورتی که یک شت کوین در آینده با رشد بالایی رو به رو شود می تواند کاربران را به سود زیادی برساند و این مسئله یکی از مهم ترین مزایای شت کوین ها می باشد.

امنیت و سرعت هم یکی دیگر از مزایای برخی از شت کوین ها می باشد. در حال حاضر امنیت مهم ترین موضوع در رابطه با هر ارز دیجیتال به شمار می رود.

معایب فروش زود هنگام shitcoin ها

شت کوین ها معمولا نوسانات کمی دارند و قیمت آن ها چندان تکان نمی خورد. سرمایه گذاری و استراتژی سرمایه گذاری با استفاده از شت کوین ها معمولا برای بلند مدت مناسب است که قیمت آن تغییرات مناسبی داشته باشد. یکی از معایب فروش زود هنگام این نوع ارزها سود بسیار کم است. با توجه به نوسانات بسیار پایین این ارزها زمانی که زود به فروش برسند نمی تواند سود زیادی برای کاربر ایجاد کند و به نوعی تغییری در سرمایه وی ایجاد نشده است.

پشتوانه شت کوین ها چه می باشد؟

شت کوین ها معمولا پشتوانه مشخصی ندارند. به صورت کلی ارزهای دیجیتال پشتوانه مشخصی ندارند و موارد زیادی به عنوان پشتوانه این رمز ارزها شناخته می شوند. این پشتوانه ها در نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال هم تاثیر زیادی دارند و به نوعی ارزش ارزها توسط همین پشتوانه ها مشخص می شوند.

معمولا مسائلی همچون پذیرش عمومی جزو پشتوانه ارزهای دیجیتال و شت کوین ها می باشد. در برخی از ارزها نیز مواردی مانند حمایت سلبریتی ها، قانون گذاری و … هم جزو پشتوانه آن ها به شمار می روند.

سوالات متداول

شت کوین چیست؟

شت کوین (shitcoin) به رمز ارزهایی گفته می شود که به نسبت سایر رمز ارزها ارزش و قیمت کمتری دارند. در طول مقاله به این مورد اشاره شده است.

بهترین کیف پول برای فروش شت کوین کدام است؟

بهترین کیف پول در حال حاضر برای فروش این نوع ارزها کیف پول تراست والت می باشد.

معروف ترین  shitcoin های بازار کدامند؟

دوج کوین، پولکادات، ترون و کاردانو معروف ترین shitcoin های بازار هستند.

آیا shitcoin ها ارزش خرید دارند؟

ارزش خرید این ارزها بستگی به نوسانات قیمت دارد.

بهترین زمان برای فروش shitcoin چه زمانی است؟

بهترین زمان فروش این دسته از رمز ارزها بستگی نوسانات قیمت shitcoin در زمان مد نظر کاربر دارد.

آیا خرید و فروش شت کوین ها در ایران قانونی هستند؟

استفاده از shitcoin ها در ایران برای خرید و فروش ها قانونی اما استفاده به عنوان پرداخت ها غیر مجاز می باشد.

قیمت هر shitcoin چقدر است؟

قیمت این دسته از رمز ارزها با یک دیگر تفاوت دارد اما معمولا قیمت آن ها کمتر از 1 دلار می باشد.

آیا شت کوین ها در همه صرافی های ارز دیجیتال معامله می شوند؟

این نوع از رمز ارزها در تمام صرافی ها معامله نمی شوند اما معروف ترین آن ها مانند دوج کوین، ترون و … در اکثر صرافی ها قابل معامله هستند.

با ارزش ترین shitcoin بازار کدام است؟

در حال حاضر ارز دوج کوین با ارزش ترین shitcoin بازار می باشد.

چگونه شت کوین به فروش برسانیم؟

در طول مقاله به روش فروش این نوع از ارزهای دیجیتال به صورت کامل اشاره شده است.

آیا shitcoin ها مطمئن و قانونی هستند؟

شت کوین هایی مانند دوج کوین، ترون، کاردانو و پولکادات بسیار مطمئن و قانونی هستند.

تفاوت shitcoin و آلت کوین چیست؟

شت کوین به ارزهایی که ارزش پایینی دارند گفته می شود و آلت کوین شامل تمام ارزهایی هستند که پس از بیت کوین معرفی شده اند.

آیا شت کوین ها برای سرمایه گذاری مناسب اند؟

سرمایه گذاری با استفاده از شت کوین ها اگر در زمان مناسبی انجام شود می تواند سودمند باشد.

آیا shitcoin کوین ها قابل استخراج هستند؟

در حال حاضر اکثر این نوع از ارزهای دیجیتال توسط ماینر ها قابل استخراج هستند.

فروش شت کوین ها سودمند است؟

فروش اگر زود انجام شود نمی تواند سود زیادی در پی داشته باشد اما سرمایه گذاری بر روی شت کوین ها در بلند مدت با توجه به نوسانات بازار می تواند سود خوبی در پی داشته باشد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

4 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها